کی روش و برانکو به ایران نمی آیند

حاج‌رضایی: اسکوچیچ تنها مشکل فوتبال ایران نیست/ برانکو و کی‌روش نمی‌آیند

کی روش و برانکو به ایران نمی آیند

کی روش و برانکو به ایران نمی آیند کدخبر: 36203 ارسال به دیگران پرینت 29 خرداد 1401

حاج‌رضایی: اسکوچیچ تنها مشکل فوتبال ایران نیست/ برانکو و کی‌روش نمی‌آیند

پایگاه خبری خانه فوتبال: آنچه دیگران می خوانند فاجعه قتل هولناک دختر 5ساله به خاطر رابطه پنهانی خبر جدید از سامانه یکپارچه قرعه کشی خودرو|ادامه یا پایان؟ فوری|کنکور حذف می شود؛زمان و جزئیات سیگار شدیدا گران شد|خبری که هم طرفداران هم مخالفان زیادی دارد واریز 11 میلیون بحساب صاحبان سهام عدالت | ارزش سهام عدالت امروز 28 خرداد 1401

امیر حاج‌رضایی اعتقاد دارد برکناری یا ابقای اسکوچیچ تا جام جهانی، دردی از مشکلات فوتبال ایران دوا نمی‌کند. او همچنین بر این باور است که کی‌روش و برانکو به ایران نمی‌آیند.

امیر حاج‌رضایی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت تیم ملی فوتبال ایران و شکست این تیم مقابل الجزایر که باعث افزایش موج انتقادها از دراگان اسکوچیچ شده که در گذشته مورد حمایت او بود و عملکردش را قابل قبول می‌دانست گفت: من به صورت فردی به فوتبال ایران نگاه نمی‌کنم. فرض کنید سرمربی کنونی را تغییر دهند. در فوتبالی که ساختار، تجهیزات و ساختمان ندارد، طبعا تغییر سرمربی نمی‌تواند پیشرفتی به دنبال داشته باشد. طی 15 سال اخیر گفتم، مدیران مختلفی در فوتبال بودند و هر گاه به جام جهانی رفتیم، فکر کردند فوتبال ما هیچ مشکلی ندارد. من ترجیح می‌دادم به جام جهانی نمی‌رفتیم اما همه چیزمان رها نمی‌شد و برای فوتبال کاری می‌کردیم.

با تغییر اسکوچیچ، صاحب سازمان و تشکیلات نمی‌شویم

وی ادامه داد: ما تنها کشوری در آسیا هستیم که سیستم VAR نداریم و ورزشگاه ملی ما شماره گذاری نشده است. نمی‌خواهم قصه بگویم. اعتقادم این است که اگر تصور جامعه این است که تغییر سرمربی و آوردن یک مربی اسم و رسم‌دار و خیلی قوی، فوتبال ایران را درست می‌کند، این کار را بکنند. این کار بلامانع است و من هم هیچ حساسیتی ندارم. اگر می خواهند اسکوچیچ تغییر دهند یا ابقا کنند، بلامانع است. من هیچ حساسیتی ندارم اما می خواهم بگویم آدرس اشتباه می‌دهیم. با تغییر یک فرد، صاحب سازمان و تشکیلات نمی‌شویم.

فوتبال ما پول دارد اما وارد کانال آلوده می‌شود

این کارشناس فوتبال با اشاره به عزل شهاب‌الدین عزیزی خادم گفت: در طول دهه‌های زندگی خودم، هرگز سابقه نداشته یک رئیس فدراسیون را عزل کنند. من درستی یا نادرستی این کار را نمی‌دانم. زمانی که اسکوچیچ به عنوان سرمربی انتخاب شد، رئیس فدراسیون نداشتیم. در حال حاضر هم رئیس فدراسیون نداریم. این مساله نشان‌دهنده ضعف در سیستم مدیریتی است. به طور کلی می‌خواهم بگویم که ما مدیریت، برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری نداریم. پول هست اما وارد کانال آلوده می‌شود. وقتی عزیزی خادم برکنار می‌شود، صداهایی بلند می‌شود که پاداش‌ها و حقوق‌ها را به کسانی داده‌اند که سر کار نمی‌رفتند یا مبلغی دست رئیس سابق مانده است. این مسائل نمی گذارد فوتبال ایران رشد کند.

