عادت‌هایی کوچک که شخصیت شما را فاش می‌کنند

در زندگی هر فردی عادت‌های کوچکی وجود دارند که بسیاری از ویژگی‌های شخصیتی او را آشکار می‌کنند.

عادت‌هایی کوچک که شخصیت شما را فاش می‌کنند

در زندگی هر فردی عادت‌های کوچکی وجود دارند که بسیاری از ویژگی‌های شخصیتی او را آشکار می‌کنند.

با توجه به برخی از مطالعات و گفته ها، در زندگی هر فردی عادت‌های کوچکی وجود دارند که بسیاری از ویژگی‌های شخصیتی او را آشکار می‌کنند؛ به طوری که همین رفتار‌های کوچک می‌توانند دریچه‌ای رو به رویکرد کلی فرد از زندگی باشند.

در طول روز، کار‌های بسیار زیادی وجود دارند که شما انجام می‌دهید، امّا  در خاطر شما سپرده نمی‌شوند و در حقیقت، آن‌ها را فراموش می‌کنید که این کار‌ها می‌توانند از چند ورق دستمال توالت تا ارسال یک ایمیل سریع به همکار تا تهیه کردن لوازم بهداشتی موردنیاز از داروخانه باشد، امّا همین چیز‌های به ظاهر کوچک و ناچیز می‌توانند دیدگاه و باور معناداری از احساسات، ویژگی‌های شخصیتی و به طور کلی، نحوه برخورد شما با زندگی را شکل دهند.

به همین منظور، تحقیقات روانشناختی و بررسی‌های تخصصی در خصوص عادت‌های متفاوت روزانه‌ شما انجام داده ایم که می‌توانند بیانگر ویژگی‌های شخصیتی شما باشند. امّا  توجه داشته باشید که هیچ یک از این اطلاعات قطعی نیستند و این نتایج و یافته‌های کلی ممکن است به طور خاص درمورد شما صدق نکنند و اعمال و اجرا نشوند، امّا در عوض، این یافته‌ها و نتایج می‌توانند نقاط شروعی برای یادگیری بیشتر باشند که انگیزه‌های شما و دیگران را شکل دهند و فراهم کنند.

عادت‌های خرید شما ممکن است بیانگر اولویت شما برای جزئیات باشند

برای روشن‌تر شدن, این مطلب را دنبال کنید. رفتن به داروخانه و بازدید از آن می‌تواند چیز‌های زیادی درمورد شخصی که با او همراه هستید را بیان کند که از آن جمله می‌توان به این مورد اشاره کرد که آیا آن‌ها در داروخانه به دنبال خمیردندانی هستند که مواد تشکیل دهنده آن را به دقت بررسی و موشکافی کنند تا متوجه شوند که آیا این خمیردندان مناسب نیاز‌های آن هاست یا خیر؟ و یا این که به سرعت دست روی خمیردندانی می‌گذارند و فکر می‌کنند که از همه چیز و حتی نحوه کار آن اطلاع دارند.

اولین نوع مصرف کننده همان است که محققان و دانشمندان به آن " شیطان توضیحات " و دومین را " دشمن توضیحات " می‌گویند که در حقیقت، شیاطین توضیحات افرادی هستند که پس از توضیح‌های یک چیز حاضر به پرداخت پول آن هستند، اما دشمن توضیحات برای افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که هنگام خرید محصول حتی پس از شنیدن توضیحات فروشنده هم حاضر به پرداخت پول نیستند.

مجموعه‌ای از پژوهش‌ها و تحقیقات انجام شده در سال 2012 نشان داد افرادی که به آن‌ها " شیطان توضیحات " گفته می‌شود در اندازه گیری بازتاب شناختی امتیاز بالایی گرفتند چرا که آن‌ها اطلاعات را تجزیه و تحلیل می‌کنند و جزئیات محصولات, برای آن‌ها ارجحیت زیادی دارد و از طرف دیگر، دشمن توضیحات در اندازه گیری بازتاب شناختی امتیاز کمی دارد و این بدان معناست که آن‌ها در بسیاری از جزئیات عملکرد خوبی ندارند و اطلاعات عمومی‌تر را ترجیح می‌دهند.

نحوه آویختن دستمال توالت ممکن است قاطعیت شما را نشان دهد

گیلدا کارل کارشناس ارتباطات از 2000 زن و مرد درمورد نحوه آویزان کردن دستمال توالتشان نظرسنجی کرد و همچنین از آن‌ها خواست در نظرسنجی که در خصوص میزان قاطعیت آن‌ها در ارتباط هایشان است شرکت کنند و همان طور که کارل به روزنامه ایندیپندنت گفت، نتایج این نظرسنجی‌ها نشان داد افرادی که دستمال توالت خود را از رو می‌پیچیند شخصیت غلبه گر و قاطعی دارند، اما افرادی که آن را از زیر می‌پیچند تمکین بیشتری می‌پذیرند و جالب اینجاست که برخی از افراد گفتند که نحوه چرخش دستمال را بدون توجه به مکانی که دارند تغییر می‌دهند و این افراد به احتمال زیاد شخصیت برجسته‌تر و مسلط تری دارند.

