ایرنا   |  اجتماعی  |  

1،5 میلیون گلستانی پرونده الکترونیکی سلامت دارند

گنبدکاووس - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی گلستان از تشکیل پرونده الکترونیکی سلامت و ثبت آن در سامانه 'ناب' (نرم افزار اطلاعات بهداشت) برای یک میلیون و 500 هزار شهروند این استان خبر داد.

1،5 میلیون گلستانی پرونده الکترونیکی سلامت دارند

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'عبدالرضا فاضل' روز شنبه در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی گنبدکاووس گفت: افرادی که برای آنان پرونده الکترونیک سلامت تشکیل شده بیشتر در مناطق روستایی و شهرهای کمتر از 20 هزار نفر ساکن هستند.وی افزود: تشکیل پرونده الکترونیک سلامت در دو شهر گرگان و گنبدکاووس با مشکل مواجه است که شهروندان بویژه کارکنان ادارات و نهادهای دولتی بایستی برای تشکیل این پرونده از طریق سامانه ناب اقدام نمایند.دکتر فاضل اضافه کرد: تشکیل پرونده الکترونیکی سلامت، ارائه خدمات به شهروندان را بهتر می کند و از ابتدای سال آینده داشتن این پرونده الزامی است.رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با یادآوری کمبودهای بودجه ای و برخی مطالبات مراکز درمانی و بیمارستانی این استان از بیمه ها، تصریح کرد: این مشکلات سبب شده تا پرداخت حقوق و کارانه پزشکان و پرستاران و نیز نیروهای شرکتی مراکز درمانی با مشکل مواجه شود.وی یادآور شد: علاوه بر عقب افتادگی یک ساله کارانه پزشکان و پرستاران گلستان، مراکز درمانی و بیمارستانی این استان نیز تا پایان سال گذشته مبلغ یکهزار و 700 میلیارد ریال از بیمه ها طلب دارند.فاضل گفت: دانشگاه علوم پزشکی گلستان دراین شرایط می بایست هر ماه حدود 300 میلیارد ریال فقط بابت حقوق و کارانه پزشکان، پرستاران و نیروهای شرکتی پرداخت نماید.وی درپاسخ به برخی گلایه های نماینده مردم گنبدکاووس درمجلس شورای اسلامی اضافه کرد: راه اندازی مرکز درمانی شبانه روزی کرند که ساختمان آن با نواقص زیادی از سوی بنیاد برکت 10 روز پیش تحویل شد، نیاز به صرف پنج تا 6 میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز و رفع مشکلات دارد.به گفته وی، این مرکز درمانی تا 20 روز آینده به بهره برداری می رسد و راه اندازی بخش آنژیوگرافی (جراجی قلب و عروق) بیمارستان پیامبر اعظم (ص) گنبدکاووس نیز تا یک ماه آینده انجام خواهد شد.دکتر فاضل درخصوص تحویل یک دستگاه سی تی اسکن به واحدهای درمانی گنبدکاووس نیز گفت: تا قبل از آغاز دور جدید تحریم ها، 12 دستگاه وارد و هم اکنون در گمرک موجود است ، اما برای دریافت آن 170 درخواست ازسراسر کشور وجود دارد.وی اضافه کرد: تحویل دستگاه سی تی اسکن به دو بیمارستان گنبدکاووس و کلاله درشرق گلستان از اولویت های نخست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که امید داریم با ترخیص دستگاه ها از گمرک این امر تا پایان امسال محقق می شود.فاضل درخصوص مجوز راه اندازی دانشگاه علوم پزشکی گنبدکاووس هم گفت: برای تحقق این موضوع باید بودجه آموزشی لازم پیش بینی شود که نیازمند دستور وزیر بهداشت و درمان است.وی در ادامه توجه به بخش بهداشت و درمان شرق گلستان بویژه گنبدکاووس را از اولویت های دانشگاه علوم پزشکی استان دانست و گفت: به عنوان مثال بیمارستان شهدای این شهرستان که مستهلک شده و بخش اورژانس نیز ندارد، با اعتبار 175 میلیارد ریال درحال بازسازی است که تا پایان امسال ادامه دارد.وی همچنین رفع کمبودها و تجهیزات بخش بهداشت و درمان را نیازمند همراهی بخش خصوصی و نیکوکاران با حوزه بهداشت و درمان بیان کرد.گنبدکاووس با 350 هزار نفر جمعیت دارای چهار بیمارستان دولتی، دو بیمارستان خصوصی و یک بیمارستان وابسته به تامین اجتماعی است که علاوه بر مردم این شهرستان به مردم شرق گلستان نیز خدمات می دهند./3039/1648

سلامت ایرنا آموزش پزشکی   اخبار برگزیده
  

​قیمت روغن موتور داخلی و خارجی سر به فلک کشید! +جزئیات​اقتصاد نیوز:شاید اگر در هفته‌های اخیر برای تعویض روغن موتور مراجعه کرده باشید متوجه یک موضوع عجیب شده باشید که یا به طور کلی بعضی از برندهای ایرانی و خارجی وجود ندارند و خبری از محصولاتشان نیست و یا اینکه حداقل با 50 درصد قیمت بالاتر نسبت به قبل به فروش می‌رسند که طبیعتا هزینه‌هایتان را به شدت بالا برده است.
اقتصادنیوز قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

افزایش حقوق معلمان جدید به کجا رسید؟رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی از مذاکره با رئیس سازمان اداری و استخدامی برای افزایش حقوق دانشجومعلمان خبر داد که او هم معتقد بود حداقل حقوق دانشجومعلمان یک‌میلیون و 563هزار تومان است.
خودروتک رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی سازمان امور اداری و استخدامی 

