بازاری‌ها از ممنوعیت واردات کالای کره‌ای می‌گویند

بابک مجیدی، انصاف نیوز: یک فروشنده لوازم خانگی اسنوا درباره‌ی ممنوعیت واردات کالاهای کره‌ای می‌گوید فضا باید رقابتی باشد تا کیفیت تولید داخلی بالا برود. یک فروشنده نمایندگی سامسونگ هم می‌گوید این طرح بیشتر برای خالی کردن جیب ملت است و هیچ سودی برای خودشان ندارد...

بازاری‌ها از ممنوعیت واردات کالای کره‌ای می‌گویند

بابک مجیدی، انصاف نیوز: یک فروشنده لوازم خانگی اسنوا درباره‌ی ممنوعیت واردات کالاهای کره‌ای می‌گوید فضا باید رقابتی باشد تا کیفیت تولید داخلی بالا برود. یک فروشنده نمایندگی سامسونگ هم می‌گوید این طرح بیشتر برای خالی کردن جیب ملت است و هیچ سودی برای خودشان ندارد. از طرف دیگر فروشنده محصولات سونی هم می‌گوید اگر از متخصصان خارجی برای طراحی و نظارت بر تولید استفاده شود به نفع شرکت‌های تولیدی داخلی خواهد شد.

با نامه جمعی از تولیدکنندگان داخلی به رهبری برای ممنوعیت واردات کالای کره‌ای به کشور، با دستور رهبری و ابلاغ آن به رئیس دولت سیزدهم، واردات محصولات لوازم خانگی کره‌ای به کشور ممنوع شد. البته از سال 97 کره‌ای‌ها به دلیل تحریم‌هایی که در زمان ترامپ انجام شد دیگر محصولات خود را به ایران صادر نکردند و در عین حال نمایندگی‌های دو شرکت مشهور کره‌ای -ال. جی و سامسونگ- در ایران نیز به جی پلاس و سام الکتریک تغییر نام داده‌اند.

با توجه به این موضوع، خبرنگار انصاف نیوز به خیابان جمهوری رفت و با تعدادی از کسبه لوازم خانگی محصولات ایرانی و خارجی گفتگو کرد تا تاثیرات ممنوعیت واردات کالای کره‌ای به کشور را از زبان آنان بشوند.

فروشنده اسنوا: فضا باید رقابتی باشد

در خیابان جمهوری، به اولین مغازه لوازم خانگی که سر در آن برند ایرانی اسنوا خودنمایی می‌کند می‌روم، مردی در انتهای مغازه درحالی که صدای برگزاری مسابقات کشتی به گوش می‌رسید به درخواستم برای مصاحبه درباره موضوع ممنوعیت واردات کالای کره‌ای جواب مثبت می‌دهد.

فروشنده اسنوا درباره تاثیر ممنوعیت واردات کالای کره‌ای بر بازار می‌گوید: «باید فضای رقابتی وجود داشته باشد تا تولید کننده داخلی بتواند با حضور محصولات خارجی، کیفیت خود را بالا ببرد. اگر محصولات خارجی وارد نشود یعنی به انتخاب مردم توهین کردیم. در همین شرکت اسنوا، هیچ کدام از قطعات و تولیدات لوازم خانگی ایرانی نیستند. همه قطعات محصول چین است، در کارخانه‌های چینی ساخته می‌شوند و بعد با یکسری مونتاژ‌های جرئی در پیچ و مهره ساخت ایران به بازار عرضه می‌شوند.»

