ایلنا   |  سیاسی  |  

آغاز روند تشکیل شعب استانی جبهه اصلاحات ایران/کاندیداهای مورد اجماع خود را قبل از اعلام صلاحیت‌ها اعلام می‌کنیم/ رفتاری که باکاندیداهای ما صورت می‌گیرد در تصمیم‌گیری‌های آینده ما تاثیرگذار خواهد بود

رئیس کمیته استان‌های جبهه اصلاحات ایران گفت: بررسی مصادیق در دستورکار جبهه اصلاحات قرار دارد و جبهه اصلاحات به‌زودی و حتما با کاندیدایی که مورد بررسی قرار گرفته و مورد اجماع است، وارد عرصه خواهد شد.

آغاز روند تشکیل شعب استانی جبهه اصلاحات ایران/کاندیداهای مورد اجماع خود را قبل از اعلام صلاحیت‌ها اعلام می‌کنیم/ رفتاری که باکاندیداهای ما صورت می‌گیرد در تصمیم‌گیری‌های آینده ما تاثیرگذار خواهد بود

رئیس کمیته استان‌های جبهه اصلاحات ایران گفت: بررسی مصادیق در دستورکار جبهه اصلاحات قرار دارد و جبهه اصلاحات به‌زودی و حتما با کاندیدایی که مورد بررسی قرار گرفته و مورد اجماع است، وارد عرصه خواهد شد.

جواد امام در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در تشریح جزئیات روند تشکیل دفاتر استانی این جبهه گفت: پس از تشکیل جبهه اصلاحات ایران که با درخواست احزاب عضو در وزارت کشور به ثبت رسید و بعد از انتخاب هیات رئیسه و کمیته‌های زیرمجموعه، کمیته استان‌ها فعالیت خود را از حدود یکماه قبل آغاز کرد. در گام اول آئین‌نامه کمیته به تصویب هیات رئیسه و مجمع عمومی جبهه اصلاحات رسید و پس از آن هم انتخاب رابطین استانی مورد اقدام و پیگیری قرار گرفت که انتخاب آن‌ها هم از جانب جبهه به تصویب رسید و مشخص شدند.

وی افزود: وظیفه این رابطین ارتباط گرفتن با احزاب استانی و شاخه‌ها و دفاتر احزاب ملی در استان‌ها است که پس از دعوت از این احزاب و انتخاب مشاورین از میان اشخاص حقیقی به تعداد یک سوم ظرفیت اعضاء که از طریق همین احزاب عضو صورت می‌گیرد، نسبت به تشکیل جبهه اصلاحات ایران در شعب استانی اقدام کنند.

عضو جبهه اصلاحات ایران در ادامه اظهار داشت: با تشکیل این جبهه در واقع پایان کار شورای هماهنگی احزاب و همچنین شورایعالی سیاستگذاری اصلاح طلبان هم اعلام شده و تمام این ظرفیت‌ها در جبهه اصلاحات ایران متمرکز شده است. در واقع امروز ما دیگر چیزی به عنوان شورای هماهنگی یا شورای عای سیاستگذاری نداریم؛ و عملا یک جبهه واحد به نام «جبهه اصلاحات ایران» را داریم که متشکل از احزاب عضو و اشخاص تاثیرگذار ملی و استانی است.

امام در پاسخ به سوالی درباره زمان احتمالی شروع به کار رابطین استانی، بیان داشت: عملا از ابتدای هفته جاری رابطین ما مشخص شدند و به آن‌ها ابلاغ شد. همچنین دبیران کل هم به احزاب استانی و مسئولین شعب استانی‌شان ابلاغ کردند که ان‌شاءالله در اسرع وقت رابطین نسبت به دعوت از احزاب استانی و انتخاب اشخاص حقیقی و احیای شورای اصلاحات که امروز تحت عنوان جبهه اصلاح طلبان استان تشکیل خواهد شد ادامه فعالیت دهند. در واقع پس از تشکیل این جبهه اصلاح‌طلبان در استان‌ها برای تصمیمات استانی، حضور در انتخابات و سایر فعالیت‌های سیاسی، فعالیت‌های خود را تحت این عنوان و با هماهنگی جبهه اصلاحات مرکز دنبال خواهند کرد.

