تسنیم   |  اقتصادی  |  

واردات و صادرات کالا در کشور بدون مشکل جریان دارد

مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان این که با هدایت رهبر معظم انقلاب و هوشمندی ملت و جوانان تحریم های آمریکا بی اثر خواهد شد، گفت: 80 درصد واردات و صادرات کشور توسط ناوگان ملی کشتیرانی انجام می شود.

واردات و صادرات کالا در کشور بدون مشکل جریان دارد

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد سعیدی در مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان دوره سوم بورسیه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با قدردانی از نیروی دریایی ارتش برای همکاری جهت آموزش دانشجویان، اظهار کرد: دانشجویان باید قدر خود را بدانند این دوره برگشت ناپذیری در زندگی است.

وی تصریح کرد: حضرت امام خمینی (ره) در کتاب جهاد اکبر عبارت بسیار زیبایی دارند و فرموده اند: «از دوران تحصیل خودتان برای خودسازی استفاده کنید... وقتی وارد بازار کار می شود دیگر زمان خودسازی نیست. وقتی مردم به شما روی می آورند و نیاز دارند باید از اندوخته قبلی خودتان استفاده برای مدارا با مردم. زمان خودسازی نیست و باید از اندوخته برای شد و تعالی جامعه استفاده کنید.»

وی بیان کرد: دانشجور در این دوران خیلی مسئولیت اجتماعی  ملی ندارد ولی زمانیکه وارد اجتماع می شود باید جوابگو و مسئول باشد به خصوص در این صنعت (حمل و نقل) که یک عرصه ملی خطیر است.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان این که دانشجویان وارد صنعتی می شوند که ملی است، گفت: امروزه کشتیرانی مسئولیت بار صادرای و وارداتی کشور را بر عهده دارند. مردم و ملت به شما نیاز دارند و اگر خدمات درست ارائه ندهید کشور دچار مشکل می شود.

سعیدی با بیان این که این عرصه بنگاه داری نیست، اظهار کرد: دانشجویان باید برای رشد و تعالی علمی از فرصت ها استفاده کنند.

وی با تاکید بر این که باید دانشجویان خود را مجهز کنند، افزود: جوانان امروز کشور این بالندگی را دارند که خود را به سرعت به فناوری های روز دنیا برسانند. توصیه بنده به دانشجویان این است  که خودسازی، دستیابی دانش روز و زنده نگه داشتن حس مسئولیت پذیری را مد نظر قرار دهند.

وی با بیان این که سرمایه های اصلی کشتیرانی ناوگان آن نیست و نیروهای آن است، در بخش دوم سخنانش به صنعت کشتیرانی پرداخت و تصریح کرد: مهم ترین تارگت تحریم های آمریکا کشتیرانی قرار می گیرد، تحریم ها هوشمندانه است و می دانند باید نبض اقتصاد ایران یعنی حمل و نقل دریایی را نشانه بگیرند. آنها در جنگ هوشمندانه ای که علیه ایران عمل می کنند و آدم های زیادی را برای این کار استخدام کرده اند اما قطعا موفق نخواهد شد، چون ایران یک ملت بزرگ با تاریخ کهن است. ما ملتی نیستیم که 200 یا 300 سال پیش به وجود آمده باشیم. هزاران سال از تاریخ و فرهنگ کهن ایرانی می گذرد. هیچ طوفانی نتوانسته ملت ایران را از پای درآورد و در آینده هم نمی تواند.

وی ادامه داد: ایران اسلامی جوانان هوشمند، ایثارگری را تربیت کرده که قطعا به مراتب بهتر از گذشته ایران اسلامی را حفظ خواهند کرد. آنها ایران را از همه طوفان ها به سلامت عبور می دهند. نکته بعدی این که ملت ایران در تاریخ جغرافیایی خود نشان داده اجازه نداده از این سرزمین چه منافع مادی و معنوی در اختیار کسی قرار گیرد.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر این که این نسل همچنان ادامه خواهد یافت، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران امروز به لطف خداوند در آستانه 40 سالگی قوی تر از هر دوره چه در عرصه فناوری (با اطلاع می گویم)، در عرصه نانوفناوری جزو  8 کشور برتر دنیا و در  انرژی هسته ای جزو 8 کشور دنیا هستیم.

