ایرنا   |  اجتماعی  |  

1،5 میلیون گلستانی پرونده الکترونیکی سلامت دارند

گنبدکاووس - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی گلستان از تشکیل پرونده الکترونیکی سلامت و ثبت آن در سامانه 'ناب' (نرم افزار اطلاعات بهداشت) برای یک میلیون و 500 هزار شهروند این استان خبر داد.

1،5 میلیون گلستانی پرونده الکترونیکی سلامت دارند

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'عبدالرضا فاضل' روز شنبه در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی گنبدکاووس گفت: افرادی که برای آنان پرونده الکترونیک سلامت تشکیل شده بیشتر در مناطق روستایی و شهرهای کمتر از 20 هزار نفر ساکن هستند.وی افزود: تشکیل پرونده الکترونیک سلامت در دو شهر گرگان و گنبدکاووس با مشکل مواجه است که شهروندان بویژه کارکنان ادارات و نهادهای دولتی بایستی برای تشکیل این پرونده از طریق سامانه ناب اقدام نمایند.دکتر فاضل اضافه کرد: تشکیل پرونده الکترونیکی سلامت، ارائه خدمات به شهروندان را بهتر می کند و از ابتدای سال آینده داشتن این پرونده الزامی است.رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با یادآوری کمبودهای بودجه ای و برخی مطالبات مراکز درمانی و بیمارستانی این استان از بیمه ها، تصریح کرد: این مشکلات سبب شده تا پرداخت حقوق و کارانه پزشکان و پرستاران و نیز نیروهای شرکتی مراکز درمانی با مشکل مواجه شود.وی یادآور شد: علاوه بر عقب افتادگی یک ساله کارانه پزشکان و پرستاران گلستان، مراکز درمانی و بیمارستانی این استان نیز تا پایان سال گذشته مبلغ یکهزار و 700 میلیارد ریال از بیمه ها طلب دارند.فاضل گفت: دانشگاه علوم پزشکی گلستان دراین شرایط می بایست هر ماه حدود 300 میلیارد ریال فقط بابت حقوق و کارانه پزشکان، پرستاران و نیروهای شرکتی پرداخت نماید.وی درپاسخ به برخی گلایه های نماینده مردم گنبدکاووس درمجلس شورای اسلامی اضافه کرد: راه اندازی مرکز درمانی شبانه روزی کرند که ساختمان آن با نواقص زیادی از سوی بنیاد برکت 10 روز پیش تحویل شد، نیاز به صرف پنج تا 6 میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز و رفع مشکلات دارد.به گفته وی، این مرکز درمانی تا 20 روز آینده به بهره برداری می رسد و راه اندازی بخش آنژیوگرافی (جراجی قلب و عروق) بیمارستان پیامبر اعظم (ص) گنبدکاووس نیز تا یک ماه آینده انجام خواهد شد.دکتر فاضل درخصوص تحویل یک دستگاه سی تی اسکن به واحدهای درمانی گنبدکاووس نیز گفت: تا قبل از آغاز دور جدید تحریم ها، 12 دستگاه وارد و هم اکنون در گمرک موجود است ، اما برای دریافت آن 170 درخواست ازسراسر کشور وجود دارد.وی اضافه کرد: تحویل دستگاه سی تی اسکن به دو بیمارستان گنبدکاووس و کلاله درشرق گلستان از اولویت های نخست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که امید داریم با ترخیص دستگاه ها از گمرک این امر تا پایان امسال محقق می شود.فاضل درخصوص مجوز راه اندازی دانشگاه علوم پزشکی گنبدکاووس هم گفت: برای تحقق این موضوع باید بودجه آموزشی لازم پیش بینی شود که نیازمند دستور وزیر بهداشت و درمان است.وی در ادامه توجه به بخش بهداشت و درمان شرق گلستان بویژه گنبدکاووس را از اولویت های دانشگاه علوم پزشکی استان دانست و گفت: به عنوان مثال بیمارستان شهدای این شهرستان که مستهلک شده و بخش اورژانس نیز ندارد، با اعتبار 175 میلیارد ریال درحال بازسازی است که تا پایان امسال ادامه دارد.وی همچنین رفع کمبودها و تجهیزات بخش بهداشت و درمان را نیازمند همراهی بخش خصوصی و نیکوکاران با حوزه بهداشت و درمان بیان کرد.گنبدکاووس با 350 هزار نفر جمعیت دارای چهار بیمارستان دولتی، دو بیمارستان خصوصی و یک بیمارستان وابسته به تامین اجتماعی است که علاوه بر مردم این شهرستان به مردم شرق گلستان نیز خدمات می دهند./3039/1648

