ماجرای 17بار خودکشی یک قاتل

از رفتارهای «جاهلی» لذت می بردم از همان دوران نوجوانی «رفیق باز» شدم و مشروب خوری و کشیدن سیگار را آغاز کردم. خیلی از اهالی محل از من می ترسیدند و حساب می بردند تا این که پا به خانه مجردی یکی از دوستانم گذاشتم و ...

ماجرای 17بار خودکشی یک قاتل

این جملات را مرد 40 ساله ای بر زبان جاری می کرد که اواخر بهمن سال گذشته در یک درگیری وحشتناک و تنها برای گرفتن قرص‌های متادون بیشتر از پدرش، دست به چاقو برد و دو برادرش را که به حمایت از پدر قصد داشتند او را از این رفتارهای خطرناک بازدارند به شدت زخمی کرد.

 

در این میان برادر کوچکتر که از ناحیه پا دچار خونریزی شده بود در مرکز درمانی قاسم‌آباد مشهد جان سپرد و به این ترتیب پرونده ای جنایی روی میز قاضی ویژه قتل عمد قرار گرفت. بررسی‌های مقدماتی قاضی دکتر حسن زرقانی نشان می داد «علی» (مرد 40 ساله) که گذشته تلخی نیز دارد، به خاطر زیاده‌خواهی ، برادر بی گناهش را هدف ضربه چاقو قرار داده و این جوان 25 ساله فقط به خاطر جلوگیری از رفتارهای هولناک برادرش و حمایت از پدر، قربانی این حادثه تاسف بار شده است.

 

به دستور مقام قضایی، متهم این پرونده جنایی که در محل وقوع قتل دستگیر شده بود، پس از انتقال به اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی لب به اعتراف گشود و جزئیات ماجرای برادرکشی به خاطر چند قرص متادون را شرح داد و سپس در گفت وگویی با خبرنگار خراسان سرگذشت تلخ خود را نیز بازگو کرد.

*نامت چیست و چند سال داری؟ علی – ص هستم و 40 سال دارم.

تا کلاس چند درس خواندی؟ سوم راهنمایی

 

*چرا ادامه تحصیل ندادی؟ دیگر ذهنم نمی کشید! به ورزش علاقه بیشتری داشتم، البته مدتی هم به صورت شبانه درس خواندم ولی فایده ای نداشت.

در چه رشته ای ورزش می کردی؟ کشتی و تکواندو

 

*پس چرا ادامه ندادی؟ چون معتاد شدم دیگر همه چیز را رها کردم!

دوران کودکی و نوجوانی را چگونه گذراندی؟ آن زمان در تربت جام زندگی می کردیم و پدرم در مخابرات مشغول کار بود. من هم گاهی به همراه پدرم می رفتم تا کابل های تلفن را در مسیر روستاها بررسی کنیم. یادم می آید وقتی هفت یا هشت ساله بودم روی ستون رفتم تا کابلی را به هم متصل کنم که یکی از مسئولان مخابرات مرا دید و 45 تومان به من عیدی داد. این عمل او، تاثیر بسیار خوبی در روحیه ام گذاشت به طوری که هنوز آن خاطره را به یاد دارم!

 

ماجرای 17بار خودکشی یک قاتل!

 

*بعد از ترک تحصیل چه می کردی؟

ابتدا به باشگاه کشتی می رفتم و از روی پله ها به کشتی گیران نگاه می کردم. بعد هم خودم ورزشکار شدم ولی از همان زمان کار می کردم و با پدرم سرکار می رفتم!

 

*چگونه «رفیق باز» شدی؟

رفیق بازی را از همان دوران نوجوانی شروع کردم. آن زمان در یکی از پارک های تربت جام، سکوهایی را برای تفریح و استراحت خانواده ها ساخته بودند من هم با دوستانم روی آن سکوها می نشستم و در تاریکی شب سیگار می کشیدیم یا مشروب می نوشیدیم! در آن روزها من یک دستگاه موتورسیکلت «تریل» داشتم و با آن ویراژ می دادم و در کوچه و خیابان تک چرخ می زدم!

 

*پس جوانی پرشر و شور بودی؟

از رفتارهای جاهلی خوشم می آمد و از این کارها لذت می بردم. در تربت جام خیلی از اهالی از من حساب می بردند و من هم این شرایط غرورآمیز را دوست داشتم!

 

*اولین بار چه کسی به تو سیگار تعارف کرد؟

یکی از دوستانم که با هم به همان پارک می رفتیم! وقتی دو کام از سیگار گرفتم با مشت روی چمن ها کوبیدم و گفتم تو اولین سیگار را به من دادی!

