ایرنا   |  فرهنگی  |  

اجراهای عمومی نمایش در استان تهران گسترش یافته است

تهران - ایرنا - معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گفت: اجرای طرح «فصل تئاتر» در استان موجب گسترش اجراهای عمومی نمایش در استان شده است.

اجراهای عمومی نمایش در استان تهران گسترش یافته است

محمد حسین اسماعیلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: «فصل تئاتر» عنوان پروژه‌ای است که به اجرای عمومی و دائم تئاتر و آثار نمایشی در شهرستان‌های استان تهران می‌پردازد.وی با اشاره به اهمیت اجرای دائمی آثار نمایشی افزود: اجرای فصل تئاتر گام بلندی است که از سوی انجمن هنرهای نمایشی استان تهران برداشته شده است.اسماعیلی اجرای آثار نمایشی در شهرستان‌ها را مساله‌ای دانست باید روی آن تمرکز شود و گفت: اجرای آثار نمایشی یکی از نیازهای جدی تئاتر استان تهران است.معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران افزود: برگزاری فصل تئاتر نشان از یک تحول بسیار بزرگ در حوزه تئاتر استان دارد و مشخص است که گام‌ های بسیار جدی در راه اعتلای تئاتر استان تهران برداشته شده است.اسماعیلی با بیان این ‌که انجمن هنرهای نمایشی استان تهران قصد دارد در تمام شهرستان‌های استان طرح فصل تئاتر را پایه ‌گذاری کند، اظهارداشت: این طرح شامل صد شب اجرای نمایش به صورت پیوسته در یک شهرستان است که تا 150 شب امکان افزایش اجرا را دارد.وی یادآور شد: اجرای تئاتر بصورت فصلی از تابستان امسال در تهران آغاز شد و تاکنون در شهرستان های دماوند، ری، اسلامشهر برگزار شده و در شهرستان پیشوا در حال برگزاری است .*ایجاد رویداد فرنگی گسترده با اعتبار کم وی اجرای فصل تئاتر در شهرستان های استان را یک رویداد مهم فرهنگی در استان تهران برشمرد و گفت: فصل های تئاتر در شهرستان هایی استان با اعتبار کمی اجرا می شود.اسماعیلی تاکید کرد: در اجراهای فصلی تئاتر، اداره کل نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن هنرهای نمایشی استان تهران، شهرداری های شهرستان های استان و فرمانداری ها همکاری نزدیکی دارند.معاون مدیر کل ارشاد استان تهران افزود: اعتبار اجرای تئاتر در شهرستان ها بسیار ناچیز است و می توان گفت در شهرستان های استان، با اعتباری ناچیز، رویداد فرهنگی مهمی اجرا می شود.وی افزود: از ابتدای فصل تابستان تاکنون در چهار شهرستان استان تهران حدود 40 نمایش اجرا شده که موضوعات این نمایش ها فرهنگی و اجتماعی بوده است.* تولید تئاتر مهمترین هدف کارآگاههای آموزشی استوی گسترش اجراهای عمومی و تربیت استعدادهای جوان را از خروجی پروژه های آموزشی منجر به اجرا دانست و افزود: در طول سالهای گذشته بحث برپایی کارگاه‌های آموزشی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی را آغاز و دنبال کردیم .معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در ادامه تاکید کرد: اگر امروز فصل تئاتر موفق عمل کرده بی ‌شک مدیون برگزاری کارگاه‌های آموزشی است.اسماعیلی با بیان اینکه اعتقادمان بر این است که زیر بنای مسائل هنری در تمام رشته‌ها بحث آموزش است، گفت: اساتید زیادی در سال گذشته در برگزاری کلاس های آموزشی نقش داشته و کارگاه های آموزشی را به سرانجام، یعنی تولید تئاتر و اجرای آن رسانده اند.اسماعیلی با بیان اینکه مهمترین هدف این کارگاه‌ها تولید تئاتر است، خاطر نشان کرد: تولید تئاتر با پرورش و تربیت استعدادهای جوانان در این حوزه که منجر به تولید تئاتر و گسترش اجراهای عمومی در سطح استان‌ها می شود، محقق خواهد شد.تهرام/7244/ 1539

تهران ایرنا جوانان   اخبار برگزیده
  

بحران اخیر حقایق مهمی را آشکار کرد. شاید مهمترین واقعیت این باشد که آمریکا ضامن امنیت نیست و دولت ترامپ تصورات واضح و منسجمی در مورد امنیت منطقه ندارد و نمی تواند گزینه جنگ را تحمل کند.
نامه نیوز ایران ایران و آمریکا سوئیس 

  

جدیدترین قیمت برخی خودروهای پرتقاضا در بازاردر بازار خودرو قیمت پراید 111 که مدت ها بالای 50 میلیون تومان بود سرانجام به زیر این مرز روانی سقوط کرد. در بازار خودرو اکثر محصولات با روند نزولی مواجه شده اند. حذف قیمت از سایت های خرید و فروش و کاهش تقاضا 2 عامل اصلی کاهش قیمت خودرو در روزهای اخیر بوده است.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

بزرگترین خیانت به تاریخ و ملت ایران از دید رئیس جمهوررییس جمهور در نشست با جمعی از اصحاب رسانه گفت که وحدت فکر و اعتماد به یکدیگر از ملزومات اصلی پیروزی در جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران اسلامی است.
مثلث بهزیستی حسن روحانی مجلس شورای اسلامی 

  

