مهر   |  سلامت  |  

تلاش مدافعان سلامت در برابر کرونا از والاترین ارزش‌های انسانی است

به گزارش خبرگزاری مهر، صبح امروز در جلسه شورای فرماندهی ستاد کرونا در کلان شهر تهران که با حضور دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران، مهندس پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی وجمعی از مسؤولان برگزار شد، وضعیت چرخش و شیوع کرونای دلتا و آخرین وضعیت واکسن‌های تولید داخل تشریح ومورد بررسی قرار گرفت. پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انانقلاب اسلامی…

تلاش مدافعان سلامت در برابر کرونا از والاترین ارزش‌های انسانی است

به گزارش خبرگزاری مهر، صبح امروز در جلسه شورای فرماندهی ستاد کرونا در کلان شهر تهران که با حضور دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران، مهندس پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی وجمعی از مسؤولان برگزار شد، وضعیت چرخش و شیوع کرونای دلتا و آخرین وضعیت واکسن‌های تولید داخل تشریح ومورد بررسی قرار گرفت.

پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انانقلاب اسلامی دراین نشست ضمن قدردانی از تلاش‌های شبانه روزی ستاد فرماندهی مقابله با کرونای تهران، همت اعضا و فرمانده این ستاد را با هدف کاهش پاندمی کرونا ستودنی توصیف کرد.

وی کرونا را دشمنی نامرئی خواند و خطاب به کادر بهداشتی و درمانی و مدافعان عرصه سلامت، گفت: جنگ شما قطعاً از جنگ دربرابر دشمن و حضور در جبهه‌های نبرد دشوار تر است، تلاش شما برای کمک به مردم یکی از والاترین ارزش‌های انسانی محسوب می‌شود.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ادامه داد: باید در موضع حمله آرایش مناسبی داشته باشیم و در سطح ملی برای نابودی کرونا برنامه ریزی کنیم.

وی با بیان اینکه فرماندهی عملیات مقابله با کرونا در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است، ادامه داد: برای ریشه کنی کرونا به فرماندهی واحد و متمرکز، اعتماد به علم و تبعیت از اصول و قوانین نیاز داریم.

فتاح آمادگی بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی با هدف کمک به حل بحران کرونا با دستگاه‌های دولتی و اجرایی در سطح ملی را اعلام کرد و گفت: در کرونا مدافعان سلامت جان خود را فدا کردند، باید قدردان این زحمات باشیم تا هرگز این گروه خدمتگزار تضعیف نشوند.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه مردم فهیم ایران اسلامی قدرشناس تلاش‌های کادر درمان و بهداشت کشور هستند، خواستار استمرار روحیه مقاومت و سخکوشی مدافعان سلامت برای پایان دادن به روزهای سخت کرونایی شد.

برای ریشه کنی کرونا به فرماندهی متمرکز، اعتماد به علم و تبعیت از قوانین نیاز داریم

وی اعتماد به علم، تسریع در روند واکسیناسیون و تقویت روحیه صبوری و سخت کوشی را راه حل مؤثری برای مقابله با بحران کرونا دانست و افزود: باید برای کنترل کرونا در تأمین واکسن داخلی و خارجی به صورت متمرکزتر عمل کنیم.

فتاح مردم ایران را مردمی فهیم، موقعیت شناس و بااخلاق توصیف کرد و ادامه داد: اقداماتی که کادر درمان و مردم قدرشناس ایران در بحران کرونا ثبت کردند دردنیا نظیر ندارد.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی اصلی ترین موضوع برای مهار کرونا و خروج از وضعیت بحرانی فعلی را واکسیناسیون و درمان مناسب به مبتلایان عنوان کرد و اظهار امیدواری کرد که کشور ایران از این آزمون دشوار با افتخار و سربلندی به سرعت خارج شود.

روزهای پرالتهاب کرونایی تهران در خیز پنجم

علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت مقابله با کرونا درکلان شهرتهران نیز از انجام مطالعات منسجم درخصوص بررسی آثار واکسیناسیون در کنترل کرونا خبر داد و گفت: طی این مطالعات مشخص شد، افرادیکه واکسن دریافت کرده اند در مقایسه با افرادیکه واکسن نزده اند، در صورت ابتلابه کرونا شرایط بهتری را تجربه می‌کنند و این درحالیست که مرگ ومیر نیز به میزان قابل توجهی در این افراد حتی در گروههای بسیار پرخطر، روند نزولی داشته است.

