ایلنا   |  ورزشی  |  

اوضاع تیم ملی نگران کننده است و امیدوارم تا شروع جام جهانی بهتر شود/ مقایسه اسکوچیچ با کی‌روش کار درستی نیست/ در ایران مربیان وطنی احترامی که شایسته‌اش هستند را نمی بینند

سرمربی ایرانی شاغل در لیگ چین از هدایت این تیم کنار رفت.

اوضاع تیم ملی نگران کننده است و امیدوارم تا شروع جام جهانی بهتر شود/ مقایسه اسکوچیچ با کی‌روش کار درستی نیست/ در ایران مربیان وطنی احترامی که شایسته‌اش هستند را نمی بینند

سرمربی ایرانی شاغل در لیگ چین از هدایت این تیم کنار رفت.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، فوتبال ایران در حال حاضر در فصل نقل و انتقالات و فاصله بین دو فصل است و تیم های مختلف در حال آماده سازی برای فصل آینده شان هستند و از طرفی تیم ملی ایران هم در شرایطی آماده جام جهانی قطر می‌شود که اوضاعش برای مخاطبان فوتبال نگران کننده است. در این شرایط یکی از افرادی که صحبت هایش مثل همیشه می تواند شنیدنی باشد افشین قطبی است. مربی خوش اخلاق و محبوب ایرانی که سابقه فعالیت در لیگ برتر و ساختن یکی از بهترین تیم‌های لیگ را دارد و با بالا بردن جام قهرمانی آن را برای همیشه در خاطر فوتبالدوستان ثبت کرده است و هم در مقطعی هدایت تیم ملی ایران را بر عهده داشته. قطبی سابقه مربیگری در هفت کشور دنیا را دارد و طبق آمار 70 درصد بازی‌های خود روی نیمکت تیم ملی را با پیروزی پشت سر گذاشته و در حال حاضر هم به خوبی به شرایط حال حاضر تیم ایران زیر نظر اسکوچیچ واقف است و نظرات و ایده‌های خوبی هم برای آن دارد. گفتگوی خواندنی افشین قطبی با ایلنا را از دست ندهید:

 

* ابتدا از فصلی که گذشت صحبت کنیم. یک لیگ با رقابت فشرده بین سه تیم برای قهرمانی که در نهایت به برتری استقلال ختم شد و پرسپولیس بعد از چند قهرمانی پیاپی به عنوان نایب قهرمانی رسید. فصلی که گذشت و کورس قهرمانی آن را در مجموع چطور ارزیابی می کنید؟

معمولا در فوتبال ایران با توجه به برایندی که در سالهای اخیر دیده شده چند تیم مدعی در لیگ برتر داریم که استقلال و پرسپولیس و سپاهان معمولاً جزو آنها هستند و رقابت سخت و تنگاتنگی با هم برای رسیدن به عنوان قهرمانی دارند و شاید فاصله خیلی زیادی هم میان آنها نباشد. در این میان عوامل متعددی وجود دارد که بین تیم های با کیفیت مدعی قهرمانی تعیین می کند کدام یک بالاتر بایستند. سوای مسائل فنی مواردی مثل مصدومیت ها، شرایط بازیکنان و بعضاً شانس فاکتورهای مهمی هستند که تعیین می کنند که کدام تیم قهرمان شود و کدام تیم نایب قهرمان و کدام تیم در جایگاه سوم بایستد. این برای فوتبال ایران خیلی خوب است که سه تیم با کیفیت و مدعی قهرمانی دارد که با هم به رقابت می پردازند.

 

* در حال حاضر در  فصل نقل و انتقالات هستیم که می‌گویند فعالیت یک تیم برای یک فصل از آنجا شروع می‌شود. پرسپولیس تا اینجای کار بین تیم های مدعی و در کل بین همه تیم های لیگ فعالیت بیشتری در نقل و انتقالات داشته و نفرات مطرحی را جذب کرده است. فعالیت نقل و انتقالاتی پرسپولیس را چطور ارزیابی می کنید؟

پرسپولیس خیلی زود وارد نقل و انتقالات و مارکت شد و توانست مهره های با ارزشی به خدمت بگیرد. یکی از بهترین گلرهای آسیا و یکی از بهترین مدافعان میانی آسیا را خریده است و این دو پست خیلی پست های مهمی هستند برای قهرمانی یک تیم و با توجه به داشته های قبلی این تیم و مهره های با کیفیتی که از قبل در اختیار داشت با وجود این نفرات جدید توانسته به خوبی تقویت شود و فکر می کنم در فصل بعد پر مهره ترین تیم پرسپولیس باشد.

