ایلنا   |  سیاسی  |  

پیام رئیس سازمان بسیج حقوقدانان کشور به‌مناسبت روز خبرنگار

رئیس سازمان بسیج حقوقدانان کشور همزمان با 17 مرداد در پیامی خطاب به اصحاب رسانه، روز خبرنگار را تبریک گفت.

پیام رئیس سازمان بسیج حقوقدانان کشور به‌مناسبت روز خبرنگار

رئیس سازمان بسیج حقوقدانان کشور همزمان با 17 مرداد در پیامی خطاب به اصحاب رسانه، روز خبرنگار را تبریک گفت.

به گزارش ایلنا،‌ متن پیام تبریک مهدی بهرامیان به شرح زیر است: بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ

آنچه در بنیان و اصل رسانه‌های عصر کنونی در جهان خودنمایی می‌کند، توجه به سه اصل سرعت، دقت و صحت خبر است که نگارندگان خبر غالبا آنچه را جهان پیرامونشان در می‌یابند در این قالب‌ها تبدیل به خبر کرده و از همین روست که عنوان خبرنگاری را دریافت می کنند.

هر چند جهان امروز مملو از خبرهایی است که به واسطه قلم‌های مسموم مزدوران رسانه‌های استکباری سعی در فریب و انحراف افکار عمومی دارد، اما آنچه مورد اهمیت است رسالت خبرنگاری است که باید فارغ از نگاه ابزاری غربی‌ها به رسانه، مورد توجه خبرنگاران ایران اسلامی قرار بگیرد که غالبا اینچنین است.

شاید امروز سبک‌های نگارش فنی خبر با نام‌های مختلف چهاربلوک، تاریخی، هرم وارونه و ... در جهان رسانه مطرح باشد اما لازم است تا خبرنگاران انقلابی در گام دوم انقلاب سبک های محتوایی نگارش خبر را با محوریت بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای مدنظر قرار داده و شیوه‌های جدیدی را بر پایه این مهم طرح‌ریزی کنند تا نه تنها در برابر خبر فریب، خبر صحیح را ارائه دهد بلکه خودش تبدیل به یک شیوه و اصل روزنامه‌نگاری در جهان شود.

تاریخ اسلام عزیز و مبارزات انقلابی معظم اسلامی پر است از درس‌های خبرنگاری که بارها آنها را مطالعه کرده‌ایم، از نحوه تبلیغ رسول اکرم در مدینه و مکه تا خطابه های حضرت زینب و حرکتی که امام خمینی در سال 42 آغاز کردند.

بی‌تردید اصل مشترک در همه این تریبون‌های رسانه‌ای جلب اعتماد عمومی است که سبب شد فوج فوج فطرت های پاک را علی رغم دسیسه‌های شیطانی دشمن به سمت الهیت و انسانیت رهنمون کند و امروز این مهم لازمه توسعه در رسانه های کشور است.

شهید صارمی‌ها، رهبرها و باقری تنها وجه کوچکی از نمادها و الگوهای جامعه خبری هستند که لازم است با واکاوی احوالات و نحوه فعالیت این ستاره های بی‌بدیل رسانه‌ای جهان اسلام، مسیری متعالی را برای خبرنگاران جوان در دهه پنجم انقلاب اسلامی تعریف کرد.

اینجانب ضمن اعلام آمادگی سازمان متبوع برای تحقق این تحول اساسی در جامعه رسانه‌ای جهان اسلام، 17 مرداد را خدمت یکایک خبرنگاران، عکاسان خبری، سردبیران، مدیران مسول و همه فعالان رسانه‌ای تبریک عرض کرده و آرزومندم توفیق انتشار بزرگ‌ترین خبر جهان که همان خبر ظهور حضرت ولی عصر ارواحناه فدا است شامل حال خبرنگاران شود.

بسیج روزنامه خبرنگار   اخبار برگزیده
  

وزیر علوم:برای آزادی دانشمند ایرانی از زندان آمریکا کار سختی در پیش داریموزیر علوم با تاکید بر اینکه برای آزادی دکتر سلیمانی دانشمند ایرانی در بند آمریکایی‌ها کار سختی در پیش داریم،‌ گفت: وزارت علوم به دلیل عدم دسترسی به این دانشمند،‌ وضعیت پیگیری را به وزارت امور خارجه محول کرده است.
مثلث وزارت علوم بازداشت زندان 

  

روح رئیس جمهور پیشین آمریکا در کاخ سفید + تصاویراز گذشته تا به امروز بسیاری از بازدیدکنندگان و کارمندان کاخ سفید مدعی بودند که روح آبراهام لینکلن فقید را دیدند.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور کاخ سفید خواب 

