تسنیم   |  اقتصادی  |  

واردات و صادرات کالا در کشور بدون مشکل جریان دارد

مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان این که با هدایت رهبر معظم انقلاب و هوشمندی ملت و جوانان تحریم های آمریکا بی اثر خواهد شد، گفت: 80 درصد واردات و صادرات کشور توسط ناوگان ملی کشتیرانی انجام می شود.

واردات و صادرات کالا در کشور بدون مشکل جریان دارد

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد سعیدی در مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان دوره سوم بورسیه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با قدردانی از نیروی دریایی ارتش برای همکاری جهت آموزش دانشجویان، اظهار کرد: دانشجویان باید قدر خود را بدانند این دوره برگشت ناپذیری در زندگی است.

وی تصریح کرد: حضرت امام خمینی (ره) در کتاب جهاد اکبر عبارت بسیار زیبایی دارند و فرموده اند: «از دوران تحصیل خودتان برای خودسازی استفاده کنید... وقتی وارد بازار کار می شود دیگر زمان خودسازی نیست. وقتی مردم به شما روی می آورند و نیاز دارند باید از اندوخته قبلی خودتان استفاده برای مدارا با مردم. زمان خودسازی نیست و باید از اندوخته برای شد و تعالی جامعه استفاده کنید.»

وی بیان کرد: دانشجور در این دوران خیلی مسئولیت اجتماعی  ملی ندارد ولی زمانیکه وارد اجتماع می شود باید جوابگو و مسئول باشد به خصوص در این صنعت (حمل و نقل) که یک عرصه ملی خطیر است.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان این که دانشجویان وارد صنعتی می شوند که ملی است، گفت: امروزه کشتیرانی مسئولیت بار صادرای و وارداتی کشور را بر عهده دارند. مردم و ملت به شما نیاز دارند و اگر خدمات درست ارائه ندهید کشور دچار مشکل می شود.

سعیدی با بیان این که این عرصه بنگاه داری نیست، اظهار کرد: دانشجویان باید برای رشد و تعالی علمی از فرصت ها استفاده کنند.

وی با تاکید بر این که باید دانشجویان خود را مجهز کنند، افزود: جوانان امروز کشور این بالندگی را دارند که خود را به سرعت به فناوری های روز دنیا برسانند. توصیه بنده به دانشجویان این است  که خودسازی، دستیابی دانش روز و زنده نگه داشتن حس مسئولیت پذیری را مد نظر قرار دهند.

وی با بیان این که سرمایه های اصلی کشتیرانی ناوگان آن نیست و نیروهای آن است، در بخش دوم سخنانش به صنعت کشتیرانی پرداخت و تصریح کرد: مهم ترین تارگت تحریم های آمریکا کشتیرانی قرار می گیرد، تحریم ها هوشمندانه است و می دانند باید نبض اقتصاد ایران یعنی حمل و نقل دریایی را نشانه بگیرند. آنها در جنگ هوشمندانه ای که علیه ایران عمل می کنند و آدم های زیادی را برای این کار استخدام کرده اند اما قطعا موفق نخواهد شد، چون ایران یک ملت بزرگ با تاریخ کهن است. ما ملتی نیستیم که 200 یا 300 سال پیش به وجود آمده باشیم. هزاران سال از تاریخ و فرهنگ کهن ایرانی می گذرد. هیچ طوفانی نتوانسته ملت ایران را از پای درآورد و در آینده هم نمی تواند.

وی ادامه داد: ایران اسلامی جوانان هوشمند، ایثارگری را تربیت کرده که قطعا به مراتب بهتر از گذشته ایران اسلامی را حفظ خواهند کرد. آنها ایران را از همه طوفان ها به سلامت عبور می دهند. نکته بعدی این که ملت ایران در تاریخ جغرافیایی خود نشان داده اجازه نداده از این سرزمین چه منافع مادی و معنوی در اختیار کسی قرار گیرد.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر این که این نسل همچنان ادامه خواهد یافت، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران امروز به لطف خداوند در آستانه 40 سالگی قوی تر از هر دوره چه در عرصه فناوری (با اطلاع می گویم)، در عرصه نانوفناوری جزو  8 کشور برتر دنیا و در  انرژی هسته ای جزو 8 کشور دنیا هستیم.

