خشونت‌های میانمار ممکن است به جنگ داخلی منجر شود

سفیر چین در سازمان ملل خواستار اقدامات قویتر دیپلماتیک برای حل خشونت‌ها در میانمار شد و هشدار داد خشونت‌ها در این کشور که از اول فوریه سال جاری میلادی با کودتای نظامی دست و پنجه نرم می‌کند، می‌تواند به اوضاع ناآرام و حتی جنگ داخلی منجر شود.

خشونت‌های میانمار ممکن است به جنگ داخلی منجر شود

اعتمادآنلاین| ژانگ جون، سفیر چین در سازمان ملل هشدار داد که هرگونه رسیدگی نادرست به اوضاع نابسامان در میانمار ممکن است باعث تنش بیشتر در این کشور شود.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، شورای امنیت سازمان ملل روز جمعه از مجمع کشورهای جنوب شرق آسیا موسوم به آ.سه.آن برای یک توقف سریع خشونت و گفتگو در میانمار حمایت کرده و آن را گام نخست در راستای حل درگیری‌ها در این کشور در پی کودتای اول فوریه میانمار دانست که در جریان آن، آنگ سان سوچی رهبر دوفاکتوی این کشور و رئیس جمهور به همراه دیگر سیاستمداران میانماری بازداشت شده‌اند.

 

شورای امنیت سازمان ملل همچنین خواستار احیای دموکراسی و آزادی تمامی بازداشتی‌ها از جمله سوچی شده و استفاده از خشونت علیه معترضان صلح طلب و مرگ صدها غیرنظامی را در جریان درگیری‌ها در میانمار محکوم کرد.

 

سفیر چین در سازمان ملل با «دوست خواندن» میانمار از اقدامات دیپلماتیک آ.سه.آن و کریستین شرانر برگنر، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور میانمار حمایت کرده و ابراز امیدواری کرد که آنها می‌توانند به نتایجی دست پیدا کنند.

 

وی همچنین گفت، چین موافق وضع تحریم‌ها علیه میانمار نیست و ادامه داد: ما به دنبال ایجاد شده شرایط قابل قبول برای برگرداندن وضعیت عادی و یافتن راه حل سیاسی از طریق گفتگو در بین احزاب سیاسی مرتبط و بر اساس چارچوب حقوقی و قانون اساسی در میانمار هستیم.

 

سفیر چین در سازمان ملل همچنین ادامه داد: این مساله عمدتا مربوط به اختلاف در انتخابات است. احزاب سیاسی باید بتوانند راه حلی را برای این مساله بیابند.

 

به همین دلیل است که چین ترجیح می‌دهد تا اقدامات دیپلماتیک بیشتری درباره میانمار در نظر گرفته شود. به همین دلیل است که از نزدیک با احزاب مرتبط در میانمار همکاری دارد و به آنها تاکید می‌کند تا از خشونت اجتناب کرده و راه حلی را با استفاده از از گفتگو به دست بیاورند. به همین دلیل است که شورای امنیت سازمان ملل باید اکنون از اقدامات دیپلماتیک آ.سه.آن حمایت کامل داشته باشد.

 

 وی در پاسخ به اینکه آیا چین نگران است که میانمار به جنگ داخلی کشیده شود، گفت: اگر وضعیت به این ترتیب در میانمار ادامه پیدا کند، این کشور ممکن است وارد جنگ داخلی شود. ما بر این باوریم که می‌توانیم از افزایش خشونت و تنش بیشتر در میانمار با اقدامات دیپلماتیک جلوگیری کنیم. با افزایش تنش‌ها احتمال تقابل بیشتر، خشونت و در نتیجه تلفات بیشتر وجود دارد و و این بدان معناست که اوضاع ناآرام در میانمار می‌تواند به جنگ داخلی منجر شود.

 

سفیر چین در سازمان ملل همچنین گفت که به شدت نگران تاثیر این بحران بر اوضاع بشری در میانمار است چون به گفته فرستاده سازمان ملل در مورد میانمار، افراد بیشتری ممکن است شغل خود را از دست دهند و کارمندان دولت در اعتراض به خونتا کار خود را رها کنند و این بحران برای خانواده‌ها در میانمار بیشتر دیده می‌شود چون افراد در آستانه بدهی و کمبود مواد غذایی هستند.

 

وی با تاکید مجدد بر راه حل دیپلماتیک درباره بحران میانمار همچنین هشدار داد، با وخامت بیشتر اوضاع به ویژه یک فاجعه انسانی یا بحران در میانمار اتفاق می‌افتد و ما باید بهترین تلاش خود را برای اجتناب از این مساله انجام دهیم.

