تسنیم   |  اقتصادی  |  

واردات و صادرات کالا در کشور بدون مشکل جریان دارد

مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان این که با هدایت رهبر معظم انقلاب و هوشمندی ملت و جوانان تحریم های آمریکا بی اثر خواهد شد، گفت: 80 درصد واردات و صادرات کشور توسط ناوگان ملی کشتیرانی انجام می شود.

واردات و صادرات کالا در کشور بدون مشکل جریان دارد

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد سعیدی در مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان دوره سوم بورسیه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با قدردانی از نیروی دریایی ارتش برای همکاری جهت آموزش دانشجویان، اظهار کرد: دانشجویان باید قدر خود را بدانند این دوره برگشت ناپذیری در زندگی است.

وی تصریح کرد: حضرت امام خمینی (ره) در کتاب جهاد اکبر عبارت بسیار زیبایی دارند و فرموده اند: «از دوران تحصیل خودتان برای خودسازی استفاده کنید... وقتی وارد بازار کار می شود دیگر زمان خودسازی نیست. وقتی مردم به شما روی می آورند و نیاز دارند باید از اندوخته قبلی خودتان استفاده برای مدارا با مردم. زمان خودسازی نیست و باید از اندوخته برای شد و تعالی جامعه استفاده کنید.»

وی بیان کرد: دانشجور در این دوران خیلی مسئولیت اجتماعی  ملی ندارد ولی زمانیکه وارد اجتماع می شود باید جوابگو و مسئول باشد به خصوص در این صنعت (حمل و نقل) که یک عرصه ملی خطیر است.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان این که دانشجویان وارد صنعتی می شوند که ملی است، گفت: امروزه کشتیرانی مسئولیت بار صادرای و وارداتی کشور را بر عهده دارند. مردم و ملت به شما نیاز دارند و اگر خدمات درست ارائه ندهید کشور دچار مشکل می شود.

سعیدی با بیان این که این عرصه بنگاه داری نیست، اظهار کرد: دانشجویان باید برای رشد و تعالی علمی از فرصت ها استفاده کنند.

وی با تاکید بر این که باید دانشجویان خود را مجهز کنند، افزود: جوانان امروز کشور این بالندگی را دارند که خود را به سرعت به فناوری های روز دنیا برسانند. توصیه بنده به دانشجویان این است  که خودسازی، دستیابی دانش روز و زنده نگه داشتن حس مسئولیت پذیری را مد نظر قرار دهند.

وی با بیان این که سرمایه های اصلی کشتیرانی ناوگان آن نیست و نیروهای آن است، در بخش دوم سخنانش به صنعت کشتیرانی پرداخت و تصریح کرد: مهم ترین تارگت تحریم های آمریکا کشتیرانی قرار می گیرد، تحریم ها هوشمندانه است و می دانند باید نبض اقتصاد ایران یعنی حمل و نقل دریایی را نشانه بگیرند. آنها در جنگ هوشمندانه ای که علیه ایران عمل می کنند و آدم های زیادی را برای این کار استخدام کرده اند اما قطعا موفق نخواهد شد، چون ایران یک ملت بزرگ با تاریخ کهن است. ما ملتی نیستیم که 200 یا 300 سال پیش به وجود آمده باشیم. هزاران سال از تاریخ و فرهنگ کهن ایرانی می گذرد. هیچ طوفانی نتوانسته ملت ایران را از پای درآورد و در آینده هم نمی تواند.

وی ادامه داد: ایران اسلامی جوانان هوشمند، ایثارگری را تربیت کرده که قطعا به مراتب بهتر از گذشته ایران اسلامی را حفظ خواهند کرد. آنها ایران را از همه طوفان ها به سلامت عبور می دهند. نکته بعدی این که ملت ایران در تاریخ جغرافیایی خود نشان داده اجازه نداده از این سرزمین چه منافع مادی و معنوی در اختیار کسی قرار گیرد.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر این که این نسل همچنان ادامه خواهد یافت، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران امروز به لطف خداوند در آستانه 40 سالگی قوی تر از هر دوره چه در عرصه فناوری (با اطلاع می گویم)، در عرصه نانوفناوری جزو  8 کشور برتر دنیا و در  انرژی هسته ای جزو 8 کشور دنیا هستیم.

سعیدی با بیان این که در حوزه  موشک های بالستیک و سیستم های ماهواره ای جزو 7 کشور برتر دنیا هستیم. تاکید کرد: جالب این است که همه این اتفاقات در حالی روی داده که هیچ کمکی از هیچ کشور خارجی نگرفته ایم. اگر به خود ایمان داشته باشیم کارهای بزرگی را انجام می دهیم که همین موارد باعث نگرانی ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شده است. آنها همه تلاش خود را در 40 اخیر به کار گرفته اند تا اسمی از انقلاب و جوانان ایران نباشد. قطعا این مرحله از تحریم ها با هوشمندی ملت و جوانان بی اثر خواهد شد. البته باید خیلی هوشمندانه و خیلی زیرکانه  و با اتکال به خداوند این مسیر را دنبال کنیم.

