ایلنا   |  اجتماعی  |  

شهرداری تهران درباره حواشی برخی انتصاب‌ها توضیح دهد

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان این که مسئولان شهرداری باید پیرامون موارد مطرح‌شده درباره برخی انتصاب‌ها توضیح بدهند، گفت: بعضی جریانات به دنبال تخریب عملکرد مدیریت شهری تهران هستند و با وجود این که در دوره فعلی مدیریت شهری پایتخت، تلاش‌های بسیاری برای بهبود وضعیت شهر در حوزه‌های مختلف و اجرای پروژه‌های گوناگون انجام شده است، برخی جریانات به دنبال آن هستند که یا این تلاش‌ها نادید...

شهرداری تهران درباره حواشی برخی انتصاب‌ها توضیح دهد

به گزارش خبرنگار ایلنا، در روزهای اخیر انتشار خبر ارسال شدن نامه‌ای محرمانه از سوی سازمان بازرسی کل کشور به لطف‌الله فروزنده، معاون وقت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری تهران در سال گذشته، بار دیگر باعث ایجاد ابهاماتی درباره نحوه انتصاب بعضی مدیران در دوره ششم مدیریت شهری پایتخت شده است، چراکه براساس آنچه برخی منابع خبری اعلام کرده‌اند، سازمان بازرسی نسبت به عدم رعایت شرایط عمومی و اختصاصی در انتصاب 16 نفر از مدیران شهرداری توسط علیرضا زاکانی، شهردار پایتخت و برخی مدیران منصوب وی در شهرداری تهران اعتراض کرده و خواستار ارائه توضیح درباره انتصاب برخلاف مقررات برخی مدیران عامل سازمان‌ها و بعضی مدیران میانی ستاد، مناطق و واحدهای تابعه شهرداری شده است. 

البته صرف نظر از صحت یا عدم صحت این نامه و موارد مطرح‌شده در آن، موضوع رعایت نشدن مقررات قانونی توسط مسئولان شهرداری تهران در انتصاب برخی مدیران ارشد و میانی شهرداری، مساله‌ای است که پیش از این نیز توسط بعضی اعضای شورای شهر تهران مطرح شده بود و پس از انتشار خبر اخیر نیز، ناصر امانی، رئیس کمیته منابع انسانی و تشکیلات شورای شهر به ایلنا گفت که خودش شخصا درباره رعایت نشدن مقرراتی نظیر اساسنامه سازمان‌های تابعه شهرداری یا شرایط حداقلی تعیین‌شده در طرح طبقه‌بندی مشاغل و آیین‌نامه استخدامی شهرداری تهران، در برخی انتصاب‌های صورت‌گرفته در دوره فعلی مدیریت شهری پایتخت، به مسئولان شهرداری تذکر داده بود، اما تا کنون پاسخی قانع‌کننده در این زمینه دریافت نکرده است. 

در همین راستا، از علیرضا نادعلی، سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران درباره صحت یا عدم صحت ارسال نامه توسط سازمان بازرسی کل کشور به شهرداری پایتخت و موارد مطرح‌شده پیرامون برخی انتصاب‌ها سوال کردیم و او نیز در پاسخ به خبرنگار ایلنا گفت: ما نامه‌ای را در این خصوص در رسانه‌ها دیده‌ایم و نمی‌توانیم آن را تایید کنیم، البته پیش از این هم شورای شهر در جایگاه نظارتی درباره بعضی انتصاب‌ها تذکراتی را مطرح کرده است و مسئولان شهرداری با توجه به تذکرات ارائه‌شده در این زمینه، باید پیرامون موارد مطرح‌شده درباره برخی انتصاب‌ها توضیح بدهند. 

وی افزود: از این دست مواردی که در خبر مربوط به انتشار نامه سازمان بازرسی درباره انتصاب‌های صورت‌گرفته در مدیریت شهری ذکر شده است، در ادوار گذشته شهرداری تهران نیز بسیار فراوان وجود داشته، اما فصل‌الخطاب ما قانون است و معتقدیم باید به هرآنچه که قانون می‌گوید، عمل کنیم. بنابراین از تمام سطوح مدیریت شهری می‌خواهیم همواره به مصوبات شورا و قوانین بالادستی آن از جمله مواردی که در خصوص انتصاب‌ها ذکر شده است، پایبند باشند. در موضوع انتصاب‌ها نیز وقتی مسئولان شهرداری توضیحات لازم را ارائه کنند، ما از مواردی که طبق قانون قابل قبول است، دفاع می‌کنیم، اما در مواردی که نیاز به اصلاح وجود دارد، باید این اصلاح صورت بگیرد. 

