ورزش۳   |  ورزشی  |  

مجیدی، مددی و اسپانسر؛یکی سر جای خود نیست/ کارشکنی در مسیر ورود مربی ایتالیایی به ایران

مشکلات بوجود آمده بر سر راه تامین مالی،باعث شد تا فرهاد مجیدی اعتراض خود به مدیریت باشگاه را به صورت علنی اعلام کند.

مجیدی، مددی و اسپانسر؛یکی سر جای خود نیست/ کارشکنی در مسیر ورود مربی ایتالیایی به ایران

به گزارش ورزش سه چند روز پس از اینکه اعلام توافق با گابریل پین به عنوان مشاور این فصل و دستیار فصل بعد فرهاد مجیدی، سرمربی استقلال مجبور شد تا نارضایتی خود نسبت به عدم تامین مالی لازم از سوی مدیریت باشگاه برای جذب این مربی ایتالیایی را به صورت علنی اعلام کند و جالب اینکه این موضوع را به نوعی تبعات انتقادش از وزیر ارتباطات دانست.

 

 

 ادعایی که از سوی مجیدی مطرح شده است تقریبا به این صورت است: مدیرعامل استقلال گفته است که به دلیل عدم تامین مالی از سوی اسپانسری که به نوعی تحت تابعیت وزارت ارتباطات است نمی‌تواند پول قرارداد با مربی ایتالیایی را بدهد. حال با توجه به این گزاره این سوالات مطرح می‌شود:

 

1-  آیا مدیرعامل استقلال در جریان مذاکرات فرهاد مجیدی با گابریل پین بوده است؟ آیا فرهاد مجیدی رضایت مدیرعامل را برای مذاکره با این مربی گرفته است؟ اگر جواب این دو سوال بله است آیا مدیرعامل در جریان رقم مبلغ درخواستی گابریل پین بوده است؟ اگر بوده پس چرا همان ابتدا مخالفتش را با این مبلغ اعلام نکرده؟با توجه به اینکه بعد از ماجرای اسپانسر حتی نامداری دیگر عضو هیئت مدیره تعهد پرداخت را برعهده گرفته چرا بازهم در این مسیر کارشکنی می‌شود؟

2- آیا مددی به عنوان مدیرعامل استقلال ابتدا به فرهاد مجیدی این اطمینان را برای تامین بودجه مورد نظر برای جذب این مربی ایتالیایی داده و سپس ادعا کرده است که باشگاه پول کافی ندارد؟ در این صورت آیا نباید به فرهاد حق داد که به خاطر وجهه و شخصیتش هم که شده از مددی عصبانی باشد؟ همه اینها سئوالاتی است که اگر پاسخش منفی باشد تازه می‌شود به اینجا رسید که مجیدی راسا به انتخاب دستیار خارجی متمایل بوده و رضایت دیگران را نداشته که البته باتوجه به قوانینی که در لیگ امسال هست و موانعی که در مسیر حضور مربی خارجی است این موضوع بعید است که سرمربی به تنهایی دست به این انتخاب بزند.

 

3- به عامل سوم می‌رسیم. کسی که پس از دربی فکرش را نمی کرد که با یک توئیت و متعاقب آن با واکنش فرهاد  مجیدی به آن چنان جنجالی راه اندازد که سوال اول خبرنگاران سیاسی از او در حاشیه نشست دولت در مورد این موضوع باشد. فرهاد مجیدی و سپس احمد سعادتمند به صورت غیرمستقیم ادعا کرده‌اند که پس از حمله فرهاد به وزیر، اسپانسر این باشگاه که به نوعی حوزه فعالیتش در همان حوزه فعالیت وزارت ارتباطات و وزیر جنجالی است از کمک مالی به باشگاه خودداری کرده است. این در حالی است که چندی قبل مجیدی گفته بود که اسپانسر به 95 درصد تعهداتش عمل کرده است.

