سری به لبنان‌وسوریه بزنید تا نجابت دختران ایرانی را ببینید/بدحجاب‌های ایران را باید بگذارید روی سر و حلوا و حلوایشان کنید

اقتصادنیوز؛ سیدعلی میرفتاح سردبیر روزنامه اعتماد با اشاره به سخنان توهین‌آمیز احمد علم‌الهدی، امام‌جمعه مشهد نوشت: هر کس فکر می‌کند زنان و دختران ایرانی دور از جان‌شان «ولنگار» یا ««عوضی» هستند بی‌شک یا توقعش زیادی بالاست یا از دنیا زیادی بی‌خبر است. به همین لبنان که دوستش دارید و به سوریه که متحدمان است، سر بزنید تا ببینید در ایران با چه دختران و زنان نجیب و بزرگواری طرفید.

سری به لبنان‌وسوریه بزنید تا نجابت دختران ایرانی را ببینید/بدحجاب‌های ایران را باید بگذارید روی سر و حلوا و حلوایشان کنید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روزنامه اعتماد؛ سیدعلی میرفتاح نوشت:

«چند بار شده که از مردم به خصوص از زن‌ها بابت رعایت حجاب تشکر کنید؟ توی این گرما، زنان و دختران، حتی آن‌ها که مسلمان نیستند، حتی آن‌ها که به هر دلیلی اعتقاد سفت و سخت به حجاب ندارند، محض احترام به قانون، محض پرهیز از تنش و درگیری روسری سر می‌کنند، مانتو می‌پوشند، یک جا‌هایی چادر دربرمی‌گیرند، اما حتی یک بار نشده که علما، ائمه جمعه، مسوولان مملکتی در برابر این‌ها تواضع کنند، لطفشان را قدر بدانند و برای سلامتی و سعادتشان دعا کنند.

آن‌ها که مومنه و متشرعه‌اند، تکلیفشان معلوم است. مادران ما از قبل از سن تکلیف محجبه بودند، منتی هم سر کسی نداشتند. وظیفه شرعی و ایمانی خود می‌دانستند که از نامحرم رو بگیرند و جز با محارم نشست و برخاست نکنند.

هنوز هم گروه کثیری از زنان ایرانی مقیده و مستوره‌اند. جزاهم‌الله خیرا. اما روزگار فرق کرده و بعضی از زنان را- به خصوص زنان جوان را- عقیده و مرام چیز دیگری شده است. نه اینکه از دین رو برگردانده باشند. نه. مسلمان و معتقدند، اما در مقوله حجاب شبیه مادران خود نیستند. یکی، دوتا و صدتا و هزارتا هم نیستند که بشود، ندیده‌شان گرفت یا به دشمن نسبت‌شان داد و با زور و قهر از جلوی چشم دورشان کرد. اتفاقا خیلی هم به چشم می‌آیند و گاه و بیگاه در منظر و مرئای «آقایان» ظاهر می‌شوند و خشم و غیرت ایشان را برمی‌انگیزند.

این زنان و دختران از مریخ که نیامده‌اند، امریکا هم به عنوان بمب تهاجم فرهنگی بر سر این جغرافیا نریخته. این‌ها همان‌هایی هستند که در مدارس و در دانشگاه‌های ایران و جلوی تلویزیون ایران بار آمده‌اند. نگویید، چون به اندازه کافی سخت نگرفتیم، مهار حجاب از دست‌مان در رفت و آمار بی‌حجاب‌ها و شل‌حجاب‌هایمان بالا رفت. اتفاقا نه تن‌ها سهل نگرفتید، خیلی هم سخت گرفتید. در بیشتر دانشگاه‌های آزاد، پوشیدن چادر مشکی را اجبار کردید و دختران را واداشتید تا پشت گیت انتظامات، چادر بپوشند. در مدرسه‌ها هم توسط مربیان تربیتی و بعضی مدیر‌ها و ناظم‌ها چنان سخت گرفتید که حتی بچه‌های اول ابتدایی مجبور به پوشیدن مانتو و سر کردن مقنعه شدند.

در خیابان‌های تهران در دهه 60 هم گشت کمیته بود و هم گشت ثارالله. شهربانی هم برای اینکه برادری‌اش را ثابت کند، پا به پای کمیته سختگیری کرد. در تلویزیون نه فقط جلوی ترویج بی‌حجابی را گرفتیم بلکه سر عروسک‌ها و نقاشی‌ها هم حجاب کردیم. در ادارات یکی از ماموریت‌های حراست همین حفظ شعائر اسلامی بود. فکر نکنم کسی فراموش کرده باشد، تلاش مستمر اداره اماکن که مغازه‌ها را وامی‌داشت تا الزام رعایت حجاب را به مشتری‌هایشان گوشزد کنند.

