انقلاب مردم برای آب، برق، آسفالت و معیشت نبود!

مبارزات مردم در انقلاب علیه شاه برای آب، برق، آسفالت و معیشت نبود بلکه انگیزه آنها احیای دین و حمایت از دین بود که این انگیزه می‌توانست دستگاه شاهنشاهی را براندازد و بر همین اساس مقابل مردم ایستادند و مردم هم با هدف حفظ دین، جان خود را نثار کردند.

انقلاب مردم برای آب، برق، آسفالت و معیشت نبود!

انقلاب مردم برای آب، برق، آسفالت و معیشت نبود!

 مبارزات مردم در انقلاب علیه شاه برای آب، برق، آسفالت و معیشت نبود بلکه انگیزه آنها احیای دین و حمایت از دین بود که این انگیزه می‌توانست دستگاه شاهنشاهی را براندازد و بر همین اساس مقابل مردم ایستادند و مردم هم با هدف حفظ دین، جان خود را نثار کردند.

به گزارش  پایگاه خبری علم الهدی، حجت الاسلام سید احمد علم الهدی در دیدار با اعضای ستاد بزرگداشت 30 دی در قوچان با اشاره به این که پس از 10 دی تنها 2 شهر قوچان و تربت‌ حیدریه حرکت‌های بزرگی را داشتند افزود: در قیام 30 دی قوچان برخوردهای رژیم، هدفمندانه و برای تضعیف نیروهای انقلابی بود که شهادت شهیدان کریمی و غلامیان موجب شد رژیم به هدف خود نرسد.

علم‌الهدی با اشاره به این که این شهر تاریخی در عرصه سیر و سلوک عرفانی نیز با وجود علمای بزرگی همچون آقا نجفی قوچانی و شیخ ذبیح‌الله قوچانی خوش درخشیده است افزود: قلم رسای آقا نجفی قوچانی با توجه به تحولات ادبیات امروز همچنان زبانزد بزرگان بوده و کتاب سیاحت غرب با توجه به ادبیات آن زمان در مقام به تصویر کشاندن حوزه مذهبی حرکتی بی‌نظیر محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: شخصیت مذهبی شیخ ذبیح‌الله قوچانی که قوچان را به قطب روحانیت تبدیل کرده بود نیز در برابر مبارزات علیه ساواک و رژیم ستم‌شاهی بسیار حساب‌ شده و زبانزد بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با بیان این که از گذشته فرهنگ قوچان فرهنگ حاکم بر شهرهای اطراف، منطقه و حتی مرز بوده است تصریح کرد: ایمان و فرهنگ مردم قوچان در آن زمان آن‌قدر قوی بود که در برابر تبلیغات کمونیسم و مارکسیسم در مرزهای جماهیر شوروی محفوظ ماند و حتی در جریانات منافقین نیز آن‌طور که مناطق دیگر در این جریان التقاطی درگیر شده بودند در قوچان توسعه نداشت و این موضوعات دلالت بر پایگاه تربیتی دینی قوی در این شهر دارد که این‌چنین مشکلات مردم را حفظ کرده است.

علم‌الهدی با اشاره به حماسه 30 دی قوچان بعد از قیام 10 دی مشهد و کشتار بی‌رحمانه جلادان ستم‌شاهی افزود: رژیم ستم‌شاهی حتی مردم را زیر تانک‌ها به شهادت رساندند تا مشهد درس عبرتی برای کشور و کاهش حرکت‌های انقلابی شود.

وی ادامه داد: علی‌رغم قتل‌عام مردم در مشهد عناصر رژیم مجبور به عقب‌نشینی شدند که بر همین اساس نیروهای انقلابی حرکت‌های خود را قوی و توسعه بیشتری داند.

امام‌ جمعه مشهد با تاکید بر این که آنچه از قیام 30 دی مردم قوچان اهمیت دارد زنده نگه‌داشتن جریان‌ها و دلاوری‌های مردم برای نسل جدید انقلاب خواهد بود گفت: باید اتفاقات برای نسل جوان ملموس باشد که مردمی با سینه خشک و دست‌خالی در مقابل رژیم تا دندان‌ مسلح که تمامی قدرت‌های جهانی پشتیبانی می‌کردند مقاومت و مبارزه کردند.

