مهر   |  سلامت  |  

سه چالش داروخانه ها/ از تاسیس داروخانه ها تا کمبودهای دارویی

حمید خیری در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: بحث اول، راجع به داروخانه‌های منتخب است که باید میزان اثربخشی آن به صورت دقیق و مبتنی بر آمار بررسی شود. رئیس روابط عمومی انجمن داروسازان ایران، افزود: درخواست ما این است که نتیجه این سیاستگذاری، بازبینی شود و برای این کار یک مرکز بی طرف و علمی بیاید این موضوع را بررسی کند. وی با طرح این سوال که آیا با ایجاد داروخانه‌های منتخب، دارو سریع‌تر…

سه چالش داروخانه ها/ از تاسیس داروخانه ها تا کمبودهای دارویی

حمید خیری در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: بحث اول، راجع به داروخانه‌های منتخب است که باید میزان اثربخشی آن به صورت دقیق و مبتنی بر آمار بررسی شود.

رئیس روابط عمومی انجمن داروسازان ایران، افزود: درخواست ما این است که نتیجه این سیاستگذاری، بازبینی شود و برای این کار یک مرکز بی طرف و علمی بیاید این موضوع را بررسی کند.

وی با طرح این سوال که آیا با ایجاد داروخانه‌های منتخب، دارو سریع‌تر و در دسترس تر قرار گرفته یا نه و آیا ذی نفعان راضی هستند یا خیر، گفت: زمان آن فرا رسیده که اصل وجود داروخانه‌های منتخب مورد بازنگری قرار گیرد ولی آیا مطالعه و آماری در دست است که بتوان بر اساس آن تصمیم گیری کرد.

خیری ادامه داد: موج اعتراض داروسازان در این رابطه باید ریشه یابی شود.

عضو هیأت مدیره انجمن داروسازان ایران افزود: موضوع دوم، آئین نامه جدید تأسیس داروخانه‌ها است که اخیراً ابلاغ شده و مفاد آن به قدری شوک آور بود که باعث تعجب جامعه داروسازی کشور شد.

وی تاکید کرد: متأسفانه به واسطه اجرای آن شاهد خواهیم بود که پای سرمایه داران غیر داروساز به عرصه دارو بیش از این باز می‌شود و این به معنای این است که فاجعه‌ای غیرقابل جبران در پیش خواهد بود.

خیری گفت: همانطور که داروخانه‌های منتخب، رانت است، ابلاغ آئین نامه جدید هم باعث فساد در زنجیره دارویی کشور خواهد شد.

عضو هیأت مدیره انجمن داروسازان ایران به چالش سوم داروخانه‌ها اشاره کرد و افزود: چالش سوم، بحث کمبودهای دارویی است که واقعاً تأسف آور است و باید ریشه یابی شود.

وی گفت: به طور مثال برخی داروهای اعصاب و داروهایی مانند فلوکسیتین، فاموتیدین و…، تاحدودی کمیاب شده اند و باید هرچه سریع‌تر مؤلفه‌های مؤثر بر آن برطرف شود.

خیری ادامه داد: جالب است که داروخانه‌ها به دلیل اینکه در خط مقدم ارتباط با مردم هستند، باید همه کسری‌های نظام بهداشت و درمان را پوشش دهند.

رئیس روابط عمومی انجمن داروسازان ایران افزود: سوال اساسی این است که داروخانه‌ها در برابر این همه هجمه چه باید کنند و به کجا پناه ببرند.

خیری گفت: واقعیت این است که توان ادامه مسیر برای داروسازان مستقل وجود ندارد و باید بازنگری جدی در سیاست‌های سازمان غذا و دارو و سایر نهادهای تصمیم گیری صورت گیرد.

