تفاهم نامه ستاد تنظیم بازار و اتحادیه تولیدکنندگان برای نرخ گذاری تخم مرغ تدوین می‌شود

سید جواد ساداتی نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز(شنبه 11 مردادماه) کارگروه دامپروری کمیسیون کشاورزی در خصوص مشکلات صادرات تخم مرغ با حضور معاونین وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی و مسئولین گمرک، سازمان دامپزشکی و اتحادیه‌های بخش خصوص، گفت: در این نشست دغدغه‌های…

تفاهم نامه ستاد تنظیم بازار و اتحادیه تولیدکنندگان برای نرخ گذاری تخم مرغ تدوین می‌شود

سید جواد ساداتی نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز(شنبه 11 مردادماه) کارگروه دامپروری کمیسیون کشاورزی در خصوص مشکلات صادرات تخم مرغ با حضور معاونین وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی و مسئولین گمرک، سازمان دامپزشکی و اتحادیه‌های بخش خصوص، گفت: در این نشست دغدغه‌های تولیدکنندگان تخم مرغ در زمینه قیمت گذاری و صادرات این محصول مطرح شد.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای تنظیم قیمت تخم مرغ باید علاوه بر تامین نیاز بازار به صادرات این محصول نیز نیم نگاهی داشته باشیم، تصریح کرد: صادرات تخم مرغ مازاد نیاز بازار باعث می‌شود تا قیمت این محصول متعادل شود و تولیدکنندگان در چرخه تولید باقی بمانند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در برخی از مقاطع زمانی با اتخاذ برخی تصمیمات شاهد نوسان قیمت تخم مرغ در بازار می‌شویم که منجر به زیان تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان می‌شود، ادامه داد: وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی نیز در این نشست مباحث خود در زمینه تولید و صادرات تخم مرغ را مطرح کردند.

ساداتی نژاد با تاکید بر اینکه در این نشست مقرر شد تفاهم‌نامه‌ای بین ستاد تنظیم بازار و اتحادیه تولیدکنندگان تخم مرغ تنظیم شود تا در زمینه تولید و صادرات تخم مرغ تصمیم گیری کنند، افزود: در قالب این تفاهم‌نامه قیمت تخم‌مرغ در نقطه‌ای تعیین می‌شود تا تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان این محصول آسیب نبینند.

 

وی با بیان اینکه مقرر شد صادرات تخم مرغ همانند گذشته با نظارت دقیق در اختیار اتحادیه تولیدکنندگان تخم مرغ باشد، گفت: مذاکرات نشست امروز نیز نشان داد که لازم است تا اختیارات وزارت جهاد کشاورزی در حوزه اقتصادی و بازرگانی به این وزارتخانه بازگردانده شود، دو بخش شدن تصمیمات پاسخگویی را با مشکل مواجه کرده و سردرگمی تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان را به همراه دارد.

حذف یارانه واردات از رانت و فساد جلوگیری می‌کند

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسئولین وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و تولیدکنندگان بر حذف یارانه واردات تاکید داشتند، گفت: حذف یارانه واردات پاسخگویی واحد را ارتقاء می‌دهد و از رانت و فساد جلوگیری می‌کند، یارانه‌ها باید در اختیار تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان قرار بگیرد.

 

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تولیدکنندگان تخم مرغ در خصوص نحوه تعیین قیمت این محصول مباحثی را مطرح کردند، افزود: مشکلات موجود در زمینه تعیین قیمت تخم مرغ نیز ناظر بر تامین نهاده دامی مورد نیاز توسط واردکنندگان است، ستاد تنظیم بازار معتقد است که نهاده دامی با استفاده از یارانه واردات تامین می‌شود و قیمت محصول نهایی نیز بر این اساس باید تعیین گردد در حالی‌ که تولیدکنندگان اعلام می‌کنند نهاده‌ها را با نرخ ارز آزاد دریافت می‌کند.