حال سوال این است ادعای الان فرهاد با ادعای قبلی او در مورد اجرای 95 درصدی تعهدات اسپانسر منافات ندارد؟ یا اینکه اسپانسر 95 درصد تعهداتش را تا طبق برنامه زمان‌بندی پرداختش عملی کرده نه 95 درصد مبلغ کل رقم قراردادش را؟ در این صورت می‌ توان فرض کرد که مجیدی منظورش این بوده که اسپانسر قسط آخرش را پرداخت نکرده.

 

در این مورد لازم است مجیدی شفاف‌سازی کند که چگونه در عرض چند روز نظرش نسبت به اجرای تعهدات از سوی اسپانسر عوض شده است. ظاهرا مجیدی که قبلا عملکرد اسپانسر را در اجرای تعهداتش ستوده بود، با همین اسپانسر در جهت تامین بودجه مورد نیاز برای جذب دستیار ایتالیایی به توافق رسیده بوده است و به پشتوانه قول مساعد این اسپانسر اقدام به مذاکره با گابریل پین کرده و وقتی بدقولی اسپانسر را در این موضوع می‌بیند گمان به دخالت وزیر در این موضوع برده است.

 

هر چند در این مورد هم لازم است تا اسپانسر استقلال به عنوان یک شرکت خصوصی در مقام دفاع از خود دست به شفاف‌سازی بزند و عجیب است که هنوز این شرکت واکنشی به این موضوع نشان نداده آن هم شرکتی که خدماتش را مستقیم به مردم عادی می فروشد و قاعدتا قضاوت افکار عمومی باید اهمیت زیادی برایش داشته باشد.بخصوص که بحت پرداخت 15 میلیارد تومان به پرسپولیس هم از سوی اسپانسر استقلال مطرح شده که بازهم در این باره پاسخی بیرون نیامده است.

 

در پایان می‌توان گفت که در ماجرای دستیار ایتالیایی فرهاد مجیدی، یکی از سه ضلع مجیدی، مددی و اسپانسر را می‌توان به عنوان طرفین ماجرا معرفی کرد. اما نتیجه‌گیری در این مورد نیازمند شفاف‌سازی است که آن هم در فوتبال ایران زیاد محلی از اعراب ندارد. با این حال همه این ماجرا،  آشفتگی در اجرای وظایف از سوی سه ضلعی که هر کدام سمت‌های متفاوتی دارند را نشان می‌دهد آنچه مشخص است اینکه این سه نفر یا به درستی وظایف خود را انجام نداده و با در حیطه وظایف شخص و مقام دیگری دخالت کرده‌اند.

 

 

حجت شفیعی

فرهاد مجیدی پرسپولیس ورزش   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

چرا روحانی بورس را 3 روزه سبز نکرد؟ +فیلماگر 3 روزه بورس سبز می‌شد، چرا دولت روحانی بورس را 3 روزه سبز نکرد؟
اقتصادنیوز دولت 

  

قاضی‎زاده: 3 روزه می‎شود اعتماد را به بورس برگرداندقاضی‎زاده: وقتی یک تصمیم شبانه باعث ریزش بورس می‎شوند، 3 روزه هم می‎شود اعتماد را به بورس برگرداند
فردا 

  

خبر خوش برای مبتلایان به کرونانتایج یک بررسی نشان می‌دهد بیمارانی که در نخستین ماه‌های شروع همه‌گیری کرونا، مبتلا شده و بهبود یافتند حتما باید واکسن دریافت کنند تا به انواع جدید ویروس مبتلا نشوند.
۵۵ آنلاین ماه آفریقای جنوبی دولت 

  

پایان کرونا در این کشور اعلام شد!وزارت بهداشت اسلوونی پایان کرونا را در این کشور اعلام کرد.
برنا وزارت بهداشت 

  

کشف داروی کرونا+جزئیات| داروی کرونا کشف شد؟کشف داروی کرونا به همراه جزئیات منتشر شده است. داروی کرونا کشف شد؟ درمان جدیدی برای کرونا کشف شد.
۵۵ آنلاین درمان قیمت مرگ 

