گسترش   |  سیاسی  |  

احتکار بزرگ در حوزه مسکن

سید ناصر موسوی لارگانی – نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی

احتکار بزرگ در حوزه مسکن

در ابتدا ازسفر رییس جمهوری و هیات دولت به استان اصفهان و تاکید فراوان به اتمام طرح‌های نیمه تمام که از دهه 60 بر زمین مانده کمال تشکر و قدردانی را دارم؛ اما لازم است بدون تعارف اعلام کنم اصفهان فقط یک شاخص می شناسدو بس! مادام که زاینده رود خشک شود اجازه فرمایید از تعارف‌های معمول بگذریم. گذشتگان آمدند و وعده‌ها دادند متاسفانه تنها زاینده رود خشک نشده است، بلکه اعتماد مردم اصفهان آسیب جدی دیده است.ما فقط عمل می‌خواهیم بس!

آقای رییسی، رییس جمهور محترم ما شما را از جنس دیگر می‌دانیم و امیدوارم این صداقت خود را با عملیاتی کردن وعده‌های به کام مردم اصفهان شیرین کنید. مسئله بعدی به شرایط اقتصادی و برنامه اقتصادی دولت بازمی‌گردد؛ تحمل مردم زیر بار فزآینده تورم تمام شده است حتی اگر هم بخواهند نمی‌توانند تحمل کنند؛ صدای مستاجران زیر بار سنگین افزایش اجاره بها بلند است.شان و منزلت بازنشستگان بالاتر از این است که تصمیمات نسنجیده یک وزیرناپخته آنها را راهی کف خیابان کنم.

مطالبات به حق معلمان، کاهش قدرت خرید مردم، یکه تازی بانک‌ها، و بی توجهی به قوانین خروج از بنگاه‌داری دست به دست هم داده و شرایط اقتصادی کشور را در وضعیت نامناسبی قرار داده است؛ واحدهای مسکونی بانک‌ها و خارج از چرخه مصرف قرار گرفته‌اند احتکار بزرگی در حوزه مسکن رخ داده است؛ بدون تعارف بانک‌ها را از بخش مسکن اخراج کنید چه معنای می‌دهد بانک مالک واحدهای مسکونی باشد. چرا در این راستا اقدام موثری صورت نمی‌گیرید و منافع چه کسانی در میان است؛ سرچشمه فساد همین جا است؛ آن را بخشکانید.

شاهد تجمعات اعتراضی اصناف مختلف هستیم که در شرایط رکود تورمی با افزایش مالیات روبرو شده‌اند. نگذارد بهانه دست بدخواهان بیفتد اصناف و بازاریان تجارت و اقتصاد کشور هستند؛ خدا ناخواسته اگر از کار بیفتند؛ اقتصاد کشور فلج خواهد شد.

اصل برنامه سازی نقدی یارانه مورد تایید است همچنین از عزم و صداقت رئیس جمهوری در اجرای این برنامه اقتصادی تقدیر و تشکر می کنیم ،اما صادقانه عرض می کنم خطر ابر تورم جدی است به سخنان امیدوارانه جمع مشاوران خام و بی تجربه امیدوار نباشید.

این روزها آن بخش از فضای مجازی که در اختیار بدخواهان است مملو از ایجاد تحریک به آشوب در کشور است حتی بازماندگان منحوس پهلوی هم که متواری شده‌اند امید خام آنها به فرو پاشی اقتصادی کشور است،به عنوان اولین راهکار برای اصلاح اقتصاد می طلبد بدون تعارف کابینه را قدرتمندانه ترمیم کنید ،از تبلیغات منفی نترسید و شجاعانه اقدام کنید ما پشتیبان شما هستیم ما به کشور و مردم تعهد داریم نه به افراد و هم تیمی ها،هر مقامی نالایق وناتوان است بدون درنگ برکنار کنید.

برخی اعضای تیم اقتصادی شما از تجربه توان و تخصص کافی برخوردار نیستند برنامه خوب مجری خوب می‌خواهد پیشتر از وزیر مستعفی کار به عنوان پاشنه آشیل دولت یاد کردم ،کار اصلی مردمی سازی یارانه ها با وزارت کار است.

