ایلنا   |  ورزشی  |  

وقتی ویروس کرونا سعید معروف و حامد حدادی را از تیم ملی می‌گیرد

دو ستاره مطرح ورزش ایران در والیبال و بسکتبال که در لیگ چین مشغول بکار هستند به دلیل شیوع ویروس کرونا دچار مشکل شدند.

وقتی ویروس کرونا سعید معروف و حامد حدادی را از تیم ملی می‌گیرد

دو ستاره مطرح ورزش ایران در والیبال و بسکتبال که در لیگ چین مشغول بکار هستند به دلیل شیوع ویروس کرونا دچار مشکل شدند.

به گزارش ایلنا، شیوع گسترده ویروس کرونا در چین، علاوه بر تأثیرات گسترده در بسیاری از زمینه‌ها، در ورزش هم تأثیرات خاص خودش را گذاشته. از لغو رقابت‌های پرشماری که قرار بود به میزبانی چینی‌ها برگزار شود گرفته تا عدم اعزام برخی تیم‌های چینی به مسابقات بین‌المللی. آخرین آن هم تیم هندبال چین بود که به مسابقات انتخابی المپیک نرفت و شانس حضور در این رقابت‌ها را از دست داد.

سوای تبعات بین‌المللی این ماجرا، برگزاری مسابقات ورزشی در خود کشور چین هم با مشکل مواجه شده و تقریباً تمام لیگ‌ها و رویدادهای ورزشی را به تعطیلی کشانده. تعطیلی‌هایی که برای معدود ورزشکاران ایرانی شاغل در این کشور هم مشکل‌ساز شده است. سعید معروف و حامد حدادی دو ستاره ورزش ایران هستند که در تیم‌های چینی عضویت دارند اما حالا به خاطر تعطیلی لیگ‌های بسکتبال و والیبال چین، شرایط نامشخصی دارند.

 

معروف همچنان بیرون گود

سعید معروف پس از اینکه فصل گذشته را در لیگ ایتالیا به پایان رساند و به اردوهای تیم ملی رفت، مشخص بود که با توجه به سقوط سیه‌نا دیگر در این تیم بازی نخواهد کرد. با این حال خیلی طول کشید تا تیم و هدف بعدی‌اش را مشخص کند. در نهایت هم شاید بهترین پیشنهادش از لحاظ مالی را پذیرفت و تصمیم گرفت به لیگ چین برود و برای «بایک موتور» بازی کند. تیمی که فصل گذشته رقابت را به شانگهای باخت و به نایب قهرمانی لیگ چین بسنده کرد.

به هر ترتیب معروف به لیگ چین رفت اما تنها یک بار برای این تیم به میدان رفته است. چینی‌ها که میزبان رقابت‌های انتخابی المپیک در قاره آسیا بودند، ترجیح دادند لیگ خود را آغاز نکنند تا بازیکنان در اردوی تیم ملی بمانند.

به این ترتیب با توجه به برگزاری رقابت‌های انتخابی المپیک از 17 تا 22 دی، قرار بر این شد تا لیگ والیبال چین از 29 دی آغاز شود. آغازی که البته تنها به اندازه یک بازی دوام آورد و تیم‌ها بلافاصله با شیوع ویروس کرونا وارد استراحت اجباری شدند و رقابت‌های لیگCVL تعطیل شد. حالا سعید معروف که پس از پایان بازی‌های جام جهانی در مهر ماه تیم باشگاهی نداشت و مدت کوتاهی در دی‌ماه در اردوی تیم ملی حاضر شد، باز هم بیرون گود مانده و مشخص نیست چه زمانی رقابت‌های خود را دوباره از سر خواهد گرفت. اتفاقی که با توجه به ادامه مرگ و میرها و افزایش شمار مبتلایان به این بیماری در چین، شاید به این زودی‌ها نیفتد و حتی این دوره از لیگ چین را به تعطیلی قطعی بکشاند.