وی بیان کرد: اگر می خواهیم موفق باشیم باید تحت هدایت رهبر معظم انقلاب حرکت کینم و قطعا خداوند فرومده اند اگر در مسیر من حرکت کنید بدون تردید پیروزی از آن شما خواهد شد.

انتقاد انجمن کشتیرانی از سیاست‌های بانک مرکزی/ رای دادگاه سانچی اواخر2019 صادر می شود

ارتقای 10 پله‌ای جایگاه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در دنیا

در این مراسم  همچنین امیر کریم مصدری  فرمانده دانشکده علوم دریایی امام خمینی (ره) نیز با بیان این که کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با در اختیار داشتن 170 فروند کشتی بزرگترین ناوگان دریایی خاورمیانه را در اختیار دارد، گفت:  طی سه سال اخیر روند تعاملی این دانشگاه با کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران شکل جدیدی به خود گرفته و شاهد ترتیب نسلی هستیم که آینده کشور را شکل خواهد داد.

وی با بیان این که نیروی دریایی ارتش امنیت دریا را تامین می کند و  کشتیرانی چرخ اقتصاد مقاومتی را به چرخش در می آورد، افزود:  تعامل این دو آینده درخشانی را نوید می دهد و  معتقدم در صورت تداوم این همکاری ها  بر تمام تحریم ها فائق خواهیم آمد.

نتهای پیام/

واردات خاورمیانه جمهوری اسلامی   اخبار برگزیده
  

قیمت خودرو «3 نرخی» شد!سه نرخی شدن قیمت خودرو با اجرایی شدن پیش فروش های جدید نشان می‌دهد که وعده تنظیم بازار و کاهش قیمت خودرو صرفا بهانه‌ای از سوی مدیران خودروسازان و وزارت صمت برای افزایش قیمت محصولات بوده است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت ایران خودرو 

  

قیمت خودرو/ قیمت بازار و کارخانه تمام خودروهای داخلی (دوشنبه 24 دی 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز دوشنبه 24 دی ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

دخیا، سلطان سیو در ترکیب شیاطین سرخگلر شیاطین سرخ یک بار دیگر با واکنش‌هایش تیم خود را نجات داد.
ایلنا داوید دخیا منچستر منچستر یونایتد 

  

استقبال جالب استقلالی‌ها از مربی جدیدشان دریافت 3 MB ویدئومهر: مارتین فورکل مربی جدید استقلال تهران سابقه بازی در تیم ملی جوانان آلمان را در کارنامه دارد ضمن آنکه در دوران مربی گری به عنوان بدنساز در تیم ملی جوانان ویتنام هم به فعالیت پرداخته است. فورکل متولد 31 تیر ماه 1358 متولد منطقه کوبورگ آلمان غربی یکی از شهر های ایالت باواریا است . وی در طول دورانی که به بازی می پرداخت به عنوان مدافع راست چندان بازیکن شاخصی نبود.…
مهر بازی استقلال تهران 

  

سولسشر: یونایتد همیشه باید به دنبال پیروزی باشداوله گنار سولسشر، سرمربی منچستریونایتد، پس از پیروزی 1-0 مقابل تاتنهام در ومبلی، تاکید کرد که تیمش در هر دیدار باید برای پیروزی به میدان برود.
ورزش۳ بازی تاتنهام ورزش 

  

بازار در شوک اعلام قیمت جدید خودروهاگزارش امروز قیمت خودرو حکایت از انتظار بازار برای عرضه خودرو دارد به اعتقاد فعالان بازار خودرو اگر عرضه خودرو همچنان قطره چکانی باشد رشد قیمت ها ادامه خواهد داشت.
خودروتک بازار خودرو خودرو خودروسازان 

  

خودرو چطور گران شد؟18 اردیبهشت ماه سال جاری بود که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده، خروج این کشور از توافق برجام را اعلام کرد. از همان روز بخش عظیمی از اقتصاد و صنعت کشور با تنش روانی شدیدی نسبت به این اتفاق روبه‌رو شد.
خودروتک واردات خودرو خودرو خودروسازان 

  