طی چند ماه اخیر صدای اعتراض بازنشستگان ،کارفرمایان و یارانه بگیران حذف شده و حتی کارمندان وزارتخانه را شنیدیم که در نهایت به استعفای وزیر ختم شد البته می شد این هزینه ها را نداد اما همین که رئیس جمهور شجاعانه یکی از وصله های ناجور کابینه را حذف کردند جای شکرش باقی است.

دوباره هشدار می دهم وزارت صمت به لحاظ سوء مدیریت، دوقلوی وزارت رفاه است اگر می خواهید اوضاع تورم قدری مهار شود وزارت صمت را دریابید و نگذارید کار به استیضاح برسد در مورد راهکار دوم کارگاه تولید نقدینگی بانک مرکزی را سه قفله کنید ریال به رئال نقدینگی که به حجم نقدینگی فعلی اضافه می شود موجب تورم است.کار را از ریشه درست کنید با دستور نمی شود مانع پیامدهای تورمی، خلق نقدینگی بی پشتوانه شد.

مانع خلق شبه پول توسط بانک ها و موسسات مالی شوید در غیر این صورت تمام دستورات برای ساماندهی اقتصاد بر زمین می‌ماند همچنین جا دارد از همکاران خود در مجلس بخواهم با رها کردن تعاریف بیهوده و صرف مشکلات وارد گود شده و هرجا لازم می‌بینند به کمک دولت بشتابند؛ متاسفانه تصمیمی که از مجلس انقلابی طی دوسال فعالیت در اذهان عمومی نقش بسته با شعارهایش همخوانی ندارد یادمان باشد ما به مجلس آمده بودیم تا اقتصاد ایران را نجات دهیم اما یک سال اول را به مماشات غیر ضروری با دولت بی کفایت روحانی سپری کردیم و مانع طرح سوال از رئیس جمهور شدیم.

طرح استیضاح وزرا به بایگانی رفت و اجازه دادیم روحانی هرگونه دلش خواست یکه تازی کندو در آخر اقتصاد نیمه جان را تحویل بدهد،در حال حاضر عملا مجلس به ناظری بدون عمل تبدیل شده است.

همکاران عزیزما وکیل ملت هستیم و سوگند یاد کرده ایم مدافع قانون اساسی کشور باشیم و در جهت رفاه و بهروزی مردم گام برداریم آیا واقعا در این دوسال چنین بوده ایم ؟آیا مردم کارنامه ما را قبول دارند.

برخی شیخ نشین های جنوب خلیج فارس نیزمتاسفانه بدون توجه به عواقب ویران کننده ای که در انتطار آنها است مانند دولت های ابله عمل کرده و پای صهیونیسم را به منطقه باز کرده اند آیا نمی دانید تاوان این حماقت شما چیست شمارا چه شده است که با دست خود گور خود را می کنید چرا سرزمین مسلمانان را در اختیار سگ های وحشی کفتار صفتی قرار می دهید که با بدست آوردن کوچکترین فرصتی صدها برابر صبرا و شتیرا جنایت خواهند آفرید آیا نمی‌دانید نا امن شدن این منطقه به زیان خودتان است اگر....خلیج فارس به ایران نرسد بسیار احمقند که فکر می کنید به شما خواهد رسید.

ایران اسلامی در موضع اقتدار است و هرزمان صلاح بداند درباره آبراهه خلیج فارس اتخاذ به تصمیم خواهد کرد صهیونیست ها بدانند ایران اسلامی به هیچ وجه از چنین ائتلاف های سوء توخالی ترسی ندارد و اگر صلاح بداند همزمان با مقابله با بحران آفرینان به فعالیت های صلح آمیز هسته ای ادامه خواهد داد

نویسنده: سید ناصر موسوی لارگانی

حوزه مسکن مجلس شورای اسلامی   اخبار برگزیده
  

درخواست رئیسی جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمترئیس مجلس شورای اسلامی از درخواست رئیس جمهور جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمت خبر داد و گفت: با توجه به اینکه طرح استیضاح در راستای اصلاح امور و پیشرفت کار است، بهتر است این فرصت را برای اصلاح اصولی ساختار به دولت بدهیم.
مثلث وزارت نیرو رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی 

  