 

 * یک برتری دیگر پرسپولیس که در حال حاضر به نظر می‌رسد نسبت به استقلال و سپاهان دارد حفظ ثبات در کادرفنی است. به نظر شما ماندن یحیی گل محمدی در کنار جدا شدن مجیدی از استقلال و نویدکیا از سپاهان با توجه به اینکه مربی جدید مدتی زمان نیاز دارد تا تیمش را بشناسد، می تواند یک پوئن مثبت برای پرسپولیس نسبت به دو رقیب دیگرش محسوب شود؟

من احترام زیادی برای مربیان هم وطنم قائل هستم. متاسفانه خیلی از ما در ایران خارجی پرست هستیم و  احترامی که برای مربیان ایرانی قائل باشیم را نیستیم. یحیی گل محمدی مربی خوب و با کیفیتی است و توانایی های خودش را نشان داده است و تصمیم خوبی از سوی پرسپولیس بود که او را حفظ کرد و با توجه به اینکه دو فصل پیش از این هم در تیم بوده و روی تیمش شناخت کافی دارد زمینه خوبی برای کسب نتایج قابل قبول در فصل آینده دارد و برای همین  فکر می‌کنم پرسپولیس شرایط خوبی با حفظ سرمربی خود دارد.

 

* در مورد وضعیت خودتان بگویید. آیا پیشنهادی برای بازگشت به ایران دارید و اینکه اصلاً اگر پیشنهاد باشد قصد این را دارید که دوباره در ایران فعالیت کنید؟

بعد از حدود چهار سال فعالیت در چین من نیاز داشتم که کمی استراحت کنم و به خانواده ام بپردازم و در این چند ماه اخیر خیلی سعی کردم برای تیم بعدی خودم مطالعه و تحقیق کنم و ببینم در کدام کشور و کدام تیم می توانم فعالیت کنم و تجربه جدیدی داشته باشم. ایران همیشه برای من جذابیت زیادی دارد چرا که عاشق وطنم هستم و اگر موقعیت مناسبی باشد افتخار می کنم که در ایران فعالیت کنم

 

* برویم سراغ تیم ملی، تیم بعد از فراز و نشیب های زیاد در نهایت به جام جهانی صعود کرد ولی شرایط آماده سازی برای این مسابقات تا اینجا اصلاً خوب نبوده و نگرانی های زیادی به همراه داشته است. با این شرایط اوضاع را در فاصله چند ماه تا شروع جام جهانی چطور ارزیابی می‌کنید؟

تیم ملی تیم مردم است و تیمی است که باید با تمام پشتیبانی و حمایت از لحاظ امکانات و پشتیبانی مواجه باشد تا بتواند تقویت شود و بتواند بهترین و بالاترین سطح خودش را ارائه دهد. ما یک نسل فوق العاده ای از لحاظ نیروی انسانی داریم ولی متاسفانه افرادی که باید کنار تیم باشند و از آن پشتیبانی کنند یا تخصص آن را نداشتند یا امکاناتش را نداشتند و نتوانستیم این تیم را به خوبی پرورش دهیم و آماده کنیم. در حال حاضر فرصت خیلی کم است و وقت زیادی باقی نمانده و فقط فرصت دو بازی تدارکاتی دیگر داریم و باید به جای صحبت کردن در مورد موارد انفرادی و شخصی، باید به فکر این باشیم که چطور با کار گروهی و کمک به هم می توانیم به تیم کمک کنیم تا به بهترین شکل در جام جهانی حاضر شود. دو بازی تدارکاتی قوی لازم داریم. مربیان و کادرفنی تیم ملی باید تمام بازی های بازیکنان لیگ برتر و بازیکنان لژیونر را زیر نظر بگیرند و این هم نباید از طریق ویدیو باشد و باید در ورزشگاه حضور پیدا کنند تا بهترین بازیکنان را برای تیم ملی انتخاب کنند. ممکن است یک بازیکن امروز کیفیت خیلی بالایی داشته باشد ولی 5 ماه دیگر زمان جام جهانی دچار افت شده باشد و ما با رصد کردن دقیق شرایط بازیکن باید بهترین نفرات را در بهترین فرم خودشان در آن زمان در اختیار داشته باشیم و با خودمان به جام جهانی قطر ببریم و امیدوارم این اتفاق بیافتد.

