اعتماد   |  سیاسی  |  

کریمی‌اصفهانی: یکی از بزرگترین خیانت‌ها پرداخت یارانه در دولت نهم و دهم بود

احمد کریمی‌اصفهانی، فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به استارت پرداخت یارانه نقدی در دولت نهم و دهم گفت: یکی از بزرگترین خیانت هایی که شد همین یارانه نقدی بود اگر ما اشتغال ایجاد کرده بودیم این میزان مشکلات نداشتیم.

کریمی‌اصفهانی: یکی از بزرگترین خیانت‌ها پرداخت یارانه در دولت نهم و دهم بود

اعتمادآنلاین| احمد کریمی اصفهانی، فعال سیاسی اصولگرا در رابطه با اختلافات در جریان اصولگرایی برای انتخابات 1400 گفت: اینکه ما فکر کنیم هیچ کسی با دیگری فرقی ندارد درست نیست. به طور طبیعی اختلافات مختصری دیده می شود. هر عقل سلیمی می داند اصولگرایی برای توفیق بیشتر باید به وحدت برسد، هر کسی که به تفرقه بین اصولگرایان دامن می زند، در زمین اصلاح طلبان، حرکت کرده است!

 

او در رابطه با آسیبی که اصولگرایان مجلس به پیکره این جریان سیاسی وارد کردند، افزود: اکثریت اصولگرایان مجلس، تازه کار هستند، توقع نمی رود عملکردشان در مجلس به سرعت جواب بدهد. توقع می رود حداقل یک سال بگذرد تا بتوانیم در مورد کار مجلس یازدهم نظر بدهیم. اما به نظر من هنوز آنطور که باید و شاید کار مثبتی از خود نشان نداده اند تا ما بتوانیم، قضاوتی مثبت از عملکرد آنها داشته باشیم.

 

او اضافه کرد: به نظر من مجلس یازدهم حتما باید دقت کند و از تجارب گذشته، نمایندگان و مجالس گذشته استفاده کند. در این دوره ها افراد مثبت و خوبی در مجلس حضور داشتند حتی در مورد جناح بندی ها هم باید دقت کنند و از شیوه های گذشته استفاده نکنند؛ دوره های مختلفی داشتیم و تجارب خوبی به جا مانده است. امروز مهم ترین مشکل مجلس شعار زدگی تحت عنوان انقلابی و جهادی عمل کردن است، انقلابی به این معنی نیست که کارها را شتابزده انجام بدهیم. بعضی کارها فقط در شعار خوب است مثل حمایت از دهک های پایین جامعه که خود من به تصمیمی که کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بر آن پافشاری دارد، معتقد نیستم. 

 

اصفهانی افزود: راهکار رسیدن به حق و حقوق دهک های پایین جامعه از مسیر کمک مستقیم نقدی نیست. ما به این شیوه اعتقاد نداریم چون این کار باز هم با وجود اینکه کرامت آنها را از بین خواهد برد، مردم را به خواسته و نتیجه ای که به طور بالقوه مشکلاتشان را حل می کند و هزینه زندگیشان را کاهش می دهد، نمی رساند.

 او ادامه داد: مسلما اگر این مقدار پول که در خصوص اصل بود و نبود بودجه اش نیز حرف و حدیث زیادی وجود دارد اگر صرف اشتغال شود و وضعیتی بوجود بیاید که رافع مشکلات کشور باشد، مناسب تر است. آن چیزی که فقر را از بین می برد و دهک های پایین جامعه را اقناع می کند، پول دادن نیست، بلکه کار است. اشتغال زایی بهتر از کمک نقدی است. ما در دوره های نهم و دهم ریاست جمهوری احمدی نژاد نیز  همین اشکال را وارد کردیم.

 

اصفهانی با اشاره به استارت پرداخت یارانه نقدی در دولت نهم و دهم گفت: یکی از بزرگترین خیانت هایی که شد همین یارانه نقدی بود اگر ما اشتغال ایجاد کرده بودیم این میزان مشکلات نداشتیم. اگر در همان زمان که قیمت حامل های انرژی را بالا بردیم، این هزینه به بخش تولید داده می شد مفید تر بود. معنی کمک به تولید یعنی کمک به اشتغال.

 

او تاکید کرد: این مجلس در حال ارتکاب به همان اشتباه فاحش است و به جای اینکه به اشتغال کمک کند، بدنبال پرداخت پول است و  قطعا اثر خود را نخواهد داشت. این کار با بالا بردن نقدینگی در جامعه، موجب تحمیل گرانی بر جامعه می شود.

 

این فعال اصولگرا با تاکید بر اینکه پایداری ها وزنی در جریان اصولگرایی ندارند، عنوان کرد: جناح اصولگرا قبلا هم با پایداری ها به نتیجه نرسیده بود و این بار هم فرقی نمی کند و در انتخابات 1400 هم به همین نتیجه خواهیم رسید، چون پایداری وزنی در جریان اصولگرایی ندارد که روی آن محاسبه ای صورت بگیرد. اگر اصولگرایان با هم اتفاق نظر داشته باشند و بتوانند به وحدتی برسند پایداری محلی از اعراب نخواهد بود.