عادت‌های غذایی شما ممکن است نحوه برخورد شما با زندگی را نشان دهند

هافینگتون پست با متخصصان در خصوص رفتار‌های مربوط به تغذیه صحبت کرد و متوجه شد که عادت‌های غذایی ما می‌توانند چیز‌های زیادی را درمورد شخصیت‌های ما بگویند و مشخصا و عمدتا افرادی که به طور آهسته غذا و یا چیزی می خورند دوست دارند روی مسائل کنترل داشته باشند و درمورد این که چگونه باید قدر زندگی خود را بدانند، اطلاع بیشتری داشته باشند. امّا افرادی که عادت به تند غذا خوردن و یا خوراکی‌ها دارند تمایل بیشتری به جاه طلبی و هدف گرا بودن نیز دارند و  آن‌ها همچنین تمایل دارند که وارد تجربه‌های جدیدی شوند و اغلب، افرادبی تابی هستند. به همین دلیل، در نهایت، یافته ها حاکی از این است افرادی که عادت دارند غذا‌های مختلف را در بشقاب خود جدا کنند جزئی گرا و دارای نظم و انضباط هستند.

راه رفتن ما  ممکن است احساس آسیب پذیریمان را نشان دهد. چرا که ما تمایل داریم براساس نحوه راه رفتن افراد، فرضیه‌های زیادی را درمورد یکدیگر ارائه دهیم.

به طور مثال؛ ما افرادی را که شل راه می‌روند، برون گرا و ماجراجو می‌دانیم، امّا افرادی که با اقتدار راه می‌روند را حساس می‌پنداریم.

امّا این فرضیه‌ها به طور کلی غلط  هستند زیرا چیزی که تحقیقات نشان می‌دهد این است که می‌توانیم با دقت از راه رفتن فردی میزان احساس آسیب پذیری او را حدس بزنیم.

در مطالعه‌ای در سال 2013، محققان از زندانیان خواستند که کلیپ‌های ویدیویی افراد مختلفی که در حال راه رفتن بودند را مشاهده کرده و قضاوت کنند که کدام یک بیشتر در معرض آسیب دیدگی و قربانی هستند.

نتایج نشان داد زندانیانی که در معیار‌های سایکوپاتی مورد ارزیابی قرار گرفتند امتیاز بالاتری دریافت کردند و  به همین دلیل، احتمال بیشتری وجود دارد افرادی را انتخاب کنند که در گذشته قربانی بودند.

از اینرو, وقتی از آن‌ها سوال شد که علت قضاوت آن‌ها چه بوده است بسیاری از آن‌ها گفتند که از طریق راه رفتن افراد توانستند به این موضوع پی ببرند.

سبک زبانی و نحوه گفتار شما ممکن است احساسات عاطفی و عاشقانه شما را بیان کنند

جیمز پنبایکر، روانشناس سال‌ها به مطالعه نقش واژگانی، چون حرف تعریف، " این " و " من " پرداخت و متوجه شد که نحوه استفاده از این کلمات می‌تواند نشانه‌ها و سرنخ‌هایی از جنسیت، سن و وضعیت سلامت روانی و ذهنی افراد باشد و این که آیا ما به طور عاشقانه و عاطفی به شریک گفتاری خود علاقه داریم یا خیر؟!

به طور مثال؛ پنبایکر و همکارانش به سرعت به مکالمه های ضبط شده میان زن و شوهر گوش دادند و متوجه شدند وقتی زن و مرد از شیوه ها و سبک‌های زبانی مشابه‌ای استفاده می‌کنند و به ویژه، وقتی کلمات کاربردی همانند و مشابه‌ای را مورد استفاده قرار می‌دهند احتمال این که بخواهند قرار ملاقاتی با یکدیگر داشته باشند بیشتر است.

طبق گزارش NPR، این موضوع به خاطر این نیست که زوجین از ابتدا، شباهت زیادی با یکدیگر داشتند چرا که محققان این پدیده را حتی در میان افراد بسیار متفاوتی نیز مشاهده کردند و احتمالاً دلیل آن هم این است که وقتی به شخصی علاقه مند می‌شویم زبان خود را تغییر می‌دهیم.

ایمیل‌های شما بیانگر برون گرا یا خودشیفته بودن شما هستند

به دقت به ایمیلی که پس از این برای شما ارسال می‌شود نگاه کنید چرا که این موضوع می‌تواند در خصوص ویژگی‌های شخصیتی فرد فرستنده اطلاعاتی ارائه دهد.

