ارتباط میزان طول عمر با منطقه‌ی محل زندگی!

بی‌بی‌سی نوشت: یک مطالعه جدید نشان می‌دهد میزان طول عمر در دهه‌های اخیر در بسیاری از مناطق شمال انگلستان کاهش یافته است. به گفته محققان، اختلاف طول عمر میان مناطق سراسر انگلستان اکنون بسیار شدید شده است. مانند فاصله 27 ساله در امید به زندگی برای مردی که در کنزینگتون و چلسی، از محله های … نوشته ارتباط میزان طول عمر با منطقه‌ی محل زندگی! اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

ارتباط میزان طول عمر با منطقه‌ی محل زندگی!

بی‌بی‌سی نوشت: یک مطالعه جدید نشان می‌دهد میزان طول عمر در دهه‌های اخیر در بسیاری از مناطق شمال انگلستان کاهش یافته است.

به گفته محققان، اختلاف طول عمر میان مناطق سراسر انگلستان اکنون بسیار شدید شده است.

مانند فاصله 27 ساله در امید به زندگی برای مردی که در کنزینگتون و چلسی، از محله های لندن، زندگی می کند، در مقایسه با مردی که در شهر بلکپول در شمال انگلستان زندگی می‌کند.

هر چند کرونا هم باعث کاهش طول عمر افراد شد اما این تحقیقات نشان می‌دهد که میزان طول عمر از قبل هم در بسیاری از مناطق در حال کاهش بوده است.

محققان این روند را “نگران کننده” توصیف کردند.

پروفسور مجید عزتی از کالج امپریال لندن که این تحقیق را انجام داده است، می‌گوید: “همیشه این تصور در بریتانیا وجود داشت که وضعیت سلامتی همه رو به بهبود است، حتی اگر به یک اندازه نباشد.”

“اما این داده‌ها نشان می‌دهد که میزان طول عمر سالهاست که در مناطق وسیعی از انگلستان کاهش یافته است.”

در این مطالعه، که نتیجه آن در مجله لنست منتشر شده است، تمام مرگ و میرهای انگلستان بین سالهای 2002 تا 2019 تجزیه و تحلیل شده است. سپس بر اساس سوابق مرگ و میر در آن مناطق، میزان طول عمر و امید به زندگی برای جوامع مختلف مشخص شده است.

مشخص شد در حالی که طول عمر در اکثر نقاط در طول دهه اول هزاره افزایش یافته است، از سال 2010 در برخی نقاط شروع به کاهش کرده است.

مردم در مناطقی در لندن و شهرستانها همچنان به زندگی طولانی‌تر ادامه می‌دهند اما طول عمر در برخی از مناطق شهری لیدز ، نیوکاسل ، منچستر ، لیورپول و بلکپول کاهش یافت، جایی که امید به زندگی برای مردان کمتر از 70 سال و برای زنان 75 سال بود.

محققان می‌گویند تا سال 2019، بین طول عمر زنی که در کمدن زندگی می‌کند در مقایسه با زنی که در یک منطقه از لیدز زندگی می کند، 20 سال فاصله وجود داشته است.

به این ترتیب که زنی که در کمدن زندگی می‌کند به طور متوسط 95.4 سال عمر می‌کند اما زنی که در منطقه‌ای از لیدز زندگی می‌کند 74.7 سال عمر می‌کند.

و برای مردان، 27 سال فاصله در طول عمر کسانی که در مناطق کنزینگتون و چلسی زندگی می‌کنند با مردانی که در بخش‌هایی از بلکپول زندگی می‌کنند وجود داشته است.

به این ترتیب که طول عمر مردان در مناطق کنزینگتون و چلسی به طور میانگین 95 سال و در بخش‌هایی از بلکپول 68 سال بوده است.

طبق برآورد اداره آمار ملی بریتانیا، میانگین طول عمر در بریتانیا برای مردان 79 سال و برای زنان کمی کمتر از 83 سال است.

