العتیبی به صراحت کیفیت لیگ ستارگان قطر را زیرسوال برد

حسین العتیبی ستاره سابق فوتبال قطر و تحلیل‌گر برنامه المجلس در شبکه الکاس مصاحبه مفصل درباره شکست تیم‌های قطری در لیگ قهرمانان آسیا انجام داده است.

العتیبی به صراحت کیفیت لیگ ستارگان قطر را زیرسوال برد

العتیبی در گفتگویی که با الوطن الریاضی انجام داده است، در جهت روشن کردن اتفاقی که برای قطری‌ها بسیار ناباورانه بوده، صحبت‌های جالبی را مطرح کرده است، آن‌هم در شرایطی که خشم عمومی بعد از امیدواری‌های اولیه نسبت به دو تیم السد و الدحیل فوتبال قطر را تحت‌تاثیر خود قرار داده است.

 

این مصاحبه برای علاقه‌مندان به فوتبال در ایران نیز جالب است؛ چرا که العتیبی به صراحت کیفیت لیگ ستارگان قطر را زیرسوال می‌برد و انحصار قدرتی که در دو تیم السد و الدحیل ایجاد شده را عامل ضعف باشگاه‌های قطری عنوان می‌کند.

 

سوال: لیگ ستارگان قطر را در فصل گذشته چگونه ارزیابی می‌کنید؟

العتیبی: صادقانه بگویم لیگ ما بسیار ضعیف است و کیفیت تنها در دو تیم السد و الدحیل مشاهده می‌شود؛ من انتظار دارم که این یکه‌تازی تا سال 2025 ادامه داشته باشد اما اگر میخواهیم در لیگ قهرمانان آسیا به قهرمانی برسیم، باید لیگ‌مان قوی‌تر شود و این تمایل در سایر باشگاه‌ها ایجاد شود که سطح خود را بهبود بخشند.

 

سوال: به نظر شما چرا در سال‌های اخیر قدرت بین دو باشگاه محدود شده است؟

العتیبی: دلیل آن به توانایی‌های موجود در دو تیم باز می‌گردد اما فدراسیون نیز باید از سایر باشگاه‌ها حمایت کند؛ مشکل باشگاه‌های ما در انتخاب‌های بد و استخدام بازیکنان ناشناس است و هم‌چنین باشگاه‌های ما صبر کافی را در پرورش بازیکنان نشان نمی‌دهند. به نظر من با ایجاد کمیته‌های فنی در همه باشگاه‌ها که آن را باید بازیکنان قدیمی تشکیل بدهند، باید روند قراردادها و ایجاد توافق برای بهترین بازیکنان مورد توجه قرار گیرد. ما اکنون در قطر نیازمند مقرراتی برای کنترل امور به خصوص در جذب هستیم.

 

سوال: پس شما لیگ را حرفه‌ای نمی‌دانید؟

العتیبی: متاسفانه سطح حرفه‌ای لیگ ما زیر صفر است؛ در 10 باشگاه هیچ بازیکن فوق‌العاده‌ای وجود ندارد، البته نام‌های بزرگی در لیگ قطر به میدان می‌روند اما آن‌ها چه چیزی را به باشگاه خود اضافه می‌کنند؟ ما اگر علاقه‌مند به لیگ قطر هستیم باید بهترین نفرات که می‌توانند در پیشرفت فوتبال در قطر نقش داشته باشند و سطح عمومی لیگ را افزایش دهند، انتخاب کنیم.

 

سوال: نظرتان درباره حذف تیم‌های قطری از لیگ قهرمانان آسیا چیست؟

العتیبی: در ابتدا خروج الریان منطقی به نظر می‌رسید اما حذف السد و الدحیل برای همه اهالی ورزش و هواداران فوتبال قطر یک تعجب و شوک بود؛ به خصوص که آن‌ها از نظر ما مدعیان جدی این تورنمنت بودند. ما می‌دانیم که السد و الدحیل از بهترین تیم‌های آسیا هستند و در بالاترین سطح به بازیکنان و کادرفنی خوب مجهز شده‌اند اما در نهایت یک اتفاق تکان‌دهنده رخ داد و هر دو تیم از رقابت‌ها کنار رفتند.

