ایلنا   |  اقتصادی  |  

برنامه بانک ایران زمین برای کاهش آسیب‌های شیوع کرونا

بانکداری الکترونیک، یکی از انواع بانکداری است که تمامی نقل و انتقال مالی و فرآیندهای بانکی را در بستر دیجیتال و بدون نیاز به حضور فیزیکی مشتری را با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته شبکه و مخابرات مدیریت می‌کند. صنعت بانکداری در دوره بحران کرونا- درحالی که بیشترین آسیب کرونا در فضاهای بانک ها متوجه کارکنان بود- از آزمون ناخواسته سربلند بیرون آمدند.

برنامه بانک ایران زمین برای کاهش آسیب‌های شیوع کرونا

بانکداری الکترونیک، یکی از انواع بانکداری است که تمامی نقل و انتقال مالی و فرآیندهای بانکی را در بستر دیجیتال و بدون نیاز به حضور فیزیکی مشتری را با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته شبکه و مخابرات مدیریت می‌کند. صنعت بانکداری در دوره بحران کرونا- درحالی که بیشترین آسیب کرونا در فضاهای بانک ها متوجه کارکنان بود- از آزمون ناخواسته سربلند بیرون آمدند.

به گزارش ایلنا به نقل از طلا نیوز، یکی از فضاهایی که بیشترین نگرانی را در زمان شیوع کرونا متوجه خود کرده بود، شعب بانک ها بودند. بانک ها در حوزه کارکنان بیشترین آسیب را در این زمان دیدند و یکی از چیزهایی که بیشترین نگرانی را در اپیدمی و انتقال کرونا متوجه خود ساخت، جابجایی اسکناس بود.  بانک ایران زمین یکی از بانک هایی بود که در زمینه کاهش آسیب های کرونا، بسیار موفق و پیشرو عمل کرد. در حال حاضر بیشتر تراکنش های مالی این بانک از طریق خدمات بانکداری غیرحضوری و خارج از شعب اتفاق می افتد.

اما این نوع از بانکداری، و احساس نیاز به وجود آن، شاید بیشتر در شرایط فعلی و محدودیت­ هایی که بیماری همه­‌گیر کرونا،  برای دسترسی افراد برای مراجعه حضوری به بانک ایجاد کرده و استفاده از خدمات بانکی غیرحضوری را به اولویت مردم، تبدیل کرده است، بیش از پیش لمس شود.

حتما هریک از شما که درحال خواندن این مطلب هستید با مسائلی از جمله پرداخت قبوض، مشاهده و پرداخت صورتحساب ­های بانکی خود، پرداخت اقساط تسهیلات، خرید شارژ و حتی خریدهای اینترنتی و هزاران مورد دیگر که می­توان با استفاده از اینترنت آن را انجام داد، مواجه شده باشید.

صنعت بانکداری در دوره بحران کرونا، درحالی که بیشترین آسیب سرایت کرونا در فضاهای بانک ها متوجه کارکنان بود، از پس آزمونی که به یکباره در آن قرار گرفته بود، پیروز بیرون آمد؛ اینکه بتواند در حجم گسترده و فراگیر آموزش های استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک و دیجیتال را در اختیار مشتریان قرار دهد و روش های استفاده از خدمات غیرحضوری را به مشتریان بیاموزد و از حضور مردم در شعب بانک ها به طور شگفت انگیزی بکاهد و بدین شکل نگرانی ها در خصوص شیوع کرونا از طریق حضور در شعب بانک ها و تماس مستقیم با اسکناس کاهش یافت و الزام استفاده مشتریان بانک ها  از خدمات بانکداری الکترونیک در کاهش مخاطرات دوران کرونا نقش تعیین کننده ای داشت.

قطعا، ویژگی هایی چون؛ سرعت قابل قبول، سهولت انجام فرآیندهای بانکی برای مشتری، امنیت شبکه بانکی، مصرف حجم کمی از اینترنت مشتری و همه و همه نکاتی که شما به­ عنوان یک مشتری، درنظر دارید، در انتخاب شما برای استفاده از شبکه اینترنتی یک بانک، موثر باشد.

