تسنیم   |  ورزشی  |  

کیهانی: احسان حدادی خودش یک فدراسیون است/ به حواشی تا زمان انتخابات توجه نمی‌کنم

رئیس فدراسیون دوومیدانی گفت: آماده کردن احسان حدادی هزینه‌های سنگینی دارد که ما همه تلاش خود را برای تامین آن انجام می‌دهیم و امیدوارم او نیز به موفقیت برسد.

کیهانی: احسان حدادی خودش یک فدراسیون است/ به حواشی تا زمان انتخابات توجه نمی‌کنم

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مجید کیهانی در نشست خبری ظهر امروز که در محل فدراسیون دو و میدانی برگزار شد در ابتدا اظهار داشت: سال 2019 برای دو و میدانی آسیا متفاوت از قبل بود. به طوریه مسابقات نوجوانان آسیا زودتر از موعد برگزار شد و به همین دلیل مجبور شدیم اردوها را زودتر شروع کنیم. همچنین مسابقات قهرمانی بزرگسالان نیز به میزبانی قطر برگزار شد و در حال حاضر رویداد خاصی پیش رو نداریم و تمرکزمان بر روی کسب سهمیه مسابقات جهانی و همچنین المپیک است.

وی افزود: خوشبختانه کارها تا الان مطابق برنامه‌ها پیش رفته است. ما در اجرای برنامه‌هایمان مسائل مهم را در نظر می‌گیریم الان در شرایط اقتصادی خاصی هستیم و باید از هزینه‌هایی که ممکن است در آینده مشکل‌ساز شوند جلوگیری کنیم. به هر حال تاکنون در دوره مدیریتی‌ام تمام مسائل را به بهترین نحو انجام می‌دهیم تا بتوانیم زمینه برگزاری یک انتخابات خوب را فراهم کنیم.

رئیس فدراسیون دو میدانی  ادامه داد: جو و شرایط دو و میدانی به شکلی است که وقتی به پایان دوره می‌رسید همیشه مسائلی مطرح می‌شود تا مدیر وقت دچار بی‌انگیزگی شود اما من بی‌انگیزه نشده‌ام. ضمنا هنوز تصمیمی برای حضور در دوره بعدی فدراسیون ندارم و در واقع بودن در هر شرایطی با روحیاتم سازگار نیست.

کیهانی با اشاره به نتایج کسب شده در مسابقات قهرمانی آسیا در قطر گفت: نتایج این دوره بازخوردهای مختلفی داشت. ما بعد از یک سال و نیم اردوهایی که برای حضور در بازی‌های آسیایی تشکیل شد به جاکارتا رفتیم و پس از آن ورزشکاران نیاز به استراحت برای فصل جدید داشتند. شاید برخی نفرات دچار بی‌انگیزگی شدند و برخی دیگر نیز نیاز به استراحت داشتند. ما 3 سال و نیم موفق را پشت سرگذاشتیم. فدراسیون در چنین شرایطی یا باید همین روند را ادامه بدهد یا اینکه به فکر چند سال بعد دو و میدانی باشد. ما برای آنکه به فکر آینده باشیم باید تغییراتی را در تیم ملی ایجاد می‌کردیم. در مجموع نتایجی که در قطر کسب شد متوسط بود و حق دارید که نمره خوبی ندهید.

وی با اشاره به مصاحبه‌های پیاپی سخنگوی فدراسیون و موضع‌گیری علیه ملی‌پوشان گفت: باید بیشتر در این باره با تیمور غیاسی صحبت کنم و سعی کنیم هماهنگی بیشتری در بیان مسائل مختلف داشته باشیم.

