ایلنا   |  ورزشی  |  

عزیزی خادم: فوتبال یک بنگاه اقتصادی بزرگ است

عزیزی خادم از برنامه های خود در پست ریاست فدراسیون فوتبال گفت.

عزیزی خادم: فوتبال یک بنگاه اقتصادی بزرگ است

عزیزی خادم از برنامه های خود در پست ریاست فدراسیون فوتبال گفت.

به گزارش ایلنا، شهاب الدین عزیزی خادم که نامزد انتخابات فدراسیون فوتبال شده است در برنامه فوتبال برتر در این خصوص بیان کرد: من برنامه ای را در اختیار رسانه‌ها قرار دادم. کار کاملا میدانی و تحقیقاتی انجام شده و با بررسی هایی که صورت گرفته امیدوارم بتوانیم کار را به خوبی پیش ببریم. در فوتبالی که برنامه حاکم نبوده، امیدوارم با برنامه محوری در راستای مجمع حرکت کنیم و رابطه متقابل با مجمع داشته باشیم.

عزیزی خادم ادامه داد:  خود فیفا، فوتبال را یک تجارت می داند. چرا شرکت های صنعتی ترغیب نمی شوند به فوتبال؟ بحث عدم وجود استراتژی برای درآمدزایی است. برای رسیدن به یک مبحث باید آسیب شناسی کنیم. پروژه تجاری سازی در بحث باشگاهی منفی بوده است. استراتژی،  بازاریابی مدون از برنامه های مختلف و خود برندسازی مجدد فدراسیون فوتبال از جمله برنامه ما است. باید به جزئیات پاسخ دهیم. از تغییر لوگو تا تلویزیون های اینترنتی همه می توانند برای فوتبال درآمدزایی کنند.

وی افزود: راه اندازی لیگ فوتبال مجازی هم در برنامه من وجود دارد و پیش بینی بودجه نیز صورت گرفته است.استفاده از نیروی انسانی با کیفیت در برنامه ما است چرا که هر جایی سیستم کار خوب از خود تولید کرده، برنامه و نیروی انسانی خوب داشته است. باید نیروی انسانی با کیفیت را در برنامه بیاوریم و با استفاده از آنها برنامه ها را اجرا کنیم.

عزیزی خادم بیان کرد : باید فضا برد-برد باشد در غیر این صورت در سیستم دور خودمان می چرخیم. ما کار مطالعاتی کردیم. باید به سمتی برویم که با برنامه کار کنیم و آموزش ببینیم. من فوتبال را یک بنگاه باکیفیت اقتصادی می بینم. باید از نیروی انسانی خوب استفاده کنیم و حتی اگر پیدا نکنیم باید فراخوان بدهیم. زمانی که فوتبال خوب باشد حال مردم هم خوب است.

نامزد انتخابات فدراسیون فوتبال اذعان داشت: نقش حاکمیت و دولت. این لایحه سال ها متوقف شده است و بین دولت و مجلس رفت و آمد بود. تنها کاری که فدراسیون می تواند انجام دهد پیگیری است. تنها کاری که فدراسیون می تواند انجام دهد این است که نظرات را بگیرد. این لایحه کاهش تصدی گری دولت است. تقویت بنیادهای مالی باشگاه ها و شفاف سازی است. الان این کار باید به روز رسانی شود. مساله مهم و کار ویژه فدراسیون فوتبال صدور مجوز حرفه‌ای است.

وی همچنین افزود:  یکی از گرفتاری هایی که در بحث توسعه داریم، نگاه موقتی است. این نگاه برای هر کشوری مشکل ایجاد می کند. فدراسیون من کاملا تعاملی خواهد بود.  فوتبال دنیا از کرونا 15 میلیارد دلار آسیب دید. فدراسیون فوتبال باید نقش نظارتی را اعمال کند. باید همه نگاه ها پایدار باشد. باید در مورد مباحث پسا کرونا فعالیت زیادی در همه زمینه ها داشته باشیم.