 

*خلافکاری هایت از چه هنگامی شروع شد؟

از همان دوران نوجوانی شروع شده بود ولی زمانی که 17-18 ساله بودم و به دنبال هیجانات دوران جوانی می رفتم، از خانه مجردی یکی از دوستانم سردرمی آوردم و از آن جا بود که خلافکاری هایم شدت گرفت.

 

*با همسرت چگونه آشنا شدی؟

حدود 15 سال قبل برای فعالیت های گازکشی به همراه برادرانم به زاهدان و بیرجند می رفتیم که از طریق یکی از بستگانم با همسرم آشنا شدم. چند بار به نزدیکی مدرسه اش رفتم و او را دیدم که بعد هم آرام آرام این ارتباط و علاقه شکل گرفت و شش ماه بعد از این آشنایی با هم ازدواج کردیم.

 

*فرزند هم داری؟

بله!

 

*الان هم با همسرت زندگی می کنی؟

نه! حدود هفت سال قبل طلاق گرفت و به دنبال سرنوشت خودش رفت.

 

*چرا؟

به خاطر اعتیادی که من داشتم! در واقع بدبختی من از همان خانه مجردی دوستم ریشه گرفت چرا که من مصرف مواد مخدر را در آن جا آغاز کردم ولی بعد از ازدواج به شیشه و کریستال روی آوردم که دیگر روزگارم سیاه شد!

 

*هیچ وقت ترک نکردی؟

چرا! سال 90 تا آخر سال 92 ترک کردم ولی باز وسوسه شدم و نتوانستم به این پاکی ادامه بدهم!

 

*سربازی هم رفته ای؟

بله! زمانی که نامزد بودم به خدمت سربازی رفتم دوران آموزشی را در خاش گذراندم و بقیه خدمت را در مشهد سپری کردم! البته آن زمان یک هم خدمتی داشتم که اهل طبس بود و به طور پنهانی با او مواد مصرف می کردم!

 

*چرا از این همه خلاف و شرارت لذت می بردی؟

به دلیل این که غرور داشتم! سال 84 وقتی از تربت جام به مشهد آمدیم اول مسافرکشی می کردم، کارهای نظافتی انجام می دادم ولی به خاطر همین غرور و عقده گشایی خیلی با دیگران دعوا می کردم.

 

*همسرت الان ازدواج کرده است؟

نه! سال 92 وقتی از هم جدا شدیم، او حضانت فرزندم را نیز پذیرفت! با وجود این گاهی فرزندم را نزد من می فرستد و مبلغی هم به من پول می دهد! در واقع ارتباط ما هنوز به طور کامل قطع نشده است.

 

*چرا وقتی همسری تا این اندازه مهربان داشتی، او را تا مرز جدایی کشاندی؟

فقط به خاطر همین اعتیاد! همسرم اصرار می کرد تا من مواد مخدر را کنار بگذارم! من هم چند بار سعی کردم دیگر مصرف نکنم! ولی آدم معتاد فقط حرف می زند! چون خیلی زود وسوسه می شدم و دوباره ... در زندگی تلخ من کار به جایی رسید که به زور وسایل و لوازم منزل را می بردم و با قیمت بسیار پایینی می فروختم هیچ وقت هم به چشمان گریان همسرم توجهی نمی کردم! حتی موتورسیکلتم را فروختم و پول آن را دود کردم!

 

*پس چرا پدرت را اذیت می کردی؟

مواد مخدر عقلم را ضایع کرده بود! دست خودم نبود! همواره منتظر بودم تا چند روز به آخر ماه حقوق بازنشستگی پدرم را واریز کنند! او سعی می کرد پول کمی برای خرید قرص متادون به من بدهد که همه را یک جا مصرف نکنم! من هم عصبانی می شدم و خط و نشان می کشیدم! خمار بودم! چیزی نمی فهمیدم!

 

*الان پشیمانی؟

خیلی! آن قدر عذاب وجدان دارم که به راحتی نمی توانم بخوابم! افسوس می خورم که چقدر روزهای وحشتناک و تلخی را به خاطر همین مواد مخدر گذراندم و اکنون نیز دستم به خون برادرم آلوده شده است! چگونه عذاب وجدان نگیرم و از این حادثه هولناک پشیمان نشوم.

 

*چه کسی را مقصر این وضعیت تاسف بار می دانی؟

فقط خودم! هیچ کس به من اصرار نمی کرد که راه خلاف را انتخاب کنم!

 

قبلا از افراد معتاد بدم می آمد اما الان ...