 

* بازی با الجزایر را چطور ارزیابی می کنید؟ این بازی انتقادات زیادی علیه تیم ملی و کادرفنی به همراه داشت.

مقابل الجزایر خیلی بد بازی کردیم و این عملکرد ضعیف دلایل زیادی دارد و باز کردن آن زمان زیادی می طلبد ولی این تنها بازی ضعیف تیم ما نبود و در مرحله مقدماتی جام جهانی هم بازی های ضعیفی داشتیم که البته توانستیم نتیجه بگیریم و دلیلش هم این است که بازیکنان با کیفیتی در تیم داریم که شاید بتوان گفت بهترین نسل تاریخ فوتبال ایران هستند و تیم هایی که مقابل آنها بازی کردیم اکثرا تیم های ضعیفی بودند که شاید در ضعیف ترین فرم ده سال اخیرشان قرار داشتند و بعضی وقت ها نتایج خوب اشتباهات ساختاری یک تیم را پنهان می کند و اشکالات شکل بازی تیم را نشان نمی دهد. بازی با الجزایر یک هشدار برای ما بود و تمرکز بازیکنان بسیار پایین بود. در سازماندهی دفاعی ضعف های اشکاری داشتیم و موقعیت های زیادی به تیم نه چندان قدرتمند الجزایر دادیم. من آرزو می کنم بتوانیم در فرصت باقی مانده این ضعف ها را پوشش دهیم.

 

* فکر می‌کنید چرا بازی‌های تدارکاتی مناسب تا اینجا برای تیم ملی فراهم نشده است؟

دلایل زیادی می تواند داشته باشد که ممکن است بعضی از آنها را ما ندانیم ولی فکر می‌کنم تعلیق رئیس فدراسیون فوتبال ایران باعث شد فدراسیون دچار چالش جدی شود و به همین دلیل نتواند به وظایفش به خوبی و درستی عمل کند و نوعی وقفه در روند کار فدراسیون ایجاد کرد که آسیب هایی در این مقطع برای فوتبال به همراه داشت و عدم توانایی در فراهم کردن دیدار تدارکاتی هم از جمله آن است.

 

* این روزها خیلی‌ها عقیده دارند که کادرفنی تیم ملی باید تغییر کند و حتی صحبت از رفتن اسکوچیچ و استخدام دوباره کی‌روش برای تیم ملی مطرح است. با این نظر چقدر موافقید؟

 من نمی دانم به این سوال چطور پاسخ دهم چرا که هر صحبتی در این خصوص انجام دهم مواردی در کنارش می آید که باعث می شود برای تیم ملی خوب نباشد و ترجیح می دهم در این مورد صحبتی نکنم. تنها صحبت من این است که باید به مربیان و کاری که انجام می دهند  احترام گذاشت. خصوصاً مربیان تیم ملی که شایسته احترام زیادی هستند چه کسانی که در حال حاضر مشغول به کار هستند و چه افرادی که قبلا حضور داشتند و همه تلاش خودشان را انجام دادند و شایسته احترام هستند. ما نباید افراد را با هم مقایسه کنیم و مقایسه کردن کار درستی در اینجا نیست.

 

گفتگو از: سعید رضی پور

انتهای پیام/

استقلال پرسپولیس فوتبال   اخبار برگزیده
  

پیام مقامات ارشد امارات به رئیسیمقامات ارشد امارات در پیام‌هایی جداگانه حادثه زلزله هرمزگان را به رئیس‌جمهور کشورمان تسلیت گفتند.
مثلث زلزله ایران رایگان 

  

آیا کرونا از آزمایشگاهی در آمریکا آمده؟دانشمند آمریکایی: ویروس کرونا از آزمایشگاهی در آمریکا نشأت گرفته است جفری ساکس، استاد مشهور دانشگاه کلمبیا: من به مدت 2 سال ریاست کمیسیون کرونا مجله Lancet[مشهورترین مجله پزشکی دنیا] را بر عهده داشتم. متقاعد شدم این ویروس از یک بیوتکنولوژی آزمایشگاه آمریکا نشأت گرفته و منشأ طبیعی نداشته است. از نظر من این یک اشتباه بزرگ بیوتکنولوژی و نه یک حادثه سرریز طبیعی است...
مستقل‌آنلاین ویروس دانشگاه کلمبیا بیوتکنولوژی 

  

افزایش تعامل سازمان تعزیرات و دیوان عالی کشوردر نشست رئیس سازمان تعزیرات حکومتی و رئیس دیوان عالی کشور بر افزایش تعامل و ارتباط سازنده تأکید شد.
ایلنا تعزیرات قانون روابط عمومی 

