شفاف و بی پرده

دکتر سیدموید علویان منتخب هشتمین دوره‌ی انتخابات نظام پزشکی در یادداشتی با عنوان «شفاف و بی پرده» نوشت: با سلام و احترامهمکاران عزیز با سلام و احترام، همانطور که مستحضر هستید اینجانب دکتر سید موید علویان در هشتمین انتخابات نظام پزشکی کشور شرکت کردم و با توجه به اقبالی که شد یکی از افراد منتخب … نوشته شفاف و بی پرده اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

شفاف و بی پرده

دکتر سیدموید علویان منتخب هشتمین دوره‌ی انتخابات نظام پزشکی در یادداشتی با عنوان «شفاف و بی پرده» نوشت:

با سلام و احترامهمکاران عزیز

با سلام و احترام، همانطور که مستحضر هستید اینجانب دکتر سید موید علویان در هشتمین انتخابات نظام پزشکی کشور شرکت کردم و با توجه به اقبالی که شد یکی از افراد منتخب برای تهران قرار گرفتم و بنا دارم در بخشهایی که مورد اقبال همکاران باشم، خدمت کنم. اخیرا در مورد نظرات اینجانب در سال 1387 در مورد تعرفه گذاری مطالبی منتشر شده است که نیاز به توضیحات دارد. ان مصاحبه در شرایط خاصی صورت گرفته و مباحثه اینجانب با یکی از دوستان که به مزاح گفته شد را دوستان برای ایجاد فشار منتشر کردند. این مباحث را قبل انتخابات هم گفتند و عده ای تلاش دارند بر ناکامی ها و بی عدالتی ها سرپوش بگذارند و…

1. وقتی فردی کاندید میشود یعنی خود را در معرض نقد قرارداده است و این حق همه برای ورود به این حوزه است ولی توجه نمایید که هدف افراد از انتشار برخی مطالب چیست.

جامعه پزشکی باهوش است

2. موضوع تعرفه گزاری موضوع کارشناسی است که باید علاوه بر نگاه تامین معاش ارایه دهنده های خدمت، به عنوان ابزار تغییر رفتار در حوزه سلامت به ان نگاه کرد. همکاران عزیز انهایی که طی سالها به دفاع از تعیین تعرفه توسط نظام پزشکی پرداخته اند چه گلی به سر جامعه ریخته اند؟ دقت کنید که حاکمیت و مردم را در برابر جامعه پزشکی قراردادند و تهمت اینکه جامعه پزشکی فقط به فکر جیب خودش است را تقویت کردند و کرامت جامعه پزشکی را اسیب زدند. و بد نیست بدانید که با تغییر در ضرایب رشته خود مشکلاتی را برای جامعه پزشکی ایجاد کردند. دوستان زمان جنگ و دعوا گذشته است. به صراحت عرض می کنم باید در ترکیب تعیین تعرفه ها در شورای عالی بیمه سلامت تغییراتی ایحاد شود. این ترکیب ناعادلانه است و سهم بیشتری به ارایه دهندگان خدمت داده شود. تعیین تعرفه موضوع تخصصی است و باید هزینه های تمام شده با درنظر گرفتن نرخ تورم و تفاوت ارز دیده شود. در صورت منطقی نبودن تعرفه ها امکان نوسازی تجهیزات موجود و به روزرسانی غیر ممکن خواهد بود. باید به حوزه تعرفه گذاری در کشورهای مختلف توجه کرد. هزینه ها باید بر اساس یک فرمولی محاسبه شود که تابعی از قیمت تمام شده و زمان و سختی کار و نوع مداخله و ریسک ها و… خواهد بود. بحث کارشناسی است و چهارچوب ها باید مشخص باشند و در این شرایط با اطمینان می گویم که تعرفه گذاری اصلاح خواهد شد. راه قانونی بر اساس محاسبه درست و واقعی قیمت های تمام شده است و این جامعه پزشکی را به هدف خود نزدیکتر می کند. به صراحت اعلام می کنم که مسیر تعقل و کارشناسی ما را به اهداف نزدیک می کند نه راههایی که سبب می شود حاکمیت و دستگاه های نظارتی و قانون گذار و گروههای اجتماعی را در برابر پزشکان قرار دهد.

