ورزش۳   |  ورزشی  |  

از ترس حرف نمی‌زنیم/ انتقاد کاپیتان شمشیربازی اسلحه فلوره

کاپیتان تیم ملی شمشیربازی اسلحه فلوره با اشاره به اختلافات ایجاد شده در این رشته، گفت: حرف زدن در شمشیربازی ترس دارد و به همین دلیل خیلی‌ها تا به امروز سکوت کرده اند.

از ترس حرف نمی‌زنیم/ انتقاد کاپیتان شمشیربازی اسلحه فلوره

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از مهر، فضای متشنجی که به خاطر اختلاف میان اهالی شمشیربازی در سلاح های مختلف ایجاد شده، مطرح شدن صحبت های متفاوت و جدیدی از سوی اهالی این رشته در دو اسلحه اپه و فلوره را به همراه داشته است که نسبت به توجه بیشتر فدراسیون به ورزشکاران اسلحه سابر و شرایط نابرابری میان آنها گله مند هستند.

از جمله این افراد علیرضا ادهمی کاپیتان تیم ملی اسلحه فلوره است. وی گفت که هیچ وقت به دنبال حاشیه نبوده اگرچه حرف زدن در این رشته هم ترس دارد و به همین دلیل خیلی ها تا به امروز سکوت کرده اند.

 

آنها که باید به فکر المپیک باشند شروع به ایجاد هجمه کردند

ادهمی در آغاز این گفتگو تصریح کرد: وقتی از تاشکند و مسابقات زون آسیا (انتخابی المپیک) برگشتیم با هجمه ای از نظرات کارشناسی مختلف مواجه شدیم. موضوعی که باعث تعجب خودم هم شد این بود برخی اعضای تیمی که برای نتیجه گیری در المپیک باید امروز آرامش داشته باشند و به دور از حاشیه به فکر تمرین باشند، هدفمند شروع به ایجاد هجمه و فضای متشنج کردند. کاملا مشخص است که برنامه ای پشت این موضوع است.

 

گفتن حقیقت در شمشیربازی ترس دارد

این ملی پوش شمشیربازی ادامه داد: مربی تیم اسلحه سابر (امین قربانی) صحبت هایی را در رسانه ها مطرح کرده که اصلا کارشناسی نیست. البته کاری به صحبت های او ندارم اما اگر در رابطه با شمشیربازی و مسائل داخلی این رشته به دنبال حقیقت هستید باید با اهالی اسلحه فلوره و اپه صحبت کنید. البته که خیلی ها در شمشیربازی حرف نمی زنند چون می ترسند. حرف زدن در این رشته ترس دارد و به همین دلیل خیلی ها تا به امروز سکوت کرده اند.

 

40 روز قبل از مسابقات زون آسیا مشکل تمرین داشتیم

ادهمی با بیان اینکه 11 سال است که ملی پوش بوده و هیچ وقت وارد حاشیه نشده است، خاطرنشان کرد: امروز به خاطر فضای ایجاد شده می خواهم مسائلی را عنوان کنم. مثل اینکه 40 روز پیش از اعزام به تاشکند (زون آسیا و انتخابی المپیک) مشکل تمرین داشتیم به طوری که خود من هم برای هماهنگی تماس هایی داشتم. اما واقعا چرا منِ ورزشکار باید برای تمرین کردن چنین کاری انجام دهم؟

 

محل تمرین ما شد محل قرنطینه حریف ترکیه ای اسلحه سابر

وی افزود: خلاصه بعد از کلی هماهنگی سالن شهید شیرودی را برای تمرین کردن به تیم فلوره دادند. سه روز از تمرینات‌مان نگذشته بود که مجبور به ترک آنجا شدیم چون یکی از بازیکنان ترکیه‌ای که با ملی پوشان اسلحه سابر در تهران تمرین داشتند، به کرونا مبتلا شده بود و می خواستند از محل تمرین ما به عنوان محل قرنطینه برای او استفاده کنند.

