گسترش   |  ورزشی  |  

یک بازیکن دیگر جدا شود من هم می روم

یحیی در آن جلسه به اعضای هیات مدیره رسما اعلام کرده که اگر از جمع بازیکنان فعلی، حتی یک نفر هم اقدام به جدایی کند، استعفا می‌دهد و حاضر نیست در فصل بیستم روی نیمکت پرسپولیس بنشیند.

یک بازیکن دیگر جدا شود من هم می روم

تیم فوتبال پرسپولیس این روزها در قطر به سر می‌برد تا شانس خود را برای صعود از گروه C رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا امتحان کند و با توجه به اینکه حریف عربستانی سرخ‌ها که صدرنشین گروه هم محسوب می‌شود شرایط خوبی را تجربه نمی‌کند و در لیگ داخلی‌اش هم نتایج ضعیفی کسب کرده است و حتی یکی از کاندیدای سقوط نیز به شمار می‌رفت، پرسپولیسی‌ها امیدوارند که بتوانند با 2 پیروزی پیاپی مقابل التعاون مجوز حضور در مرحله بعدی رقابت‌ها را کسب کنند.

یحیی گل‎محمدی پیش از اعزام تیم به قطر از شرایط حاکم بر باشگاه و تیم ناراضی بود و حتی تا پای کناره‌گیری از سمت خود هم پیش رفت و درنهایت جلسات او با مدیران باشگاه باعث شد بپذیرد فعلا کار خود را در تیم ادامه دهد و برای بهتر شدن شرایط منتظر عملکرد مثبت باشگاه بماند.

اما او حالا در قطر امیدوارتر از همیشه تمرینات تیمش را دنبال می‌کند و با روحیه دادن به بازیکنانش سعی در این دارد که آنها هم مشکلات تهران را فراموش کنند و برای کسب نتایج درخشان در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا متمرکز شوند.

البته در این روزهای بی‌سروصدای پرسپولیس، مدیران باشگاه روزهای سختی را سپری می‌کنند و برای اینکه تا چند روز دیگر باز هم هدف حمله هواداران سرخ قرار نگیرند باید اقداماتی را انجام دهند که نتیجه‌اش تاثیر بسزایی در تیم فصل آینده پرسپولیس دارد.

 یحیی از مدیران پرسپولیس چه خواست؟

بعد از اینکه گل‌ محمدی به‌دلیل پاره‌ای از مشکلات در گفت‎وگو با رسانه‌ها از تحویل دادن استعفای کتبی‌اش به باشگاه خبر داد، مدیران سرخ برای دور کردن حاشیه از تیم بلافاصله دست به ‌کار شدند و با دعوت از سرمربی تیم به باشگاه پای درددل او نشستند.

در این جلسه یحیی انتقادات زیادی به شیوه مدیریت باشگاه داشت و این موارد از نحوه حفظ بازیکنان تیم، جدایی 2 ستاره اصلی، تسویه‎حساب با بازیکنان، پرداخت مبالغ پیش‎پرداخت بازیکنان جدید تا حل‎وفصل پرونده برانکو برای جلوگیری از احکام خطرناک‎تر از سوی فیفا بود. در سوی مقابل، مدیران بعد از اینکه گزارشی از عملکرد خود به سرمربی تیم ارائه دادند در برخی موارد مثل موارد مالی حق را به یحیی دادند اما در پرونده جدایی ترابی و علیپور خودشان را بی‎تقصیر دانستند و اعلام کردند که آنها از ابتدا هم قصدشان جدایی بود و حتی اگر مبلغ پیشنهادی‌شان را پرداخت می‌کردند هم بهانه‌ای دیگر برای جدایی می‌تراشیدند.

در پایان این جلسه سرمربی سرخ‌ها برخی خواسته‌های خود را به گوش هیات‌مدیره باشگاه رساند و به آنها اولتیماتوم داد که تنها درصورتی کارش را در پرسپولیس ادامه می‌دهد و قراردادش را هم تمدید می‌کند که این خواسته‌ها به ‌صورت تمام و کمال اجرایی شود.

بخشی از این خواسته‌های سرمربی که به مسائل مالی مربوط می‌شد تا امروز توسط مدیران باشگاه انجام شده است و حالا بازیکنان جدید 10 درصد از پیش‌پرداخت‌های خود را دریافت کرده‌اند و درخصوص تسویه با بازیکنان فصل قبل هم قرار بر این شده که تا پایان اردیبهشت آتی مبلغ قراردادشان به ‌صورت کامل پرداخت شود و پانزدهم فروردین آتی هم آپشن‌های قراردادشان را تسویه کنند.