 

سوال: به نظر شما چرا این دو تیم از مسابقات حذف شدند؟

العتیبی: ممکن است در ارزیابی عملکرد مربیان و سطح فنی آن‌ها اختلاف نظر داشته باشیم اما همه موافقیم السد و الدحیل بهترین بازیکنان فوتبال قطر را دارند و شاید به خاطر همین برتری در لیگ بیش از اندازه به خود مطمئن بودند و تحلیل آن‌ها این بود که در رقابت‌های آسیایی هم با توجه به نتایج خوب این فصل می‌توانند موفق باشند؛ اما از آن‌جا که لیگ ستارگان فاقد یک رقابت واقعی‌ست، حذف ما رقم خورد. شما می‌دانید که در لیگ قطر فقط السد و الدحیل هستند که می‌توانند برای کسب عنوان قهرمانی رقابت کنند و این موضوع به فوتبال باشگاه قطر لطمه زده است. نکته منفی هم این است که سایر باشگاه‌ها، جاه‌طلبی خاصی ندارند و وضع موجود را پذیرفته‌اند و این مسئله باید تغییر کند.

سوال: انتظار شما این بود که این دو تیم به دور بعدی صعود کنند؟

العتیبی: همان‌طور که گفتم حذف الریان ممکن است که منطقی به نظر برسد اما این‌که السد و الدحیل در مرحله گروهی از رقابت‌ها کنار بروند، غافلگیرکننده بود؛ من اصلا انتظار نداشتم که هر دوی این تیم‌ها از مسابقات خارج شوند اما از آن‌جایی که برای این دو تیم در لیگ داخلی هیچ مقیاسی وجود ندارد، این اتفاق رخ داد. البته من فکر می‌کنم تیم‌هایی که دو تیم السد و الدحیل را حذف کردند، قابلیت‌های کمتری نسبت به این دو باشگاه داشتند.

 

سوال: درباره الریان بیشتر صحبت کنید.

العتیبی: همان‌طور که گفتم خروج الریان از مسابقات قابل پیش‌بینی بود اما ما فکر می‌کردیم آن‌ها حداقل از گروه خود صعود کنند؛ اما تیم سطح ضعیف و نتایج غیر قابل قبولی از خود ارائه داد. الریان فاقد امتیاز استفاده از بازیکنان برجسته داخلی‌ست.

 

 

سوال: آیا حرف شما به این معناست که باید بازیکنان ملی‌پوش به این تیم هم بروند؟

العتیبی: از دیدگاه من فقط یاسین براهیمی الجزایری در این تیم در سطح مناسبی بازی می‌کند و در کنار او شجاع خلیل‌زاده مدافع ایرانی بازیکن باتجربه‌ای است و توانایی شگفت‌انگیز و متمایزی دارد و ما همه او را به خاطر حضورش در پرسپولیس و تیم ملی ایران می‌شناسیم؛ بازیکنی که در خط دفاع به شدت تاثیرگذار بوده است، اما بقیه بازیکنان خارجی این تیم باید کنار گذاشته شوند و بازیکنان باکیفیت بالاتر در الریان استخدام شوند.

 

سوال: در مورد لوران بلان چطور؟

العتیبی: مدیریت باشگاه الریان باید مربی خود را حفظ کند چرا که ثبات کادرفنی برای این باشگاه مهم است، به خصوص که مربی فرانسوی استراتژی خوبی دارد و به بازیکنان جوان فرصت می‌دهد و به نظر من مستحق ادامه کار با الریان است؛ اما باید ابزار خود را اصلاح کند و بازیکنان داخلی و خارجی را به تیم خود اضافه کند که تفاوت ایجاد کنند.

