ایلنا   |  ورزشی  |  

فکری: نفت در منطقه قرمز است / به ما می‌گفتند چرا آب می‌خورید ولی الان استقلال گل‌و‌بلبل است!

سرمربی تیم نفت مسجد سلیمان درباره آغاز همکاری با این تیم و وضعیت شاگردانش پیش از مصاف با سپاهان اصفهان صحبت کرد.

فکری: نفت در منطقه قرمز است / به ما می‌گفتند چرا آب می‌خورید ولی الان استقلال گل‌و‌بلبل است!

سرمربی تیم نفت مسجد سلیمان درباره آغاز همکاری با این تیم و وضعیت شاگردانش پیش از مصاف با سپاهان اصفهان صحبت کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، محمود فکری پس از مراسم معارفه به عنوان سرمربی جدید تیم نفت مسجد سلیمان اظهار داشت: با توجه به اینکه شناخت خیلی خوبی از تیم نفت مسجد سلیمان داشتم و با توجه به بحث فنی که این تیم در نیم فصل اول داشته پتانسیل خیلی خوبی دارد و بازیکنان بسیار جوان هستند و آینده دارند ولی همین الان هم می‌شود از آنها استفاده کرد.

او ادامه داد: با توجه به اینمه شناخت کافی روی تیم و شهر داشتم و همین اینکه بسیار امیدوارم که با توجه به پتانسیل تیم بتواند بازی‌های خوبی را ارائه بدهد، قبول کردیم که به این تیم بیاییم و به امید خدا بتوانیم کمک کنیم چون خودم ارق خاصی دارم چون در صعودش نقش خاصی داشتیم، به هر حال الان دوست داریم تمام تلاش را داشته باشیم که تیم در لیگ برتر بماند، یک مقدار شاید وضعیت خوب نبوده و در خودم دیدیم که بیایم و کمک کنم، امیدوارم اتفاقات خوبی رقم بخورد.

او در پاسخ به این سوال که قراردادش تا پایان فصل است یا ادامه دار خواهد بود، گفت: در حال حاضر قراردادمان تا پایان فصل است و باید ببینیم که بعدش چه می‌شود.

فکری در پاسخ به اینکه می‌تواند تیم نفت را از سقوط نجات بدهد یا خیر گفت: ما تیم خوب هم که گرفتیم خوبی کار کردیم ولی از روی اولی که بازی‌های شروع نشده بود، تو کار گذاشتند و خیلی اذیت‌مان کردند، باز با همان تفاسیر ما شرایط را جمع‌و‌جور کردیم ولی در هر حال اینکه وقتی عاشق کارتان باشید و بتوانید کاری انجام بدهید، می‌توانید به نتیجه برسید. مطمئنا اینجا هم تمام تلاشمان را می‌کنیم و هر اندازه که پتانسیل و دانش فنی داریم را بکار می‌گیریم تا بتوانیم نتایج خوبی کسب کنیم و به امید خدا تیم را از شرایطی که شانس سقوط باشد خارج کنیم و به یک نقطه امن برسانیم. 

سرمربی جدید نفت درخصوص مشکلات تیم نفت عنوان کرد: به هر حال هیچ تیمی نیست که مشکل نداشته باشد، در تیم‌های ایرانی اکثرا مشکل دارند و شاید یک یا دو تیم باشند که از نظر تشکیلات، مدیریت و پشتیبانی مشکلات کم داشته باشند و مطمئنا به عنوان یک مربی ایرانی با این مشکلات آشنا هستیم و با توجه به شناختی که از این مشکلات داریم، آمدیم و امیدواریم که بتوانیم کمک کنیم و فضای خوبی را به وجود بیاوریم که نگاه تمام فوتبالی‌‌ها را دوباره به سمت این بازیکنان بیاوریم.

او درباره رویارویی با سپاهان در نخستین بازی عنوان کرد: سپاهان غیر از هفته‌های اول شکل خوبی پیدا کرده و خودش را آرام آرام به بالای جدول رسانده است. الان هم صدرنشین هستند و یکی از تیم‌هایی هستند که تعریف کردم و هم مدیریت خوبی و نظم خوبی دارند. ما برای 11 بازی به اینجا آمدیم و امیدواریم که در این 11 بازی نتایجی به دست بیاوریم که تیم را از منطقه قرمز خارج کند و از طرف دیگر این پتانسیل را در بچه‌ها می‌بینیم که به امید خدا در بازی اول هم با امتیاز برگردیم. تمام تلاشمان را می‌کنیم که امتیاز بگیریم و اگر اینگونه نشد تلاش داریم تا در بازی‌های بعدی این اتفاق رقم بخورد.