در دروه کرونا بانکداری الکترونیک در بانک ها گسترش یافت و استفاده از پول به عنوان یک عامل انتقال ویروس کرونا کاهش یافت.

البته استفاده از کیف پولهای الکترونیک علی‌رغم تلاش های بسیار بانک ها و موسسات و کسب و کارها در ترغیب مشتریان به استفاده از این امکان تقریبا بی‌نتیجه مانده است. در همین راستا، می ­خواهیم یکی از بانکهای فعال در بانکداری دیجیتال را به شما معرفی کنیم.

بانک ایران زمین پیشرو در خدمات دیجیتال بانکی، در راستای سیاست های بانکداری دیجیتال خود با استفاده از فناوری احراز هویت الکترونیکی، امکانات غیرحضوری بسیاری را آماده کرده است که در صورت ارائه مجوزتوسط بانک مرکزی می تواند به زودی در این بانک عملیاتی نماید و آماده است تا طرح های جدید را به صورت نمونه زیر نظر بانک مرکزی ارائه دهد و در صورت موفق بودن، در سایر بانک ها نیز مورد استفاده قرار گیرد.

از خدمات دیگر که در دوره کرونا بسیار مورد توجه قرار گرفت، استفاده از دستگاه های ATMR  است.

ماشین های ATMR قابلیت دریافت اسکناس را دارند و به طور خودکار اسکناس ها را به چرخه پرداخت بر می گردانند. با وجود این امکان، تماس کارکنان بانک ها با پول نقد که یکی از عوامل انتقال کرونا بود کاهش یافت.

واریز وجه بین بانکی یکی از مواردی است که اگر اجرایی شود، مشتریان قادر خواهند بود پول نقد خود را به دست این دستگاه ها بسپارند تا به بانک خود منتقل کنند و این مورد هم سبب کاهش حضور در شعب بانک ها خواهد بود.

یکی از شعب دیجیتال بانک ایران زمین در مرکز تجاری مگامال شهرک اکباتان تهران است که  در آن شعبه مجموعه ای از ماشین های بانکی مختلف وجود دارد و نحوه ارائه خدمات و سرویس ها در این شعبه بر اساس پلتفرم های دیجیتال است.

استفاده از  ماشین های   ATMR در مراکز تجاری مانند مگامال باعث کاهش مخاطرات بسیاری در دوران کرونا شده است. یکی از شعب دیگر دیجیتال بانک ایران زمین درمیدان ونک واقع شده و در این شعبه نیز به دلیل وجود خدمات دیجیتال به مشتریان، شاهد کمترین میزان برخورد افراد در تبادل خدمات هستیم.

دستگاه های VTM با قابلیت بازگشایی حساب، دستگاه های کیوسک با قابلیت صدور کارت هدیه و سایر خدمات بانک ایران زمین توانسته اند در کاهش شیوع بیماری ویروسی کرونا موثر باشد.

 

انتهای پیام/

بانک مرکزی بانک ایران   اخبار برگزیده
  

فوری/ شاخص کل بورس به ابرکانال 1/6 میلیون واحد رسیدشاخص کل بورس با رشد 16 هزارو 200 واحدی به ابرکانال 1.6 میلیون واحد رسید در سطح یک میلیون و 600 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

آمریکا دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت زدنیروی هوایی آمریکا اعلام کرد دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت که سرعت پروازش پنج برابر سرعت صوت بوده، زده است.
۵۵ آنلاین موفقیت نیروی هوایی اوکراین 

  

مردم: آقای احمدی نژاد مملکت را درست کنید!مردم بوشهر خطاب به محمود احمدی نژاد: آقای احمدی نژاد دست ما جوانها را بگیرید، مملکت را درست کنید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد یارانه 

  

هنوز از افزایش حقوق بازنشستگی خبری نیستتا پایان اردیبهشت ماه 1401 پنج روز باقی است اما هنوز از افزایش حقوق بازنشستگی خبری نیست.
مستقل‌آنلاین سازمان تامین اجتماعی بازنشستگی تامین اجتماعی 

  