برخی جریانات به دنبال تخریب و کوچک جلوه دادن دستاوردهای شهرداری هستند 

نادعلی با بیان این که برخی جریانات به دنبال تخریب عملکرد مدیریت شهری تهران هستند، عنوان کرد: با وجود این که در دوره جدید مدیریت شهری پایتخت، تلاش‌های بسیاری برای بهبود وضعیت شهر در حوزه‌های مختلف و اجرای پروژه‌های گوناگون انجام شده است، اما بعضی جریانات به دنبال آن هستند که یا این تلاش‌ها نادیده گرفته شود یا دستاوردهایی که در دوره جدید مدیریت شهری به دست آمده است، کوچک جلوه داده شود. 

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: این جریانات برای تخریب عملکرد دولت حاضر نیز تلاش می‌کنند و می خواهند نوعی سیاهی را در ذهن مردم ایجاد کنند تا شهروندان نتوانند به این مساله دلخوش باشند که عده‌ای از مسئولان برای بهبود وضعیت زندگی آنها فکر می کنند، در تلاش هستند و خدمات مختلفی را به آنها ارائه می‌دهند. به عبارت دیگر، این جریانات، با القائاتی که در فضای رسانه‌ای و رقابت‌های سیاسی انجام می دهند، مردم را از این دلخوشی محروم می‌کنند. 

نادعلی در ادامه گفت: در برنامه چهارم توسعه شهر تهران و بودجه 1402 شهرداری برنامه‌ریزی کرده‌ایم که در هر پروژه یا طرحی که در شهرداری تهران اجرا می‌شود، باید پیوست رسانه‌ای مناسب در قالب همان طرح، طراحی شود. البته در برخی موارد که این پیوست رسانه‌ای نیز لحاظ می‌شود، بازهم برخی جریانات نسبت به آنچه توسط مدیریت شهری اعلام می‌شود، تردید وارد می‌کنند و افکار عمومی را به شک و شبهه می‌اندازند. 

سخنگوی شورای شهر تهران ادامه داد: ما در حوزه مدیریت شهری معتقدیم آنچه که بر روی زمین اتفاق می‌افتد و یک خدمت ملموس و قابل رصد توسط شهرداری برای مردم تلقی می‌شود، باید با پیوست رسانه‌ای توسط خود مدیریت شهری به مردم معرفی شود تا شهروندان نسبت به وضعیت آینده شهر خود امیدوار شوند.  

وی در پایان تصریح کرد: براساس تفاهمی که اخیرا بین شهرداری تهران و رسانه ملی انجام شده، قرار شده است که صدا و سیما در اطلاع‌رسانی عملکردهای شهرداری بیش از پیش با ما همراهی کند و امیدواریم سایر رسانه‌ها نیز ضمن بیان نقدهای مشفقانه، درباره ارائه گزارشات مربوط به عملکردهای شهرداری به افکار عمومی با مدیریت شهری همراهی داشته باشند. 

انتهای پیام/

شهرداری تهران تهران شورای شهر تهران   اخبار برگزیده
  

خبر نماینده مجلس درباره مذاکرات ایران و آمریکانماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی طی رشته توییتی با اشاره به مذاکرات ایران و آمریکا نوشت: با وجود انجام مذاکراتی در نیویورک توافق قریب‌الوقوعی به دلیل کارشکنی امریکا وجود ندارد.
فردا مجلس شورای اسلامی ایران ایران و آمریکا 

  

توانگر:‌ آمریکا درصدد کشاندن ایران به مذاکرات مستقیم رسمی استنماینده مردم تهران گفت: آمریکا در تلاش برای امتیازگیری هسته‌ای از ایران در ازای آزادسازی دارایی‌های بلوکه شده است که این امر خلاف قانون و مغایر منافع ایران بوده و همچنین دولت آمریکا همچنین درصدد کشاندن ایران به مذاکرات مستقیم رسمی است.
ایلنا ایران تهران هسته ای 