دوستان ادرس غلط داده نشود، احساسی ورود نکنیم. با شعار و هیجان نمی توانیم مشکل تعرفه را حل کنیم. دوستان در انتخابات نظام پزشکی در طی سالها حداکثر 17 درصد شرکت کرده اند و این یعنی بی اعتمادی به این سازمان. امده ایم تا اعتماد سازی عملی کنیم.یقینا اینجانب با علم به مشکلات ساختاری عدیده جامعه پزشکی نظیر تعرفه های پزشکی، مالیات، عوارض و اشتغال و ظرفیت های گروه پزشکی و مواردی از این دست وارد عرصه انتخابات گردیدم و با استعانت از خداوند متعال با پایه چهار اصل قانون مداری، پاکدستی، شفافیت و پاسخگویی، با مطالعه دقیق و بهره گیری از نظرات کارشناسی همه صاحب نظران امیدوارم تا با الطاف الهی بتوانیم همزمان ضمن حفظ کرامت بیماران بتوانیم شأن جامعه پزشکی را از منظر اقتصادی، اجتماعی بهبود بخشیم، قطعا ان شالله طی روز های پیش رو تا استقرار هیات مدیره ها، مجمع عمومی، شورای‌عالی و رییس کل نسبت به تبیین برنامه های عملیاتی و اجرایی خویش اقدام خواهم نمود.

دکتر سید موید علویانمنتخب در تهران30 تیر ماه

انتهای پیام

برچسب هاانتخابات نظام پزشکی موید علویان

تورم حوزه قانون   اخبار برگزیده
  

استان خوزستان در نتیجه انتصاب‌های شما به تابلوی بحران‌های کشور تبدیل شده استنماینده اهواز گفت: علت اینکه در هفته پایانی کار دولت دوازدهم این سوال را مطرح می‌کنم این است که یک پیام جدی به دولت آینده و وزرای آینده بدهیم که ما نمایندگان در کار نظارت اغماض نخواهیم کرد.
ایلنا استیضاح اهواز کار 

  

فرانسه: تعویق مذاکرات امکان احیای برجام را به خطر می‌اندازدسخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه از ایران به خاطر به تعویق افتادن آغاز دور جدید مذاکرات احیای توافق هسته ای انتقاد کرد.
فردا فرانسه ایران ایران و آمریکا 

  

ورود مجلس به ماجرای اعترضات اخیر در چند شهرسخنگوی نشست فراکسیون مستقلین ولایی گفت: جهت بررسی مسائل اجتماعی و اعتراضات اخیر و گرانی‌ها، این فراکسیون خواستار جلسه اختصاصی به صورت علنی یا غیرعلنی در صحن برای بررسی این موضوع شدند.
مثلث وزارت بهداشت رئیس جمهور دولت 

  

توصیه مهم رهبر انقلاب به رئیسی درباره چینش کابینهعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از توصیه رهبر انقلاب به ابراهیم رئیسی در چینش کابینه روایت کرد.
۵۵ آنلاین رهبر انقلاب مجمع تشخیص مصلحت نظام محمد حسین صفار هرندی 

  

توضیح درباره سرانجام لایحه "آزادی اجتماعات و راهپیمایی‌ها"/ دولت‌ها باید علمدار و پیشگام تحقق آزادی‌های گروهی باشنداستاد دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی درباره سرانجام لایحه "آزادی اجتماعات و راهپیمایی‌ها" توضیحاتی را ارائه کرد.
ایلنا وزارت کشور شورای نگهبان نیروی انتظامی 

  

خبرآنلاین/ عضو مجمع روحانیون مبارز و وزیر کشور دولت اصلاحات گفت: 200 کشور عضو FATF هستند، چگونه ایران خودش را با 2 کشور کاملا منزوی در عرصه بین الملل ، مقایسه می کند؟!
نامه نیوز ایران تهران اصولگرایان 