کوبا نمی‌تواند غلات ایران را تامین کند/ عدم موفقیت بخش خصوصی در تهاتر اوره با نهادهبازرس اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور گفت: برای تامین نیاز غلات باید مراودات تجاری را با کشورهایی که جزو تامین‌کنندگان عمده و اصلی غلات در دنیا محسوب می‌شوند مانند برزیل، آرژانتین، آمریکا، استرالیا، کانادا، اورگوئه، آلمان و فرانسه را توسعه بدهیم.
ایلنا کوبا ایران استرالیا 

  

کاهش کیفیت هوا در برخی استان‌هاسازمان هواشناسی کشور با اشاره به کاهش کیفیت هوا در برخی استان‌ها اعلام کرد که به تدریج از غلظت گرد و غبار از سمت غرب کشور کاسته خواهد شد.
ایلنا هواشناسی اهواز سازمان هواشناسی 

  

آمریکا برای برجام دست به دامان قطر شدوزیر خارجه قطر در تماس تلفنی با همتای آمریکایی خود، درباره تحولات مذاکرات با ایران و همچنین جنگ اوکراین گفتگو کرد.
نامه نیوز قطر ایران اوکراین 

  

کشورهای خارجی جاسوس به ایران نفرستندخطیب زاده: انگلیس از فرستادن جاسوس به ایران خودداری کند. بیش از نیم میلیون ایرانی در انگلیس هستند و به ایران رفت و آمد می کنند و هیچ مشکلی ندارند.
مستقل‌آنلاین ایران انگلیس 

  

ادعای عجیب وزیر دفاع آمریکا برای حمله به 3 نقطه در ایرانخبرگزاری فارس نوشت: وزیر دفاع سابق آمریکا روایتی از کشمکش‌ها در دولت دونالد ترامپ بعد از سرنگونی پهپاد 200 میلیون دلاری گلوبال‌هاوک توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ارائه کرده است.
مثلث وزارت دفاع ایران خودرو خودرو 

  

تحقیق حراست فدراسیون فوتبال درباره یک داور لیگ برتریپای حراست فدراسیون فوتبال به ماجرای کمک داور بازی تراکتور- ذوب‌آهن باز شد
خانه فوتبال فدراسیون فوتبال فوتبال بازی 

  

چه کسانی در اولویت دریافت سهام عدالت هستند؟اقتصادنیوز: بنابر اعلام رئیس کمیسون اقتصادی مجلس، کسانی که برگه سهام عدالت دارند، در اولویت دریافت سهام عدالت هستند.
اقتصادنیوز سهام عدالت سهام 

  

قانون تثبیت ساعت رسمی کشور به دولت ابلاغ شدرئیس مجلس شورای اسلامی، طی نامه‌ای به رئیس جمهور، قانون تثبیت ساعت رسمی کشور را ابلاغ کرد.
فردا قانون دولت رئیس جمهور 

  

واریز کمک معیشتی ماه اول به حساب همه متقاضیان/ درخواست‌ها ظرف یک ماه بررسی می‌شودوزیر کار گفت: با دستور رئیس‌جمهور کمک معیشتی ماه اول به حساب همه افراد متقاضی در سامانه واریز شده است.
ایلنا ماه کار رئیس جمهور 

  

رهبر انقلاب: اطلاعات گسترده و بیان جذاب مرحوم فاطمی‌نیا منبعی پر فیض برای جوانان بودرهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی درگذشت عالمِ واعظ حجت‌الاسلام آقای حاج سیّد عبدالله فاطمی‌نیا را تسلیت گفتند
مثلث رهبر انقلاب وام جوانان 

  اخبار داغ
  

این خودروها وارد بورس می شوندمدیر تسویه بورس کالا گفت: امروز معاملات خودرو در بورس کالا آغاز شد و پنج خودروی جدید از هفته آینده در بورس کالا عرضه می‌شوند.
خودروتک بورس کالا خودرو نوروز 

  