  

هم زمان با تشدید تنش ها بین ایران و آمریکا، نگرانی کشورهای منطقه در مورد بروز یک درگیری خطرناک در خلیج فارس افزایش یافته است. رهبران امارات در ابتدا از کمپین فشار حداکثری ترامپ علیه جمهوری اسلامی حمایت می کردند. اما به نظر می رسد که ابوظبی در مورد تاکتیک های خود برای مقابله با ایران تجدیدنظر کرده است.
نامه نیوز ترامپ ایران ایران و آمریکا 

  

اگر سکوت می‌کنند بخاطر پیرمرد بودن شماستسکوت من باعث تنبه جنابعالی نشده؛ توهین هم می‌کنید. گویی روزتان به شب نمی‌رسد اگر توهینی نداشته باشید. مگر ساختمان‌هایی که حضرت‌عالی از آنها استفاده می‌کنید، از ارث پدرتان ساخته شده؟ کافی است کسی نیم نگاهی به مکتوبات شما ذیل "کتاب القضاء" مرحوم سید صاحب عروه، بیندازد تا میزان اثر شما در حوزه معلوم شود و معلوم شود حد تحصیلات جنابعالی و استفراغ وسعتان درباب استنباط احکام است...
مستقل‌آنلاین ارث حوزه 

  

مرحوم هاشمی رفسنجانی باز در صدا وسیما سانسور شداقتصادنیوز: جمهوری اسلامی از برنامه‌های صدا وسیما در سالروز ورود آزادگان به کشور انتقاد کرد.
اقتصادنیوز جمهوری اسلامی روزنامه جنگ 

  

جزئیات طرح بازگرداندن خانواده مسئولان به کشورسخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی از تدوین طرحی برای الزام بازگشت اعضای خانواده‌های مدیران و مسئولان جمهوری اسلامی به کشور خبر داد.
شما‌نیوز خانواده مجلس شورای اسلامی وزارت علوم 

  

اطلاعیه قوه قضاییه درباره بازداشت یکی از مدیران سابق دستگاه قضاییروابط عمومی قوه قضاییه در پی برخی حواشی مربوط به بازداشت یکی از مدیران سابق دستگاه قضایی، اطلاعیه‌ای صادر کرد.
مثلث قوه قضاییه بازداشت روابط عمومی 

  

پشیمانی نوید محمدزاده و عذر خواهی از همه + عکسنوید محمدزاده که با انتشار یک استوری اعتراض خود را نسبت به انتخاب هیات انتخاب نماینده ایران در اسکار اعلام کرده بود در استوری جدیدی به خاطر واکنش اولیه‌اش عذرخواهی کرد.
شما‌نیوز نوید محمدزاده تجاوز موفقیت 

  

آیت الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه‌ای به آیت‌الله محمد یزدی به برخی ادعاها و اتهامات مطرح شده اخیرپاسخ داد.
نامه نیوز محمد یزدی مجمع تشخیص مصلحت نظام مدرسه 

  اخبار داغ
  

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت گفت: ستاد تنظیم بازار، شرایط توزیع چای وارداتی با ارز 4200 تومانی را مشخص کرد.
نامه نیوز چای بانک مرکزی تنظیم بازار 

  

آیین‌نامه اجرایی «بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع» تصویب شد/ تمامی روستاییان و عشایر تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرندوزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب آیین‌نامه اجرایی «بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع» در جلسه روز گذشته هیات وزیران خبر داد.
برنا بیمه سلامت دولت 

  

شرایط توزیع چای وارداتی با ارز 4200 تومانیمدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت گفت: ستاد تنظیم بازار، شرایط توزیع چای وارداتی با ارز 4200 تومانی را مشخص کرد.
ایلنا چای بانک مرکزی تنظیم بازار 

  

برگزاری دوره هم اندیشی ارزیابی انطباق برنامه عملیاتی سازمان بیمه سلامتمدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان بیمه سلامت گفت: دوره هم اندیشی ارزیابی انطباق برنامه عملیاتی سازمان بیمه سلامت در دو بخش ستادی و استانی برگزار شد.
شما‌نیوز بیمه سلامت قتل 

  

مبارزه الهامی برابر رقیبی از بلاروس در مسابقات MMAسرگروه سابق تیم ملی کاراته در ادامه مبارزات خود در رقابتهای حرفه‌ای فردا به مصاف رقیبی از بلاروس می رود.
مستقل‌آنلاین بلاروس کاراته جوانان 

  

پل پوگبا در بازی با چلسی، در پستی عقب‌تر از پست معمول خود بازی کرد.
نود پل پوگبا بازی چلسی