ایلنا   |  اجتماعی  |  

اجرای منشور اقامه نماز در مدارس غیردولتی و هیأت امنایی

تفاهم نامه همکاری سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی با ستاد اقامه نماز منعقد شد.

اجرای منشور اقامه نماز در مدارس غیردولتی و هیأت امنایی

به گزارش ایلنا از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، احمد محمودزاده، رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی در مراسم امضای تفاهم‌نامه با ستاد اقامه نماز با بیان اینکه فعالیت‌های‌مان در راستای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است، اظهار کرد: در تلاش هستیم در راستای تحقق سند تحول بنیادین و بیانیه گام دوم انقلاب، ارکان تربیت را برجسته‌سازی کنیم و گام‌های موثری را بر داریم. 

وی گفت: در راستای مناسبات و همکاری‌های بین بخشی با معاونت‌ها و دستگاه‌های همکار که در جهت تحقق اهداف و مأموریت‌های سازمانی انجام می‌شود بسیار خرسندیم و خدا را شاکریم که زمینه همکاری و تعامل با ستاد اقامه نماز فراهم شده است که ان‌شاءالله بتوانیم با ایجاد فرصت‌های مناسب تربیتی در مدارس، زمینه تقویت باورهای دینی و تقیدات اخلاقی را در نسل جدید ایجاد کنیم. 

محمودزاده با اشاره به اهمیت و جایگاه فرهنگ و تربیت در کشور، ادامه داد: معتقدیم که حفظ و مصونیت نسل جدید از تهاجم فرهنگی که امروزه با عنوان جنگ شناختی از آن یاد می‌کنیم تنها از راه پرورش معنویت و اخلاق یا محوریت نماز و عبودیت صورت می‌گیرد همانطور که در قرآن کریم نیز تأکید شده که «ان الصلاة تنهی ان الفحشا والمنکر» همانا نماز موجب دوری از زشتی‌ها و منکر می‌شود. 

وی با بیان اینکه با همین باور کار را شروع کردیم و در طی نزدیک به پنج ماه تعداد 7248 نفر از مدیران مدارس و مراکز غیردولتی تحت پوشش آموزش طرح مبین قرار گرفتند، افزود: بنا داریم این برنامه ان‌شاءالله در قالب تفاهم‌نامه‌ای همکاری فی مابین تسری داده شود. و بتوانیم سایر عناصر مؤثر در تربیت دانش‌آموزان را مانند معلمان، والدین و دانش‌آموزان را نیز تحت پوشش آموزش قرار دهیم. 

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی تصریح کرد: کارگروه مشترکی تشکیل خواهد شد و مفاد تفاهم‌نامه را در سطوح استان، مناطق و شهرستان‌ها و مدارس در قالب یک برنامه عملیاتی در برش سالیانه اجرایی خواهند کرد. 

وی با تأکید بر اینکه تربیت و فرهنگ نیازمند عزم جدی و هم افزایی همه دستگاه‌های مربوطه است، گفت: آموزش و پرورش برای تربیت تمام ساحتی و مبتنی بر سند تحول به عزم جدی همه ارکان تربیت نیاز است. 

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اهمیت نیروی انسانی در مدارس غیردولتی بر لزوم برگزاری دوره‌های ضمن خدمت جهت کیفی‌سازی فعالیت آن‌ها تأکید کرد و افزود: با همکاری جدیدی که با دانشگاه فرهنگیان آغاز کردیم، از این پس معلمان مدارس غیردولتی کارت صلاحیت حرفه‌ای معلمی دریافت می‌کنند. 

سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز گفت: اولین معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش و اولین مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش بوده‌ام، می‌خواهم این نکته را در جمع اعلام کنم که حرکت آقای دکترمحمودزاده، یک حرکت موفق است یعنی اینکه قلمرو فعالیت را به 40 هزار مدرسه می‌رساند، خیلی اقدام مهمی است. 

وی با اشاره به فعالیت کیفی و کمی سازمان مدارس غیردولتی در حوزه نماز، افزود: توجه به فریضه نماز، قوی‌ترین بعد پرورشی است زیرا اصل تعلیم و تربیت اسلامی با نماز است یعنی ارتباط بنده با خالق آغاز می‌شود و همه حول این محور شکل می‌گیرند. 

ایشان با بیان اینکه مرکز ثقل فعالیت‌های آموزشی و پرورشی مدرسه است، ادامه داد: هر کاری که به عنوان سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و هدایت‌گری انجام می‌دهیم، آن بخشی که در مدرسه تحقق پیدا می‌کند، هدف ما هست. 

سرگزی درباره منشور فرهنگی و تربیتی نماز، گفت: در تلاش هستیم در یک بازه 5ساله در یک برنامه عملیاتی که امروز مشخص شد، گام‌های موثری را در بحث توسعه و ترویج نماز برداریم. 

وی از همکاری سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی در منشور فرهنگی و تربیتی نماز، ادامه داد: همه فعالیت‌ها به عنوان مجموعه جامع دیده شده و متضمن فعالیت‌های آموزشی، فرهنگی و ترویجی برای فرهنگیان، مدیران مدارس، والدین و دانش‌آموزان است و ان‌شاءالله این منشور در همین سال تحصیلی جاری اجرا می‌شود.