وی درباره صحبت مردم درباره افزایش قیمت احتمالی کالای داخلی هم می‌گوید: «همین الان هم محصولات داخلی قیمت بسیار زیادی نسبت به برخی محصولات خارجی دارند. یخچال‌های اسنوا از 30 میلیون شروع تا 70 میلیون تومان تمام می‌شود. اما در کیفیت اصلا قابل مقایسه با اجناس محصولات کره‌ای نیستند. محصولات کره‌ای به خاطر تحریم‌ها حدود 2 ساله جنس به بازار ایران وارد نمی‌کنند، اما همین محصولاتی هم که باقی موندن مشتریای خودش را دارد. با این حکمی هم که آمده، قیمت اجناس مطمئنا بالا میره و اینجاست که هیچ فکری درباره قدرت خرید مردم و فروشنده نمی‌شه. مردم الان قدرت خرید گوشت، مرغ و برنج ندارند بعد بیان 50، 60 میلیون پول یخچال بدند؟. همین چند وقت پیش یک خانواده برای خرید لوازم جهیزیه اومده بودند اینجا دیدند محصولات اینقدر گرونه اصلا پشیمون شدند. باید به این آقایون گفت اول به فکر جیب مردم باشید ببینید این کاری که انجام می‌شه برای مردم سودی داره یا خیر.»

فروشنده اسنوا درباره‌ی تاثیر ممنوعیت واردات بر قاچاق کالا هم می‌گوید: «مشکل قاچاق کی حل شده؟ در طول این 40 سال همیشه گفتند مشکل قاچاق حل می‌شود. الان با این تصمیم مطمئنید دیگه کالای قاچاق وارد نمیشه؟ یک بار برید مرز‌های کشور از بندر گناوه، بانه و پیرانشهر گرفته تا مرز‌های شرقی کشور را ببینید. همه جا دارند جنس قاچاق میارن. برای فروشنده محصول داخلی صرف نمی‌کنه مجبوره بره جنس خارجی بیاره، چون مشتری امروز، اعتماد کمتری به جنس داخلی داره.»

همچین او درباره‌ی اینکه اگر کسی جنس کره‌ای خرید که به مشکل خورد و مجبور است آن را تعویض کند، ولی با این طرح به مشکل خورده می‌گوید: «این دیگه خود مکافاته، چون الان هرچی جنس کره‌ای بخری لوازم یدکی آن سخت پیدا میشه یا اگر پیدا شه چینیه. جنس چینی هم قدرت کار کره‌ای رو نداره، اما کار مشتری رو راه می‌اندازه.»

همچنین فروشنده اسنوا درباره وضعیت خرید و فروش محصولات اسنوا هم می‌گوید: «از اول امسال تا به امروز فقط 2 دستگاه یخچال و گاز فروختیم. وضعیت ارز و گرانی‌ها قدرت خرید مردم را به شدت پایین آورده و از سال گذشته تا به امروز حدود 500 درصد افزایش قیمت داشتیم که کمرکن بوده حالا با این طرح هم نه جنس ایرانی ارزون میشه نه مردم می‌توانند بخرند.»

فروشنده سونی: باید دانش تولید جنس با کیفیت را داشته باشیم

بعد از ترک مغازه اسنوا به سراغ مغازه سونی رفتم. فروشنده لوازم سونی، می‌گوید: «ممنوعیت واردات کالا از هر کشوری، راهکار درستی برای افزایش کیفیت تولیدات داخلی نیست. شرکت سونی در سال‌های اولیه تاسیس خود از طراحان شرکت‌های مطرح خارجی مثل آلمان و آمریکا دعوت می‌کرد و با الگو برداری از طراحی‌های آن‌ها محصولات خود را تولید می‌کرد. شرکت‌های تولیدی ایرانی هم با این کار وقت خود را هدر می‌دهند. این کار هم ضربه به خودشان است که باعث می‌شود در زمان خیلی کوتاه دوباره ممنوعیت واردات کالای کره‌ای آزاد شوند.»

او درباره تاثیر فروش کالای ایرانی هم می‌گوید: «این روز‌ها مردم خیلی به جنس داخلی نگاه مثبتی ندارند و ترجیحشان محصولات خارجی است. با این کار احتمال دارد همین میزان فروشی که دارند هم از دست بدهند. اما مردم جز تولیدات داخلی گزینه دیگری ندارند که بخواهند خرید کنند. ضمن اینکه محصولات داخلی هزینه زیادی نسبت به محصولات خارجی دارند. تلویزیون سال 2020 سونی که 65 اینچی هست قیمتش 35 میلیون است، اما شرکت تولید کننده داخلی که نمی‌خواهم اسمش را بیاورم تلویزیون 65 اینچی را 50 میلیون می‌فروشد. شما ببیند الان مردم به سمت کدام جنس و شرکت تولید کننده می‌روند.»