داروخانه درمان خبرنگار   اخبار برگزیده
  

پناهیان: روحانی خائن است/ چه کسی حاضر است او را محاکمه کند؟یک از تئوریسین های نیروهای انقلاب گفت: به زودی جشن پایان دولت روحانی را خواهیم گرفت، دولتی که من هنوز یک سؤال دارم و آن اینکه آیا آقای روحانی نمی‌دانست که نمی‌شود به غرب اعتماد کرد؟ یا می‌دانست؟ اگر می دانست خائن است.
نامه نیوز حسن روحانی استقلال مشاور 

  

رشد 2300 واحدی بورس تهران/ سرخپوشی خودرویی ها در روز سبز بورسدر شروع معاملات بازار سرمایه شاخص کل بورس سبزپوش شد و با رشد 2300 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 360 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز بورس تهران تهران سرمایه 

  

احتمال تعطیلی دو هفته‌ای کشوروزیر بهداشت در نامه‌ای به مقام معظم رهبری درخواست تعطیلی دو هفته‌ای کشور را داده بود و دیروز ایشان از رئیس‌جمهور خواستند این موضوع در ستاد ملی کرونا بررسی شود. حالا این ستاد اعلام کرده که پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای امروز بررسی می‌شود.
فردا درمان تهران رئیس جمهور 

  

امکان توقف اعمال اصل 85 بر طرح حمایت از حقوق کاربران وجود دارد/ همکاری در حوزه اینترنت را در تفاهنامه ایران و چین ندیدم/ منشاء طرح حمایت از کاربران، خارج از مجلس استسخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی، گفت: طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی بیرون از مجلس پخت و پز شده است، به خاطر همین ما اصرار داشتیم که حداقل اصل هشتاد و پنجی نشود و به مجلس بیاید در کمیسیون‌های اصلی و فرعی رسیدگی شود.
ایلنا اصل 44 مخابرات خبرنگار 

  

هیچ دستگاه گیرنده اینترنت ماهواره‌ای وارد کشور نشده است/ دستگاه‌های حاکمیتی زمینه ورود رسمی تجهیزات را فراهم کنندرئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی گفت: هنوز دستگاه گیرنده اینترنت ماهواره به صورت رسمی یا غیر رسمی وارد کشور نشده و حتی شهرهای پیشرو ارتباطی منطقه مانند دبی نیز این دستگاه را وارد نکرده‌اند.
ایلنا اینترنت ماهواره ایران 

  

چرا فروش فوق العاده خودروسازان برگزار نمی شود؟خودروسازان اکنون تنها اجازه دارند طرح‌های پیش فروش را اجرا کنند و اجازه اجرایی شدن طرح‌های فروش فوق العاده را ندارند.
خودروتک خودروسازان تراشه خودرو 

  

آیا رییسی می تواند تغییری در زندگی مردم ایجاد کند؟آیا دولت رییسی واقعا می تواند تغییری در زندگی مردم ایجاد کند؟ دلاوری گفت: احساس ناامیدی مردم، از عوامل کاهش مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری 1400 بوده است.
مستقل‌آنلاین دولت انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

اسناد هسته ای توسط اسرائیل به سرقت رفتروحانی سرقت اسناد هسته ای کشور بدست اسرائیل را تایید کرد. رئیس جمهوری: صهیونیست ها و ارتجاع عرب بوی کباب به دماغشان رسید؛ دی 96 اولین علامت را به آنها داد که می‌شود برجام را به هم ریخت؛ اسنادی که حالا دروغ و راست اسرائیلی ها آمدند و بردند و منتشر کردند برای بر هم زدن برجام.
مستقل‌آنلاین هسته ای سرقت 

  

آمریکا و انگلیس نباید از پاسخ سخت ایران در امان باشدحسین شریعتمداری در کیهان نوشت:بعد از حمله پهپادی به نفتکش اسرائیلی «مرسر استریت» وابسته به شرکت صهیونیستی «‌زودیاک»، مقامات رژیم صهیونیستی ضمن نسبت دادن این حمله به ایران(که هیچ قرینه‌ای برای آن وجود ندارد) با سرو صدای زیاد و جنجال رسانه‌ای از واکنش متقابل سخن گفته‌اند! تا آنجا که شبکه 11 تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرده اسرائیل چراغ سبز ایالات متحده و انگلیس را برای انجام عمل...
۵۵ آنلاین تلویزیون موشک انگلیس 