به هر ترتیب در سالی که منتهی به المپیک است، تیم ملی والیبال نیاز مبرمی به در اختیار گرفتن کاپیتان و پاسورش، در آماده‌ترین فرم خود دارد. اتفاقی که به این ترتیب خیلی بعید است بیفتد و باید دید او تحت چه شرایطی فصل باشگاهی امسال را به پایان خواهد رساند.

 

حدادی در ایران

شرایط حامد حدادی تا حدود زیادی با معروف متفاوت است. حضور او هم در چین فراز و نشیب‌های زیادی داشت اما بالاخره چندین هفته برای تیمش بازی کرد و در کوران مسابقات بود. با این حال کرونا لیگ CBA را هم به تعطیلی کشاند و حدادی هم به سرعت به ایران برگشت. او برخلاف معروف بارها در محافل ورزشی و مسابقات بسکتبال حاضر شده و حتی رقابت جالبی بین تیم‌های لیگ برتری برای جذبش برای پلی‌آف به راه افتاده.

با این حال حدادی هم هنوز عضو نانجینگ است و در صورت شروع دوباره این لیگ، باید به چین برود و برای این تیم به میدان برود. او البته این روزها به اردوی تیم ملی هم رفته و باید برای شرکت در مسابقات انتخابی کاپ آسیا آماده شود. تصمیمی که البته می‌تواند با توجه به سادگی مسابقات گرفته نشود و حدادی ترجیح دهد همچنان استراحت کند.

به هر ترتیب این دو ستاره والیبال و بسکتبال ایران، در سال منتهی به المپیک و در شرایطی که هر دو باید در این بازی‌های بسیار مهم شرکت کنند، بیرون گود قرار دارند که قطعاً در آمادگی آنها برای حضور در المپیک تأثیر مستقیم خواهد گذاشت.

 

محسن آجرلو

ویروس سعید معروف ورزش   اخبار برگزیده
  

استرس و کروناهیچ‌کس نمی‌گوید که نسبت به پیرامون خود بی‌تفاوت باشید، توصیه ما این است که با حفظ سلامتی، روحیه و انرژی، در شرایط سخت به خودتان و دیگران یاری برسانید.
مستقل‌آنلاین استرس خواب وزن 

  

خبر خوش از قم / 21 بیمار کرونایی پس از بهبودی در حال مرخص شدن هستنداقتصاد نیوز: 21 نفر از مبتلایان ویروس کرونا در قم پس از بهبودی از بیمارستان مرخص شدند.
اقتصادنیوز فضای مجازی قم استان قم 

  

در شرایطی که تصور می کنیم استفاده از ماسک،محلول ضدعفونی کننده و عدم حضور در اماکن عمومی مهم ترین راهکارهای مبارزه با ابتلا به کرونا است، پزشکان طب سنتی توصیه هایی دارند که معتقدند با عمل به آنها می توان به جنگ کرونا رفت و پیروز میدان شد.
نامه نیوز طب سنتی پزشک ایران 

  

پول حاصر از پیش فروش خودروها کجا می رود؟اگر معوقات خودرویی تکمیل و تا زمان موعود دست مشتریان تحویل داده نشود، پولهایی که خودروسازان از این طریق به دست آورده‌اند کجا صرف می‌شود؟
خودروتک پول شورای پول و اعتبار خودروسازان 

  

ریزش قیمت خودرو در بازار آغاز شد (جزئیات)آنچه که رصد قیمت‌ها در بازار خودرو نشان می‌دهد، این است که همانطور که قیمت‌ها در روز شنبه این هفته به اوج خود رسیده بود و نسبت به هفته پیش از آن افزایش قیمت عجیبی داشت، مجدد تغییر مسیر داده و روند نزولی بر خود گرفته است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت ایران خودرو 

  