  

آمریکا مانع رفع تبعیض و حل صلح‌آمیز مناقشات استسیدصولت مرتضوی گفت: اقدامات قهری یک‌جانبه ایالات متحده آمریکا و مداخلات خرابکارانه برخی کشورها ناقض اهداف اصول منشور ملل متحد شامل اصل حق حاکمیت ملّی، عدم‌ مداخله، حق تعیین سرنوشت، عدم تبعیض و حل صلح‌آمیز مناقشات است.
ایلنا ایالات متحده آمریکا سوئیس توسعه پایدار 

  

واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از امروز | معوقات حقوق بازنشستگان پرداخت می شود؟معاون اقتصادی سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح کشور(ساتا) توضیحاتی را در مورد نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی و همچنین مولدسازی دارایی‌های ساتا ارائه کرد.
مثلث سازمان تامین اجتماعی تامین اجتماعی کمیسیون اجتماعی مجلس 

  

زمان دقیق واریز سود سهام عدالت اعلام شد| زمان‌بندی و چگونگی واریز سود سهام عدالتزمان دقیق واریز سود سهام عدالت مشخص شد. احتمالاً زمان‌بندی و چگونگی واریز این سود تغییرات مثبتی خواهد داشت.
خانه فوتبال سازمان بورس و اوراق بهادار سود سهام عدالت 

  

زمان اهدای توپ طلای 2023 مشخص شدمجله فرانس فوتبال زمان اهدای توپ طلای 2023 را اعلام کرد.
خانه فوتبال توپ طلا فوتبال ایران خودرو 

  

اصل بدهی واردات گاز از ترکمنستان را تسویه کردیموزیر نفت گفت: تمام بخش اصلی بدهی‌مان بابت واردات گاز که در دوره‌ها و دولت‌های قبل اتفاق افتاده بود را این دولت تسویه کرد.
ایلنا واردات واردات گاز گاز 

  

واکنش سازمان ملل به بازگشایی سفارت ایران در عربستانسخنگوی دبیرکل سازمان ملل از بازگشایی سفارت جمهوری اسلامی ایران در عربستان سعودی استقبال کرد و آن را برای منطقه مفید خواند.
فردا سازمان ملل سازمان همکاری اسلامی ایران 

  

حضور آمریکا و انگلیس در عراق اختلالاتی روی روابط ما با عراقی‌ها ایجاد می‌کند‌/ قدرتمندی ایران به غربی‌ها ثابت کرد که نمی‌توانند در منطقه تاثیرگذار باشندیک عضو کمیسیون انرژی گفت: ما باید با دقت بیشتری در عرصه جهانی حرکت کنیم و از این شرایطی که به وجود آمده است، استفاده کنیم. مطمئنا این روی اقتصاد، تولید نفت و بهبود معیشت در جامعه ما تاثیرگذار خواهد بود.
ایلنا مجلس شورای اسلامی اوکراین تایوان 

  

شرط عجیبی که نکونام را دوباره از استقلال دور کردابتدا باید رضایت آقای ایکس را بگیری شرط باورنکردنی برای حضور نکو در استقلال!
خانه فوتبال ایران خودرو ایران روزنامه ایران 

  

ظریف: انتخاب کردیم آنان را که در پی کاستن از خسارات بودند را «سازشکار» و حتی «خائن» بنامیموزیر امور خارجه پیشین کشورمان با انتشار یادداشتی علت و چرایی استفاده خود از عبارت «خودمان انتخاب کردیم» که چندسال قبل از سوی او مطرح شد و مورد انتقادات فراوان قرار گرفت را تشریح کرد.
مثلث محمدجواد ظریف اینستاگرام ایران 

  

محسن رضایی: نیازمند اجرای طرح‌های دراز مدت در زمینه آب هستیممعاون اقتصادی رئیس جمهور تنش آبی را یکی از مشکلات کشور و بالتبع استان سمنان دانست و گفت: نیازمند اجرای طرح‌های دراز مدت در زمینه آب هستیم.
فردا محسن رضایی رئیس جمهور ایران 