پروفسور عزتی گفت: “کاهش طول عمر در کشورهای ثروتمند مانند انگلستان به ندرت اتفاق می‌افتاد و زمانی رخ می داد که ناملایمات بزرگی مانند جنگ و همه گیری وجود داشت.”

او گفت: “اما کاهش طول عمر در شرایط عادی و قبل از همه‌گیری کرونا هشدار دهنده است.”

پروفسور عزتی خواستار اقدامات لازم در این مورد شد.

محققان می‌گویند این تفاوتها به دلیل فقر، وضعیت نامطمئن شغلی و همچنین کاهش حمایتهای رفاهی و مراقبت‌های بهداشتی است.

آنها از دولت می‌خواهند سرمایه گذاری‌های خود را در زمینه بهداشت عمومی در مناطقی که طول عمر افراد در آن کمتر است، افزایش دهد.

دولت بریتانیا پیش از این متعهد شده بود که به عنوان بخشی از برنامه خود برای بالا بردن سطح زندگی مردم، به حل نابرابری‌های منطقه‌ای در زمینه بهداشت و درمان بپردازد.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا در سخنرانی خود در اوایل سال جاری میلادی به تفاوت در طول عمر زندگی افراد اشاره کرد و آن را تکان‌دهنده خواند.

انتهای پیام

برچسب هاامید به زندگی طول عمر

طول عمر چلسی لیورپول   اخبار برگزیده
  

در دیدار رئیس جمهور با نمایندگان مجلس چه گذشت؟نائب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی گفت: دیدار رئیس جمهور با نمایندگان در قالب مجامع استانی عامل ارتقای روابط دولت و مجلس است.
فردا رئیس جمهور استان آذربایجان شرقی مجلس شورای اسلامی 

  

کری خوانی عجیب ستاره نساجی برای هواداران پرسپولیسحسین زامهران هافبک نساجی در آستانه دیدار با پرسپولیس در هفته دوم گفت : قطعا بازی با پرسپولیس یک بازی سخت خواهد بود ولی فکر می‌کنم می‌توانیم از این بازی امتیاز بگیریم
خانه فوتبال ستاره نساجی پرسپولیس 

  

قیمت جدید وانت نیسان دیزل ویژه آبان 1400 اعلام شدسایپا قیمت جدید وانت نیسان دیزل را ویژه آبان ماه 1400 اعلام کرد.
اقتصادنیوز قیمت نیسان سایپا 

  

اسراییل: ازسرگیری تمرین حمله هوایی به ایران پس از 2 سال توقفهفته گذشته نیز کانال 12 تلویزیون اسراییل گزارش داد که اسراییل برای حمله احتمالی به ایران 1.5 میلیارد دلار به بودجه نظامی خود افزوده است
۵۵ آنلاین نیروی هوایی ایران سازمان ملل متحد 

  

رستم قاسمی، وزیر راه: تجربیات تلخ مسکن مهر را تکرار نمی‌کنیموزیر راه و شهرسازی گفت: به هیچ عنوان دولت سیزدهم احداث مسکن در کشور را سیاسی نمی‌کند که به همین منظور تجربیات تلخ مسکن مهر را در طرح اقدام ملی مسکن جبران و اصلاح می‌کنیم
۵۵ آنلاین رستم قاسمی مسکن مهر مسکن 

  

جزئیاتی از استخدام در وزارت بهداشتوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور دستور داد که حداکثر تا 10 آبان ماه سال جاری تمامی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی وزارت بهداشت باید در مراکز پذیرفته شده فعالیت خود را آغاز کنند.
گسترش درمان وزارت بهداشت مجلس شورای اسلامی 

  

ستاره پرسپولیس مشکوک به کرونادلیل غیبت نعمتی در سفر پرسپولیس به اهواز مشخص شد
خانه فوتبال ستاره پرسپولیس خودرو 

  

آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: توصیه حقیر این است که باید با تمام کشورهای دنیا با عزّت و اقتدار رابطه داشته باشیم. اینکه با بسیاری از کشورها قهر باشیم صحیح نیست و به ضرر مردم عزیزمان است. شما باید با عقلانیت و تعامل سازنده، حقوق ملت را احقاق کنید...
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی تهران قیمت 