دولت جمهوری اسلامی آنچه در توانش بود به کار برد تا جلوی بی‌حجابی را بگیرد، حجاب را ترویج دهد، اما نشد. یعنی بیش از این نشد. الان را نبینید که مهدکودک‌ها علم استقلال بلند کرده‌اند. در دهه‌های 60 و 70 و حتی اوایل 80 در مهدکودک‌ها و مدرسه‌ها و دانشگاه‌ها و در تمام ادارات و بانک‌ها تلاش مستمری صورت گرفت تا قضیه حجاب جا بیفتد و به عنوان یک نرم قانونی پذیرفته شود. پذیرفته هم شد. اما «نگر تا حلقه اقبال ناممکن نجنبانی». حاصلش همینی شد که شد.

هر طور حساب کنید، دینی و علمی و خدایی، بیش از این قرار نیست، شدنی هم نیست که ملت را به رنگ خودتان دربیاورید. خوب یا بد حجاب همین است که مردم کم و بیش رعایت می‌کنند و حتی توریست‌های غیرمسلمان هم چشم می‌گویند و رعایت می‌کنند.

هر کس فکر می‌کند زنان و دختران ایرانی دور از جان‌شان «ولنگار» یا ««عوضی» هستند بی‌شک یا توقعش زیادی بالاست یا از دنیا زیادی بی‌خبر است. به همین لبنان که دوستش دارید و به سوریه که متحدمان است، سر بزنید تا ببینید در ایران با چه دختران و زنان نجیب و بزرگواری طرفید. به ترکیه مسلمان مسافرت کنید تا ببینید زنان و دختران ایرانی تا چه اندازه معصوم و عفیفند، با حجاب‌ها که هیچ حتی شل‌حجاب‌ها و بدحجاب‌ها را هم در مقایسه با نرم هند و ترکیه و همین شیخ‌نشین‌های امارات باید بگذارید روی سر و حلوا و حلوایشان کنید و قدرشان را بدانید.

اولا این‌ها تمام و کمال حاصل دسترنج 40 سال فعالیت فرهنگی خودتان هستند. بی‌احترامی به این‌ها یعنی بی‌احترامی به تمام تلاش 40 ساله‌تان. این متانت و بزرگواری دختران ایرانی را انبیا بیشتر قدر می‌دانند تا شما. نوح نهصد سال تبلیغ کرد حتی زن و پسرش به او نگرویدند. اما در انقلاب اسلامی ایران قاطبه مردم با جان و دل پذیرای عدالت و حقیقت شدند، محض ادب رعایت شرع را نیز داوطلبانه پذیرفتند. توقع بیش از حد که نباید داشت. کجای دنیا و در چه تاریخی دیده‌اید که ارمنی‌ها و یهودی‌ها و زرتشتی‌ها به دل مسلمانان راه بیایند و حجاب کنند؟ اما حالا راه می‌آیند و به احترام قانون و شرع حداقلی را رعایت می‌کنند.

خدا خیرشان بدهد. اما این حداقل را بخواهید به حداکثر تبدیل کنید هم کار دست مردم می‌دهید هم دست خودتان. ندیده‌اید ضد انقلاب چه تلاش گسترده‌ای می‌کند برای غائله درست کردن سر حجاب تا مردم را به جان هم بیندازد و دولت را در این میان ضایع کند؟

توپخانه‌های رسانه‌ای‌شان را نشانه رفته‌اند سمت دختر‌های ایرانی که به آن‌ها القا کنند که حجاب زور است و باید جلوی زور ایستاد و...

به جای اینکه تلاش کنید، نقشه شوم وزارت خارجه امریکا را خنثی کنید آب به آسیاب‌شان می‌ریزید و دختران را به نام زشت می‌خوانید؟ از ادبیات نامناسب تبلیغ دین و از منزجر کردن مردم از تبلیغات و ادبیات دینی و از موضع بالا سخن گفتن با عیال‌الله و...

آن حرف‌ها را می‌گذارم برای وقت دیگر. اما حالا که بحثش پیش آمده باید بگویم که کسی در این موقعیت حساس تاریخی حق ندارد به مردم توهین کند. حتی به بی‌حجاب‌ها هم نباید توهین کرد. این مردم پای این انقلاب ایستاده‌اند، شهید داده‌اند، هزینه داده‌اند، حتی این‌ها که به ظاهر با نمونه‌های ایده‌آل شما فرق دارند، سرجمع بزرگوارند و شایسته تکریم. به چشم شما بی‌حجاب‌ها می‌آیند، اما در عالم واقع این‌ها جزو مردم عزیز ایرانند که وطن‌شان را دوست دارند و با وجود بی‌اعتقادی‌شان به حجاب، دعوت وزارت خارجه امریکا و شبکه فلان را لبیک نگفته‌اند و بی‌حجابی و شل حجابی‌شان را به نماد سیاسی تبدیل نکرده‌اند.