طرح اصلاح قانون کاهش مجازات حبس تعزیری با فوریت بررسی می‌شودنمایندگان مجلس با بررسی یک فوریتی طرح الحاق یک ماده به قانون کاهش مجازات حبس تعزیری موافقت کردند.
ایلنا قانون بازداشت مجلس شورای اسلامی 

  

مربی پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شدیک پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شد
خانه فوتبال خودرو نساجی فوتبال 

  

تاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادندتاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادند. صحبت‌های انتقادی کارگردان «برادران لیلا» درباره تحریم‌ها در جشنواره مونیخ: یک فاجعه رخ داده و همچنان هم ادامه دارد.
مستقل‌آنلاین خودکشی معتاد مسکن 

  

واریز یارانه نقدی جدید در دولت رئیسی/ کالابرگ چه زمانی توزیع می‌شود؟جانشین معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: قرار است یارانه نقدی در قالب یک پلتفرم و بستر، به کالابرگ تبدیل شود و مردم با مراجعه به فروشگاه‌ها بتوانند کالاها را خریداری کنند که خوشبختانه کارهای آن تا حد خوبی پیش رفته است.
فردا یارانه نقدینگی دولت 

  

لزوم ارائه گزارش سفرهای خارجی شهرداری به شورارئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا طی تذکری خواهان ارائه گزارش سفرهای خارجی شهرداری به این کمیسیون شد.
ایلنا شهرداری تهران جوانان مرگ 

  

چرا باید با غرب خبیث مذاکره کنیم وقتی از تحریم و مشکلات اقتصادی عبور کردیم؟بر چالش تحریم غلبه کرده و در حال خروج تدریجی از رکود اقتصادی هستیم. سؤال اساسی که مطرح می‌شود این است که با این ‌حال چه نیازی به مذاکره با غرب خبیث و جنایتکار است؟
مستقل‌آنلاین بانک جمهوری اسلامی ایران روزنامه 

  

نامهٔ جبههٔ اصلاحات ایران به ابراهیم رئیسیاکنون به‌هر تقدیر این وظیفه و انتظار متوجه دولت جنابعالی است تا با کسب اختیارات لازم، هر چه سریع‌تر موضوع مذاکرات هسته‌ای کشور را با شجاعت و بر اساس تامین منافع ملی کشور به نتیجه برسانید.
مستقل‌آنلاین ایران جمهوری اسلامی ایران اقتصاد ایران 

  

اعلام آمادگی فرانسه برای توافق با ایران در وینوزارت خارجه فرانسه در بیانیه‌ای با اشاره به سفر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران تصریح کرد که برای به نتیجه رساندن برجام آمادگی دارند.
مثلث فرانسه بانک صادرات بانک 

  

رونمایی از مربی جدید تراکتورسازیسرمربی جدید تراکتور دستیار خود را روسیه می آورد.
ایلنا تراکتورسازی ایران روسیه 

  

افزایش وام ضروری بازنشستگان به 15 میلیون تومانبازنشستگان کشوری منتظر دریافت وام 15 میلیون تومانی از تیرماه هستند.
ایلنا وام بازنشستگی خبرنگار 

  

فرصت احیای مذاکراتسفر بورل به تهران و تحرکات اخیر در روند مذاکرات برجامی با تحلیل‌های مختلفی همراه شده، مثلا «فرهیختگان» نوشته: اگر بخواهد توافقی اتفاق بیفتد، حداکثر تا نیمه‌ شهریور فرصت باقی است.
فردا سفر تهران روزنامه 

  

رئیس قوه قضاییه، نورانی و معتقد استمن رئیس نورانی قوه قضاییه فعلی را از 50 سال قبل و از دوره نوجوانی می‌شناسم و هم نسبت به خانواده و هم به خودشان شناخت دارم.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور قوه قضاییه تجاوز 

  

رئیسی: مردم اروپا هم از کوپن استفاده می کنندبرخی از کشور‌های اروپایی نیز به دلیل گرانی کالا‌های اساسی روش تخصیص کوپن را برای توزیع کالا در پیش گرفتند و برخی کالا‌ها را بدین شکل در کشورشان توزیع می‌کنند.
مستقل‌آنلاین گرانی اوکراین دختران 

  