یکی از روانشناس‌ها می‌گوید که افراد برونگرا بیشتر علاقه دارند در رابطه با موضوعات شاد و سرگرمی مانند موسیقی و جشن صحبت کنند و افرادی که هوش هیجانی کمتری دارند تمایل به استفاده از کلمات احساسی و منفی چون افسرده و عصبانی دارند و شاید جای تعجب نداشته باشد که افراد خودشیفته بیشتر درمورد خود صحبت می‌کنند و در میان صحبت‌های خود نیز از کلماتی چون " من " استفاده می‌کنند.

وقت شناسی شما ممکن است نشان دهد که شما فردی از نوع A و یا B هستید

توجه کنید که اگر دوست شما همیشه دیر می‌رسد لزوماً به معنای کم توجه بودن او نیست چرا که یک پژوهشی نشان داد افرادی که به طور ذاتی دیر می‌رسند احتمالاً افرادی از نوع B و آرام هستند.

لیندا ساپادین روانشناس اظهار کرد: وی چهار نوع شخصیت را مشاهده می‌کند که همیشه دیر می‌رسند و شما می‌توانید ترکیبی از هر چهارنفر باشید.

به طور مثال؛ فردی که کمال طلب و کمال گراست تا وقتی همه چیز مرتب نشود خانه را ترک نمی‌کند و فردی که رویایی است بیش از حد در خصوص میزان کاری که در مدت زمان مشخصی انجام می‌دهد خوشبین است.

ممکن است تیک‌های عصبی شما بیانگر کمال گرایی شما باشند

یک دلیل وجود دارد که نشان می دهد چرا برخی از افراد، آن چه که دانشمندان به آن‌ها رفتار‌های " تکراری متمرکز بدن خود "  می‌گویند را انجام می‌دهند که این کارها عبارتند از جویدن ناخن, کشیدن موها و یا پوست خود.

در مطالعه‌ای در سال 2015, محققان از افرادی که در موقعیت‌های استرس زا، ناامیدکننده، آرامش بخش و یا خسته کننده بودند فیلم گرفتند که نتیجه نشان داد افرادی که در معیار کمال گرایی امتیاز بالایی کسب کردند تمایل بیشتری به انجام رفتار‌هایی بالاخص در شرایط استرس زا، ناامید کننده و خسته کننده دارند.

برخی از مطالعات علمی آمریکایی نشان می‌دهند بی حوصلگی ممکن است محرکی برای BFRB باشد چرا که این رفتار‌ها ممکن است روشی برای افراد کمال گرا باشند تا با انجام چیزی به جای هیچ چیز احساس بهتری داشته باشند.

اعتیاد شما به تلفن ممکن است ثبات  یا بی ثباتی عاطفی شما را آشکار کند

اغلب ما حتی زمان‌هایی که در صف فروشگاه مواد غذایی، رفت و آمد به محل کار و یا حتی صحبت کردن با دوستان خود هستیم تلفن هایمان را چک می‌کنیم.

در مطالعه‌ای در سال 2015 که در خصوص اعتیاد به تلفن همراه بود سوالاتی از افرادی که به تلفن همراه خود اعتیاد داشتند پرسیده شد که از آن جمله می‌توان به پاسخ های آن ها که عبارت بودند از " تلفن همراهم باید در معرض دیدم باشد " و " بیشتر وقت خود را با تلفن همراهم می‌گذرانم " اشاره کرد که این افراد با این موضوعات موافق بودند.

نتایج نشان داد که بی ثباتی عاطفی علت اصلی اعتیاد به تلفن همراه است و جالب توجه این است که افراد درونگرا و افرادی که خجالتی هستند به استفاده از تلفن همراه اعتیاد کمتری دارند.

نحوه سازماندهی صندوق ورودی ایمیل شما ممکن است بیانگر میزان کنترل شما باشد

افرادی که ایمیل‌های خود را به محض دریافت آن‌ها حذف می‌کنند ممکن است در زندگی خود به کنترل و نظم بیشتری نیاز داشته باشند.

افرادی که ایمیل‌های خود را ذخیره می‌کنند آن‌ها را می‌خوانند، امّا حذف نمی‌کنند و این‌ها صرفا برخی از عادت‌های کوچک افراد هستند که با انجام آن‌ها برخی از ویژگی‌های شخصیتی خود را نشان می‌دهند.

در زندگی هر فردی عادت‌های کوچکی وجود دارند که بسیاری از ویژگی‌های شخصیتی او را آشکار می‌کنند.