وی درباره میزان فروش محصولات سونی هم می‌گوید: «طبیعتا با توجه به شرایط ارز و گرانی‌ها قدرت خرید مردم پایین آمده و فروش محصولات هم به شدت افت کرده. از سال گذشته تا به امروز ما فقط 10 قلم جنس فروختیم. هرچقدر هم برخی اوقات تخفیف ویژه برای محصولات گذشته می‌شود، اما باز مشتری قدرت کافی برای خرید ندارد.»

او درباره پیشنهادش به تولید کنندگان ایرانی برای بهتر شدن کیفیت کالای تولیدی می‌گوید: «بهترین پیشنهاد استفاده از متخصصان خارجی برای استفاده از طرح‌ها و الگو‌ها و همچنین نظارت جدی همان متخصصان بر روند تولیدات که بتواند تولیدات با کیفیتی داشته باشند.

فروشنده دوو: تولید ایرانی شوخی بزرگ شرکت‌های ایرانی با مردم است

شرکت دوو سومین شرکتی بود که برای تهیه گزارش به آنجا رفتم. بعد از آنکه زوج جوانی برای خرید لوازم خانگی از شرکت دوو نتوانستند محصولی را بخرند، فروشنده محصولات دوو می‌گوید: «وضع بدتر از بد می‌شود. بدون اینکه تاثیری بر قدرت خرید مردم داشته باشد. خیلی از اجناس شرکت‌های ایرانی در چین و با کیفیتی بسیار پایین ساخته می‌شود. کدام تولید کننده داخلی می‌تواند جنس خوب دست مردم بدهد؟ حدود 10 سال است که با این شرکت‌ها کار می‌کنم یک تولید داخلی خوب نداشته. یخچال تولید کرده که تازه می‌گویند جنس عالی است، رنگ سفید در یخچال، با در روی در یخچال فرق می‌کند، نصب بدنه یخچال با مایعی چسبانده شده که انگار با دست ریخته شده. اینکه می‌گویند همه اجناس تولید داخلی هستند یک شوخی بزرگ با مردم بود.»

او درباره احتمال افزایش قاچاق کالای کره‌ای هم می‌گوید: «این احتمال نیست، قطعیه. وقتی مردم از اون جنس می‌خوان خب فروشنده میره جنس کره‌ای رو قاچاق میاره تا بتونه نیاز مشتری رو برطرف کنه. البته الان دیگه مثل قدیم نیست که جنس مورد نیاز مشتری وارد بشه به این دلیل که الان مردم اصلا شرایط مالی خوبی ندارند. قبلا پدر خانواده با 15 میلیون کل جهیزیه دخترش رو می‌خرید الان شما برای خرید یک یخچال متوسط دوو حداقل باید 30 میلیون پول داشته باشی.»

او همچنین درباره میزان فروش محصولات این شرکت می‌گوید: آمار فروش که اصلا خوب نیست. فروش کدام شرکت خوب است که مال ما خوب باشد. از اول امسال هیچ فروشی نداشتیم. خریدار پول ندارد جنس هم گران است به همین دلیل تا به حال نتوانستیم جنسی بفروشیم. حالا با این طرح فقط یک احتمالی وجود دارد و آن هم افزایش وحشتناک قیمت کالای تولید داخلی است که در آن صورت هیچ فرقی نخواهد کرد و دیگر همین قدری که مردم می‌خرند آن را هم دیگر نمی‌خرند.»

فروشنده ال جی: مشتری هست، اما پول نیست

بعد از دوو به سراغ یکی از دو شرکت مطرح کره‌ای رفتم که حالا دیگر با طرحی که آمده دیگر جنس جدید وارد نخواهند کرد. او درباره تاثیر میزان این طرح بر خرید مردم می‌گوید: «شرکت ال جی که حالا در ایران به جی پلاس تغییر نام داده از سال 98 تا به امروز به دلیل تحریم‌های اقتصادی هیچ جنس جدیدی به ایران صادر نکرده و هرچه در بازار از ال جی موجود است از دو سالیان گذشته است، اما مردم همچنان از این برند خرید می‌کنند. نکته دیگر هم این است که در حدود 20 سالی که من با این شرکت کار می‌کنم هیچ وقت شرایط اقتصادی مردم اینقدر بد نبوده. یعنی مشتری به داخل مغازه می‌آید جنس را می‌بیند، اما توان خرید ندارد. حتی امکان خرید قسطی را هم برای مردم فراهم کردیم، اما باز هم مردم قدرت و توان خرید ندارند یعنی اینجور که مشتری هست، اما پول نیست.»