علم‌الهدی افزود: مبارزات مردم در انقلاب علیه شاه برای آب، برق، آسفالت و معیشت نبود بلکه انگیزه آنها احیای دین و حمایت از دین بود که این انگیزه می‌توانست دستگاه شاهنشاهی را براندازد و بر همین اساس مقابل مردم ایستادند و مردم هم با هدف حفظ دین، جان خود را نثار کردند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با اشاره به این که پس از بهمن 57 و با پیروزی، انقلاب تمام نشد و تنها مرحله‌ای برای انقلاب ایجاد شد تا با اهرمی به نام جمهوری اسلامی راه خود را ادامه دهد افزود : مبارزات از همان ابتدای انقلاب شروع شد و همچنان ادامه دارد و فقط صحنه‌ها عوض‌شده است.

علم‌الهدی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر این که در اول انقلاب با افسر شهربانی یا ساواک مبارزه می‌کردیم امروز با رییس‌جمهور آمریکا مبارزه می‌کنیم گفت: امروز جنگ وسیع‌تر شده، مبارزات تمام نشده و اگر بخواهیم نظام را اداره کنیم باید جوری ادامه دهیم که انقلاب ادامه پیدا کند.

وی تأکید کرد: روزی انقلاب پیروز می‌شود که انقلاب را جهانی کنیم، باید زمزمه انقلاب به گوش دنیا برسد تا زمینه ظهور برای امام زمان (عج) و برپایی انقلاب جهانی فراهم شود و اگر نه همراهی با دشمن به بهانه درست کردن اقتصاد کشور منجر به از دست دادن انقلاب خواهد شد.

آنچه دیگران میخوانند : پوشش شاعره ی کرد بانو مستوره اردلان در روز برفی در سنندج مصونیت مادام‌العمر با واکسن ژاپنی پوشش شاعره ی کرد بانو مستوره اردلان در روز برفی در سنندج مصونیت مادام‌العمر با واکسن ژاپنی

برق جمهوری اسلامی حوزه   اخبار برگزیده
  

جزئیات افزایش حقوق سربازان از زبان سردار تقی مهریحوادث رکنا: رئیس سازمان وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کل کشور (فراجا) جزئیات افزایش حقوق سربازان را تشریح کرد و گفت: معوقات حقوق در ماه های آینده به حساب سربازان و پایوران واریز می شود.
مثلث سربازی یارانه خودرو 

  

ریزش شاخص بازار سهام در روز آخر اردیبهشت/خروج نیم تریلیون تومان سرمایه از بورساقتصادنیوز: در معاملات امروز 31 اردیبهشت بازار سهام، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 447 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.
اقتصادنیوز شاخص سهام سرمایه 

  

دستور رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با ورود به موضوعات کلان بانکیرئیس سازمان بازرسی کل کشور با صدور دستوری به معاونت اقتصادی خواستار ورود این معاونت به موضوعات کلان بانک‌ها شد و با تاکید بر اینکه بانک‌ها نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند، بر ضرورت شناسایی افراد متخصص و با تجربه برای همکاری با سازمان بازرسی برای ورود به موضوعات کلان بانک ها تاکید کرد.
ایلنا سازمان بازرسی کل کشور بانک مرکزی بانک 

  

از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر صیانت شوددبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در نامه ای خطاب به معاون حقوق عامه و پیشگیری از جرم دادستان کل کشور خواستار صیانت از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر شد.
ایلنا جمهوری اسلامی ایران قوه قضاییه جمهوری اسلامی 

  

فوت 9 نفر بیمار کرونایی دیگر / کویید 19 همچنان کشته می دهدآمار امروز کرونا طبق اعلام وزارت بهداشت اعلام شد.
۵۵ آنلاین بیمارستان وزارت بهداشت درمان 

