گزارش اقتصادنیوز از بازار طلاوارز پایتخت؛ دلار حریف سطح مقاومتی نشد/ سکه عقب‌نشینی کرد

اقتصادنیوز؛ امروز یکشنبه 11 خرداد 1399 بازار طلا و ارز تهران برخلاف انتظار برخی معامله‌گران برای ادامه روند صعودی نرخ‌ها و و عبور دلار از سطح مقاومتی 17800 تومانی، شاخص ارزی به مدار نزولی کم‌شیب تغییر مسیر داد و سکه نیز با کاهش قیمت مواجه شد.

گزارش اقتصادنیوز از بازار طلاوارز پایتخت؛ دلار حریف سطح مقاومتی نشد/ سکه عقب‌نشینی کرد

به گزارش اقتصادنیوز؛ در دومین روز هفته، دلار اولین کاهش خود پس از دو افزایش متوالی را ثبت کرد. روز یک شنبه، شاخص ارزی 50 تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای 17هزار و 570 تومان رسید. این کاهش در حالی ثبت شد که افزایشی های بازار انتظار شکسته شدن سطح مقاومتی 17 هزار و 800 تومانی را داشتنند؛ شکست این سطح جاده را برای ورود دلار به کانال 18 هزار تومانی هموار می کرد.

با این حال، امروز دلار نه تنها زور مرزشکنی نداشت، بلکه با ضعف تقاضا در مسیر نزولی قرار گرفت. به گفته فعالان، امروز کمتر معامله گری تمایل به خرید ارز داشت و بازار از همان ابتدای روز در دست کاهشی ها قرار گرفت.

بخشی از فعالان، این شروع کاهشی را ناشی از نزولی می دانستند که بازار از بعدازظهر روز شنبه با افزایش فروش ها تجربه کرده بود. به گفته فعالان، بسیاری از تحلیل گران فنی نیز به معامله گران هشدار داده بودند که بازار تا از سطح 17 هزار و 800 تومانی عبور نکند، توان نزول قیمت را خواهد داشت.

این ادعا از آن جهت مطرح می شد که در همین هفته گذشته، شاخص ارزی دو بار در برابر شکستن سطح یاد شده ناکام شده بود. در مقابل، برخی دیگر از معامله گران نیز عنوان می کردند که روز یک شنبه فرصت مناسبی برای افزایش قیمت دلار است؛ از نظر آن ها،‌ پس از اینکه قیمت دلار از سطح حمایتی 17 هزار و 500 تومان عبور کرد، به بازیگران فنی این سیگنال را داد که آمادگی برای رشد بیشتر رقم خورده است. در واقع از نظر آن ها، این موضوع نشان دهنده برخورد دلار به کف بود و این موضوع موجب می شد که خریداران با جسارت بیشتری وارد بازار شوند. برخلاف انتظار این گروه، روز یک شنبه اوضاع به کام کاهشی ها شد و قیمت راه نزولی را در پیش گرفت. 

هم زمان با کاهش قیمت دلار، سکه تمام بهار آزادی نیز در مسیر نزولی قرار گرفت؛‌ روز یک شنبه،‌ فلز گران بهای داخلی 40 هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای 7 میلیون و 360 هزار تومان رسید. سکه تمام بهار آزادی در صورتی از کانال 7 میلیون و 300 هزار تومانی پایین تر برود، احتمال افت بیشتر این فلز گران بها وجود خواهد داشت. با این حال، برخی از فعالان بازار داخلی به افزایش بهای طلای جهانی خوشبین هستند و معتقدند ادامه تظاهرات در آمریکا و افزایش تنش های این کشور با چین می تواند منجر به افزایش تقاضای طلا به عنوان دارایی امن شود. برخی فعالان بازار داخلی امیدوارند که افزایش بهای طلای جهانی، سکه را به جاده افزایشی بازگرداند.