 

ملی پوش هستیم اما اجازه ورود به آکادمی را نداریم

کاپیتان تیم ملی شمشیربازی اسلحه فلوره تصریح کرد: بهترین جا برای تمرین ملی پوشان آکادمی ملی المپیک است در حالیکه ما اجازه ورود به آنجا را نداریم. هر بار خواستم برای تمرین آنجا بروم از من کارت می خواستند. وقتی برای گرفتن کارت اقدام کردم، متوجه شدم شرایط خاصی دارد مثل اینکه باید حداکثر 6 ماه از آخرین اعزام گذشته باشد در حالیکه منِ ملی پوش تا قبل از مسابقات زون آسیا، دو، سه سال اعزام به مسابقات نداشتم. خلاصه من که عضو تیم ملی هستم برای ورود به آکادمی مشکل دارم اما جالب است که آنجا شاگرد خصوصی در حال تمرین است.

 

مشکل فقط نابرابری شرایط نیست

وی با بیان اینکه مشکلات و مسائلی که باعث اختلاف امروز شده زیاد است، گفت: این مسائل فقط مربوط به شرایط نابرابر میان اسلحه سابر با دو اسلحه دیگر نیست. حتی در مورد مسابقات و قراردادهای باشگاهی هم با مسائلی مواجه هستیم که البته ارتباطی به فدراسیون ندارد و برخی افراد در آن دخالت می کنند.

 

برای چند سال هیچ اعزامی نداشتم چون ...

ادهمی در این زمینه به یک موضوع اشاره کرد و گفت: چهار سال پیش دانشجوی دانشگاه آزاد واحد یادگار امام بودم. یکی دو سال قبل از آن هم برای دانشگاه آزاد بازی کرده بودم. آن موقع هم بازیکن مشمول به حساب می آمدم و شرایطم برای حضور در دانشگاه آزاد مهیاتر بود. اما من را برای عضویت در تیم دانشگاه آزاد یا بیمه معلم بر سر دو راهی گذاشتند. به من گفتند اگر در ترکیب دانشگاه آزاد قرار گرفتی دیگر نباید انتظار حمایت داشته باشی. در هر صورت من به خاطر شرایطم دانشگاه آزاد را انتخاب کردم اما درست از همان زمان دیگر اعزامی نداشتم.

 

شرایطی مهیا شود که همه به جایگاهی که باید برسند

وی افزود: برای رسیدگی به شرایط فعلی باید از چند کارشناس صادق نظر بدهند و بر اساس آن اقدامات لازم انجام شود. شاید اینگونه همه به جایگاهی که مستحق آن هستند، برسند.

 

هدف از ورزش صرفا قهرمانی نباشد

این ملی پوش شمشیربازی در پایان گفت: اولین مسئله ای که من بعد از آغاز فعالیت در ورزش و حضور درسالن مسابقات یاد گرفتم، احترام بود و اینکه هدف از ورزش نباید صرفا قهرمانی باشد. باید در تمام ابعاد رشد داشت. به همین دلیل سال ها دور از حاشیه فقط تمریناتم را دنبال کردم اما فکر می کنم ادامه این روند دیگر درست نیست.

بازی شمشیربازی ورزش   اخبار برگزیده
  

ویدئو| مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا به کجا رسید؟مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا در وین اکنون به کجا رسیده است؟
مثلث ایران ایران و آمریکا وین 

  

کاندیداهایی که برنامه‌های خود را به جبهه اصلاحات ایران ارائه دادند/ جلسه گفت‌و‌گو و ارائه برنامه کاندیداها ادامه داردسخنگوی جبهه اصلاحات ایران گفت: تاکنون آقایان مصطفی تاجزاده، محمود صادقی، مسعود پزشکیان، محمد شریعتمداری، محمد صدر، محسن هاشمی، صادق خرازی، عباس آخوندی و مصطفی کواکبیان و همچنین خانم‌ها شهیندخت مولاوردی و زهرا شجاعی برنامه‌های خود را ارائه و به پرسش‌های اعضای مجمع عمومی پاسخ دادند.
ایلنا ایران صادق خرازی عباس آخوندی 

  

مصوبه جدید شورای نگهبان ، نه شرعی است نه حقوقی و سیاسیعباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت:متنی که از سوی شورای نگهبان ابلاغ شد، اتفاق نادری در تاریخ 42 سال پس از انقلاب بود. به نظرم خودشان نیز خوب می‌دانند که این متن واجد اعتبار حقوقی نیست و به هیچ‌وجه الزام‌آور برای وزارت کشور و هیچ مرجع دیگری نیست. در نتیجه برای توجیه آن به نکاتی اشاره کردند که چیزی جز ادعای فوق را ثابت نمی‌کند.
۵۵ آنلاین شورای نگهبان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