​قیمت روغن موتور داخلی و خارجی سر به فلک کشید! +جزئیات​اقتصاد نیوز:شاید اگر در هفته‌های اخیر برای تعویض روغن موتور مراجعه کرده باشید متوجه یک موضوع عجیب شده باشید که یا به طور کلی بعضی از برندهای ایرانی و خارجی وجود ندارند و خبری از محصولاتشان نیست و یا اینکه حداقل با 50 درصد قیمت بالاتر نسبت به قبل به فروش می‌رسند که طبیعتا هزینه‌هایتان را به شدت بالا برده است.
اقتصادنیوز قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

افزایش حقوق معلمان جدید به کجا رسید؟رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی از مذاکره با رئیس سازمان اداری و استخدامی برای افزایش حقوق دانشجومعلمان خبر داد که او هم معتقد بود حداقل حقوق دانشجومعلمان یک‌میلیون و 563هزار تومان است.
خودروتک رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی سازمان امور اداری و استخدامی 

  

پاسخ صریح به فرستادگان امریکا برای مذاکرهایران پاسخ خود به سفرهای پیدا و پنهان مقام‌های کشورهای مختلف برای کاهش تنش‌ بین واشنگتن و تهران را اعلام کرد.
مثلث ایران روزنامه ایران دونالد ترامپ 

  

راغفر اظهار داشت: در این سی سال اخیر هر موقع اقتصاد ایران با بحران روبه‌رو شد، بانک جهانی و صندوق بین المللی پول اطلاعیه داده‌اند که اقتصاد ایران در مسیر صحیح و سالمی است یا این نهادها همیشه از افراد خود در در درون سیستم حمایت کرده‌اند. بطوریکه در زمان آقای احمدی نژاد رییس بانک جهانی گفته بود الگوی ایران در موضوع یارانه‌ها را باید جهانی کرد یعنی وقاحت در حد اعلا.
نامه نیوز حسین راغفر دلار اتاق بازرگانی 

  

کاهش قیمت خودرو ادامه داردعضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است کاهش قیمت ارز در روزهای اخیر و برخورد با دلالان فضای مجازی باعث کاهش قیمت خودرو شد.
خودروتک قیمت ارز قیمت خودرو 

  

رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی گفت که گمان نمی‌کند ایران خواستار جنگ باشد و آنها قطعا خواستار جنگ با آمریکا نیستند.
نامه نیوز دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

جزییات جدید از تلاش چند کشور برای میانجیگری میان ایران و آمریکا/ بن علوی توضیح دادوزیر خارجه عمان بر تلاش با طرف‌های دیگر برای آرام‌سازی تنش در منطقه میان آمریکا و ایران تاکید کرد.
مثلث ایران ایران و آمریکا رئیس جمهور 

  اخبار داغ
  

ارزان‌ترین بنزین در کدام کشور است؟اقتصادنیوز: ونزوئلا و سودان ارزان‌ترین بنزین و هنگ‌کنگ گران‌ترین بنزین را در دنیا عرضه می‌کنند.
اقتصادنیوز بنزین درآمد استرالیا 

  

منابع مالی کافی برای مبارزه با ملخ‌ها تامین نشده است علی اکبری عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز(یکشنبه 5 خرداد ماه) کمیسیون، گفت: اولین دستور کار نشست امروز در خصوص بررسی زوال مرکبات کشور بود، متاسفانه ریزش برگ و از دست دادن محصول برخی از درختان و مرکبات در سطح کشور آغاز شده است. نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان…
خانه‌ملت مرکبات کشاورزی مجلس شورای اسلامی 

  

2 راهکار ساده و ارزان برای بهبود کیفیت سیستم صوتی خودرووقتی از انواع آپشن خودرو صحبت می‌کنیم؛ داشتن یک سیستم مولتی مدیای با کیفیت برای دریافت بهترین کیفیت سیستم صوتی از موارد مهمی است که علاقمندان زیادی بخصوص در میان جوانان دارد.
خودروتک جوانان خودرو موسیقی 

  

نماینده ادوار مجلس با تأکید بر اینکه روحانی در مقایسه با تمامی رؤسای جمهور گذشته از اختیارات بیشتری برخوردار بوده است، گفت: اختیارات رئیس‌جمهور در مذاکرات خارجی بی‌سابقه بوده است.
نامه نیوز حسن روحانی ارز نرخ ارز 

  

رئیس سازمان پدافند غیر عامل گفت:اگر این اراده در کشور بوجود بیاید که دلار امریکایی توسط مردم در خیابان به آتش کشیده شود و تمرکز برای بالا بردن ارزش پول ملی کشور ایجاد شود می‌تواند یک حمله تمام عیار به نقطه ضعف دشمن باشد.
نامه نیوز درخت دلار جمهوری اسلامی ایران 

  

ادعادی کشف مقادیری طلا و ارز از دفتر «زنگنه» تکذیب شد/ دلسوزان نظام در جهت مقابله با دسیسه‌های دشمن خارجی کوشا باشندوزارت اطلاعات درباره مطالب مطرح شده در برخی رسانه‌ها و تریبون‌ها در خصوص کشف تخلفات مالی در دفتر وزیر نفت اطلاعیه‌ای منتشر کرد.
ایلنا وزارت اطلاعات وزارت نفت جمهوری اسلامی 

  

جزییات پیش ثبت‌نام ورود به بازار متشکل ارزیکانون صرافان ایرانیان طی نامه‌ای شرایط و مدارک لازم برای پیش ثبت‌نام جهت ورود به بازار متشکل ارزی را به صرافان اعلام کرد.
ایلنا روزنامه شناسنامه شورای پول و اعتبار