محمود فکری در پاسخ به این سوال که حضور چند ماهه در استقلال چه اندازه روی سپید شدن موی او تأثیر گذاشته است، گفت: ما اکثر عمرمان را در استقلال گذراندیم و یکسری شاید نمی‌دانند یا خودشان را به خواب می‌زنند و یکسری رفتارهایی دارند ولی به هر حال عمر ما اکثرا با استقلال گذشته و در این مدت هم موهایم کم سفید نشده است: فدای سر استقلالی‌ها.

«اعتقاد دارید یک عده دوست نداشتند در استقلال نتیجه بگیرید» فکری در این باره گفت: نه، خیلی‌ها چه بگوییم توطئه یا کودتا کردند، از روز اول این اتفاق افتاده و همه هم می‌دانند، لازم نیست که ما بگوییم و واردش شویم. به هر حال فضایی که آن زمان بود اینطور که اگر آب می‌خوردیم می‌گفتند که چرا آب می‌خورند! ولی الان هیچ اتفاقی نیست و همه چیز خوب شده است، همه استقلالی شدند، کادر استقلالی شده و همه گل و بلبل هستند. دیگر زیاد واردش نشویم و استقلال هم قرار است به بازی‌های آسیایی برود و آرزوی موفقیت برایشان داریم. روز اول من داخل همین زمین گفتم که همه را به یک مبارزه جوانمردانه دعوت کردم و وظیفه ما این است که در فوتبال فقط کسب امتیاز و قهرمانی نیست. به هرحال ما یک اینکه ورزشکاریم و اصول جوانمردی را باید رعایت کنیم و دوم اینکه همه فوتبال هم در امتیاز و قهرمانی خلاصه نمی‌شود. زندگی فقط این نیست، در زندگی بالا و پایین زیاد است و اینکه ما انسانیت، مردانگی و شرافت را حفظ کنیم خیلی مهم است. باید به بازیکنان یاد بدهیم که مرد باشند و شرافت داشته باشند و با تمام توان تلاش کرده و زحمت بکشند. همه مثل خودم باید یاد بگیریم که زندگی بعد از مرگ هم هست و فقط زندگی فعلی که روی زمین هستیم، نیست. خیلی‌ها بعد از مرگ نام نیکو گذاشتند و خیلی‌ها هم نام‌های بد گذاشتند، خدا علی انصاریان را رحمت کند، اینطور نباشد که کسی از دنیا می‌رود فقط همان روز برای ما عبرت باشد. این شتر در خانه همه می‌خوابد، پس درست زندگی کنیم تا با نام نیک از ما یاد شود. 

او در پاسخ به این سوال که استقلال اکنون با زمانی که تحت هدایت او بود که اندازه فرق دارد، گفت: زیاد واردش نشویم بهتر است، امیدوارم که اتفاقات خوب بیفتد، برای هیچکس چیز بدی نخواستم و برای همه آرزوی موفقیت کردم، منتظر باخت کسی نبودم و برای همه ایرانی‌ها آرزوهای خوب دارم و هر اندازه ما پیشرفت کنیم و خوب باشیم مطمئنا حال همه ما خوب می‌شود. هر چه قدر ما بد نتیجه بگیریم، در هر حوزه‌ای، حال همه بد می‌شود. ما دنبال این باشیم که به یکدیگر کمک کرده و پیشرفت کنیم و دنبال خراب کردن و گرفتن پای یکدیگر نباشیم که دنبال دست هم باشیم که یکدیگر را بلند کنیم.

شما در تهرانسر گفتید که دنبال دلال نیستید و سالم کار می‌کنید و این باعث شده که چنین اتفاقاتی را شاهد باشید، فکری در این خصوص گفت: نه، من خدارا شکر می‌کنم و شاید من مدعی هستم که سالم کار می‌کنم، اگر سالم کار می‌کنم این بزرگترین حسن من است و همیشه از خدا می‌خواهم که این حسن از بین نرود. زندگی در ظاهر برد و باخت دارد اما شما اصل را نباید و از از اصل نیفتید. سلامت کار کردن باعث پیشرفت می‌شود، سالم کار کردن را ارث بردم و امیدوارم که به فرزندانم منتقل کنم و اگر کسی باشد که بتوانم به آن منتقل کنم باعث افتخار است. اینکه در استقلال باشیم و نباشیم فرقی ندارد. روزی در استقلال بودم و 100 هزار نفر برایم «هورا» می‌کشیدند فوتبالم تمام شد، بازیگری تمام شد و به عرصه مربیگری آمدم. این هم روزی تمام می‌شود و یا روزی دوباره به استقلال می‌آیم و می‌روم و یا نفت می‌آیم و می‌روم ولی چیزی که می‌ماند انسانیت و درستی است و اگر به قیمت بخواهم بمانم، پس همینکه نباشم بهتر است.