رئیس فدراسیون دومیدانی درباره وضعیت احسان حدادی قهرمان پرتاب دیسک آسیا عنوان کرد: احسان اسطوره دو و میدانی است و پرافتخارترین ورزشکار این رشته در ایران محسوب می‌شود. او در سال 2015 و در جریان مسابقات قهرمانی جهان در پکن رکورد 60 متر و 36 سانتیمتر را به ثبت رساند و حذف شد. در واقع احسان به عنوان نایب قهرمان المپیک لندن دچار سیر نزولی بود. ما در طول 3 سال و نیم گذشته بهترین شرایط را برای او با همه سختی‌هایی که وجود داشت تامین کردیم و او حالا مدعی کسب مدال المپیک است. احسان در طول این 3 سال دو طلای قهرمانی آسیا و یک طلای بازی‌های آسیایی را کسب کرد و توانست دوباره خودش را به لیگ الماس برساند و حالا رکوردهایش به مانند دوران اوجش در گذشته است. کار و بودجه زیادی برای موفقیت احسان صرف شده تا او دوباره بتواند مدعی قهرمانی در جهان و کسب مدال در املپیک شود. ما سعی کردیم خواسته‌های حدادی را انجام بدهیم و بجز مقطع کوتاهی پس از بازی‌های آسیایی در سایر موارد تمامی خواسته‌هایش برآورده شد و حالا هم که قرار است تا 10 تیر ماه در اردوی آمریکا حضور داشته باشد.

کیهانی در این باره ادامه داد: هر چه احسان تا امروز خواسته انجام شده است و این در حالیست که تامین هزینه‌ها کار سختی است. حدادی خودش یک فدراسیون است و تامین هزینه‌های اردوها و اعزام‌های او یکی از سنگین‌ترین وظایف رئیس فدراسیون محسوب می‌شود. همین پول بلیط سفرش به آمریکا عدد قابل توجهی می‌شود که حتی بیشتر از مبلغ اعزام یک تیم فدراسیون دیگری به یک مسابقات می‌شود. ما سعی می‌کنیم تا مسابقات جهانی مشکلی بوجود نیاید که البته در این مسیر به کمک کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش نیز نیاز داریم بر همین اساس قرار است جلسه سه جانبه‌ای بین من، صالحی امیری و داورزنی برگزار شود تا درباره تامین هزینه‌های اردوی حدادی تا زمان برگزاری مسابقات قهرمانی جهان صحبت کنیم. من خیلی امید دارم که احسان با این پشتکاری که دارد بتواند در مسابقات جهانی قطر مدال بگیرد. او همین چند شب قبل تا ساعت 11 در حال تمرین در مجموعه آفتاب انقلاب بود. به هر حال برای المپیک احسان هم پس از حضورش در قطر تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

رئیس فدراسیون دو میدانی  عنوان کرد: حمایت از احسان وظیفه ما است و سعی می‌کنیم به بهترین شکل انجام بدهیم. بهترین حالت برای او این است که اسپانسر شخصی داشته باشد اما این موضوع تاکنون مهیا نشده است.

وی درباره انتقادات برخی ورزشکاران مبنی بر عدم پرداخت حقوق گفت: ما در صورتی از یک ورزشکار حمایت می‌کنیم که یا شانس کسب مدال در همان سال باشد و یا طی 2،3 سال آینده بتواند روی سکو برود. در چنین شرایطی ورزشکاری که در این چارچوب قرار ندارد مصاحبه می‌کند. باید این را در نظر گرفت که شرایط فدراسیون خاص است و در آستانه انتخابات هر کسی ممکن است مصاحبه کند. مگر ما نشسته‌ایم که حقوق توزیع کنیم؟ ما سیستم حقوق محور را به پاداش محور تبدیل کرده‌ایم و به همه قهرمانانی که در چارچوب برنامه فدراسیون عمل کردند کمک کردیم و برای آنکه بین کسی که مدال می‌گیرد و کسی که روی سکو نمی‌رود تفاوت ایجاد کنیم پاداش را در نظر گرفتیم.