سلامت ایرنا آموزش پزشکی   اخبار برگزیده
  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودروهای داخلی مشخص شدند / دی 1397شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، جدیدترین گزارش خود از میزان کیفیت خودروهای تولیدی در کشور را منتشر کرد که به بررسی آن می‌پردازیم.
خودروتک خودرو تولید پژو 

  

برای خرید خودرو فعلا دست نگه داریدیک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتاً باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

صعود دسته جمعی قیمت خودروهای داخلی / پراید به 45 میلیون رسید!گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند صعودی قیمت‌‌ها دارد به نحوی که قیمت انواع خودروهای داخلی تا 13 میلیون تومان گران شده است.
خودروتک قیمت کاهش قیمت ها خودرو 

  

تابلو قیمت خودروهای داخلی قرمز شدبازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 24 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

اهل شاخه: باخت چیزی از ارزش ما کم نکرد / هدف ما با مهاجری والاستبازیکن تیم ماشین سازی می گوید مهاجری مربی بسیار بزرگ و شناخته شده ای است، هدف ما با او هدف والایی است و انشالله که با او بالای جدول باشیم.
ایلنا بازی ورزشگاه جدول 

  

دو مهاجم مشترکا ارزشمندترین مهاجمان دنیای فوتبال از دید نرانسفرمارکت لقب گرفتند.
نود فوتبال 

  

بانک مرکزی به دنبال کنترل شوک تبدیل رمز ارز به ریالرئیس انجمن بلاک‌چین ایران تاکید کرد: بانک مرکزی در پیش نویس سند رمز ارز در حوزه تبدیل ارز رمزنگار به ریال، محدودیت‌هایی دارد که این مساله به منظور پیشگیری از شوک بازار رمز ارز به ریال است.
ایلنا بانک مرکزی بانک سازمان بورس و اوراق بهادار 

  

دستاوردهای انقلاب اسلامی ارزشمند و نیازمند صیانت استمراغه- ایرنا- عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با تاکید بر لزوم تبیین ارزش های انقلابی و اسلامی گفت: با وجود مشکلات اقتصادی، دستاوردهای انقلاب اسلامی ارزشمند بوده و نیازمند صیانت است.
ایرنا رهبر انقلاب خانواده پوشش 

  

پیگیر بومی‌سازی و به روزرسانی صنعت فولاد هستیم/ ادعای عدم بازگشت ارز صادرات فولاد به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها مطرح شدمعاون وزیر صنعت تاکید کرد:‌ قطعا صنایع کشور باید قانون کشور و سیاست‌های دولت و بانک مرکزی را رعایت کنند.
ایلنا دولت فولاد صنعت فولاد 

  

هدف سمپوزیوم کیش، بومی‌سازی تولید فولاد بود/ بازگشت ارز صادرات فولاد برای بانک مرکزی اثبات شده استمدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان تاکید کرد: در حال حاضر برای بانک مرکزی نیز اثبات شده است که فولادسازان ارز صادراتی را در داخل کشور ارائه کرده‌اند و اگر مقداری از ارز هم وارد نشده به دلیل مصرفی ارزی شرکت‌های فولادی است.
ایلنا جزیره کیش تولید فولاد 

  

توضیحات نوبخت درباره تعیین تکلیف مابه‌التفاوت نرخ ارز در سال 98رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور توضیحاتی درباره تعیین تکلیف مابه‌التفاوت نرخ ارز در سال 98 ارائه کرده است.
تسنیم محمدباقر نوبخت نرخ ارز ارز 

  

کشف ارز خارجی در مرز بازرگانفرمانده هنگ مرزی ماکو گفت: با تلاش ماموران مستقر در گمرک بازرگان ارز قاچاق به ارزش یک میلیارد و 130
خبرفوری ارز خودرو گمرک