نامه داوران فوتبال ایران به رئیس جمهور برای ورود VAR

ﺩﺍﻭﺭﺍﻥ ﺷﺎﻏﻞ ﺩﺭ ﻟﯿﮓ ﺑﺮﺗﺮ ﻓﻮﺗﺒﺎﻝ ﺍﯾﺮﺍﻥ با ارسال نامه‌ای به رئیس جمهور، وزیر ورزش و جوانان و رئیس کمیته ملی المپیک، خواستار ورود سیستم هوشمند VAR به فوتبال ایران شده‌‌اند.

نامه داوران فوتبال ایران به رئیس جمهور برای ورود VAR

 داوران لیگ برتری فوتبال ایران به ارسال نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار ورود سیستم VAR به فوتبال ایران شده‌اند.

ﺩﺍﻭﺭﺍﻥ ﺷﺎﻏﻞ ﺩﺭ ﻟﯿﮓ ﺑﺮﺗﺮ ﻓﻮﺗﺒﺎﻝ ﺍﯾﺮﺍﻥ با ارسال نامه‌ای به رئیس جمهور، وزیر ورزش و جوانان و رئیس کمیته ملی المپیک، خواستار ورود سیستم هوشمند VAR به فوتبال ایران شده‌‌اند.

متن این نامه به شرح زیر است:

«بسمه تعالی

درخواست داوران شاغل در لیگ برتر فوتبال ج. ا. ایران

ریاست محترم جمهوری جناب آقای دکتر رئیسی

جناب آقای دکتر سجادی وزیر محترم ورزش و جوانان

جناب آقای دکتر صالحی امیری ریاست محترم کمیته ملی المپیک

با سلام و احترام؛

همانگونه استحضار دارند بیش از یک دهه است که فناوری کمک داور ویدیویی یا VAR در فوتبال جهان به کمک داوران آمده است، تا هم روشن کننده خطاهای انسانی داوران در حین قضاوت آنان در جریان مسابقات شود؛ و هم عدالت و انصاف را در درون مستطیل سبز اجرا کند.

داوران در سراسر فوتبال جهان، همانند سایر انسانها، مصون از خطا و اشتباه نیستند. اما فناوری نوین کمک داور ویدیویی، نقش وافری در جبران خطاهای داوران در حین برگزاری مسابقات ایفا می نماید، که نمونه های متعددی از آن را در مسابقات مقدماتی و انتخابی جام جهانی 2022 قطر شاهد بوده ایم که کمک بسزایی در جلوگیری از تضییع حقوق مسلم تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران کرده است. بر کسی پوشیده نیست که استفاده از فناوری کمک داور ویدیویی، همواره و در طول یک دهه گذشته از مطالبات بحق جامعه داوری ایران بوده است که متاسفانه بدلیل نبود منابع مالی کافی از یکسو و گسترش دامنه تحریمهای ظالمانه دولت آمریکا برآورده نشده است.

امروزه اما، بدلیل عدم چاره اندیشی برای تامین منابع مالی و فائق آمدن بر تحریمهای دولت آمریکا و اخیرا وارد میدان شدن حب و بغض های شخصی، انگیزه های سیاسی و اظهارنظرهای غیر تخصصی و هجمه های رسانه ای در خصوص اقدامات و تلاشهای فدراسیون فوتبال، دور نخواهد بود که منجر به محرومیت داوران بین المللی فوتبال ایران از قضاوت و داوری در خارج از ایران و محرومیت فوتبال ایران در سطح ملی و باشگاهی شود زیرا در حال حاضر از یکسو، ورزشگاههای اکثریت کشورهای جهان غیر از ایران، مجهز به فناوری کمک داوری ویدیویی شده اند؛ و از سوی دیگر، داوران ایرانی، آموزش های لازم را برای استفاده از فناوری کمک داوری ویدیویی ندیده و فاقد گواهینامه معتبر بین المللی برای قضاوت در مسابقات با استفاده از فناوری VAR هستند.افزون بر موارد فوق، تاسف انگیزتر اینکه، نبودن این فناوری، و خطاهای انسانی داوران در مسابقات لیگ های داخلی ایران، منجر به اعتراضات و شکایات باشگاههای فوتبال ایران، مدیران، مربیان و بازیکنان و حامیان آنها از نحوه عملکرد تیم داوری مسابقات فوتبال ایران می شود، که ممکن است آثار و عواقب سوء جبران ناپذیری را برای مدیریت کارآمد ورزش فوتبال در سطح ملی و باشگاهی و اعتبار و حیثیت جامعه داوری ایران و حتی سلامت جسمانی و شخصی داوران مظلوم در پی داشته باشد.

