سخنرانی نایب رئیس مجلس در نشست کمیسیون بین پارلمانی جمهوری قزاقستان و فدراسیون روسیه

به گزارش خبرگزاری خانه ملت هیأت پارلمانی کشورمان به ریاست مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که به همراه علی نجفی خوشرودی و اسداله قره خانی به بندر آکتائو قزاقستان سفر کرده است روز جمعه در نشست همکاری های پارلمانی جمهوری اسلامی ایران، فدراسیون روسیه و جمهوری قزاقستان شرکت کرد. نایب رئیس مجلس شوراسی اسلامی ضمن شرکت در این نشست به ایراد سخنرانی پرداخت که متن سخنرانی به شرح…

سخنرانی نایب رئیس مجلس در نشست کمیسیون بین پارلمانی جمهوری قزاقستان و فدراسیون روسیه

به گزارش خبرگزاری خانه ملت هیأت پارلمانی کشورمان به ریاست مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که به همراه علی نجفی خوشرودی و اسداله قره خانی به بندر آکتائو قزاقستان سفر کرده است روز جمعه در نشست همکاری های پارلمانی جمهوری اسلامی ایران، فدراسیون روسیه و جمهوری قزاقستان شرکت کرد.

نایب رئیس مجلس شوراسی اسلامی ضمن شرکت در این نشست به ایراد سخنرانی پرداخت که متن سخنرانی به شرح ذیل می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

مایه خوشوقتی است که در سیزدهمین نشست کمیسیون بین پارلمانی جمهوری قزاقستان و فدراسیون روسیه حضور می یابم و با همکاران و اعضای هیات های محترم کشورهای دوست و همسایه دیدار می کنم.

از جناب آقای گروموف برای میزبانی و برگزاری این نشست از طرف خودم و اعضای هیات ایرانی تشکر می کنم و مراتب آمادگی هیات ایرانی را برای مشارکت فعال و سازنده در این نشست اعلام می دارم.

با توجه به اهمیت توسعه همکاری های 5 کشور ساحلی دریای خزر، ضرورت گسترش تعاملات و روابط میان پارلمانی بیش از پیش نمایان شده است. مجلس جمهوری اسلامی ایران ضمن استقبال از ابتکار طرف قزاقی در برگزاری این نشست، بر تدوام این نشست ها و گسترش همکاری های بیشتر میان مجالس تاکید می نماید.

در پنجمین اجلاس سران کشورهای ساحلی دریای خزر که در 21 مرداد ماه سال جاری (برابر با 12 آگوست) و روز بین المللی دریای خزر در شهر زیبای آکتائو برگزار گردید تصمیمات مهمی درباره دریای خزر گرفته شد که مهمترین آن امضای کنوانسیونی بود که مذاکرات آن بیش از 21 سال طول کشید. علاوه بر کنواسیون وضعیت حقوقی دریای خزر امضای شش سند همکاری و صدور بیانیه پایانی اجلاس، چشم انداز جدیدی برای همکاری ها میان 5 کشور را فراهم آورده است. توسعه همکاری در زمینه حمل و نقل و گردشگری، تحکیم همکاری های تجاری و اقتصادی، اهتمام جمعی در مبارزه با تروریسم و جرایم سازمان یافته، تقویت روابط نهادهای مرزبانی و همکاری در زمینه پیشگیری از حوادث در دریای خزر از نتایج مثبت این اجلاس بود.

اکنون مسئولیت مهمی بر عهده ما نمایندگان پارلمان های کشورهای ساحلی است. روند قانونی شدن اسناد امضا شده در اجلاس سران با تصویب در مجالس کشورهای ساحلی دریای خزر تکمیل خواهد شد. مجلس جمهوری اسلامی ایران نیز در این راستا روند بررسی این اسناد را آغاز کرده است.

در جمهوری اسلامی ایران اقدامات برای تقدیم لایحه مربوط به اسناد 3 موافقتنامه و 3 پروتکل امضا شده در اجلاس سران خزر در آکتائو در حال هماهنگی و انجام بوده و روند تصویب کنوانسیون وضعیت حقوقی دریای خزر نیز آغاز شده است. این کنوانسیون به منظور بررسی های کارشناسی همانند هر سند بین المللی دیگری ابتدا به مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی فرستاده شده است. گروهی از کارشناسان و حقوقدانان ضمن بررسی دقیق کنوانسیون، گزارشی از محتوا و جنبه های گوناگون سند و جایگاه آن در منافع ملی جمهوری اسلامی ایران ارائه می دهند. سپس سند به همراه گزارش های تهیه شده به کمیسیون های تخصصی مجلس (کمیسیون حقوقی قضایی و کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی) که متشکل از نمایندگان می باشند، ارسال می گردد. روند تصویب کنوانسیون در جمهوری اسلامی ایران به طور جدی و دقیق، با صبر و حوصله و انجام کارشناسی های لازم صورت می گیرد.