او درباره پیش بینی از وضعیت استقلال در لیگ قهرمانان آسیا گفت: استقلال به هر حال همیشه استقلال است و یکی از بزرگترین و پرافتخارترین تیم‌های آسیاست و اسمش نمیشه ترس به اندام حریفان می‌اندازد، امیدواریم که استقلال به عنوان تیم اول دور بعدی صعود کند.

نفت استقلال لیگ قهرمانان آسیا   اخبار برگزیده
  

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : به گزارش نامه نیوز، لعیا جنیدى - معاون حقوقى رییس جمهور در گفت و گو با ایران گفت: روابط بانکی و مالی بین‌المللی بسیار مهم است و این روابط پیش شرط صادرات موفق، پیش‌شرط جهش تولید، پیش شرط پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید است، ارتباط با نظام بانکی دنیا برای کشور امری حیاتی است. رئیس جمهوری بتوانند این زمینه را فراهم کنند، تحفظ را مطرح کرد…
نامه نیوز جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی رهبر انقلاب 

  

لاریجانی برای کاندیداتوری، شرایط مطلوبی ندارد/ با کاندیداتوری رئیسی، لاریجانی کاندیدا نخواهد شد/ رئیسی و قالیباف قطعاً باهم رقابت نخواهند کرد/اجماع کامل اصولگرایان بر روی رئیسی به معنای رأی‌آوری قطعی استکنشگر سیاسی اصولگرا گفت: آقای لاریجانی جزو افراد استثناء هستند که شرایط ایشان واقعا پیچیده است، سایر افراد حمایت یکی از جناح‌ها را با خود دارند اما آقای لاریجانی یک وضعیت پیچیده بینابینی دارد. حتی اگر برخی طیف‌ها در جریان اصولگرا بخواهند از ایشان حمایت کنند و ببینند که ایشان مورد حمایت جریان‌های اصلاح‌طلب هم قرار گرفته‌اند، ممکن است حمایت خود را پس بگیرند.
ایلنا علی لاریجانی انتخابات ریاست جمهوری اصلاح طلبان 

  

از شکایت نماینده مجلس از راهور بی‌اطلاعم/فوت 26 تهرانی در بهمن‌ماه به دلیل خاموشی معابررییس پلیس راهور تهران بزرگ از شکایت نماینده مجلس از پلیس راهور به دلیل درگیری با مامور این پلیس اظهار بی اطلاعی کرد.
ایلنا پلیس راهور ماه پلیس 

  

انتقام سخت فوتبال ایران از AFC / سنگ تمام باشگاه های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیابا صعود فولاد به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ، تنها کشوری که با 4 نماینده در لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب حاضر می شود ، ایران است.
خانه فوتبال انتقام فوتبال ایران 

  

نبویان: واگذاری جزایر ایران به چین دروغ محض استنایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: توافق با چین برد - برد است و واگذاری جزایر ایران به این کشور دروغ محض است.
فردا ایران ایران و چین چین 

  

محمود احمدی نژاد افشاگری می کند؟ | مطالبی دارم که وقت انتخابات می گویممحمود احمدی نژاد این روزها بساط جلسات انتخاباتی را برپا کرده و هر روز در جمع طیفی از اقشار مردم سخنرانی می کند. او اخیرا وعده داده است در ایام انتخابات مسائلی را بیان خواهد کرد.
۵۵ آنلاین احمدی نژاد زمین ایران 

  

نگاه سکه‌بازان به مذاکرات برجامی/ علت اصلی کاهش قیمت سکه چه بود؟در اولین روز هفته، سکه یک حمایت قیمتی مهم را از دست داد. روز شنبه، فعالیت فروشندگان در بازار سکه زیاد بود و این فلز گرانبها به زیر محدوده حمایتی 10 میلیون و 500 هزار تومان رفت. ساعت 4 بعدازظهر، سکه امامی در بازار با قیمت 10 میلیون و 450 هزار تومان معامله می‌شد که 150 هزار تومان کمتر از روز پنج‌شنبه بود.
اقتصادنیوز قیمت 