بررسی تاثیر ردصلاحیت‌های گسترده داوطلبان شوراها بر رفتار انتخاباتی شهروندانعضو شورای عالی استان‌ها معتقد است با ردصلاحیت‌های گسترده کاندیداهای شوراها و خالی ماندن برخی صندلی‌ها در برخی از شهرها، متاسفانه بخشی از مردم عملا در انتخابات شرکت نمی‌کنند و انگیزه مشارکت شهروندان به طور حتم کاهش خواهد یافت.
ایلنا شوراهای شهر خبرنگار شورای نگهبان 

  

اصرار خودروسازان به افزایش بیشتر قیمت خودروبا وجود تصویب افزایش 10 درصدی قیمت کارخانه‌ای خودرو، ظاهراً خودروسازان به افزایش 9 درصدی قیمت محصولاتشان رضایت نداده و در حال نامه نگاری و رایزنی برای آزادسازی قیمت خودرو هستند.
خودروتک خودروسازان بهره وری افزایش قیمت 

  

احمدی‌نژاد: مسئولین خودشان واکسن زده‌اند خیالشان راحت استمن احتمال می‌دهم مسئولین کشور خودشان واکسن زده‌اند. خیالشان راحت است. خیلی نگران مردم نیستند. سوز و گدازی نمی‌بینیم. آدم بگوید روزی 450 نفر فوت می‌کنند، خیلی راحت. هیچ تغییری در روش‌ها و منش‌ها داده نمی‌شود. این امر فضای ذهنی و روحی مردم را سخت می‌کند.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد دولت دهم مترو 

  

جزئیات جدید از ترور سردار سلیمانی/ چه کسانی تلفن حاج قاسم را ردیابی کردند؟سه تیم تک‌تیرانداز خود را در فاصله 500 تا 800 متر دورتر از "منطقه ترور" مستقر کرده بودند، که همان جاده ورودی به فرودگاه بود، و به نحوی قرار گرفته بودند تا هدف خود را هنگام خروج از فرودگاه در یک مثلث احاطه کنند.
اقتصادنیوز سردار سلیمانی تلفن جاده 

  

افشاگری سنگین پرسپولیسی ها علیه زردها+جزئیات بیشترتیم سپاهان در سال 1350 با هدایت محمود یاوری در برابر پرسپولیس قدرتمند آن زمان با نتیجه تحقیرآمیز 6 بر صفر شکست خورد.
خانه فوتبال بهاره رهنما فوتبال بازی 

  

توئیت جدید ظریف: بایدن باید تصمیم بگیردوزیر خارجه کشورمان تصریح کرد: رئیس جمهور بایدن باید تصمیم بگیرد که آیا ایالات متحده به بی‌قانونی ادامه خواهد داد و یا به قانون پایبند می‌شود.
فردا رئیس جمهور وین قانون 

  

اعلام پیش فروش سایپا با شاهین و 4 خودرو دیگر + مبالغ پیش پرداختسایپا برنامه پیش فروش خود به مناسبت عید سعید فطر را اعلام کرد. در این پیش فروش خودرو شاهین و 4 محصول دیگر سایپا عرضه شده است.
خودروتک سایپا خودرو خودروسازان 

  

ظریف روی مین رفتبه جهت بررسی دو مشکل عمده انتخابات یعنی رد صلاحیت‌ها و میزان مشارکت گفتگو کردیم با منصور حقیقت پور فعال سیاسی اصولگرا و نماینده مجلس نهم که مشروح آن را می‌خوانیم:
مستقل‌آنلاین دولت سردار سلیمانی رئیس جمهور 

  

تذکر رهبری به معنای نادیده گرفتن ظرفیت ظریف نیست/ پشت پرده افشای فایل صوتی باید مشخص شود/ جریان رقیب بدنبال ناامیدی اصلاح‌طلبان استیک عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: سخنان رهبری درباره برخی از گفته‌های وزیر امورخارجه به معنای این نیست که آقای ظریف مهره سوخته است.
ایلنا محمدجواد ظریف اصلاح طلبان مجلس شورای اسلامی 

  

