اعتماد   |  ورزشی  |  

اینتر میلان به من خیانت کرد

رونالدو برزیلی گفت: مصدومیت سرنوشت من بود، اما باید بابت اتفاقی که در تاریخ 5 مِی رخ داد، مورد سرزنش قرار بگیریم. وقتی سرنوشت‌تان دست خودتان است و شما اجازه می‌دهید که از دستان‌تان خارج شود.

اینتر میلان به من خیانت کرد

اعتمادآنلاین| رونالدو نازاریو که با جدایی از بارسلونا، بین سال‌های 1997 تا 2002 در عضویت اینتر بود و در 99 بازی موفق شد 59 گل برای نراتزوری به ثمر برساند، در گفت‌وگو با مجله «اسپورت ویک» که زیرمجموعه نشریه «گاتزتا دلو اسپورت» ایتالیاست، درباره مصدومیت شدیدی که در بازی اینتر با رم به آن دچار شد، گفت: وقتی در ورزشگاه المپیکو از ناحیه زانو دچار مصدومیت شدم، از درد به خودم می‌پیچیدم. با خودم می‌گفتم که آیا می‌توانم به میادین بازگردم، شرایطم چطور است؟ اگرچه وقتی ترس اولیه‌ام ریخت، متوجه شدم که در داخل زانویم مشکلی دارم که از آن بی‌اطلاع بودم. در آن مقطع آدم دیگری شده بودم، اما همچنان عاشق فوتبال بودم. آن اشتیاق بهترین مربی، پزشک، فیزیوتراپ و هم‌تیمی‌هایم بود.

 

رونالدو بعد از بازگشت از مصدومیت، اینتر را تا آستانه کسب اسکودتو برد، اما روز پنجم ماه مِی سال 2002 یکی دیگر از اتفاقات تلخ دوران بازیگری این بازیکن برزیلی رخ داد، وقتی که باخت 4 - 2 نراتزوری در خانه لاتزیو، باعث شد یوونتوس با کسب پیروزی در هفته پایانی، قهرمانی را از چنگ نراتزوری خارج کند. آن دیدار آخرین بازی رونالدو برای اینتر بود.

 

وی صحبت‌‌هایش را اینطور ادامه داد: مصدومیت سرنوشت من بود، اما باید بابت اتفاقی که در تاریخ 5 مِی رخ داد، مورد سرزنش قرار بگیریم. وقتی سرنوشت‌تان دست خودتان است و شما اجازه می‌دهید که از دستان‌تان خارج شود، نمی‌توانید از دست شخص دیگری عصبانی شوید. ما در بازی با لاتزیو خودمان نبودیم و هرگز نفهمیدم که چه اتفاقی در آن بازی افتاد. به همین خاطر پس از آن بازی گریه کردم.

 

ستاره پیشین تیم‌های بارسلونا و رئال مادرید تصریح کرد: قهرمانی اسکودتو کمترین چیزی بود که می‌توانستم به هواداران اینتر بابت عشقی که به من داشتند، بدهم. نمی‌دانستم که بازی با لاتزیو آخرین بازی‌ام است و تنها به ماسیمو موراتی گفتم که ارتباطی با هکتور کوپر برقرار نکردم و هرگز هم برقرار نخواهم کرد. حتی سازش احتمالی بین من و کوپر وجود نداشت. مدت‌ها بعد از خداحافظی‌مان، با موراتی دوباره صحبت کردم و ما یکدیگر را بخشیده بودیم. در آن موقع هیچیک از ما شاید گزینه‌ای جز قطع همکاری با هم نداشتیم.

 

رونالدو که در سال 2002 به رئال مادرید فروخته شد و در ماه ژانویه 2007 به رقیب دیرینه اینتر یعنی میلان پیوست، یادآور شد: اوضاع در آن مقطع خوب پیش نمی‌رفت، اما سیلویو برلوسکونی و فراتر از آن آدریانو گالیانی خیلی به من توجه داشتند. ارتباط با آنها خاطره‌ای است که باعث می‌شود هنوز هم به آن لبخند بزنم. احترام بین ما به جای خود پابرجاست.

 

اسطوره فوتبال برزیل ادامه داد: حالا شاید گفتن این جملات کار آسانتری باشد، اما حقیقت این است که در آن مقطع واقعاً می‌خواستم به اینتر بازگردم. هر کاری هم که از دستم ساخته بود، برای بازگشت به این تیم انجام دادم و تا جای ممکن هم صبر کردم، اما وقتی اینتر پاسخ مثبت یا منفی به من نداد، این بدین معنا بود که آنها من را نمی‌خواستند. احساس نمی‌کردم که با پیوستن به میلان یک خائن باشم، بلکه به نظرم این اینتر بود که به من خیانت کرد. پیوستن به میلان انتخاب عامه‌پسندی نبود، اما من هرگز از آنها نترسیدم.

