گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ نرخ‌ها روی مدار آرامش

اقتصادنیوز: امروز دوشنبه 26 فروردین بازار طلا و ارز پایتخت روز آرامی را سپری کرد و به رغم نوسانات اندک افزایشی در معاملات ابتدایی،نهایتاً در ساعات پایانی معاملات نرخ‌ها به نزدیکی نرخ‌های نهایی روز گذشته بازگشتند. عصر امروز سکه طرح جدید در نیمه پایین کانال 4.8 میلیون تومان و مثقال طلای آبشده حوالی مرز 1.9 میلیون تومان قرار گرفت...

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ نرخ‌ها روی مدار آرامش

به گزارش اقتصادنیوز؛ روز گذشته (یکشنبه) تحرکات افزایشی وارد فضای بازار طلا و ارز تهران شد و نرخ‌ها با حرکت روی مدار صعودی با رشد نسبی همراه شدند. صبح امروز (دوشنبه) بازار با نرخ‌های بازگشایی رشد یافته آغاز به کار کرد و در معاملات ابتدایی نیز قیمت‌ها حرکت رو به رشد داشتند. با این وجود نرخ‌ها یا توان عبور از مرزهای مقاومتی را نداشتند یا در صورت عبور نتوانستند جایگاه خود را حفظ کنند.

در ادامه با مداخله بازارساز و مدیریت متناسب عرضه تحرکات افزایشی خنثی شدند و روند بازار کاهشی شد و تا عصر قیمت‌ها به نزدیکی نرخ‌های نهایی روز گذشته بازگشتند. به گفته فعالان بازارساز از بعدازظهر روز گذشته متوجه تحرکات افزایشی معامله گران شد و سعی کرد در ابتدای روز سوم هفته با قیمت گذاری متفاوتی مانع از شکل گیری آربیتراژ قیمتی در بازار شود.

به گفته بازیگران و بیشتر صرافی‌ها روز گذشته تقاضای نقدی کلانی در بازار حضورنداشت و جنس تقاضا بیشتر خرد بود. دیروز از سمت تقاضا فشار چندانی به بازار وارد نشد و از سمت عرضه نیز بازارساز سیاست جدیدی را در پیش گرفت. دیگر متغیر اثرگذار بر بازار دلار، نوسانات نرخ حواله درهم است. دیروز نرخ حواله درهم در کانال 3 هزار و 700 تومانی در حال نوسان بود و دلار در بازار تهران همگام با درهم بازار دوبی کاهشی افزایشی شد.

از سوی دیگر برخی معامله‌گران و نوسان‌گیران قصد داشتند با جوسازی پیرامون خبر تصمیم‌گیری کنگره آمریکا درباره اقدام دولت ترامپ علیه سپاه پاسداران، بازار را ملتهب کنند کعه این امر محقق نشد.

قیمت انواع سکه و طلا

سکه امامی (طرح جدید) روز گذشته با قیمت 4 میلیون و 825 هزار تومان به کار خود پایان داد و صبح امروز با نرخ 4 میلیون و 835 هزار تومان آغاز به کار کرد. قیمت سکه در معاملات ابتدایی به مرز 4.9 میلیون تومان نیز رسید اما بعدازظهر دوباره در کانال 4.8 میلیون تومان شروع به کاهش کرد. در لحظه تنظیم گزارش (حوالی ساعت 6.30 عصر) هر قطعه سکه امامی 4 میلیون و 830 هزار تومان قیمت خورد.

سکه بهار آزادی (طرح قدیم) امروز با رشد 70 هزار تومانی به 4 میلیون و 720 هزار تومان رسید. نیم‌سکه تا 2 میلیون و 700 هزار تومان و ربع‌سکه تا 1 میلیون و 750 هزار تومان هر یک 80 هزار تومان افزایش یافتند. سکه گرمی نیز با رشد 40 هزار تومانی امروز 980 هزار تومان قیمت خورد.

