ایرنا   |  فرهنگی  |  

اجراهای عمومی نمایش در استان تهران گسترش یافته است

تهران - ایرنا - معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گفت: اجرای طرح «فصل تئاتر» در استان موجب گسترش اجراهای عمومی نمایش در استان شده است.

اجراهای عمومی نمایش در استان تهران گسترش یافته است

محمد حسین اسماعیلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: «فصل تئاتر» عنوان پروژه‌ای است که به اجرای عمومی و دائم تئاتر و آثار نمایشی در شهرستان‌های استان تهران می‌پردازد.وی با اشاره به اهمیت اجرای دائمی آثار نمایشی افزود: اجرای فصل تئاتر گام بلندی است که از سوی انجمن هنرهای نمایشی استان تهران برداشته شده است.اسماعیلی اجرای آثار نمایشی در شهرستان‌ها را مساله‌ای دانست باید روی آن تمرکز شود و گفت: اجرای آثار نمایشی یکی از نیازهای جدی تئاتر استان تهران است.معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران افزود: برگزاری فصل تئاتر نشان از یک تحول بسیار بزرگ در حوزه تئاتر استان دارد و مشخص است که گام‌ های بسیار جدی در راه اعتلای تئاتر استان تهران برداشته شده است.اسماعیلی با بیان این ‌که انجمن هنرهای نمایشی استان تهران قصد دارد در تمام شهرستان‌های استان طرح فصل تئاتر را پایه ‌گذاری کند، اظهارداشت: این طرح شامل صد شب اجرای نمایش به صورت پیوسته در یک شهرستان است که تا 150 شب امکان افزایش اجرا را دارد.وی یادآور شد: اجرای تئاتر بصورت فصلی از تابستان امسال در تهران آغاز شد و تاکنون در شهرستان های دماوند، ری، اسلامشهر برگزار شده و در شهرستان پیشوا در حال برگزاری است .*ایجاد رویداد فرنگی گسترده با اعتبار کم وی اجرای فصل تئاتر در شهرستان های استان را یک رویداد مهم فرهنگی در استان تهران برشمرد و گفت: فصل های تئاتر در شهرستان هایی استان با اعتبار کمی اجرا می شود.اسماعیلی تاکید کرد: در اجراهای فصلی تئاتر، اداره کل نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن هنرهای نمایشی استان تهران، شهرداری های شهرستان های استان و فرمانداری ها همکاری نزدیکی دارند.معاون مدیر کل ارشاد استان تهران افزود: اعتبار اجرای تئاتر در شهرستان ها بسیار ناچیز است و می توان گفت در شهرستان های استان، با اعتباری ناچیز، رویداد فرهنگی مهمی اجرا می شود.وی افزود: از ابتدای فصل تابستان تاکنون در چهار شهرستان استان تهران حدود 40 نمایش اجرا شده که موضوعات این نمایش ها فرهنگی و اجتماعی بوده است.* تولید تئاتر مهمترین هدف کارآگاههای آموزشی استوی گسترش اجراهای عمومی و تربیت استعدادهای جوان را از خروجی پروژه های آموزشی منجر به اجرا دانست و افزود: در طول سالهای گذشته بحث برپایی کارگاه‌های آموزشی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی را آغاز و دنبال کردیم .معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در ادامه تاکید کرد: اگر امروز فصل تئاتر موفق عمل کرده بی ‌شک مدیون برگزاری کارگاه‌های آموزشی است.اسماعیلی با بیان اینکه اعتقادمان بر این است که زیر بنای مسائل هنری در تمام رشته‌ها بحث آموزش است، گفت: اساتید زیادی در سال گذشته در برگزاری کلاس های آموزشی نقش داشته و کارگاه های آموزشی را به سرانجام، یعنی تولید تئاتر و اجرای آن رسانده اند.اسماعیلی با بیان اینکه مهمترین هدف این کارگاه‌ها تولید تئاتر است، خاطر نشان کرد: تولید تئاتر با پرورش و تربیت استعدادهای جوانان در این حوزه که منجر به تولید تئاتر و گسترش اجراهای عمومی در سطح استان‌ها می شود، محقق خواهد شد.تهرام/7244/ 1539

