واکسن آسترازنکا ایمنی بیشتری ایجاد می‌کند

سلامت نیوز: مدیر اجرایی آسترازنکا، پاسکال سوریو ادعا کرده است که وضعیت بریتانیا از نظر موارد ابتلا به کووید-19 بهتر از اروپاست، زیرا از واکسن آکسفورد/آسترازنکا به طور گسترده تری برای جمعیت سالمندان در بریتانیا استفاده می شود...

واکسن آسترازنکا ایمنی بیشتری ایجاد می‌کند

سلامت نیوز: مدیر اجرایی آسترازنکا، پاسکال سوریو ادعا کرده است که وضعیت بریتانیا از نظر موارد ابتلا به کووید-19 بهتر از اروپاست، زیرا از واکسن آکسفورد/آسترازنکا به‌طور گسترده‌تری برای جمعیت سالمندان در بریتانیا استفاده می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، چندین کشور اروپایی در حال اعمال مجدد قرنطینه و محدودیت‌های کووید-19 هستند زیرا آمار عفونت‌ها در هفته‌های اخیر افزایش یافته است. سوریو گفت: در حالی که بریتانیا در مقایسه با بقیه اروپا تعداد زیادی عفونت دارد اما افراد نسبتا کمتری در بیمارستان‌ها بستری می‌شوند.وی ادعا کرد علت این میزان کم، تزریق واکسن آکسفورد/آسترازنکاست که برای جمعیت مسن‌تر در بریتانیا استفاده شده است.

به گزارش نیوز،سوریو استدلال می‌کند، این واکسن میزان بالاتری از سلول‌های تی را در افراد مسن تحریک می‌کند.وی توضیح داد: واکسن‌های کووید-19 دو کار انجام می دهند؛ تحریک پاسخ آنتی‌بادی و پاسخ سلول تی اما آنتی‌بادی‌ها در طول زمان کاهش می‌یابند و سلول‌های تی بادوام‌تر و ماندگارتر هستند.

مدیر اجرایی شرکت آسترازنکا گفت: «پاسخگویی سلول‌های تی مدتی طول می‌کشد و طی این مدت ممکن است آلوده شوید اما در نهایت آنها به کمک شما می‌آیند و در بیمارستان بستری نمی‌شوید».

همین مورد علت افزایش تعداد عفونت‌ها در اروپاست اما در بریتانیا با وجود تعداد زیاد عفونت‌ها تعداد بستری شدن در بیمارستان‌ها نسبت به اروپا کمتر است.در بریتانیا از این واکسن برای واکسینه کردن افراد مسن استفاده در حالی که در اروپا تصور می‌شد که این واکسن در افراد مسن کارایی ندارد.دنی آلتمن، استاد ایمونولوژی کالج امپریال لندن گفت: تفاوت‌های ظریفی در واکسن‌ها وجود دارد اما اثربخشی مشابه است و واکسن آکسفورد/آسترازنکا بسیار کمک‌کننده بوده اما خاص نبوده است.

دکتر لنس تارتل، مدرس ارشد بالینی و پزشک مشاور بیماری‌های عفونی در دانشگاه لیورپول گفت: اگرچه ممکن است واکسن آسترازنکا پاسخ سلول‌های تی بهتری داشته باشد، اما هنوز به درستی این مورد را نمی‌دانیم.وی افزود: به همین دلیل مطالعات بیشتری نیاز است تا علت کاملا مشخص شود و در حال حاضر نمی‌توان به طور قطعی گفت که آیا واکسن آسترازنکا بهتر از هر واکسن دیگری است یا خیر.

تارتل خاطرنشان کرد: بر اساس تجربه دنیای واقعی بعید است که چنین باشد و اگر اینطور هم باشد تفاوت آن احتمالا اندک خواهد بود.

متیو اسنیپ، دانشیار اطفال و واکسن‌شناسی در دانشگاه آکسفورد گفت: نتایج مطالعات نشان داده‌اند که یک دوز واحد واکسن آکسفورد/آسترازنکا نسبت به تزریق فایزر پاسخ سلول‌های تی بهتری را القا می‌کند اما در مدت کوتاهی پس از دو دوز، سلول تی در هر دو نوع واکسن پاسخ بسیار مشابه داشتند.