 

رونالدو نازاریو در بخش پایانی صحبت‌هایش با اشاره به بازگشت اینتر به روزهای اوجش با سرمربیگری آنتونیو کونته و با مالکیت گروه سونینگ چین گفت: من به خانواده ژانگ اعتماد دارم و رویای مشابهی به رویای هواداران اینتر دارم. با تمام احترامی که برای یوونتوس قائل هستم، باشگاهی که در ایتالیا الگویی برای اداره یک باشگاه و ساخت دوره‌ای جدید است، اما زمان دیکتاتوری آنها در سری A به پایان رسیده است. حالا زمان سلطه اینتر بر فوتبال ایتالیاست و گزینه دیگری را برای این کار نمی‌بینم.

 

منبع: تسنیم

رئال مادرید مادرید ماه   اخبار برگزیده
  

واکنش به خبر طرح آلمان برای لغو تحریم‌های آمریکااین کارشناس مسائل بین‌الملل تأکید کرد: اگر قرار است کاری برای مذاکره با ایران انجام شود آمریکایی‌ها خودشان بلدند چه کار کنند. ضمن آنکه با توجه به 12 شرط آمریکا، ایران الان در موضع مذاکره قرار ندارد و این کار را به معنای تسلیم می‌داند.
اعتماد آلمان ایران و آمریکا سیاست خارجی 

  

ارز جهانگیری باعث شد مافیاها مملکت را از بین ببرند/ کارچاق‌کن‌ها در راهروهای مجلس متولد می‌شوندنایب رئیس کمیسیون اجتماعی خاطرنشان کرد: چرا کسی که می‌خواهد رأی اعتماد بگیرد با خود خدم و حشم به مجلس می‌آورد ، آقای رئیس کارچاق‌کن‌ها در راهروهای مجلس متولد می‌شوند که باید جلوی آنها گرفته شود.
ایلنا ارز مجلس شورای اسلامی گرانی 

  

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: موضع مجلس و قوه قضائیه در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا مبتنی بر این استدلال است که به منظور حل مشکلات امروز کشور، نباید معضلات بزرگتری برای آینده اقتصاد ملی ایجاد کرد.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی رئیس جمهور وام 

  

یک فعال سیاسی بیان کرد: کاندیدا‌هایی که نامشان برای انتخابات 1400 مطرح است، هیچ کدام چنگی به دل نمی‌زنند، چون هیچ ایده‌ای برای اداره حکومت در این شرایط ندارند و قاعدتا اگر بخواهد در 1400 اتفاقی رخ دهد باید اجازه دهند که یک ایده جدید بیاید.
رویداد۲۴ انتخابات مجلس استقلال ایران 

  

سبزپوشی تابلوی بورس / شاخص کل کانال 2 میلیونی را بازپس گرفتتابلوی بورس که دیروز تحت تاثیر حواشی صندوق دارا دوم قرمز پوش شده بود، در نیم ساعت اول معاملات امروز با واکنش مثبت به تصمیم دولت برای عرضه دارادوم در پنجم شهریورماه، سبزپوش شد.
اقتصادنیوز شاخص دولت فولاد 

  

خوش‌­بینی بازارها به واکسن روسی | رقابت شرق و غرب برای مهار کرونا به اوج رسیدطلا روز سه‌شنبه نوسان بیش از 89 دلاری را تجربه کرد. در حالی که طلا در معاملات ابتدای روز در قیمت 2028 دلاری معامله می‌شد، در ادامه معاملات روز سه‌شنبه با افت شدید حدودا 4 درصدی تا قیمت 1939 دلار پایین رفت هر چند پس از آن تا حدودی قیمت اونس از افت خود را جبران کرد و تا ساعت 21 دیشب به 1950 دلار رسید.
۵۵ آنلاین روسیه دونالد ترامپ رئیس جمهور 

  

مردم در انتخابات 1400 شرکت نمی کنندنوعی سرخوردگی سیاسی در جامعه ایران دیده می‌شود که شاید همین موضوع بر روند مشارکت مردم در انتخابات سال 1400 تأثیر منفی بگذارد. طبیعی است که با تضعیف نهاد انتخابات به دلیل رویکرد استصوابی شورای نگهبان و عملکرد ضعیف نمایندگان مردم و دولت و فراگیری فساد مالی و اداری، پایگاه اجتماعی قوا و نهادهای منتخب نظام هم بیش از پیش سست و متزلزل شده و مشروعیت و کارآیی خود را از دست دهند.
مستقل‌آنلاین انتخابات ریاست جمهوری انتخابات مجلس ایران 

  

ادعای «هوک» درباره آینده روابط ایران و آمریکاایسنا/ نماینده پیشین آمریکا در امور ایران اعلام کرد که رئیس‌جمهور آمریکا می‌خواهد به توافقی با ایران دست یابد تا جایگزین برجام شود.
مثلث ایران ایران و آمریکا رئیس جمهور 

  

