ایلنا   |  سیاسی  |  

نامگذاری سال‌ها توسط رهبری تشریفاتی نیست

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تاکید کرد: هم‌فکرهای تروریست عامل حمله نیوزلند حاضر نشدند بگویند حمله تروریستی گفتند حمله مسلحانه. از نگاه این‌ها مسلمان کشته شود نمی‌گویند حمله تروریستی ولی اگر سگ و گربه آن‌ها کشته شود می‌گویند حمله تروریستی.

نامگذاری سال‌ها توسط رهبری تشریفاتی نیست

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تاکید کرد: هم‌فکرهای تروریست عامل حمله نیوزلند حاضر نشدند بگویند حمله تروریستی گفتند حمله مسلحانه. از نگاه این‌ها مسلمان کشته شود نمی‌گویند حمله تروریستی ولی اگر سگ و گربه آن‌ها کشته شود می‌گویند حمله تروریستی.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حجت‌الاسلام سیداحمد خاتمی ظهر امروز در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران گفت: سال نو از راه رسید و سال قبل به سرعت گذشت و این سال هم به سرعت خواهد گذشت خوشا به حال کسانی که توشه بایسته خود را از این سال‌ها بگیرند. حضرت امیر (ع) گفت ساعت‌ها و عصرها به سرعت می‌گذرد و روزهای یک ماه و ماه‌های یک سال و سال‌های عمر هم به سرعت پایان می‌پذیرد.

وی تاکید کرد: خودمان برای این مهمانی که قطعا خواهد آمد، آماده کنیم. این مهمان ناخوانده نیست. از این فرصتی که خدا داده باید توشه بگیریم. فضای کشور فضایی بسیار شاد است و امیدواریم همیشه این شادی را داشته باشیم. در ابتدا شادی میلاد مولا علی(ع) و محبوب خدا و پیامبر و محبوب جهان انسانیت را داریم. ما با افتخار سرمان را بالا می‌گیریم و می‌گوییم مولای ما علی(ع) است و محبتش فرامذهبی و فرا اسلامی است.  سال نو ما با ولادت مولا علی(ع)‌ همراه شد. سال نو هم هست که با نام خدا شروع شد.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: در گوشه و کنار کشور گروهی هم عیدی ویژه از حضرت امیر(ع) گرفتند و توفیق اعتکاف را یافتند. برخی جوانان پرسیده‌اند که مایلند ورود به حوزه علمیه داشته باشند خوشبختانه حوزه‌های علمیه آغوش خود را برای جوانانی باز کرده‌اند که بتوانند سخنگوی دین شوند و راه هم راه مقدسی است. باید تشکر کنم از کسانی که در ایام تعطیلات مشغول کار هستند مثل اورژانس و پلیس. رانندگان هم با احتیاط رانندگی کنند که هر آمار تصادف ناراحتی می‌آورد.

خاتمی ادامه داد: مسئولان در مناطق سیل زده مشغول حل مشکلات هستند. چهار مناسبت داریم. مناسبت اول نامگذاری سال‌ها است. مقام معظم رهبری از سال 73 این نامگذاری‌ها را شروع کردند و تدبیر بسیار حکیمانه است و این نامگذاری‌ها تشریفاتی نیست و شعار هم نیست بلکه کار کارشناسی شده و نیاز کشور در نظر گرفته شده و راه حل کشور را بیان می‌کنند و این نام‌گذرای‌ها برای پر کردن خلاء ایجاد شده و نقشه راه یک سال است. چند سال است که ایشان به درستی تشخیص دادند که مشکل کشور اقتصادی است و اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند و امسال مساله رونق تولید را مطرح کردند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران اظهار کرد: وضعیت اقتصادی کشور نیاز به گفتن ندارد. رسانه‌ها در این زمینه باید فرهنگ‌سازی کنند و می‌توانند این کار را کنند. صدا و سیما در این عرصه می‌تواند نقش کلیدی داشته باشد. در ادامه باید تولید مرغوب داشته باشیم و تولید مرغوب نیاز به تبلیغ ندارد مخصوصا برای صادرات. امنیت اقتصادی در رونق اقتصادی نقش کلیدی دارد و مبارزه با فساد و قاچاق بخشی از این امنیت اقتصادی است. 

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: برای رونق تولید باید کار را آسان کرد اگر تولیدکننده ببیند در عرصه تولید با بروکراسی مواجه است، کار را رها می‌کند. باید این کاغذ بازی‌ها کنار گذاشته شود و با این کاغذ بازی‌ها نمی‌توان رونق تولید را داشت. سد راه رونق تولید باید برداشته شود. شرط رونق تولید، جلوگیری از واردات غیرضروری است. محصولاتی که در داخل وجود دارد، اگر وارد شود رونق اقتصادی شکل نخواهد گرفت. مجریان قانون باید این مساله را اصل قرار دهند تا در حد شعر شکل نگیرد.