النور رایلی، پروفسور ایمونولوژی و بیماری‌های عفونی در دانشگاه ادینبورگ می‌گوید: «واکسن‌های مختلف در زمان‌های متفاوت و در گروه‌های متمایزی از افراد دارای خطرات زمینه‌ای با بیماری شدید تزریق شده‌اند بنابراین مقایسه مستقیم بین آنها بسیار دشوار است.»

بر اساس آمار رسمی، تعداد مرگ‌ومیر هفتگی کووید-19 در انگلیس و ولز برای اولین بار در هشت ماه گذشته از 1000 نفر فراتر رفت و 1020 مورد مرگ ناشی از کرونا در هفته منتهی به 12 نوامبر ثبت شد.سوریو تاکید کرد که معتقد نیست کشورها در ارائه نکردن واکسن به جمعیت‌های مسن‌تر اشتباه کرده‌اند و داده‌های زیادی وجود دارد که هنوز باید در دسترس باشد.

واکسن آکسفورد/آسترازنکا در آغاز کمپین واکسیناسیون بریتانیا به شدت مورد استفاده قرار گرفت، زمانی که افراد مسن و آسیب‌پذیرترین افراد جزو اولین کسانی بودند که واکسن کووید دریافت می‌کردند اما بسیاری از کشورهای اروپایی به دلیل ترس ارتباط احتمالی این واکسن با ایجاد لخته‌های خون که از عوارض نادر آن بود تصمیم گرفتند استفاده از واکسن آکسفورد/آسترازنکا را متوقف کنند.

دوز تقویت‌کنندهدر حال حاضر پیشنهادهایی ارائه شده است مبنی بر اینکه گسترش تزریق تقویت‌کننده در بریتانیا می‌تواند آن را از موج چهارم عفونت‌هایی که سراسر اروپا را فرا گرفته است نجات دهد و دولت در برابر درخواست‌ها برای اعمال «طرح B» اقدامات کووید-19 در انگلیس در طول زمستان مقاومت کرده است و بیشتر بر روی افزایش جذب تزریق تقویت‌کننده به عنوان بهترین خط مبارزه تمرکز کرده است.

به اکثر مردم در بریتانیا واکسن‌های فایزر یا مدرنا به‌عنوان دوز تقویت‌کننده ارائه می‌شود.وقتی از سوریو پرسیده شد که آیا از اینکه واکسن آکسفورد/آسترازنکا به‌عنوان یک واکسن تقویت‌کننده در بریتانیا استفاده نمی‌شود، ناامید است گفت: «هر کشوری تصمیمات خود را دارد و انتخاب یک نمونه واکسن برای تقویت همه افراد در سراسر کشور ساده‌تر بود».وی با افشای یک مرکز تحقیق و توسعه یک میلیارد پوندی در کمبریج، بزرگترین آزمایشگاه علمی در بریتانیا گفت که از هیچ چیز در مورد واکسن پشیمان نیست.لازم به‌ذکر است، کشورهای اروپایی ازجمله آلمان، مجارستان و اسپانیا طرح دوز تقویت کننده علیه کووید-19 را برای مقابله با کاهش مصونیت اجرا می‌کنند.

سلامت بریتانیا سالمندان   اخبار برگزیده
  

نماینده مجلس: کارکنان دولت حتی وزرا و نمایندگان مجلس، نباید بیش از 35 میلیون تومان دریافتی داشته باشند + ویدیوشریعتی نماینده مجلس: هیچکس قائل به تساوی در حقوق و دستمزد نیست ولی تبعیض‌ها مردم را آزار می‌دهد. سقف دریافتی پزشکان ماهانه باید زیر 100 میلیون تومان باشد.
۵۵ آنلاین دولت دستمزد 

  

