اعتماد   |  سیاسی  |  

پیگیری مطالبات حقوقی و بین‌المللی و مردم از حامیان بین‌المللی رژیم صدام

مشاور عالی رهبری گفت: فلسفه برگزاری همایش بین‌المللی در چهل‌ودومین سالگرد دفاع مقدس و اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی زمینه‌سازی جهت پیگیری مطالبات حقوقی و بین‌المللی، دولت، قوه قضاییه و ملت بزرگ ایران از حامیان بین‌المللی رژیم صدام در مجامع حقوقی بین‌المللی می‌پردازند.

پیگیری مطالبات حقوقی و بین‌المللی و مردم از حامیان بین‌المللی رژیم صدام

اعتمادآنلاین| مشاور عالی رهبری گفت: طی 15 روز از 19 دی ماه تا سوم بهمن سال 65 همزمان با عملیات کربلای 5 نیروی ارتش عراق به 240 شهر ایران از جمله خرم آباد، کرمانشاه، گیلانغرب، نهاوند و بروجرد صدها بار حمله کرد که حدود 7هزار نفر شهید و 250 هزار نفر مجروح شدند.

 

سید یحیی رحیم صفوی، مشاور عالی رهبری در همایش بین‌المللی مطالبات حقوقی-بین‌المللی دفاع مقدس با درود به رهبر کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری، تبریک ولادت حضرت علی (ع) و بعثت و خوش‌آمدگویی به مدعوین اظهار داشت: فلسفه برگزاری همایش بین المللی در چهل‌ودومین سالگرد دفاع مقدس و اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی انعکاس حقانیت و مظلومیت انقلاب اسلامی در جنگ تجاوزکارانه صدام حسین تکریتی علیه ملت بزرگ ایران و زمینه‌سازی جهت پیگیری مطالبات حقوقی و بین‌المللی، دولت، قوه قضاییه و ملت بزرگ ایران از حامیان بین‌المللی رژیم صدام که با کمک‌های سیاسی، حقوقی، مالی، اطلاعاتی و واگذاری مواد و تجهیزات شیمیایی به این رژیم در جنایات آنها شریک بودند، در مجامع حقوقی بین‌المللی می‌پردازند.

 

وی افزود: با اینکه ایران از سال 1945 میلادی عضو سازمان ملل بود، شاهد رفتارهای دوگانه سازمان ملل و اعضای شورای امنیت در صدور قطعنامه‌ها، متن و محتوای آن در تجاوز نظامی عراق به ایران در مقایسه با تجاوز عراق به کویت در سال 1997 میلادی هستیم که رفتاری مغایر با منشور این سازمان داشت و نه تنها برای پیشگیری از تجاوز و رفتارهای بین‌المللی کاری نکردند بلکه در مورد برخی از اعضای شورای امنیت و در رأس آنها ایالات متحده آمریکا در تشدید و حمایت و انواع پشتیبانی‌ها را داشتند. این حمایت‌ها در اواخر جنگ از سال 65 که عملاً وارد جنگ خلیج فارس به نفع عراق شد، نشان‌دهنده مواضع متخلفانه و خصمانه دولت‌های عضو شورای امنیت علیه ملت و دولت ایران بود.

 

مشاور عالی رهبر انقلاب با بیان اینکه نقض حقوق و قواعد و حقوق بین‌الملل را شاهد بودیم، گفت: حمایت شورای همکاری خلیج فارس و هماهنگی همه جانبه برخی کشورهای شورای خلیج فارس و برخی دولت‌های عربی خاورمیانه از شروع تا پایان جنگ در دوره دیکتاتوری صدام از جمله واگذاری حدود 85 میلیارد دلار وام و کمک‌های بلاعوض که تبدیل به تجهیزات صدام و موشک‌های دوربرد و هواپیماهای دورپرواز که موجب تخریب ده‌ها شهر مسکونی و صدها تاسیسات آب و برق و صادرات نفتی و حمله به دهها کشتی نفتی ایران در جنگ نفتکش‌ها و کشتار ده‌ها هزار شهروند ایرانی شد، از این موارد بود.