اما هنوز مدیران پرسپولیس 2 موضوع حساس را پیش‌رو دارند که یکی بحث بستن پرونده برانکو در فیفاست و دیگری تلاش برای حفظ تمام بازیکنان باقی‎مانده از فصل گذشته. طبق شنیده‌ها یحیی در آن جلسه به اعضای هیات‎مدیره رسما اعلام کرده که اگر از جمع بازیکنان فعلی، حتی یک نفر هم اقدام به جدایی کند، استعفا می‌دهد و حاضر نیست در فصل بیستم روی نیمکت پرسپولیس بنشیند.

 مذاکرات با مدیربرنامه‌های شجاع

یکی از بازیکنانی که در قراردادش بند جدایی دارد و می‌تواند با پرداخت 400 هزار دلار راهی یک تیم خارجی شود، شجاع خلیل‎زاده است که پیش از سفر به قطر هم بارها برای تعیین‌تکلیف فصل آینده‌اش راهی باشگاه شد و در آخرین حضورش در باشگاه با گفتن این جمله که تا پایان لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس را همراهی می‌کند و بعد تصمیم می‌گیرد که بماند یا برود، هواداران پرسپولیس را از اختلافش با مدیران باشگاه باخبر کرد.

خلیل‌زاده که یکی از بازیکنان محبوب در پرسپولیس به شمار می‌رود و هواداران اصرار زیادی به حفظ او در تیم دارند، از مهم‌ترین شروطی که برای باشگاه گذاشته می‌توان به مباحث مالی اشاره کرد که البته تا این لحظه مورد قبول مدیران پرسپولیس قرار نگرفته است. حالا شنیده می‌شود در شرایطی که شجاع برای حضوری موفق در آسیا تمرکز خود را روی بازی‌های مرحله گروهی گذاشته است، مدیربرنامه‌های این بازیکن در تهران چندمرتبه‌ای با مدیران باشگاه دیدار و گفت‎وگو داشته است تا آنها بتوانند پیش از پایان بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا به توافق برسند و هیچ استرسی از بابت جدایی شجاع بین مدیران و هواداران سرخ وجود نداشته باشد.

طبق شنیده‌ها این مذاکرات به‌صورت مرحله به مرحله پیش می‌رود و طرفین درحال رسیدن به‌ یک توافق دوطرفه هستند. پرسپولیسی‌ها که نمی‌خواهند خیلی ریخت‌وپاش کنند، درنظر دارند که با کمی نرمش نسبت به این بازیکن و البته قرار دادن آپشن‌هایی، قرارداد جدید را به پیشنهاد خلیل‎زاده نزدیک کنند.

 کنعانی‌زادگان خواهان سقف قرارداد

محمدحسین کنعانی‎زادگان یکی دیگر از بازیکنانی است که بارها در باشگاه حاضر شده بود و هر بار هم ناراحت‎تر از دفعه قبلی از باشگاه خارج می‌شد اما روبه‎روی خبرنگاران طوری وانمود می‌کرد که اتفاقی نیفتاده و او به کارش ادامه می‌دهد اما درمورد این بازیکن هم باید بدانید که او به باشگاه در آخرین دیدار تذکر داده که اگر خواسته‌هایش مورد قبول قرار نگیرد براساس بندهایی که در قراردادش وجود دارد، بعد از لیگ قهرمانان آسیا اقدام به جدایی می‌کند.

یکی از منابع موثق نزدیک به باشگاه در این خصوص به «فرهیختگان» گفت: «کنعانی‌زادگان بعد از اینکه متوجه شد باشگاه سقف قرارداد خود را برای فصل جدید تغییر داده است و برخی نفرات جدید و چند بازیکن قدیمی شامل این سقف قرارداد شده‌اند، با حضور در باشگاه اعلام کرد که با توجه به تعداد بازی‌هایی که برای پرسپولیس در فصل نوزدهم انجام داده و همچنین ملی‌پوش بودن، باید مبلغ سقف به او هم تعلق بگیرد. البته چون این بازیکن توافق مالی فصل جدید را هم در قراردادش داشته، مدیران پرسپولیس با خواسته‌اش مخالفت کرده‌اند و کنعانی‌زادگان هم اعلام کرده که درصورت رد خواسته‌اش بعد از بازگشت از قطر تصمیم جدیدی می‌گیرد.»