بنابه مراتب فوق، به دور از هر گرایش سیاسی و فکری و ضمن پرهیز از ورود به هرگونه تسویه حسابها و حب و بغض های شخصی، از شما بزرگواران خواهشمندیم و استدعا داریم تا بیش از این دیر نشده است، تدبیری اتخاذ فرمایند تا منافع ملی ورزش کشور بخصوص ورزش فوتبال ملی و باشگاهی ایران، بر هر گونه اختلاف و مسئله دیگری ترجیح داده شده و ورزش ایران به میدانی برای مسابقات سیاسی و تسویه حسابها و حب و بغض های شخصی تبدیل نشود. در غیر اینصورت تردید نداشته باشید که نه تنها در آینده ای نزدیک، موجب محرومیت فوتبال ملی و باشگاهی از میزبانی مسابقات خواهد شد؛ بلکه منجر به محرومیت قضاوت داوران ایران از قضاوت در مسابقات ملی و باشگاهی در خارج از ایران شده و چالشها و ناهنجاریهایی را بخاطر خطاهای انسانی داوران در صحنه فوتبال باشگاهی کشور شاهد خواهیم بود.متاسفانه با گذشت 7 هفته از شروع مسابقات لیگ برتر فوتبال، شاهد اعتراض گسترده مدیران، مربیان، بازیکنان، هواداران باشگاهها نسبت به تصمیمات داوران هستیم. داورانی که حتی به دلیل وجود تحریمهای بین المللی، قادر به دریافت حداقل امکانات خود از فیفا و ای اف سی نیستند.

داوران بین المللی ما در شرایط حاضر نه تنها قادر نیستند حق الزحمه قضاوت خود در مسابقات بین المللی و قاره ای، البسه متحد الشکل و حتی سیستمهای رادیویی خود را از فیفا و ای اف سی دریافت نمایند؛ بلکه بطور روز افزون، بیشترین فشار را در طول 90 دقیقه مسابقات فوتبال و هم پس از هر مسابقه، هجمه های شدید رسانه ای و شبکه های اجتماعی را تحمل می کنند. از توجه عالیجنانبان به خواسته های معقول و حداقلی جامعه داوری فوتبال ایران و اتخاذ تدابیر شایسته برای منافع ملی ورزش ایران تشکر می کنیم.

 

منبع: تسنیم

فوتبال فدراسیون فوتبال ایران   اخبار برگزیده
  

اولیور کان: مسی لایق توپ طلا نبود !مدیر اجرایی باشگاه بایرن مونیخ معتقد است که مهاجم لهستانی باواریایی‌های باید به عنوان برنده توپ طلا در سال 2021 معرفی می‌شد.
خانه فوتبال لیونل مسی توپ طلا بایرن مونیخ 

  

پیش بینی قیمت دلار امروز از مسیر برجاماقتصادنیوز: قیمت دلار در معاملات پشت خطی شب گذشته ارزان شد.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

بیکاری فزاینده با هزینه 35 درصد منابع اشتغال در بخش‌های غیرمرتبطعضو هیأت رئیسه مجلس گفت: هزینه 35 درصدی منابع اشتغال در بخش‌های دیگر سبب بیکاری فزاینده در سال 99 شد.
ایلنا بیکاری بانک هزینه 

  

دولت گزارش عملکرد 100 روز ابتدایی را ارائه می‌دهدسخنگوی دولت گفت: دولت تعهدی برای ارائه گزارش عملکرد 100 روز ابتدایی نداشت اما وظیفه خودش می‌داند این کار را انجام دهد و از هفته آینده این کار را انجام خواهد داد.
ایلنا دولت سخنگوی دولت کار 

  

اولین موضع آمریکا پس از مذاکرات برجامی وینایسنا | جالینا پورتر معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری به سوالاتی درباره آغاز دور هفتم مذاکرات احیای توافق هسته ای در وین و تحولات در رابطه با آن پاسخ داد...
مثلث مهناز افشار ازدواج غنی سازی 