جای دولت بودم این‌ها را علیحده تکریم می‌کردم که بندگان خدا با تمام اختلاف عقیده و سلیقه‌شان با حکومت، تن به پروژه دختران انقلاب ندادند و در تنش و دعوای حجاب نقشی ایفا نکردند. سهل است، تا آنجا که مقدور بود از چنین غائله‌هایی دوری کردند. حالا به جای دست‌تان درد نکند، آمده‌اید جلوی جمع خوار و خفیف‌شان می‌کنید که...

خدا اگر می‌خواست می‌توانست همه را یک شکل بیافریند. با یک شکل و یک عقیده و یک مرام. این اختلافات لازمه خلقت است و باید به آن‌ها احترام گذاشت. گاهی اوقات چیزی که در چشم ما بد و ناپسند است در چشم دیگری نیست، یا برعکس. گاهی من و شما کار‌هایی می‌کنیم و حرف‌هایی می‌زنیم که به قول شاعر «می غلام است آنرا». فلذا عیب کسان منگر و احسان خویش/ دیده فرو بر به گریبان خویش.»

 

این مطلب برایم مفید است 0

لبنان دختران ایران   اخبار برگزیده
  

افشاگری نماینده روحانی مجلس از وجود مافیا در آموزشگاه‌های زبان​یک عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «مافیایی در آموزش زبان انگلیسی شکل گرفته است»، گفت: مجلس شورای اسلامی مخالف تدریس زبان انگلیسی نیست، ما مخالف آموزش ضعیف زبان انگلیسی هستیم و می‌خواهیم انحصار شکسته شود.
مثلث مجلس شورای اسلامی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مافیا 

  

نظام بانکی ایران هم غربی است هم شرعی/ ایراد اصلی به تغییر قوانین بانکی این است که نیازی به تغییر قوانین نیستمعاون امور اقتصادی وزارت اقتصاد اظهار داشت: تغییر قوانین در دوره‌های مختلف مجلس نمایشی نیست چراکه نمایندگان واقعا نسبت به این موضوع اهتمام دارند و تغییرات قوانین بانکی از چند سال گذشته آغاز شده است. باید بپذیریم که اصلاح این مقررات زمان‌بر است و به دلیل اینکه عمری از مجلس دهم باقی نمانده، شاهد تسریع در انجام امور هستیم.
ایلنا ایران مجلس دهم مجلس نهم 

  

یک قدم رو به جلو برای اقتصاد ایرانوزیر تجارت اتحادیه اقتصادی اوراسیا: اعضای این اتحادیه آماده توسعه همکاری‌های بازرگانی و اقتصادی گسترده با ایران هستند، همکاری‌های کشورهای عضو این اتحادیه با ایران دورنمای خوبی دارد./ ایرنا
مستقل‌آنلاین اقتصاد اقتصاد ایران ایران 

  

رمزگشایی از روند قیمت خودرو در پاییزبازار خودروی کشور در شرایطی از اوایل مهرماه با روند صعودی قیمت‌ها مواجه بود که در هفته جاری، حباب قیمتی بسیاری از محصولات تخلیه و بازار به ثبات نسبی رسید. اما با افزایش قیمت‌ها در اولین روزهای پاییزی سوالاتی پیرامون این موضوع مطرح شد؛ چرا که در شهریور همزمان با افزایش تولید، حباب قیمتی بسیاری از محصولات خودروسازان تخلیه و بازار به ثبات نسبی رسیده بود...
خودروتک خودروسازان بازار خودرو قیمت 

  

یک کارشناس مسائل خاورمیانه اظهار کرد: کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله عربستان و امارات به دنبال این هستند که سطح درگیری‌های خود با ایران را از سطح نظامی به بعد سیاسی کاهش دهند و این امر در راستای کاهش تنش صورت می‌گیرد.
نامه نیوز عربستان خاورمیانه ایران و آمریکا 

  

نحوه ی ثبت اعتراض به قطع یارانه نقدیطرح قطع یارانه دهک‌های بالای درآمدی با قطع یارانه حدود 400 هزار نفر در مهر ماه ادامه یافت.
مستقل‌آنلاین پیامک یارانه ماه 

  