این فروشنده محصولات ال جی درباره اینکه اگر محصولاتی از این برند خراب شود و بحث گارانتی و خدمات به چه صورتی است گفت: «تا به حال مشکلی بابت خدمات پس از فروش نبوده، با توجه به اینکه حدود 2 سال است که ال جی و سامسونگ دیگر جنسی صادر نمی‌کنند، اما حدود 5 سال است که ال جی بهترین خدمت را به مشتریان ارائه کرده و اگر مشکلی برای دستگاه به وجود بیاید از بابت رفع مشکل اتفاق خاصی نمی‌افتد و به راحتی مشکل حل خواهد شد. در اینجا شرکت‌های خصوصی هستند که با برند ال جی یا سامسونگ در ارتباطند و اگر مشکلی به وجود بیاید به آن شرکت‌ها معرفی می‌شوند و آن‌ها قطعات دارای مشکل و حتی دستگاه خراب شده را تعویض یا تعمیر می‌کنند.»

فروشنده سامسونگ: این طرح برای خالی کردن جیب ملته

آخرین سوژه گزارش، مغازه سامسونگ است. مردی به همراه یک پسر جوان حدودا 20 ساله در آن مغازه مشغول بودند. او در توضیح این طرح می‌گوید: «دزد وقتی می‌بینه پولش بیشتر میشه، به کم راضی نیست. هی پولش رو بیشتر میکنه. این طرح هم برای تولیدکنندگان ایرانیه. دارن از جیب مردم خالی می‌کنند جنس افتضاح بهشون می‌دن، اما دریغ از اینکه با اون پول یک خورده کیفیت کار بالاتر بره. اسنوا میاد جاروبرقی بوش آلمان عین به عین، رنگ به رنگ کپی می‌کنه، اما گرونتر از بوش میفروشه. اگر قرار است تولیدکننده داخلی بسازد و گرون بفروشد خب چرا می‌سازد؟ چرا با قیمت ارزان به مردم نمی‌فروشد تا مردم بخرند؟ وقتی قرار است از جنس خارجی کپی کنی چه فایده؟ جنس خارجی تا زمانی که وارد بازار نشود، جنس ایرانی پیشرفت می‌کند؟ برای پیشرفت و بالا بردن کیفیت کار، باید دولت و آقای رئیسی اجازه بدن تا اجناس خارجی باشند تا در فضای رقابتی، تولیدات داخلی پیشرفت کنند.»

او درباره فروش کالای سامسونگ هم می‌گوید: «مردم که علاقه زیادی به کالای خارجی دارند، اما متاسفانه به دلیل بالا رفتن قیمت ارز وضعیت فروش اصلا مناسب نیست. وضعیت هم هر روز داره بدتر میشه که بهتر نمیشه. امیدی به فروختن نداریم ما هم از جنس مردم هستیم و می‌دانیم وضعیت مردم چه طوریه دیگه. همین یک ماه پیش یک زن و شوهری بودند که برای خرید تلویزیون اینجا اومدن قیمت تلویزیون حدود 25 میلیون بود، اما قدرت خرید نداشتند. حتی پیشنهاد قسطی هم دادیم، اما متاسفانه نداشتند. همین زوج گفتند رفتن مغازه جنس ایرانی، تلویزیون ایرانی خواستند بخرند قیمتش 45 میلیون بود. مسئولین به مردم خودشان هم رحم ندارند جنس ایرانی می‌زنند، اما اینقدر قیمت بالا می‌برند و انتظار هم دارند تا از آن‌ها حمایت بشه.»

