فردا   |  سیاسی  |  

پاسخ سایت فردا به مطلب رجانیوز

«رجا نیوز» که گویی از نامزدی احتمالی آقای قالیباف به شدت ناراحت و نگران شده بعد از سکوت درباره رفتارهای تفرقه آمیز نماینده نزدیک به خود با همان مشی پدرخواندگی مستتر درون برخی از سران این جریان همچنان به قالیباف می تازد و به جای آنکه رقیب را اصلاح طلبان بداند ، طرد و تکفیر را از خانه شروع می کند تا ناب گرایی افراطی در راهبرد را تبدیل به رادیکالیسم در روش و منش کند.

پاسخ سایت فردا به مطلب رجانیوز

گروه سیاست فردا: حمله از سر عصبانیت سایت رجانیوز نزدیک به جبهه پایداری به آقای قالیباف به بهانه مطلب آقای حسین قدیانی حکایت از ادامه رویکردهای تفرقه افکنانه این حزب و جریان سیاسی دارد که حتی آنچه در هشت سال اخیر بر سر کشور و ملت آمده هم نتوانسته برای این دوستان درس عبرت شود و نتوانسته از حقد و کینه آنها به نیروهای جریان انقلاب از جمله دکتر قالیباف کم کند.

مطلب منتشر شده در این سایت با عنوان "چرا جمهور رییس می خواهد نه شهردار" دقیقا نشانه ای از رویکرد خطرناک و محفلی گروهی است که خود را حق مطلق می پندارد و با نیش و کنایه ، چنان با دیگر طیف های جریان انقلاب سخن می گوید که انگار نه انگار این جریان، رقیبی قدرتمند و متنفذ در سطح دولت دارد. این رویکرد اشتباه و افراطی که در سال های گذشته ضربات سختی را به جریان انقلاب وارد کرده این بار هم چنان عزم تخریب رقیب درون جریانی کرده که بدون واهمه از هم پیمان شدن با اصلاح طلبان بر طبل دشمنی می کوبد.

شعله گرفتن این رویکرد در جبهه پایداری بعد از کنار گذاشته شدن حجت الاسلام آقاتهرانی از دبیرکلی این حزب قابل پیش بینی به نظر می رسید. پس از این تغییرات این گمانه پدید آمده که طیف متدین و انقلابی جبهه پایداری کنار زده شده و برخی افراد تندرو به صورت خودسرانه عادت قدیمی

تمامیت خواهی را دنبال می نمایند. این مرام و مسلک نکوهیده چنان بر سراسر این جبهه سایه افکنده که این رسانه که خود را از حامیان یکی از نامزدهای احتمالی می داند عنان از کف داده و با تمام قوا به رییس مجلس حمله می کند. این رویکرد ضد اجماع و تفرقه آمیز تلاش دارد شکاف را در جریان بیشتر کند و موجب فاصله گرفتن نامزدهای اصول گرا از یکدیگر شود. این رویکرد حتما به شخصیت های محترمی که رجانیوز با ژست حمایت از آنها وارد میدان شده ضربه خواهد زد. این گونه دفاع کردن از شخصیت یک نامزد احتمالی که با تخریب دیگر افراد همراه است نه به "کرامت" راه  و نه به صلاح "نیل" می برد و "محصول" آن را جز رقیب اصلاح طلب نخواهد برد.

مطلب «چرا جمهور «رئیس» می‌خواهد نه «شهردار»؟» در واقع هشداری است به بزرگان جریان انقلاب که  مانع پیشروی این نوع از رویکردهای تفرقه‌ آمیز و محفلی شوند که سالهاست چون یک ویروس به جان جبهه انقلاب افتاده است. رویکردی که حتی تحمل فردی عاشق ولایت چون حسین قدیانی را هم ندارد و اندازه یک نامه و مطلب هم او را تحمل نمی کند. چرا که این طیف سالهاست بر جدایی بدنه حزب اللهی از قالیباف تبلیغ کرده  و سعی در افتراق میان این دو نموده اند و اکنون هیچ ضربه ای را برای خود بدتر و نابهنگام تر از حمایت جریان حزب اللهی از قالیباف نمی دانند.