وی اظهار امیدواری کرد که تلاش‌های صورت گرفته در ستادمقابله با کرونا تهران سرمنشا گشایش و حل مشکلات کشورو پایتخت شود.

زالی با اشاره به این‌که تقریباً شیوع کرونا در خیز پنجم از الگوی واحد و همگنی در کشور تبعیت می‌کند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر اکثر شهرها و استان‌های کشور از سیرصعودی، شتابنده وتصاعدی کووید -19 پیروی می‌کنند.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران ادامه داد: تنها تغییراتی که در حال حاضر شاهد آن هستیم کاهش آمار مبتلایان در سیستان و بلوچستان است، بنظر می‌رسد این استان به عنوان سرمنشا خیز پنجم در حال عبور از بحران باشد.

وی گفت: بالاترین رشد بیماری کرونا متعلق به استان‌های مازندران، گلستان، خوزستان، کرمان و تهران است.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران نیز با بیان این‌مطلب که استان تهران روزهای پر التهاب کرونایی را در هفتمین هفته از خیز پنجم طی می‌کند، توضیح داد: متأسفانه بعد از گذشت هفت هفته از گذشت پیک پنجم همچنان تغییری در شاخص‌ها ایجاد نشده است.

زالی از بستری بیش از 9 هزار بیمار مبتلا به کرونا در استان تهران خبر داد و تاکید کرد: متأسفانه به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی پایتخت روزانه بیش از دو هزار بیمارمبتلا به کرونا نیز اضافه می‌شود.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهرتهران از تراز منفی شرایط کرونایی در مراکز درمانی خبر داد و گفت: علیرغم استقرار تیم‌های فعال ترخیص ولی همچنان نسبت بستری شدگان کرونایی در مقایسه با افراد مرخص شده از بیمارستان در تراز منفی است.

زالی با بیان این مهم که هم اکنون برای ارائه خدمات درمانی به بیماران کرونایی از تخت‌های شناور و موقت در بیمارستان‌های تهران بهره برده ایم، مشارکت بیشتر سازمان‌های بیمه گر برای تسهیل شرایط بحرانی کرونا را خواستار شد.

استفاده از ظرفیت‌های هتلینگ و دریافت خدمات در منزل و درمان‌های موقت و سرپایی از جمله اقداماتی بود که با هدف کاهش ازدحام و کنترل کرونا توسط حوزه بهداشت و درمان کشور انجام شده، که دکتر زالی به آن اشاره کرد.

زالی در ادامه به بررسی آثار چرخش واریانت کرونای دلتا در کشور پرداخت و هشدار داد: 12 برابر قدرت بیشتر سرایت پذیری در مقایسه با سوش آلفای انگلیسی وبروز علائم سخت‌تر کرونا از جمله خصوصیات این گونه‌ی جهش یافته است.

فرمانده عملیات مدیریت مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با بیان اینکه واریانت دلتا در مقایسه با سایر مدل‌های دیگر کرونا بیشتر نوجوانان و اطفال را هدف قرار داده، خاطرنشان کرد: سرایت پذیری این ویروس جهش یافته، در فضای باز نیز بسیار بالا گزارش شده است.

وی با اشاره به اینکه روند واکسیناسیون علیه covid-19 در تهران با شتاب بیشتری در حرکت است، تأمین واکسن مکفی از منابع داخلی و خارجی را خواستار شد.

زالی ادامه داد: طبق آمار معدل رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در تهران از 39 درصد کمتر شده بنابراین لازم است برای پیشگیری از چرخش بیشتر، این موضوع و اعمال محدودیت‌های بیشتر به قید فوریت در دستور کار باشد.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران در بخش دیگری تجمعات خانوادگی، استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی، کاهش تاب آوری اجتماعی مردم و خستگی و فرسودگی کادر درمان را از مهمترین چالش‌های پیش روی مقابله با کرونا ذکر کرد و تأمین منابع کافی مالی و تجهیزاتی خصوصاً در خط مقدم نبرد با کرونا را خواستار شد.