این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان کرد: پایان سال گذشته دو سفر مهم داشتیم. یکی سفر رئیس‌جمهور به عراق یکی هم سفر سرلشکر باقری به سوریه. آمریکایی‌ها از چند سال قبل گفتند ما باید در غرب آسیا خاورمیانه جدیدی شکل دهیم، یعنی عراق و سوریه و لبنان را در سلطه بگیرند اما نه تنها خاورمیانه جدید شکل نگرفته بلکه مقاومت ضد آنان تشکیل شده است. این سفرها این مقاومت‌ را تکمیل کرد. مقاومتی که خار در چشم و استخوان در گلوی استکبار است و این مقاومت طومار زندگی استکبار را در هم خواهد پیچید.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه تاکید کرد: هفته گذشته همین ساعتی که به نماز ایستاده‌ایم تروریست‌ها در نیوزلند نمازجمعه را به گلوله بستند. عامل جنایت با صراحت خودش را نژادپرست و هم فکر ترامپ نامید در هر جنایتی یک مباشر و سبب است. مسبب این جنایت سالیان طولانی اسلام هراسی غرب است و اگر مسببان این جنایت جنایتشان بیشتر از مباشر نباشد، کمتر نیست. هم‌فکرهای این تروریست حاضر نشدند بگویند حمله تروریستی گفتند حمله مسلحانه. از نگاه این‌ها مسلمان کشته شود نمی‌گویند حمله تروریستی ولی اگر سگ و گربه آن‌ها کشته شود می‌گویند حمله تروریستی.

ادامه دارد...

سال نو نماز جمعه نماز   اخبار برگزیده
  

کامل ترین جدول نرخ و تخفیف های بیمه شخص ثالث بر اساس نوع خودروجدول نرخ حق بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه که در سال 98 توسط بیمه مرکزی اعلام شد.
خودروتک جدول خودرو کشاورزی 

  

واکنش خاص ظریف در آمریکاوزیر امور خارجه کشورمان به اعدام 37 تن از مخالفان حکومت سعودی واکنش نشان داد.
مثلث اعدام خبرآنلاین نیویورک 

  

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اگر روزی از حضور در برجام ضرر کنیم، از آن خارج خواهیم شد، گفت: افزایش قدرت چین، جهان را از خطر تک قطبی شدن می‌رهاند.
نامه نیوز ایران ایران و چین چین 

  

بی کیفیت ترین خودرو های تولید داخل را بشناسید (اینوگرافی)وزارت صنعت، معدن و تجارت در تازه‌ترین گزارش خود به رتبه‌بندی خودروهای داخلی بر اساس کیفیت پرداخته است. در این گزارش خودروهای پراید و پژو پارس در گروه بی‌کیفیت‌ترین‌ها جای گرفته‌اند.
خودروتک خودرو تولید صنعت 

  

بعد از آن که صدف خادم، بوکسور زن ایرانی که برای اولین بار در مبارزه رسمی بین‌المللی، مقابل رقیب خود به پیروزی رسید، ادعا شد حکم بازداشت او در ایران صادر شده و از این رو خانم خادم با لغو برنامه خود برای بازگشت به کشور، در همان فرانسه مانده است. با این حال پیگیری‌ها نشان می‌دهد شکایتی از او مطرح نشده است.
نامه نیوز بازداشت بازی زنان 

  

گمانه زنی ها درباره قیمت جدید بنزینبراساس ارزیابی های انجام شده، اجرای چنین طرحی می تواند به معنای تورم 4 درصدی برای چند دهک مرفه جامعه باشد اما دهک های پایین 1 و 2 و 3 هیچ افزایش تورم مستقیمی را که ناشی از این طرح باشند تجربه نخواهند کرد. ثابت ماندن نرخ گاز CNG و گازوییل یکی از محورهای مهم این طرح سهمینه بندی بنزین است که در راستای جلوگیری از تورم حمل و نقل کالا در نظر گرفته شده است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت سهمیه بندی بنزین 

  

استقلال در گروه مرگ به دنبال معجزهاستقلال با شکسن برابر الهلال برای صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا نیاز به خلق یک معجزه دارد.
مثلث استقلال مرگ بازی 

  