ورود مستقیم رئیس جمهور برای آرامش در بازار و تثبیت قیمت‌هاپایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری/ رئیس جمهور بر ضرورت تداوم همکاری و هماهنگی مؤثر تیم اقتصادی دولت به منظور آرامش در بازار و تثبیت قیمت‌ها تأکید کرد.
نامه نیوز رئیس جمهور ریاست جمهوری تورم 

  

توقف پیش‌فروش فوری خودرو/مجوز گرانی در راه است؟ایران خودرو و سایپا طرح فروش فوق‌العاده خودرو را متوقف کرده‌اند. این تصمیم پس از آن گرفته شد که دولت مانع افزایش رسمی قیمت خودرو شد. اما پشت پرده توقف فروش فوق‌العاده خودرو چیست؟
فردا ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

می‌توانید در همه مسائل عمومی کشور اثربخش و مشکل‌گشا باشیدفرمانده کل قوا در پیامی به مناسبت هفته بسیج خطاب به آحاد بسیجیان، خاطرنشان کردند: با اعتماد و توکل بر خداوند دانا و توانا می توانید در همه مسائل عمومی کشور و ملت اثر بخش و مشکل گشا باشید.
ایلنا بسیج رهبر انقلاب ایران 

  

دلار به کمک قیمت سکه رفت /سیگنال سیاسی به بازار سکهاقتصادنیوز: قیمت سکه در معاملات پشت خطی شب گذشته بر مدار صعود قرار گرفت.
اقتصادنیوز قیمت 

  

بسیج حقیقتا یک موهبت الهی بود، هست و برای همیشه خواهد بودفرمانده کل سپاه پاسداران، گفت: هرچه آنچه فضیلت است در شاکله‌ی هیات زیبای بسیج، این نهاد الهی کاملا درخشان و برجسته دیده‌ایم.
ایلنا بسیج سپاه پاسداران حسین سلامی 

  

تله جدید هسته ای مقابل ایراندر حالی که یک هفته دیگر مذاکرات احیای برجام در وین برگزار می‌شود، رسانه‌های غربی از وجود یک ایده تازه‌ در مذاکرات خبر می‌دهند. گفته می‌شود آمریکا این ایده تازه را با مقامات اسرائیلی در میان گذاشته است.
مثلث هسته ای ایران جمهوری اسلامی ایران 

  

استقلالی ها گل گهر در مقابل استقلال قرار نمی گیرندغیبت چند استقلالی تیم گل گهر در بازی امروز مقابل استقلال یکی از سوژه های جالب این تقابل است.
خانه فوتبال فرهاد مجیدی بهاره رهنما استقلال 

  

مخالفت مجلس با کلیات طرح افزایش تعداد نمایندگانمرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی طی گزارشی به اظهار نظر کارشناسی در مورد طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی پرداخت.
فردا مجلس شورای اسلامی پژوهش جمهوری اسلامی ایران 

  

خروجی اولین کمیته دستمزد 1401/ بهبود معاش با مولفه‌های غیرنقدی و سپس ورود به عدد و رقمتوفیقی خروجی اولین کمیته دستمزد ذیل شورایعالی کار را تشریح کرد.
ایلنا دستمزد دولت پژوهش 

  

سیگنال صعودی جروم پاول به بازار دلاردلار صعود نیرومندی را پس از معرفی مجدد پاول برای ریاست بر فدرال رزرو تجربه کرد.
اقتصادنیوز دلار 

  

رئیس مجلس گفت: در دوران دفاع مقدس رزمندگان عناصر اصلی بودند اما امروز و در جنگ اقتصادی، شهروندان و به صورت کلی مردم در تصمیمات مهم نیستند و درحالی که مردم تکیه گاه اصلی کشور هستند ما آنها را با دسته بندی های مختلف جدا کرده ایم.
ایلنا سینما ماه سرمایه 

  