پایگاه خبری خبر فوری (khabarfoori.com) طنز‌و‌سرگرمی/ گوناگون 3 اسفند 1399 - 07:00

با توجه به برخی از مطالعات و گفته ها، در زندگی هر فردی عادت‌های کوچکی وجود دارند که بسیاری از ویژگی‌های شخصیتی او را آشکار می‌کنند؛ به طوری که همین رفتار‌های کوچک می‌توانند دریچه‌ای رو به رویکرد کلی فرد از زندگی باشند.

در طول روز، کار‌های بسیار زیادی وجود دارند که شما انجام می‌دهید، امّا  در خاطر شما سپرده نمی‌شوند و در حقیقت، آن‌ها را فراموش می‌کنید که این کار‌ها می‌توانند از چند ورق دستمال توالت تا ارسال یک ایمیل سریع به همکار تا تهیه کردن لوازم بهداشتی موردنیاز از داروخانه باشد، امّا همین چیز‌های به ظاهر کوچک و ناچیز می‌توانند دیدگاه و باور معناداری از احساسات، ویژگی‌های شخصیتی و به طور کلی، نحوه برخورد شما با زندگی را شکل دهند.

به همین منظور، تحقیقات روانشناختی و بررسی‌های تخصصی در خصوص عادت‌های متفاوت روزانه‌ شما انجام داده ایم که می‌توانند بیانگر ویژگی‌های شخصیتی شما باشند. امّا  توجه داشته باشید که هیچ یک از این اطلاعات قطعی نیستند و این نتایج و یافته‌های کلی ممکن است به طور خاص درمورد شما صدق نکنند و اعمال و اجرا نشوند، امّا در عوض، این یافته‌ها و نتایج می‌توانند نقاط شروعی برای یادگیری بیشتر باشند که انگیزه‌های شما و دیگران را شکل دهند و فراهم کنند.

عادت‌های خرید شما ممکن است بیانگر اولویت شما برای جزئیات باشند

برای روشن‌تر شدن, این مطلب را دنبال کنید. رفتن به داروخانه و بازدید از آن می‌تواند چیز‌های زیادی درمورد شخصی که با او همراه هستید را بیان کند که از آن جمله می‌توان به این مورد اشاره کرد که آیا آن‌ها در داروخانه به دنبال خمیردندانی هستند که مواد تشکیل دهنده آن را به دقت بررسی و موشکافی کنند تا متوجه شوند که آیا این خمیردندان مناسب نیاز‌های آن هاست یا خیر؟ و یا این که به سرعت دست روی خمیردندانی می‌گذارند و فکر می‌کنند که از همه چیز و حتی نحوه کار آن اطلاع دارند.

اولین نوع مصرف کننده همان است که محققان و دانشمندان به آن " شیطان توضیحات " و دومین را " دشمن توضیحات " می‌گویند که در حقیقت، شیاطین توضیحات افرادی هستند که پس از توضیح‌های یک چیز حاضر به پرداخت پول آن هستند، اما دشمن توضیحات برای افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که هنگام خرید محصول حتی پس از شنیدن توضیحات فروشنده هم حاضر به پرداخت پول نیستند.

مجموعه‌ای از پژوهش‌ها و تحقیقات انجام شده در سال 2012 نشان داد افرادی که به آن‌ها " شیطان توضیحات " گفته می‌شود در اندازه گیری بازتاب شناختی امتیاز بالایی گرفتند چرا که آن‌ها اطلاعات را تجزیه و تحلیل می‌کنند و جزئیات محصولات, برای آن‌ها ارجحیت زیادی دارد و از طرف دیگر، دشمن توضیحات در اندازه گیری بازتاب شناختی امتیاز کمی دارد و این بدان معناست که آن‌ها در بسیاری از جزئیات عملکرد خوبی ندارند و اطلاعات عمومی‌تر را ترجیح می‌دهند.

نحوه آویختن دستمال توالت ممکن است قاطعیت شما را نشان دهد

گیلدا کارل کارشناس ارتباطات از 2000 زن و مرد درمورد نحوه آویزان کردن دستمال توالتشان نظرسنجی کرد و همچنین از آن‌ها خواست در نظرسنجی که در خصوص میزان قاطعیت آن‌ها در ارتباط هایشان است شرکت کنند و همان طور که کارل به روزنامه ایندیپندنت گفت، نتایج این نظرسنجی‌ها نشان داد افرادی که دستمال توالت خود را از رو می‌پیچیند شخصیت غلبه گر و قاطعی دارند، اما افرادی که آن را از زیر می‌پیچند تمکین بیشتری می‌پذیرند و جالب اینجاست که برخی از افراد گفتند که نحوه چرخش دستمال را بدون توجه به مکانی که دارند تغییر می‌دهند و این افراد به احتمال زیاد شخصیت برجسته‌تر و مسلط تری دارند.