سعیدی با بیان این که در حوزه  موشک های بالستیک و سیستم های ماهواره ای جزو 7 کشور برتر دنیا هستیم. تاکید کرد: جالب این است که همه این اتفاقات در حالی روی داده که هیچ کمکی از هیچ کشور خارجی نگرفته ایم. اگر به خود ایمان داشته باشیم کارهای بزرگی را انجام می دهیم که همین موارد باعث نگرانی ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شده است. آنها همه تلاش خود را در 40 اخیر به کار گرفته اند تا اسمی از انقلاب و جوانان ایران نباشد. قطعا این مرحله از تحریم ها با هوشمندی ملت و جوانان بی اثر خواهد شد. البته باید خیلی هوشمندانه و خیلی زیرکانه  و با اتکال به خداوند این مسیر را دنبال کنیم.

وی بیان کرد: اگر می خواهیم موفق باشیم باید تحت هدایت رهبر معظم انقلاب حرکت کینم و قطعا خداوند فرومده اند اگر در مسیر من حرکت کنید بدون تردید پیروزی از آن شما خواهد شد.

انتقاد انجمن کشتیرانی از سیاست‌های بانک مرکزی/ رای دادگاه سانچی اواخر2019 صادر می شود

ارتقای 10 پله‌ای جایگاه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در دنیا

در این مراسم  همچنین امیر کریم مصدری  فرمانده دانشکده علوم دریایی امام خمینی (ره) نیز با بیان این که کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با در اختیار داشتن 170 فروند کشتی بزرگترین ناوگان دریایی خاورمیانه را در اختیار دارد، گفت:  طی سه سال اخیر روند تعاملی این دانشگاه با کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران شکل جدیدی به خود گرفته و شاهد ترتیب نسلی هستیم که آینده کشور را شکل خواهد داد.

وی با بیان این که نیروی دریایی ارتش امنیت دریا را تامین می کند و  کشتیرانی چرخ اقتصاد مقاومتی را به چرخش در می آورد، افزود:  تعامل این دو آینده درخشانی را نوید می دهد و  معتقدم در صورت تداوم این همکاری ها  بر تمام تحریم ها فائق خواهیم آمد.

نتهای پیام/

واردات خاورمیانه جمهوری اسلامی   اخبار برگزیده
  

فرمانده مرزبانی استان کردستان ‌با اشاره به درگیری شب گذشته مرزبانان هنگ مرزی بانه با اشرار مسلح گفت: اشرار مسلح ‌قصد اقدامات خرابکارانه در داخل کشور را داشتند.
نامه نیوز اشرار استان همدان استان کردستان 

  

گمانه‌زنی‌ها درباره قیمت نهایی پژو 301پژو 301 در کنار 2008 و 508 محصولاتی بودند که از آن‌ها به اسم میوه‌های برجامی صنعت خودرو یاد می‌شود. بعد از بروز تنش‌های بین‌المللی و آغاز تحریم‌ها، همکاری پژو و ایران‌خودرو آسیب شدیدی دید. طبیعتاً 301 نیز از این بحران بی‌نصیب نماند. حالا خبر می‌رسد که با اتخاذ راهکارهایی قرار است که این خودرو راهی بازار شود ولی با قیمتی نامعلوم.
خودروتک قیمت پژو ایران خودرو 

  

کمتر از 24 ساعت پس از حادثه تروریستی در نیوزیلند، افرادی با سر دادن شعار‌های اسلام‌هراسانه در محوطه بیرونی مسجدی در لندن پایتخت انگلیس، با سلاح سرد به مسلمانان حمله ور شدند. پلیس لندن زخمی شدن یک جوان 27 ساله با چکش از ناحیه سر را تایید کرده است.
نامه نیوز حمله تروریستی لندن نیوزیلند 

  

قیمت خودرو چقدر دیگر پایین می آید؟اگرچه قرار بود در سال 97 با تغییر مرجع قیمت‌گذاری و تعیین فرمول جدید قیمت، بازار خودرو به آرامش برسد، اما این اتفاق نیفتاد و درنهایت با الزام خودروسازان به فروش فوری خودرو در روزهای پایانی سال دولت در صدد مدیریت بازار خودرو بر آمد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به افزایش حقوق کارکنان دولت، 400 هزار تومان به حقوق ثابت معلمان افزوده می‌شود که این مقدار با حفظ درصد افزایش حقوق به میزان 10 تا 20 درصد، به صورت پلکانی خواهد بود.
نامه نیوز وزارت آموزش و پرورش آموزش مجلس شورای اسلامی 

  