کیهانی درباره دوپینگ حسین کیهانی اظهار داشت: ابتدا باید بگویم که تمامی تست‌های حسین کیهانی تا بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا منفی بوده است. من در همین چند روز شنیدم که عنوان شده جواب تست دوپینگ او قبل از گرفتن پاداش از رئیس کمیته ملی المپیک آمده که در واقع چنین چیزی نبوده است. ما دوشنبه به دیدار صالحی امیری رفتیم و کیهانی پاداش را از رئیس کمیته المپیک گرفت و پس از آن بود که نامه سازمان مبارزه با دوپینگ فدراسیون جهانی دوومیدانی برای ما ارسال شد. در این نامه آمده بود که همه چیز محرمانه است اما متاسفانه خودشان موضوع را رسانه‌ای کردند که ما به این مسئله اعتراض کردیم. قرار است تا امروز مدارک و مستندات را آماده کنیم و برای این سازمان بفرستیم. ما سعی می‌کنیم دفاع کاملی از حسین کیهانی داشته باشیم. اما باید تابع قوانین و سازمان‌های بالادستی هم باشیم. ما هیچ پنهان‌کاری در این موضوع نداریم و هم موظف هستیم که از ارگان‌های مربوطه تبعیت کنیم و هم از ورزشکارمان مایت داشته باشیم.

رئیس فدراسیون دوومیدانی درباره انتقادات سجاد مرادی، هادی سپهرزاد و محسن ربانی 3 مربی این رشته که عضو سازمان تیم‌های ملی نیز هستند گفت: موضوع مربیان داخلی یکی از برنامه‌های فدراسیون بوده که ما سعی کرده‌ایم این موضوع را پررنگ‌تر از قبل کنیم. به طوریکه در طول 3 و نیم سال گذشته 35 مربی تهرانی و شهرستانی به خارج از کشور اعزام شده‌اند تا تجربه‌اندوزی کنند. ما تلاش می‌کنیم از مربیان ایرانی که کار اثرگذار دارند حمایت کنیم. اما مگر همه مربیان ایران همین 2،3 نفر هستند؟ خیر اینگونه نیست. اینکه خودمان را با مک ویلکینز مربی احسان حادادی مقایسه کنیم نشان می‌دهد که در جای دیگری هستیم. این امکان وجود ندارد که خواسته‌ای به فدراسیون تحمیل شود. مگر مک ویلکینز به طور مستمر از فدراسیون حقوق می‌گیرد؟ قرار داد ما با مربیان داخلی درست مثل مک ویلکینز تا پایان بازی‌های آسیایی بود و پس از آن نیز باید دوباره توافق صورت می‌گرفت. ما به هیچ مربی نگفتیم که همکاری نمی‌کنیم اما اعلام کردیم که طبق قرارداد قبلی کارشان را دوباره آغاز کنند. در واقع هیچ مخالفتی با تمدید قرارداد آنها وجود نداشته است. ما با آنها شفاهی این موضوع را گفتیم تا به کارشان ادامه دهند تا قرارداد منعقد شوند اما برخی خواسته‌هایی دارند که در توان فدراسیون نیست. مقایسه با شرایط مک ویلکینز یک مقایسه مع‌الفارق است و نباید صورت بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: هادی سپهرزاد در مسابقات جوانان آسیا پاداش خود را هم گرفت و اسناد آن موجود است ما هم حقوق متناسب داریم، هم پاداش و هم شفاهی اعلام کردیم که به کارشان ادامه دهند. اما اگر این وضعیت را دوست ندارند خب، ادامه ندهند. این افراد در تصمیم‌گیری‌های 3 سال گذشته در دوومیدانی دخیل بوده‌اند و از شرایط موجود باخبر هستند. به هر حال ممکن است حواشی بیشتر از این هم تا زمان برگزاری انتخابات شود اما توجه نمی‌کنیم و اگر در انتخابات صلاح دانسته شود به کارم ادامه خواهم داد و اگر نتوانم کمک کنم قطعا حضور نخواهم داشت.

