ایلنا   |  سیاسی  |  

امیدواری به از سرگیری پروازهای ایران ایتالیا/ بدون حضور ایران، برقراری امنیت و صلح پایدار غیرممکن است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگوی مجازی با رئیس کمیسیون امور خارجی و مهاجرت مجلس سنای ایتالیا با انتقاد از کاهش مناسبات دو کشور نسبت به از سرگیری پرواهای دو کشور اظهار امیدواری کرد

امیدواری به از سرگیری پروازهای ایران ایتالیا/ بدون حضور ایران، برقراری امنیت و صلح پایدار غیرممکن است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگوی مجازی با رئیس کمیسیون امور خارجی و مهاجرت مجلس سنای ایتالیا با انتقاد از کاهش مناسبات دو کشور نسبت به از سرگیری پرواهای دو کشور اظهار امیدواری کرد

به گزارش ایلنا، وحید جلال‌زاده رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و «ویتو روزاریو پتروچلی» رئیس کمیسیون امور خارجی و مهاجرت مجلس سنای ایتالیا، روز گذشته (چهارشنبه) طی نشست مجازی (وبینار) به گفتگو و تبادل نظر پرداخت. 

جلال‌زاده در ابتدای این دیدار با اشاره به مناسبات دوستانه سیاسی در آستانه یکصد و شصتمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک افزود: روابط میان جمهوری اسلامی ایران و ایتالیا با توجه به سوابق طولانی و مبتنی بر ظرفیت‌های متنوع همکاری، عمدتاً دوستانه و سازنده بوده است. 

وی همچنین بر آمادگی مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش سطح رایزنی میان کمیسیون‌های مجالس دو کشور از جمله کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به منظور تبادل تجربیات در زمینه‌های قانونگذاری، گسترش روابط سیاسی و اقتصادی تاکید کرد. 

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با انتقاد از کاهش سطح مراودات اقتصادی و تجاری میان دو کشور، گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود میان ایران و ایتالیا، مناسبات اقتصادی فی مابین در سطح مورد انتظار ما نیست. متاسفانه به دلیل بیماری کرونا، شاهد رکود در مراودات اقتصادی هستیم، لذا امیدوارم با رفع این موانع شاهد ارتقای این بخش از همکاری‌های فیمابین باشیم. 

جلال زاده در این بخش بر لزوم برقراری خطوط پروازی مستقیم جهت توسعه روابط اقتصادی فیمابین تاکید کرد و افزود: امیدواریم با حمایت مجالس ایتالیا ضمن تقویت پروازهای ایران ایر به ایتالیا و صدور مجوز پروازی جدید برای شرکت ماهان، شاهد از سرگیری پروازهای شرکت‌های هوایی دو کشور بین تهران و رم باشیم. 

وی گفت: اجتناب از اخذ مالیات مضاعف بر درآمد و جلوگیری از فرار مالی مدت طولانی است که از سوی طرف ایتالیایی بدون پاسخ مانده است. امیدوارم در دستور کار فوری مجلسین ایتالیا قرار گیرد. 

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از سیاست یکجانبه گرایی آمریکا و سیاست‌های دوگانه طرف‌های غربی در توافق برجام و انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای، تصریح کرد: طبق فتوای مقام معظم رهبری جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه به دنبال سلاح هسته‌ای نبوده است و آن‌را خلاف مسائل دینی و شرعی می‌دانیم. 

جلال زاده افزود: تحریم‌های آمریکا در بحران همه گیری کرونا باعث شد حتی نتوانیم به منابع ارزی خود جهت تأمین اقلام پزشکی و تهیه واکسن دسترسی داشته باشیم که نشان دهنده نقض حقوق بشر از سوی کشورهای غربی است. 

وی در ادامه ضمن تشریح تحولات اخیر در منطقه از جمله یمن، فلسطین و افغانستان افزود: معتقدیم امنیت و ثبات منطقه باید توسط کشورهای منطقه تأمین شود و مداخلات سایر کشورهای خارج از منطقه جز تداوم بی‌ثباتی و ناامنی دستاورد دیگری نخواهد داشت. 