  

جاماندگان سهام عدالت بخوانند/ زمان ثبت نام مشمولان اعلام شدرییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: پیش بینی می کنیم 4 میلیون نفر جاماندگان افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد باشند و گروه های بعدی اولویت دار نیز کارگران، کارمندان و ... هستند و احتمالا تا اواسط تابستان آیین نامه فراخوان ثبت نام سهام عدالت در کشور اعلام بشود.
فردا سهام عدالت سهام کمیسیون اقتصادی مجلس 

  

آیین‌نامه اجرایی قانون نظام رتبه‌بندی معلمان ابلاغ شدسخنگوی وزارت آموزش و پرورش از ابلاغ آیین‌نامه اجرایی قانون نظام رتبه‌بندی معلمان خبر داد.
ایلنا قانون وزارت آموزش و پرورش آموزش 

  

خواسته‌های حداکثری و غیرواقعی ایران خارج از برجام است«ایران نه‌تن‌ها پیشنهاد روی میز را قبول نکرده است، بلکه موضوعات بیشتری را نیز اضافه کرده است که خارج از برجام با خواسته‌های حداکثری و غیرواقعی است.»
مستقل‌آنلاین روزنامه ایران سازمان ملل 

  

اکثریت مردم خواهان رسیدن به توافق و احیاء برجام هستنداکثریت مردم طرفدار رسیدن به توافق و احیاء برجام هستند. مسئولان باید به نظر اکثریت مردم احترام بگذارند و برای به نتیجه رساندن مذاکرات تلاش جدی کنند.
مستقل‌آنلاین روزنامه دموکرات جمهوری اسلامی 

  

درخواست رئیسی جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمترئیس مجلس شورای اسلامی از درخواست رئیس جمهور جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمت خبر داد و گفت: با توجه به اینکه طرح استیضاح در راستای اصلاح امور و پیشرفت کار است، بهتر است این فرصت را برای اصلاح اصولی ساختار به دولت بدهیم.
مثلث وزارت نیرو رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی 

  

طرح اصلاح قانون کاهش مجازات حبس تعزیری با فوریت بررسی می‌شودنمایندگان مجلس با بررسی یک فوریتی طرح الحاق یک ماده به قانون کاهش مجازات حبس تعزیری موافقت کردند.
ایلنا قانون بازداشت مجلس شورای اسلامی 

  

مربی پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شدیک پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شد
خانه فوتبال خودرو نساجی فوتبال 

  

تاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادندتاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادند. صحبت‌های انتقادی کارگردان «برادران لیلا» درباره تحریم‌ها در جشنواره مونیخ: یک فاجعه رخ داده و همچنان هم ادامه دارد.
مستقل‌آنلاین خودکشی معتاد مسکن 

  

واریز یارانه نقدی جدید در دولت رئیسی/ کالابرگ چه زمانی توزیع می‌شود؟جانشین معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: قرار است یارانه نقدی در قالب یک پلتفرم و بستر، به کالابرگ تبدیل شود و مردم با مراجعه به فروشگاه‌ها بتوانند کالاها را خریداری کنند که خوشبختانه کارهای آن تا حد خوبی پیش رفته است.
فردا یارانه نقدینگی دولت 

  

لزوم ارائه گزارش سفرهای خارجی شهرداری به شورارئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا طی تذکری خواهان ارائه گزارش سفرهای خارجی شهرداری به این کمیسیون شد.
ایلنا شهرداری تهران جوانان مرگ 

  

چرا باید با غرب خبیث مذاکره کنیم وقتی از تحریم و مشکلات اقتصادی عبور کردیم؟بر چالش تحریم غلبه کرده و در حال خروج تدریجی از رکود اقتصادی هستیم. سؤال اساسی که مطرح می‌شود این است که با این ‌حال چه نیازی به مذاکره با غرب خبیث و جنایتکار است؟
مستقل‌آنلاین بانک جمهوری اسلامی ایران روزنامه 

  

نامهٔ جبههٔ اصلاحات ایران به ابراهیم رئیسیاکنون به‌هر تقدیر این وظیفه و انتظار متوجه دولت جنابعالی است تا با کسب اختیارات لازم، هر چه سریع‌تر موضوع مذاکرات هسته‌ای کشور را با شجاعت و بر اساس تامین منافع ملی کشور به نتیجه برسانید.
مستقل‌آنلاین ایران جمهوری اسلامی ایران اقتصاد ایران 