الان خودرو صفر کیلومتر بخریم یا بعد از عید؟اگرچه قرار بود در سال 97 با تغییر مرجع قیمت‌گذاری و تعیین فرمول جدید قیمت، بازار خودرو به آرامش برسد، اما این اتفاق نیفتاد و درنهایت با الزام خودروسازان به فروش فوری خودرو در روزهای پایانی سال دولت در صدد مدیریت بازار خودرو بر آمد.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

شرق نوشت:حضور احمدی‌نژاد به‌عنوان تماشاگر در رقابت‌های ورزشی که جنبه ملی داشته باشد، هنوز بی‌حاصل است؛ او هر بار که خودش را به ورزشگاه برای تماشای رقابت‌های مختلف رسانده تیم مورد نظرش نتوانسته نتیجه بگیرد؛ یا باخته یا اینکه در بهترین حالت به نتیجه مساوی رسیده است.
نامه نیوز احمدی نژاد ورزشگاه آزادی ورزشگاه 

  

حرفه ای ها اینطوری بنزین می زننداین روزها همه جا صحبت حذف یارانه بنزین و گران شدن آن است. بنابراین ترفندهایی وجود دارد که بتوانیم از هر لیتر بنزینی که می خریم حدّاکثر استفاده را بکنیم.
خودروتک پالایشگاه بنزین زمین 

  

کمترین حقوق ها سال آینده 525 هزار تومان زیاد می شودیک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تشریح نحوه افزایش حقوق کارمندان در سال 98 با اشاره به افزایش ده درصدی و 400 هزار تومانی حقوق در سال آینده گفت که کمترین حقوق‌ها در سال آینده 525 هزار تومان افزایش خواهد کرد.
خودروتک نیروهای مسلح مجلس شورای اسلامی بودجه 

  

آقای اسد با یک هواپیمای ایرانی، دمشق را به شکلی کاملاً محرمانه، به مقصد تهران ترک کرده بود. موضوع سفر رییس جمهوری سوریه از مدت‌ها قبل در دستور کار بود؛ اما روز و ساعتش به شدت، سری نگه داشته می‌شد و شاید کمتر از انگشتان یک دست می‌دانستند که او چه زمانی به تهران خواهد آمد.
نامه نیوز سفر بشار اسد ایران 

  اخبار داغ
  

قیمت سکه و ارز در آخرین دوشنبه سال 97امروز سکه طرح جدید با افزایش قیمت‌ همراه بود و نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی کاهش قیمت را تجربه کردند. به گزارش ایسنا، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (آخرین دوشنبه سال 1397) چهار میلیون و 650 هزار تومان است که 80 هزار تومان نسبت به روز قبل افزایش … نوشته قیمت سکه و ارز در آخرین دوشنبه سال 97 اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

خودرو چگونه ارزان شد؟نخریدن خودرو بالاخره روی قیمت‌ها تاثیر گذاشت و شاهد کاهش نسبی قیمت ماشین در هفته آخر اسفند هستیم. پراید 131 به قیمت 40 میلیونی برگشته و پژو 405 سه میلیون تومان کمتر از قیمت یک ماه پیش و 68 میلیون تومان فروخته می‌شود
خودروتک ایران خودرو خودرو بازار خودرو 

  

حجت از کاهش 500 تومانی نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ در خرده فروشی‌ها 14 هزار و 800 تا 16 هزارتومان است.
صراط تنظیم بازار وزارت جهاد کشاورزی کشاورزی 

  

مدت زمان دوری ستاره بارسلونا از میادین مشخص شد.
نود ستاره بارسلونا 

  

تسویه بدهی ارزی هما و راه آهن تا سقف 3.5 هزار میلیارد تومانهیئت وزیران به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی با افزایش سرمایه دولت در شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی و ش
خبرفوری حساب ذخیره ارزی جمهوری اسلامی ایران راه آهن جمهوری اسلامی ایران 

  

سرلشگر باقری: مبارزه با تروریست تا شکست کامل ادامه می یابددمشق - ایرنا-سردار سرلشگر پاسدار 'محمد باقری' رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح تاکید کرد که مبارزه با تروریست در منطقه تا نابودی کامل آنان ادامه می یابد.
ایرنا جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی ایرنا 

  

خانه نشینی دو هفته ای سوارزتهران- ایرنا- «لوئیس سوارز» مهاجم تیم بارسلونا به دلیل مصدومیت از ناحیه قوزک پا در جریان پیروزی 4 بر یک آبی اناری ها مقابل رئال بتیس، 10 تا 15 روز از میادین دور خواهد بود.
ایرنا جدول ایرنا تهران