وی تاکید داشت: همه سیستم ها حتی ابرباشگاه های دنیا آسیب دیده اند. باید برنامه اقتصادی داشته باشیم تا فوتبال را توسعه دهیم. هم در بخش باشگاهی هم در بخش هیات استانی؛ البته نه اینکه پول و بودجه دهیم بلکه باید آنها پروژه تعریف کنند ما هم تامین بودجه کنیم. به ویژه در مناطق محروم.

عزیزی خادم در مورد پیشرفت تیم‌های ملی نیز بیان کرد: فوتبال ملی جزئی از منافع ملی است. اتفاقاتی که افتاده برای مدیریت بعدی فدراسیون به ارث خواهد ماند. ما به سمتی خواهیم رفت که برنامه مدونی داشته باشیم که قابلیت اجرا داشته باشد. درحوزه فنی و حقوقی باید خوب عمل کنیم. باید از بهترین و متخصص ترین افراد در هر حوزه استفاده کنم. حتی اگر عضو مجمع باشد و به من رای نداده باشد اگر مفید باشد باید از او استفاده کنیم. باید نگاه ملی داشته باشیم.

عزیزی خادم ادامه داد: عدم نتیجه گیری فضایی است که بر فوتبال ما و تیم های ملی مختلف حاکم است و چالش های زیادی ایجاد کرد. تیم ملی فوتبال ما روی لبه تیغ حرکت می کند. می‌بایست دولت، حاکمیت، مجلس و همه متحد شویم تا تیم به جام جهانی برود. این باعث شده تا مردم از فوتبال گریزان شود. باید اعتبار، اعتماد و افتخار به فوتبال ما بازگردد. حداقل بالای 15 الی 16 میلیون دلار می توانیم از تیم ملی بزرگسالان پول‌سازی کنیم که این هدف و مسوولیت ویژه را دارد. هر جا تیم ملی فوتبال ما متوقف شود سایر بخش‌ها هم متوقف خواهد شد. در حال حاضر در برهه خطرناکی قرار داریم که می تواند منجر به بحران شود. باید موشکافانه شرایط را بررسی کنیم. امیدوارم تیم ملی را راهی جام جهانی کنیم.

عزیزی خادم در مورد برنامه خود برای تیم امید گفت: تیم امید ما یک آرزوی دیرینه دارد که حضور در المپیک است. باید با تجهیز امکانات و منابع این تیم را راهی المپیک 2024 پاریس کنیم.

ایشان در مورد فوتبال بانوان نیز ، اظهار داشت: حوزه زنان نباید نادیده گرفته شود. باید این الزام را برای باشگاه ها بگذاریم که فوتبال زنان در سراسر ایران دیده شود.البته در بخش فوتسال و فوتبال ساحلی راه آسان‌تری داریم. با تمام قدرت از این موضوع دفاع خواهم کرد. باشگاه ها را باید به سمت فعالیت در فوتسال و فوتبال زنان و از اقتصادی کردن آنها سود کرد

وی خاطرنشان کرد : امروز در یک آزمون بزرگ قرار داریم. الان به بحرانی خوردیم که در تمام حوزه‌ها حتی توسعه استان‌ها به صعود تیم ملی به جام جهانی وابسته است. سرانجام امیدوارم این کار را به سرانجام برسانیم.

عزیزی خادم راجب بخش دیپلماسی در ورزش گفت : رویکرد فدراسیون من مبتنی بر تعامل است. وقتی از دیپلماسی صحبت می کنیم باید در حوزه تنش زدایی کار کنیم و از طرفی در همه حوزه ها از دیپلماسی استفاده کنیم. ورزش به خودی خود  یکی از بال های مهم دیپلماسی است. ورزش به کمک دیپلماسی آمده است. فوتبال به عنوان یک ابرپدیده می تواند در این زمینه موثر ظاهر شود.