  

ستاد ملی کرونا درباره تعطیلی دوهفته‌ای تصمیم بگیردجوان آنلاین/ در پی نامه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص موج سهمگین و پنجم کرونا و پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای برای کاهش چرخش ویروس و بار بیمارستان‌ها، رهبر معظم انقلاب اسلامی از رئیس‌جمهور خواستند این موضوع در ستاد ملی کرونا بررسی شود و هر اقدامی که لازم است انجام گیرد.
مثلث درمان رئیس جمهور آموزش 

  

تصمیم مهم فیفا برای استقلال، پرسپولیس و سپاهانآکادمی استقلال، پرسپولیس و سپاهان زیر ذره‌بین فیفا/ کمک فیفا به آکادمی سه باشگاه؟
خانه فوتبال فیفا باشگاه استقلال استقلال 

  

علت توقف فروش فوق العاده خودرو با قیمت قطعی مشخص شدیک ماهی می شود که طرح فروش فوق العاده خودرو از سوی سایپا و ایران خودرو اعلام نشده و طرح های اعلامی اخیر به پیش فروش خودرو اختصاص داشته است. اکنون علت این توقف فروش فوق العاده از سوی دبیر انجمن خودروسازان اعلام شد.
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

استان خوزستان در نتیجه انتصاب‌های شما به تابلوی بحران‌های کشور تبدیل شده استنماینده اهواز گفت: علت اینکه در هفته پایانی کار دولت دوازدهم این سوال را مطرح می‌کنم این است که یک پیام جدی به دولت آینده و وزرای آینده بدهیم که ما نمایندگان در کار نظارت اغماض نخواهیم کرد.
ایلنا استیضاح اهواز کار 

  

فرانسه: تعویق مذاکرات امکان احیای برجام را به خطر می‌اندازدسخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه از ایران به خاطر به تعویق افتادن آغاز دور جدید مذاکرات احیای توافق هسته ای انتقاد کرد.
فردا فرانسه ایران ایران و آمریکا 

  

ورود مجلس به ماجرای اعترضات اخیر در چند شهرسخنگوی نشست فراکسیون مستقلین ولایی گفت: جهت بررسی مسائل اجتماعی و اعتراضات اخیر و گرانی‌ها، این فراکسیون خواستار جلسه اختصاصی به صورت علنی یا غیرعلنی در صحن برای بررسی این موضوع شدند.
مثلث وزارت بهداشت رئیس جمهور دولت 

  اخبار داغ
  

رشد قیمت سکه در سایه افزایش انس جهانیقیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (سه‌شنبه، 12 مردادماه) در بازار تهران با افزایش 80 هزار تومانی نسبت به روز گذشته به رقم 11 میلیون و 350 هزار تومان رسید که به نظر می‌رسد ناشی از افزایش نرخ انس جهانی طلا به میزان 2 دلار و 9 سنت باشد.
اعتماد قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

آماده باش هلال احمر برای برپایی نقاهتگاه‌ها/ طرح «ایران مسئول» به ستاد ملی مقابله با کرونا ارسال می‌شودهمتی از آماده باش جمعیت هلال احمر برای برپایی نقاهتگاه های موقت و دائمی خود برای مقابله با کرونا خبر داد.
ایلنا هلال احمر ایران وزارت بهداشت 

  

فوت بیش از 36 هزار تهرانی به دلیل کرونا تاکنونرئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران درباره آمار روزانه کرونا در پایتخت، هزینه خرید قبر، کفن و دفن، ساخت آرامستان در کهریزک و سرانجام تدوین سند سلامت توضیح داد.
برنا سلامت شورای شهر تهران تهران 

  

دو چهره متفاوت بورس /رشد شاخص کلروز سه‌شنبه 12 مرداد 1400 شاخص کل صعود کرد اما شاخص هم وزن سرخپوش شد.
اقتصادنیوز شاخص وزن 

  