 

منبع: ورزش3

مصاحبه لیگ قهرمانان آسیا قطر   اخبار برگزیده
  

ویدئو| مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا به کجا رسید؟مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا در وین اکنون به کجا رسیده است؟
مثلث ایران ایران و آمریکا وین 

  

کاندیداهایی که برنامه‌های خود را به جبهه اصلاحات ایران ارائه دادند/ جلسه گفت‌و‌گو و ارائه برنامه کاندیداها ادامه داردسخنگوی جبهه اصلاحات ایران گفت: تاکنون آقایان مصطفی تاجزاده، محمود صادقی، مسعود پزشکیان، محمد شریعتمداری، محمد صدر، محسن هاشمی، صادق خرازی، عباس آخوندی و مصطفی کواکبیان و همچنین خانم‌ها شهیندخت مولاوردی و زهرا شجاعی برنامه‌های خود را ارائه و به پرسش‌های اعضای مجمع عمومی پاسخ دادند.
ایلنا ایران صادق خرازی عباس آخوندی 

  

مصوبه جدید شورای نگهبان ، نه شرعی است نه حقوقی و سیاسیعباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت:متنی که از سوی شورای نگهبان ابلاغ شد، اتفاق نادری در تاریخ 42 سال پس از انقلاب بود. به نظرم خودشان نیز خوب می‌دانند که این متن واجد اعتبار حقوقی نیست و به هیچ‌وجه الزام‌آور برای وزارت کشور و هیچ مرجع دیگری نیست. در نتیجه برای توجیه آن به نکاتی اشاره کردند که چیزی جز ادعای فوق را ثابت نمی‌کند.
۵۵ آنلاین شورای نگهبان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

بررسی تاثیر ردصلاحیت‌های گسترده داوطلبان شوراها بر رفتار انتخاباتی شهروندانعضو شورای عالی استان‌ها معتقد است با ردصلاحیت‌های گسترده کاندیداهای شوراها و خالی ماندن برخی صندلی‌ها در برخی از شهرها، متاسفانه بخشی از مردم عملا در انتخابات شرکت نمی‌کنند و انگیزه مشارکت شهروندان به طور حتم کاهش خواهد یافت.
ایلنا شوراهای شهر خبرنگار شورای نگهبان 

  

اصرار خودروسازان به افزایش بیشتر قیمت خودروبا وجود تصویب افزایش 10 درصدی قیمت کارخانه‌ای خودرو، ظاهراً خودروسازان به افزایش 9 درصدی قیمت محصولاتشان رضایت نداده و در حال نامه نگاری و رایزنی برای آزادسازی قیمت خودرو هستند.
خودروتک خودروسازان بهره وری افزایش قیمت 

  

احمدی‌نژاد: مسئولین خودشان واکسن زده‌اند خیالشان راحت استمن احتمال می‌دهم مسئولین کشور خودشان واکسن زده‌اند. خیالشان راحت است. خیلی نگران مردم نیستند. سوز و گدازی نمی‌بینیم. آدم بگوید روزی 450 نفر فوت می‌کنند، خیلی راحت. هیچ تغییری در روش‌ها و منش‌ها داده نمی‌شود. این امر فضای ذهنی و روحی مردم را سخت می‌کند.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد دولت دهم مترو 

  

جزئیات جدید از ترور سردار سلیمانی/ چه کسانی تلفن حاج قاسم را ردیابی کردند؟سه تیم تک‌تیرانداز خود را در فاصله 500 تا 800 متر دورتر از "منطقه ترور" مستقر کرده بودند، که همان جاده ورودی به فرودگاه بود، و به نحوی قرار گرفته بودند تا هدف خود را هنگام خروج از فرودگاه در یک مثلث احاطه کنند.
اقتصادنیوز سردار سلیمانی تلفن جاده 

  

افشاگری سنگین پرسپولیسی ها علیه زردها+جزئیات بیشترتیم سپاهان در سال 1350 با هدایت محمود یاوری در برابر پرسپولیس قدرتمند آن زمان با نتیجه تحقیرآمیز 6 بر صفر شکست خورد.
خانه فوتبال بهاره رهنما فوتبال بازی 

  

توئیت جدید ظریف: بایدن باید تصمیم بگیردوزیر خارجه کشورمان تصریح کرد: رئیس جمهور بایدن باید تصمیم بگیرد که آیا ایالات متحده به بی‌قانونی ادامه خواهد داد و یا به قانون پایبند می‌شود.
فردا رئیس جمهور وین قانون 

  