«رجا نیوز» که گویی از نامزدی احتمالی آقای قالیباف به شدت ناراحت و نگران شده بعد از سکوت درباره رفتارهای تفرقه آمیز نماینده نزدیک به خود با همان مشی پدرخواندگی مستتر درون برخی از سران این جریان همچنان به قالیباف می تازد و به جای آنکه رقیب را اصلاح طلبان بداند ، طرد و تکفیر را از خانه شروع می کند تا ناب گرایی افراطی در راهبرد را تبدیل به رادیکالیسم در روش و منش کند.

واقعا مشخص نیست چرا این سایت باید ناراحت باشد که یک نفر نظرش را درباره نامزد اصلح بیان کرده  و در مطلبی نوشته که " ریاست قوه مجریه کسی را می‌خواهد که اتوبان کشیده باشد، پل ساخته باشد و توانسته باشد با همه کار کند".  این بغض و خشم از قالیباف کار را به جایی رسانده که این گروه مجبور به زیرسوال بردن کارنامه دیگران شوند و این همه فعالیت در شهر تهران را با کنایه به مدیریت پروژه تقلیل می دهند؛ شبیه سخنان  جهانگیری در مناظره های سال 96 که این بار از زبان مدعیان انقلابی گری بیرون می آید. جالب است که راست و چپ افراطی در تخریب قالیباف با یکدیگر همگام می شوند. اکنون باید به این دوستان گفت با حمله به نقاط قوت و تخریب کارنامه دیگران امتیازی به شما عزیزان اضافه نمی شود. کارنامه حاصل کار جهادی و تلاش و نشاط است نه حاصل صرفا سخن گفتن و تخطئه کردن دیگرانی که کار می کنند.

در این میان طعنه "پیمانکار" به قالیباف که از شعبده بازی های کلامی این اقلیت تندرو است هم اگر از جانب ایشان فحش و ناسزا به حساب می آید اما برای قالیباف معنای دیگری می دهد چرا که او خود را سرباز و پیمانکار ولایت و انقلاب اسلامی و خط امام و رهبری می داند. چه قدر خوب که یک فرد خود را پیمانکار انقلاب بداند تا پیمانکار یک فرقه و محفل شبه انقلابی. پیمانکار مردم باشد نه اصحاب افراط.

قدرناشناسی این جریان آنجایی که عیان‌تر می‌شود که این سایت در بند پایانی گزارش خود می‌نویسد: « تجربه 96 نشان داد که حتی اگر نماد تام و تمام «وحدت» هم در انتخابات حاضر شود، او باز هم خواهد آمد، بلکه در روزهای پایانی با یکی دو درصد برتری، شاید «دیگران» به او گفتند در صحنه بماند». در حالی که جریان انقلاب همواره فداکاری قالیباف در انتخابات 96 را می ستاید این افراد طلبکار و قدرنشناس آنچه نباید را بر زبان می آورند و رویکرد ضد وحدت و تفرقه آمیز خود را این گونه بیان

می کنند.

همان طور که مشخص است، برخی از تندروهای  پایداری از دعوت برخی از بزرگان اصول گرایی از  قالیباف برای نامزدی بسیار نگران شده‌. آنقدر نگران که نمی‌توانند دست روی دست گذشته و منتظر باشند رای مردم حرف آخر را بزند لذا خودشان دست به کار شده و در مسیر تخریب هرچه هنر دارند رو می‌کنند. یک روز در مجلس غائله به پا کرده و با حاشیه سازی درباره بودجه، قالیباف را هدف می‌گیرند. یک روز هم این چنین چشم بسته و دهان می‌گشایند.ای کاش پندهای دلسوزان انقلاب کمی آنها را متنبه می کرد تا دیر نشده از راهی که می روند بازگردند وگرنه رفته رفته تبدیل به لشکری بی سرباز می شوند.

در عین حال باید متذکر شد که فضای بزرگان جبهه انقلاب بر عکس این دوستان آن قدر تنگ و بسته نیست که این نگاه های حذفی را بر عمل سیاسی خود حاکم کنند. بر عکس این نگاه های تنگ نظرانه روابط میان آیت الله رییسی و دکتر قالیباف برادرانه و همدلانه است و در صورت ورود هر یک از این دو بزرگوار، فرد دیگر با تمام توان بنا به مسلک انقلابی و جبهه ای و گفتمانی از دیگری حمایت خواهد کرد تا در نهایت گفتمان انقلاب با پیروزی در انتخابات دولتی کارآمد تشکیل دهد. 