انتهای پیام/

نماز مدرسه مدارس غیردولتی   اخبار برگزیده
  

شنانی: نفت مسجد سلیمان را به امان خدا رها کرده‌اند!بازیکن تیم نفت مسجد سلیمان درمورد اتفاقات پس از رویارویی با گل گهر در سیرجان صحبت کرد.
ایلنا نفت مسجد تهران 

  

کنعانی: گفتگوها و مذاکرات از طریق واسطه‌ها ادامه داردهم در خصوص زندانیان و دیگر مسائل گفتگوها و مذاکرات از طریق واسطه‌ها ادامه دارد.
فردا وزارت خارجه دولت دیپلماسی 

  

تداوم تنفس هوای «قابل قبول» در تهرانبراساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، هم‌اکنون (22 اسفند) میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط «قابل قبول» قرار دارد.
ایلنا تنفس تهران پایتخت 

  

زمان و جزئیات قرارداد قلعه نویی با فدراسیون فوتبالاعلام مدت قرارداد سرمربی جدید تیم ملی/ قلعه نویی به دنبال طلسم شکنی
خانه فوتبال وام فوتبال فدراسیون فوتبال 

  

نیکزاد: تامین اجتماعی ملک خصوصی دولت نیستنایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حقوق کسانی که حق بیمه به تامین اجتماعی می‌پردازند باید رعایت شود گفت: تامین اجتماعی ملک خصوصی هیچ کس نیست. ملک خصوصی دولت هم نیست. باید تلاش کنیم کسانی که حق بیمه می‌پردازند برای دریافت خدمات درمانی به مرکز استان و شهرستان نروند و صاحب مرکز درمانی در منطقه خودشان باشند.
فردا علی نیکزاد سازمان تامین اجتماعی تامین اجتماعی 

  

سازوکار تأمین کسری منابع یارانه نقدی مشخص شدنمایندگان مجلس، سازمان ‌برنامه‌و‌بودجه کشور را مکلف کردند در‌صورت کسری منابع یارانه نقدی، منابع را از سایر محل‌ها تأمین و به حساب سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها نزد خزانه‌داری کل کشور واریز نماید.
ایلنا وزارت نفت نفت یارانه 

  

باید گام جدی‌تری برای توسعه روابط ایران و آفریقا برداشته شودوزیر راه و شهرسازی گفت: ایران و آفریقا باید با ارائه خدمات و شناسایی نیازمندی‌های مقابل، گام جدی‌تری در توسعه سرمایه‌گذاری‌ها و تجارت بردارند.
ایلنا ایران ایران و آفریقا فرودگاه 

  

آغاز نشست مهم در AFC برای گرفتن طلب سرخابی هااستارت تاج برای گرفتن طلب ایرانی‌ها از AFC
خانه فوتبال ایران خودرو خودرو فدراسیون فوتبال 

  

بررسی علت تلف شدن «پیروز» در فراکسیون محیط‌زیست مجلسجلسه فراکسیون محیط زیست مجلس برای مرگ یوز ایرانی امروز برگزار می‌شود.
ایلنا فراکسیون محیط زیست محیط زیست مجلس شورای اسلامی 

  

مجوز مجلس به دولت برای تامین مالی طرح های نیروگاه های برق اتمی از طریق فاینانسنمایندگان مجلس به دولت مجوز دادند از طریق فاینانس طرح های نیروگاه های برق اتمی را تامین مالی کند.
ایلنا مجلس شورای اسلامی دولت مالیات 

  

قالیباف: تنها دو شهر درگیر مسمومیت دانش‌آموزی هستند /جلسه ویژه ظهر امروز با وزیر بهداشترئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که دو شهر قم و بروجرد درگیر مسمومیت دانش‌آموزی شدند تاکید کرد که امروز جلسه‌ای با حضور وزیر بهداشت و کمیسیون در خصوص این موضوع در مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.
فردا مسمومیت مجلس شورای اسلامی قم 

  

هر کشوری علیه امنیت ما با رژیم صهیونیستی همکاری کند، هزینه‌اش را خواهد پرداختفرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء(ص) تاکید کرد: هر کشوری که با رژیم صهیونیستی برای تهدید امنیت ملی ایران همکاری کند، هزینه اقدامات خود را خواهد پرداخت.
مثلث رزمایش بازی بانک 

  

فیلم گل سوم پرسپولیس به نفت با بازگشت مهدی عبدیگل سوم پرسپولیس به نفت مسجدسلیمان توسط عبدی در دقیقه 89
خانه فوتبال پرسپولیس نفت 

  

سرلشکر سلامی: صهیونیست‌ها در پی ناامنی در عراق و ایران هستنددر دیدار فرمانده کل سپاه پاسداران و وزیر دفاع عراق بر توسعه همکاری‌های دفاعی، نظامی و امنیتی دو کشور و تبادل تجارب و دستاوردها برای ادامه مبارزه با تروریسم و تهدیدات قدرت‌های فرامنطقه‌ای تاکید شد.
فردا جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی حسین سلامی