مصوبه مجلس نقض قانون اساسی جمهوری اسلامی استدکتر گرجی می‌گوید: مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی به معنای دقیق کلمه نقض حق دادخواهی شهروندان و بنیان‌های قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است.
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون 

  اخبار داغ
  

قیمت دلار ریزش کرد /اصلاح قیمت طلا و سکهاقتصادنیوز : بازار ارز و طلا امروز یکشنبه 12 تیر ماه شاهد ریزش قیمت دلار و اصلاح شدن قیمت سکه و طلا بود .
اقتصادنیوز قیمت دلار سکه و طلا 

  

بورس دوباره سبزپوش شدشاخص کل بورس تهران که دومین روز هفته (یکشنبه، 12 تیر ماه) را با افت آغاز کرده بود با بهبود تقاضا مثبت شد و در پایان معاملات امروز با یک هزار و 346 ‌واحد افزایش، در ارتفاع یک ‌میلیون و 502‌ هزار واحدی قرار گرفت.
گسترش بورس تهران شاخص تهران 

  

رشد 1346 واحدی شاخص بورس تهرانشاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با رشد 1346 واحدی همراه شد
برنا شاخص بورس تهران تهران 

  

رشد چشم گیر قیمت دلار در دومین روز هفته | دلار امروز 12 تیر چند؟بانک مرکزی قیمت جدید خرید و فروش دلار، یورو و دیگر ارزها را در صرافی های تحت نظارت خود را در تاریخ یکشنبه 12 تیرماه 1401 اعلام کرد.
خودروتک رشد اقتصادی قیمت بیت کوین قیمت 

  

افت قیمت خودرو در بازار/ پژوپارس 372 میلیون تومان شدقیمت برخی از خودروها، امروز در بازار آزاد نسبت به آخرین معاملات دیروز با کاهش همراه بوده است.
اقتصادنیوز قیمت خودرو 

  

بورس بازان بخوانند: رقیب جدید برای بازار بورسبا وجود چشم انداز مثبتی که بورس دارد، اما روند معاملات در این بازار به گونه ای نیست که سرمایه گذاران ترغیب به ادامه حضور در آن شوند و هر روز شاهد خروج بخشی از سرمایه حقیقی ها از بازار هستیم.
نامه نیوز بورس تهران خودرو درآمد 

  

نخستین عرضه املاک در بورس کالا در 1401بورس کالای ایران اعلام کرده که ملک تجاری متعلق به بانک ملت در بازار فرعی پذیرش شده است که نخستین عرضه املاک در سال جاری در بورس کالا است.
اقتصادنیوز بورس کالا ایران بانک ملت 

  

قیمت سکه, نیم سکه و قیمت دلار متشکل یکشنبه 12 تیر 1401اقتصادنیوز: در بازار امروز قیمت سکه کاهش یافت و قیمت دلار متشکل اندکی رشد را تجربه کرد. .
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

قیمت دلار در صرافی اعلام شد / 12 تیرقیمت دلار در صرافی ملی امروز اعلام شد.
گسترش قیمت دلار دلار آمریکا 

  

پیش بینی قیمت دلار امروز 12 تیر 1401تحلیل گران فنی باور دارند در صورت تثبیت دلار در بالای سقف کانال جدید ، قدرت نمایی خریداران ادامه خواهد یافت و اسکناس آمریکایی به سوی محدوده مقاومتی در کانال جدید حرکت خواهد کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار اسکناس 

  

سود عجیب شکاف قیمت دلار آزاد و سهمیه‌ای+ جزئیاتاتفاق مهم بازار دلار آزاد در روز شنبه، فاصله بالای قیمت خرید و فروش بود. در حالی که قیمت فروش در میانه کانال 32 هزار تومان بود، قیمت خرید در کانال 31 انجام می‌شد.
نامه نیوز سود قیمت افزایش قیمت 

  

2 پیش بینی متفاوت از قیمت سکه / 12 تیراز نظر عده ای از سکه بازان در صورتی که نرخ دلار امروز به روند صعودی روز گذشته ادامه دهد و سکه در محدوده 15 میلیون و 800 هزار تومان ثبیت بدهد این امر می تواند زمینه ساز ورود سکه به کانال 16 میلیون تومان شود .
گسترش قیمت افزایش قیمت دلار