حاج‌رضایی با اشاره به مشکلات سیاسی و غیر ورزشی که مانع از رشد فوتبال ایران شده اظهار کرد: ما نمی‌توانیم بازی دوستانه برگزار کنیم. بعد از کانادا، حالا آرژانتین هم با ما بازی نمی‌کند. حالا اگر تصور بر این است که اگر اسکوچیچ برود و کسی را به جای او بیاورند، اوضاع درست می‌شود، پس این کار را بکنند.

اگر اسکوچیچ بماند یا برود، راه به جایی نمی‌بریم

این پیشکسوت فوتبال ایران با تاکید بر اینکه باید عمیق‌تر به مشکلات فوتبال ایران نگاه کرد، تاکید کرد: حرفم این نیست که اسکوچیچ را نگه دارند. اصلا او را کنار بگذارند اما با این کار هم راه به جایی نمی‌بریم.

فوتبال ایران را عاقبت به خیر نمی‌بینم

او در واکنش به اینکه موافقان برکناری اسکوچیچ، دنبال یک راهکار کوتاه مدت برای سازماندهی بهتر تیم ملی هستند و کسی به هدف بلند مدت فکر نمی‌کند گفت: من به این دیدگاه احترام می گذارم. باید در جامعه ما چند صدایی باشد و هر کسی دیدگاه خود را بگوید و از دل این دیدگاه ها به یک نتیجه مطلوب برسیم که برای فوتبال ما مفید باشد. همواره می‌توانیم به موفقیت مقطعی برسیم ولی به پیروزی پایدار نمی‌رسیم. از بس که از کلمه ساختار استفاده کردیم، نخ‌نما شده است. این مسائل، مثنوی هفتاد من کاغذ است. الان فوتبال ایران به گونه‌ای جلو می رود که عاقبت به‌خیری را در آن نمی‌بینم.

حاج‌رضایی یادآور شد: بعد از انتخابات فدراسیون فوتبال در اسفند 99، گفتیم جوانی آمده که می‌خواهد کاری کند اما اتفاقاتی رخ داد که خودتان می‌دانید. شرایط به اینجا منجر شد که ما امروز می‌بینیم از سه شاخصه اصلی فوتبال یعنی سرمایه‌گذاری، برنامه‌ریزی و مدیریت، هیچ کدام را نداریم. شب‌ها که لیگ ملت‌های اروپا و بازی انگلیس و ولز را می‌بینم، می‌فهمم چقدر فاصله داریم. کاری به شکست انگلیس جلوی مجارستان ندارم.  

او درباره خواسته مخالفان اسکوچیچ برای برکناری او و روی کار آمدن کی روش، برانکو یا یک مربی خارجی دیگر گفت: دو نفری که اسم بردید قطعا به ایران نمی‌آیند. چند وقت پیش مطلب کوتاهی از برانکو خواندم که گفت مشکل مالیاتی دارم و به ایران نمی‌آیم. کی‌روش هم که فکر نمی‌کنم به ایران بیاید. بنابراین باید سراغ یک مربی بیکار بروند که او شرایط را فراهم کند. یک بار این دسته گل را به آب دادند و ویلموتس مبلغ زیادی از ما طلب‌کار است. این هیات رئیسه که نصفه و نیمه است. کسانی که خود را زرنگ می‌دانستند، قراردادی با ویلموتس بستند که پدرمان در آمده است.

برکناری اسکوچیچ ضعف‌ها را پنهان نمی‌کند

حاج‌رضایی تصریح کرد: اعتقادم بر این است که اگر اسکوچیچ را تغییر دهیم، تصور نمی‌کنم ضعف‌ها را پنهان کنیم، باید عمیق‌تر نگاه کرد. اگر می‌خواهید توپ را در زمین سرمربی بیندازید، چیزی عاید فوتبال ما نمی‌شود. می توانم بگویم رای من برای ماندن و رفتن اسکوچیچ ممتنع است. آرزوی هواداران این است که از دور اول جام جهانی به مرحله بعد برویم اما آرزوهای من اینطور نیست. آرزوی من این است که صاحب تشکیلات شود. برد و باخت از راه می‌رسد. فوتبال ما از انگلستان و ایتالیا جلوتر که نیست. آیا بعد از حذف ایتالیا، ساختار فوتبال این کشور ویران شد؟ خیر، دوباره معایب را برطرف می‌کنند و باز می‌گردند. اگر با تغییر یک فرد همه لباس عافیت به تن می‌کنند، اسکوچیچ را تغییر دهند.