 

خشونت میانمار جنگ   اخبار برگزیده
  

ویدئو| مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا به کجا رسید؟مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا در وین اکنون به کجا رسیده است؟
مثلث ایران ایران و آمریکا وین 

  

کاندیداهایی که برنامه‌های خود را به جبهه اصلاحات ایران ارائه دادند/ جلسه گفت‌و‌گو و ارائه برنامه کاندیداها ادامه داردسخنگوی جبهه اصلاحات ایران گفت: تاکنون آقایان مصطفی تاجزاده، محمود صادقی، مسعود پزشکیان، محمد شریعتمداری، محمد صدر، محسن هاشمی، صادق خرازی، عباس آخوندی و مصطفی کواکبیان و همچنین خانم‌ها شهیندخت مولاوردی و زهرا شجاعی برنامه‌های خود را ارائه و به پرسش‌های اعضای مجمع عمومی پاسخ دادند.
ایلنا ایران صادق خرازی عباس آخوندی 

  

مصوبه جدید شورای نگهبان ، نه شرعی است نه حقوقی و سیاسیعباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت:متنی که از سوی شورای نگهبان ابلاغ شد، اتفاق نادری در تاریخ 42 سال پس از انقلاب بود. به نظرم خودشان نیز خوب می‌دانند که این متن واجد اعتبار حقوقی نیست و به هیچ‌وجه الزام‌آور برای وزارت کشور و هیچ مرجع دیگری نیست. در نتیجه برای توجیه آن به نکاتی اشاره کردند که چیزی جز ادعای فوق را ثابت نمی‌کند.
۵۵ آنلاین شورای نگهبان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

بررسی تاثیر ردصلاحیت‌های گسترده داوطلبان شوراها بر رفتار انتخاباتی شهروندانعضو شورای عالی استان‌ها معتقد است با ردصلاحیت‌های گسترده کاندیداهای شوراها و خالی ماندن برخی صندلی‌ها در برخی از شهرها، متاسفانه بخشی از مردم عملا در انتخابات شرکت نمی‌کنند و انگیزه مشارکت شهروندان به طور حتم کاهش خواهد یافت.
ایلنا شوراهای شهر خبرنگار شورای نگهبان 

  

اصرار خودروسازان به افزایش بیشتر قیمت خودروبا وجود تصویب افزایش 10 درصدی قیمت کارخانه‌ای خودرو، ظاهراً خودروسازان به افزایش 9 درصدی قیمت محصولاتشان رضایت نداده و در حال نامه نگاری و رایزنی برای آزادسازی قیمت خودرو هستند.
خودروتک خودروسازان بهره وری افزایش قیمت 

  

احمدی‌نژاد: مسئولین خودشان واکسن زده‌اند خیالشان راحت استمن احتمال می‌دهم مسئولین کشور خودشان واکسن زده‌اند. خیالشان راحت است. خیلی نگران مردم نیستند. سوز و گدازی نمی‌بینیم. آدم بگوید روزی 450 نفر فوت می‌کنند، خیلی راحت. هیچ تغییری در روش‌ها و منش‌ها داده نمی‌شود. این امر فضای ذهنی و روحی مردم را سخت می‌کند.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد دولت دهم مترو 

  

جزئیات جدید از ترور سردار سلیمانی/ چه کسانی تلفن حاج قاسم را ردیابی کردند؟سه تیم تک‌تیرانداز خود را در فاصله 500 تا 800 متر دورتر از "منطقه ترور" مستقر کرده بودند، که همان جاده ورودی به فرودگاه بود، و به نحوی قرار گرفته بودند تا هدف خود را هنگام خروج از فرودگاه در یک مثلث احاطه کنند.
اقتصادنیوز سردار سلیمانی تلفن جاده 

  

افشاگری سنگین پرسپولیسی ها علیه زردها+جزئیات بیشترتیم سپاهان در سال 1350 با هدایت محمود یاوری در برابر پرسپولیس قدرتمند آن زمان با نتیجه تحقیرآمیز 6 بر صفر شکست خورد.
خانه فوتبال بهاره رهنما فوتبال بازی 

  

توئیت جدید ظریف: بایدن باید تصمیم بگیردوزیر خارجه کشورمان تصریح کرد: رئیس جمهور بایدن باید تصمیم بگیرد که آیا ایالات متحده به بی‌قانونی ادامه خواهد داد و یا به قانون پایبند می‌شود.
فردا رئیس جمهور وین قانون 

  

اعلام پیش فروش سایپا با شاهین و 4 خودرو دیگر + مبالغ پیش پرداختسایپا برنامه پیش فروش خود به مناسبت عید سعید فطر را اعلام کرد. در این پیش فروش خودرو شاهین و 4 محصول دیگر سایپا عرضه شده است.
خودروتک سایپا خودرو خودروسازان 

  

ظریف روی مین رفتبه جهت بررسی دو مشکل عمده انتخابات یعنی رد صلاحیت‌ها و میزان مشارکت گفتگو کردیم با منصور حقیقت پور فعال سیاسی اصولگرا و نماینده مجلس نهم که مشروح آن را می‌خوانیم:
مستقل‌آنلاین دولت سردار سلیمانی رئیس جمهور 

  