 

منبع: برنا 

 

یارانه دولت دولت نهم   اخبار برگزیده
  

برخی آمریکایی‌ها نگران احتمال کمک سیاسی پوتین به ترامپ جهت بقا در قدرت هستند. به هر حال نباید فراموش کرد که هنگام ایجاد یک بحران داخلی، این مقامات خارجی هستند که نقش تعیین‌کننده پیدا می‌کنند.
نامه نیوز دموکرات فضای مجازی ولادیمیر پوتین 

  

اتخاذ رویکرد درست آمریکا در قبال برجام برای بهبود شرایط پرتنش فعلیوزیر امور خارجه فرانسه اتخاذ رویکرد درست از سوی آمریکا در قبال برجام را در بهبود شرایط پرتنش فعلی مناسب دانست.
ایلنا فرانسه 

  

آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در کشور/ بررسی طرح مشترک بسیج و وزارت بهداشت در خصوص مهار کووید 19 در کمیسیون بهداشتسخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در کشور در این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت .
ایلنا تولید درمان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس 

  

خباز: اگر قرار به مذاکره باشد همین دولت باید آن را انجام دهدعضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی بیان کرد: آنها که منتقد ظریف هستند و او را نابلد در حوزه مذاکرات می خوانند، فکر می کنند مردم حافظه شان را از دست داده اند و دوره مذاکرات آقای احمدی نژاد و جلیلی را از یاد برده اند. این افراد بدانند مردم آن دوران را فراموش نکرده اند و می دانند ظریف مذاکره کننده خوبی است که به برد-برد فکر می کند.
مثلث دولت ایران ترامپ 

  

صعود 4 هزار واحدی بورس امروز/ افزایش تقاضا در نمادهای بانکی و خودروییبورس امروز با افزایش تقاضا و توجه ویژه به گروه های بانکی، فرآورده های نفتی، معدنی و خودرویی آغاز به کار کرد.
اقتصادنیوز بورس تهران خودرو فولاد 

  

ناکامان ‌ پاستورگفت‌وگوی چند روز پیش سردار محمداسماعیل کوثری با خبرآنلاین و گفتن این جمله که: «مگر نظامی‌ها چه کار کرده‌اند که مردم را می‌ترسانیم؟» دوباره بازار انتخابات و حضور نظامیان در پاستور را داغ کرده است.
۵۵ آنلاین روزنامه انتخابات ریاست جمهوری انتخابات مجلس 

  

ترامپ شکست را پذیرفت/آغاز انتقال قدرت به بایدندونالد ترامپ ساعاتی پیش در توییتر خود تلویحا شکست را پذیرفت و دستور انتقال قدرت را صادر کرد.
مستقل‌آنلاین دونالد ترامپ ترامپ خانواده 

  

شروع ثبت نام وام کرونا از امروز / چطور نام نویسی کنیم؟ثبت نام متقاضیان دریافت مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا از امروز آغاز شده و تا 11 آذر ماه ادامه دارد، سرپرستان خانوار باید کد ملی خود را با سیم کارتی که به نام خودشان است به سرشماره 6369 ارسال کنند.
گسترش وام سازمان تامین اجتماعی بازنشستگی 

  

جزئیات تیراندازی در دفتر رییس آموزش‌و پرورش قرچکمدیرکل آموزش‌و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: جزئیات تیراندازی در آموزش‌و پرورش قرچک به‌ زودی اعلام می‌شود.
مملکت‌آنلاین تیراندازی آموزش تهران 

  

ادامه‌ برجام بدبختی بیشتری برای مردم فراهم می‌کندبه حضرت عباس به کسی که شما قبول دارید هیچ کس در این مجلس مخالف برداشتن تحریم نیست ولی از موضع اقتدار و عزت ورود کنید که حق مردم را تضییع نکنید؛ از همین اول از موضع عجز شروع نکنید که برجام بدبختی بود و ادامه‌اش بدبختی بیشتری برای مردم فراهم می‌کند. از موضع عزت و قدرت ورود کنید و از اصول و ارزش‌ها و حقوق ملت عقب نشینی نکنید و محکم بایستید.
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بهنوش بختیاری 

  

آخرین وضعیت کاهش قیمت خودرو در بازاراگر چه بازار خودرو به صورت فیزیکی این روزها تعطیل است اما پرس و جو از آگهی های خودرو نشان می دهد که روند کاهش قیمت خودرو ادامه دارد و شیب آن هم در اغلب خودروها به ویژه محصولات ایران خودرو تند است. در این شرایط عاملی برای افزایش قیمت خودرو دست کم در میان مدت دیده نمی شود.
خودروتک قیمت افزایش قیمت ایران خودرو 

  

جزئیات پیش فروش خودرو شاهین و 8 محصول دیگر سایپاشرکت سایپا از دیروز پیش فروش تعدادی از خودروهای خود را آغاز کرده که خودرو شاهین نیز در میان آنها دیده می شود.
خودروتک خودرو جدول سایپا 

  