جوانانی که در فدراسیون هستند، نمی‌توانند کاری کنند

این کارشناس فوتبال گفت: از کلمه امید استفاده می‌کنم و امیدوارم تیم ملی در قطر آبرومند بازی کند و در شأن ما باشد. توصیه من این است که وزات ورزش دخالت کند و نیروی سیاسی، اقتصادی و ورزشی این فدراسیون آشفته و فروپاشیده را جمع کنند و به جام جهانی برویم و به یک شکل آبرومندانه بازی کنیم. چند جوانی که مشغول کار هستند، توان لازم را که برای اینکه برای فوتبال ما کاری کنند، ندارند.

حساسیتی روی نام اسکوچیچ ندارم

حاج رضایی گفت: من حساسیتی روی اسکوچیچ ندارم. از اینکه ما برویم قطر و با وضع بدی حذف شویم، ناراحت می شوم. یادم می‌آید وقتی آلمان با هفت گل عربستان سعودی را شکست داد، برایشان وحشتناک بود. فکر می کنم که الان یک ترمیم کوچک می‌توانند انجام دهند. نمی گویم خدای نکرده مشابه این اتفاق برای ما رخ می‌دهد اما می‌گویم برخی مدیران، چند دهه بودند اما وضع تغییری نکرده و مشکلات بیشتر و بدتر شده و فساد بیشتری را می‌بینیم.

ویژه :

پرداخت وام فوری و بدون ضامن در 5 دقیقه | شرایط آسان وام بانک سامان با بازپرداخت 36 ماهه ایتالیا ایران حقوق رشد فوتبال ایران لینک کوتاه : کپی شد با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

کنکور برانکو ورزش   اخبار برگزیده
  

پیام مقامات ارشد امارات به رئیسیمقامات ارشد امارات در پیام‌هایی جداگانه حادثه زلزله هرمزگان را به رئیس‌جمهور کشورمان تسلیت گفتند.
مثلث زلزله ایران رایگان 

  

آیا کرونا از آزمایشگاهی در آمریکا آمده؟دانشمند آمریکایی: ویروس کرونا از آزمایشگاهی در آمریکا نشأت گرفته است جفری ساکس، استاد مشهور دانشگاه کلمبیا: من به مدت 2 سال ریاست کمیسیون کرونا مجله Lancet[مشهورترین مجله پزشکی دنیا] را بر عهده داشتم. متقاعد شدم این ویروس از یک بیوتکنولوژی آزمایشگاه آمریکا نشأت گرفته و منشأ طبیعی نداشته است. از نظر من این یک اشتباه بزرگ بیوتکنولوژی و نه یک حادثه سرریز طبیعی است...
مستقل‌آنلاین ویروس دانشگاه کلمبیا بیوتکنولوژی 

  

افزایش تعامل سازمان تعزیرات و دیوان عالی کشوردر نشست رئیس سازمان تعزیرات حکومتی و رئیس دیوان عالی کشور بر افزایش تعامل و ارتباط سازنده تأکید شد.
ایلنا تعزیرات قانون روابط عمومی 

  

جاماندگان سهام عدالت بخوانند/ زمان ثبت نام مشمولان اعلام شدرییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: پیش بینی می کنیم 4 میلیون نفر جاماندگان افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد باشند و گروه های بعدی اولویت دار نیز کارگران، کارمندان و ... هستند و احتمالا تا اواسط تابستان آیین نامه فراخوان ثبت نام سهام عدالت در کشور اعلام بشود.
فردا سهام عدالت سهام کمیسیون اقتصادی مجلس 

  