30درصد از نهاده تولیدکنندگان با نرخ دولتی تامین می‌شود

وی با بیان اینکه بر اساس اظهار تولیدکنندگان تخم مرغ و تایید وزارت جهادکشاورزی تنها 30درصد از نهاده مورد نیاز این تولیدکنندگان با نرخ ارز دولتی تامین و در اختیار آنها قرار می‌گیرد، گفت: مقرر شد تا کمیته دامپروری کمیسیون کشاورزی مجلس با دعوت از مسئولین سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، اتحادیه تولیدکنندگان و وزارت جهاد کشاورزی در خصوص نحوه تعیین قیمت تخم مرغ تصمیم گیری کنند.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم با نشست‌های مختلف علی‌رغم چندگانگی تصمیم گیران در حوزه کشاورزی و تا زمان تمرکز اختیارات در وزارت جهاد کشاورزی آرامش را در بازار حاکم کنیم تا تولیدکنندگان به فعالیت خود ادامه دهند و مصرف کنندگان نیز نیاز خود را با قیمت مناسب تامین کنند./

پایان پیام

 

 

 

تنظیم بازار مجلس شورای اسلامی وزارت جهاد کشاورزی   اخبار برگزیده
  

اگر روحانی و احمدی ‌نژاد با هم رقابت کنند، احمدی نژاد پیروز می شوددولت آقای روحانی، دولت یکدست و وزرا هم از یک جناح نبوده و بعضا حتی همفکر شخص حسن روحانی هم نبوده‌اند. او موجب شده نوعی نارضایتی و ناخشنودی از جانب مردم و رای‌دهندگان به او ایجاد شود. دولت روحانی در سطح ملی موفق نبوده است.
مستقل‌آنلاین حسن روحانی روزنامه وام 

  

سخنرانی روحانی ساعت 9 امشب در مجمع عمومی سازمان مللتمام وجوه جهان امروز متأثر از کرونا است آنچنانکه هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل نیز با سخنرانی‌های ضبط شده‌ی سران برگزار خواهد شد
۵۵ آنلاین سازمان ملل نیویورک توئیتر 

  

برای انتخابات 1400 با شخصیت‌ها و احزاب تاثیرگذار اصلاح‌طلب رایزنی می‌کنیمدر جلسه شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران، موضوع انتخابات1400 مورد بررسی قرار گرفت. همچنین غلامحسین کرباسچی گزارشی از دیدار با مهدی کروبی ارائه داد.
ایلنا انتخابات ریاست جمهوری اصلاح طلبان غلامحسین کرباسچی 

  

دارویی برای تعدیل پاسخ التهابی در کووید-19 شدیدمحققان "دانشگاه مالاگا"(University of Malaga) و "مرکز نانوپزشکی و زیست فناوری اندلس"(BIONAND) اسپانیا در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند از یک دارو می‌توان برای تعدیل پاسخ التهابی در موارد شدید کووید-19 استفاده کرد.
مملکت‌آنلاین درمان فناوری دارو 

  

تصمیم جامعه روحانیت برای انتخابات 1400عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت که این تشکل برنامه ای برای معرفی کاندیدا در انتخابات 1400 ندارد.
مثلث جامعه روحانیت مبارز خودرو پدر 

  

جزئیات تحریم های جدید آمریکا پس از مکانیسم ماشه + فیلمرئیس‌جمهور آمریکا بیانیه‌ای درباره تحریم‌های جدید اعمال شده علیه جمهوری اسلامی ایران صادر کرد.
گسترش رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

افرادی که نباید ماسک بزنندافرادی که بدون کمک قادر به برداشتن ماسک از صورت‌شان نیستند، شامل نوزادان و کودکان خردسال و همچنین افرادی که دچار سختی تنفس هستند، نباید از ماسک استفاده کنند.
مستقل‌آنلاین ماسک ورزش کودکان 

  