با این حال،‌ این نکته را باید در نظر گرفت که سکه در سال 99 قابل توحهی را تجربه کرده است  و از نظر برخی فعالان، قیمت فلز گران بهای داخلی در سطوح تاریخی قرار گرفته است که فروش در آن ها برای بسیاری از افراد جذاب است. البته تا زمانی که سکه بالای 7 میلیون و 200 هزار تومانی قرار دارد، انتظارات افزایشی در بازار هم چنان فعال خواهند ماند. سکه در صورتی که دلار در مسیر کاهشی قرار بگیرد،‌ به احتمال زیاد حتی با وجود افزایشی طلای جهانی، کاهشی خواهد شد، هر چند که از سرعت کاهش آن کاسته خواهد شد.

به گفته فعالان ارزش دلار روز یک شنبه در کشورهای همسایه چندان بالا نبود و سیگنال افزایشی خاصی نیز از خود نشان نمی داد. این موضوع موجب می شد که احتمال افت بیشتر دلار برای برخی از معامله گران بازار داخلی هم چنان مطرح باشد. روز یک شنبه نرخ حواله درهم نیز کاهشی بود و از این سمت نیز به بازار ارز داخلی فشار وارد می شد. با این حال،‌ هم چنان قیمت درهم در سطحی قرار دارد که می تواند دلار را به سوی قیمت های بالاتر هدایت کند.

به نظر می رسد آنچه باعث شده است که شاخص ارزی در روزهای اخیر افزایش خاصی را تجربه نکند، ضعف تقاضا برای اسکناس نقدی است. در مورد تقاضای حواله ای نیز به نظر می رسد سمت عرضه تقویت شده است و انگیزه صادرکنندگان نیز با توجه به افزایش نرخ در سامانه نیما بالاتر رفته است. امروز در حالی که قیمت دلار در بازار آزاد کاهشی شد، ارزش دلار بر تابلوی صرافی ملی روی عدد 17 هزار و 100 تومانی قرار گرفت که روز شنبه در آن قرار داشت.

این مطلب برایم مفید است بلی 0 نفر این پست را پسندیده اند

بازار طلا و ارز پایتخت دلار   اخبار برگزیده
  

هدف طرح سوال از رییس‌جمهور هتاکی و توهین به اوست/ رفتاری که با ظریف شد در شأن یک مجلس «اسلامی» نبود/ نمایندگان بدانند رفتارهای شعاری هیچ دستاوری نداردسیاستمدار و مدیر ارشد دولت‌های پس از انقلاب، گفت: نوع طرح سوال از رئیس‌جمهور و رفتارها نشان‌دهنده این است که می‌خواهند رئیس جمهور به مجلس بیاید و به او بی‌احترامی، هتاکی و توهین کنند.
ایلنا سازمان تربیت بدنی رئیس جمهور دولت 

  

به زودی یک بورس جدید متولد می‌ شودبعد از افزایش رشد شاخص های بورس در ایران علی صحرایی، مدیر عامل بورس تهران گفت: به زودی یک بورس جدید متولد می‌شود که در آن املاک و زمین معامله می‌شود
مستقل‌آنلاین بورس تهران زمین بازار خودرو 

  

جزئیات جدید از حادثه نطنزاین تنها گزارش نورنیوز در مورد این حادثه نیست...
رویداد۲۴ سازمان انرژی اتمی غنی سازی سایت فردو 

  

اعلام قیمت برخی خودروهای پرتیراژ از سوی اتحادیه فروشندگان خودروقیمت برخی خودروهای پرتیراژ در 17 تیر 99 بر اساس اعلام اتحادیه فروشندگان خودرو مشخص شد.
خودروتک قیمت خودرو پژو 

  

معاون روابط کار وزارت تعاون گفت: کارفرمای شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه متعهد شد حقوق و مزایای اردیبهشت و خرداد 1399 را بلافاصله پس از رفع مسدودی حساب شرکت و حداکثر تا دهم مرداد پرداخت کند.
نامه نیوز کار وام خودرو 

  

سخنگوی وزارت امورخارجه: نه از واگذاری جزایر ایرانی خبری است و نه حضور نیروی نظامیاقتصادنیوز: سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به جوسازی ها علیه سند جامع همکاری ایران و چین گفت:نه از واگذاری جزایر ایرانی خبری است و نه حضور نیروی نظامی و نه سایر موهومات.
اقتصادنیوز سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