سعیدی با بیان این که در حوزه  موشک های بالستیک و سیستم های ماهواره ای جزو 7 کشور برتر دنیا هستیم. تاکید کرد: جالب این است که همه این اتفاقات در حالی روی داده که هیچ کمکی از هیچ کشور خارجی نگرفته ایم. اگر به خود ایمان داشته باشیم کارهای بزرگی را انجام می دهیم که همین موارد باعث نگرانی ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شده است. آنها همه تلاش خود را در 40 اخیر به کار گرفته اند تا اسمی از انقلاب و جوانان ایران نباشد. قطعا این مرحله از تحریم ها با هوشمندی ملت و جوانان بی اثر خواهد شد. البته باید خیلی هوشمندانه و خیلی زیرکانه  و با اتکال به خداوند این مسیر را دنبال کنیم.

وی بیان کرد: اگر می خواهیم موفق باشیم باید تحت هدایت رهبر معظم انقلاب حرکت کینم و قطعا خداوند فرومده اند اگر در مسیر من حرکت کنید بدون تردید پیروزی از آن شما خواهد شد.

انتقاد انجمن کشتیرانی از سیاست‌های بانک مرکزی/ رای دادگاه سانچی اواخر2019 صادر می شود

ارتقای 10 پله‌ای جایگاه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در دنیا

در این مراسم  همچنین امیر کریم مصدری  فرمانده دانشکده علوم دریایی امام خمینی (ره) نیز با بیان این که کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با در اختیار داشتن 170 فروند کشتی بزرگترین ناوگان دریایی خاورمیانه را در اختیار دارد، گفت:  طی سه سال اخیر روند تعاملی این دانشگاه با کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران شکل جدیدی به خود گرفته و شاهد ترتیب نسلی هستیم که آینده کشور را شکل خواهد داد.

وی با بیان این که نیروی دریایی ارتش امنیت دریا را تامین می کند و  کشتیرانی چرخ اقتصاد مقاومتی را به چرخش در می آورد، افزود:  تعامل این دو آینده درخشانی را نوید می دهد و  معتقدم در صورت تداوم این همکاری ها  بر تمام تحریم ها فائق خواهیم آمد.

نتهای پیام/

واردات خاورمیانه جمهوری اسلامی   اخبار برگزیده
  

عرضه 60 هزار خودرو در دو ماه آینده توسط ایران خودرواقتصاد نیوز: قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو در بازاریابی، فروش و امور مشتریان از برنامه تجاری‌سازی و عرضه حدود 60 هزار دستگاه خودرو ظرف کم تر از دوماه آینده خبر داد و گفت: با افزایش عرضه، قیمت در بازار به شرایط واقعی نزدیک خواهد شد.
اقتصادنیوز ایران خودرو خودرو بازار خودرو 

  

در این مطلب نگاهی نزدیک‌تر به پهپاد ساقط شده آمریکایی‌ها می اندازیم که یکی از پیچیده ترین، بزرگ‌ترین و گران قیمت‌ترین پهپاد‌های مورد استفاده ارتش ایالات متحده است.
نامه نیوز بوئینگ موشک هواپیما 

  

صدر:قدم به قدم در حال بازگشت به لیست سیاه FATF هستیمعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هر میزان تصویب پالرمو و CFT به تاخیر بیفتد اقدامات تقابلی FATF بیشتر خواهد شد.
مثلث مجمع تشخیص مصلحت نظام رئیس جمهور جمهوری اسلامی 

  

برادر میترا استاد در گفت‌وگویی از احضار‌های جدید در پرونده قتل خواهرش می‌گوید.
نامه نیوز شبکه های مجازی ایران روزنامه 

  

وضعیت کاهشی قیمت خودرو حفظ شدرئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو گفت: طی هفته‌های گذشته رخداد خاصی در بازار خودرو رخ نداده و قیمت ها متعادل است.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

نماینده ویژه آمریکا: می خواهیم با ایران به میز مذاکره برویمخبرگزاری تسنیم: نماینده ویژه آمریکا در امور ایران گفت که تمام تلاش امریکا این است که با ایران به میز مذاکره برود.
مثلث ایران و آمریکا جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