درخواست نماینده قم برای تعطیلی حرم حضرت معصومه(س)/ رد کلیات بودجه سال 99/ تکذیب خبر فوت 50 نفر در قم بر اثر ابتلا به کروناانتقاد عضو کمیسیون امنیت ملی از ادامه روند جابجایی مسافران چینی، درخواست نماینده قم برای تعطیلی حرم حضرت معصومه(س)، رد کلیات بودجه سال 99، توزیع خانه به خانه مواد شوینده و ماسک در شهرهای آلوده به کرونا، تکذیب خبر فوت 50 نفر در قم بر اثر ابتلا به کرونا، بخشی از اخبار مهم سیاسی امروز بود.
ایلنا قم حضرت معصومه عربستان 

  

ویروس کرونا تا چند ساعت زنده می‌ماند؟ابهامات و سوالات زیادی درباره کروناویروس جدید مطرح می‌شود، مثل اینکه این ویروس چقدرمی‌تواند در محیط زنده بماند و برای پیشگیری از ابتلا به آن چه باید کرد؟.
۵۵ آنلاین ویروس والدین تولید 

  

شهرداری برای مهار کرونا چه میکند؟با افزایش قربانیان و مبتلایان کرونا در شهرهای ایران، زنگ های خطر به صدا در آمده است. با اینکه منشا ورود کرونا به ایران مشخص نیست اما برای کنترل و مهار آن باید چاره ای جدی اندیشیده شود.
مستقل‌آنلاین ایران 

  

سپاه پاسداران هم برای مقابله با کرونا اعلام آمادگی کردفرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تماس تلفنی با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از آمادگی سپاه برای ارائه هرگونه کمک و خدمات برای مقابله و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا خبر داد.
مثلث سپاه پاسداران درمان آموزش 

  

قم قرنطینه نمی‌شوداستاندار قم با بیان اینکه این استان قرنطینه نمی شود، گفت: قرنطینه کردن قم راهکار موثری برای مقابله با بیماری کرونا نیست و ما باید دنبال راهکارهای کارآمدتری برویم.
مملکت‌آنلاین قم وزارت بهداشت آموزش 

  اخبار داغ
  

گران‌ترین و ارزان‌ترین اقلام خوراکی بهمن ماهمرکز آمار در گزارشی متوسط قیمت اقلام خوراکی مناطق شهری در بهمن ماه را منتشر کرد که بر اساس آن سیب زمینی با افزایش حدود 100 در صدی بیشترین افزایش قیمت را در این ماه تجربه کرد.
برنا ماه قیمت افزایش قیمت 

  

پزشک استقلال در جلسه ستاد مبارزه با کرونا برای لغو بازیپزشک تیم فوتبال استقلال در جلسه ستاد مبارزه با کرونا حاضر شد.
خودروتک پزشک باشگاه استقلال استقلال 

  

سرمربی تیم فوتبال سایپا نیز به مانند برخی از مربیان و بازیکنان حاضر در لیگ برتر از ادامه این بازی ها در شرایط فعلی ابراز نارضایتی کرد.
ورزش۳ بازی فوتبال سایپا 

  

ماسک، اولویت اول دریافت ارز نیمایی/ کاهش 50 درصدی تعرفه واردات ماسکطبق جدیدترین تصمیمات کارگروه تنظیم بازار، واردات ماسک اولویت اول دریافت ارز نیمایی است. همچنین صادرا
خبرفوری ماسک ارز واردات 

  

سرپرست استقلال یک بار دیگر تاکید کرد این تیم به سیرجان سفر نمی کند.
ورزش۳ استقلال سفر 

  

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه هیچ تصمیمی برای قرنطینه محل یا شهری مطرح نیست و مردم به شایعات توجه نکنند، اظهارداشت: تصمیم گیری در مورد تعطیلی و یا ایجاد هرگونه محدودیت به خاطر کرونا با ستاد ملی مبارزه با کرونا است.
نامه نیوز رئیس جمهور نیروی انتظامی حسن روحانی 

  

روحانی: هرگونه تصمیم‌گیری در مورد تعطیلی با ستاد ملی مبارزه با کرونا استرییس جمهوری گفت: هیچ تصمیمی برای قرنطینه محل یا شهری مطرح نیست، تصمیم‌گیری در مورد تعطیلی و یا ایجاد
خبرفوری حسن روحانی درمان وزارت بهداشت