  

احمدی‌نژاد: به فضل الهی از کسی نمی‌ترسمرئیس دولت نهم و دهم گفت: به وقت انتخابات مطالبی دارم که درباره وضعیت موجود کشور عرض خواهم کرد و به فضل الهی از کسی هم نمی‌ترسم.
مثلث احمدی نژاد بهاره رهنما دولت 

  

برخی یکسری وعده‌ها می‌دهند که نمی‌توانند آن را عملی کنند بعد می‌گویند نمی‌گذارند ما کار کنیمکسانی که می گویند رئیس جمهور بیشتر از 15 درصد اختیار ندارند دروغ می گویند، اینها یکسری وعده ها می دهند بعد که نمی توانند آن را عملی کنند، می گویند نمی گذارند ما کار کنیم و رئیس جمهور اختیار ندارد!
مستقل‌آنلاین دانشگاه امیرکبیر امیرکبیر ایران 

  

جک S5 فیس لیفت با موتور جدید در بازار ایران + عکسجک S5 یکی از خودروهای چینی است که در بازار ایران توانست اطمینان مصرف کننده را جلب کند. شرکت عرضه کننده این خودرو حالا نسخه جدیدی از این خودرو را روانه بازار می کند.
خودروتک خودرو ایران عکس 

  

سیگنال ارزی به افزایش قیمت خودرو در کارخانهدولت در حالی مبنای محاسبه حقوق ورودی کالا در گمرک را در بودجه 1400، نرخ حاشیه بازار ارز در نظر گرفته که این موضوع سبب رشد هزینه تولید خودروهای داخلی خواهد شد...
خودروتک افزایش قیمت قیمت ارز قیمت 

  

یارانه معیشتی ماه رمضان تصویب شد / مبلغ پرداختی چقدر است؟حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز (شنبه) در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: در آستانه ماه رمضان هستیم و امیدواریم از این ماه مبارک همه ما بتوانیم استفاده کنیم.
مستقل‌آنلاین ماه ماه رمضان ماه رجب 

  

جدیدترین فهرست از مشاغل مجاز به فعالیت در شرایط قرمز کروناییاتاق اصناف ایران جدیدترین به روز رسانی از فهرست و گروه بندی مشاغل صنفی مجاز به فعالیت در شهرهای قرمز را اعلام کرد.
اقتصادنیوز ایران 

  

امکان لغو تحریم‌ها را بعید می‌دانم/ پول‌های بلوکه شده وارد سیستم رانتی می‌شود/ هیچ نشانه‌ای از رشد مثبت اقتصادی وجود ندارداستاد اقتصاد دانشگاه الزهرا اظهار داشت: البته در داخل برخی‌ها با خوش‌بینی به این مواضع غربی‌ها نگاه می‌کنند حتی اگر منابع بلوکه شده ما آزاد شود نمی‌تواند تاثیری در بهبود وضعیت داشته باشد چون آنها موجب تقویت تولید و کاهش تورم نمی‌شوند بلکه در این سیستم پر از رانت تبدیل به رانت شده و در اختیار گروه‌های خاص قرار می‌گیرند.
ایلنا ایران ترامپ فرانسه 

  

ابراز رضایت اروپا از گفت‌وگوهای ویننماینده اتحادیه اروپا در آمریکا از گفت‌وگوهای وین ابراز رضایت کرد.
ایلنا وین دیپلماسی هسته ای 

  اخبار داغ
  

خبرهای ویژه شرکت ها برای بورس/ اثر رفت و آمدهای سیاسی در بازارهااقتصاد نیوز:عرضه اولیه صندوق ذخیره فرهنگیان در بورس از طریق شرکت‌های زیرمجموعه انجام می شود،عبیدی داروی ضد سرطان خون ساخته است بیشترین توجه بازارها همچنان معطوف به اخبار مربوط به چگونگی رفع انسداد دارایی های ارزی ایران در برخی کشورها همچون کره جنوبی و تحولات احیای برجام است
اقتصادنیوز کره جنوبی اقتصاد سرطان 

  

تصاویر آیت الله علم الهدی پس از مبتلا شدنش به کرونا+فیلمفیلمی از نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد پس از مبتلا شدنش به ویروس کرونا منتشر شده است.
اقتصادنیوز ویروس مشهد 