  

با واردات واکسن کرونا به مناطق آزاد، ساکنان و گردشگران این مناطق واکسینه می شوند + فیلممشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در سفر به جزیره کیش از واردات واکسن کرونا و واکسیناسیون ساکنان و گردشگران این مناطق خبر داد.
شما‌نیوز واردات وزارت بهداشت مناطق آزاد 

  

این بیماران کرونایی احتمال فوتشان بیشتر است!محققان دانشگاه برلین آلمان دریافتند که 60 درصد فوتی های کرونایی دچار التهاب عضلانی بوده اند.
برنا آلمان 

  

ارزش بورسی سبد سهام عدالت 26 خرداد 1400/ رفت و برگشت قیمت هااقتصادنیوز: تغییرات سبد بورسی سهام عدالت درهفته ای که گذشت تغییرات زیادی نداشت.
اقتصادنیوز سهام عدالت سهام قیمت 

  

دانشمندان برای مقابله با کرونا یک کشف مهم کردند!محققان پیش از این دریافته بودند که افزایش مصونیت از سرما می‌تواند از انسان‌ها در اثر آنفلوانزا محافظت کند، بنابراین دانشمندان شروع به جستجوی راهی مشابه برای مبارزه با کووید19 کردند.
برنا سرما آنفلوانزا 

  

سفر به ارمنستان و افغانستان برای واکسن کرونا/ تقاضا برای تور ارمنستان زیاد شدروند واکسیناسیون در کشور به کندی پیش می‌رود. مردم نگران هستند و برخی نیز از انتظار خسته شدند. حالا ب
خبرفوری سفر ارمنستان واکسیناسیون 

  

بوریس جانسون: به نظر نمی‌رسد کرونا از آزمایشگاهی در «ووهان» نشأت گرفته باشد«بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس در سخنانی اظهار داشت به نظر نمی‌رسد ویروس «کووید-19» از آزمایشگاهی د
خبرفوری بوریس جانسون مصاحبه ایالات متحده آمریکا 

  

به کاروان تیم ملی ایران دوز دوم واکسن کرونا تزریق شدبازیکنان تیم ملی به محظ ورود به تهران دوز دوم واکسن کرونا خود را دریافت کردند.
۵۵ آنلاین تیم ملی فوتبال ایران ایران تهران 

  

آشنایی با عارضه خاموش کرونا و قرنطینه‌های طولانی برای کودکاننتایج تحقیقات اخیر مشترک در دانشگاه‌های چین، کانادا و آمریکای لاتین نشان می‌دهد که یکی از پیامدهای خاموش شیوع بیماری کرونا و قرنطینه‌های طولانی مدت در سال گذشته میلادی (2020) و به موجب آن محرومیت کودکان از دریافت کافی نور خورشید، افزایش مشکل نزدیک‌بینی در کودکان بوده است.
برنا کودکان خورشید چین 

  

پایان کرونا در کدام کشور اعلام شد؟وزارت بهداشت اسلوونی که جمعیت آن دو میلیون نفر است تأکید کرد که طی روز گذشته 112 مورد ابتلای جدید به ویروس و دو مورد فوتی را ثبت کرده است.
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت ایالات متحده آمریکا اقتصاد 

  

رئیسی: دست کردن در جیب مردم از طریق بورس مشکل تورم و کسر بودجه ایجاد کرده است رئیسی: دست کردن در جیب مردم از طریق بورس و بانک مرکزی و خلق پول مدیریت نشده، مشکل تورم و کسر بودجه ایجاد کرده است. ناهماهنگی در تیم اقتصادی دولت، باعث یک نوع رهاشدگی شده است. راه برون رفت از این مشکل وجود دارد و مدیریت هماهنگ می‌خواهد. تیم اقتصادی دولت من، هماهنگ خواهند بود. حجم ویدیو: 23.48M | مدت زمان ویدیو: 00:00:59 دانلود ویدیو
فردا تورم بودجه پول