اعلام پیش فروش سایپا با شاهین و 4 خودرو دیگر + مبالغ پیش پرداختسایپا برنامه پیش فروش خود به مناسبت عید سعید فطر را اعلام کرد. در این پیش فروش خودرو شاهین و 4 محصول دیگر سایپا عرضه شده است.
خودروتک سایپا خودرو خودروسازان 

  

ظریف روی مین رفتبه جهت بررسی دو مشکل عمده انتخابات یعنی رد صلاحیت‌ها و میزان مشارکت گفتگو کردیم با منصور حقیقت پور فعال سیاسی اصولگرا و نماینده مجلس نهم که مشروح آن را می‌خوانیم:
مستقل‌آنلاین دولت سردار سلیمانی رئیس جمهور 

  

تذکر رهبری به معنای نادیده گرفتن ظرفیت ظریف نیست/ پشت پرده افشای فایل صوتی باید مشخص شود/ جریان رقیب بدنبال ناامیدی اصلاح‌طلبان استیک عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: سخنان رهبری درباره برخی از گفته‌های وزیر امورخارجه به معنای این نیست که آقای ظریف مهره سوخته است.
ایلنا محمدجواد ظریف اصلاح طلبان مجلس شورای اسلامی 

  

ظریف شناخته‌شده ترین رقیب جدی جریان اصولگرا است/ اصولگرایان به اجماع نخواهند رسید/ عملکرد شورای نگهبان مشخص می‌کند مشارکت چگونه باشدیک کنشگر سیاسی اصوگرا فضای انتخاباتی جریان‌‌های سیاسی کشور را مورد بررسی قرار داد و میزان مشارکت را وابسته به عملکر شورای نگهبان دانست.
ایلنا اصولگرایان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

آغاز فروش اقساطی محصولات MVM با پیش پرداخت 30 درصدطرح جدید فروش اقساطی محصولات ام وی ام شرکت مدیران خودرو ویژه ماه اردیبهشت ماه آغاز شد.
خودروتک خودرو ماه ایران 

  

متن عجیب ارسالی به واتس آپ استقلالی‌ها+جزئیات بیشتر را بخوانیداستقلال نماینده پرقدرت کشورمان با اقتدار صدرنشین گروه خود در آسیا شد اما باز هم کادرفنی این تیم، آبی پوشان را ممنوع المصاحبه کرد!
خانه فوتبال مصاحبه کعبه فرهاد مجیدی 

  اخبار داغ
  

سوسوی بی جان چراغ سبز بورس!حدود یک هفته از معرفی بسته حمایتی دولت از بازار سرمایه در قالب 10 مصوبه که طی آن قرار است نقدینگی جدیدی وارد این بازار شود گذشته است، مصوباتی که هرچند باعث شدند چراغ سبز بورس بعد از مدت ها روشن شود اما عمر آن چندان طولانی نبود.
اقتصادنیوز دولت سرمایه نقدینگی 

  

واکسنی که برخلاف تصور در کنترل بیماری کرونا موثر استواکسن سینوواک چینی بیش از آنچه انتظار می رفت در کنترل بیماری کرونا موثر است.
برنا 

  

ستاره پیشین پرسپولیس از بند کرونا رها شد+عکس لو رفتهفرشاد احمدزاده دقایقی قبل با انتشار عکسی در صفحه اینستاگرام خود عبارت “خدایا شکرت” را نوشت تا به نظر بیاید دیگر به ویروس کرونا مبتلا نیست.
خانه فوتبال ستاره پرسپولیس اهواز 

  

رکورد دست نیافتنی برای رضا عطاران/اسدالله یکتا را جدی بگیرید/جشنواره فیلم جهانی در روزگار کرونا/ کیک تولد از فریماه فرجامی تا طناز طباطبایی/پژمان جمشیدی پیشگو شد!تمام اخبار حوزه فرهنگ و هنر پیرامون بیماری اسدالله یکتا بازیگر پیشکسوت سینمای ایران بود که متاسفانه به دلیل کرونا کارش به بیمارستان کشید و البته از دست دادن عبدالوهاب شهیدی ، بیژن افشار و مسعود ولدبیگی خانواده هنر را به سوگ نشاند.
برنا رضا عطاران ایران سینمای ایران 