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان این دیدار با برشمردن فعالیت‌های کشورمان در امر مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر گفت: جمهوری اسلامی ایران از قربانیان تروریسم بوده و شهدای بی‌شمار در مسیر مبارزه با قاچاق مواد مخدر برای برقراری امنیت سایر کشورها از جمله کشورهایی اروپایی تقدیم کرده است، لذا ثبات در غرب آسیا نه تنها برای کشورهای منطقه، بلکه برای اروپا نیز حایز اهمیت است. 

رئیس کمیسیون امور خارجی و مهاجرت مجلس سنای ایتالیا نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست مجازی و با اشاره به روابط تمدنی و تاریخی میان ایتالیا و ایران، نسبت به توسعه روابط کشورش با جمهوری اسلامی ایران اظهار علاقه‌مندی کرد. 

وی در ادامه با اشاره به نقش مهم و سازنده جمهوری اسلامی ایران در ایجاد صلح و ثبات پایدار در منطقه، گفت: جمهوری اسلامی ایران کشوری مهم و تأثیرگذار در منطقه است لذا بدون حضور ایران برقراری امنیت و صلح پایدار غیرممکن است. 

رئیس کمیسیون امور خارجی و مهاجرت مجلس سنا ایتالیا با اشاره به نشست اخیر G7 بر حمایت کشورش در تأمین واکسن برای جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد. 

ویتو روزاریو پتروچلی در پایان این نشست ضمن ابراز خرسندی از روابط دوستانه دو کشور بر لزوم تحکیم و گسترش بیش از پیش مراودات و مبادلات فیمابین در کلیه زمینه‌ها به ویژه ارتباطات پارلمانی و اقتصادی فیمابین و تبادل تجارب در موضوع پیشگیری کرونا ویروس تأکید کرد. 

همچنین در این نشست حسین نوش‌آبادی نماینده مردم ورامین و از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در این دیدار حضور داشت و با همتایان خود در مجلس سنای ایتالیا در خصوص مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی و همچنین تقویت روابط فیمابین گفتکو و تبادل نظر کرد.

انتهای پیام/

ایران جمهوری اسلامی ایران ایران و ایتالیا   اخبار برگزیده
  

استان خوزستان در نتیجه انتصاب‌های شما به تابلوی بحران‌های کشور تبدیل شده استنماینده اهواز گفت: علت اینکه در هفته پایانی کار دولت دوازدهم این سوال را مطرح می‌کنم این است که یک پیام جدی به دولت آینده و وزرای آینده بدهیم که ما نمایندگان در کار نظارت اغماض نخواهیم کرد.
ایلنا استیضاح اهواز کار 

  

فرانسه: تعویق مذاکرات امکان احیای برجام را به خطر می‌اندازدسخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه از ایران به خاطر به تعویق افتادن آغاز دور جدید مذاکرات احیای توافق هسته ای انتقاد کرد.
فردا فرانسه ایران ایران و آمریکا 

  

ورود مجلس به ماجرای اعترضات اخیر در چند شهرسخنگوی نشست فراکسیون مستقلین ولایی گفت: جهت بررسی مسائل اجتماعی و اعتراضات اخیر و گرانی‌ها، این فراکسیون خواستار جلسه اختصاصی به صورت علنی یا غیرعلنی در صحن برای بررسی این موضوع شدند.
مثلث وزارت بهداشت رئیس جمهور دولت 

  

توصیه مهم رهبر انقلاب به رئیسی درباره چینش کابینهعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از توصیه رهبر انقلاب به ابراهیم رئیسی در چینش کابینه روایت کرد.
۵۵ آنلاین رهبر انقلاب مجمع تشخیص مصلحت نظام محمد حسین صفار هرندی 

  

توضیح درباره سرانجام لایحه "آزادی اجتماعات و راهپیمایی‌ها"/ دولت‌ها باید علمدار و پیشگام تحقق آزادی‌های گروهی باشنداستاد دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی درباره سرانجام لایحه "آزادی اجتماعات و راهپیمایی‌ها" توضیحاتی را ارائه کرد.
ایلنا وزارت کشور شورای نگهبان نیروی انتظامی 

  