سازمان جهانی بهداشت: مسئله انتقال کرونا از طریق هوا هنوز قطعی نیستسازمان جهانی بهداشت می‌گوید شواهد فزاینده‌ای درباره انتقال ویروس کرونا از طریق هوا وجود دارد اما این مسئله هنوز قطعی نیست.
مملکت‌آنلاین زمین ویروس تنفس 

  

پوشیدن ماسک می‌تواند مانع ایجاد موج دوم پاندمی شود.از ابتدای هفته استفاده از ماسک در محیط‌های عمومی شلوغ اجباری شده است و چنانچه کسی بدون ماسک به دستگاه، نهاد و یا ارگانی برای دریافت خدمت مراجعه کرد، باید از او درخواست شود تا ماسک بپوشد. همچنین گفته شده که باید از حضور کارمندان و کارکنان در ادارات و دستگاه‌ها در صورت عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده نکردن از ماسک، جلوگیری شود.
۵۵ آنلاین ماسک نیویورک وزارت بهداشت 

  

نتایج قابل توجهی درباره علت حادثه نطنز حاصل شده استابوالفضل عمویی در توضیح جلسه امروز (سه‌شنبه) گفت: کمیسیون امنیت ملی در ادامه جلسات خود برای بررسی حادثه نطنز، عصر امروز جلسه‌ای با حضور آقای علوی وزیر اطلاعات و معاونین، مقامات ارشد فرماندهی پدافند هوایی ارتش و مقامات ارشد نیروی انتظامی برگزار کرد.
اعتماد سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی 

  اخبار داغ
  

نتیجه تست جدید کرونایی‌های استقلال چه شد؟با اعلام پزشک تیم فوتبال استقلال تست کرونای بازیکنان این تیم که پیش از این مثبت بود، منفی شده است اما تست کرونای یک بازیکن دیگر مثبت شد.
شما‌نیوز باشگاه استقلال استقلال فوتبال 

  

شناسایی 2هزار و 262مبتلا به کرونا/فوت 142نفر در 24ساعت اخیر به گزارش خبرنگار مهر، سیما سادات لاری، بعد از ظهر جمعه در ارتباط زنده تلویزیونی، به ارائه تازه‌ترین آمار کرونا در کشور پرداخت. وی با اشاره به شناسایی 2 هزار و 262 مورد جدید کرونا در کشور طی شبانه روز گذشته، گفت: تا کنون 252 هزار و 720 نفر از جمعیت کشور به این بیماری مبتلا شده‌اند. لاری، تعداد فوتی‌ها در 24 ساعت گذشته را 142 نفر اعلام کرد و افزود: بر همین اساس، تا کنون 12 هزار و…
مهر وزارت بهداشت خبرنگار 

  

تست برخی از کرونایی‌های استقلال منفی شدبا اعلام پزشک تیم فوتبال استقلال تست کرونای برخی از بازیکنان این تیم که پیش از این مثبت بود، منفی شده اما تست کرونای یک بازیکن دیگر مثبت شد.
اعتماد باشگاه استقلال استقلال فوتبال 

  

142 فوتی جدید کرونا در کشور/3319 بیمار در وضعیت شدید بیماریسیما سادات لاری از شناسایی 2هزار و 262 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور و طی 24 ساعت گذشته خبر داد و گفت: خوشبختانه تا کنون 215 هزار و 15 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.
برنا بیمارستان 

  

2262 ابتلا و 142 فوتی جدید کرونا در کشور / 3319 بیمار در وضعیت شدید بیماریسلامت نیوز: سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی 2هزار و 262 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور و طی 24 ساعت گذشته خبر داد و گفت: خوشبختانه تا کنون 215 هزار و 15 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند...
سلامت‌نیوز وزارت بهداشت بیمارستان سلامت 

  

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی 2262 مبتلای جدید به ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته خبر داد.
صراط وزارت بهداشت ویروس تهران