  

شکست انحصار تامین سرمایه در بورسمدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس گفت: گروه پتروشیمی خلیج فارس، اولین گروه صنعتی است که خارج از شبکه ‌بانکی، ‌این مجوز را دریافت کرد و به‌نوعی انحصار تأمین سرمایه شکسته شد.
۵۵ آنلاین انحصار سرمایه پتروشیمی 

  

نصب تور روی رودخانه گنگ درهند برای گرفتن اجساد کرونایی! +عکس به دنبال انتشار خبر و تصاویر وحشتناک از رهاسازی اجساد کرونایی در رودخانه گنگ، مقامات برای گرفتن اجساد عفونی کرونایی تور نصب کردند. اجساد کرونایی در مرز ایالتی اوترپرادش و بیهار پیدا شدند. مقامات بیهار اعلام کردند تاکنون 71 جسد را از آب گرفته‌اند.
فردا عکس 

  

یک دانشجو: تهدید برای حضور در کلاس‌های دانشگاه/ مدیر کل حوزه ریاست دانشگاه جامع علمی کاربردی: برگزاری کلاس‌های دانشگاه منوط به تصمیم ستاد مقابله با کرونا است.برخی از دانشجویان یکی از واحدهای دانشگاهی از اجبار به برگزاری کلاس های حضوری از سوی دانشگاه خبر دادند که مسئولان در دانشگاه جامع علمی و کاربردی نسبت به این امر واکنش نشان دادند.
برنا دانشجو حوزه 

  

عبدالرضا داوری:احمدی نژاد قطعا واکسن آمریکایی کرونا را زده استبا وجود اینکه احمدی نژاد تزریق واکسن کرونا را تکذیب کرد اما عبدالرضا داوری می گوید او قطعا واکسن فایزر کرونا زده است.
اقتصادنیوز احمدی نژاد 

  

اشتباه عجیب پرستار در زدن واکسن کرونا +عکس در یک اتفاق نادر یک پرستار ایتالیایی به اشتباه 6 دوز واکسن را در یک بار به یک فرد 23 ساله تزریق کرده است! جالب اینجاست که حال فردی که واکسن ها به او تزریق شده تا کنون مساعد گزارش شده و هنوز تحت مراقبت است
فردا پرستار عکس 

  

جزئیات بسته حمایتی جدید برای رونق بورسبا توجه به شرایط بازار سرمایه، سازمان بورس و اوراق بهادار و وزارت اقتصاد بسته حمایتی تحت عنوان 3+7 تهیه کردند که مورد تصویب سران شورا هم قرار گرفت و اکنون در انتظار تایید نهایی آن هستیم.
گسترش سازمان بورس و اوراق بهادار بانک مرکزی تسهیلات بانکی 

  

در پویش «نذر آب» از انتقال آب با تانکر به لوله کشی رسیدیم/ارائه وام قرض الحسنه به بیماران نیازمند تا پایان خردادماه/ نقاهتگاه‌های بیماران کرونایی خیلی مورد استقبال قرار نگرفتمحمد نصیری گفت: جمعیت هلال احمر و سازمان داوطلبان در حوزه عرصه ارائه خدمات کمک هزینه درمانی و دارویی به بیماران نیازمند ردیف بودجه دارد در کنار آن موضوع تسهیلات برای هزینه‌های درمان به صورت قرض الحسنه را نیز دنبال کردیم به این صورت که اگر کسی توانایی مالی ندارد، کمک بلاعوض ارائه دهیم.
برنا درمان انتقال آب وام 

  

آلومینیوم و 4 کرونایی قبل از جدال با پدیده6 بازیکن مبتلا به کرونای آلومینیوم اراک پس از منفی شدن تست آنها، به تمرینات این تیم بازگشتند.
ورزش۳ ورزش ورزشگاه ویروس 

  

اعلام قیمت دلار در بازار متشکل (22 اردیبهشت) + جدولکاهش قیمت دلار در بازار آزاد و افزایش قیمت آن در سامانه سنا باعث شد، اندازه شکاف بین این دو کوچک شود و زیر یک درصد قرار گیرد.
گسترش قیمت افزایش قیمت دلار