جبهه پایداری بازی بودجه   اخبار برگزیده
  

توصیه‌های رئیس مجلس به مردم و نامزدهای انتخاباترئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مشارکت پایین هیچ برنده‌ای ندارد و مردم از حق خود برای ریل‌گذاری دستگاه اجرایی کشور استفاده کنند، گفت: امروز فرصت مناسبی است که همه ما با هر سلیقه و جناح بندی سیاسی و با هر عقیده و نگرشی دست به دست هم دهیم تا به فرموده رهبر انقلاب، ایرانی قوی را بسازیم.
مثلث رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی جوانان 

  

واکنش جهرمی به اظهارات تند فرهاد مجیدی(عکس)وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به صحبت‌های اخیر فرهاد مجیدی واکنش نشان داد.
ایلنا فرهاد مجیدی عکس پرسپولیس 

  

تعدد کاندیداهای ریاست‌جمهوری نشان می‌دهد اکثر جریان‌ها به وضع موجود نگاه منتقدانه دارندنماینده تربت حیدریه و مه ولات و زاوه در مجلس معتقد است تعدد و تنوع حضور جناح های سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری نشان دهنده این است که همه آن ها به آزاد بودن انتخابات ایران اعتقاد داشته و اختیارات ریاست جمهوری را برای رفع مشکلات مردم کافی می دانند.
ایلنا انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری مجلس شورای اسلامی 

  

این مرد نیامد؛ خاطر دلواپسان آسوده شدصفحه ثبت نام سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری روز گذشته بسته شد و محمد جواد ظریف همان طور که از دو سال قبل اعلام کرده پا به صحنه رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری نگذاشت تا خاطر دوستان دلواپس از نامزدی‌اش آسوده شود و خود را به حضور در پاستور نزدیک تر ببینند.
اقتصادنیوز انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

جدول مشخصات نامزدهای انتخابات1400ایسنا/ ثبت‌نام نامزدهای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم، پس از پنج روز با نام‌نویسی 592 نفر و حضور تعداد زیادی از سیاسیون دیروز (25 اردیبهشت) پایان یافت.
فردا جدول درمان انتخابات ریاست جمهوری 

  

فروش خودرو در بورس امروز تصویب می شود؟عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه امروز طرح ساماندهی صنعت خودرو در این کمیسیون بررسی می‌شود، گفت: وزارت صمت معتقد است که قیمت پایه خودرو در بورس کالا باید از سوی خودروساز تعیین شود.
خودروتک خودرو بورس کالا کمیسیون صنایع و معادن مجلس 

  

اقدامات خلاف قانون احمدی نژاد | بایدبا او برخورد شودروزنامه جمهوری اسلامی نوشت: فردی که مقررات ثبت‌نام در وزارت کشور برای رئیس‌جمهور شدن را زیر پا گذاشت، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است. کسی که به قانون بی‌اعتنائی می‌کند و حتی بعد از ثبت‌نام از تریبون آزاد در محل وزارت کشور اعلام می‌کند اگر صلاحیتش تأیید نشود انتخابات را قبول ندارد، چگونه می‌تواند مصلحت کشور را تشخیص بدهد و چگونه همچنان حق دارد عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام باشد؟
۵۵ آنلاین قانون احمدی نژاد روزنامه 

  

چه کسانی کاندیدای انتخابات 1400 شدند؟/لیست نهایی نامزدهای انتخاباتامروز چهره‌های شاخص و صاحب نام از جمله لاریجانی، جهانگیری، محسن هاشمی، رئیسی، عبدالناصر همتی، جلیلی، رضایی، ضرغامی، پزشکیان و عباس آخوندی با مراجعه به وزارت کشور، داوطلب انتخابات ریاست جمهوری شدند.
مستقل‌آنلاین محمد خوش چهره انتخابات ریاست جمهوری ستاد انتخابات کشور 

  