وی افزود: همچنین استا‌ن‌ها در تصمیم‌گیری‌های خود استقلال لازم و کافی را خواهند داشت و در حیطه ماموریت‌ها و آئین‌نامه‌هایی که در اختیارشان قرار می‌گیرد، تصمیم خواهند گرفت و مرکز هیچ دخالتی در نحوه انتخاب کاندیداهای فهرست شورای شهر یا مجلس نخواهد داشت؛ مگر در موارد خاصی که نیاز به گرفتن مشورت از مرکز باشد. همچنین برای تشکیل جبهه و هیات رئیسه جبهه در استان نیز مرکز دخالتی نخواهد داشت، فقط رابطین نقش هماهنگی و دعوت برای تشکیل جبهه را دارند.

مسئول کمیته استان‌های جبهه اصلاحات ایران در پاسخ به سوالی مبنی بر زمان احتمالی انجام این فرآیند با توجه به فاصله کوتاه باقی‌مانده تا انتخابات، گفت: با توجه به سابقه ای که از ادوار گذشته وجود دارد و شکل گرفته است، ما فقط تغییر عناوین و ترمیم‌های لازم را خواهیم داشت. شورای اصلاحات ما در استان ها از قبل سابقه دارد و امروز اگر نیاز به ترمیم و بازسازی باشد و یا افراد جدیدی که مدنظر هستند برای انتخاب یا تجدید انتخاب و به روز شدن هیات رئیسه خواهیم داشت. در واقع از این جهت این مساله دنبال خواهد شد و ما مشکلی در این زمینه داریم و مساله زمان بری هم نیست؛ عملا خیلی از استان‌های ما در این رابطه بحثی ندارند و روند شروع شده است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پاسخ به این سوال که «جریان رقیب وارد بررسی مصادیق برای انتخابات ریاست جمهوری شده، آیا احساس نمی‌کنید که از رقیب عقب ما‌نده‌اید؟»، اظهار داشت: موضوع بررسی مصادیق در دستورکار جبهه اصلاحات قرار دارد و جبهه اصلاحات به‌زودی و حتما با کاندیدایی که مورد بررسی قرار گرفته و مورد اجماع است، وارد عرصه خواهد شد. اما آنچه که مسلم است، این است که ما هنوز آن رویکرد جدیدی که متناسب با مشارکت حداکثری و تحقق فرمایشات رهبری باشد را از جانب شورای نگهبان شاهد نبودیم و عملا فضای سیاسی کشور انتخاباتی نیست.

وی افزود: اگر آقای متکی اگر اشاره داشتند که وارد مصادیق شدند به این علت است که آن‌ها با یک لشکر کاندیدا مواجه هستند ولی ما خوشبختانه با کاندیداهایی که مورد اجماع هستند وارد خواهیم شد و به حصول نتیجه درخصوص کاندیداها نیز نزدیک هستیم؛ اما باید ببینیم که رفتار دستگاه های نظارتی و اجرایی چگونه خواهد بود.

امام ادامه داد: متاسفانه رفتارهایی که خصوصا از هیات‌های اجرایی در امر بررسی صلاحیت کاندیداهای شورای شهر می‌بینیم، رفتاری نیست که باعث ترغیب و مشارکت حداکثری در انتخابات شود، ولی ما برای معرفی کاندیدای مورد اجماع مشکل خاصی مشاهده نمی‌کنیم.

دبیرکل مجمع ایثارگران اصلاح‌طلب درباره زمان معرفی کاندیداهای اجماعی که «پس از تایید صلاحیت‌ها خواهد بود یا قبل از آن؟»، بیان داشت: ما حتما جمع‌بندی خود را درخصوص مصادیق و کاندیداهایی که مدنظر هستند و به صورت اجماعی مورد دعوت جبهه اصلاحات قرار می‌گیرند را قبل از بررسی صلاحیت‌ها، اعلام خواهیم کرد و نوع رفتاری در بررسی صلاحیت‌ها نسبت به کاندیدای مورد اجماع اعمال می‌شود، حتما در تصمیمات، نوع روش و مشارکت ما در انتخابات موثر و تعیین کننده خواهد بود.