نه به آزادسازی قیمت خودرووزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در حالی امروز برای کسب رای اعتماد راهی مجلس شورای اسلامی می‌شود که در گفت‌وگویی به بیان دیدگاه‌ها و برنامه‌های خود در حوزه صنعت و بازار خودرو پرداخته است...
خودروتک بهره وری قیمت افزایش قیمت 

  

واکسنِ روسی کرونا ساخته شدولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه امروز به طور رسمی از ساخت واکسن روسیِ کرونا و ثبت این واکسن خبر داد.
مملکت‌آنلاین روسیه ولادیمیر پوتین وزارت بهداشت 

  اخبار داغ
  

کرونا پیچیده ترین ویروس قرن حاضر است/زمان دستیابی به واکسن به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا بیگلری، در گفتگو با خبر شبکه اول سیما، گفت: کووید 19 پیچیده‌ترین ویروسی است که علم پزشکی به خود دیده به همین علت ساخت واکسن آن هم دشوار خواهد بود. وی ادامه داد: به علت پیچیدگی ساخت واکسن چنین ویروسی، اگر واکسنی تولید شود در مرحله اول بر روی تعداد اندکی داوطلب امتحان می‌شود اگر به نتایج معلوم و مثبتی دست بیابیم در مرحله دوم بر روی حدود 100 نفر آزمایش…
مهر ویروس تولید ماه 

  

مدیرگروه سلامت خانواده دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: شیوع ویروس کرونا مادران مبتلا به این ویروس را پیرامون به نوزادان خود دچار نگرانی کرده است.
صراط سلامت خانواده سلامت خانواده 

  

کاهش تدریجی آنتی بادی بدن بعد از شروع علائم ویروس کرونا به گزارش خبرنگار مهر، مطالعه محققان دانشگاه واشنگتن نشان می‌دهد اکثر آنتی بادی‌های کروناویروس به طور میانگین حدود سه ماه دوام می‌آورند و معمولاً در طول مدت 30 تا 90 روز بعد از بروز علائم بیماری کووید 19، این آنتی بادی‌ها چهار برابر کاهش می‌یابد. معمولاً اکثر افراد مبتلا به کروناویروس در طول چند هفته دارای آنتی بادی‌های علیه پروتئین‌های ویروسی هستند. محلول سرم خون موردنیاز برای…
مهر ویروس خبرنگار واشنگتن 

  

توزیع «رمدسیویر» ایرانی از هفته آینده/چرا آمار کرونا دقیق نیست به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا ظفرقندی، در نشستی که در محل سالن اجتماعات سازمان نظام پزشکی برگزار شد، به شرایط ناشی از کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: شرایط پیچیده است و به این زودی هم امکان کنترل بیماری وجود ندارد بنابراین دغدغه اصلی این است که باید دست به دست هم دهیم و کمک کنیم تا با حداقل آسیب و در زمان کوتاه‌تری بتوانیم بیماری را مدیریت و کنترل کنیم. وی با بیان اینکه این درد…
مهر سازمان بهداشت جهانی سازمان نظام پزشکی وزارت بهداشت 

  

افزایش 20 درصدی مرگ های کرونایی ناشی از بیماری های غیر واگیر به گزارش خبرنگار مهر، علی رضا رئیسی، با اشاره به تأثیر همه‌گیری کووید 19 بر بیماری‌های غیر واگیر، گفت: بالغ بر 85 درصد از علل مرگ و میر در ایران به بیماری‌های غیر واگیر اختصاص دارد. وی افزود: با توجه به روند فزاینده تعداد مرگ ناشی از بیماری‌های غیر واگیر در جهان، در صورت عدم اقدامات مؤثر، وقوع 40 میلیون مرگ بیشتر در سال 2040 بر اثر بیماری‌های غیر واگیر پیش بینی شده است. معاون…
مهر مرگ وزارت بهداشت خبرنگار 

  

نابودی حیرت انگیز کرونا در دهان و گلو با یک روش ساده!محققان آلمانی اعلام کردند با روشی ساده می‌توان ویروس کرونا را در دهان و گلو نابود کرد.
برنا ویروس 

  

خبرهای مهم درباره قیمت دلارقیمت کنونی ارز در بازار واقعی نیست و با سیاست های اجرا شده به زودی متعادل می شود.
اقتصادنیوز قیمت ارز قیمت دلار 

  

با این آزمایش ساده بفهمید کرونا باعث مرگتان می شود یا نهتحقیقات جدید دانشمندان دانشگاه جورج واشنگتن آمریکا نشان می‌دهد یک آزمایش خون ساده می‌تواند پیش‌بینی کند کدام یک از مبتلایان به ویروس کرونا جان خود را از دست خواهند داد.
اقتصادنیوز واشنگتن ویروس درمان 

  

تشخیص مرگبار بودن ویروس کرونا با یک آزمایش سادهمحققان موفق شدند با یک آزمایش ساده خونی پی ببرند که آیا ویروس کرونا در بیماران می‌تواند باعث مرگ شود یا خیر.
برنا ویروس مرگ