روایت یک نماینده مجلس از دیدار با کروبی​رئیس کمیسیون امنیت ملی سیاست خارجی مجلس به راهبرد جدید خط سازش اشاره کرد و گفت: برنامه جریان سازش سرکوب و ترور شخصیت انقلابی‌ها و ایجاد دوقطبی‌های جدید است.
مثلث مجلس شورای اسلامی انتخابات ریاست جمهوری اصلاح طلبان 

  

تبعات خروج اروپا از برجامخروج اروپا از برجام چه تبعاتی خواهد داشت و چه کسی بیشتر از آن سود خواهد برد؟ این سوالی است که با مهرداد عمادی کارشناس اقتصادی در میان گذاشته شده است.
اقتصادنیوز مسکو فناوری روسیه 

  

رئیس پلیس راه خوزستان از فوت چهار زائر حسینی در مسیر دهلران به اندیمشک خبر داد.
نامه نیوز پلیس پلیس راه نیسان 

  

این خودروها به معاینه فنی مراجعه کنندسرپرست ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران گفت: خودرو‌های تولید سال 93 و ماقبل آن باید برای دریافت معاینه فنی مراجعه کنند.
خودروتک معاینه فنی خودرو شهرداری تهران 

  اخبار داغ
  

سئو سایت و 3 نکته ارزشمند آن برای مبتدیانآیا با دنیای سئو سایت تازه آشنا شدید و می خواهید در یک سال آینده رتبه یک گوگل را به دست آورید؟ در این مقاله با 3 استراتژی سئو آشنا می شویم.
شما‌نیوز روزنامه تجاوز گوگل 

  

کشف میلیاردی ارز قاچاق در فرودگاه بندرعباسفرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور از کشف120 هزار دلار قاچاق توسط پلیس فرودگاه بندرعباس خبر داد.
ایلنا ارز قاچاق بندرعباس 

  

گزارشی از وضعیت امروز بازار ارز و سکهایسنا نوشت: مسیر نزولی قیمت طلا و سکه در بازار ایران، هرچند با شیب کم ادامه دارد؛ امروز (یکشنبه) که نخستین روز کاری این هفته محسوب می‌شود، قیمت سکه و طلا نسبت به روز مشابه هفته گذشته بازهم کمتر بود. قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (شنبه) به سه میلیون و … نوشته گزارشی از وضعیت امروز بازار ارز و سکه اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز ارز نرخ ارز یورو 

  

میانگین تورم در دولت روحانی چقدر است؟ +جدولهفته گذشته رئیس‌جمهور در دو سخنرانی اظهارات جالبی داشت، از آن سخنرانی‌های پرسر و صدا که هرکدام‌شان در جایگاه یک کنشگری سیاسی هدفمند و احتمالا موثر قابل ارزیابی هستند.
مستقل‌آنلاین تورم خودرو دولت اصلاحات 

  

مقاومت‌هایی در برابر اعلام واقعی حقوق مدیران وجود دارد،اما بازدارنده نیست/ رویکرد فعلی مقابله با خشونت باید تغییر یابد/تخلیه 80 درصدی پارکینگ‌ها در مرزهای مهران، چذابه، شلمچه و خسروی/ طرح مبارزه با بدحجابی در تمام پاساژها و مال‌های تهران اجرا خواهد شدمقاومت‌هایی در برابر اعلام واقعی حقوق مدیران وجود دارد، اما بازدارنده نیست، رویکرد فعلی مقابله با خشونت باید تغییر یابد، تخلیه 80 درصدی پارکینگ‌ها در مرزهای مهران، چذابه، شلمچه و خسروی، طرح مبارزه با بدحجابی در تمام پاساژها و مال‌های تهران اجرا خواهد شد، سه رکورد صنعت برق در سال جاری، از جمله اخبار مهم امروز سرویس اجتماعی است.
ایلنا بازنشستگی خشونت اورژانس 

  

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مدعی شد؛ وجود بیش از 20 میلیارد دلار ارز خانگی در کشور​اقتصادنیوز: سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی از نگهداری بیش از 20 میلیارد دلار ارز خانگی نزد مردم خبر داد.
اقتصادنیوز تولید رشد اقتصادی دلار 

  

امیرآبادی: نباید در بحث مبارزه با فساد به دنبال عوام‌فریبی باشیمعضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه نامزدهایی که همواره خود را در معرض مبارزه با فساد قرار داده‌اند قطعا در انتخابات حرفی برای گفتن خواهند داشت گفت:‌ ساده‌زیستی، مبارزه با فساد و شفافیت حرف اول و آخر را در اسفند 98 خواهد زد.
مثلث مجلس شورای اسلامی کار هزینه