شرایط واردات خودرو خارجی چیست؟/کنترل قیمت خودرو‌های وارداتی بر عهده کیست؟به گفته دبیر انجمن واردکنندگان خودرو، تا زمانی که مصوبه واردات خودرو نهایی و توسط وزارت صمت ابلاغ نشود، نمی‌توان پیش‌بینی کرد چه اتفاقی می‌افتد.
فردا واردات خودرو واردات خودرو 

  

شناسایی نمادهای پُرمعامله بورس در آخرین هفته اردیبهشت 1401اقتصادنیوز: در آخرین هفته‌ کاری اردیبهشت 1401 میانگین ارزش معاملات خرد نسبت به هفته پیش افزایش یافت.
اقتصادنیوز 

  

افزایش باورنکردنی قیمت یکه در آخر هفته/قیمت سکه امامی 90 هزار تومان گران شدقیمت انواع سکه در بازار طلا به‌دنبال افزایش اونس جهانی نسبت به روز گذشته، افزایش قیمت را تجربه می‌کند، به‌گونه‌ای که قیمت سکه امامی 90 هزار تومان افزایش یافته است.
فردا افزایش قیمت قیمت دلار 

  

استقبال از نمایشگاه باتوجه به شرایط بیماری کرونا و اقتصاد خانواده‌ها قابل قبول استوجیهه سامانی، نویسنده ادبیات داستانی، سطح استقبال مردم را خوب دانست و افزود: می‌توانست بهتر از این هم باشد ولی بالاخره باید شرایط را درک کنیم.
ایبنا نویسنده خانواده اقتصاد 

  

پیش بینی داغ از بورس هفته بعدبورس در هفته‌‌ای که گذشت رشد بیش از یک درصدی را تجربه کرد و به محدوده یک میلیون و 594 هزار واحدی رسید. به گفته کارشناسان، شاخص تا محدوده دو میلیون واحد رشد می‌کند.
گسترش سرمایه شاخص صنعت 

  

قیمت سکه امامی بر مدار صعودقیمت انواع سکه در بازار طلا به‌دنبال افزایش اونس جهانی نسبت به روز گذشته، افزایش قیمت را تجربه می‌کند، به‌گونه‌ای که قیمت سکه امامی 90 هزار تومان افزایش یافته است.
گسترش قیمت افزایش قیمت دلار 

  

اعلام آمار جدید کرونا در ایران (29 اردیبهشت)وزارت بهداشت آخرین آمار ابتلا، بهبودیافتگان و جان‌باختگان ناشی از بیماری کرونا را در کشور اعلام کرد.
گسترش درمان ایران وزارت بهداشت 

  

آمار فوتی های کرونا در ایران امروز 29 اردیبهشتبنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت طی شبانه روز گذشته 280 تن به کرونا مبتلا شده و 9 نفر جان خود را از دست دادند.
اقتصادنیوز ایران روابط عمومی وزارت بهداشت 

  

فوت 9 بیمار دیگر بر اثر کرونا/ شناسایی 280 بیمار جدیدمتاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 9 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 141 هزار و 253 نفر رسید.
برنا 

  

معامله 103 دستگاه خودروی کارا در بورس کالادر نخستین روز از عرضه کارا در بورس کالا، 103 دستگاه از این خودرو شامل 58 دستگاه کارا دو کابین و 45 دستگاه کارا تک کابین در تالار خودرو بورس معامله شد. از این حجم 55 دستگاه در تالار معاملات و 48 دستگاه در سیستم معاملات مچینگ دادوستد شد.
شما‌نیوز خودرو بورس کالا دولت 

  

ریزش شاخص های بورس به علت افزایش نرخ تورمبر اساس جدیدترین گزارش های خبری، به دنبال ریزش شاخص های بورس در هند، نگرانی ها از افزایش تورم در این کشور رو به افزایش گذاشته است.
اقتصادنیوز شاخص تورم هند 

  

عرضه خودرو به بورس راه مناسب برای افزایش شفافیت نیستعده‌ای بر این باورند که عرضه خودرو به بورس راه مناسب برای افزایش شفافیت نیست و این روش تنها سبب افزایش چالش‌های بازار خودرو خواهد شد.
مستقل‌آنلاین خودرو بازار خودرو بورس کالا