وی درباره قاچاق هم می‌گوید: قاچاق کالا که اصلا یک بحث جداست، اما مطمئن باش با این وضعیت اینقدر قاچاق زیاد می‌شود که دیگه این دستور، قدرت اجرایی خودش را از دست می‌دهد. چند سال پیش گفتند گوشی آمریکایی لوکس دیگر وارد نشود الان دست اکثر کسایی که می‌بینید آیفون هست. مگر قرار نبود دیگر وارد نشود چه طور شد؟ آنقدر قاچاق شد تا دستور را برداشتند. یک زمانی رئیسی در ستاد قاچاق بود بیاید بگوید چقدر آمار قاچاق پایین آمد. هر ساله قاچاق دارد بیشتر می‌شود. مرز‌های کشور پر است از ماشین‌هایی که شبانه می‌روند کالا وارد می‌کنند بدون اینکه مشکلی به وجود بیاید. شما واردات را آزاد کن ببین چقدر آمار قاچاق پایین می‌اد. در همه کشور‌های دنیا آمار قاچاق کالا را برید نگاه کنید ببینید چند درصد است. واردات بیشتر شود از کشور‌های زیادی جنس وارد شود آمار قاچاق هم پایین می‌آید.»

انتهای پیام

برچسب هااسنوا ال جی ال جی و سامسونگ در بازار ایران بابک مجیدی تولید داخلی دوو سامسونگ ممنوعیت واردات کالای کره ای

گاز خدمات پس از فروش واردات   اخبار برگزیده
  

در دیدار رئیس جمهور با نمایندگان مجلس چه گذشت؟نائب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی گفت: دیدار رئیس جمهور با نمایندگان در قالب مجامع استانی عامل ارتقای روابط دولت و مجلس است.
فردا رئیس جمهور استان آذربایجان شرقی مجلس شورای اسلامی 

  

کری خوانی عجیب ستاره نساجی برای هواداران پرسپولیسحسین زامهران هافبک نساجی در آستانه دیدار با پرسپولیس در هفته دوم گفت : قطعا بازی با پرسپولیس یک بازی سخت خواهد بود ولی فکر می‌کنم می‌توانیم از این بازی امتیاز بگیریم
خانه فوتبال ستاره نساجی پرسپولیس 

  

قیمت جدید وانت نیسان دیزل ویژه آبان 1400 اعلام شدسایپا قیمت جدید وانت نیسان دیزل را ویژه آبان ماه 1400 اعلام کرد.
اقتصادنیوز قیمت نیسان سایپا 

  

اسراییل: ازسرگیری تمرین حمله هوایی به ایران پس از 2 سال توقفهفته گذشته نیز کانال 12 تلویزیون اسراییل گزارش داد که اسراییل برای حمله احتمالی به ایران 1.5 میلیارد دلار به بودجه نظامی خود افزوده است
۵۵ آنلاین نیروی هوایی ایران سازمان ملل متحد 

  

رستم قاسمی، وزیر راه: تجربیات تلخ مسکن مهر را تکرار نمی‌کنیموزیر راه و شهرسازی گفت: به هیچ عنوان دولت سیزدهم احداث مسکن در کشور را سیاسی نمی‌کند که به همین منظور تجربیات تلخ مسکن مهر را در طرح اقدام ملی مسکن جبران و اصلاح می‌کنیم
۵۵ آنلاین رستم قاسمی مسکن مهر مسکن 

  

جزئیاتی از استخدام در وزارت بهداشتوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور دستور داد که حداکثر تا 10 آبان ماه سال جاری تمامی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی وزارت بهداشت باید در مراکز پذیرفته شده فعالیت خود را آغاز کنند.
گسترش درمان وزارت بهداشت مجلس شورای اسلامی 

  

ستاره پرسپولیس مشکوک به کرونادلیل غیبت نعمتی در سفر پرسپولیس به اهواز مشخص شد
خانه فوتبال ستاره پرسپولیس خودرو 

  

آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: توصیه حقیر این است که باید با تمام کشورهای دنیا با عزّت و اقتدار رابطه داشته باشیم. اینکه با بسیاری از کشورها قهر باشیم صحیح نیست و به ضرر مردم عزیزمان است. شما باید با عقلانیت و تعامل سازنده، حقوق ملت را احقاق کنید...
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی تهران قیمت 