عادت‌های غذایی شما ممکن است نحوه برخورد شما با زندگی را نشان دهند

هافینگتون پست با متخصصان در خصوص رفتار‌های مربوط به تغذیه صحبت کرد و متوجه شد که عادت‌های غذایی ما می‌توانند چیز‌های زیادی را درمورد شخصیت‌های ما بگویند و مشخصا و عمدتا افرادی که به طور آهسته غذا و یا چیزی می خورند دوست دارند روی مسائل کنترل داشته باشند و درمورد این که چگونه باید قدر زندگی خود را بدانند، اطلاع بیشتری داشته باشند. امّا افرادی که عادت به تند غذا خوردن و یا خوراکی‌ها دارند تمایل بیشتری به جاه طلبی و هدف گرا بودن نیز دارند و  آن‌ها همچنین تمایل دارند که وارد تجربه‌های جدیدی شوند و اغلب، افرادبی تابی هستند. به همین دلیل، در نهایت، یافته ها حاکی از این است افرادی که عادت دارند غذا‌های مختلف را در بشقاب خود جدا کنند جزئی گرا و دارای نظم و انضباط هستند.

راه رفتن ما  ممکن است احساس آسیب پذیریمان را نشان دهد. چرا که ما تمایل داریم براساس نحوه راه رفتن افراد، فرضیه‌های زیادی را درمورد یکدیگر ارائه دهیم.

به طور مثال؛ ما افرادی را که شل راه می‌روند، برون گرا و ماجراجو می‌دانیم، امّا افرادی که با اقتدار راه می‌روند را حساس می‌پنداریم.

امّا این فرضیه‌ها به طور کلی غلط  هستند زیرا چیزی که تحقیقات نشان می‌دهد این است که می‌توانیم با دقت از راه رفتن فردی میزان احساس آسیب پذیری او را حدس بزنیم.

در مطالعه‌ای در سال 2013، محققان از زندانیان خواستند که کلیپ‌های ویدیویی افراد مختلفی که در حال راه رفتن بودند را مشاهده کرده و قضاوت کنند که کدام یک بیشتر در معرض آسیب دیدگی و قربانی هستند.

نتایج نشان داد زندانیانی که در معیار‌های سایکوپاتی مورد ارزیابی قرار گرفتند امتیاز بالاتری دریافت کردند و  به همین دلیل، احتمال بیشتری وجود دارد افرادی را انتخاب کنند که در گذشته قربانی بودند.

از اینرو, وقتی از آن‌ها سوال شد که علت قضاوت آن‌ها چه بوده است بسیاری از آن‌ها گفتند که از طریق راه رفتن افراد توانستند به این موضوع پی ببرند.

سبک زبانی و نحوه گفتار شما ممکن است احساسات عاطفی و عاشقانه شما را بیان کنند

جیمز پنبایکر، روانشناس سال‌ها به مطالعه نقش واژگانی، چون حرف تعریف، " این " و " من " پرداخت و متوجه شد که نحوه استفاده از این کلمات می‌تواند نشانه‌ها و سرنخ‌هایی از جنسیت، سن و وضعیت سلامت روانی و ذهنی افراد باشد و این که آیا ما به طور عاشقانه و عاطفی به شریک گفتاری خود علاقه داریم یا خیر؟!

به طور مثال؛ پنبایکر و همکارانش به سرعت به مکالمه های ضبط شده میان زن و شوهر گوش دادند و متوجه شدند وقتی زن و مرد از شیوه ها و سبک‌های زبانی مشابه‌ای استفاده می‌کنند و به ویژه، وقتی کلمات کاربردی همانند و مشابه‌ای را مورد استفاده قرار می‌دهند احتمال این که بخواهند قرار ملاقاتی با یکدیگر داشته باشند بیشتر است.

طبق گزارش NPR، این موضوع به خاطر این نیست که زوجین از ابتدا، شباهت زیادی با یکدیگر داشتند چرا که محققان این پدیده را حتی در میان افراد بسیار متفاوتی نیز مشاهده کردند و احتمالاً دلیل آن هم این است که وقتی به شخصی علاقه مند می‌شویم زبان خود را تغییر می‌دهیم.

ایمیل‌های شما بیانگر برون گرا یا خودشیفته بودن شما هستند

به دقت به ایمیلی که پس از این برای شما ارسال می‌شود نگاه کنید چرا که این موضوع می‌تواند در خصوص ویژگی‌های شخصیتی فرد فرستنده اطلاعاتی ارائه دهد.