وی در مورد تیم ملی فوتسال بیان کرد: در فوتسال به جایگاه اصلی مان باز می گردیم. همین وحید شمسایی می تواند در  فضای دیپلماسی به ما کمک کند. علیرضا فغانی، موعود بنیادی فر، شهرزاد مظفر از جمله دیگر افرادی هستند که می توانند در این نوع تعامل به ما کمک کنند.

عزیزی خادم گفت: فدراسیون فوتبال نیازمند یک کارگروه فراتر از یک کمیته است. این هم به همان نیروی انسانی کارآمد بازمی‌گردد.  ما در حال حاضر باید 20 - 30 نفر را در فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا داشته باشیم اما نداریم. باید تاثیرگذار باشیم. باید در حوزه تفاهم نامه ها فعالیت کنیم. باید استراتژی مناسب با فیفا و ای اف سی داشته باشیم.

نامزد پست ریاست فدراسیون فوتبال بیان داشت: فدراسیون در سال 2010 یک میلیون دلار پول بلوکه شده داشت. می‌توانیم این پول را در فضای کنونی به فدراسیون تزریق کنیم. 

وی درباره توسعه فوتبال پایه گفت: توسعه فوتبال پایه نیازمند توسعه در تمام حوزه ها است. باید مجموعه کامل باشد. از نوع مربی و آموزش گرفته تا سایر عوامل. جزئیات لازم را در نظر گرفتیم. حتی نوع رفتار مربیانی که در مدارس فوتبال فعالیت می کنند. زمانی شورای راهبردی فدراسیون فوتبال در اختیار من بود و آن زمان هیچ اطلاعاتی راجع به توسعه در بخش‌ها و استان‌های مختلف وجود نداشت.

نامزد ریاست فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: فوتبال برای همه است، برای کل ایران. هم اکنون 27 استان از این ظرفیت استفاده نمی کنند. اینکه چند استان در فوتبال فعالیت جدی ندارند دغدغه اصلی من است و با جدیت دنبال این موضوع خواهم رفت. دو معاونت در این زمینه در فدراسیون در نظر گرفتیم.

وی گفت: باید از متخصص‌ترین افراد به عنوان مدیر فنی در سطح دنیا استفاده کنیم. برخی حتی فلسفه فوتبال را به ما یاد می‌دهند.  فیفا و AFC بخش اعظمی از این هزینه را می دهند و ما در تمام بخش ها از این مدیران فنی استفاده خواهیم کرد و می‌توانم بگویم که این نقطه عطفی برای فوتبال ما خواهد بود.

وی اضافه کرد: نگاه تیم مدیریت من نگاه توسعه محور در بحث پایه است چرا که بخش اعظمی از استان‌ها لیگ و به فوتبال دسترس ندارند. در حوزه زنان هم با نگاه توسعه پیش خواهیم رفت.

عزیزی خادم گفت: بازیکنان ملی با ظرفیت را باید به کار بگیریم. باید فضا باز باشد تا این نفرات بیایند و فعالیت کنند. باید شایسته و صلاحیت گزینه خواهیم کرد.

وی گفت: رویکرد من در مبارزه با فساد قاطعانه است. باید در مقابل این فضا راهکار بدهیم. من برنامه های خودم را دارم. باید کالبد شکافی کنیم و دلایل رشد فساد را بدانیم چه هست. به نظر من عدم شفافیت در قراردادها و هزینه های خارج از ردیف.

نامزد ریاست فدراسیون فوتبال اضافه مرد: عدم به روز رسانی مالی هم در این شرایط تاثیرگذار است. باید نظام شفافی ایجاد کنیم و ترک تشریفات را به حداقل برسانیم. باید همه در فضای عادلانه شرکت کنند و برنامه‌ هایشان را عرضه کنند.

عزیزی خادم گفت: مردم بدانند در شرط بندی هر بازی لیگ برتر 5 میلیون دلار جام حذفی سه و نیم و لیگ یک، یک میلیون دلار درآمد در شرط‌بندی دارد. تحمل ما در مبارزه با فساد صفر است. اگر برخورد شود نفر دومی در این زمینه گام برنخواهند داشت.