پشت پرده پیامک خودروهای وارداتیاین روزها بسیاری از شهروندان شاهد ارسال پیامک‌هایی با موضوع «فروش خودروی وارداتی» بوده‌اند، پیامک‌هایی که شائبه گشایش در واردات خودرو به کشور را ایجاد کرده است. هرچند بنا بر بودجه سال‌جاری، آینده‌ای برای واردات مجدد خودرو از سوی دولت و مجلس پیش‌بینی نشده با این حال برخی امید دارند که همراه با آزادسازی ارزهای بلوکه‌شده، گشایشی نیز در این زمینه ایجاد شود.
خودروتک پیامک فضای مجازی واردات خودرو 

  

مهم/ علت تاخیر رئیسی برای کاندیداتوری فاش شدآیت الله سید ابراهیم رئیسی امروز 25 اردیبهشت برای کاندیداتوری ریاست جمهوری 1400 در وزارت کشور حضور یافت اما این حضور با تاخیر انجام شد که علت آن مشخص‌نشدن جانشین او در قوه قضاییه است.
مستقل‌آنلاین ریاست جمهوری وزارت کشور شورای نگهبان 

  

همه چیز درباره بازگشت خودروسازان خارجیفضای سیاسی کشور متأثر از خبرهای خوب مذاکرات وین، حال و هوایی امیدبخش پیدا کرده است. مذاکرات احیای برجام در وین در جریان است و این‌گونه که معاون وزیر امور خارجه کشورمان خبر می‌دهد در خصوص برداشته شدن تحریم‌های صنعت خودرو نیز مذاکراتی صورت گرفته است.
خودروتک خودروسازان قیمت بازار خودرو 

  

سر نخ تخریب رئیسی کجاست؟سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، با اشاره به آغاز موتورتخریب و عملیات روانی رقیب، گفت: هیچ اختلافی در جریان نیروهای اختلاف وجود ندارد و لازم است تا نیروهای انقلاب نسبت به دام اختلاف افکنی هوشیار باشند.
مثلث بهرام رادان مصاحبه حسن روحانی 

  

چرا دولت نمی‌تواند از اقشار ضعیف جامعه حمایت کند؟ / ناکارآمدیِ برخی دولت‌ها در سایه‌ی افزایش قیمت نفت پنهان می‌شودغلامعلی فرجادی گفت: در کشور ناکارآمدیِ مدیریتی وجود دارد. برخی می‌گویند این دولت، ناکارآمد است اما من می‌گویم فقط این دولت ناکارآمد نبوده، بلکه دولت قبلی هم ناکارآمد بود. بعضی وقت‌ها ناکارآمدیِ دولت‌ها در سایه‌ی افزایش شدید قیمت نفت، مشخص نمی‌شود.
ایلنا دولت بازار کار درآمد 

  

احمدی‌نژاد: اگر رد صلاحیت شوم انتخابات را تحریم می‌کنماحمدی‌نژاد پس از ثبت‌نام در انتخابات 1400 گفت: من با توجه به شرایط کشور و اصرار مردم ثبت نام کردم. اگر رد صلاحیت شوم، انتخابات را قبول ندارم و در آن شرکت نمی‌کنم.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد انتخابات ریاست جمهوری ایران 

  

حرکت شوک آور اصلاح طلبان در دقیقه 90! شرق نوشت:هیچ‌کدام از نامزدهای انتخاباتی که تاکنون ثبت‌نام کرده‌اند برای آحاد مردم شوق‌برانگیز نیستند. این نکته به خصلت‌های فردی آنان بازنمی‌گردد؛ طرفه آنکه برخی از این نامزدها ازجمله محمود احمدی‌نژاد تغییر وضعیت را درنیافته و با بالارفتن از نرده‌های وزارت کشور تلاش می‌کند جذابیت ازدست‌رفته خود را بازیابد. این مواجهه با مردم، بی‌احترامی به شعور آنان و کلیشه‌ای است از جنس رفتار…
فردا اصلاح طلبان احمدی نژاد اصولگرایان 