خبرآنلاین/ عضو مجمع روحانیون مبارز و وزیر کشور دولت اصلاحات گفت: 200 کشور عضو FATF هستند، چگونه ایران خودش را با 2 کشور کاملا منزوی در عرصه بین الملل ، مقایسه می کند؟!
نامه نیوز ایران تهران اصولگرایان 

  

افشاگری درباره وضعیت زندگی و حقوق مخالفان برجامروزنامه آفتاب یزد به نقل ازفرجی راد سفیر اسبق ایران در بلژیک نوشت: «افرادی که مخالف برجام هستند و ادعاهایی را مطرح می‌کنند حداقلش این است که حقوق خوبی می‌گیرند و زندگی مطلوبی دارند»
اقتصادنیوز روزنامه ایران بلژیک 

  

اعلام خودروهای جایگزین برای دعوتنامه داران پژو 206 صندوقدار، تیپ 5 و تندر 90اگر خودروهایی مانند وانت آریسان ، پژو 206 تیپ 5 ، پژو 206 صندوقدار را ثبت نام کرده بودید باید به فکر تغییر علاقه خود باشید چرا که برنامه ای برای تولید و تحویل این خودروها وجود ندارد و جدول تبدیل این تعهدات از سوی ایران خودرو منتشر شده است.
خودروتک پژو ایران خودرو خودرو 

  

شعار این آقایان حل مشکل معیشت بود اما ببینید دنبال چه طرح‌هایی هستند!مبنای طرح ضد اینترنت مجلس به هیچ وجه «صیانت» نیست. کنترل «مرز دیجیتال» را نباید به نیروهای مسلح بدهند. می خواهید نیروهای مسلح را با مردم درگیر کنید؟! شعار این آقایان حل مشکل معیشت مردم بود اما ببینید دنبال چه طرح هایی هستند.
مستقل‌آنلاین اینترنت اینستاگرام کاربران اینترنت 

  

پای خودروهای دست دوم به لیزینگ باز شداز سال گذشته و به دنبال رشد دو برابری قیمت خودرو، شرکت های لیزینگ اعطای تسهیلات به خودروهای کارکرده را در سطحی وسیع دنبال کرده اند؛ تا پیش از این، تنها خودروهای صفر قابلیت لیزینگ داشت اما امروز خودروهای کارکرده و برخی خودروهای ساخت داخل نیز امکان لیزینگ دارد.
خودروتک خودرو قیمت 

  

برای تایید آزادی نماینده فیفا به ایران می آیدکامرانی‌فر:میزبانی تیم ملی در ورزشگاه آزادی قطعی نشده/2 نفر از فیفا و ای اف سی به ایران می‌آیند
خانه فوتبال ورزشگاه آزادی فیفا ایران 

  

احمدی‌نژاد هورالعظیم را بخاطر اکتشاف نفت خشک کردبه جهت بررسی شرایط فوق گفتگو کردیم با دکتر مهدی قمشی استاد دانشگاه شهید چمران اهواز و رئیس دانشکده مهندسی آب و محیط زیست دانشگاه شهید چمران که مشروح آن را می‌خوانیم‌:
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد ایران تهران 

  

اخبار پرسپولیس: خبر خوشحال کننده از اردوگاه سرخ ها + جزئیاتتیم فوتبال پرسپولیس در حالی به مصاف تراکتور تبریز می‌رود که رادوشوویچ، دروازه بان پرسپولیس خواهد بود.
خانه فوتبال پرسپولیس اصفهان فوتبال 

  

ذوالنوری: «روحانی»تنها فردی است که مانع لغو تحریم‌ها بودعضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت:موضع التماس و سازش بود که باعث عدم لغو تحریم ها شد بنابراین دولت آینده حق ندارد این مسیر را ادامه دهد و باید از موضع حکمت، مصلحت و عزت برای مذاکرات ورود کند.
فردا انتخابات ریاست جمهوری سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی 

  

روحانی: مشکلات خوزستان باید طبق دستور رهبری حل و فصل شودرییس جمهوری با اشاره به بحران کم‌آبی در استان خوزستان گفت: بخشی از مشکلات در این استان کم شده است و حل و فصل مسائل خوزستان طبق دستور دیروز رهبری باید ادامه پیدا کند.
۵۵ آنلاین حسن روحانی استان خوزستان وزارت نیرو 