عزیزی خادم در ادامه صحبت هایش عنوان کرد: من قربانی اساس نامه قبلی شدم.  اساسنامه قبلی قربانی های زیادی گرفت اما الان اساس نامه جدید تهیه شده است. الان خودم و تیمم انگیزه لازم را برای ادامه کار داریم.

وی در مورد اینکه حیدر بهاروند و منصور قنبر زاده که به عنوان نواب رییس او معرفی اما رد صلاحیت شدند، اضافه کرد: این دو نفر در کمپین انتخاباتی من به من کمک می کنند. هرچند هنوز آن بحث رد صلاحیت قطعی نیست. ما آمدیم آینده را بسازیم. روزهای خوبی را متصور می شویم. 

نامزد انتخاباتی فدراسیون فوتبال تصریح کرد: اعتقاد من این است که فوتبال برای همه باید باشد. مگر می شود میلیون ها یورو پول برود آن وقت یک استان تیم نداشته باشد؟ هرکس با دیدگاه خودش پیش می رود. نگاه من تعاملی و سازنده است. فوتبال ما به دنبال یک فدراسیون تعاملی است. من اعتقاد دارم مجمع مستقل است. مجمع به درستی مسوولیت خود را به نتیجه خواهند رساند.

وی گفت: مجمع فدراسیون فوتبال، هیات ها و باشگاه ها استقلال دارند. آنها در آزمون تاریخی بزرگی قرار دارند. باور من این است برای توسعه فوتبال در استان ها جلسات در استان ها خواهیم داشت.. استان ها پروژه تعریف کنند و فدراسیون من هزینه آنها را خواهد داد. در بخش باشگاه ها نمودار حرفه‌ای در نظر گرفتیم. ما می خواهیم لیگ را کوچک کنیم و به باشگاه ها بدهیم. باشگاه ها باید مانند بوندسلیگا مستقل باشند.

وی در پایان بیان کرد: داوری ما جلوتر از فوتبال ما است. وقتی شما می گویید فوتبال مدرن این فوتبال نیاز به جزئیات و نیروی انسانی با کیفیت دارد.  باید با همین شرایط فضا را پیش ببریم. من بر استقلال فدراسیون فوتبال تاکید دارم. امیدوارم دوستان در مجمع به برنامه ها رای دهند.  فوتبال یک اقتصاد و علم است. نمی توان بدون اینکه پرورش دهید مکتب باشید؛ در این صورت یک فراویرانه تحویل بگیرید. من این را آموختم که با برنامه و نیروی انسانی پیش برویم. فوتبال ایران جزوی از منافع ملی است که به نشاط ملی کمک می کند. امیدوارم بدون اینکه نگاه شخصی داشته باشیم به هر فردی که رییس می شود بدون چشم‌داشت کمک کنیم.

 

فوتبال کنفدراسیون فوتبال آسیا فدراسیون فوتبال   اخبار برگزیده
  

واکنش غیرمنظره بانک مرکزی به دفتر رئیس جمهوربانک مرکزی ایران در توییتی به برخی شائبه‌ها درباره دستکاری قیمت ارز توسط دولت و بانک مرکزی پاسخ داد.
گسترش بانک مرکزی بانک رئیس جمهور 

  

سقوط ادامه‌دار بیت کوین در بازار جهانیاقتصادنیوز :در ممعاملات امروز بازار جهانی ارزهای مجازی قیمت هر توکن بیت کوینبیش از 8 درصد ریخت.
اقتصادنیوز بیت کوین قیمت 

  

محسن رضایی: همه چیز 10 برابر شد به جز یارانهدبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه قدرت خرید 1000 تومان امروز به 150 تومان سال 92 افول کرده و پول بی‌جان شده است تاکید کرد که طی این سال‌ها همه چیز جز یارانه، 10 برابر شد.
مثلث محسن رضایی بهاره رهنما یارانه 

  