  

واکنش تند ایران به اتهامات رژیم صهیونیستیایرنا/ نماینده جمهوری اسلامی ایران در کمیته سیاسی و استعمار زدایی مجمع عمومی سازمان ملل در پاسخ به تهدیدات رژیم صهیونیستی اظهار داشت: جامعه جهانی و سازمان ملل رژیم صهیونیستی را پاسخگوی اقدامات غیر انسانی خود سازند.
مثلث ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

ریزش قیمت دلار 29عصر پنجشنبه مهر 1400قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز پنجشنبه 29 مهر 1400 در صرافی‌های بانکی به 26 هزار و 690 تومان رسید.
فردا قیمت دلار دلار آمریکا 

  

آخرین خبر از جاماندگان سهام عدالترئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از ارسال نامه به رئیس‌جمهور درباره جاماندگان سهام عدالت خبر داد و گفت: این نامه به وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه ارجاع شده است.
اقتصادنیوز سازمان برنامه و بودجه سهام عدالت سهام 

  

تحلیلی جذاب از عملکرد بورس در هفته آخر مهر +‌ فیلمدر هفته گذشته، بورس تهران چه عملکردی به جا گذاشت؟ بهترین بازدهی از آن چه نمادهایی شد؟ روند معاملاتی در هفته گذشته چگونه بود؟
گسترش بورس تهران تهران اقتصاد 

  

بورس فک پلمپ شدمدیر روابط عمومی بورس تهران اعلام کرد: درب پارکینگ ساختمان بورس فک پلمب شد و معاملات بورس اوراق بهادار تهران روز شنبه طبق روال عادی انجام می شود.
نامه نیوز بورس تهران روابط عمومی تهران 

  

رونمایی از تیم فرهاد، مدل 1400 | ترکیب استقلال در فصل جدیداستقلال امروز در نخستین دیدار خود از بیست و یکمین دوره رقابت های لیگ برتر، به مصاف هوادار می رود تا از تیم جدید فرهاد مجیدی رسما رونمایی شود.
خانه فوتبال بازار خودرو بازی فرهاد مجیدی 

  

کدام استان‌ها با روند افزایشی کرونا مواجه هستند؟معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه روند افزایشی مختصری در موارد بروز کرونا در چهار استان دیده شده، گفت: البته این روند افزایشی مختصر به معنای پیک ششم کرونا نیست.
۵۵ آنلاین درمان وزارت بهداشت 

  اخبار داغ
  

قیمت خودروهای میلیاردی بازارآخرین قیمت انواع خودروهای وارداتی را در این گزارش مشاهده کنید.
فردا قیمت خودرو تویوتا 

  

عوارض های دائمی بیماری کرونا را درمان کنیدکرونا علاوه بر بویایی و چشایی، دیگر حواس انسان را هم درگیر می کنند که گاهی موقت و گاهی به طور دائم می تواند این حواس را تحت تأثیر قرار دهد.
گسترش درمان ویروس بیمارستان 

  

برگشت بویایی بیماران کرونایی با این روشیافته های تحقیقی جدید نشان می‌دهد، افراد با بویدن روغن‌های ضروری(روغن‌های ضروری یا اساسی، عصاره غلیظی از گیاهان هسـتند که در روغن تقطیر می‌شوند) بعد از ابتلا به کووید 19حس بویایی و چشایی خود را به دست می‌آورند به ویژه اگر زیر 40 سال سن داشته باشند...
گسترش سازمان بهداشت جهانی آموزش ویروس 

  

دو پیشنهاد از سوی رییس سازمان بورس به وزیر نفتدر نامه‌ای از وزیر نفت خواسته شده است که «موضوعاتی از قبیل قیر به دستگاه های اجرایی ( موضوع بند ز) تبصره (1) ماده واحده قانون بودجه سال 1400 کل کشور در صورت لزوم با تنظیم قرارداد مشخص و با رعایت صرفه و صلاح سهامداران شرکت های ذی ربط ( از جمله شرکت های پالایش نفت) به شرکت های مزبور محول شود.
اقتصادنیوز نفت قانون بودجه 