  

واکنش تند ایران به اتهامات رژیم صهیونیستیایرنا/ نماینده جمهوری اسلامی ایران در کمیته سیاسی و استعمار زدایی مجمع عمومی سازمان ملل در پاسخ به تهدیدات رژیم صهیونیستی اظهار داشت: جامعه جهانی و سازمان ملل رژیم صهیونیستی را پاسخگوی اقدامات غیر انسانی خود سازند.
مثلث ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

ریزش قیمت دلار 29عصر پنجشنبه مهر 1400قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز پنجشنبه 29 مهر 1400 در صرافی‌های بانکی به 26 هزار و 690 تومان رسید.
فردا قیمت دلار دلار آمریکا 

  

آخرین خبر از جاماندگان سهام عدالترئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از ارسال نامه به رئیس‌جمهور درباره جاماندگان سهام عدالت خبر داد و گفت: این نامه به وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه ارجاع شده است.
اقتصادنیوز سازمان برنامه و بودجه سهام عدالت سهام 

  

تحلیلی جذاب از عملکرد بورس در هفته آخر مهر +‌ فیلمدر هفته گذشته، بورس تهران چه عملکردی به جا گذاشت؟ بهترین بازدهی از آن چه نمادهایی شد؟ روند معاملاتی در هفته گذشته چگونه بود؟
گسترش بورس تهران تهران اقتصاد 

  

بورس فک پلمپ شدمدیر روابط عمومی بورس تهران اعلام کرد: درب پارکینگ ساختمان بورس فک پلمب شد و معاملات بورس اوراق بهادار تهران روز شنبه طبق روال عادی انجام می شود.
نامه نیوز بورس تهران روابط عمومی تهران 

  

رونمایی از تیم فرهاد، مدل 1400 | ترکیب استقلال در فصل جدیداستقلال امروز در نخستین دیدار خود از بیست و یکمین دوره رقابت های لیگ برتر، به مصاف هوادار می رود تا از تیم جدید فرهاد مجیدی رسما رونمایی شود.
خانه فوتبال بازار خودرو بازی فرهاد مجیدی 

  

کدام استان‌ها با روند افزایشی کرونا مواجه هستند؟معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه روند افزایشی مختصری در موارد بروز کرونا در چهار استان دیده شده، گفت: البته این روند افزایشی مختصر به معنای پیک ششم کرونا نیست.
۵۵ آنلاین درمان وزارت بهداشت 

  اخبار داغ
  

قیمت خودروهای میلیاردی بازارآخرین قیمت انواع خودروهای وارداتی را در این گزارش مشاهده کنید.
فردا قیمت خودرو تویوتا 

  

عوارض های دائمی بیماری کرونا را درمان کنیدکرونا علاوه بر بویایی و چشایی، دیگر حواس انسان را هم درگیر می کنند که گاهی موقت و گاهی به طور دائم می تواند این حواس را تحت تأثیر قرار دهد.
گسترش درمان ویروس بیمارستان 

  

برگشت بویایی بیماران کرونایی با این روشیافته های تحقیقی جدید نشان می‌دهد، افراد با بویدن روغن‌های ضروری(روغن‌های ضروری یا اساسی، عصاره غلیظی از گیاهان هسـتند که در روغن تقطیر می‌شوند) بعد از ابتلا به کووید 19حس بویایی و چشایی خود را به دست می‌آورند به ویژه اگر زیر 40 سال سن داشته باشند...
گسترش سازمان بهداشت جهانی آموزش ویروس 

  

دو پیشنهاد از سوی رییس سازمان بورس به وزیر نفتدر نامه‌ای از وزیر نفت خواسته شده است که «موضوعاتی از قبیل قیر به دستگاه های اجرایی ( موضوع بند ز) تبصره (1) ماده واحده قانون بودجه سال 1400 کل کشور در صورت لزوم با تنظیم قرارداد مشخص و با رعایت صرفه و صلاح سهامداران شرکت های ذی ربط ( از جمله شرکت های پالایش نفت) به شرکت های مزبور محول شود.
اقتصادنیوز نفت قانون بودجه 