 

رئیس همایش بین المللی مطالبات حقوقی-بین المللی دفاع مقدس خاطرنشان کرد: نه تنها این حمایت‌‌ها، کمک به توسعه جنگ‌ها در فشار به دولت ایران بود بلکه تنها یک نمونه آن طی 15 روز از 19 دی ماه تا سوم بهمن سال 65 همزمان با عملیات کربلای 5 بود که نیروی ارتش عراق به 240 شهر ایران از جمله خرم آباد، کرمانشاه، گیلانغرب، نهاوند و بروجرد صدها بار حمله کرد که حدود 7هزار نفر شهید و 250 هزار نفر مجروح شدند. رفتارهای دولت آمریکا، شوروی سابق و برخی از کشورهای اروپایی مثل آلمان، فرانسه، انگلیس و برخی دیگر از کشورهای شمال آفریقا مثل مصر در برپایی آزمایشگاه و واگذاری تجهیزات ساخت انواع سلاح‌های کشتار جمعی، شیمیایی، خفه‌کننده، اعصاب و عوامل آلوده کننده خون مثل سیانور و سموم زیان بخش محیط زیست در خاک عراق به صورت آشکار، تمامی مبانی حقوق بین المللی به خصوص موارد متعددی از کنوانسیون بین‌المللی منع جنگ افزارهای سازمان ملل را زیر پا گذاشت‌.

 

رحیم صفوی اضافه کرد: سوزاندن اجساد آنها و جلوگیری از بازدید بازرسان دبیرکل سازمان ملل تا پایان جنگ؛ توهین، تحقیر، شکنجه و بی‌احترامی و رفتار غیر انسانی به شهادت بسیاری از اسیران جنگی از جمله شهادت محمد جواد تندگویان وزیر وقت جمهوری اسلامی انجامید که بخش دیگری از جنایات رژیم بعث بود که مورد مخالفت رژیم‌های غربی قرار نگرفت. 

 

وی یادآور شد: بر اساس دستور رهبر کبیر انقلاب اسلامی رفتار فرماندهان جنگ و مسئولان اردوگاه‌های اسرای عراقی به گونه‌ای بود که 25 هزار اسیر عراقی به صورت رسمی و کتبی درخواست پناهندگی کردند و ایران با درخواست نیمی از آنها موافقت کرد و برخی از آنها در لشکر بدر که مخصوص مجاهدانه عراق بود به جنگ علیه صدام شرکت کردند و شهید شدند. 

 

وی با بیان اشاره به تخریب آثار فرهنگی ایران، تصریح کرد: اگرچه دولت صدام عضو کنوانسیون 1954 در حمایت از اموال فرهنگی بود، اما این رژیم بعثی همچون سایر رفتارهای متخلفانه که در خلال جنگ انجام داد در تخریب و خسارات به اموال فرهنگی ایران که به عنوان میراث جهانی توسط یونسکو ثبت شده بودند هیچ‌گونه دریغی نکرد؛ نمونه‌های این تخریب و آسیب در تخریب مسجد جامع خرمشهر و دزفول، قلعه باستانی شوش، بقعه دانیال نبی و حمله به آثار باستانی چغازنبیل و مناطق کرمانشاه و همدان بود.

 

وی در پایان گفت: مطالبات حقوقی و بین‌المللی از آمران و عاملان شهید قهرمان مبارزه با تروریسم داعشی از دولت و نیروهای تروریستی آمریکا و رئیس جمهور تروریست سابق آمریکا و همکاران اطلاعاتی آنها از جمله رژیم صهیونیستی عوامل اطلاعاتی و برخی از کشورهای عربی از دیگر اقدامات این همایش است.

 

منبع: ایلنا

رئیس جمهور شورای همکاری خلیج فارس خاورمیانه   اخبار برگزیده
  

همه توان دولت متمرکز بر خرید واکسن است/ واکسیناسیون به معنی مصونیت نیست/ همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیمرئیس جمهور، گفت: امروز همه توان دولت متمرکز بر خرید واکسن است، شرایط ما به گونه‌ای است که هر مقدار که بتوانیم واکسن را تهیه می‌کنیم. البته همه مردم ما می‌دانند واکسن امروز مشابه ماسک در روزهای اولیه بیماری است. همانطور که در روزهای ابتدایی بر سر ماسک دعوا و درگیری بود، محموله‌ها را در فرودگاه توقیف می‌کردند. اکنون همان شرایط برای واکسن ایجاد شده است.
ایلنا دولت دوازدهم دولت خبرنگار 

  

بایدن: ریاض برای تعامل با واشنگتن باید با نقض حقوق بشر مقابله کندرئیس جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای گفت که ریاض برای تعامل با واشنگتن باید با نقض حقوق بشر مقابله کند.
۵۵ آنلاین ریاض واشنگتن پست واشنگتن 

  

علی مطهری در انتخابات 1400 به چه کسی رای می دهد؟/ ظریف به درد ریاست جمهوری نمی خورد/ با رئیس جمهور شدن یک روحانی مخالفمعلی مطهری گفت: آقای ظریف به درد وزارت خارجه می‌خورد نه ریاست جمهوری. آقای ظریف هم استقامت لازم در برابر دخالت‌های خارج از دولت را ندارد. کسی باید بیاید که محکم و مقتدر در مقابل این دخالت‌ها بایستد تا هرکسی کار خود را انجام بدهد
اقتصادنیوز علی مطهری ریاست جمهوری رئیس جمهور 

