ایلنا   |  سیاسی  |  

تا پایان سال نوسازی‌ و حل مشکلات مناطق سیل‌زده تمام می‌شود

وزیر کشور گفت: قول داده‌ایم تا پایان سال مساله مناطق سیل‌زده را حل کنیم و نوسازی‌ها تمام شود.

تا پایان سال نوسازی‌ و حل مشکلات مناطق سیل‌زده تمام می‌شود

وزیر کشور گفت: قول داده‌ایم تا پایان سال مساله مناطق سیل‌زده را حل کنیم و نوسازی‌ها تمام شود.

یه گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا،‌ عبدالرضا رحمانی‌فضلی در پایان جلسه هیات دولت در خصوص تدابیر شکل گرفته برای برگزاری اربعین امسال در جمع خبرنگاران گفت: در حوزه مرزها به توافق رسیدیم در ایام اربعین روادید را لغو کنیم. این به معنای عدم نظارت و عدم سهمیه بندی نخواهد بود. روز یکشنبه نیز وزیر کشور عراق به ایران سفر خواهد کرد که در جلسه مشترک بیشتر در این رابطه صحبت خواهیم کرد. هم درباره مناطق جدید برای اربعین و هم اینکه اگر شرایط خاصی برای تاسوعا و عاشورا باشد، هماهنگی خواهیم کرد.

وزیر کشور همچنین در پاسخ به این سوال که آیا در مناطق سیل زده طبق برنامه‌ریزی پیش می‌رویم یا خیر، گفت: ما در مسیر برنامه‌ریزی هستیم. قولی که داده بودیم سه اولویت داشت؛ نخست مسکن، دوم پرداخت خسارت‌های کشاورزی و تامین وسایل زندگی است. اولویت‌های بعدی ما بحث زیرساخت‌ها بوده که هر وزارتخانه‌ای مسئول زیرساخت‌های خود است که این کار را انجام می‌دهند.

وی گفت: امروز هم آقای جهانگیری معاون اول جلسه‌ای گذاشتند و گزارش‌گیری کردند که موجب رضایت بود. در حوزه تعمیرات تقریبا به مراحل نهایی می‌رسیم که حدود 110 هزار واحد را شامل می‌شد و در حوزه ساخت و ساز هم حدود 30 الی 35 هزار واحد مسکونی تقریبا تمام عملیات‌های اجرایی‌اش شروع شده به جز مناطقی که لازم است ما جابجایی در سطح وسیع داشته باشیم. یک منطقه وسیعی را آب برده و ما باید زمین جدید تملک کنیم که تملک کردیم و در مرحله نقل و انتقال هستیم. این مساله را نیز قول داده‌ایم تا پایان سال مساله را حل کنیم و نوسازی‌ها تمام شود.

رحمانی‌فضلی گفت: در حوزه وسایل خانگی یک پک شش قسمتی بوده که آن را هم حدود 110 هزار مورد برآورد کردند که همه این تعداد منابعش آماده است؛ 40 هزار مورد را خریده‌ایم  35 هزار مورد واگذار شده و کسانی که در این زمینه خسارت دیده‌اند می‌توانند با مراجعه به سامانه سجاد که به این منظور تدارک دیده شده نام‌نویسی کنند.

ادامه دارد...

کشاورزی دولت حوزه   اخبار برگزیده
  

مدیرعامل ایران خودرو بازداشت شد / علی آبادی مدیرعامل جدید ایران خودرو شدهاشم یکه زارع مدیرعامل شرکت ایران خودرو عصر امروز بازداشت شد.
شما‌نیوز ایران خودرو ایران خودرو 

  

آمبولانس‌های تقلبی در تهران!روزنامه شهروند از پدیده راه‌ افتادن آمبولانس‌های تقلبی پرده‌ برداشته و نوشته: برخی خودروهایشان را به شکل تقلبی و جعلی به آمبولانس بدل می‌کنند تا از آزادی عمل آمبولانس‌ها در تهران پرترافیک استفاده کنند و اتفاقا مشتریان دست‌ به‌ نقد و اوضاع خوبی دارند.
مستقل‌آنلاین تهران روزنامه شهروند 

  

قیمت روز گوشی موبایل در بازار ایراناقتصاد نیوز: به گفته فعالان گوشی های موبایل، قیمت این کالا در روزهای اخیر با کاهش کمی مواجه شده است.
اقتصادنیوز قیمت موبایل ایران 

  

در دولت تدبیر شخص متخلف برکنار نمی‌شود بلکه به درجات بالاتر ارتقا می‌یابدوزارت اقتصاد و دارایی قصد دارد ابراهیم حمیدی مدیر عامل معزول بیمه ایران معین را بعنوان مدیرعامل بیمه البرز انتخاب کند. نامبرده مدتی پیش به دلیل تخلفات گسترده در خرید اوراق خارج از بورس و جهت دادن منابع 500 میلیارد تومانی بیمه ایران‌معین به سمت کارگزاری بورس مدبر آسیا که وابسته به بستگانش است از مدیرعاملی شرکت بیمه ایران معین عزل شد...
مستقل‌آنلاین دولت اقتصاد بیمه 

  

چرا ایران برای روسیه و چین مهم است؟په‌په اسکوبار-آسیاتایمز: موقعیت متقابل ایران و روسیه در شطرنج ژئوپلیتیک، آن‌قدر پیچیده است که زبان از توصیف آن قاصر است. ایران، روسیه و چین، مثلثی حیاتی در روند اتحاد چندلایه و بلندمدت اوراسیا خواهند داشت. چابهار بندری عمیق در دریای عمان است و پایه‌ای کلیدی در رویای راه ابریشم کوچک هند است...
مستقل‌آنلاین ایران ایران و روسیه ایران و ونزوئلا 

  

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه به رغم تلاش ده ساله کانون‌های بازنشستگان کشوری برای تصویب قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان در مجلس و نیز با وجود گذشت دو سال از تصویب این قانون مهم هنوز سازمان تأمین اجتماعی از اجرای آن سر باز می‌زند.
نامه نیوز کمیسیون اجتماعی مجلس مجلس شورای اسلامی قانون 

  

وکیل مدافع محمدعلی نجفی از ثبت اعتراضش نسبت به دادنامه صادره در خصوص پرونده موکلش خبر داد و گفت: ما قتل را شبه عمد می دانیم.
نامه نیوز محمدعلی نجفی قتل قوه قضاییه 

  

وضعیت حضور بانوان در ورزشگاه‌ها مشخص شد + جزئیاتسخنگوی دولت در نشست خبری امروز توضیحاتی را پیرامون حضور زنان در ورزشگاه‌ها ارائه کرد.
شما‌نیوز ورزشگاه سخنگوی دولت دولت 

  

آخرین وضعیت زن قاتل چهار شهروند ملایریفرمانده انتظامی شهرستان ملایر از دستگیری زنی که قاتل چهار شهروند ملایری بود، خبر داد و گفت: زن متهم به قتل 4 شهروند ملایری با ذکاوت پلیس شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.
مثلث شهروند خانواده قتل 

  

ظریف بار دیگر دربازه مذاکره با آمریکا موضع گیری کردوزیر امور خارجه کشورمان بار دیگر تاکید کرد که ایران تمایلی برای گفت‌وگو با آمریکا بر سر توافق هسته‌ای جدید ندارد.
مثلث ایران هسته ای سفر