روزگار دشوار قطعه سازان لوازم خانگی زیر فشار تورم تولید | رئیس انجمن کارفرمایی قطعه سازان لوازم خانگی ایران: افزایش 100 درصدی قیمت آلومینیوم نسبت به سال گذشته

رئیس انجمن کارفرمایی قطعه سازان لوازم خانگی ایران با اشاره به تورم تولید در حوزه لوازم خانگی و تداوم حیات این صنعت 30 ساله علی رغم همه مشکلات گفت: افزایش نرخ نهاده ها در این صنعت به گونه ای است که قیمت برخی مواد اولیه مانند آلومینیوم در سال جاری با 100 درصد افزایش نسبت … نوشته روزگار دشوار قطعه سازان لوازم خانگی زیر فشار تورم تولید | رئیس انجمن کارفرمایی قطعه سازان لوازم خانگی ا...

رئیس انجمن کارفرمایی قطعه سازان لوازم خانگی ایران با اشاره به تورم تولید در حوزه لوازم خانگی و تداوم حیات این صنعت 30 ساله علی رغم همه مشکلات گفت: افزایش نرخ نهاده ها در این صنعت به گونه ای است که قیمت برخی مواد اولیه مانند آلومینیوم در سال جاری با 100 درصد افزایش نسبت به سال قبل روبرو بوده است.  

مرسل صدیق با اشاره به پیشران بودن صنعت لوازم خانگی به فعالیت سخت واحدهای مختلف قطعه سازی در حوزه لوازم خانگی اشاره و اظهار کرد: تولیدکننده لوازم خانگی با تورم تولید مواجه است، قطعه سازان لوازم خانگی به علت کوچک مقیاس بودن، تحمل کمتر و لزوم ماندگاری در بازار، هر ساله همراه با تورم و سایر هزینه های تولید مجبور می شوند به قیمت نهایی خود اضافه کنند و برای همین تورم بخش تولید در حال حاضر در این بخش انباشته نشده است اما تولیدکننده محصول نهایی، به خاطر ثابت نگه داشتن قیمت خود در بازار، افزایش نرخ نهاده های تولید و افزایش دستمزد، اکنون متحمل تورم شده است.

وی ادامه داد: با توجه به این وضعیت دولت باید با درخواست افزایش قیمت لوازم خانگی موافقت کند چراکه در غیر این صورت کارخانه هایی که طی 30 سال تلاش توسعه یافته اند، با ضرر مواجه می شوند.

رئیس انجمن صنفی کارفرمایی قطعه سازان لوازم خانگی ایران با بیان اینکه در سال جاری قیمت برخی نهاده های تولید لوازم خانگی مانند آلومینیوم تا 100 درصد هم با افزایش روبرو بود، گفت: مواردی مانند خدمات پس از فروش هم در قیمت لوازم خانگی تاثیر دارد از همین رو دولت باید این ملاک ها را در تعیین نرخ نهایی مدنظر قرار دهد تا با تداوم تولید روبرو باشیم.

*درحدود 90 درصد قطعات لوازم خانگی تولید داخل است

وی با بیان اینکه در اروپا ارزش تولید قطعات در هر محصول بالای 70 درصد است، گفت: برخی قطعات در حوزه صنعت لوازم خانگی ایران وابسته یا وارداتی است که این نرخ به 10 تا 15 درصد می رسد و 70 تا 75 درصد ارزش یک محصول را قطعات داخلی تشکیل می دهد.

صدیق بیان کرد: در برخی قطعات مورد نیاز مانند کمپرسور یخچال با هدایت وزارت صمت به سوی تولید داخلی حرکت هایی انجام شده است اما سایر واحدهایی که در قطعه سازی فعالیت می کنند عمدتا تولیدکننده هایی هستند که از دهه 80 به بعد با واحدهای مهندسی و تحقیق و توسعه وارد این صنعت شده اند و می توان روی ماندگاری و تداوم آنها حساب کرد.

وی تصریح کرد: با ظرفیت و دانشی که قطعه سازان ایرانی به دست آورده اند، هم اکنون 85 تا 90 درصد کل قطعات لوازم خانگی در داخل تولید می شود، همچنین از نظر کیفیت محصولات ما با تولیدکنندگان ترکیه، مالزی، اندونزی، کره جنوبی، ویتنام و … قابل مقایسه است و در واقع این کشورها رقبای صادراتی ما در بخش قطعه سازی به شمار می روند.  

رئیس انجمن صنفی کارفرمایی قطعه سازان لوازم خانگی ایران به حوزه صادراتی محصول نهایی (لوازم خانگی) اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه صادرات محصولات لوازم خانگی مستلزم ارائه خدمات پس از فروش در کشور هدف و استقرار دفاتر در این کشورهاست، تعداد کشورهای هدف صادراتی در این زمینه کمتر از مقاصد قطعه سازان است اما در همین شرایط هم صادرات لوازم خانگی ایرانی به کشورهای عراق، افغانستان، تاجیکستان، ازبکستان و ارمنستان صورت می گیرد. در حال حاضر قطعات لوازم خانگی هم با توجه به مازاد تولید به کشورهای ترکیه، پاکستان، فرانسه، تونس، مصر، سوریه و …. صادر می شود.