  

روحانی به مردم برای عید 1400رییس جمهور: همه ما دلمان میخواهد شب عید شب آرامی برایمان باشد.
گسترش 

  

انتقاد کارشناس آمریکایی به تعلل بایدن در بازگشت به برجامکارشناس آمریکایی توییتی در مورد برجام منتشر کرد.
ایلنا دولت ایران دیپلماسی 

  

خبر جدید از نتیجه برررسی لوایح FATF در مجمعدبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در حال حاضر و برای تصویبFATF پیشنهاد لازم از کمیسیون های مجلس به صحن مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شده است، گفت: فعلا سه -چهار پیشنهاد در رابطه با اف ای تی اف توسط مجلس به مجمع تشخیص ارسال شده که پس از بررسی در نهایت مشخص خواهد شد کدام پیشنهاد رأی خواهد آورد.
مثلث ازدواج مجمع تشخیص مصلحت نظام شورای نگهبان 

  

به هر قیمتی در انتخابات شرکت نمی‌کنیمسخنگوی نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان گفت: اگر به کاندیدا رسیدیم اما رد صلاحیت شد، خواهیم گفت؛ کاندیدا نداریم.
فردا انتخابات مجلس اصلاح طلبان رئیس جمهور 

  

افشاگری عموی علی انصاریان درباره رابطه علی پروین و انصاریان + عکس دردآورشیخ حسین انصاریان عموی مرحوم علی انصاریان از رفقای قدیمی علی پروین است.
خانه فوتبال علی پروین حسین انصاریان پرسپولیس 

  

جو بایدن، رئیس‌جمهوری امریکا، گفته با حمله هوایی بامداد جمعه به سوریه بنا داشته به ایران بگوید: «اعمال شما بدون پاسخ نخواهد ماند. حواس‌تان را جمع کنید.»
نامه نیوز ایران یارانه رئیس جمهور 

  

حضرت آیت‌الله چرا سلیقه شخصی‌تان را بنام دین و اسلام مظلوم مطرح می‌کنید؟متاسفانه با تأثیر فرهنگ غرب زن و همسر در خانه همدیگر را با اسم کوچک صدا می‌زنند، در لایه اول زندگی که صمیمیت بین زن و شوهر حاکم است اگر همدیگر را با اسم کوچک صدا بزنند مانعی ندارد، اما در لایه دوم که لایه ظاهری زندگی است باید حرمت زن و شوهر حفظ شود.
مستقل‌آنلاین ایران ترامپ فرانسه 

  

اسفند 99 برای خرید خودرو بهتر است یا اوایل 1400؟رفت و برگشت های قیمت خودرو برای بسیاری از خریداران واقعی خودرو که قصد خرید خودرو برای مصرف و نه فروش در آینده را دارند نوعی دودلی برای ورود به بازار خودرو ایجاد کرده است. بررسی سیگنال های موجود در بازار خودرو تا حدی می تواند پاسخگوی این سوال باشد که الان برای خرید خودرو بهتر است یا اوایل سال آینده؟
خودروتک خودرو بازار خودرو سود 

  

جزئیات 2 طرح فروش خودرو همزمان سایپا از امروز + قیمت هادو طرح فروش فوق‌العاده خودرو و پیش فروش محصولات سایپا در قالب طرح عید تا عید از امروز شنبه آغاز می‌شود.
خودروتک خودرو بازار خودرو سایپا 

  

ادامه سقوط بیت کوینسقوط بیت کوین در بازار جهانی ادامه‌دارد.
مملکت‌آنلاین قیمت بیت کوین بیت کوین قیمت 

  

واکنش غیرمنظره بانک مرکزی به دفتر رئیس جمهوربانک مرکزی ایران در توییتی به برخی شائبه‌ها درباره دستکاری قیمت ارز توسط دولت و بانک مرکزی پاسخ داد.
گسترش بانک مرکزی بانک رئیس جمهور 

  

سقوط ادامه‌دار بیت کوین در بازار جهانیاقتصادنیوز :در ممعاملات امروز بازار جهانی ارزهای مجازی قیمت هر توکن بیت کوینبیش از 8 درصد ریخت.
اقتصادنیوز بیت کوین قیمت 