  

آبله میمون ویروس جدید/اروپا به قرنطینه می رودسازمان بهداشت جهانینشستی اضطراری برای بحث در مورد شیوع آبله میمون پس از تایید بیش از 100 مورد در اروپا برگزار کرد.
مستقل‌آنلاین ویروس سازمان بهداشت جهانی مادرید 

  

اظهارات خطیب زاده درباره تامین حقابه ایران از هیرمندایرنا/ سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: از مجاری حقوقی موضوع برقراری حقابه ایران از رودخانه هیرمند را پیگیری می کنیم تا حقابه این رودخانه مرزی که ایران مستحق آن است از سوی افغانستان تامین شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

وزیر کشور: وعده‌های امام (ره) در حال تحقق استوزیر کشور گفت: وعده های امام رحمت الله مانند فروپاشی غرب و دینداری مردم یکی پس از دیگری در حال تحقق است.
فردا امام خمینی وزارت بهداشت وزارت علوم 

  

توصیه به طارمی:به ایتالیا و اسپانیا بروتوصیه ملی‌پوش سابق کشورمان به طارمی؛ به اسپانیا یا ایتالیا برو
خانه فوتبال مصاحبه مهدی طارمی ایتالیا 

  

علائم اولیه آبله میمون چیست؟در پی هشدار سازمان جهانی بهداشت مبنی بر احتمال گسترش بیماری عفونی و واگیردار آبله میمون، موارد تازه‌ای از ابتلا به این بیماری در دو کشور دیگر اروپایی شناسایی شد.
مستقل‌آنلاین درمان کمردرد وزارت بهداشت 

  

قالیباف: زمانی که من فرمانده بودم جرائم 70 درصد کاهش داشتقالیباف: زمانی که فرمانده نیروی انتظامی بودم جرائم در ماه رمضان 70 درصد کاهش داشت. 4 سالی که من فرمانده نیروی انتظامی بودم خیلی دقیق می‌توانم بگویم بیش از 70 درصد جرایم در ماه رمضان کاهش پیدا می‌کرد.
مستقل‌آنلاین نیروی انتظامی ماه ماه رمضان 

  

فوری/ شاخص کل بورس به ابرکانال 1/6 میلیون واحد رسیدشاخص کل بورس با رشد 16 هزارو 200 واحدی به ابرکانال 1.6 میلیون واحد رسید در سطح یک میلیون و 600 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

آمریکا دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت زدنیروی هوایی آمریکا اعلام کرد دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت که سرعت پروازش پنج برابر سرعت صوت بوده، زده است.
۵۵ آنلاین موفقیت نیروی هوایی اوکراین 

  

مردم: آقای احمدی نژاد مملکت را درست کنید!مردم بوشهر خطاب به محمود احمدی نژاد: آقای احمدی نژاد دست ما جوانها را بگیرید، مملکت را درست کنید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد یارانه 

  اخبار داغ
  

اعلام جرم علیه عضو سابق ستاد مبارزه با کرونا به گزارش خبرنگار مهر یک منبع اگاه در قوه قضائیه از اعلام جرم علیه محمد رضا محبوب فر عضو سابق ستاد ملی مبارزه با کرونا خبر داد. وی افزود: پس از اعلام جرم علیه این فرد، پرونده قضائی تشکیل شده و تحقیقات ادامه دارد. این منبع آگاه به خبرنگار مهر اعلام کرد: علت تشکیل پرونده قضائی نشر اکاذیب بدون سند از سوی متهم است و وی تا کنون سند معتبری بابت ادعاهایش ارائه نکرده است.
مهر جرم خبرنگار 

  

کاهش 15 درصدی قیمت خودرو چه شد؟/پاسخ وزیروزیر صمت گفت: اعلام کرده بودیم قیمت تمام‌شده تولید خودرو 15 درصد کمتر از افزایش نرخ تورم خواهد بود، اما برداشت درستی نشد و گاهی مورد بازخواست قرار می‌گیریم که کاهش 15 درصدی قیمت خودرو چه شد؟
فردا قیمت خودرو خودروسازان 