اصلاح فروش فوری خودروسازاننایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است روش‌هایی که خودروسازان برای فروش فوری به کار می‌برند، کارساز نبوده و باید اصلاح شود.
خودروتک خودروسازان کمیسیون صنایع و معادن مجلس مجلس شورای اسلامی 

  

ظریف:فقط چند لحظه تا انداختن ترامپ به تله جنگ فاصله وجود داشتایرنا: وزیر امور خارجه به تلاش تیم بی برای افزایش تنش میان ایران و آمریکا اشاره و تاکید کرد: «تیم بی» چند لحظه تا انداختن دونالد ترامپ به تله جنگ فاصله داشته است. خردورزی مانع از این شد؛ ولی تروریسم اقتصادی تنش به بار می‌آورد.
مثلث محمدجواد ظریف دونالد ترامپ ترامپ 

  

پرداخت تسهیلات به مستاجران، روند بازار را مثبت می کندهر چند عده ای معتقدند تزریق نقدینگی به بازار باعث تورم می شود اما اعتقادم بر این است که در حوزه مسکن این گونه نیست زیرا علی رغم این که در دولت های نهم و دهم جلوی تسهیلات بانکی گرفته شد اما سال 91شاهد افزایش 100درصدی قیمت مسکن در شهر تهران بودیم.بنابراین ارایه تسهیلات بانکی از دلایل کنترل قیمت مسکن محسوب نمی شود.
مستقل‌آنلاین تسهیلات بانکی ایران تهران 

  

حملات سایبری متقابل ایران و آمریکامستقل آنلاین/ گروه سیاسی ــ رسانه‌های آمریکا و بعضی شرکت‌های امنیت سایبری گزارش‌هایی در مورد حملات سایبری متقابل آمریکا علیه ایران و برعکس، منتشر کرده‌اند اما مقامات دو کشور هنوز این حملات را تائید نکرده‌اند.
مستقل‌آنلاین جنگ سایبری ایران جمهوری اسلامی ایران 

  اخبار داغ
  

بنزین ارزان خوب است یا گران؟منشأ گرفتاری‌ اقتصاد ایران در بسیاری از مسائل از جمله بنزین، پاسخ غلط به پرسش‌های درست نیست، بلکه عموما ریشه در پاسخ درست به پرسش‌های غلط دارد. به‌عنوان مثال، پاسخ این پرسش که بنزین ارزان خوب است یا گران، کاملا بدیهی است: هیچ کدام، بنزین مجانی از هر دو بهتر است! این پاسخ بدیهی به یک پرسش غلط، منشأ سال‌ها بی‌تدبیری برای مساله بنزین و همه حامل‌های انرژی شده است.
اقتصادنیوز بنزین مالیات اقتصاد 

  

تنها ده درصد مردم جهان از ارز دیجیتال سر در می آورندعلیرغم هیاهوی فراوان بر سر استفاده از ارزهای دیجیتال میزان استفاده از آن در جهان هنوز پایین است و 90 درصد مردم دنیا اطلاعات چندانی در این زمینه ندارند.
مثلث ارز سرقت خبرنگار 

  

کاهش آمار مهاجرت دانشجویان با افزایش قیمت ارز/ آماری دقیقی نداریممعاون وزیر علوم از کاهش مهاجرت دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور به دلیل افزایش قیمت ارز خبر داد.
ایلنا مهاجرت افزایش قیمت قیمت ارز 

  

رئیس فدراسیون بین المللی ورزش‌های زورخانه ای گفت: مطالعاتم در ورزش نشان می دهد که هیچ رشته‌ای به اندازه ورزش‌های زورخانه ای و کشتی پهلوانی حاوی مفاهیم مثبت نیست.
نامه نیوز محسن مهرعلیزاده ورزش ایران 

  

برخی اروپایی‌ها در قاچاق سازمان‌یافته موادمخدر دست دارند/جلسات ستاد مبارزه با موادمخدر با حضور رئیس‌جمهور تشکیل شودبالاتر از مسئله عدم انجام وظیفه مبارزه با مواد مخدر توسط کشور‌های اروپایی معتقدیم که برخی از آن‌ها در این جریان دست دارند.
تسنیم سازمان زندان ها قاچاق مواد مخدر مواد مخدر