*تحریم، عامل چالش ارزآوری صادرات قطعات لوازم خانگی

وی گفت: ارزآوری این بخش با توجه به تحریم ها و مشکلات بانکی برای جابجایی پول با چالش روبرو است و باید اقداماتی از سوی وزارت خارجه مانند ایجاد زمینه تسهیل گری صورت گیرد.

رئیس انجمن صنفی کارفرمایی قطعه سازان لوازم خانگی ایران با بیان اینکه اعضای موثر این انجمن به 150 قطعه ساز می رسد، افزود: فعالیت در قطعه سازی لوازم خانگی بر اساس علم و تکنولوژی است و باید استانداردهای ملی، استانداردهای جهانی، دستورالعمل های تولید محصول و دستورالعمل مشتری و خریدار مورد توجه تولیدکننده قرار گیرد.

قطعه سازان تورم تولید   اخبار برگزیده
  

خبر نماینده مجلس درباره مذاکرات ایران و آمریکانماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی طی رشته توییتی با اشاره به مذاکرات ایران و آمریکا نوشت: با وجود انجام مذاکراتی در نیویورک توافق قریب‌الوقوعی به دلیل کارشکنی امریکا وجود ندارد.
فردا مجلس شورای اسلامی ایران ایران و آمریکا 

  

توانگر:‌ آمریکا درصدد کشاندن ایران به مذاکرات مستقیم رسمی استنماینده مردم تهران گفت: آمریکا در تلاش برای امتیازگیری هسته‌ای از ایران در ازای آزادسازی دارایی‌های بلوکه شده است که این امر خلاف قانون و مغایر منافع ایران بوده و همچنین دولت آمریکا همچنین درصدد کشاندن ایران به مذاکرات مستقیم رسمی است.
ایلنا ایران تهران هسته ای 

  

آمریکا مانع رفع تبعیض و حل صلح‌آمیز مناقشات استسیدصولت مرتضوی گفت: اقدامات قهری یک‌جانبه ایالات متحده آمریکا و مداخلات خرابکارانه برخی کشورها ناقض اهداف اصول منشور ملل متحد شامل اصل حق حاکمیت ملّی، عدم‌ مداخله، حق تعیین سرنوشت، عدم تبعیض و حل صلح‌آمیز مناقشات است.
ایلنا ایالات متحده آمریکا سوئیس توسعه پایدار 

  

واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از امروز | معوقات حقوق بازنشستگان پرداخت می شود؟معاون اقتصادی سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح کشور(ساتا) توضیحاتی را در مورد نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی و همچنین مولدسازی دارایی‌های ساتا ارائه کرد.
مثلث سازمان تامین اجتماعی تامین اجتماعی کمیسیون اجتماعی مجلس 

  

زمان دقیق واریز سود سهام عدالت اعلام شد| زمان‌بندی و چگونگی واریز سود سهام عدالتزمان دقیق واریز سود سهام عدالت مشخص شد. احتمالاً زمان‌بندی و چگونگی واریز این سود تغییرات مثبتی خواهد داشت.
خانه فوتبال سازمان بورس و اوراق بهادار سود سهام عدالت 

  

زمان اهدای توپ طلای 2023 مشخص شدمجله فرانس فوتبال زمان اهدای توپ طلای 2023 را اعلام کرد.
خانه فوتبال توپ طلا فوتبال ایران خودرو 

  

اصل بدهی واردات گاز از ترکمنستان را تسویه کردیموزیر نفت گفت: تمام بخش اصلی بدهی‌مان بابت واردات گاز که در دوره‌ها و دولت‌های قبل اتفاق افتاده بود را این دولت تسویه کرد.
ایلنا واردات واردات گاز گاز 

  

واکنش سازمان ملل به بازگشایی سفارت ایران در عربستانسخنگوی دبیرکل سازمان ملل از بازگشایی سفارت جمهوری اسلامی ایران در عربستان سعودی استقبال کرد و آن را برای منطقه مفید خواند.
فردا سازمان ملل سازمان همکاری اسلامی ایران 

  

حضور آمریکا و انگلیس در عراق اختلالاتی روی روابط ما با عراقی‌ها ایجاد می‌کند‌/ قدرتمندی ایران به غربی‌ها ثابت کرد که نمی‌توانند در منطقه تاثیرگذار باشندیک عضو کمیسیون انرژی گفت: ما باید با دقت بیشتری در عرصه جهانی حرکت کنیم و از این شرایطی که به وجود آمده است، استفاده کنیم. مطمئنا این روی اقتصاد، تولید نفت و بهبود معیشت در جامعه ما تاثیرگذار خواهد بود.
ایلنا مجلس شورای اسلامی اوکراین تایوان 

  

شرط عجیبی که نکونام را دوباره از استقلال دور کردابتدا باید رضایت آقای ایکس را بگیری شرط باورنکردنی برای حضور نکو در استقلال!
خانه فوتبال ایران خودرو ایران روزنامه ایران 