یکی از روانشناس‌ها می‌گوید که افراد برونگرا بیشتر علاقه دارند در رابطه با موضوعات شاد و سرگرمی مانند موسیقی و جشن صحبت کنند و افرادی که هوش هیجانی کمتری دارند تمایل به استفاده از کلمات احساسی و منفی چون افسرده و عصبانی دارند و شاید جای تعجب نداشته باشد که افراد خودشیفته بیشتر درمورد خود صحبت می‌کنند و در میان صحبت‌های خود نیز از کلماتی چون " من " استفاده می‌کنند.

وقت شناسی شما ممکن است نشان دهد که شما فردی از نوع A و یا B هستید

توجه کنید که اگر دوست شما همیشه دیر می‌رسد لزوماً به معنای کم توجه بودن او نیست چرا که یک پژوهشی نشان داد افرادی که به طور ذاتی دیر می‌رسند احتمالاً افرادی از نوع B و آرام هستند.

لیندا ساپادین روانشناس اظهار کرد: وی چهار نوع شخصیت را مشاهده می‌کند که همیشه دیر می‌رسند و شما می‌توانید ترکیبی از هر چهارنفر باشید.

به طور مثال؛ فردی که کمال طلب و کمال گراست تا وقتی همه چیز مرتب نشود خانه را ترک نمی‌کند و فردی که رویایی است بیش از حد در خصوص میزان کاری که در مدت زمان مشخصی انجام می‌دهد خوشبین است.

ممکن است تیک‌های عصبی شما بیانگر کمال گرایی شما باشند

یک دلیل وجود دارد که نشان می دهد چرا برخی از افراد، آن چه که دانشمندان به آن‌ها رفتار‌های " تکراری متمرکز بدن خود "  می‌گویند را انجام می‌دهند که این کارها عبارتند از جویدن ناخن, کشیدن موها و یا پوست خود.

در مطالعه‌ای در سال 2015, محققان از افرادی که در موقعیت‌های استرس زا، ناامیدکننده، آرامش بخش و یا خسته کننده بودند فیلم گرفتند که نتیجه نشان داد افرادی که در معیار کمال گرایی امتیاز بالایی کسب کردند تمایل بیشتری به انجام رفتار‌هایی بالاخص در شرایط استرس زا، ناامید کننده و خسته کننده دارند.

برخی از مطالعات علمی آمریکایی نشان می‌دهند بی حوصلگی ممکن است محرکی برای BFRB باشد چرا که این رفتار‌ها ممکن است روشی برای افراد کمال گرا باشند تا با انجام چیزی به جای هیچ چیز احساس بهتری داشته باشند.

اعتیاد شما به تلفن ممکن است ثبات  یا بی ثباتی عاطفی شما را آشکار کند

اغلب ما حتی زمان‌هایی که در صف فروشگاه مواد غذایی، رفت و آمد به محل کار و یا حتی صحبت کردن با دوستان خود هستیم تلفن هایمان را چک می‌کنیم.

در مطالعه‌ای در سال 2015 که در خصوص اعتیاد به تلفن همراه بود سوالاتی از افرادی که به تلفن همراه خود اعتیاد داشتند پرسیده شد که از آن جمله می‌توان به پاسخ های آن ها که عبارت بودند از " تلفن همراهم باید در معرض دیدم باشد " و " بیشتر وقت خود را با تلفن همراهم می‌گذرانم " اشاره کرد که این افراد با این موضوعات موافق بودند.

نتایج نشان داد که بی ثباتی عاطفی علت اصلی اعتیاد به تلفن همراه است و جالب توجه این است که افراد درونگرا و افرادی که خجالتی هستند به استفاده از تلفن همراه اعتیاد کمتری دارند.

نحوه سازماندهی صندوق ورودی ایمیل شما ممکن است بیانگر میزان کنترل شما باشد

افرادی که ایمیل‌های خود را به محض دریافت آن‌ها حذف می‌کنند ممکن است در زندگی خود به کنترل و نظم بیشتری نیاز داشته باشند.

افرادی که ایمیل‌های خود را ذخیره می‌کنند آن‌ها را می‌خوانند، امّا حذف نمی‌کنند و این‌ها صرفا برخی از عادت‌های کوچک افراد هستند که با انجام آن‌ها برخی از ویژگی‌های شخصیتی خود را نشان می‌دهند.