تذکر رهبری به معنای نادیده گرفتن ظرفیت ظریف نیست/ پشت پرده افشای فایل صوتی باید مشخص شود/ جریان رقیب بدنبال ناامیدی اصلاح‌طلبان استیک عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: سخنان رهبری درباره برخی از گفته‌های وزیر امورخارجه به معنای این نیست که آقای ظریف مهره سوخته است.
ایلنا محمدجواد ظریف اصلاح طلبان مجلس شورای اسلامی 

  

ظریف شناخته‌شده ترین رقیب جدی جریان اصولگرا است/ اصولگرایان به اجماع نخواهند رسید/ عملکرد شورای نگهبان مشخص می‌کند مشارکت چگونه باشدیک کنشگر سیاسی اصوگرا فضای انتخاباتی جریان‌‌های سیاسی کشور را مورد بررسی قرار داد و میزان مشارکت را وابسته به عملکر شورای نگهبان دانست.
ایلنا اصولگرایان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

آغاز فروش اقساطی محصولات MVM با پیش پرداخت 30 درصدطرح جدید فروش اقساطی محصولات ام وی ام شرکت مدیران خودرو ویژه ماه اردیبهشت ماه آغاز شد.
خودروتک خودرو ماه ایران 

  

متن عجیب ارسالی به واتس آپ استقلالی‌ها+جزئیات بیشتر را بخوانیداستقلال نماینده پرقدرت کشورمان با اقتدار صدرنشین گروه خود در آسیا شد اما باز هم کادرفنی این تیم، آبی پوشان را ممنوع المصاحبه کرد!
خانه فوتبال مصاحبه کعبه فرهاد مجیدی 

  اخبار داغ
  

سال آینده ظرفیت تولید ماهانه واکسن کرونا به یک میلیون و 197دوز می‌رسد/ 88 درصد دارو ها تولید داخل استرییس سازمان غذا و دارو گفت: برای فرودین سال آینده ظرفیت تولید ماهانه یک میلیون و 197 دوز واکسن ایجاد شده است.
برنا تولید دارو 

  

قتل زن جوان به بهانه ویروس کرونامرد جوان همسرش را به بهانه ابتلا به ویروس کرونا به قتل رساند.
شما‌نیوز قتل زندان ویروس 

  

قیمت دلار و یورو امروز 21 اردیبهشت / قیمت دلار به 22 هزار تومان رسیدقیمت فروش دلار آمریکا در صرافی بانک ملی ایران امروز 22.034 تومان اعلام شد.
برنا قیمت دلار دلار آمریکا 

  

صعود چشمگیر بورسشاخص کل بورس در دومین ساعت معاملات امروز با رشد 19 هزار و 571 واحدی روربرو شد.
گسترش شاخص نویسنده وزن 

  

بیماران کرونایی هیچوقت منتظر دارو نماندند/ واکسنی که زدم آب مقطر نبودعضو کمیته علمی ستاد مبارزه با کرونا اظهار داشت: واکسیناسیون در ایران دیگر نیازی به خرید از کشورهای خارجی ندارد و واکسن ایرانی بسیار ایمن است. بنده هم همین واکسن را دریافت کردم و واکسنی که زدم آب مقطر نبود بلکه کوو ایران برکت بود.
ایلنا دارو واکسیناسیون ایران 

  

درخواست چین برای تغییر فوری رفتار آمریکا علیه ایران در شرایط کروناسخنگوی وزارت امورخارجه چین با انتقاد از تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران، کوبا، ونزوئلا و سوریه خواستار لغو تمامی این تحریم ها شد.
برنا چین ایران کوبا 

  

سرنوشت بورس در دست کیست؟با رشد شاخص کل بورس در ماه‌های ابتدایی سال 99 و رکوردشکنی روزانه آن، بازار سرمایه صدرنشین بازدهی در بین بازارهای دیگر شد.
گسترش سازمان بورس و اوراق بهادار انتخابات ریاست جمهوری شاخص 

  

نخستین محصول تولید انبوه واکسن کرونای کووایران برکت رونمایی شد به گزارش خبرنگار مهر، صبح سه‌شنبه نخستین محصول تولید انبوه واکسن ایرانی کرونا ساخت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با نام کوو ایران برکت در فاز یک کارخانه تولید واکسن رونمایی شد. ستاد اجرایی فرمان امام (ره) بعد از عبور از مرحله نیمه‌صنعتی، وارد مرحله تولید انبوه واکسن کوو ایران برکت شد و بر اساس اقدامات برای راه‌اندازی دو خط صنعتی صورت گرفت که خط اول تولید آماده شده و خط دوم هم در…
مهر تولید کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خبرنگار 

  

بورس انرژی میزبان عرضه گازوئیل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی می‌شودرینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران امروز میزبان عرضه گازوئیل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران است.
برنا انرژی ایران 

  

قیمت سکه و طلا امروز 21 اردیبهشت / بازگشت سکه به کانال 10 میلیونیهر قطعه سکه بهار آزادی طرح امامی در بازار آزاد تهران امروز (سه شنبه) به قیمت 10 میلیون و 40 تومان به فروش رسید.
برنا قیمت سکه و طلا بهار