سلامت درمان وزارت بهداشت   اخبار برگزیده
  

خارجی‌ها دیدند واکسن داخلی سر زبان‌ها افتاده گفتند واکسن بدهیم تا خودکفا نشوندمجلس هیچ‌وقت مخالف واردات واکسن نبوده است. البته ما الان هم می‌گوییم که واکسن از انگلیس و آمریکا وارد نمی‌کنیم چون به انگلیس و آمریکا اعتماد نداریم. درواقع همان اعتمادی که به فرانسه کردیم برای ما کافی است. فرانسه کلی خون آلوده وارد کشور ما کرد و موجب شد بسیاری از جوانان ما دچار ایدز شوند.
مستقل‌آنلاین سازمان بهداشت جهانی زمستان مجلس شورای اسلامی 

  

تغییر موضع و دوگانگی رفتاری در اصولگرایان از نگاه عباس عبدیعباس عبدی در یادداشتی نوشت: دوگانگی‌های رفتاری در سیاست و رقابت‌های سیاسی در همه جا معمول است، ولی نه تا این حدی که در ایران می‌بینیم. به ویژه در مسائل مهم مثل برجام و واکسن که با جان و زندگی مردم در ارتباط است نباید تا این حد غیرمسوولانه رفتار کرد.
نامه نیوز روزنامه اصولگرایان دولت 

  

چرا رئیسی در انتخابات، خود را «مستقل» اعلام کرد؟اگر صفحه شطرنج سیاست ایرانی را مورد کنکاش و واکاوی قرار دهیم، با روایت‌ها و گزاره‌هایی متفاوت روبرو می‌شویم که نه‌تنها از استیلای این یا آن جناح معروف و شاخص سیاسی حکایت نمی‌کند، بلکه بر این باور است که دوره اقتدار این دو جناح سنتی سرآمده.
فردا اصولگرایان شطرنج شاخص 

  

افزایش قیمت ارز موقتی خواهد بود/ درخواست ما از دولت اجرای برنامه کوتاه‌مدت برای بهبود وضعیت معیشت مردم استنماینده مجلس یازدهم در با اشاره به اقدامات مجلس سیزدهم تصریح کرد که با همراهی دولت وضعیت اقتصادی و معیشت مردم رو به بهبود خواهد رفت و افزایش قیمت ارز قطعاً موقتی خواهد بود.
ایلنا افزایش قیمت قیمت ارز قیمت 

  

احتمال شکست مرز حساس قیمت سکه/ زنگ خطر برای ریزش در بازارامروز بازار جهانی طلا تعطیل است و در صورتی که قیمت دلار نتواند به بالای سطح 27 هزار و 500 تومان برگردد، قیمت سکه امامی به کانال 11 میلیون و 700 هزار تومان ریزش خواهد کرد.
اقتصادنیوز قیمت بازار جهانی طلا دلار 

  

بازگشت رنگ آبی به نقشه کرونایی | اخبار خوش درباره تمامی استان‌های کشوربا روند نزولی شدن مراجعان سرپایی و بستری به مراکز درمانی و بنا بر اعلام اپلیکیشن ماسک، تمامی استان‌های کشور از قله خیز پنجم کرونا عبور کردند.
۵۵ آنلاین رنگ استان آذربایجان غربی واکسیناسیون 

  

اسمش طرح صیانت است اما هدفش رانت و درآمدهای نجومی برای خواص!از سویی دیگر حمایت‌های میلیاردی در انتظار اپلیکیشن‌های پیام‌رسان ملی است که رانت خوبی برای حمایت از این طرح است. البته که درآمدهای نجومی برای دورزدن این محدودیت‌ها را نیز نباید فراموش کرد؛ مانند درآمد حاصل از فروش فیلترشکن‌ها که در سال‌های اعمال فیلترینگ قابل چشم‌پوشی نیست.
مستقل‌آنلاین روزنامه اصولگرایان قانون 

  

کسانی که در قدرت نیستند هم دیدگاه‌هایشان را برای پیشرفت کشور ارائه دهند/ اصلاح‌طلبان باید پل ارتباطی با حاکمیت ایجاد کنندیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: حاکمیت نسبت به اصلاح‌طلبان بی‌اعتماد شده است و این اعتماد باید بازسازی شود بنابراین اصلاح‌طلبان باید بتوانند پل ارتباطی با حاکمیت ایجاد کرده و این اعتماد را بازسازی کنند.
ایلنا ترامپ شورای نگهبان اصلاح طلبان 