ایران شورای نگهبان وزارت کشور   اخبار برگزیده
  

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : به گزارش نامه نیوز، لعیا جنیدى - معاون حقوقى رییس جمهور در گفت و گو با ایران گفت: روابط بانکی و مالی بین‌المللی بسیار مهم است و این روابط پیش شرط صادرات موفق، پیش‌شرط جهش تولید، پیش شرط پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید است، ارتباط با نظام بانکی دنیا برای کشور امری حیاتی است. رئیس جمهوری بتوانند این زمینه را فراهم کنند، تحفظ را مطرح کرد…
نامه نیوز جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی رهبر انقلاب 

  

لاریجانی برای کاندیداتوری، شرایط مطلوبی ندارد/ با کاندیداتوری رئیسی، لاریجانی کاندیدا نخواهد شد/ رئیسی و قالیباف قطعاً باهم رقابت نخواهند کرد/اجماع کامل اصولگرایان بر روی رئیسی به معنای رأی‌آوری قطعی استکنشگر سیاسی اصولگرا گفت: آقای لاریجانی جزو افراد استثناء هستند که شرایط ایشان واقعا پیچیده است، سایر افراد حمایت یکی از جناح‌ها را با خود دارند اما آقای لاریجانی یک وضعیت پیچیده بینابینی دارد. حتی اگر برخی طیف‌ها در جریان اصولگرا بخواهند از ایشان حمایت کنند و ببینند که ایشان مورد حمایت جریان‌های اصلاح‌طلب هم قرار گرفته‌اند، ممکن است حمایت خود را پس بگیرند.
ایلنا علی لاریجانی انتخابات ریاست جمهوری اصلاح طلبان 

  

از شکایت نماینده مجلس از راهور بی‌اطلاعم/فوت 26 تهرانی در بهمن‌ماه به دلیل خاموشی معابررییس پلیس راهور تهران بزرگ از شکایت نماینده مجلس از پلیس راهور به دلیل درگیری با مامور این پلیس اظهار بی اطلاعی کرد.
ایلنا پلیس راهور ماه پلیس 

  

انتقام سخت فوتبال ایران از AFC / سنگ تمام باشگاه های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیابا صعود فولاد به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ، تنها کشوری که با 4 نماینده در لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب حاضر می شود ، ایران است.
خانه فوتبال انتقام فوتبال ایران 

  

نبویان: واگذاری جزایر ایران به چین دروغ محض استنایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: توافق با چین برد - برد است و واگذاری جزایر ایران به این کشور دروغ محض است.
فردا ایران ایران و چین چین 

  

محمود احمدی نژاد افشاگری می کند؟ | مطالبی دارم که وقت انتخابات می گویممحمود احمدی نژاد این روزها بساط جلسات انتخاباتی را برپا کرده و هر روز در جمع طیفی از اقشار مردم سخنرانی می کند. او اخیرا وعده داده است در ایام انتخابات مسائلی را بیان خواهد کرد.
۵۵ آنلاین احمدی نژاد زمین ایران 

  

نگاه سکه‌بازان به مذاکرات برجامی/ علت اصلی کاهش قیمت سکه چه بود؟در اولین روز هفته، سکه یک حمایت قیمتی مهم را از دست داد. روز شنبه، فعالیت فروشندگان در بازار سکه زیاد بود و این فلز گرانبها به زیر محدوده حمایتی 10 میلیون و 500 هزار تومان رفت. ساعت 4 بعدازظهر، سکه امامی در بازار با قیمت 10 میلیون و 450 هزار تومان معامله می‌شد که 150 هزار تومان کمتر از روز پنج‌شنبه بود.
اقتصادنیوز قیمت 

  

احمدی‌نژاد: به فضل الهی از کسی نمی‌ترسمرئیس دولت نهم و دهم گفت: به وقت انتخابات مطالبی دارم که درباره وضعیت موجود کشور عرض خواهم کرد و به فضل الهی از کسی هم نمی‌ترسم.
مثلث احمدی نژاد بهاره رهنما دولت 