اینستااگرام فیلتر می شود؟/ پیشنهاد عضو هیات رییسه مجلس را بخوانیدخانه ملت نوشت: عضو هیئت رییسه مجلس با تاکید بر اینکه حق ایران است که از اینستاگرام شکایت و اعلان جرم کند، گفت: اگر مدیران اینستاگرام رفتار خود را جبران نکردند، می‌توان برای استفاده از آن محدودیت قائل شد.
مثلث مجلس شورای اسلامی کمیسیون فرهنگی مجلس هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی 

  

بازار در شوک قیمت جدید پرایدقیمت پراید در حالی از مرز 50 میلیون تومان عبور کرده است که بازار خودرو در سکون و رکودی کامل به سر می‌برد.
خودروتک بازار خودرو خودرو قیمت 

  

رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا در واکنش به عدم تمدید معافیت‌های نفتی گفت می خواهیم ایران یک کشور عادی شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران برنامه موشکی ایران 

  اخبار داغ
  

خودرو ارزان نمی شود به این 3 دلیلخودروسازان از اوایل زمستان 97 طرحی را به دولت ارائه کرده‌اند که با فروش فوری و تزریق خودرو به بهای 5 درصد زیر قیمت، قصد تعادل‌بخشی به بازار خودرو را دارند، اما این طرح پس از 4 ماه همچنان از رساندن بازار به وضعیتی مناسب، ناتوان مانده به‌طوری‌که آهنگ قیمت‌ خودرو همچنان صعودی است.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

ارزش‌افزوده بالا امتیاز ارزشمند خرید عرصه واحدهای مسکن مهررئیس اتحادیه مشاوران املاک پردیس مهم‌ترین امتیاز خرید عرصه مسکن مهر را ارزش افزوده خوب این واحدها اعلام کرد و گفت: با خرید عرصه مالکان صاحب سند تک برگ و ارزشمندی می‌شوند که به راحتی قابل نقل و انتقال است.
تسنیم مسکن مهر مسکن خبرنگار 

  

سیره سیاسی و مبارزاتی ائمه (ع) برای محققان در «حلقه سوم» به گزارش خبرگزاری مهر، خبر انتشار کتاب «حلقۀ سوم انسان 250 ساله» روز گذشته منتشر شد و بسیاری از مخاطبان، دربارۀ تفاوت‌های این کتاب، با کتاب «انسان 250 ساله» مشهور پرسیدند و برایشان ابهاماتی وجود داشت. در این خصوص و با هدف زدودن ابهام، انتشارات صهبا (ناشر کتاب انسان 250 ساله) متنی را منتشر کرده است که عیناً در مهر منتشر می‌شود: «کتاب انسان 250 ساله هشت سال پیش با استفاده از 70…
مهر شیعه جنگ 

  

دیدار مهم وزرای دفاع ایران و روسیه/ تاکید بر تداوم همکاری تهران و مسکو ‌‌در مبارزه با تروریسموزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در حاشیه کنفرانس امنیتی مسکو با ارتشبد شایگو وزیر دفاع فدارسیون روسیه دیدار و پیرامون روابط دو جانبه منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کردند.
برنا ایران جمهوری اسلامی ایران ایران و روسیه 

  

حدود 35 هزار دلار ارز قاچاق در گمرک بازرگان کشف شدارومیه - ایرنا - فرمانده هنگ مرزی ماکو گفت: 34 هزار و 900 دلار ارز قاچاق توسط ماموران این هنگ در گمرک بازرگان کشف و ضبط شد.
ایرنا دلار ارز قاچاق 

  

تاکید بر تداوم همکاری تهران و مسکو ‌‌در مبارزه با تروریسموزیر دفاع کشورمان و وزیر دفاع فدارسیون روسیه بر تداوم همکاری تهران و مسکو ‌‌در مبارزه با تروریسم تاکید کردند.
تسنیم تهران جمهوری اسلامی ایران تروریسم 

  

رشد 8 درصدی ارزش بازار فرابورس از ابتدای امسالتهران- ایرنا- ارزش معاملات فرابورس ایران در نخستین هفته کاری این بورس در اردیبهشت‌ماه 98 با 2.2 درصد افزایش، میزان رشد خود از ابتدای سال جدید را به 8 درصد رساند.
ایرنا تهران ایرنا ایران 

  

اختصاص ارز 4200 تومانی برای واردات نژادهای دام مولد و تامین نهاده‌وزیر جهاد کشاورزی گفت:در راستای حمایت از تولیدکنندگان بخش کشاورزی و رونق تولید اختصاص ارز 4200 تومانی برای واردات نژادهای دام مولد و تامین نهاده ها ادامه می‌یابد.
تسنیم ارز واردات وزارت جهاد کشاورزی