 

*هزینه های مواد را چگونه تامین می کردی؟

اطرافیانم کمک می کردند حتی یکی از اعضای خانواده ام که در اروپا زندگی می کند گاهی فقط با یک تماس، برایم پول واریز می کرد و من همه آن پول ها را فقط صرف خرید مواد مخدر می کردم! این اواخر هم قرص های مخدردار زیادی را استفاده می کردم که این حادثه وحشتناک رخ داد.

 

*هیچ وقت از این نوع زندگی خسته نشدی؟

چرا! بارها تصمیم گرفتم خودم را از این وضعیت اسفبار رها کنم به همین دلیل تاکنون 17 بار دست به خودکشی زدم! تعداد زیادی قرص های مرگ آور خوردم! با تیغ رگ دستم را زدم! ولی باز هم زنده ماندم! در واقع جرئت زیادی هم نداشتم!

 

سه سال قبل تعدادی قرص تاریخ گذشته متادون را به قصد خودکشی خوردم و کنار یک مغازه قصابی افتادم! از مرد قصاب خواستم سوئیچ موتورم را به خانواده ام بدهد! حالم خوب نبود و حالت تهوع داشتم! با تماس مرد قصاب امدادگران اورژانس مرا به بیمارستان امام رضا(ع) رساندند ولی من که مدتی را به کما رفته بودم دوباره از مرگ نجات یافتم! آن روز هم در خانه درگیری داشتیم که دست به خودکشی زدم! آن روز نجات یافتم ولی اکنون با این عذاب برادرکشی نمی توانم کنار بیایم! فقط به خاطر مواد مخدر زندگی خودم و خانواده ام نابود شد!

 

منبع: عصر ایران

خودکشی ازدواج بازی   اخبار برگزیده
  

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : به گزارش نامه نیوز، لعیا جنیدى - معاون حقوقى رییس جمهور در گفت و گو با ایران گفت: روابط بانکی و مالی بین‌المللی بسیار مهم است و این روابط پیش شرط صادرات موفق، پیش‌شرط جهش تولید، پیش شرط پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید است، ارتباط با نظام بانکی دنیا برای کشور امری حیاتی است. رئیس جمهوری بتوانند این زمینه را فراهم کنند، تحفظ را مطرح کرد…
نامه نیوز جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی رهبر انقلاب 

  

لاریجانی برای کاندیداتوری، شرایط مطلوبی ندارد/ با کاندیداتوری رئیسی، لاریجانی کاندیدا نخواهد شد/ رئیسی و قالیباف قطعاً باهم رقابت نخواهند کرد/اجماع کامل اصولگرایان بر روی رئیسی به معنای رأی‌آوری قطعی استکنشگر سیاسی اصولگرا گفت: آقای لاریجانی جزو افراد استثناء هستند که شرایط ایشان واقعا پیچیده است، سایر افراد حمایت یکی از جناح‌ها را با خود دارند اما آقای لاریجانی یک وضعیت پیچیده بینابینی دارد. حتی اگر برخی طیف‌ها در جریان اصولگرا بخواهند از ایشان حمایت کنند و ببینند که ایشان مورد حمایت جریان‌های اصلاح‌طلب هم قرار گرفته‌اند، ممکن است حمایت خود را پس بگیرند.
ایلنا علی لاریجانی انتخابات ریاست جمهوری اصلاح طلبان 

  

از شکایت نماینده مجلس از راهور بی‌اطلاعم/فوت 26 تهرانی در بهمن‌ماه به دلیل خاموشی معابررییس پلیس راهور تهران بزرگ از شکایت نماینده مجلس از پلیس راهور به دلیل درگیری با مامور این پلیس اظهار بی اطلاعی کرد.
ایلنا پلیس راهور ماه پلیس 

  

انتقام سخت فوتبال ایران از AFC / سنگ تمام باشگاه های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیابا صعود فولاد به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ، تنها کشوری که با 4 نماینده در لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب حاضر می شود ، ایران است.
خانه فوتبال انتقام فوتبال ایران 

  

نبویان: واگذاری جزایر ایران به چین دروغ محض استنایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: توافق با چین برد - برد است و واگذاری جزایر ایران به این کشور دروغ محض است.
فردا ایران ایران و چین چین 

  

محمود احمدی نژاد افشاگری می کند؟ | مطالبی دارم که وقت انتخابات می گویممحمود احمدی نژاد این روزها بساط جلسات انتخاباتی را برپا کرده و هر روز در جمع طیفی از اقشار مردم سخنرانی می کند. او اخیرا وعده داده است در ایام انتخابات مسائلی را بیان خواهد کرد.
۵۵ آنلاین احمدی نژاد زمین ایران 

  