دونالد ترامپ، سال‌ها پیش از ریاست جمهوری خود معتقد بوده که اوباما قصد یک حمله نظامی به ایران را دارد چرا که این حمله بر موقعیت او در افکار عمومی و نظرسنجی‌ها موثر است. حال برخی گزارش‌ها و اقدامات آمریکا حاکی از فعال شدن این تئوری ترامپ در شش هفته باقیمانده به انتخابات آمریکاست.
رویداد۲۴ واشنگتن دونالد ترامپ خاورمیانه 

  

سخنگوی دولت نشست خبری این هفته خود را در سیستان بلوچستان برگزار کرد و با مقایسه دولت صدام و ترامپ به تشریح شباهت‌های آن‌ها در صدمه به ایران پرداخت.
رویداد۲۴ صادرات غیرنفتی سازمان بهداشت جهانی رئیس جمهور 

  

محصول جدید ایران خودرو در راه است | تصاویر و مشخصاتمدیر پروژه خودروی سورن سال از آمادگی ایران خودرو برای تجاری سازی این محصول در یک ماه آینده خبر داد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

ممنوعیت تردد خودرو در برخی خیابان‌های تهران امروز اول مهرمدیریت‌های شهری در بسیاری کشورها در روز جهانی بدون خودرو، شهروندان را به پرهیز از استفاده از خودروهای شخصی ترغیب می‌کنند. این روز مقارن با اول مهر ماه، با پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو که در دوران شهرداری پیروز حناچی از سوی مدیران شهری پیگیری می‌شود، همزمان شده است.
خودروتک خودرو شهرداری تهران تهران 

  

اقدام ادعایی آمریکا در بازگشت تحریم‌ها علیه ایران با واکنش رسانه‌ها و تحلیلگران مختلفی روبرو بوده و همگی حاکی از یک واقعیت انکار نشدنی است: انزوای بی قید و شرط ایالات متحده!
رویداد۲۴ رسانه ایالات متحده آمریکا ایران 

  

متهم اصلی بحران در بازار خودرواختلاف قیمتی که علتی جز تعلل شورای رقابت در قیمت گذاری خودرو و غیرواقعی بودن قیمت‌های اعلام شده توسط این شورا ندارد.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

ترامپ قبل از انتخابات ناچار به لفاظی است/ ادعای فعال‌سازی اسنپ بک کلاهبرداری ترامپ است/ آمریکا حق استناد به هیچ یک از مفاد برجام را ندارد/ جهان مخالف احیای تحریم‌هاستاستاد دانشگاه شیکاگو تاکید کرد: جهان مخالف احیای تحریم‌های سازمان ملل است و آمریکا حق استناد به هیچ یک از مفاد برجام را ندارد.
ایلنا دونالد ترامپ ترامپ سازمان ملل 

  

تحریم‌های آمریکا علیه ایران در راستای معامله قرن انجام می‌شودیکی از رهبران جنبش حماس اعلام کرد که تحریم‌های آمریکا علیه ایران در چارچوب عملی کردن نقشه معامله قرن صورت می گیرد.
۵۵ آنلاین ایران جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  اخبار داغ
  

دانشمندان هلندی با بررسی آسانسورهای بیمارستانی دریافتند که قطرات آلوده به ویروس کرونا تا چه مدت می‌تواند درون فضای آسانسور پخش باشند.
نامه نیوز ویروس مهناز افشار ازدواج 

  

پیش‌بینی 9 تحلیل‌گر از تحولات امروز بورس تهران+جدولاقتصادنیوز: 9 تحلیلگری که در نظرخواهی درباره تحولات امروز بورس تهران شرکت کرده‌اند، پیش‌بینی کرده‌اند که شاخص امروز منفی نخواهدبود.
اقتصادنیوز بورس تهران تهران جدول 

  

پیش بینی قیمت سکه و دلار در روز شنبه 5 مهراقتصاد نیوز:دیروز تا قبل از ساعت هشت بعدازظهر بازار دلار و سکه افزایشی پیش‌بینی شد اما خبر رویترز درباره افزایش رقم صادرات نفت ایران تصویر معامله گران را خراب کرد به‌طوری‌که بعدازاین خبر قیمت‌های فردایی نزولی شد و روند امروز بازار را کاملاً تحت تأثیر قرارداد.
اقتصادنیوز قیمت فروشنده دلار 