  

هشدار وزیر نفت درباره افزایش مصرف فرآورده‌های نفتی کشوروزیر نفت با تاکید بر اینکه افزایش ظرفیت پالایشی از رسالت‌های مهم دولت سیزدهم است، درباره افزایش مصرف فرآورده‌های نفتی کشور هشدار داد و گفت: رئیس‌جمهوری هم در این باره مکاتباتی با مقام معظم رهبری داشته که اگر دغدغه‌ای در تامین خوراک باشد برطرف شود.
۵۵ آنلاین وزارت نفت نفت گاز 

  

امیرعبداللهیان:در تلاش برای دستیابی به یک توافق خوب هستیموزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی دبیر کل سازمان ملل تاکید کرد: علیرغم بد عهدی و بی‌عملی آمریکا و سه کشور اروپایی، تهران با حسن نیت و جدیت وارد مذاکرات هسته‌ای وین شده است و در تلاش بر دستیابی به یک توافق خوب است.
نامه نیوز سازمان ملل متحد سازمان ملل سازمان انرژی اتمی 

  

سرنوشت مذاکراتدر بسته پیش‌رو تحلیل‌های سیاسی را فارغ از جناح‌بندی‌های سیاسی بخوانید.
فردا صادرات نفت حسن روحانی روزنامه 

  

دادستان تهران: اصلی ترین ماموریت دادستانی امر تعقیب استدادستان تهران نقش قضات ارجاع را در نظم دهی به امور دادسرا مهم و اساسی ارزیابی کرد و گفت: مهمترین ماموریت و وظیفه قضات ارجاع نقش مدعی العمومی است.
فردا تهران آموزش حوزه 

  

آیا واکسن‌ها روی سویه «اومیکرون» اثرگذار هستند؟ | شدت بیماری سویه اُمیکرون چه میزان است؟از زمانی که سازمان بهداشت جهانی(WHO) سویه اُمیکرون را به‌ عنوان یک سویه نگران‌کننده کووید 19 اعلام کرد، در سراسر جهان این دغدغه‌ شکل گرفته که کدام واکسن‌ها در برابر آن موثر عمل می‌کند.
۵۵ آنلاین سازمان بهداشت جهانی استرالیا آفریقای جنوبی 

  

کنایه‌های آتشین سرمربی پورتو به طارمی؛ خودخواه است!سرمربی تیم فوتبال پورتو بعد از پیروزی این تیم در هفته دوازدهم لیگ پرتغال به عصبانیت بازیکن تیمش از مهدی طارمی واکنش نشان داد و گفت: طارمی زمانی که باید پاس بدهد، شوت می‌زند!
خانه فوتبال مهدی طارمی فوتبال بازی 

  

سند دیجیتال گامی به سوی مدرن‌سازی و توانمندسازی استرئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: سند دیجیتال گامی به سوی مدرن‌سازی و توانمندسازی است و تحولی عظیم به لحاظ نحوه ارائه خدمات به متقاضیان خلق خواهد کرد.
ایلنا قوه قضاییه اپلیکیشن 

  

ارزش سهام عدالت کم شد| جزئیاتی از آینده سهام عدالتارزش 60 درصد قابل فروش سبد 532 هزار تومانی سهام عدالت به 7 میلیون و 286 هزار تومان رسیده است.
نامه نیوز سهام عدالت سهام وام 

  

ثبت‌نام کارت سوخت المثنی آغاز شدسخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از آغاز دوباره ثبت‌نام کارت هوشمند سوخت المثنی در دفاتر پلیس +10 از امروز (دوشنبه، هشتم آبان‌ماه) خبر داد.
ایلنا پلیس ماه وزارت نفت 

  

تفویض اختیارات بیشتر به استانداران از اهداف اصلی دولت استوزیر کشور با اشاره به اینکه مهمترین هدف از دادن اختیارات بیشتر به استانداران و اختصاص صندوق توسعه استانی، توسعه استان‌ها در همه ابعاد است، افزود: برای تحقق این امر مصوبه‌ای به هیئت دولت ارائه خواهیم کرد.
مثلث هیئت دولت دولت یورو 