آخرین آمار قربانیان ویروس کرونا در ایران 12 مردادبر اساس اعلام وزارت بهداشت، طی 24 ساعت گذشته 39هزار و 19 بیمار جدید کرونایی در کشور شناسایی شدند.
نامه نیوز ویروس ایران وزارت بهداشت 

  

معاملات مشکوک دو سهم سیمانی در بورسدر روز رشد 17 هزار و 716 واحدی شاخص، دو سهم سیمانی، فرابورس، دو شرکت سرمایه گذاری به همراه 10 نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.
گسترش ایران خودرو خودرو فولاد 

  

تخصیص بقیه سهمیه واکسن کرونای رانندگان تاکسی پیگیری می‌شودمدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: تزریق واکسن کرونا به رانندگان تاکسی در اکثر شهرها از دوم مرداد ماه آغاز شده اما هنوز به برخی شهرها سهمیه‌ای اختصاص نیافته و پیگیر تخصیص این سهمیه برای همه رانندگان هستیم تا این قشر در معرض خطر زودتر واکسینه شوند.
برنا تاکسی ماه 

  

آزمایش کرونا در فرودگاه بغداد و نجف لغو شدبا رایزنی مسئولان، اتباع ایرانی از پرداخت هزینه و انجام آزمایش کرونا در فرودگاه بغداد و نجف معاف شدند.
گسترش فرودگاه وزارت بهداشت دولت 

  

واکسن زده ها چگونه کرونا می گیرند؟یک متخصص عفونی، با بیان اینکه زدن واکسن به معنی مبتلا نشدن به کرونا نیست، اضافه کرد: افراد واکسن زده ابتلای سبک پیدا می کنند و کارشان به بستری نمی کشد.
۵۵ آنلاین دورهمی مسمومیت ویروس 

  

رکورد شکنی دوباره کرونا/ مبتلایان روزانه در مرز 40هزار نفر!بر اساس اعلام وزارت بهداشت، طی 24 ساعت گذشته 39هزار و 19 بیمار جدید کووید19 در کشور شناسایی شدند و 378 بیمار نیز جان خود را به دلیل این بیماری از دست دادند. آمار امروز نشان از رکورد شکنی آمار ابتلا و همچنین آمار بستری ها دارد.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت 

  

کرونای دلتا زمزمه های دوز سوم واکسن را بر سر زبان ها انداختگرچه هنوز شواهد قطعی در مورد نیاز به دوزهای به ‌اصطلاح تقویت‌کننده اثبات نشده اما نگرانی فزاینده از عدم اثربخشی واکسن‌ها در برابر گونه دلتای ویروس کرونا، زمزمه استفاده از دوز سوم را بیشتر کرده است.
اعتماد امارات متحده عربی فرانسه درمان 

  

378 فوتی جدید کرونا در کشور | بیش از 505هزار دُز تزریق واکسن در 24 ساعت گذشتهبر اساس اعلام وزارت بهداشت، طی 24 ساعت گذشته 39هزار و 19 بیمار جدید کووید19 در کشور شناسایی شدند و متاسفانه در این بازه زمانی 378 بیمار نیز جان خود را به دلیل این بیماری از دست دادند.
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت روابط عمومی 

  

رکورد واکسیناسیون روزانه در کشور/ مرگ 378 بیمار کرونایی دیگرطی 24 ساعت گذشته، 378 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 91 هزار و 785 نفر رسید.
برنا واکسیناسیون مرگ 

  

موردی ندیدم که دو دوز واکسن کرونا زده باشد و فوت کرده باشندرییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری بیان کرد: همه واکسن های موجود در بازار ایران، در کاهش مرگ و می
خبرفوری بیمارستان ایران مرگ 

  

راهکار صعودی شدن بورس در دولت جدید مشخص شدیکی از تحلیگران بازار سرمایه عنوان کرده است: اگر رئیس جمهور جدید به وعده‌های اقتصادی خود عمل کند شرایط در بازار بورس مطلوب خواهد شد.
مستقل‌آنلاین بورس کالا خودرو دولت