  

نخستین محموله واکسن کرونا صادر شد/ مقصد: ونزوئلااقتصادنیوز: وزیر بهداشت گفت: نخستین محموله یکصدهزار دز برای ونزوئلا ارسال کردیم.
اقتصادنیوز ونزوئلا 

  

قیمت خودروهای مونتاژی/این خودرو 100 میلیون گران شدطبق آخرین بررسی های نوسانات قیمتی در بازار، قیمت خودروهای مونتاژ، سمند، پژو و دنا از چهارشنبه هفته گذشته تا امروز افزایش یافته است.
فردا قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

ریزش؛ کلیدواژه پرتکرار در بورس امروز /نمادهای مؤثر بر شاخص‌‌هااقتصادنیوز: در روزی که همچنان ریزش متروپل در سرخط خبرهاست، شاخص‌های بورس نیز ریزش کردند تا «ریزش» کلیدواژه اصلی اخبار بورسی هم باشد.
اقتصادنیوز شاخص 

  

قیمت خودروی پیکاپ کلوت ویژه خرداد 1401 اعلام شد +جدولاقتصادنیوز: قیمت قطعی پیکاپ کلوت ویژه خردادماه 1401 با افزایش 148 میلیون تومانی به 987 میلیون تومان رسید.
اقتصادنیوز قیمت جدول 

  

بورس ریزش کرد / خروج سنگین سرمایه از بازار سهاماقتصادنیوز: شاخص های بازار سهام امروز 7 خرداد 1401 ریزش کردند و شاهد خروج سنگین پول حقیقی از بازار بودیم.
اقتصادنیوز سرمایه سهام شاخص 

  

پیش بینی اساسی از بورس فردابر اساس تحلیل کارشناسان، شاخص کل در محدوده یک میلیون و 550هزار واحد حمایت 20روزه و در واقع حمایت استاتیک سقف محدوده 14شهریور 1400 را دارد. این محدوده، محدوده‌ای مهم برای شاخص کل بوده و می‌تواند ناحیه چرخش بازار باشد.
گسترش شاخص وزن سرمایه 

  

نگاه خاص حکمرانان و مسئولان به بورس3مسئولان و مدیران کشور باید ضمن هدایت سرمایه‌ها به بازار سرمایه، نگاه ویژه‌ای به این حوزه داشته و برای تغییر و تحول این حوزه تلاش کنند.
گسترش فوتبال آموزش دولت 

  

ماموریت کمیته اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا برای بهبود وضعیت نشاط اجتماعیسخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به برگزاری جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: بر اساس نکات مطرح شده در جلسه امروز، محدودیت‌ها و الزامات اجتماعات در شرایط اخیر افول بیماری کرونا باید بروزرسانی شود.
ایلنا وزارت بهداشت 

  

شناسایی 103 بیمار جدید کرونامرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه ای آخرین وضعیت کرونا در کشور را تشریح کرد.
ایلنا روابط عمومی وزارت بهداشت آموزش 

  

الزام این گروه ها برای تزریق دز چهارم واکسن کرونااقتصادنیوز: معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: گروه‌های پرخطر بالای 70 سال و بیماران خاص حتما برای نوبت چهارم واکسن کرونا اقدام کنند.
اقتصادنیوز 

  

سقوط شاخص بورس تهران / شناسایی مسیر تغییر مالکیت سهاماقتصادنیوز:: شاخص‌های بازار سهام در اولین روز معاملاتی هفته 7 خرداد 1401 ریزش کردند و ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد.
اقتصادنیوز شاخص بورس تهران تهران 

  

آخرین آمار کرونا در ایران | تعداد فوت شدگان در 7 خرداد | 103 بیمار کرونایی جدیدآمار امروز کرونا 7 خرداد 1401 / شناسایی 103 بیمار جدید / چند نفر فوت شدند؟
۵۵ آنلاین ایران بیمارستان وزارت بهداشت