  

کرونای انگلیسی در 10 کشور بیداد می‌ کند + عکسنوع جهش‌یافته کووید-19 موسوم به کرونای انگلیسی در سراسر اروپا در حال گسترش است؛ اما از سوی مقامات اروپایی در چند هفته گذشته چندان جدی گرفته نشد. این نوع ویروس ناگهان طغیان کرده و در بیش از 10 کشور اروپایی شیوع یافته است. گونه‌های دیگری از این ویروس که در آفریقای جنوبی کشف شده است، به‌شکل قابل‌توجهی در اروپا دیده می‌شود.
گسترش عکس بهار امانوئل مکرون 

  

بورس برمی‌گردد؟دو کارشناس پیش بینی کردنداقتصاد نیوز: گرچه در بازار سهام همچنان بازیگران در یک وضعیت سرد و بی کسلی به انتظار روزهای آینده هستند، اما برخی از نشانه‌های مثبت بازگشت بازار خبر می‌دهند.
اقتصادنیوز اقتصاد سهام 

  

جزییات رنگ‌بندی جدید کرونایی در کشورنقشه جدید رنگ‌بندی کرونا در کشور، دوشنبه 23 فروردین از سوی وزارت بهداشت منتشر شد که بر اساس آن 295 شهر در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته‌اند.
اقتصادنیوز رنگ وزارت بهداشت 

  

افزایش 13 درصدی فوتی ‌های کرونا در خوزستانسخنگوی ستاد مدیریت کرونا خوزستان با اشاره به افزایش 13 درصدی فوتی‌های کرونا در خوزستان نسبت به هفته قبل، گفت: روند ابتلا به کرونا روزانه در اهواز 700 تا 800 نفر است که یکی از دلایل آن، میزان زیاد انجام تست است.
گسترش اهواز خرمشهر 

  

دیگر ماسک به تنهایی برای جلوگیری از کرونا کافی نیستپیام طبرسی ( رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری ) : شرایط خیلی سخت است. واقعا کسانی که در کرونا کار کردند، فرسوده شدند. شرایط پراسترس و پرفشار بود.
۵۵ آنلاین ماسک بیمارستان کار 

  

آبی یا گازی؛ کدام کولر در انتقال ویروس کرونا خطرناک‌تر است؟ + ویدئوآبی یا گازی؛ کدام کولر در انتقال ویروس کرونا خطرناک‌تر است؟
۵۵ آنلاین ویروس 

  

دومین اطلاعیه قرارگاه عملیاتی مقابله با کروناقرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا تاکید کرد: هرگونه محدودیت و الزامات محدودیت زا باید بر اساس وضعیت رنگ بندی شهرها، اعمال شود و ملاک عمل در این عرصه، اعلام وضعیت رنگ بندی شهرها، توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ابلاغ آن از طریق وزارت کشور است.
فردا وزارت کشور وزارت بهداشت آموزش 

  

برخورد قاطع آیت‌الله علم الهدی با اظهارات خرافی یک طلبه درباره کروناوضع ضدخرافی آیت الله علم الهدی، در مقابل اظهارات خرافی و نادرست یک طلبه در صحن آستان امام رضا(ع) را باید نیکو پنداشت و آن را مورد قدردانی قرار داد.
برنا 

  

رنگ بندی شهرهای کرونایی در (23 فرودین) + عکسرنگ‌بندی جدید کشور که از 23 فروردین اعمال می‌شود در اپلیکیشن ماسک منتشر شد.
گسترش رنگ عکس اپلیکیشن 

  

اولین اسکی ماراتن روسیه بعد از کرونا رکوردشکنی کردبیش از 3200 نفر در اسکی ماراتن اوگرا شرکت کردند که حضور این تعداد اسکی باز یک رکورد در تاریخ برگزاری رقابت ها محسوب می شود.
۵۵ آنلاین اسکی روسیه ویروس 

  

آیا واکسن کرونا از مردم حفاظت می کند؟پزشکان نگران هستند که آیا ویروس کرونا ممکن است مانند آنفلوانزا باشد که هر ساله به واکسن جدیدی احتیاج دارد یا خیر، هم به این دلیل که این ویروس سریع جهش می‌کند و هم به دلیل اینکه ایمنی در اثر واکسن به سرعت از بین می‌رود.
برنا ویروس آنفلوانزا