آیین‌نامه اجرایی قانون نظام رتبه‌بندی معلمان ابلاغ شدسخنگوی وزارت آموزش و پرورش از ابلاغ آیین‌نامه اجرایی قانون نظام رتبه‌بندی معلمان خبر داد.
ایلنا قانون وزارت آموزش و پرورش آموزش 

  

خواسته‌های حداکثری و غیرواقعی ایران خارج از برجام است«ایران نه‌تن‌ها پیشنهاد روی میز را قبول نکرده است، بلکه موضوعات بیشتری را نیز اضافه کرده است که خارج از برجام با خواسته‌های حداکثری و غیرواقعی است.»
مستقل‌آنلاین روزنامه ایران سازمان ملل 

  

اکثریت مردم خواهان رسیدن به توافق و احیاء برجام هستنداکثریت مردم طرفدار رسیدن به توافق و احیاء برجام هستند. مسئولان باید به نظر اکثریت مردم احترام بگذارند و برای به نتیجه رساندن مذاکرات تلاش جدی کنند.
مستقل‌آنلاین روزنامه دموکرات جمهوری اسلامی 

  

درخواست رئیسی جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمترئیس مجلس شورای اسلامی از درخواست رئیس جمهور جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمت خبر داد و گفت: با توجه به اینکه طرح استیضاح در راستای اصلاح امور و پیشرفت کار است، بهتر است این فرصت را برای اصلاح اصولی ساختار به دولت بدهیم.
مثلث وزارت نیرو رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی 

  

طرح اصلاح قانون کاهش مجازات حبس تعزیری با فوریت بررسی می‌شودنمایندگان مجلس با بررسی یک فوریتی طرح الحاق یک ماده به قانون کاهش مجازات حبس تعزیری موافقت کردند.
ایلنا قانون بازداشت مجلس شورای اسلامی 

  

مربی پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شدیک پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شد
خانه فوتبال خودرو نساجی فوتبال 

  

تاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادندتاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادند. صحبت‌های انتقادی کارگردان «برادران لیلا» درباره تحریم‌ها در جشنواره مونیخ: یک فاجعه رخ داده و همچنان هم ادامه دارد.
مستقل‌آنلاین خودکشی معتاد مسکن 

  

واریز یارانه نقدی جدید در دولت رئیسی/ کالابرگ چه زمانی توزیع می‌شود؟جانشین معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: قرار است یارانه نقدی در قالب یک پلتفرم و بستر، به کالابرگ تبدیل شود و مردم با مراجعه به فروشگاه‌ها بتوانند کالاها را خریداری کنند که خوشبختانه کارهای آن تا حد خوبی پیش رفته است.
فردا یارانه نقدینگی دولت 

  

لزوم ارائه گزارش سفرهای خارجی شهرداری به شورارئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا طی تذکری خواهان ارائه گزارش سفرهای خارجی شهرداری به این کمیسیون شد.
ایلنا شهرداری تهران جوانان مرگ 

  

چرا باید با غرب خبیث مذاکره کنیم وقتی از تحریم و مشکلات اقتصادی عبور کردیم؟بر چالش تحریم غلبه کرده و در حال خروج تدریجی از رکود اقتصادی هستیم. سؤال اساسی که مطرح می‌شود این است که با این ‌حال چه نیازی به مذاکره با غرب خبیث و جنایتکار است؟
مستقل‌آنلاین بانک جمهوری اسلامی ایران روزنامه 

  

نامهٔ جبههٔ اصلاحات ایران به ابراهیم رئیسیاکنون به‌هر تقدیر این وظیفه و انتظار متوجه دولت جنابعالی است تا با کسب اختیارات لازم، هر چه سریع‌تر موضوع مذاکرات هسته‌ای کشور را با شجاعت و بر اساس تامین منافع ملی کشور به نتیجه برسانید.
مستقل‌آنلاین ایران جمهوری اسلامی ایران اقتصاد ایران 