  

پیام‌های ارسال محموله سوخت ایران به لبنانجام جم/ ارسال محموله سوخت ایران به لبنان، چه تاثیری بر مناسبات قدرت در منطقه غرب آسیا خواهد گذاشت و در چه بستر و فرامتنی قابل تحلیل و بررسی است؟
مثلث ایران بهاره رهنما لبنان 

  

کیهان برای مشروعیت دادن به طالبان به امام خمینی متوسل شد!کیهان نوشت: در طول دو دهه گذشته، طالبان برای جلب نظر ایران به فراخوان حضرت امام خمینی مبنی بر حرکت مسلمان‌ها به سمت تشکیل حکومت‌های مستقل از قدرت‌های سلطه‌طلب خارجی و نیز مقابله با مفسدین داخلی استناد کرده است.
مستقل‌آنلاین روزنامه کیهان طالبان امام خمینی 

  

تجمع هواداران استقلال مقابل وزارت ورزش| حمایت هواداران از مجیدیشماری از هواداران تیم فوتبال استقلال از صبح امروز مقابل وزارت ورزش و جوانان به حمایت از فرهاد مجیدی تجمع کردند.
خانه فوتبال باشگاه استقلال استقلال وزارت ورزش و جوانان 

  

دستور لغو اجرای سند 2030 صادر شددبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: هفت مصوبه مهم این شورا که مدت‌ها بر زمین مانده بود،از سوی رئیس‌جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی برای اجرا به دستگاه‌های مربوط ابلاغ شد...
مستقل‌آنلاین شورای عالی انقلاب فرهنگی زمین رئیس جمهور 

  

مدیرکل آژانس آمد و رفت، ما از توافق صورت گرفته بی‌اطلاعیم/ اسلامی فردا به نمایندگان ملت توضیح دهدنماینده قم در مجلس در تذکر شفاهی خواستار دعوت و توضیح رئیس سازمان انرژی اتمی درخصوص توافق صورت گرفته با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، شد.
ایلنا آژانس بین المللی انرژی اتمی مجلس شورای اسلامی قانون 

  

اعتراف خبرنگار عربستانی بعد از بازی: استقلال غول آسیاستخبرنگار عربستانی در تحلیل بازی الهلال و استقلال، گفت: الهلال به خاطر بازی در زمین بی طرف شانس زیادی آورد.
خانه فوتبال خبرنگار بازی استقلال 

  

طرح نمایندگان برای تحقیق و تفحص مدیریت مقابله با کرونا در دولت روحانیفارس/ 40 نفر از نمایندگان در طرح خود برای تحقیق و تفحص از ستاد ملی مقابله با کرونا، مدعی شدند که دلایل سوء مدیریت کرونایی دولت روحانی، علت تغییر در پروتکل درمانی و داروها، تخصیص ارز واردات دارو و علت تاخیر در واکسیناسیون باید بررسی شود.
مثلث مجلس شورای اسلامی وزارت بهداشت دولت دوازدهم 

  اخبار داغ
  

صف تقاضا برای دینار عراق/منطقه امن برای قیمت دلارمعامله‌گران علت نوسان را در دو عامل می‌دانند، نخست تکذیب اخبار شب گذشته و دومی تحولات مربوط به رئیس کل بانک مرکزی.
اقتصادنیوز عراق قیمت دلار 

  

احتمال پرش دوباره ویروس کرونا از حیوان به انسانویروس کووید19 احتمالا یک بار از حیواناتی مثل خفاش و پانگولین به انسان جهش پیدا کرده است. احتمالا دارد این اتفاق یک بار دیگر در ماه های اخیر رخ داده باشد.
برنا ویروس حیوان ماه 

  

کدام استان‌ها با بیشترین چالش بیماری کرونا در کشور مواجه هستند؟رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: در روزهای اخیر شاهد کاهش تدریجی موارد ابتلا، بستری و فوت ناشی از بیماری کووید 19 در کشور هستیم.
برنا وزارت بهداشت 