  

برخی یکسری وعده‌ها می‌دهند که نمی‌توانند آن را عملی کنند بعد می‌گویند نمی‌گذارند ما کار کنیمکسانی که می گویند رئیس جمهور بیشتر از 15 درصد اختیار ندارند دروغ می گویند، اینها یکسری وعده ها می دهند بعد که نمی توانند آن را عملی کنند، می گویند نمی گذارند ما کار کنیم و رئیس جمهور اختیار ندارد!
مستقل‌آنلاین دانشگاه امیرکبیر امیرکبیر ایران 

  

جک S5 فیس لیفت با موتور جدید در بازار ایران + عکسجک S5 یکی از خودروهای چینی است که در بازار ایران توانست اطمینان مصرف کننده را جلب کند. شرکت عرضه کننده این خودرو حالا نسخه جدیدی از این خودرو را روانه بازار می کند.
خودروتک خودرو ایران عکس 

  

سیگنال ارزی به افزایش قیمت خودرو در کارخانهدولت در حالی مبنای محاسبه حقوق ورودی کالا در گمرک را در بودجه 1400، نرخ حاشیه بازار ارز در نظر گرفته که این موضوع سبب رشد هزینه تولید خودروهای داخلی خواهد شد...
خودروتک افزایش قیمت قیمت ارز قیمت 

  

یارانه معیشتی ماه رمضان تصویب شد / مبلغ پرداختی چقدر است؟حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز (شنبه) در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: در آستانه ماه رمضان هستیم و امیدواریم از این ماه مبارک همه ما بتوانیم استفاده کنیم.
مستقل‌آنلاین ماه ماه رمضان ماه رجب 

  

جدیدترین فهرست از مشاغل مجاز به فعالیت در شرایط قرمز کروناییاتاق اصناف ایران جدیدترین به روز رسانی از فهرست و گروه بندی مشاغل صنفی مجاز به فعالیت در شهرهای قرمز را اعلام کرد.
اقتصادنیوز ایران 

  

امکان لغو تحریم‌ها را بعید می‌دانم/ پول‌های بلوکه شده وارد سیستم رانتی می‌شود/ هیچ نشانه‌ای از رشد مثبت اقتصادی وجود ندارداستاد اقتصاد دانشگاه الزهرا اظهار داشت: البته در داخل برخی‌ها با خوش‌بینی به این مواضع غربی‌ها نگاه می‌کنند حتی اگر منابع بلوکه شده ما آزاد شود نمی‌تواند تاثیری در بهبود وضعیت داشته باشد چون آنها موجب تقویت تولید و کاهش تورم نمی‌شوند بلکه در این سیستم پر از رانت تبدیل به رانت شده و در اختیار گروه‌های خاص قرار می‌گیرند.
ایلنا ایران ترامپ فرانسه 

  

ابراز رضایت اروپا از گفت‌وگوهای ویننماینده اتحادیه اروپا در آمریکا از گفت‌وگوهای وین ابراز رضایت کرد.
ایلنا وین دیپلماسی هسته ای 

  اخبار داغ
  

خبرهای ویژه شرکت ها برای بورس/ اثر رفت و آمدهای سیاسی در بازارهااقتصاد نیوز:عرضه اولیه صندوق ذخیره فرهنگیان در بورس از طریق شرکت‌های زیرمجموعه انجام می شود،عبیدی داروی ضد سرطان خون ساخته است بیشترین توجه بازارها همچنان معطوف به اخبار مربوط به چگونگی رفع انسداد دارایی های ارزی ایران در برخی کشورها همچون کره جنوبی و تحولات احیای برجام است
اقتصادنیوز کره جنوبی اقتصاد سرطان 

  

تصاویر آیت الله علم الهدی پس از مبتلا شدنش به کرونا+فیلمفیلمی از نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد پس از مبتلا شدنش به ویروس کرونا منتشر شده است.
اقتصادنیوز ویروس مشهد 

  