حمله سازمان حمایت به خودروسازانعباس تابش با اشاره به مصوبات جدید ستاد تنظیم بازار در دو بخش خودروهای پرتیراژ مشمول قیمت گذاری شورای رقابت و همچنین خودروهای خارج از شمول این قیمت گذاری اظهاراشت: در بخش خودروهای پرتیراژ مشمول قیمت گذاری شورای رقابت با توجه به شرایط جدید، خودروسازها مکلف به افزایش تولید بر اساس برنامه ارائه شده و مورد تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند.
خودروتک خودروسازان تنظیم بازار ایران خودرو 

  

واکنش بازار به افزایش قیمت محصولات ایران خودروگزارش امروز قیمت خودرو حکایت از واکنش منفی بازار نسبت به افزایش قیمت محصولات ایران خودرو دارد.
خودروتک افزایش قیمت قیمت ایران خودرو 

  

قیمت جدید 14 محصول پرتیراژ ایران خودرو اعلام شدگروه صنعتی ایران خودرو قیمت جدید محصولات پرتیراژ خود را اعلام کرد. این فهرست 14 محصول ایران خودرو را شامل می شود.
خودروتک قیمت ایران خودرو ایران 

  اخبار داغ
  

لابی های قدرتمند طرح مبارزه با پوشاک قاچاق را متوقف کردعضو هیات مدیره اتحادیه صنف تولید‌کنندگان و فروشندگان پوشاک تهران با اشاره به توقف طرح مبارزه با عرضه پوشاک قاچاق گفت: لابی‌های قدرتمند عرضه‌کنندگان پوشاک قاچاق باعث توقف طرح شده است.
فارس قاچاق تهران تولید 

  

ارزش آفرینی طرح توسعه مکران با مبانی نظری امکان پذیر استبندرعباس- ایرنا- عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان از توجه به توسعه سواحل مکران در برنامه توسعه ششم به عنوان یک اتفاق مطلوب در استان هرمزگان نام برد و گفت: این طرح توسعه بدون مبانی نظری نمی تواند ارزش آفرینی رضایت بخشی داشته باشد.
ایرنا بندرعباس بازی استان هرمزگان 

  

توقف طرح مبارزه با پوشاک قاچاق در تهران/ لابی قاچاقچیان جواب داد؟سعید جلالی قدیری در مصاحبه با رادیو افزود: لابی قدرت و فشار یک جریان بسیار پرقدرت است و شکی در این
خبرفوری قاچاق تهران مصاحبه 

  

اعتیاد اقتصاد ایران به بوی نفت و بازگشت دوباره رشد اقتصادی به زیر صفر/ رکود تورمی تشدید خواهد شد؟لایحه بودجه برای ارائه در صحن مجلس، این روزها در کمیسیون تلفیق در حال بررسی است، اما با توجه به پیش‌
خبرفوری اقتصاد اقتصاد ایران رشد اقتصادی 

  

قیمت طلا ، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 26 دیتسنیم: قیمت سکه تمام‌ بهار آزادی در بازار تهران امروز، 3 میلیون و 915 هزار تومان شد.
خودروتک قیمت ارز قیمت سکه و طلا 

  

منزل مسکونی به ارزش 15 میلیارد ریال در آشخانه وقف درمان شدبجنورد-ایرنا- معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی گفت: یک باب منزل مسکونی به ارزش 15 میلیارد ریال توسط زوج مانه و سملقانی برای دارو و درمان بیماران خاص در شهر آشخانه وقف شد.
ایرنا ریال درمان تندرستی 

  

تورم ظالمانه‌ترین مالیات بر قشر ضعیف جامعه استمعاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: تورم موجود نه‌تنها افراد بسیاری را ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به زیر خط فقر می‌کشاند، بلکه افراد فقیر از گذشته فقیرتر خواهند شد. لذا تورم ظالمانه‌ترین مالیات بر قشر پایین‌دست جامعه است که نیاز به کمک جدی دولت، سازمان‌های مردم‌نهاد و سایرین را می‌طلبد.
فارس تورم مالیات بهزیستی 

  

پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول از تورم 10میلیون درصدی ونزوئلا!به گزارش ایسنا به نقل از بیزینس تایمز، صندوق بین المللی پول در گزارشی پیش‌بینی کرد با تداوم روند فعلی، نرخ تورم ونزوئلا تا پایان امسال به 10 میلیون درصد برسد. ونزوئلا که دارای بالاترین نرخ تورم در جهان است از نوامبر سال 2016 تاکنون با پدیده ابرتورم دست به گریبان است...
انصاف‌نیوز صندوق بین المللی پول پول تورم 

  

ارز وارداتی کشور توسط بانک مرکزی تامین شدتهران- ایرنا- بانک مرکزی در راستای تامین حواله های ارزی واردات کشور، ارزهای یورو، درهم، یوان چین،وون کره، ربل روسیه و لیر ترکیه را تامین و به اندازه کافی به بازار تزریق کرد.
ایرنا ارز بانک مرکزی بانک