البته براساس اطلاعاتی که «فرهیختگان» در دست دارد، باشگاه قصد دارد به قرارداد این مدافع متممی اضافه کند تا مشکل او هم حل شده و با روحیه‌ای بالا کارش را در پرسپولیس ادامه دهد.

 نادری نزدیک به ماندن

محمد نادری یکی دیگر از بازیکنانی است که هنوز تکلیفش با سرخ‌ها مشخص نشده و حرف و حدیث‌ها درخصوص تمدید قراردادش با پرسپولیس بسیار است. این مدافع چپ‌پا که حالا رقیبی جدی به نام سعید آقایی را در پرسپولیس مقابل خود می‌بیند، از تیم‌هایی مثل استقلال، تراکتور و سپاهان پیشنهاد در دست دارد و این باشگاه‌ها حتی با کورتریک هم مذاکرتی داشته‌اند که اگر بتوانند با نادری به توافق برسند، مشکلی برای دریافت رضایتنامه‌اش وجود نداشته باشد.

او که در این فصل باید قراردادش را با تیم جدیدش قطعی کند و دیگر بازیکن قرضی نخواهد بود، در تصمیم برای جدایی از پرسپولیس مردد شده و براساس اطلاعاتی که دوستان نزدیکش به «فرهیختگان» داده‌اند، دوست دارد باز هم کار خود را با پیراهن سرخ ادامه دهد و پیشرفت خود را به حضور در این تیم منوط می‌داند.

ظاهرا مشکل میان او و باشگاه پرسپولیس چندان جدی نیست و اگر مدیران پرسپولیس کمی به روند مذاکرات خود با این بازیکن سرعت ببخشند، او 2 فصل دیگر با سرخ‌ها قراردادش را تمدید می‌کند.

 

منبع: پارس فوتبال

بازی باشگاه پرسپولیس پرسپولیس   اخبار برگزیده
  

تروئیکای اروپا در پی ادعای آمریکا مبنی بر اقدام این کشور برای آغاز روند بازگردانی تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران، تاکید کردند که این اقدام آمریکا قانونی نیست.
رویداد۲۴ ایران سازمان ملل شورای امنیت سازمان ملل 

  

واشنگتن نمی‌تواند از طرف شورای امنیت اظهارنظری درباره فعال‌سازی مکانیزم ماشه داشته باشدروسیه به تلاش‌های آمریکا و ادعای واهی وزیر امور خارجه این کشور درباره فعال‌سازی ماشه واکنش نشان داد‌.
ایلنا واشنگتن سازمان ملل متحد سازمان ملل 

  

پیام ایران به آمریکا از زبان سخنگوی وزارت خارجهآنچه ایالات متحده دنبال اونه یک گردنکشی دیگر است و هیاهویی برای هیچ است
مثلث ایران وزارت خارجه دونالد ترامپ 

  

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید: شرایط کاندیداتوری برای احمدی‌نژاد از همیشه سخت‌تر است، چون در سخنرانی‌هایی به اصل ولایت فقیه هم با اشاره و کنایه ایراد وارد کرده است.
رویداد۲۴ احمدی نژاد استیضاح انتخابات ریاست جمهوری 

  

اظهارات همتی درباره «گشایش‌های ارزی»: رایزنی‌های ما در بعضی کشور‌ها در آستانه ثمردهی استهمتی درباره گشایش‌های ارزی گفت: در حوزه بین‌المللی رایزنی‌های ما در بعضی کشور‌ها در آستانه ثمردهی است و از طرف دیگر میزان صادرات نفت و فرآورده‌های آن بهتر و روند بازگشت ارز صادرکنندگان سرعت گرفته که هرسه این عوامل تاثیرات مثبتی خواهند داشت.
۵۵ آنلاین واحد های تولیدی ماه صادرات نفت 

  

اولین واکنش بورس به فعال شدن مکانیسم ماشه /شاخص ریزشی شددر ساعات ابتدایی معاملات بورس، شاخص 24هزار واحد ریزش داشت تا همچنان در پلکان قبلی خود باقی بماند.
اقتصادنیوز شاخص سهام دولت 

  