کرونای انگلیسی در 10 کشور بیداد می‌ کند + عکسنوع جهش‌یافته کووید-19 موسوم به کرونای انگلیسی در سراسر اروپا در حال گسترش است؛ اما از سوی مقامات اروپایی در چند هفته گذشته چندان جدی گرفته نشد. این نوع ویروس ناگهان طغیان کرده و در بیش از 10 کشور اروپایی شیوع یافته است. گونه‌های دیگری از این ویروس که در آفریقای جنوبی کشف شده است، به‌شکل قابل‌توجهی در اروپا دیده می‌شود.
گسترش عکس بهار امانوئل مکرون 

  

بورس برمی‌گردد؟دو کارشناس پیش بینی کردنداقتصاد نیوز: گرچه در بازار سهام همچنان بازیگران در یک وضعیت سرد و بی کسلی به انتظار روزهای آینده هستند، اما برخی از نشانه‌های مثبت بازگشت بازار خبر می‌دهند.
اقتصادنیوز اقتصاد سهام 

  

جزییات رنگ‌بندی جدید کرونایی در کشورنقشه جدید رنگ‌بندی کرونا در کشور، دوشنبه 23 فروردین از سوی وزارت بهداشت منتشر شد که بر اساس آن 295 شهر در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته‌اند.
اقتصادنیوز رنگ وزارت بهداشت 

  

افزایش 13 درصدی فوتی ‌های کرونا در خوزستانسخنگوی ستاد مدیریت کرونا خوزستان با اشاره به افزایش 13 درصدی فوتی‌های کرونا در خوزستان نسبت به هفته قبل، گفت: روند ابتلا به کرونا روزانه در اهواز 700 تا 800 نفر است که یکی از دلایل آن، میزان زیاد انجام تست است.
گسترش اهواز خرمشهر 

  

دیگر ماسک به تنهایی برای جلوگیری از کرونا کافی نیستپیام طبرسی ( رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری ) : شرایط خیلی سخت است. واقعا کسانی که در کرونا کار کردند، فرسوده شدند. شرایط پراسترس و پرفشار بود.
۵۵ آنلاین ماسک بیمارستان کار 

  

آبی یا گازی؛ کدام کولر در انتقال ویروس کرونا خطرناک‌تر است؟ + ویدئوآبی یا گازی؛ کدام کولر در انتقال ویروس کرونا خطرناک‌تر است؟
۵۵ آنلاین ویروس 

  

دومین اطلاعیه قرارگاه عملیاتی مقابله با کروناقرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا تاکید کرد: هرگونه محدودیت و الزامات محدودیت زا باید بر اساس وضعیت رنگ بندی شهرها، اعمال شود و ملاک عمل در این عرصه، اعلام وضعیت رنگ بندی شهرها، توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ابلاغ آن از طریق وزارت کشور است.
فردا وزارت کشور وزارت بهداشت آموزش 

  

برخورد قاطع آیت‌الله علم الهدی با اظهارات خرافی یک طلبه درباره کروناوضع ضدخرافی آیت الله علم الهدی، در مقابل اظهارات خرافی و نادرست یک طلبه در صحن آستان امام رضا(ع) را باید نیکو پنداشت و آن را مورد قدردانی قرار داد.
برنا 

  

رنگ بندی شهرهای کرونایی در (23 فرودین) + عکسرنگ‌بندی جدید کشور که از 23 فروردین اعمال می‌شود در اپلیکیشن ماسک منتشر شد.
گسترش رنگ عکس اپلیکیشن 

  

اولین اسکی ماراتن روسیه بعد از کرونا رکوردشکنی کردبیش از 3200 نفر در اسکی ماراتن اوگرا شرکت کردند که حضور این تعداد اسکی باز یک رکورد در تاریخ برگزاری رقابت ها محسوب می شود.
۵۵ آنلاین اسکی روسیه ویروس 

  

آیا واکسن کرونا از مردم حفاظت می کند؟پزشکان نگران هستند که آیا ویروس کرونا ممکن است مانند آنفلوانزا باشد که هر ساله به واکسن جدیدی احتیاج دارد یا خیر، هم به این دلیل که این ویروس سریع جهش می‌کند و هم به دلیل اینکه ایمنی در اثر واکسن به سرعت از بین می‌رود.
برنا ویروس آنفلوانزا