خبر مهم دولت برای مستأجران | شرط جدید بانک ها برای پرداخت وام مسکن بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا پرداخت وام ودیعه به متقاضیان با دو شرط انجام می شود؛ تاهل یا سرپرست خانوار بودن و داشتن اجاره‌نامه رسمی دارای کد رهگیری دو شرط لازم برای اجاره‌نشین‌ها جهت دریافت وام ودیعه است. همچنین طبق اعلام ستاد ملی کرونا چنانچه متقاضی تا حداکثر 2 هفته از تاریخ معرفی به شعب بانکی نسبت به تکمیل مدارک خود و ضامنین اقدام نکند، نسبت به رد درخواست متقاضی اقدام می‌­‌شود…
نامه نیوز دولت بانک مرکزی بانک 

  

چند درصد مدیران دولتی تا الان عوض شده اند؟روزنامه دولتی ایران نوشت: یکی از حواشی که پیرامون انتصابات دولت سیزدهم مطرح می‌شود آن است که دولت سرعت لازم برای جابه‌جایی و انتصاب مدیران جدید را نداشته و تنها 60 درصد مدیران طی 100 روز گذشته که دولت جدید کار را آغاز کرده است منصوب شدند!
۵۵ آنلاین روزنامه ایران بازی 

  

شگفتی نشریه آمریکایی از قدرت پهپادی ایرانفارس/ یک نشریه آمریکایی با اشاره به توانمندی یگان‌های پهپادی ایران نوشت، ایران از بسیاری از کشورهایی که دو یا سه برابر بیشتر برای امور دفاعی هزینه می‌کنند، هواپیماهای بدون سرنشین بیشتری تولید می‌کند.
مثلث ایران نیروهای مسلح یارانه 

  اخبار داغ
  

سویه جدید کرونا با تعداد باورنکردنی جهش + فیلمرئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به سویه جدید کرونا گفت: سویه جدید کرونا در جنوب آفریقا (بی یک یک 529) دارای تعداد زیاد و باورنکردنی جهش است.
گسترش وزارت بهداشت آفریقای جنوبی سفر 

  

قیمت خودرو پایین آمد؟به نظر می رسد ماه عسل عرضه کنندگان خودرو در بازار طی دو هفته پایانی آبان ماه به پایان رسید و قیمت ها بعد از صعود بار دیگر در مسیر نزول قرار گرفته و به قیمت های حدود نیمه آبان ماه برگشت.
اقتصادنیوز قیمت خودرو ماه 

  

نمودار پروتکل ها نگران کننده است/استان های اول و آخر جدول کرونا به گزارش خبرنگار مهر، وزارت بهداشت برای بررسی وضعیت رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی در فاصله 26 آبان تا 3 آذر 1400، نموداری تهیه کرده است که می‌توان به تحلیل اوضاع کشور پرداخت. با سرد شدن هوا، شاهد بسته ماندن پنجره‌ها در محیط‌های اداری، آموزشی و…، هستیم و همین مسئله نگرانی‌ها را بابت چرخش ویروس در فضاهای بسته تشدید می‌کند. نمودار زیر نشان می‌دهد که وضعیت رعایت تهویه…
مهر استان آذربایجان غربی استان بوشهر وزارت بهداشت 

  

روش مقابله با ویروس آفریقایی کرونا در ایرانرئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه ما تمهیدات ویژه را برای مقابله با سویه آفریقایی ویروس کرونا به کار گرفتیم، گفت: افرادی که قصد مسافرت به آفریقای جنوبی و کشور‌های زیمبابوه، بوتسوآنا، نامیبیا، لسوتو و اسواتینی را دارند، مسافرت خود را به تعویق بیندازند.
گسترش زیمبابوه ویروس ایران 

  

هفته سرنوشت ساز برای تعیین قیمت خودروستاد تنظیم بازار قرار است روز چهارشنبه همین هفته، موضوع قیمت‌گذاری خودروهای داخلی را بررسی و نظر نهایی خود را نسبت به اصلاح قیمت‌ها اعلام کند.
گسترش قطعه سازان قیمت افزایش قیمت 

  

پیش بینی قیمت دلار در آستانه مذاکراتدر آخرین روز هفته، روند افزایشی دلار متوقف شد و این ارز نتوانست به بالای محدوده مقاومتی 29 هزار و 200تومانی نفوذ کند.
گسترش قیمت افزایش قیمت دلار 