مثقال طلای آب‌شده روز گذشته نهایتاً نرخ 1 میلیون و 900 هزار تومان را به ثبت رساند و امروز هر مثقال طلای 17 عیار با نرخ 1 میلیون و 910 هزار تومان کار خود را آغاز کرد و تا ظهر به 1 میلیون و 930 هزار تومان نیز رسید. اما بعدازظهر مظنه طلای آبشده دوباره روند کاهشی را پیمود و در لحظه تنظیم گزارش (حوالی ساعت 6.30 بعدازظهر) 1 میلیون و 905 هزار تومان قیمت خورد.

اونس طلا در بازار جهانی تا 1283 دلار کاهش یافت. عصر امروز در بازار داخلی گرم طلای 18 عیار بالای 440 هزار تومان و گرم طلای 24 عیار بالای 580 هزار تومان قیمت خورد.

قیمت دلار و ارزهای رایج

صرافی ملی صبح امروز نرخ خریدوفروش دلار و یورو را نسبت به آخرین نرخ یکشنبه به ترتیب240 و 440 تومان افزایش داد و بعدازظهر 50 تومان از نرخ دلار و یورو کاست. عصر امروز قیمت خرید دلار آمریکا 13,550 تومان، و قیمت فروش آن 13,650 تومان بود. همچنین قیمت خرید و فروش یورو به ترتیب 15,550 تومان و15,650 تومان اعلام شد.

در بازار غیررسمی دلار آمریکا که هفته گذشته با قیمتی در محدوده 13700 تومان به کار خود پایان داد، امروز در محدوده 13900 تومان آغاز به کار کرد. در ادامه روز دلار آمریکا به محدوده 13800 تومان بازگشت و در لحظه تنظیم گزارش نیز در همین محدوده قرار دارد.

همچنین قیمت پوند انگلیس در صرافی‌ها امروز عصر حدود 17 هزار و 900 تومان است.

نرخ‌های امروز در بازار طلا و ارز تهران به شرح زیر است:

عنوان

قیمت امروز

بالاترین

پایین‌ترین

دلار آمریکا در بازار آزاد

13.930

13.770

دلار صرافی ملی

13.690

13.550

یورو صرافی ملی

(ارز مسافرتی)

15.690

15.550

پوند انگلیس

(صرافی)

17.950

17.890

نرخ حواله درهم امارات

3.805

3.755

سکه امامی

(طرح جدید)

4.900.000

4.830.000

سکه بهار آزادی (طرح قدیم)

4.720.000

نیم‌سکه

2.700.000

ربع سکه

1.750.000

سکه گرمی

940.000

مثقال طلای آب‌شده 17 عیار

1.930.000

1.903.000

انس طلای جهانی (دلار)

1.292

1.283

گرم طلای 18 عیار

445.300

435.900

گرم طلای 24 عیار

593.800

581.200

 

 

 

 

 

بازار طلا و ارز بازار تهران سکه و طلا   اخبار برگزیده
  

قیمت 7 خودرو سایپا برای فروش فوری امروز اعلام شدفروش فوری محصولات گروه خودروسازی خودرو از ساعت 10 صبح امروز آغاز شد.
خودروتک قیمت خودرو سایپا 

  

شب گذشته پاریس نخوابید. هزاران نفر از مردم پاریس دیشب اطراف کلیسای در حال سوختن حلقه زدند ، دعا کردند و اشک ریختند
نامه نیوز پاریس آتش سوزی رئیس جمهور 

  

فیلم /دعوای شدید توییتری با مهناز افشار پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین: Your browser doesn't support video. Please download the file: video/mp4 video/webm
مثلث مهناز افشار 

  

بانک‌ها تا 40 روز دیگر مکلف به ارائه رمز یکبار مصرف هستندرئیس پلیس فتا گفت: بانک‌ها تا 40 روز دیگر مکلف به ارائه رمز یکبار مصرف به کاربران هستند.
مثلث بانک مرکزی بانک پلیس فتا 

  

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه ساز و کار متناظر برای اینستکس هفته گذشته در ایران راه اندازی شد تاکید کرد که اروپایی‌ها نسبت به انجام تعهداتشان در ایران بسیار عقب هستند.
نامه نیوز وزارت خارجه کار ایران 