  

سیاست کرونایی جدید شرکت اپلاپل در حال اجرای سیاست کرونایی جدیدی برای آزمایش کارکنان آمریکایی دفاتر و مراکز فروش خود است.
گسترش اپل فناوری ویروس 

  

بستری‌ها و فوتی‌های کرونایی در استان بوشهر روند کاهشی داردرئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از کاهش تعداد بستری‌های کرونایی در استان بوشهر به 235 بیمار خبر داد و گفت: طی شبانه روز گذشته دو مورد فوتی کرونایی در استان داشته‌ایم.
۵۵ آنلاین ویروس استان بوشهر بیمارستان 

  

آیا واقعا تزریق دز سوم واکسن کرونای سینوفارم در افزایش آنتی بادی در بدن خیلی موثر است؟تحقیقی جدید نشان می دهد یک هفته پس از دریافت دز سوم واکسن کووید19 سینوفارم سطح آنتی بادی بدن انسان نسبت به 5 ماه پس از دریافت دز دوم، افزایش می یابد.
برنا بدن انسان ماه 

  

تجربه زندگی در مریخ به شرط دریافت واکسن کروناناسا مشغول آماده سازی برای ارسال فضانوردان به مریخ است. شرکت کنندگان باید شبیه سازی پرواز بلند مدت فضانوردان را با موفقیت پشت سر گذاشته باشند و واکسن کووید 19 نیز تزریق کرده باشند.
برنا مریخ ناسا شبیه سازی 

  

بورس در گرداب رکود/ سایه سنگین دلار بر سر بورسشاخص بورس روز یکشنبه تحت تاثیر قیمت دلار با کاهش همراه شد.
اقتصادنیوز گرداب دلار شاخص 

  

این واکسن کرونا جای فایزر را در ایران گرفت!عضو کمیته علمی کووید19 کشور گفت: اخیرا محموله‌ای از سینوفارم ساخت امارات که همان حیات وکس است به کشور وارد شده است.
برنا ایران 

  

پیش بینی بورس فردا 29 شهریور 1400/هیجان منفی در بورساقتصادنیوز: با بازگشایی کامودیتی ها، بخشی از تک سهم ها منتظر فرصت برای بهبود روند معاملات هستند. اگرچه فشار سمت عرضه همچنان با هیجان به نفع فروشندگان است.
اقتصادنیوز 

  

مدیر گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز در خصوص واکسیناسیون دانش آموزان و افراد زیر 18 سال در آذربایجان شرقی، گفت: فعلا نوبت دهی متولین مهرماه82 تا مهرماه 83 در سامانه انجام می‌گیرد و منتظر هستیم تا بخشنامه نوع واکسن تزریقی از سوی وزارت خانه تا روزهای آتی ابلاغ شود تا واکسیناسیون این گروه را در استان آغاز کنیم‌.
نامه نیوز جزیره کیش مهاجرت تبریز 

  

راهکاری برای کاهش تخلفات بورسیبه گفته رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، اجرای عرضه اولیه به روش ترکیبی، باعث کاهش اغواگری در بازار سرمایه می‌شود.
گسترش سازمان بورس و اوراق بهادار سرمایه سهام 

  

کاهش قیمت خودرو با اجرای طرح واردات آنرئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو:با اجرایی شدن طرح واردات خودرو، حباب بازار شکسته و قیمت خودرو کاهشی می شود و خریداران می تواند خودروی مورد نظر خود را با قیمت مناسب خریداری کنند.
فردا قیمت واردات خودرو خودرو 

  

کاهش قیمت خودرو با اجرای طرح واردات آن/ ویدئوبا اجرایی شدن طرح واردات خودرو، حباب بازار شکسته و قیمت خودرو کاهشی می شود و خریداران می تواند خودرو
خبرفوری قیمت واردات خودرو خودرو 

  

آیا واقعا احتمال آغاز پیک ششم کرونا از شرق کشور وجود دارد؟رئیس کمیته علمی ستاد مبارزه با کرونای خراسان رضوی با بیان اینکه ما باید مراقب پیک ششم باشیم، گفت: احتمال دارد اواخر مهر ماه پیک ششم کرونا مجدد در شرق ایران آغاز شود.
برنا ماه ایران