  اخبار داغ
  

پیگیری اجرای مصوبات ستاد کرونا درباره تامین منابع خرید واکسندبیر قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا از پیگیری اجرایی شدن مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در خصوص تامین منابع مورد نیاز برای خرید واکسن داخلی و خارجی خبر داد.
ایلنا بانک مرکزی بانک سازمان برنامه و بودجه 

  

معیار اصلی تغییر و آخرین رنگ‌بندی کرونایی در کشور چیست؟با وجود افزایش آمار فوتی‌های کرونا و 3 رقمی بودن آن در روز‌های اخیر وضعیت رنگ‌بندی شهر‌های کشور از قرمز به سمت نارنجی و زرد رفته است که به گفته استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران تغییر رنگ‌بندی شهر‌های کشور بر اساس موارد تشخیص جدید بیماران است.
برنا دانشگاه علوم پزشکی تهران رنگ تهران 

  

راه و روش صحیح رفتن به دندان پزشکی در این ایام کروناییمیکروب‌های محیط دهان و لثه خصوصا درباره پیوره و بیماری‌های پیشرفته دهان و دندان عواملی هستند که سبب سکته‌های قلبی و مغزی به ویژه درجوان‌ها می‌شوند.
برنا میکروب 

  

ثبت واکسن کرونای استنشاقی روسیه در سال 2022رئیس مرکز تحقیقاتی گامالیا روسیه اعلام کرد پیش آزمایش بالینی یک واکسن استنشاقی کووید19 در حال انجام است و در صورت موفقیت آمیز بودن آزمایش بالینی، واکسن سال آینده ثبت می شود.
برنا روسیه موفقیت 

  

ماجرای فلسطین مهمترین مساله مشترک امت اسلامی است/ ایران با حسن نیت کامل زمینه احیا برجام را فراهم نموده است/ لزوم تدوام همکاری‌های دو کشور همسایه برای عبور از بحران کرونارئیس جمهور با اشاره به تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی در قدس شریف و کشتار ناجوانمردانه مردم مظلوم فلسطین،گفت: ماجرای فلسطین همچنان مهم ترین و زنده‌ترین مساله مشترک امت اسلامی است و مقابله با این جنایات و توقف فوری حملات وحشیانه و کشتار مردم مظلوم و بی دفاع یک ضرورت است.
برنا فلسطین ایران رئیس جمهور 

  

شرایط مصرف داروهای آسم در دوران شیوع کروناعضو هیئت علمی مرکز تحقیقات آلرژی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه مصرف داروهای استروئیدی توسط
خبرفوری آسم درمان آلرژی 

  

ایران با حسن نیت کامل زمینه احیاء برجام را فراهم کرده است/ لزوم تدوام همکاری‌های دو کشور برای عبور از بحران کرونارئیس جمهور با اشاره به تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی در قدس شریف و کشتار ناجوانمردانه مردم مظلوم فلسطین،گفت: ماجرای فلسطین همچنان مهم ترین و زنده‌ترین مساله مشترک امت اسلامی است و مقابله با این جنایات و توقف فوری حملات وحشیانه و کشتار مردم مظلوم و بی دفاع یک ضرورت است.​
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران ایران و ترکیه 

  

کدام واکسن کرونا بیشترین و کدامیک کمترین اثربخشی را دارند؟تقریبا در اکثر کشورهای جهان حق مطلق برای انتخاب واکسن کرونا وجود ندارد. مثلا یک فرد نمی تواند به یک مرکز درمانی برود و بگوید از بین سه واکسن کدام را می خواهد انتخاب کند.
برنا 

  

چرا شرکت‌های تولیدی از بورس استفاده نمی‌کنند؟کارشناس بورس کالا گفت: بعضی از شرکت‌های تولیدی آشنایی چندانی از مزایای معاملات و مکانیزم عرضه و تقاضا در بورس کالا ندارند به همین خاطر کمی در عرضه محصولشان در این بازار تعلل کرده اند.
گسترش بورس کالا قیمت 

  

سقوط بزرگ در بورس/ رکورد 64 روزه شکست + نموداراقتصادنیوز: در روز یکشنبه 26 اردیبهشت 1400 روند صعودی شاخص کل بورس پس از 4 روز متوقف شد و همانند شاخص هم وزن نزول کرد.
اقتصادنیوز شاخص وزن