خبر بد برای وانتی ها | سهمیه بنزین کاهش یافتصاحبان خودرو‌های وانت‌‌بار و نیسان از کاهش 30 تا 50 لیتری سهمیه سوخت خود از ابتدای اسفند ماه خبر می‌دهند.
خودروتک شهرداری ها سهمیه بندی بنزین بنزین 

  

تشکیل پرونده قضایی در دادسرای نظامی سیستان و بلوچستان به دنبال حوادث اخیر در سراوانبه دنبال وقوع حوادث اخیر در گذر مرزی با کشور پاکستان دادستان نظامی استان سیستان و بلوچستان از تشکیل پرونده ای در این ارتباط در دادسرای نظامی خبر داد.
ایلنا استان سیستان و بلوچستان نیروهای مسلح پاکستان 

  

خبرگزاری رویترز اعلام کرد به نامه‌ای دست یافته که در آن ایران تهدید کرده در صورتی که در جلسه آتی شورای حکام موضع ضد ایرانی واشنگتن از سوی اعضا پیش برده شود، به توافق اخیر با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پایان می‌دهد.
نامه نیوز سازمان ملل ایران آژانس بین المللی انرژی اتمی 

  

سخنگوی ستاد کرونا: مشکل فقط مرزهای عراق نیست؛ موارد زیادی از ورود بیماران از امارات داشته ایمسخنگوی ستاد کرونا درباره کنترل مرزهای کشور گفت: تنها مشکل مرزهای عراق نیست؛ تاکنون موارد زیادی از ورود بیماران را از امارات هم شاهد بوده‌ایم‌.
۵۵ آنلاین عراق هواپیما ویروس 

  

بیانیه مجمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی در حمایت از توافق ایران با آژانس بین‌المللى انرژى اتمیمجمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی در حمایت از توافق ایران با آژانس بین‌المللى انرژى اتمی بیانیه‌ای صادر کردند.
ایلنا مجلس شورای اسلامی ایران انرژی 

  

عطریانفر: «جهانگیری» بی‌تردید جزو گزینه‌های انتخاباتی ماستعضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گفت: اگر اصلاح‌طلبان از معرفی نامزد ذاتی خود محروم شوند ممکن است کسی که از نظر مواضع به ما نزدیکتر باشد را حمایت کنیم؛ «علی لاریجانی» از جمله چهره‌هایی است که می‌توان درباره او بحث کرد و تصمیم گرفت.
فردا محمد عطریانفر اسحاق جهانگیری حزب کارگزاران 

  

اولیانوف: جلسه شورای حکام آژانس با تمرکز بر موضوع ایران برگزار می‌شودنماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی ضمن اشاره به برگزاری جلسه شورای حکام آژانس در روز دوشنبه، تاکید کرد اطمینان از پیش بردن مباحث به گونه‌ای که بر تلاش‌ها برای احیای کامل برجام تاثیر منفی نگذارد وظیفه همه اعضای این نهاد است.
مملکت‌آنلاین آژانس بین المللی انرژی اتمی ایران روسیه 

  

قبل از عید خودرو بخریم یا بعد از عید؟هرسال با شروع اسفند، بازار خودرو در شب عید داغ می‌شود امسال اما وضعیت کمی متفاوت است و نوسان قیمت دلار و دورنمای مبهم اقتصاد کشور موجب شده است که مشتریان بازار خودرو برای خرید دچار تردید شوند.
خودروتک بازار خودرو خودرو نوروز 

  

جدیدترین مالیات‌ها برای سال 1400 + جزئیاتجدیدترین مالیات‌ها برای سال 1400 را در اینفوگرافیک زیر ببینید؛ جایی که درآمد 251 هزار میلیارد تومانی دولت از مالیات در لایحه بودجه سال 1400 پیش بینی شده است.
مستقل‌آنلاین مالیات درآمد دولت 

  

مبتلایان به کرونا بعد از 6 ماه دچار این مشکل می شوندخستگی، درد قفسه سینه و از دست دادن حس بویایی و چشایی اثرات طولانی مدت شناخته شده‌ی ویروس کرونا است؛ در این بین دانشمندان با تحقیقات جدید خود یکی دیگر از اثرات جدید طولانی مدت این ویروس را شناسایی کردند.
مستقل‌آنلاین مصاحبه ماه آکادمی علوم 

