تسنیم   |  اجتماعی  |  

معاینه مسافران چینی در فرودگاه‌های خارجی برای عدم گسترش بیماری ناشناخته

گسترش و شیوع بیماری ناشناخته در چین و نگرانی از گسترش آن به دیگر نقاط جهان، مسئولان کشورهایی مانند هنک‌کنگ، سنگاپور و آمریکا را به معاینه مسافرانی که از کشور چین به آمریکا وارد می‌شوند، وا داشت.

معاینه مسافران چینی در فرودگاه‌های خارجی برای عدم گسترش بیماری ناشناخته

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ با گسترش ویروسی جدید و مرگ دو نفر بر اثر آن در کشور چین، مسئولان بهداشتی فدرال آمریکا در حال اعزام تیم‌هایی از متخصصان پزشکی هستند تا مسافرانی را که از سه فرودگاه اصلی آمریکا وارد چین می‌شوند، غربال کنند.

به گزارش پایگاه خبری "cbs"، "مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری" در آمریکا به منظور جلوگیری از گسترش این ویروس مرموز  متخصصان را به فرودگاه‌های "لس‌آنجلس" ، "سانفرانسیسکو" و "نیویورک" می‌فرستد.

مقامات آمریکایی به دنبال شناسایی هرچه زودتر این ویروس و جلوگیری از شیوع آن در آمریکا هستند؛ تاکنون 45 مورد از افراد مبتلاء به این بیماری ناشناخته شناسایی شده‌ و دو نفر در شهر "ووهان" چین جان خود را از دست داده‌اند. 

روز گذشته نیز یک فرد مبتلاء به این بیماری در ژاپن شناسایی شد؛ همچنین در تایلند یک زن چینی به دلیل ابتلا به این بیماری مرموز در بیمارستان قرنطینه شده است.

اولین مورد در تاریخ 30 سپتامبر 2019 گزارش شده و اعتقاد بر این است که این بیماری به بازار غذاهای دریایی و حیوانات بزرگ "ووهان" مرتبط است.

محققان چینی معتقدند که این ویروس در حقیقیت میان گونه‌های جانوری مختلف انتقال یافته و در شهر ووهان میان حیوانات غیراهلی و آبزیان سرایت کرده و احتمالاً از بازار فروش ماهی و حیوانات وحشی به انسان منتقل شده است.

مسئولان چین می‌گویند مورد جدیدی که از انتقال این ویروس از یک نفر به فرد دیگری حکایت داشته باشد، مشاهده نکرده‌اند.

با این حال هنگ‌کنگ و سنگاپور برای پیشگیری از شیوع این ویروس مسافرانی که از شهر "ووهان" چین به این کشورها سفر کرده‌اند را در فرودگاه‌ها مورد معاینه پزشکی قرار می‌دهند. 

تحقیق درباره خطرات شیوع این ویروس در مرکز "ام‌.آر‌.سی" انجام گرفت که برای مرکز جهانی تحلیل بیماری‌های عفونی "ایمپریال کالج لندن" اقدام کرده بود.

مرگ اولین قربانی پس از انتشار ویروسی ناشناخته در چینمشاهده شیوع "اسهال و استفراغ ویروسی" + نسخه درمانی طب سنتی

انتهای پیام/

فرودگاه نیویورک حیوانات وحشی   اخبار برگزیده
  

با خودروهای برقی جدید ایران خودرو آشنا شوید (تصاویر)روز گذشته ایران خودرو در یازدهمین همایش موتور‌های درونسوز از اولین خودروی تمام برقی ایرانی با تیراژ انبوه رونمایی کرد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

رییس دفتر رییس جمهور: پای امنیت ایران در میان استبه اعتقاد رئیس دفتر رئیس جمهوری، مشارکت بالای مردم در انتخابات پیش رو به نوعی میخ آخر بر تابوت کمپین فشار حداکثری امریکا خواهد بود.
مثلث رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

رئیس ستاد انتخابات استان تهران بر لزوم تعطیلی کامل ستادهای تبلیغاتی نامزدهای انتخابات مجلس در روزهای پنجشنبه و جمعه تاکید کرد.
نامه نیوز آموزش انتخابات مجلس تهران 

  

مشارکت در انتخابات حدود 40 درصد خواهد بود/ با وجود مشارکت اندک هم اصولگرایان پیروز انتخابات تهران نمی‌شوندیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب عنوان کرد: اگر امروز قبل از اتفاقات آبان ماه بودیم، می‌گفتم سبد رأی اصلاح‌طلبان به شدت کاهش پیدا خواهد کرد زیرا بیشتر طبقه متوسط و قشر خاکستری هستند که انقلت‌هایی را نسبت به اصل شرکت در انتخابات خواهند آورد اما در این انتخابات اقشار آسیب‌پذیر به نوعی با حضور در انتخابات قهر کردند.
ایلنا انتخابات مجلس شورای نگهبان اصلاح طلبان 

  

اولین ویدئو از خودرو رانا برقی ایران خودرورانا برقی به عنوان اولین خودرو کاملا برقی ایرانی با قابلیت کاربردی روزمره رونمایی شد.
خودروتک ایران خودرو خودرو ایران 

  

حداد و قالیباف عقب نشستند،آقاتهرانی سهم گرفت/ لیست وحدت درآمد«لیست وحدت» شورای ائتلاف درحالی منتشر شد که در آن بیشترین سهم به فرزندان معنوی و سیاسی آیت الله مصباح اختصاص یافته است.
۵۵ آنلاین اصولگرایان سید رضا تقوی عبدالحسین روح الامینی 

  

نشانه‌ ها از کنترل ویروس کرونا/به مهار ویروس کرونا امیدوار باشیم؟سازمان بهداشت جهانی در گزارش تازه خود عملکرد چین در مهار ویروس کرونا را موفقیت‌آمیز خواند. هر ساعت به تعداد قربانیان ویروس کرونا افزوده می شود.
مستقل‌آنلاین سازمان بهداشت جهانی ویروس چین 

  

کارهای عجیب و غریبی که به هرچیزی شبیه است جز تبلیغات انتخاباتی!کاندیدا داریم چه کاندیدایی! نامزد تایید صلاحیت شده انتخابات مجلس یازدهم وسط طرفدارانش که برای او شعار میدهند ایستاده و می‌گوید بلندتر شعار بدید!
مستقل‌آنلاین تبلیغات انتخابات مجلس 

  

ماهی قرمز کرونا ویروس دارد؟عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا با اشاره به برخی از نگرانی‌ها در رابطه با ورود ماهی‌های قرمز چینی در ایام نوروز و احتمال انتقال بیماری از این طریق، عنوان کرد: تا جایی که می‌دانم واردات کلیه محصولات غذایی و حیوانی از کشور چین ممنوع شده و هیچ منطقی وجود ندارد که در شرایط اپیدمی موجود محصولات غذایی و یا حیوانی از چین وارد شود.
اقتصادنیوز ویروس گربه نوروز 

  

بازگشت عادل فردوسی پور، سورپرایز امشب شبکه سه است؟رضا جاودانی در برنامه «گزارش ورزشی» اعلام کرده بود که سه شنبه شب، مخاطبان را سورپرایز می‌کند.
مملکت‌آنلاین مادرید بازی لیورپول