نگاه سکه‌بازان به مذاکرات برجامی/ علت اصلی کاهش قیمت سکه چه بود؟در اولین روز هفته، سکه یک حمایت قیمتی مهم را از دست داد. روز شنبه، فعالیت فروشندگان در بازار سکه زیاد بود و این فلز گرانبها به زیر محدوده حمایتی 10 میلیون و 500 هزار تومان رفت. ساعت 4 بعدازظهر، سکه امامی در بازار با قیمت 10 میلیون و 450 هزار تومان معامله می‌شد که 150 هزار تومان کمتر از روز پنج‌شنبه بود.
اقتصادنیوز قیمت 

  

احمدی‌نژاد: به فضل الهی از کسی نمی‌ترسمرئیس دولت نهم و دهم گفت: به وقت انتخابات مطالبی دارم که درباره وضعیت موجود کشور عرض خواهم کرد و به فضل الهی از کسی هم نمی‌ترسم.
مثلث احمدی نژاد بهاره رهنما دولت 

  

برخی یکسری وعده‌ها می‌دهند که نمی‌توانند آن را عملی کنند بعد می‌گویند نمی‌گذارند ما کار کنیمکسانی که می گویند رئیس جمهور بیشتر از 15 درصد اختیار ندارند دروغ می گویند، اینها یکسری وعده ها می دهند بعد که نمی توانند آن را عملی کنند، می گویند نمی گذارند ما کار کنیم و رئیس جمهور اختیار ندارد!
مستقل‌آنلاین دانشگاه امیرکبیر امیرکبیر ایران 

  

جک S5 فیس لیفت با موتور جدید در بازار ایران + عکسجک S5 یکی از خودروهای چینی است که در بازار ایران توانست اطمینان مصرف کننده را جلب کند. شرکت عرضه کننده این خودرو حالا نسخه جدیدی از این خودرو را روانه بازار می کند.
خودروتک خودرو ایران عکس 

  

سیگنال ارزی به افزایش قیمت خودرو در کارخانهدولت در حالی مبنای محاسبه حقوق ورودی کالا در گمرک را در بودجه 1400، نرخ حاشیه بازار ارز در نظر گرفته که این موضوع سبب رشد هزینه تولید خودروهای داخلی خواهد شد...
خودروتک افزایش قیمت قیمت ارز قیمت 

  

یارانه معیشتی ماه رمضان تصویب شد / مبلغ پرداختی چقدر است؟حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز (شنبه) در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: در آستانه ماه رمضان هستیم و امیدواریم از این ماه مبارک همه ما بتوانیم استفاده کنیم.
مستقل‌آنلاین ماه ماه رمضان ماه رجب 

  

جدیدترین فهرست از مشاغل مجاز به فعالیت در شرایط قرمز کروناییاتاق اصناف ایران جدیدترین به روز رسانی از فهرست و گروه بندی مشاغل صنفی مجاز به فعالیت در شهرهای قرمز را اعلام کرد.
اقتصادنیوز ایران 

  

امکان لغو تحریم‌ها را بعید می‌دانم/ پول‌های بلوکه شده وارد سیستم رانتی می‌شود/ هیچ نشانه‌ای از رشد مثبت اقتصادی وجود ندارداستاد اقتصاد دانشگاه الزهرا اظهار داشت: البته در داخل برخی‌ها با خوش‌بینی به این مواضع غربی‌ها نگاه می‌کنند حتی اگر منابع بلوکه شده ما آزاد شود نمی‌تواند تاثیری در بهبود وضعیت داشته باشد چون آنها موجب تقویت تولید و کاهش تورم نمی‌شوند بلکه در این سیستم پر از رانت تبدیل به رانت شده و در اختیار گروه‌های خاص قرار می‌گیرند.
ایلنا ایران ترامپ فرانسه 

  

ابراز رضایت اروپا از گفت‌وگوهای ویننماینده اتحادیه اروپا در آمریکا از گفت‌وگوهای وین ابراز رضایت کرد.
ایلنا وین دیپلماسی هسته ای 

  اخبار داغ
  

خبرهای ویژه شرکت ها برای بورس/ اثر رفت و آمدهای سیاسی در بازارهااقتصاد نیوز:عرضه اولیه صندوق ذخیره فرهنگیان در بورس از طریق شرکت‌های زیرمجموعه انجام می شود،عبیدی داروی ضد سرطان خون ساخته است بیشترین توجه بازارها همچنان معطوف به اخبار مربوط به چگونگی رفع انسداد دارایی های ارزی ایران در برخی کشورها همچون کره جنوبی و تحولات احیای برجام است
اقتصادنیوز کره جنوبی اقتصاد سرطان 