  

ظریف: انتخاب کردیم آنان را که در پی کاستن از خسارات بودند را «سازشکار» و حتی «خائن» بنامیموزیر امور خارجه پیشین کشورمان با انتشار یادداشتی علت و چرایی استفاده خود از عبارت «خودمان انتخاب کردیم» که چندسال قبل از سوی او مطرح شد و مورد انتقادات فراوان قرار گرفت را تشریح کرد.
مثلث محمدجواد ظریف اینستاگرام ایران 

  

محسن رضایی: نیازمند اجرای طرح‌های دراز مدت در زمینه آب هستیممعاون اقتصادی رئیس جمهور تنش آبی را یکی از مشکلات کشور و بالتبع استان سمنان دانست و گفت: نیازمند اجرای طرح‌های دراز مدت در زمینه آب هستیم.
فردا محسن رضایی رئیس جمهور ایران 

  

نقش سازنده ‎ایران در عرصه بین‌المللی به نفع چندجانبه‌گرایی افزایش خواهد یافتسخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد:نقش سازنده ‎ایران در عرصه بین‌المللی به نفع چندجانبه گرائی افزایش خواهد یافت.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران وزارت خارجه 

  اخبار داغ
  

مقصر سقوط بورس شناسایی شد!ابراهیم نوایی، کارشناس بازار سرمایه، در برنامه بورسان روز جاری، با اشاره به نامه اخیر ایرانخودرو، به بررسی دلایل ریزش بورس امروز پرداخت.
گسترش بورس تهران سرمایه ایران خودرو 

  

اقتصادنیوز: سکه امامی امروز وارد کانال 28 میلیون تومان شد؛ در صورتی که هر کانال قیمتی را به 10 پله مساوی تقسیم کنیم؛ فلز گران بهای داخلی امروز تا پله هفتم کانال 28 میلیون تومان بالا رفت، این قیمت در مقایسه با عصر پنجشنبه بیش از 700 هزار تومان افزایش را نشان می دهد.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

کاهش قیمت خودرو در بازار ادامه دارد/ 1000 خودرو وارداتی در مرحله ترخیصسرپرست وزارت صمت ضمن تاکید بر تداوم کاهش قیمت خودرو در بازار، گفت: طبق گزارشی که ارائه شده، در حال حاضر 1000 دستگاه در مرحله ترخیص است.
برنا قیمت خودرو 

  

مهلت ارسال مقاله برای ویژه‌نامه «اثرات همه‌گیری کرونا» تمدید شد به گزارش خبرگزاری مهر، مهلت ارسال مقاله برای انتشار در ویژه‌نامه فصلنامه علمی-پژوهشی «تحقیقات اطلاع‌رسانی و کتابخانه‌های عمومی» در موضوع «اثرات همه‌گیری کووید -19 در حوزه کتابخانه‌های عمومی» تمدید شد. اندیشمندان، پژوهشگران و صاحب‌نظران علاقه‌مند به مشارکت در این ویژه‌نامه می‌توانند از طریق وب‌سایت نشریه به نشانی https://publij.ir، مقاله‌های خود را تا پایان مرداد 1402 برای این…
مهر وزارت علوم فناوری حوزه 

  

قیمت خودرو همچنان کاهشی خواهد بودسرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت:امسال واردات خودرو خواهیم داشت. در آینده نزدیک حدود هزار دستگاه خودرو از گمرک ترخیص می‌شود.
فردا قیمت ایران خودرو واردات خودرو 

  

شاخص بورس تهران پس از چند هفته سکون بالاخره امروز در حرکتی با افت بیش از 3 درصدی قفل بدون تغییر ماندن را شکست تا پس از هفته‌ها در یک مسیر قرار بگیرد.
اقتصادنیوز بورس تهران شاخص تهران 

  

قیمت سکه دوباره پرواز کرد | قیمت سکه 500 هزار تومان افزایش یافتقیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (‌شنبه، 20 خرداد 1402) در بازار تهران 28 میلیون و 400 هزار تومان معامله شد که نسبت به روز کاری گذشته (پنجشنبه) 500 هزار تومان افزایش قیمت داشت.
فردا قیمت افزایش قیمت تهران 

  

اقتصادنیوز: در روزی که اغلب نمادهای بازار با افت قیمت مواجه بودند، شاخص بورس تهران بیش از 73 هزار واحد سقوط کرد.
اقتصادنیوز بورس تهران شاخص قیمت 

  

سقوط سنگین 73 هزار واحدی شاخص بورس همه را شوکه کردایسنا: بازار سرمایه هفته جدید را با چراغ قرمز آغاز کرد به طوری که شاخص‌ کل این بازار بیش از 73 هزار واحد کاهش یافت.
نامه نیوز شاخص ایران خودرو ایران 

  

شناسایی 35 بیمار جدید کرونا در کشور/ یک بیمار دیگر جان باختمرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از شناسایی 35 بیمار جدید کرونا در کشور خبرداد.
ایلنا روابط عمومی وزارت بهداشت