تلفن همراه سرگرمی روزنامه   اخبار برگزیده
  

افت 8 هزار واحدی شاخص بورس/ سه سهام سبز امروزشاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز بازار سرمایه با افت 8 هزار و 300 واحدی در سطح یک میلیون و 177 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص بورس تهران سهام 

  

فوری/خبری مهم از اولین جلسه حقوق کارگراندر نخستین جلسه دستمزد شورای عالی کار پیشنهاد کارفرمایان برای تعیین مزد منطقه ای پذیرفته نشد و مقرر شد که برای سال 1400 تعیین مزد ملی همچون روال سالهای قبل در دستور کار قرار گیرد.
گسترش سازمان تامین اجتماعی دستمزد حداقل دستمزد 

  

اولین واکنش بازار سکه وطلا به تعویق FATFبازار طلا و سکه به خبر تعویق FATF در فروردین سال 1400 واکنش نشان داد. دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران درباره اولین واکنش بازار طلا به تعویق FATF می‌گوید: امروز طلای 18 عیار پنج هزار تومان و سکه طرح جدید 50 هزار تومان گران شد
فردا تهران تجارت ارز 

  

احتمال تشدید برخورد با تخلفات کرونایی خودروها/ ممکن است علاوه بر جریمه خودروها توقیف شوندرئیس پلیس راهور ناجا گفت: در صورت تشدید وضعیت بیماری علاوه بر اینکه خودروهای متخلف جریمه می‌شوند، ممکن است توقیف این خودروها نیز در دستور کار قرار بگیرد.
ایلنا خبرنگار پلیس راهور پلیس 

  

قرعه کشی خودرو از سیستم فروش خودروسازان حذف می شود؟10 ماه از آغاز قرعه‌کشی متقاضیان خرید خودروی صفر با هدف توزیع عادلانه خودرو می‌گذرد. اما شنیده‌ها حکایت از ناخشنودی دولت نسبت به این رویه دارد.
خودروتک خودرو خودروسازان ماه 

  

کیهان: مخالفت با FATF در «مجمع» بیشتر نشده باشد، کمتر نشدهدر حالی که هیچ تغییری در رویکرد ضدایرانی گردانندگان FATF رخ نداده، نشریات زنجیره‌ای، در یک عملیات روانی هماهنگ ادعا کردند نظر مخالفان FATF در «مجمع تشخیص مصلحت نظام» تغییر کرده و احتمال تصویب دو لایحه مربوط به آن افزایش یافته است!.
مثلث خودرو مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران 

  

شرط جنجالی فرهاد مجیدی برای بازگشت به استقلال ؛ او نباشد !فرهاد مجیدی یک استوری را در اینستاگرام منتشر کرد و نوشت : آفرین بر حسد ! چقدر عدالت پیشه است ،نخست به سراغ صاحبش می رود و او را می کشد.
خانه فوتبال فرهاد مجیدی استقلال اینستاگرام 

  

تصویر عجیب از سفر احمدی نژاد به سی‌سخت| تیم حفاظتی احمدی نژاد فعال استتصویر عجیب از سفر احمدی نژاد به سی‌سخت در رسانه ها منتشر شد. تیم حفاظتی احمدی نژاد فعال است. اصلاحات نیز در این تصویر از احمدی نژاد مورد خاصی را فاش کرد.
۵۵ آنلاین سفر احمدی نژاد رسانه 

  

رئیس جمهور در جلسه هیات دولت با بیان اینکه باید بدانیم وقتی لوایح FATF اجرا نمی‌شود یعنی برای نقل و انتقال پول باید پول بیشتری از جیب مردم بدهیم، گفت: الان مجمع تشخیص باید قدرت خود را برای حل معضلات مالی مردم نشان دهد.
نامه نیوز رئیس جمهور سازمان ملل حسن روحانی 

  

فوری و مهم / 9 خدمه کشتی سانچی زنده اند!؟ + فیلم و جزئیاتگواهی فوت 9 نفر از خدمه کشتی سانچی در حالی صادر شد که هنوز برخی خانواده ها فوت آنها را باور ندارند و با توجه به اینکه از صدور این گواهی هم مطلع شده اند هیچ اعتراضی در این زمینه نداشته اند.
مستقل‌آنلاین سازمان ثبت احوال رئیس جمهور وام 

  

آغاز فروش فوق العاده دنا پلاس توربو اتومات با قیمت دولتی از امروزچهاردهمین مرحله از فروش فوق العاده ایران خودرو در حالی از امروز آغاز می شود که قیمت مصوب دولتی احتمالا تقاضای زیادی را وارد چرخه ثبت نام این خودرو خواهد کرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو ایران 

  

پیش بینی جهانگیری از رفع تحریم ها در آینده نزدیکمعاول اول رئیس جمهور گفت: در این شرایط سخت که آمریکایی ها قصد زمین گیر کردن تولید و صنعت کشور را داشتند اما یک عده ایستادند و تولید کشور را سرپا نگه داشتند.
مستقل‌آنلاین اسحاق جهانگیری رئیس جمهور زمین 

  

هشدار قاطع ایران به اعضای شورای حکامشورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز گذشته در پی توقف اجرای پروتکل الحاقی از سوی ایران که در چارچوب اقدام تلافی‌جویانه به عدم تحقق منافع برجامی اش انجام شده بود، نشست ویژه ای برگزار کرد.
گسترش ایران جمهوری اسلامی ایران آژانس بین المللی انرژی اتمی 