  

دومین واکسن کووید19 بالقوه روسیه در آستانه تایید دولتی قرار دارد. نتایج مرحله دوم آزمایش بالینی این واکسن با حضور 100 نفر هفته آینده منتشر می شود.
نامه نیوز روسیه مهناز افشار ازدواج 

  

اشتباه بزرگی که مبتلایان به کرونا مرتکب می شوندمحققان دانشگاه برن سوئیس اعلام کردند برخی افراد مبتلا به کووید 19 ممکن است علائم شدیدی شامل ذات الریه ویروسی، سندرم تنگی نفس و در نهایت مرگ را تجربه کنند.
اقتصادنیوز سوئیس کودکان جوانان 

  

کروناهایی از جنس ماسک و دستکش در کف خیابان!+ فیلمکروناهایی از جنس ماسک و دستکش در کف خیابان! این گزارش را ببینید.
گسترش ماسک 

  

هشدار مهم درباره اوج موج سوم کرونا در کشورعضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: در حال حاضر کووید-19 در کشور به اوج خود رسیده و تقریبا همه جای کشور قرمز است و به اوج موج سوم بیماری در کشور رسیده‌ایم.
اقتصادنیوز درمان کره جنوبی دارو 

  

طول عمر کرونا در جهان/ اشتباه دولت ها در دوگانه نان و جاناکونومیست در شماره این هفته خود می‌نویسد: درمان‌ها و واکسن‌ها می آیند‌، اما نه تا چندین ماه آینده. تا آن زمان، سیاستمداران باید روی اصول پایه‌ای پیش‌گیری و درمان کار کنند.
اقتصادنیوز درمان سازمان بهداشت جهانی دولت 

  

کرونا به بورس های اروپایی رحم نکردافزایش شیوع کرونا در اروپا عاملی شد تا بیشتر شاخص های مهم بورسی ریزش را تجربه کنند.
اقتصادنیوز سازمان بهداشت جهانی بورس های آسیایی بورس لندن 

  

کرونا قیمت نفت را نزولی کردبرای این که قیمت نفت واقعا بهبود پیدا کند، سرمایه گذاران نیاز دارند سیگنالهای کاهش ریسک ضعیف شدن احیای اقتصادی فعلی و ادامه بهبود تقاضا برای نفت را مشاهده کنند.
اقتصادنیوز قیمت قیمت نفت نفت 

  

تفاوت آنفلوآنزا، کرونا و سرماخوردگی/ چگونه بفهمیم درگیر کدام نوع بیماری هستیم؟بیماری‌های کرونا، آنفلوآنزا و سرماخوردگی شاید به ظاهر علائمی مشابه به هم داشته باشند، اما وجه تمایز هر یک را می‌توان به راحتی شناسایی کرد.
برنا سرماخوردگی 

  

هشدار کرونایی سازمان‌بهداشت‌جهانیسازمان بهداشت جهانی هشدار داد در صورتی که اقدام جمعی صورت نگیرد تعداد قربانیان ویروس کرونا در سرتاسر جهان به 2 میلیون نفر خواهد رسید.
برنا سازمان بهداشت جهانی ویروس 

  

پیش بینی بورس شنبه 5 مهربازار سهام روز چهارشنبه متعادل بود و شاخص کل 1٫91 درصد رشد داشت. همچنین شاخص کل هم وزن نیز 0٫14 درصد افزایش یافت. اما بورس فردا را چگونه می‌گذراند؟
مستقل‌آنلاین سهام وزن سود 

  

ویروس کرونا در آسانسور چقدر زنده می‌ماند؟دانشمندان هلندی با بررسی آسانسورهای بیمارستانی دریافتند که قطرات آلوده به ویروس کرونا تا چه مدت می‌توانند درون فضای آسانسور پخش باشند.
برنا ویروس