کیهانی افزود: من در شرایط سخت کار کرده‌ام اما باید مجمع رای بدهد و خانواده دوومیدانی موافق حضورم باشد. اگر کسی بهتر از من بیاید و شرایط بهتری را ایجاد کند حق است که در فدراسیون باشد ضمنا مشکلات سلامتی‌ام هم مطرح است. به هر حال مسئله مهم در زمان کنونی جلو بردن مطلوب فدراسیون تا چهار ماه آینده است. دوومیدانی همیشه پرحاشیه بوده و اگر روند این رشته بررسی شود همواره این شرایط وجود داشته است. آیا همه دوومیدانی مشکل است؟ ما موفقیت‌های زیادی طی سال‌های اخیر داشته‌ایم و قبول هم داریم که مشکلاتی هم داریم اما باید کمک شود.

رئیس فدراسیون دو میدانی خاطر نشان کرد: سجاد مرادی کسی بوده که هم حقوق گرفته و هم پاداش. او نزدیک به 250 میلیون پاداش دریافت کرده است همچنین ورزشکار شاخص خود در پرتاب دیسک را در اختیار سپهرزاد گذاشتیم که پاداش نقره آسیا را خواهد گرفت.

وی درباره اعزام روسای هیئت‌ها به مسابقات مختلف که بیشتر وظیفه خاصی را نیز برعهده ندارند اظهار داشت: روسای هیات‌ها رکن اصلی فعالیت دوومیدانی در کشور هستند که نه دیده می‌شوند و نه حقوق دریافت می‌کنند. بنابراین ما برای ایجاد انگیزه و همچنین تجربه‌اندوزی آنها را اعزام می‌کنیم. آنها توریستی اعزام نمی‌شوند و ما هم نمی‌توانیم به این موضوع متهم شویم.

کیهانی درباره استعفاهای متعدد در فدراسیون گفت: شرایط دوومیدانی و کار با من متفاوت است من حتی بیزینس خودم را تعطیل کرده‌ام تا تمام تمرکزم روی دوومیدانی باشد. من مسئول فدراسیون هستم و شکست‌ها را نیز باید پاسخ بدهم. بنابراین کسانی که می‌توانند کمک کنند همچنان در کنارم خواهند بود و آنها که خواسته‌ای داشته‌اند که نتوانسته‌ام برآورده کنم یا بالعکس شرایط برای ادامه همکاری فراهم نیست.

رئیس فدراسیون دوومیدانی درباره شرایط حسین رسولی قهرمان پرتاب دیسک جوانان آسیا گفت: او بر اساس تمرینات غلطی که داشت مصدوم شد. رسولی در حال حاضر در تهران است تا روند درمانش پیگیری شود. مگر می‌شود که ما چنین استعدادی را رها کنیم؟ اما اجازه هم نمی‌دهیم استعدادی که مصدوم شده تمرین کند تا شرایطتش بدتر شود.

وی درباره انتقادهای زیادی که از فدراسیون متبوع او صورت گرفته تصریح کرد: تا الان سعی کرده‌ایم کمیته انضباطی نداشته باشیم و واکنشی هم به این صحبت‌ها نشان ندهیم. متاسفانه من میراث‌دار فرهنگ غلطی هستم که در دوومیدانی نهادینه شده است.

کیهانی در پایان با بیان اینکه کسب 4 سهمیه المپیک توکیو برای فدراسیون دوومیدانی ایده‌آل است گفت: اشتباهاتی در انتخابات کنفدراسیون فوتبال آسیا داشتم اما با این وجود الان جایگاه بهتری نسبت به گذشته داریم.

مجید کیهانی: تمام تست‌های حسین کیهانی در بازی‌های آسیایی منفی است/ نمونه مطرح شده مربوط به مسابقات 2019 قطر استآزمایش دوپینگ قهرمان دوومیدانی ایران مثبت اعلام شد/ کیهانی در آستانه محرومیت چهار ساله

 

انتهای پیام/

احسان حدادی المپیک کمیته ملی المپیک   اخبار برگزیده
  

افشای جاسوسی از مقامات بلندپایه در خاور میانه​اقتصاد نیوز:هکرها با نفوذ به دستکم 10 اپراتور در نقاط مختلف دنیا از جمله خاورمیانه، در 7 سال گذشته به جاسوسی از مقامات بلندپایه پرداخته اند.
اقتصادنیوز جاسوسی خاورمیانه اقتصاد 