تهران ایرنا جوانان   اخبار برگزیده
  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودروهای داخلی مشخص شدند / دی 1397شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، جدیدترین گزارش خود از میزان کیفیت خودروهای تولیدی در کشور را منتشر کرد که به بررسی آن می‌پردازیم.
خودروتک خودرو تولید پژو 

  

برای خرید خودرو فعلا دست نگه داریدیک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتاً باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

صعود دسته جمعی قیمت خودروهای داخلی / پراید به 45 میلیون رسید!گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند صعودی قیمت‌‌ها دارد به نحوی که قیمت انواع خودروهای داخلی تا 13 میلیون تومان گران شده است.
خودروتک قیمت کاهش قیمت ها خودرو 

  

تابلو قیمت خودروهای داخلی قرمز شدبازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 24 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

شاگردان سیمئونه به یک پیروزی ارزشمند خانگی دست یافتند.
نود مادرید 

  

قیمت انواع تلویزیون ارزان قیمت در بازارآنچه در زیر می‌آید جدول قیمت انواع تلویزیون‌های زیر 4میلیون تومان در سطح بازار تهران است.
خبرفوری قیمت تلویزیون بازار تهران 

  

اورامانات به اندازه چندین چاه نفت ارزش ثروت آفرینی داردکرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه اعلام کرد: به گواهی و اذعان کارشناسان حوزه گردشگری، منطقه اورامانات با طبیعت چشم نواز و کم‌ نظیر خود به اندازه چندین چاه نفت ارزش ثروت آفرینی برای مردم منطقه دارد.
ایرنا نفت ثروت کرمانشاه 

  

مبارزه‌ای از جنس نویسندگی و کتابخبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به مناسبت سالروز درگذشت عالم ربانی مصطفی زمانی نجف‌آبادی، مبارزات سیاسی، فعالیت‌های فرهنگی و تالیفات وی را مرور کرده است.
ایبنا ایران ازدواج نماز 

  

نرخ تورم 23.5 درصد افزایش یافت / رشد 64درصدی تورم خوراکی‌هانرخ تورم دوازده ماهه منتهی به بهمن ماه 23.5 درصد و تورم قیمتی گروه خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات
خبرفوری تورم افزایش قیمت ماه 

  

جدیدترین قیمت‌ها از بازار ارز، طلا و سکهامروز در بازار طلا و سکه قیمت‌ها به روند افزایشی خود ادامه دادند و در بازار ارز نیز افزایش حدود 200
خبرفوری قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

کنایه "باربد بابایی" به تورم و گرانی+فیلماین مجری تلویزیونی در برنامه تب تاب به انتقاد از گرانی ها پرداخت و گفت: داریم دنبال دوربین مخفی می‌گ
خبرفوری تورم دوربین گرانی 

  

تحولات امروز بازار سکه و ارز ؛ خیز سکه برای کانال جدیددر نخستین روز اسفندماه بازار طلا و ارز تهران با جهش نرخ‌های بازگشایی آغاز به کار کرد و در ادامه نرخ‌ها تمایل چندانی برای رشد بیشتر نشان ندادند. البته سکه به دلیل حباب سیال، به رشد خود ادامه داد و تا مرز 4.7 میلیون تومان بالا رفت. دلار وارد نیمه بالای کانال 12هزار تومان شد و طلای آبشده در نیمه بالای کانال 1.8 میلیونی جابه‌جا شد.
خودروتک بازار طلا و ارز سکه و طلا یورو 

  

عرضه ارز در سامانه نیما افزایشی شدطی سه روز هفته جاری، بیش از 275 میلیون یورو توسط صادرکنندگان و بانک مرکزی برای تأمین ارز ثبت سفارش‌ه
خبرفوری ارز یورو واردات