  اخبار داغ
  

تهران فردا تعطیل است؛ بانک و بورس باز هستندتهران- معاون استاندار تهران از تعطیلی ادارات مهدکودک ها و همه مقاطع تحصیلی استان تهران به جز دماوند و فیروزکوه برای فردا دوشنبه 13 تیرماه خبر داد. به گزارش خبرنگار مهر، عابد ملکی عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران از تعطیلی ادارات مهدکودک‌ها و همه مقاطع تحصیلی برای فردا دوشنبه 13 تیرماه خبر داد...
انصاف‌نیوز تهران استانداری تهران بانک 

  

فردا تهران تعطیل شد/بانک‌ها و بورس فردا تعطیل شدند؟عابد ملکی، معاون استانداری تهران: بانک ها و بورس در تهران فردا (دوشنبه 13 تیر) تعطیل نیستند.
فردا تهران استانداری تهران بانک 

  

بانک‌ها و بازار بورس تهران فردا دوشنبه 13 تیر تعطیل نیستنداستانداری تهران اعلام کرد بورس و بانک‌ها در تهران فردا تعطیل نیستند.
برنا بانک بورس تهران تهران 

  

آخرین قیمت خودرو در بازار امروزحال حاضر مشاهدات بازار خرید و فروش خودرو نشان می‌دهد قیمت اکثر خودروهای داخلی نسبت به روز گذشته ثابت است و فقط برخی با اعلام قیمت‌های کاذب سعی در ایجاد نوسان در بازار را دارند.
۵۵ آنلاین قیمت واردات خودرو خودرو 

  

استان تهران تعطیل شد/ بانک ها و بورس هم تعطیل شد؟اقتصادنیوز: ادارات مهدکودک ها و همه مقاطع تحصیلی استان تهران به جز دماوند و فیروزکوه برای فردا دوشنبه 13 تیرماه تعطیل اعلام شد.
اقتصادنیوز تهران بانک دماوند 

  

بازگشت کرونا به دوران اوجبنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 717 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد.
مستقل‌آنلاین وزارت بهداشت اصفهان 

  

آخرین تحولات بازار خرید و فروش خودرو/ قیمت خودرو ارزان می‌شود؟کاهش عرضه خودرو به همراه عدم تعیین تکلیف آیین‌نامه واردات خودرو، عاملی شده است تا بازار همچنان شاهد کاهش قیمت‌ها نباشد.
فردا واردات خودرو خودرو واردات 

  

آیا کرونا از آزمایشگاهی در آمریکا آمده؟دانشمند آمریکایی: ویروس کرونا از آزمایشگاهی در آمریکا نشأت گرفته است جفری ساکس، استاد مشهور دانشگاه کلمبیا: من به مدت 2 سال ریاست کمیسیون کرونا مجله Lancet[مشهورترین مجله پزشکی دنیا] را بر عهده داشتم. متقاعد شدم این ویروس از یک بیوتکنولوژی آزمایشگاه آمریکا نشأت گرفته و منشأ طبیعی نداشته است. از نظر من این یک اشتباه بزرگ بیوتکنولوژی و نه یک حادثه سرریز طبیعی است...
مستقل‌آنلاین ویروس دانشگاه کلمبیا بیوتکنولوژی 

  

کرونا دوباره جان گرفت/ آمار فوتی های کرونا امروز 12 تیربنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 717 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت 

  

آمار کرونا امروز 12 تیر در ایران | کرونا خیز دوباره گرفتمتاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 6 بیمار مبتلا به کووید19 در کشور جان خود را از دست دادند.
نامه نیوز ایران وزارت بهداشت یارانه 

  

افت 300 هزار تومانی قیمت سکهقیمت سکه طرح جدید امروز (یکشنبه، 12 تیرماه) با 300 هزار تومان افزایش قیمت نسبت به روز گذشته به 15 میلیون و 330 هزار تومان رسید.
فردا قیمت افزایش قیمت بهار 

  

کرونا دوباره اوج گرفت/ شناسایی 717 بیمار و 6 فوتی به گزارش خبرنگار مهر، از دیروز تا امروز 12 تیرماه 1401 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 717 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی و 104 نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید 19 در کشور به 7 میلیون و 239 هزار و 557 نفر رسید. متأسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 6 بیمار مبتلا به کووید 19 در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به 141 هزار و 396 نفر…
مهر خبرنگار