  

بایدن می‌خواهد برای ایجاد ارتباط با ایران، رابطه با عربستان را تخریب کندوزیر امور خارجه پیشین آمریکا به بیان اظهارات بی‌اساس علیه ایران پرداخت.
ایلنا ایران عربستان مایک پمپئو 

  اخبار داغ
  

تحویل سومین محموله واکسن روسی کرونا به ایرانخبرگزاری راشاتودی روسیه اعلام کرد: قرار است امروز پنجشنبه محموله واکسن اسپوتنیک وی که شامل 200 هزار دوز است با هواپیمای ماهان به تهران منتقل شود.
اقتصادنیوز روسیه ایران تهران 

  

بورس منتظر دو سیگنال مهماقتصادنیوز: دو موضوع پیچیدگی‌های تحولات احیای برجام و سرنوشت لوایح FATF برای بورس بازان اهرم سیگنال‌دهنده مهمی ارزیابی می‌شود.
اقتصادنیوز 

  

احتمال ابتلای افراد دارای این گروه‌های خونی به کرونابر اساس یافته‌های مطالعه محققان ویروس کرونای جدید به ویژه به آنتی بادی گروه خونی A موجود در سلول‌های تنفسی جذب می‌شود.
اقتصادنیوز ویروس 

  

ابتلا به کرونا را با این روش مدیریت کنیددر بررسی‌های محققان مشخص شده، مواد غذایی و ترکیبات رژیمی روی سیستم ایمنی بدن و گیرنده‌های آنزیم ACE2 (آنزیم 2 مبدل آنژیوتانسین) اثر خوب گذاشته و برای درمان بیماران مبتلا به کووید-19 و همین طور پیشگیری از آن مفید هستند.
اقتصادنیوز درمان مواد غذایی سیستم ایمنی 

  

تجمع کسبه شهر اهواز در اعتراض به اعمال محدودیت‌های کرونا‌یی‌ + ویدئوتجمع کسبه شهر اهواز در اعتراض به اعمال محدودیت‌های کرونا‌یی‌ و الزام به تعطیلی و ممنوعیت تردد، مقابل فرمانداری مرکز استان خوزستان
۵۵ آنلاین اهواز استان خوزستان 

  

پای کرونای انگلیسی به این شهر کشور باز شد11 بیمار مبتلا به ویروس کرونای جهش یافته در شهر یزد شناسایی شدند.
اقتصادنیوز ویروس 

  

وضعیت یک رستوران در کیش در شرایط کرونایی +عکسوضعیت یک رستوران در کیش در شرایط کرونایی
فردا عکس 

  

پله اسطوره فوتبال برزیل، واکسن کرونا زدپله، اسطوره فوتبال جهان و برزیل واکسن کرونا زد.
مملکت‌آنلاین فوتبال برزیل 

  

تصویری | راه اندازی نقاهتگاه بیماران کرونایی آبادانعصر امروز سیزدهم اسفند ماه جاری، با حضور مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان، رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان و جمعی از مسوولان استانی و شهری، نقاهتگاه 32 تخت خوابی بیماران کرونایی آبادان راه اندازی شد. این نقاهتگاه به همت جمعیت هلال احمر استان خوزستان، دانشکده علوم پزشکی و شهرداری آبادان در محل سالن مدیریت بحران شهرداری راه اندازی شد...
برنا ماه هلال احمر استان خوزستان 

  

متخصصان از گونه نیویورکی ویروس کرونا اعلام نگرانی شدید کردند!گونه جهش‌یافته‌ای از ویروس کرونا در نیویورک به سرعت در حال گسترش است و متخصصان حوزه سلامت در آمریکا از شیوع این ویروس ابراز نگرانی کرده‌اند.
برنا ویروس نیویورک حوزه 

  

افزایش فاصله تزریق بین دو دوز واکسن «اسپوتنیک وی» روسی در برنامه کشوری واکسیناسیون علیه کرونارییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افزایش فاصله تزریق بین دو دوز واکسن «اسپوتنیک وی» روسی در برنامه کشوری واکسیناسیون علیه کرونا خبر داد.
برنا درمان واکسیناسیون روابط عمومی 

  

تصاویر: بیمارستانی در اهواز در وضعیت قرمز کرونارئیس بیمارستان امیرالمومنین (ع) اهواز با اشاره به تکمیل ظرفیت این بیمارستان در پذیرش بیماران کرونا از انتظار بیماران در اورژانس برای بستری خبر داد. در حال حاضر 105 بیمار در بیمارستان بستری هستند. میزان مراجعه بیماران بدحال نسبت به هفته گذشته بیشتر شده است
فردا اهواز بیمارستان اورژانس