  

حسین مرعشی: از اختلاف روحانی و جهانگیری نگران شده ایمحسین مرعشی در روزنامه کارگزاران نوشت:از زمانی که جایگاه معاون اول رئیس‌جمهور در قانون اساسی تغییر کرد و به جای نخست وزیر در قانون جمهوری اسلامی تعریف شد، همیشه در دولت‌هایی که به عنوان دولت‌های خردمند تعریف می‌شدند، از جایگاه قابل توجهی برخوردار بود.
مثلث حسین مرعشی دولت دوازدهم رئیس جمهور 

  

تست مخفیانه یک خودرو در تهران (تصاویر)به تازگی تصاویری از تست شاسی بلند معروف و هیبریدی BYD یعنی مدل تانگ در خیابان های تهران منتشر شده است که البته ظاهری پوشیده شده با برچسب های مخصوص بدنه دارد اما با توجه به قدمت حضور این خودرو در جهان با یک نگاه می توان حدس زد که با چه خودرویی طرف هستیم.
خودروتک واردات خودرو خودرو خودروسازان 

  

وی عصر سه شنبه در آئین گرامیداشت روز ملی اصناف در سالن اجتماعات مجتمع اداری اصناف قم اظهار داشت: رهبری حسابی در آمریکا ندارد، و این کار احمقانه‌ای است که ترامپ انجام می‌دهد.
نامه نیوز قم موشک ایران 

  

ترامپ دوباره عقب نشینی کرد : ایران با دولت من مذاکره کندتسنیم : رئیس‌جمهور آمریکا ساعاتی پس از خط و نشان کشیدن برای ایران در فضای مجازی، بار دیگر از ایران خواست که با دولت وی مذاکره کند.
مثلث دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

اصلاح طلبان دنبال استعفای روحانی هستندعضو هیأت رئیسه مجلس گفت: با این دست فرمون فکر می کنم که استعفای آقای روحانی اتفاق بیفتد چون او ظرفیت روحی، انرژی، برنامه صحیح و تیم مناسب را در اختیار ندارد بنابراین ادامه این وضعیت تا یک جایی خواهد بود بعد از آن سیستم قفل می کند،
نامه نیوز اصلاح طلبان حسن روحانی سلامت 

  

قیمت خودرو چقدر کاهش پیدا کرد؟ (جدول)قیمت خودرو در چهارمین روز هفته کاهشی محسوس را نسبت به روز گذشته تجربه کرده است.
خودروتک قیمت خودرو جدول 

  

فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ، موظف به توقف برخورد با مأموران نیروی انتظامی در ماجرای برخورد با یک مجرم در منطقه تهرانپارس شد.
نامه نیوز بازداشت دیپلماسی نیروی انتظامی 

  

لغو حمله، فریب بزرگفایل صوتی یادداشت لغو حمله، فریب بزرگ را با صدای سید علی هاشمی بشنوید.
مستقل‌آنلاین 

  

دعوای جهانگیری و روحانیفایل صوتی یادداشت دعوای جهانگیری و روحانی را با صدای سید علی هاشمی بشنوید.
مستقل‌آنلاین 

  اخبار داغ
  

افزایش تورم در کانادانرخ تورم کانادا تا پایان ماه می از 2.4 درصد گذشت.
خبرفوری افزایش قیمت تورم کانادا 

  

دلار ارزان‌تر شدامروز نیز قیمت خرید ارز در بانک‌ها با کاهش همراه بود و نرخ داد و ستد در صرافی‌های مجاز بانکی هم کاهش یافت.
مثلث دلار دلار آمریکا قیمت ارز 

  

چرا گوشت ارزان نمی‌شود؟معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه طی سه ماهه نخست سال 35 هزار تن گوشت گوساله با ارز نی
خبرفوری گوشت وزارت جهاد کشاورزی کشاورزی