  اخبار داغ
  

یک تحلیلگر بازار سرمایه تعیین دامنه نوسان 2 تا 6 درصدی را از جمله دلایل لطمه زدن به شاخص بورس دانست و گفت: سهامداران تا خرداد 1400 با تمرکز بر سودسازی سهام خود، از فروش سهم‌ها خودداری کنند.
نامه نیوز سرمایه لیلا اوتادی یارانه 

  

ارزش سبد بورسی سهام عدالت شنبه 9 اسفند 99 | حقوقی‌ها دو نماد پرتفو را خریدندحقوقی‌ها دو نماد حاضر در سهام عدالت را به سبد خرید خود اضافه کردند.
اقتصادنیوز سهام عدالت سهام 

  

فوتی ها و بیماران بدحال کرونا در ایران اوج می گیرند؟ +اینفودر نهمین روز اسفندماه آمارهای کرونایی در ایران تنها در دو متغیر افزایشی بوده است. بیماران بدحال و میزان مرگ و میر.
اقتصادنیوز ایران مرگ 

  

نایب‌رئیس مجلس: شواهدی از «کرونای ایرانی» در قزوین هستنایب رئیس اول مجلس مدعی شد: علاوه بر موتاسیون‌های (جهش ژنتیکی) آفریقایی و انگلیسی و کالیفرنیایی، باید کرونای جهش یافته ایرانی را هم اضافه کرد؛ البته هنوز کاملا تائید نشده ولی شواهدی از آن در قزوین و آن نواحی هست...
انصاف‌نیوز رئیس جمهور قزوین استان خوزستان 

  

صحبت کردن در فضای بسته سبب انتقال کرونا می‌شوددکتری فیزیولوژی پزشکی با اشاره به ناقلین خاموش کرونا گفت: صحبت کردن به ویژه در فضای بسته احتمال انتق
خبرفوری فیزیولوژی سازمان بهداشت جهانی ویروس 

  

شواهدی از کرونای جهش یافته "ایرانی" در این استان کشورنایب رئیس اول مجلس و عضو ستاد ملی مقابله با کرونا از شواهدی مبنی بر وجود کرونای جهش یافته ایرانی خبر داد.
اقتصادنیوز 

  

کرونای انگلیسی جان یک مامای زن ایرانی را گرفت + جزئیاتمعاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: فاطمه نجم السادات فوت یک ماما بر اثر کرونا در اهوازنیروی شاغل در بیمارستان امیرالمومنین اهواز بر اثر ابتلا به ویروس کووید 19 جان خود را از دست داد.
مستقل‌آنلاین درمان اهواز خودرو 

  

واکسن کرونای فایزر جان یک هنرمند را گرفت + جزئیاتناکارآمدی واکسن‌ آمریکایی در خاورمیانه جان یک هنرمند کویتی را گرفت.
مستقل‌آنلاین اینستاگرام یارانه خاورمیانه 

  

وزیر بهداشت: باید مراقبت کرد تا در تزریق واکسن کرونا، برای کسی رانت ایجاد نشودوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه اولویتی مهمتر از کرونا در وزارت بهداشت وجود ندارد، گفت: باید مراقبت کرد تا در خصوص تزریق واکسن رانت برای کسی ایجاد نشود.
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت درمان آموزش 

  

نایب رئیس اول مجلس و عضو ستاد ملی مقابله با کرونا از شواهدی مبنی بر وجود کرونای جهش یافته ایرانی خبر داد.
نامه نیوز رئیس جمهور استان خوزستان قزوین 

  

فلزات اساسی در راس معاملات بورسشاخص بورس تهران در معاملات امروز با کاهش حدود 8 هزار و 113 واحدی به سطحی بیش از یک میلیون و 214 هزار واحد رسید.
گسترش فلزات بورس تهران شاخص 

  

آغاز رسمی اخراج شرکت چین از بورسبورس نیویورک با ممنوعیت تعاملات سرمایه گذاران آمریکایی با شرکت ملی نفت فراساحل چین، روند رسمی اخراج را آغاز کرد.
گسترش چین بورس نیویورک نیویورک 

  

شواهدی از کرونای جهش یافته ایرانی وجود دارد/ پرستاران باید در اولویت واکسیناسیون باشند سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در توضیح جلسه امروز شنبه 9 اسفند ماه ستاد ملی مقابله با کرونا که به ریاست رئیس جمهور برگزار شد با ابراز تأسف از وضعیت قرمز در استان خوزستان اظهار داشت: حجم ابتلائات در استان خوزستان بالا است و نزدیک به نیمی از فوتی‌ها برای این استان است. درحالی‌که اگر خوزستان کنترل می‌شد تعداد فوتی‌ها به 40 نفر کاهش پیدا می‌کرد…
خانه‌ملت واکسیناسیون خبرنگار ماه