  اخبار داغ
  

قیمت دلار روی 24 هزار و 499 تومان ثابت ماندقیمت هر دلار آمریکا(اسکناس) امروز پنج شبه 7 مرداد 1400 در صرافی های بانکی روی 24 هزار و 499 تومان ث
خبرفوری قیمت دلار دلار آمریکا 

  

ابتلا به کرونا در کشور رکورد زدطبق بررسی های آماری احتمال پاسخ مثبت تستهای کرونایی در روزهای اخیر با ثبت 40 درصد به بالاترین حد خود در ایران رسیده است. این میزان افزایش شیوع در کشور از کانال افزایش بستری ها نرخ بهبود در ایران را تنزل داده است.
گسترش وزارت بهداشت درمان ایران 

  

292 فوتی جدید کرونا در کشور/تزریق 400492 دُز واکسن در شبانه روز گذشتهبنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 292 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به 90 هزار و 74 نفر رسید.
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت روابط عمومی واکسیناسیون 

  

بیش از 9 میلیون ایرانی دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس گزارش‌های روزانه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تا کنون 9 میلیون و 180 هزار و 89 نفر در کشور دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند. بر اساس همین گزارش، دو میلیون و 628 هزار و 141 نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به 11 میلیون و 808 هزار و 230 دوز رسید. افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتماً در…
مهر وزارت بهداشت خبرنگار روابط عمومی 

  

پاندنی کرونا و افزایش تعداد مبتلایان در دهکده بازی های المپیک باعث شده تا مراسم اهدای مدال ها نیز تغییر کند.
ورزش۳ المپیک بازی 

  

آخرین وضعیت کرونا در ایران پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : بیشتر بخوانید طرح صیانت از فضای مجازی چیست؟ قتل خونین در پارک / 3 برادر پسر جوان را تیکه پاره کردند قیمت خودرو ایستاد! + جزییات کافی شاپ امین حیایی کجای تهران هست؟ قیمت خانه در مناطق مختلف تهران را بدانید + جدول
نامه نیوز خودرو ایران فضای مجازی 

  

افزایش 1.5 برابری مراکز بستری موقت بیماران کروناییفرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران از اتخاد تدابیر لازم برای رفع کمبود تخت بیمارستانی جهت بیماران کرونایی در تهران خبر داد و گفت: مراکز ارایه خدمات بستری موقت کرونا در پایتخت از چند روز پیش تاکنون 1.5 برابر افزایش یافت.
اقتصادنیوز تهران پایتخت 

  

خستگی کادر درمان از زورآزمایی با کرونا /نرخ بهبودی کاهشی شدطبق بررسی های آماری احتمال پاسخ مثبت تستهای کرونایی در روزهای اخیر با ثبت 40 درصد به بالاترین حد خود در ایران رسیده است. این میزان افزایش شیوع در کشور از کانال افزایش بستری ها نرخ بهبود در ایران را تنزل داده است.
اقتصادنیوز درمان ایران 

  

کوبا: تولید واکسن کوبایی کرونا از هفته آینده در ایران آغاز می‌شودکوبا اعلام کرد که ایران هفته آینده اولین کشوری خواهد بود که واکسن کوبایی ضد کرونا را در خارج از این کشور تولید می‌کند.
نامه نیوز کوبا ایران و کوبا تولید 

  

پرداخت سود سهامداران توسط این شرکت های بورسیبورس هفته گذشته با روندی مثبت به کار خود پایان داد و شاخص کل در محدوده یک میلیون و 316 هزار واحد قرار گرفت.
گسترش سود کار حمل و نقل 

  

آخرین قیمت سکه و طلا در بازار آزاد (1400/05/07)قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز پنج شنبه 7 مرداد 1400 در بازار آزاد تهران به 11 میلیون و 117 هزار تومان رسید.
گسترش قیمت سکه و طلا بازار تهران 

  

محمدسرور رجایی هم با کرونا رفتمحمدسرور رجایی، نویسنده و شاعر افغانستانی در پی ابتلا به کرونا در 52سالگی از دنیا رفت.
خبرفوری نویسنده کودکان حوزه