  

عرضه دلار افزایش یافت /قیمت سکه بر مدار صعودهمراه با رشد قیمت دلار، عرضه آن در بازار متشکل افزایش یافت، قیمت سکه امامی بالای 11 میلیون و 900 هزار تومان قرار گرفت و قیمت درهم از مرز 7 هزار و 500 تومان گذشت.
اقتصادنیوز دلار قیمت 

  

برنامه دولت برای بازار خودرو/منتظر کاهش قیمت خودرو باشیدوزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه قیمت خودرو به تدریج تا پایان سال کاهش خواهد یافت، گفت: قیمت‌های کنونی بازار خودرو غیر منطقی است و باید کاهش یابد.
فردا دولت بازار خودرو ایران خودرو 

  

افزایش قیمت دلار در اول هفتهنرخ دلار امروز به 27 هزار و 564 تومان رسید که در مقایسه با روز گذشته افزایش 0.54 درصدی را تجربه کرده است.
فردا قیمت دلار ماه 

  

ارزش روز سبد بورسی سهام عدالت یک آبان 1400اقتصادنیوز: ارزش روز سبد بورسی سهام عدالت روند کاهشی یافت.
اقتصادنیوز سهام عدالت سهام 

  

خبرخوش وزیرصمت درباره قیمت خودرواقتصادنیوز :‌فاطمی امین گفت: قیمت‌های کنونی بازار خودرو غیر منطقی است و قیمت خودرو به تدریج تا پایان سال کاهش می‌یابد.
اقتصادنیوز قیمت خودرو بازار خودرو 

  

حمله خرس‌های بورس به تالار سعادت آباداقتصادنیوز : در روز شنبه شاخص کل سقوط سنگین 28 هزار واحدی را ثبت کرد.
اقتصادنیوز شاخص 

  

خروج 72 هزار میلیارد تومان پول از بورس‌یک کارشناس بازار سرمایه با بررسی وضعیت بازدهی این بازار اظهار کرد: شاخص کل به تنهایی نماگر قابل اتکایی برای نشان دادن وضعیت طبیعی در بازار نیست.
گسترش پول گاز سرمایه 

  

پیش بینی یک کارشناس از مسیر حرکت شاخص بورساقتصادنیوز :‌یک کارشناس بازار سرمایه با بررسی وضعیت بازدهی این بازار اظهار کرد: شاخص کل به تنهایی نماگر قابل اتکایی برای نشان دادن وضعیت طبیعی در بازار نیست.
اقتصادنیوز شاخص سرمایه 

  

کرونا چند نفر را در کشور بیکار کرد؟اقتصادنیوز :‌گسترش کرونا در کشور نه تنها به صاحبان بسیاری از مشاغل لطمه زد و کسب و کارهای خدماتی را با وقفه روبرو کرد بلکه به بیکاری و از بین رفتن کسب و کار بیش‌ از 900 هزار کارگر در کشور انجامید.
اقتصادنیوز بیکاری کارگر کار 

  

مردم را به واکسیناسیون ترغیب کنید/در موج جدید کرونا غافلگیر نشویمسلامت نیوز: رئیس جمهور نباید اجازه دهیم موج احتمالی جدید بیماری مانند موج پنجم کشور را غافلگیر کند، گفت: باید از تکرار مشکلات کشور در مواجهه با موج پنجم کرونا جلوگیری شود...
سلامت‌نیوز وزارت بهداشت واکسیناسیون سلامت 

  

سونامی مشکلات حرکتی در دوران پساکروناسلامت نیوز: کرونا که آمد باشگاه ها هم تعطیل شد. همان کافی بود که آمار چاقی و مشکلات ناشی از آن نیز افزایش پیدا کند. پزشکان بر این باورند که در دوران پساکرونا با موج زیادی از بیماری های دیابت و فشار خون که عدم فعالیت و چاقی می تواند عاملی برای آن باشد، روبه رو خواهیم شد...
سلامت‌نیوز سونامی مدرسه ورزش در مدارس