  

پاسخ صریح به فرستادگان امریکا برای مذاکرهایران پاسخ خود به سفرهای پیدا و پنهان مقام‌های کشورهای مختلف برای کاهش تنش‌ بین واشنگتن و تهران را اعلام کرد.
مثلث ایران روزنامه ایران دونالد ترامپ 

  

راغفر اظهار داشت: در این سی سال اخیر هر موقع اقتصاد ایران با بحران روبه‌رو شد، بانک جهانی و صندوق بین المللی پول اطلاعیه داده‌اند که اقتصاد ایران در مسیر صحیح و سالمی است یا این نهادها همیشه از افراد خود در در درون سیستم حمایت کرده‌اند. بطوریکه در زمان آقای احمدی نژاد رییس بانک جهانی گفته بود الگوی ایران در موضوع یارانه‌ها را باید جهانی کرد یعنی وقاحت در حد اعلا.
نامه نیوز حسین راغفر دلار اتاق بازرگانی 

  

کاهش قیمت خودرو ادامه داردعضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است کاهش قیمت ارز در روزهای اخیر و برخورد با دلالان فضای مجازی باعث کاهش قیمت خودرو شد.
خودروتک قیمت ارز قیمت خودرو 

  

رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی گفت که گمان نمی‌کند ایران خواستار جنگ باشد و آنها قطعا خواستار جنگ با آمریکا نیستند.
نامه نیوز دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

جزییات جدید از تلاش چند کشور برای میانجیگری میان ایران و آمریکا/ بن علوی توضیح دادوزیر خارجه عمان بر تلاش با طرف‌های دیگر برای آرام‌سازی تنش در منطقه میان آمریکا و ایران تاکید کرد.
مثلث ایران ایران و آمریکا رئیس جمهور 

  

بیانیه مهم روس ها درباره ایرانوزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که افزایش غنی سازی توسط تهران، نقض توافقنامه هسته ای محسوب نمی شود.
مثلث روسیه ایران غنی سازی 

  

رقیب حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 گفت: باید انصاف به خرج داد، آقای روحانی در اداره کشور دچار گرفتاری های زیادی شده است. او از پس اداره کشور در حوزه اقتصاد، تولید و توزیع بر نمی آید. دولت معارض هایی دارد که برخی شان از دولت قوی تر هستند. یعنی دولت نمی تواند هزینه ها را تأمین و با قاچاق مبارزه کند و حرفش را به کرسی بنشاند.
نامه نیوز محمد غرضی حسن روحانی پتروشیمی 

  

پیشنهاد حذف همیشگی قیمت خودرو از سایت های خرید و فروشرئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با تاکید بر اینکه لزومی برای درج قیمت‌ خودروها در سایت‌های خرید و فروش اینترنتی وجود ندارد، گفت: افزایش قیمت‌ها در پی درج قیمت‌های ساختگی در بازارهای خرید و فروش مجازی خودرو در شرایطی اتفاق می‌افتد که خرید و فروش در بازار خودرو کم است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  اخبار داغ
  

فصل برای لیونل مسی و بارسا به بدترین شکل ممکن تمام شد.
ورزش۳ لیونل مسی بازی عکس 

  

شکایت مجلس از دولت به دیوان محاسبات درباره ارز کالاهای اساسیرئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از روش مجلس برای تخصیص 14 میلیارد دلار جهت تأمین کالاهای اساسی، گفت: از دولت به دیوان محاسبات شکایت کرده‌ایم تا وضعیت روشن و مشخص شود که 14 میلیارد دلار کجا هزینه شده است.
تسنیم مجلس شورای اسلامی کمیسیون اقتصادی مجلس ارز دولتی 

  

فصل برای لیونل مسی و بارسا به بدترین شکل ممکن تمام شد.
ورزش۳ لیونل مسی بازی عکس 

  

جزییات تازه از 264 فقره ثبت سفارش جعلی خودرو/دستور تعیین ارزش فوری خودروهای وارده با ثبت سفارش فاقد اعتبار +سندمدیرکل جرائم سازمان یافته گمرک ایران در بخشنامه‌ای به گمرکات اجرایی، خواستار تعیین ارزش فوری خودروهای وارداتی با ثبت سفارش فاقد اصالت شد.
تسنیم خودرو گمرک ایران 

  

بازار گوشی تلفن همراه در چند ماه گذشته با تنش‌های بسیاری همراه بوده که یکی از عوامل آن افزایش نرخ ارز و سامانه رجیستری بوده، با این حال باید دید گوشی موبایل در روزهای آینده ارزان می‌شود یا خیر؟
نامه نیوز موبایل تلفن تلفن همراه 

  

بارسا و والنسیا از ساعت 23.30 در بنیتو ویامارین به مصاف هم رفته اند.
ورزش۳ لیورپول ورزش بازی 

  

اصل 59 قانون اساسی، بن‌بست‌شکن است/ فشار به دولت خیانت به تاریخ و ملت ایران است/ پیروز میدان مبارزه با آمریکا هستیمرئیس‌جمهور وحدت فکر و اعتماد به یکدیگر را از ملزومات اصلی پیروزی در جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران اسلامی دانست و با تاکید بر اینکه قطعا از رنج و مشکلات مردم خبر دارم و تمام تلاش دولت جلوگیری از سخت تر شدن زندگی مردم است، از رسانه های همگانی خواست برای امید آفرینی به مردم و خنثی سازی تبلیغات دشمنان، اقدامات و دستاوردهای دولت را برای مردم بازگو کنند.
ایلنا قانون کالاهای اساسی انتخابات ریاست جمهوری