  

پرسپولیس باید مقتدرانه قهرمان شودمحمدخانی: پرسپولیس نباید مغرور شود/ این تیم باید قهرمان شود
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال زمین 

  

آخرین بررسی ها درباره پالرمو و CFT از زبان محسن رضاییدبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از پایان کار کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره پالرمو و CFT خبر داد و گفت: پیشنهادات کمیسیون برای طرح در صحن مجمع تشخیص آماده شد.
فردا گروه ویژه اقدام مالی دولت محسن رضایی 

  اخبار داغ
  

آیا واقعا عینکی‌ها 3 برابر کمتر از دیگران کرونا می‌گیرند؟بر اساس یک مطالعه جدید در کشور هند، افراد دارای عینک کمتر به دیگران به کووید19 مبتلا می‌شوند، زیرا کمتر به چشمان خود دست می‌زنند.
برنا هند عینک 

  

شگفتی پزشکان از وجود حجم بالای کرونا در بدن یک نوزاددر میان بیش از 2000 کودک تحت درمان به دلیل ابتلا به کووید 19 در "بیمارستان ملی کودکان در واشنگتن دی سی"، یک نوزاد تازه متولد شده شرایط غیرمعمولی داشته است.
برنا درمان نوزاد کودکان 

  

واعظی افزایش قیمت دلار توسط دولت را تکذیب کردرئیس دفتر و سرپرست نهاد ریاست جمهوری گفت: در سه سال گذشته برغم مواجهه با جنگ تمام عیار اقتصادی و ضرورت تهیه کالاهای اساسی جامعه اکنون همه شرکت‌ ها و بنگاه‌های اقتصادی در حال رشد و فعالیت بوده و وضعیت خوبی را شاهد هستیم.
گسترش محمود واعظی افزایش قیمت قیمت 

  

آغاز واکسیناسیون مجروحان شیمیایی علیه کرونا از هفته آیندهرادیو سلامت با همکاری نهادهای مختلف اولین «رادیو وبینار» علمی کشور را برگزار کرد.
خبرفوری واکسیناسیون رادیو سلامت 

  

تاثیر عجیب دما بر کرونااقتصادنیوز :‌دانشمندان معتقدند که انتقال کووید 19 در ماه‌های تابستان مانند سایر ویروس‌های تنفسی فصلی کندتر می‌شود.
اقتصادنیوز ماه ویروس 

  

شیخ‌ویسی: وقتی کرونا گرفتم مسئولان باشگاه خوشحال شدند/ در شخصیت من نبود که در پیکان بمانموحید شیخ‌ویسی دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال پیکان گفت: برخی اتفاقات باعث شد تا از پیکان جدا شوم و در ش
خبرفوری خودرو فوتبال بازی 

  

حجم ویروس کرونا در بدن این نوزاد 51 هزار برابر سایر مبتلایان بوداقتصادنیوز :‌در میان بیش از 2000 کودک تحت درمان به دلیل ابتلا به کووید 19 در "بیمارستان ملی کودکان در واشنگتن دی سی"، یک نوزاد تازه متولد شده شرایط غیرمعمولی داشته است.
اقتصادنیوز ویروس درمان نوزاد 

  

شگفتی پزشکان از وجود حجم بالای ویروس کرونا در بدن یک نوزاد آمریکاییدر میان بیش از 2000 کودک تحت درمان به دلیل ابتلا به کووید 19 در "بیمارستان ملی کودکان در واشنگتن دی
خبرفوری ویروس درمان نوزاد 

  

روزهای سیاه کرونایی در خوزستان و برگزاری مراسم های چندهزار نفری + ویدئوبرگزاری عروسی با تجمع بیش از هزارنفر در باغملک(خوزستان) منجر به دستگیری خواننده شد
۵۵ آنلاین خودرو خواننده حوزه