جدیدترین موضع ایران درباره مذاکره احتمالی با آمریکاسخنگوی وزارت خارجه گفت: آینده روابط ایران و آمریکا ساده‌ نیست، زیرا این کشور جنایت‌های متعددی را علیه ایران انجام داده است.
مثلث ایران جمهوری اسلامی ایران ایران و آمریکا 

  

انتشار اسامی دریافت‌کنندگان ارز ترجیحی ادامه می‌یابدبانک مرکزی با اجرای سیاست ارز 4200 تومانی به طور مستمر و شفاف اسامی دریافت‌کنندگان این نوع ارز را در پایگاه اطلاع‌رسانی خود اعلام کرده و به این سیاست خود ادامه می‌دهد.
ایلنا ارز روابط عمومی بانک مرکزی 

  

نخستین جلسه فوق‌العاده دولت به منظور رسیدگی به لایحه بودجه سال 1400 به صورت حضوری و مجازی برگزار شدنخستین جلسه فوق‌العاده دولت به منظور رسیدگی به لایحه بودجه سال 1400 روز یکشنبه به ریاست رئیس جمهوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به دو صورت حضوری ( با حداکثر 15 نفر) و مجازی برگزار شد.
ایلنا دولت لایحه بودجه بودجه 

  اخبار داغ
  

پاسکاری سرخابی‌ها در زمین بورسحواشی واگذاری دو تیم پرطرفدار پایتخت تمامی ندارد. بیشتر از 3 سال است که موضوع واگذاری دو تیم استقلال و پرسپولیس وارد فاز جدیدی شده به‌طوری‌که در یک سال اخیر بار‌ها درخصوص زمان واگذاری سرخابی‌ها به بخش خصوصی و عرضه آن‌ها در بازار سرمایه اخبار ضد و نقیضی شنیده می‌شود.
گسترش سهام زمین بورس تهران 

  

جزییات سه عرضه اولیه جدید در بورسسه شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری کوثر بهمن، چوب خزر کاسپین و سپیدار سیستم در نوبت عرضه ‌اولیه قرار دارند.
اقتصادنیوز سهام سرمایه آنتی بیوتیک 

  

جولان کرونا در بین کارمندان استان تهران15 درصد از کارمندان استان تهران به کرونا مبتلا شدند.
گسترش درمان استانداری تهران تهران 

  

تازه ترین روش برای نابودی کرونااستفاده از نوعی پلاسمای سرد به منظور نابودی ویروس کرونا، تازه ترین روش برای مبارزه با این ویروس است.
اقتصادنیوز گاز ویروس پوست 

  

بورس آمریکا رکورد شکستدر وال استریت، همه شاخص‌ها صعودی بودند تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح بالا تری از روز قبل خود بسته شدند.
اقتصادنیوز آمریکای لاتین وال استریت شاخص 

  

تهرانی‌ها برای تست کرونا به کجا مراجعه کنند؟لیست مراکز منتخب غربالگری بیماران مبتلا یا مشکوک به ویروس کووید 19 اعلام شد.
گسترش وزارت بهداشت ویروس آموزش 

  

تاثیرگذاری واکسن روسی کرونا چقدر است؟صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه اعلام کرد که تاثیرگذاری واکسن «اسپوتنیک-V» این کشور 95 درصد بوده و قیمت آن تقریبا نصف موارد مشابه است.
گسترش روسیه سرمایه ونزوئلا 

  

کشف 5 هزار قلم داروی احتکار شده کرونایی ها /عامل قطع برق لواسانات دستگیر شدسرهنگ جلیل موقوفه ای گفت: در عملیات پلیس پایتخت در یک پرونده 5 هزار قلم داروی احتکار شده کشف شد که این داروها معمولا برای بیماران کرونایی تجویز می شده است.
برنا برق پایتخت پلیس 

  

زن بابای سینما این روزها مادری می کند!/ در دوران کرونا هرکس باید معلم و پیام آور خودش باشد/ خداوند روزی رسان روزهای سخت است!خشایار راد بازیگر فیلم ها و سریال هایی چون «کاتیوشا»، «زبان مادری»، «متهم گریخت» و «خانه به دوش» است که در کارنامه اش آثاری چون « ترش و شیرین» و «قطار ابدی» دیده می شود او در مورد زندگی اش در این روز های کرونایی با خبرگزاری برنا صحبت کرد.
برنا سینما قطار 

  

مرغ بگیریم یا کرونا؟! دریافت 42 MB
مهر 

  

علایم مرگبار ویروس کرونامتخصص روس درباره خطرناک ترین علائمی کووید-19 که نشان دهنده رشد شدید ویروس در بدن است صحبت کرد.
برنا ویروس 

  

ایمنی گله ای ایرانی ها در برابر کرونا پیشنهاد چه کسی بود؟/کارآزمایی بالینی بر روی بیماران با رضایت آگاهانه بود؟دکتر رضا ملک‌زاده، معاون مستعفی وزیر بهداشت در پاسخ به سؤالات مطرح‌شده از سوی بسیج دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور درخصوص عملکرد خود، توضیحاتی ارائه کرد.
اقتصادنیوز ایران جمهوری اسلامی ایران رایگان