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در نامه‌ای به دبیرکل و رئیس شورای امنیت این سازمان تاکید کرد ادعای آمریکا برای بازگردانده شدن تحریم‌های لغو شده قطعنامه 2231، فاقد اثر حقوقی، باطل و بی‌اثر است.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران سامسونگ 

  

سال آینده رئیس جمهور زن خواهیم داشت؟یک چهره اصلاح‌طلب در پاسخ به این سوال که آیا در آینده نزدیک رئیس جمهور زن خواهیم داشت و اینکه آیا جامعه ما به سمتی رفته که یک زن رئیس جمهور با وجود داشتن کارآمدی روی کار بیاید؟ بیان کرد: زمانی جامعه به این نتیجه می‌رسد که یک خانمی که کاندیدا شده، توانمندتر از مردهایی است که کاندیدا شده‌اند.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

انبارها پر از مواد است اما مردم توان تامین مایحتاج اصلی خود را ندارندمردم توان تامین مایحتاج اصلی خود را ندارند. بر امور نظارت یا کنترل لازم نمی‌شود. انبارها پر از مواد است اما به دلیل فقدان نظارت هر کسی هر چه دلش می‌خواهد و به هر قیمتی که آرزو دارد، عرضه می‌کند.
مستقل‌آنلاین ایران رادیو لبنیات 

  

تاثیر مکانیسم ماشه بر قیمت دلار / روزی حساس برای بازار ارزدر زمانی که موعد ماشه امریکایی‌ها رسید، بازار ارز راه کاهشی را در پیش گرفت. دلار 200 تومان افت را به ثبت رساند و به محدوده 26700 تومان نزول کرد. اما از اخبار رسمی برای بازار ارز امروز چه سیگنال‌هایی قابل مشاهده است؟
گسترش قیمت دلار ارز 

  

جدیدترین خودرو ارتقا یافته ایران خودرو به بازار می آیدامسال را باید سال تولیدات ارتقا یافته یا آپشن دار خودروسازان داخلی به حساب آورد. دو خودروساز اصلی کشور تلاش کردند تا در سال 99 با تولید پلاس ها و Sها، سبد محصولات خود را متنوع کنند. رانا پلاس جدیدترین خودرویی است که قرار است از سوی ایران خودرو در مهر ماه امسال به بازار عرضه شود.
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

ترمز قیمت پراید کشیده شدترمز قیمت خودرو فعلا دست کم در کف قیمت خودرو یعنی قیمت پراید کشیده شده است.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

تولید سالانه 2 میلیارد دوز واکسن کرونا توسط یک کمپانی آمریکاییکمپانی آمریکایی «نواواکس» ظرفیت تولید واکسن کرونا خود را افزایش می‌دهد.
مملکت‌آنلاین تولید ایالات متحده آمریکا هند 

  

واکسن کرونا برای ایرانی‌ها چقدر آب می‌خورد؟با گذشت حدود 9 ماه از آغاز شیوع ویروس کرونا ابتدا در چین و سپس در تمام نقاط جهان، هنوز هیچ یک از تیم‌های پزشکی سراسر جهان به دارو یا واکسن این ویروس نرسیده‌اند اما کار برای نتیجه دادن این تحقیقات ادامه دارد. پیش‌بینی یک فعال صنعت دارو این است که واکسیناسیون 80 میلیون ایرانی، عددی در حدود هشت میلیارد دلار اعتبار نیاز دارد.
گسترش اتاق بازرگانی ماه ویروس 

  

چین و روسیه درحال خندیدن به اختلاف شدید میان آمریکا و متحدانش هستندیک دیپلمات غربی از رویه دونالد ترامپ و دولت آمریکا و نحوه رفتار با متحدانش انتقاد کرد.
ایلنا چین دونالد ترامپ روسیه 

  اخبار داغ
  

سقوط بازار لوازم آرایش با شیوع کروناآمارها نشان می‌دهد روژلب در سطح جهان بیشترین زیان را از شیوع ویروس کرونا متحمل شده است.
اقتصادنیوز لوازم آرایش فرانسه ویروس 

  

واکسن‌های ژنتیکی برای مقابله با کرونا موفق‌ترند؟رییس انستیتو پاستور ایران گفت: واکسن‌های ژنتیکی برای مقابله با کووید 19 احتمال موفقیت بیشتری دارند.
اقتصادنیوز رفتارهای اجتماعی موفقیت ایران 

  