  

نقش سازنده ‎ایران در عرصه بین‌المللی به نفع چندجانبه‌گرایی افزایش خواهد یافتسخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد:نقش سازنده ‎ایران در عرصه بین‌المللی به نفع چندجانبه گرائی افزایش خواهد یافت.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران وزارت خارجه 

  اخبار داغ
  

مقصر سقوط بورس شناسایی شد!ابراهیم نوایی، کارشناس بازار سرمایه، در برنامه بورسان روز جاری، با اشاره به نامه اخیر ایرانخودرو، به بررسی دلایل ریزش بورس امروز پرداخت.
گسترش بورس تهران سرمایه ایران خودرو 

  

اقتصادنیوز: سکه امامی امروز وارد کانال 28 میلیون تومان شد؛ در صورتی که هر کانال قیمتی را به 10 پله مساوی تقسیم کنیم؛ فلز گران بهای داخلی امروز تا پله هفتم کانال 28 میلیون تومان بالا رفت، این قیمت در مقایسه با عصر پنجشنبه بیش از 700 هزار تومان افزایش را نشان می دهد.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

کاهش قیمت خودرو در بازار ادامه دارد/ 1000 خودرو وارداتی در مرحله ترخیصسرپرست وزارت صمت ضمن تاکید بر تداوم کاهش قیمت خودرو در بازار، گفت: طبق گزارشی که ارائه شده، در حال حاضر 1000 دستگاه در مرحله ترخیص است.
برنا قیمت خودرو 

  

مهلت ارسال مقاله برای ویژه‌نامه «اثرات همه‌گیری کرونا» تمدید شد به گزارش خبرگزاری مهر، مهلت ارسال مقاله برای انتشار در ویژه‌نامه فصلنامه علمی-پژوهشی «تحقیقات اطلاع‌رسانی و کتابخانه‌های عمومی» در موضوع «اثرات همه‌گیری کووید -19 در حوزه کتابخانه‌های عمومی» تمدید شد. اندیشمندان، پژوهشگران و صاحب‌نظران علاقه‌مند به مشارکت در این ویژه‌نامه می‌توانند از طریق وب‌سایت نشریه به نشانی https://publij.ir، مقاله‌های خود را تا پایان مرداد 1402 برای این…
مهر وزارت علوم فناوری حوزه 

  

قیمت خودرو همچنان کاهشی خواهد بودسرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت:امسال واردات خودرو خواهیم داشت. در آینده نزدیک حدود هزار دستگاه خودرو از گمرک ترخیص می‌شود.
فردا قیمت ایران خودرو واردات خودرو 

  

شاخص بورس تهران پس از چند هفته سکون بالاخره امروز در حرکتی با افت بیش از 3 درصدی قفل بدون تغییر ماندن را شکست تا پس از هفته‌ها در یک مسیر قرار بگیرد.
اقتصادنیوز بورس تهران شاخص تهران 

  

قیمت سکه دوباره پرواز کرد | قیمت سکه 500 هزار تومان افزایش یافتقیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (‌شنبه، 20 خرداد 1402) در بازار تهران 28 میلیون و 400 هزار تومان معامله شد که نسبت به روز کاری گذشته (پنجشنبه) 500 هزار تومان افزایش قیمت داشت.
فردا قیمت افزایش قیمت تهران 

  

اقتصادنیوز: در روزی که اغلب نمادهای بازار با افت قیمت مواجه بودند، شاخص بورس تهران بیش از 73 هزار واحد سقوط کرد.
اقتصادنیوز بورس تهران شاخص قیمت 

  

سقوط سنگین 73 هزار واحدی شاخص بورس همه را شوکه کردایسنا: بازار سرمایه هفته جدید را با چراغ قرمز آغاز کرد به طوری که شاخص‌ کل این بازار بیش از 73 هزار واحد کاهش یافت.
نامه نیوز شاخص ایران خودرو ایران 

  

شناسایی 35 بیمار جدید کرونا در کشور/ یک بیمار دیگر جان باختمرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از شناسایی 35 بیمار جدید کرونا در کشور خبرداد.
ایلنا روابط عمومی وزارت بهداشت