  

لباس بورس امروز چه رنگی خواهد بود؟در ابتدای هفته اول آذر شاخص لباس قرمز بر تن کرد و به کانال 1.3 میلیونی سقوط کرد، دو روز را در این محدوده به سر برد و پس از آن، در روز دوشنبه، لباس سبز پوشید و تغییر کانال داد. دو روز را در کانال 1.4 میلیونی پشت سر گذاشت و در آخرین روز معاملاتی هفته بار دیگر قرمزپوش شد و به کانال 1.3 میلیونی سقوط کرد.
اقتصادنیوز شاخص 

  

پیش‌بینی قیمت دلار بعد از مذاکرات/ بدبینی بازار به نشست وین!قیمت دلار هفته گذشته تحت تاثیر سیگنال‌های از سرگیری مذاکرات برجام قرار گرفته بود و در اواخر هفته به قیمت 26 هزار و 900 تومان رسید.
فردا قیمت ارز قیمت دلار 

  

تاثیر مذاکرات در بازار ارز/ قیمت دلار امروز 6 آذر چند؟در آخرین روز هفته، روند افزایشی دلار متوقف شد و این ارز نتوانست به بالای محدوده مقاومتی 29 هزار و 200تومانی نفوذ کند. روز پنج‌شنبه اسکناس آمریکایی دچار افت 100 تومانی شد و در محدوده 29 هزار تومانی به کار خود پایان داد.
فردا ارز قیمت افزایش قیمت 

  

آخرین قیمت خودرو در بازار+جدولبررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت پراید 111 SE به 168میلیون تومان رسید. قیمت تیبا هاچ بک‌ پلاس مدل 1400 حوالی 172 میلیون تومان اعلام شده است. ساینا S دنده‌ای مدل 1400 نیز در رنج 194 میلیون تومان خریدوفروش شد. همچنین کوییک اتوماتیک پلاس‌ مدل 1400 نیز 263 میلیون تومان ارزش‌گذاری شده است.
۵۵ آنلاین قیمت ایران خودرو خودرو 

  

پیام رئیسی و خاندوزی برای بورس/ ارز 4200 تومانی حذف می‌شود؟بازار سهام در حالی به استقبال دومین هفته از آذرماه می‌رود که چهارشنبه گذشته کانال 1٫4 میلیون واحدی در شاخص کل را از دست داده است. به اعتقاد سهامداران بورس هفته‌ای خنثی را با پیشتازی تک‌سهم‌ها پیش رو دارد.
فردا رئیس جمهور وین بودجه 

  

وضعیت شکننده بورس امروز /سیگنال های دلار به بازار سهاماقتصادنیوز: نظرسنجی ها نشان می‌دهد که روز شنبه 6 آذر 1400 خریداران در سمت تقاضا با تداوم تحرکات به دنبال حرکت روبه جلوی شاخص هستند.
اقتصادنیوز دلار سهام شاخص 

  

هشدار؛ خطرناک‌ترین و بدترین سویه کرونا یافت شد!اقتصادنیوز: پیدا شدن سویه جدیدی از ویروس کرونا در قاره آفریقا نگرانی‌های زیادی را بوجود آورده است.
اقتصادنیوز ویروس 

  

ادامه «فریز» قیمت خودرو در مبداافزایش قیمت کارخانه خودرو در پاییز که اندکی خودروسازان را به کاهش زیان تولید امیدوار کرده بود تنها 48 ساعت دوام داشت و قیمت ها به سطح سابق بازگشت. پس از آن بود که وعده بازنگری در قیمت خودرو در جلسه تنظیم ستاد بازار داده شد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

قیمت خودرو ام وی ام X22 پرو اعلام شد + عکسشب گذشته خودرو ام وی ام X22 پرو به طور رسمی معرفی و قیمت نمایندگی آن نیز اعلام شد.
خودروتک قیمت خودرو صرفه جویی