ضعف کرونا مقابل حریفی سرسخت در میان میوه‌هادانشمندان آمریکایی در تحقیقات خود در ساقه میوه‌ای پرطرفدار خاصیت ضدکرونایی کشف کردند.
برنا 

  

شرایط کاملا قرمز کرونا در تهرانرییس ستاد کرونای استان تهران با بیان اینکه تهران وارد موج سوم کرونا شده و اگر مداخلات جدی صورت نگیرد هفته های سختی را خواهیم داشت، گفت: نامه ای از طرف ستاد کرونای استان تهران برای بازگشت محدودیت‌های کرونایی به ویژه بحث دورکاری در استان تهران به وزیر بهداشت ارسال شده است.
شما‌نیوز درمان درآمد تهران 

  

تهران وارد موج سوم کرونا شده است/ محدودیت‌ها باید برگردد به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی، روز یکشنبه در حاشیه جلسه ستاد کرونا استان تهران، افزود: آمار روزهای اخیر نشان از آن است که در تهران وارد موج سوم شده‌ایم، به گونه‌ای که فاصله بین موج دوم و موج سوم فاصله بسیار کوتاهی بود. با توجه به اینکه از روز شنبه تا به امروز در حال رصد وضعیت هستیم، به نظر می‌رسد که آمار رو به افزایش است و طبیعتاً این آمار موج گذرا تلقی نمی‌شود، آماری که…
مهر تهران علیرضا زالی ایران 

  

صف فروش میلیاردی در بورس امروز!در پایان معاملات امروز بازار سهام در حالی که پیش‌بینی‌ها حاکی از به تعادل رسیدن بازار بود، شاخص کل بازار با افت 2٫5 درصدی به یک میلیون و 652 هزار واحد رسید.
گسترش سهام شاخص فولاد 

  

تلاش برای تولید واکسن کرونای تأثیرگذار روی همه گروههای سنی به گزارش خبرنگار مهر، دکتر علیرضا بیگلری امروز در سومین نشست «ترویج علم بنیاد مصطفی (ص) با موضوع آخرین دستاوردهای حوزه واکسن کرونا» که به صورت آنلاین برگزار شد، گفت: امروز با ویروس پیچیده‌ای طرف هستیم که مجهولات آن در مقابل معلوماتمان بیشتر است. وی ادامه داد: این ویروس طی 100 سال اخیر نمونه‌ای نداشته است و توانسته تمام جوامع دنیا را غافلگیر کند. بیگلری با بیان اینکه نوع…
مهر تولید وزارت بهداشت رفتارهای اجتماعی 

  

شروع موج سوم کرونا بازگشایی صنوف تعطیل را به تاخیر انداخترئیس اتاق اصناف ایران از ادامه مذاکره با وزارت بهداشت برای بازگشایی صنوف تعطیل خبر داد و گفت: به دلیل شروع موج سوم کرونا، بازگشایی این صنوف به دلیل طبیعت این مشاغل در جمع شدن افراد ، سخت شده است.
تسنیم ایران گرانی تعزیرات 

  

در کف شیرِ نرِ خونخواره کرونامهدی س، از مخاطبان انصاف نیوز در یادداشتی درباره‌ی کرونا نوشت: می‌گویند یکی از نگرانی‌های جدی خانواده‌ها باز شدن مدارس و دانشگاه‌هاست. رفت و آمد دانش آموزان و دانشجویان به محیط‌های آموزشی به دغدغه مردم و مسئولان شده است با اینهمه برخی اعتقاد دارند باید محسط‌های آموزشی بسته بمانند و برخی می‌گویند تا کی میتوان … نوشته در کف شیرِ نرِ خونخواره کرونا اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز مدرسه شیر سبک زندگی 

  

راه اندازی سامانه ثبت نام و احراز هویت غیرحضوری برای دریافت کد بورسی توسط بانک کشاورزیکارگزاری بانک کشاورزی به عنوان اولین کارگزاری تمام الکترونیک، برای اولین بار در ایران امکان انجام تمام مراحل ثبت نام ، احراز هویت و دریافت کد بورسی را به صورت غیر حضوری فراهم کرده است.
شما‌نیوز کشاورزی الکترونیک روابط عمومی 

  

کرونا 183 ایرانی دیگر را قربانی کرد/ بهبود 359هزار و 570 بیمار کرونایی تا کنونسیما سادات لاری از فوت 183نفر بر اثر کرونا در کشور طی 24 ساعت گذشته خبر داد.
برنا