  

عرضه یک خودرو محبوب در فروش فوری ایران خودرو (قیمت)شرکت ایران خودرو در راستای تنظیم بازار خودرو اولین مرحله فروش فوری محصولات خود در سال 98 را از فردا آغاز می کند.
خودروتک ایران خودرو خودرو بازار خودرو 

  

رئیس جمهور آمریکا تلاش کرد تصمیم خود در مورد قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی را به استراتژی تحریمهای شدید علیه ایران ارتباط دهد. در همین رابطه، دولت ترامپ مدعی شد که به دلیل حمایت ایران از فعالیتهای تروریستی، به فشارهای مالی خود علیه این کشور ادامه می دهد.
نامه نیوز دولت کاخ سفید ایران 

  

آخرین خبر از قیمت طلا، سکه و دلار +جدولقیمت دلار در بازار تهران با 180 تومان افزایش به 14,230 (چهارده هزار و دویست و سی ) تومان رسید و قیمت سکه نیز در بازار با نوسان روبرو بود و در آخرین ساعت به زیر 5 میلیون تومان رسید.
مثلث بازار تهران قیمت یورو 

  

پیش بینی قیمت جدید برای پراید در بازاررئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو با اشاره به ثبات بازار خودرو در روزهای آغازین سال جدید، کمبود متقاضی و نیز عرضه‌های صورت گرفته توسط خودروسازان، پیش‌بینی کرد در صورت ادامه عرضه خودرو توسط خودروسازان روند کاهش قیمت‌ها ادامه یابد و به عنوان مثال پراید به حدود 37 میلیون تومان برسد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

شاید علت سفر نتانیاهو، جلب موافقت پوتین با حمله نظامی سنگین به نیروهای ایرانی و مستشاران ایرانی باشد، تا امکان ترمیم قدرت بازدارندگی اسرائیل در مقابله های نظامی اخیر فراهم شود.
نامه نیوز انتخابات اسرائیل سفر ونزوئلا 

  اخبار داغ
  

بازار اجاره امسال نگران کننده خواهد بود/ رکود تورمی مسکن در تابستانعقبایی گفت: بازار اجاره امسال به دلیل از بین رفتن قدرت خرید در بین خریداران مسکن، بسیار نگران‌کننده‌
خبرفوری مسکن قیمت مسکن تهران 

  

اولین جلسه هیات مدیره بازار متشکل ارزی تشکیل شدتهران-ایرنا-روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: در راستای ایجاد بازار متشکل ارزی، اولین جلسه هیئت مدیره تشکیل و مدیرعامل بازار متشکل ارزی انتخاب شد.
ایرنا تهران ایرنا روابط عمومی 

  

بازداشت 3 مأمور قلابی پلیس مبارزه با موادمخدررئیس کلانتری 116 مولوی از دستگیری سه مأمور قلابی پلیس مبارزه با موادمخدر خبر داد.
تسنیم بازداشت پلیس خودرو 

  

سومین نشست هم‌اندیشی تشکل‌های انقلاب با جامعه روحانیت مبارز برگزار شدسومین نشست هم اندیشی تشکل های ولایی و انقلابی با جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر بر ایجاد و تعمیق وفاق و انسجام حداکثری میان تشکل ها و گروه های ولایی و انقلابی برگزار شد.
تسنیم جامعه روحانیت مبارز ماه شعبان جوانان 

  

سومین نشست تشکل‌های انقلابی وارزشی باجامعه روحانیت مبارزبرگزار شددر سومین نشست جامعه روحانیت مبارز با تشکل‌های انقلابی و ارزشی، بر استفاده از ظرفیت‌های مغفول جامعه ب
خبرفوری جامعه روحانیت مبارز ماه شعبان جوانان 

  

قیمت دلار و قیمت یورو امروز 98/01/29 | قیمت ارز به ثبات رسیدامروز پنج شنبه 29 فروردین 98 قیمت دلار و قیمت یورو وضعیت با ثباتی را نسبت به روز گذشته داشته است.
تسنیم قیمت ارز قیمت دلار