  

عرضه دلار افزایش یافت /قیمت سکه بر مدار صعودهمراه با رشد قیمت دلار، عرضه آن در بازار متشکل افزایش یافت، قیمت سکه امامی بالای 11 میلیون و 900 هزار تومان قرار گرفت و قیمت درهم از مرز 7 هزار و 500 تومان گذشت.
اقتصادنیوز دلار قیمت 

  

برنامه دولت برای بازار خودرو/منتظر کاهش قیمت خودرو باشیدوزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه قیمت خودرو به تدریج تا پایان سال کاهش خواهد یافت، گفت: قیمت‌های کنونی بازار خودرو غیر منطقی است و باید کاهش یابد.
فردا دولت بازار خودرو ایران خودرو 

  

افزایش قیمت دلار در اول هفتهنرخ دلار امروز به 27 هزار و 564 تومان رسید که در مقایسه با روز گذشته افزایش 0.54 درصدی را تجربه کرده است.
فردا قیمت دلار ماه 

  

ارزش روز سبد بورسی سهام عدالت یک آبان 1400اقتصادنیوز: ارزش روز سبد بورسی سهام عدالت روند کاهشی یافت.
اقتصادنیوز سهام عدالت سهام 

  

خبرخوش وزیرصمت درباره قیمت خودرواقتصادنیوز :‌فاطمی امین گفت: قیمت‌های کنونی بازار خودرو غیر منطقی است و قیمت خودرو به تدریج تا پایان سال کاهش می‌یابد.
اقتصادنیوز قیمت خودرو بازار خودرو 

  

حمله خرس‌های بورس به تالار سعادت آباداقتصادنیوز : در روز شنبه شاخص کل سقوط سنگین 28 هزار واحدی را ثبت کرد.
اقتصادنیوز شاخص 

  

خروج 72 هزار میلیارد تومان پول از بورس‌یک کارشناس بازار سرمایه با بررسی وضعیت بازدهی این بازار اظهار کرد: شاخص کل به تنهایی نماگر قابل اتکایی برای نشان دادن وضعیت طبیعی در بازار نیست.
گسترش پول گاز سرمایه 

  

پیش بینی یک کارشناس از مسیر حرکت شاخص بورساقتصادنیوز :‌یک کارشناس بازار سرمایه با بررسی وضعیت بازدهی این بازار اظهار کرد: شاخص کل به تنهایی نماگر قابل اتکایی برای نشان دادن وضعیت طبیعی در بازار نیست.
اقتصادنیوز شاخص سرمایه 

  

کرونا چند نفر را در کشور بیکار کرد؟اقتصادنیوز :‌گسترش کرونا در کشور نه تنها به صاحبان بسیاری از مشاغل لطمه زد و کسب و کارهای خدماتی را با وقفه روبرو کرد بلکه به بیکاری و از بین رفتن کسب و کار بیش‌ از 900 هزار کارگر در کشور انجامید.
اقتصادنیوز بیکاری کارگر کار 

  

مردم را به واکسیناسیون ترغیب کنید/در موج جدید کرونا غافلگیر نشویمسلامت نیوز: رئیس جمهور نباید اجازه دهیم موج احتمالی جدید بیماری مانند موج پنجم کشور را غافلگیر کند، گفت: باید از تکرار مشکلات کشور در مواجهه با موج پنجم کرونا جلوگیری شود...
سلامت‌نیوز وزارت بهداشت واکسیناسیون سلامت 

  

سونامی مشکلات حرکتی در دوران پساکروناسلامت نیوز: کرونا که آمد باشگاه ها هم تعطیل شد. همان کافی بود که آمار چاقی و مشکلات ناشی از آن نیز افزایش پیدا کند. پزشکان بر این باورند که در دوران پساکرونا با موج زیادی از بیماری های دیابت و فشار خون که عدم فعالیت و چاقی می تواند عاملی برای آن باشد، روبه رو خواهیم شد...
سلامت‌نیوز سونامی مدرسه ورزش در مدارس