  

افشاگری درباره وضعیت زندگی و حقوق مخالفان برجامروزنامه آفتاب یزد به نقل ازفرجی راد سفیر اسبق ایران در بلژیک نوشت: «افرادی که مخالف برجام هستند و ادعاهایی را مطرح می‌کنند حداقلش این است که حقوق خوبی می‌گیرند و زندگی مطلوبی دارند»
اقتصادنیوز روزنامه ایران بلژیک 

  

اعلام خودروهای جایگزین برای دعوتنامه داران پژو 206 صندوقدار، تیپ 5 و تندر 90اگر خودروهایی مانند وانت آریسان ، پژو 206 تیپ 5 ، پژو 206 صندوقدار را ثبت نام کرده بودید باید به فکر تغییر علاقه خود باشید چرا که برنامه ای برای تولید و تحویل این خودروها وجود ندارد و جدول تبدیل این تعهدات از سوی ایران خودرو منتشر شده است.
خودروتک پژو ایران خودرو خودرو 

  

شعار این آقایان حل مشکل معیشت بود اما ببینید دنبال چه طرح‌هایی هستند!مبنای طرح ضد اینترنت مجلس به هیچ وجه «صیانت» نیست. کنترل «مرز دیجیتال» را نباید به نیروهای مسلح بدهند. می خواهید نیروهای مسلح را با مردم درگیر کنید؟! شعار این آقایان حل مشکل معیشت مردم بود اما ببینید دنبال چه طرح هایی هستند.
مستقل‌آنلاین اینترنت اینستاگرام کاربران اینترنت 

  

پای خودروهای دست دوم به لیزینگ باز شداز سال گذشته و به دنبال رشد دو برابری قیمت خودرو، شرکت های لیزینگ اعطای تسهیلات به خودروهای کارکرده را در سطحی وسیع دنبال کرده اند؛ تا پیش از این، تنها خودروهای صفر قابلیت لیزینگ داشت اما امروز خودروهای کارکرده و برخی خودروهای ساخت داخل نیز امکان لیزینگ دارد.
خودروتک خودرو قیمت 

  

برای تایید آزادی نماینده فیفا به ایران می آیدکامرانی‌فر:میزبانی تیم ملی در ورزشگاه آزادی قطعی نشده/2 نفر از فیفا و ای اف سی به ایران می‌آیند
خانه فوتبال ورزشگاه آزادی فیفا ایران 

  

احمدی‌نژاد هورالعظیم را بخاطر اکتشاف نفت خشک کردبه جهت بررسی شرایط فوق گفتگو کردیم با دکتر مهدی قمشی استاد دانشگاه شهید چمران اهواز و رئیس دانشکده مهندسی آب و محیط زیست دانشگاه شهید چمران که مشروح آن را می‌خوانیم‌:
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد ایران تهران 

  

اخبار پرسپولیس: خبر خوشحال کننده از اردوگاه سرخ ها + جزئیاتتیم فوتبال پرسپولیس در حالی به مصاف تراکتور تبریز می‌رود که رادوشوویچ، دروازه بان پرسپولیس خواهد بود.
خانه فوتبال پرسپولیس اصفهان فوتبال 

  

ذوالنوری: «روحانی»تنها فردی است که مانع لغو تحریم‌ها بودعضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت:موضع التماس و سازش بود که باعث عدم لغو تحریم ها شد بنابراین دولت آینده حق ندارد این مسیر را ادامه دهد و باید از موضع حکمت، مصلحت و عزت برای مذاکرات ورود کند.
فردا انتخابات ریاست جمهوری سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی 

  

روحانی: مشکلات خوزستان باید طبق دستور رهبری حل و فصل شودرییس جمهوری با اشاره به بحران کم‌آبی در استان خوزستان گفت: بخشی از مشکلات در این استان کم شده است و حل و فصل مسائل خوزستان طبق دستور دیروز رهبری باید ادامه پیدا کند.
۵۵ آنلاین حسن روحانی استان خوزستان وزارت نیرو