  اخبار داغ
  

تهران فردا تعطیل است؛ بانک و بورس باز هستندتهران- معاون استاندار تهران از تعطیلی ادارات مهدکودک ها و همه مقاطع تحصیلی استان تهران به جز دماوند و فیروزکوه برای فردا دوشنبه 13 تیرماه خبر داد. به گزارش خبرنگار مهر، عابد ملکی عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران از تعطیلی ادارات مهدکودک‌ها و همه مقاطع تحصیلی برای فردا دوشنبه 13 تیرماه خبر داد...
انصاف‌نیوز تهران استانداری تهران بانک 

  

فردا تهران تعطیل شد/بانک‌ها و بورس فردا تعطیل شدند؟عابد ملکی، معاون استانداری تهران: بانک ها و بورس در تهران فردا (دوشنبه 13 تیر) تعطیل نیستند.
فردا تهران استانداری تهران بانک 

  

بانک‌ها و بازار بورس تهران فردا دوشنبه 13 تیر تعطیل نیستنداستانداری تهران اعلام کرد بورس و بانک‌ها در تهران فردا تعطیل نیستند.
برنا بانک بورس تهران تهران 

  

آخرین قیمت خودرو در بازار امروزحال حاضر مشاهدات بازار خرید و فروش خودرو نشان می‌دهد قیمت اکثر خودروهای داخلی نسبت به روز گذشته ثابت است و فقط برخی با اعلام قیمت‌های کاذب سعی در ایجاد نوسان در بازار را دارند.
۵۵ آنلاین قیمت واردات خودرو خودرو 

  

استان تهران تعطیل شد/ بانک ها و بورس هم تعطیل شد؟اقتصادنیوز: ادارات مهدکودک ها و همه مقاطع تحصیلی استان تهران به جز دماوند و فیروزکوه برای فردا دوشنبه 13 تیرماه تعطیل اعلام شد.
اقتصادنیوز تهران بانک دماوند 

  

بازگشت کرونا به دوران اوجبنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 717 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد.
مستقل‌آنلاین وزارت بهداشت اصفهان 

  

آخرین تحولات بازار خرید و فروش خودرو/ قیمت خودرو ارزان می‌شود؟کاهش عرضه خودرو به همراه عدم تعیین تکلیف آیین‌نامه واردات خودرو، عاملی شده است تا بازار همچنان شاهد کاهش قیمت‌ها نباشد.
فردا واردات خودرو خودرو واردات 

  

آیا کرونا از آزمایشگاهی در آمریکا آمده؟دانشمند آمریکایی: ویروس کرونا از آزمایشگاهی در آمریکا نشأت گرفته است جفری ساکس، استاد مشهور دانشگاه کلمبیا: من به مدت 2 سال ریاست کمیسیون کرونا مجله Lancet[مشهورترین مجله پزشکی دنیا] را بر عهده داشتم. متقاعد شدم این ویروس از یک بیوتکنولوژی آزمایشگاه آمریکا نشأت گرفته و منشأ طبیعی نداشته است. از نظر من این یک اشتباه بزرگ بیوتکنولوژی و نه یک حادثه سرریز طبیعی است...
مستقل‌آنلاین ویروس دانشگاه کلمبیا بیوتکنولوژی 

  

کرونا دوباره جان گرفت/ آمار فوتی های کرونا امروز 12 تیربنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 717 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت 

  

آمار کرونا امروز 12 تیر در ایران | کرونا خیز دوباره گرفتمتاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 6 بیمار مبتلا به کووید19 در کشور جان خود را از دست دادند.
نامه نیوز ایران وزارت بهداشت یارانه 

  

افت 300 هزار تومانی قیمت سکهقیمت سکه طرح جدید امروز (یکشنبه، 12 تیرماه) با 300 هزار تومان افزایش قیمت نسبت به روز گذشته به 15 میلیون و 330 هزار تومان رسید.
فردا قیمت افزایش قیمت بهار 

  

کرونا دوباره اوج گرفت/ شناسایی 717 بیمار و 6 فوتی به گزارش خبرنگار مهر، از دیروز تا امروز 12 تیرماه 1401 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 717 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی و 104 نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید 19 در کشور به 7 میلیون و 239 هزار و 557 نفر رسید. متأسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 6 بیمار مبتلا به کووید 19 در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به 141 هزار و 396 نفر…
مهر خبرنگار