  اخبار داغ
  

قیمت خودرو در بازار آزادقیمت خودرو، امروز در بازار آزاد نسبت به آخرین معاملات دیروز با ثبات نسبی همراه است.
گسترش قیمت خودرو تندر90 

  

وضعیت بازار طلا امروز 11 آذر/ کاهش ناچیز قیمت سکهقیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید بر اساس نرخ اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران 12 میلیون و 600 هزار تومان است.
فردا قیمت تهران بهار 

  

بورسی که چهار روز تعطیل باشد بدرد نمیخورد!مدیرعامل یک کارگزاری بورسی با بیان اینکه رمزارزها باید در تابلوی فرابورس به صورت شفاف معامله شوند، گفت: نمی‌توان از این پدیده چشم‌پوشی کرد.
گسترش بانک درآمد بورس کالا 

  

ترک تحصیل 1700 دانش آموز استان اصفهان به خاطر کرونامدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: برابر آمار اسمی وزارت آموزش و پرورش حدود 1700 نفر از دانش آموزان استان به دلیل ویروس کرونا ترک تحصیل کردند.
۵۵ آنلاین افت تحصیلی وزارت آموزش و پرورش آموزش 

  

قیمت دلار در صرافی ملی اعلام شد (1400/08/11)نرخ ارز در صرافی‌ ملی امروز پنجشنبه نیز اعلام و با کمی افزایش نرخ رقم 26 هزار و 702 تومان ثبت شده است.
گسترش قیمت دلار صرافی 

  

وزارت بهداشت: آلودگی هوا ابتلا به کرونا را تشدید می‌کندمعاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آلودگی هوا، ابتلا به کرونا را تشدید می‌کند و مردم بویژه سالمند، کودکان، بیماران قلبی و ریوی و مادران باردار این ایام از منزل خارج نشوند.
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت سازمان بهداشت جهانی آلودگی هوا 

  

سهامداران بورس چه گناهی کرده‌اند؟بیش از یک سال است که شاهد کاهش سرمایه خود در بازار سهام هستیم. مدت‌هاست که به امید بهبود شرایط بورس منتظر مانده‌ایم و هر روز میبینیم که بدتر از این هم می‌شود.
گسترش بازی سرمایه سهام 

  

عرضه‌های اولیه جذاب وارد بورس می‌شوند رئیس سازمان بورس: عرضه‌های اولیه جذابی داریم که به تدریج وارد بورس می‌شوند. شفاف‌سازی صورت‌های مالی بانک‌ها بزودی انجام می‌شود. حجم ویدیو: 3.95M | مدت زمان ویدیو: 00:01:47 دانلود ویدیو
فردا بانک 

  

قیمت سکه ، دلار و یورو در بازار امروز پنجشنبه 1400/09/11| سکه و دلار عقب نشینی کردندقیمت سکه ، قیمت دلار و قیمت یورو در بازار امروز عقب نشینی کردند.
اقتصادنیوز قیمت دلار یورو 

  

قیمت دلار، یورو و پوند در بازار امروز پنجشنبه 1400/09/11قیمت دلار و قیمت یورو در بازار ارز امروز بر مدار کاهش قرار گرفت.
اقتصادنیوز قیمت دلار یورو 

  

تاثیر قطعی برق بر سوددهی شرکت های بورسیبا وجود قطعی برق در تابستان اما شرکتهای بورسی همچنان سود می دادند.
گسترش برق سود سازمان بورس و اوراق بهادار 

  

قیمت دلار در بازار متشکل امروز پنجشنبه 1400/09/11| دلار پیشروی کردقیمت دلار در بازار متشکل امروز پیشروی کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

خبرخوش مسکن دولتی/مالباختگان بورس صاحبخانه می شونداز این پس تمام کسانی که از میانه سال 95 به بعد مالک آپارتمان نبوده‌اند می‌توانند در نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کنند.
فردا مسکن قیمت مسکن بورس تهران 

  

سردرگمی در بازار دلار /پیش بینی قیمت دلار امروزاقتصادنیوز: قیمت دلار در معاملات پشت خطی شب گذشته گران شد. معامله گران خود را با اخبار برجام هماهنگ کرده‌اند و اخبار مثبت و منفی برجام می تواند مسیر بازار دلار امروز را تغییر دهد.
اقتصادنیوز دلار قیمت