  

تصاویر آیت الله علم الهدی پس از مبتلا شدنش به کرونا+فیلمفیلمی از نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد پس از مبتلا شدنش به ویروس کرونا منتشر شده است.
اقتصادنیوز ویروس مشهد 

  

کرونای انگلیسی در 10 کشور بیداد می‌ کند + عکسنوع جهش‌یافته کووید-19 موسوم به کرونای انگلیسی در سراسر اروپا در حال گسترش است؛ اما از سوی مقامات اروپایی در چند هفته گذشته چندان جدی گرفته نشد. این نوع ویروس ناگهان طغیان کرده و در بیش از 10 کشور اروپایی شیوع یافته است. گونه‌های دیگری از این ویروس که در آفریقای جنوبی کشف شده است، به‌شکل قابل‌توجهی در اروپا دیده می‌شود.
گسترش عکس بهار امانوئل مکرون 

  

بورس برمی‌گردد؟دو کارشناس پیش بینی کردنداقتصاد نیوز: گرچه در بازار سهام همچنان بازیگران در یک وضعیت سرد و بی کسلی به انتظار روزهای آینده هستند، اما برخی از نشانه‌های مثبت بازگشت بازار خبر می‌دهند.
اقتصادنیوز اقتصاد سهام 

  

جزییات رنگ‌بندی جدید کرونایی در کشورنقشه جدید رنگ‌بندی کرونا در کشور، دوشنبه 23 فروردین از سوی وزارت بهداشت منتشر شد که بر اساس آن 295 شهر در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته‌اند.
اقتصادنیوز رنگ وزارت بهداشت 

  

افزایش 13 درصدی فوتی ‌های کرونا در خوزستانسخنگوی ستاد مدیریت کرونا خوزستان با اشاره به افزایش 13 درصدی فوتی‌های کرونا در خوزستان نسبت به هفته قبل، گفت: روند ابتلا به کرونا روزانه در اهواز 700 تا 800 نفر است که یکی از دلایل آن، میزان زیاد انجام تست است.
گسترش اهواز خرمشهر 

  

دیگر ماسک به تنهایی برای جلوگیری از کرونا کافی نیستپیام طبرسی ( رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری ) : شرایط خیلی سخت است. واقعا کسانی که در کرونا کار کردند، فرسوده شدند. شرایط پراسترس و پرفشار بود.
۵۵ آنلاین ماسک بیمارستان کار 

  

آبی یا گازی؛ کدام کولر در انتقال ویروس کرونا خطرناک‌تر است؟ + ویدئوآبی یا گازی؛ کدام کولر در انتقال ویروس کرونا خطرناک‌تر است؟
۵۵ آنلاین ویروس 

  

دومین اطلاعیه قرارگاه عملیاتی مقابله با کروناقرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا تاکید کرد: هرگونه محدودیت و الزامات محدودیت زا باید بر اساس وضعیت رنگ بندی شهرها، اعمال شود و ملاک عمل در این عرصه، اعلام وضعیت رنگ بندی شهرها، توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ابلاغ آن از طریق وزارت کشور است.
فردا وزارت کشور وزارت بهداشت آموزش 

  

برخورد قاطع آیت‌الله علم الهدی با اظهارات خرافی یک طلبه درباره کروناوضع ضدخرافی آیت الله علم الهدی، در مقابل اظهارات خرافی و نادرست یک طلبه در صحن آستان امام رضا(ع) را باید نیکو پنداشت و آن را مورد قدردانی قرار داد.
برنا 

  

رنگ بندی شهرهای کرونایی در (23 فرودین) + عکسرنگ‌بندی جدید کشور که از 23 فروردین اعمال می‌شود در اپلیکیشن ماسک منتشر شد.
گسترش رنگ عکس اپلیکیشن 

  

اولین اسکی ماراتن روسیه بعد از کرونا رکوردشکنی کردبیش از 3200 نفر در اسکی ماراتن اوگرا شرکت کردند که حضور این تعداد اسکی باز یک رکورد در تاریخ برگزاری رقابت ها محسوب می شود.
۵۵ آنلاین اسکی روسیه ویروس 

  

آیا واکسن کرونا از مردم حفاظت می کند؟پزشکان نگران هستند که آیا ویروس کرونا ممکن است مانند آنفلوانزا باشد که هر ساله به واکسن جدیدی احتیاج دارد یا خیر، هم به این دلیل که این ویروس سریع جهش می‌کند و هم به دلیل اینکه ایمنی در اثر واکسن به سرعت از بین می‌رود.
برنا ویروس آنفلوانزا