ظریف شناخته‌شده ترین رقیب جدی جریان اصولگرا است/ اصولگرایان به اجماع نخواهند رسید/ عملکرد شورای نگهبان مشخص می‌کند مشارکت چگونه باشدیک کنشگر سیاسی اصوگرا فضای انتخاباتی جریان‌‌های سیاسی کشور را مورد بررسی قرار داد و میزان مشارکت را وابسته به عملکر شورای نگهبان دانست.
ایلنا اصولگرایان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

آغاز فروش اقساطی محصولات MVM با پیش پرداخت 30 درصدطرح جدید فروش اقساطی محصولات ام وی ام شرکت مدیران خودرو ویژه ماه اردیبهشت ماه آغاز شد.
خودروتک خودرو ماه ایران 

  

متن عجیب ارسالی به واتس آپ استقلالی‌ها+جزئیات بیشتر را بخوانیداستقلال نماینده پرقدرت کشورمان با اقتدار صدرنشین گروه خود در آسیا شد اما باز هم کادرفنی این تیم، آبی پوشان را ممنوع المصاحبه کرد!
خانه فوتبال مصاحبه کعبه فرهاد مجیدی 

  اخبار داغ
  

نخستین محصول تولید انبوه واکسن کرونای کووایران برکت رونمایی شد به گزارش خبرنگار مهر، صبح سه‌شنبه نخستین محصول تولید انبوه واکسن ایرانی کرونا ساخت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با نام کوو ایران برکت در فاز یک کارخانه تولید واکسن رونمایی شد. ستاد اجرایی فرمان امام (ره) بعد از عبور از مرحله نیمه‌صنعتی، وارد مرحله تولید انبوه واکسن کوو ایران برکت شد و بر اساس اقدامات برای راه‌اندازی دو خط صنعتی صورت گرفت که خط اول تولید آماده شده و خط دوم هم در…
مهر تولید کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خبرنگار 

  

بورس انرژی میزبان عرضه گازوئیل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی می‌شودرینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران امروز میزبان عرضه گازوئیل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران است.
برنا انرژی ایران 

  

قیمت سکه و طلا امروز 21 اردیبهشت / بازگشت سکه به کانال 10 میلیونیهر قطعه سکه بهار آزادی طرح امامی در بازار آزاد تهران امروز (سه شنبه) به قیمت 10 میلیون و 40 تومان به فروش رسید.
برنا قیمت سکه و طلا بهار 

  

چه زمانی شاخص بورس به مدار رشد باز می‌گردد؟یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه با انتشار گزارش سه ماه شرکت‌ها دوباره‌ توجهات به سوی بورس جلب می‌شود، گفت: این موضوع با انتخابات ریاست جمهوری و روشن شدن موضع جدید دولت درباره بورس همزمان می‌شود، همچنین اجرای مصوبات سران قوا نیز می‌تواند دوباره اعتماد را به بازار باز گرداند.
گسترش شاخص سازمان بورس و اوراق بهادار سرمایه 

  

این میوه هم ضد کروناست هم فشارخون را تنظیم می کندآب آب پرتقال طبیعی اگر به اندازه مصرف شود می تواند خواص زیادی برای سلامت افراد داشته باشد.
برنا سلامت 

  

خبری هولناک از شیوع کپک سیاه در بیماران کرونایی!یک موسسه هندی توضیح داده است که عفونت کپک سیاه اغلب در افراد مبتلا به کووید که اخیراً از آن بهبود یا
خبرفوری آموزش هند باکتری 

  

اولین محموله "واکسن ایرانی کرونا" رسیددقایقی پیش نخستین محصول تولیدشده‌ی واکسن "کوو ایران برکت" درمراسمی باحضور رئیس ستاد اجرایی فرمان اما
خبرفوری ایران تولید وزارت بهداشت 

  

رشد 15 هزار واحدی بورسبورس تهران در معاملات صبح امروز سه‌شنبه 21 اردیبهشت با رشد 15 هزارواحدی به سطح یک میلیون و 172 هزار واحدی رسید.
برنا بورس تهران تهران 

  

نحوه برگزاری امتحانات حضوری برای دانش آموزان کروناییرئیس سازمان سنجش اعلام کرد که امتحانات حضوری دانش اموزان مبتلا به کرونا به صورت مجزا برگزار می شود.
شما‌نیوز سازمان سنجش ویروس حوزه