مجددا از برنامه ریزی خوب و میزبانی گرم همکاران قزاق بویژه جناب آقای گروموف و همکارانشان، تشکر می کنم و برای این نشست و کلیه همکاران حاضر در جلسه، آرزوی موفقیت دارم.

متشکرم

مجلس شورای اسلامی دریای خزر جمهوری اسلامی   اخبار برگزیده
  

شفاف سازی ایران خودرو در مورد قیمت تحویل خودروهای ثبت نامیمعاون مدیر عامل دربازاریابی و فروش ایران خودرو در پی اظهار نگرانی برخی مشتریان درخصوص افزایش قیمت تعهدات فروش قطعی محصولات اعلام کرد: این گروه از مشتریان خودروهای خود را بدون اعمال هرگونه افزایش قیمت تحویل خواهند گرفت.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

یک ستاره اروپایی دیگر در راه پیوستن به حریف پرسپولیسباشگاه السد قصد دارد بازیکن سابق منچستر سیتی را به خدمت بگیرد.
ایلنا ستاره پرسپولیس منچستر 

  

تکلیف قیمت تحویل خودروهای ثبت نامی روشن شددر حالی که برخی از خریداران خودروهای داخلی به برخی شرایط تحویل خودرو از جمله افزایش قیمت‌های اخیر مقابل وزارت صنعت اعتراض داشتند، وزیر صمت اعلام کرد: خودروهایی که پیش از این با قیمت قطعی پیش‌فروش شده‌اند، مشمول افزایش قیمت‌های جدید نمی‌شوند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

قیمت خودرو «3 نرخی» شد!سه نرخی شدن قیمت خودرو با اجرایی شدن پیش فروش های جدید نشان می‌دهد که وعده تنظیم بازار و کاهش قیمت خودرو صرفا بهانه‌ای از سوی مدیران خودروسازان و وزارت صمت برای افزایش قیمت محصولات بوده است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت ایران خودرو 

  

قیمت خودرو/ قیمت بازار و کارخانه تمام خودروهای داخلی (دوشنبه 24 دی 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز دوشنبه 24 دی ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

استقبال جالب استقلالی‌ها از مربی جدیدشان دریافت 3 MB ویدئومهر: مارتین فورکل مربی جدید استقلال تهران سابقه بازی در تیم ملی جوانان آلمان را در کارنامه دارد ضمن آنکه در دوران مربی گری به عنوان بدنساز در تیم ملی جوانان ویتنام هم به فعالیت پرداخته است. فورکل متولد 31 تیر ماه 1358 متولد منطقه کوبورگ آلمان غربی یکی از شهر های ایالت باواریا است . وی در طول دورانی که به بازی می پرداخت به عنوان مدافع راست چندان بازیکن شاخصی نبود.…
مهر بازی استقلال تهران 

  

سولسشر: یونایتد همیشه باید به دنبال پیروزی باشداوله گنار سولسشر، سرمربی منچستریونایتد، پس از پیروزی 1-0 مقابل تاتنهام در ومبلی، تاکید کرد که تیمش در هر دیدار باید برای پیروزی به میدان برود.
ورزش۳ بازی تاتنهام ورزش 

  

بازار در شوک اعلام قیمت جدید خودروهاگزارش امروز قیمت خودرو حکایت از انتظار بازار برای عرضه خودرو دارد به اعتقاد فعالان بازار خودرو اگر عرضه خودرو همچنان قطره چکانی باشد رشد قیمت ها ادامه خواهد داشت.
خودروتک بازار خودرو خودرو خودروسازان 

  

خودرو چطور گران شد؟18 اردیبهشت ماه سال جاری بود که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده، خروج این کشور از توافق برجام را اعلام کرد. از همان روز بخش عظیمی از اقتصاد و صنعت کشور با تنش روانی شدیدی نسبت به این اتفاق روبه‌رو شد.
خودروتک واردات خودرو خودرو خودروسازان 

  

حمله سازمان حمایت به خودروسازانعباس تابش با اشاره به مصوبات جدید ستاد تنظیم بازار در دو بخش خودروهای پرتیراژ مشمول قیمت گذاری شورای رقابت و همچنین خودروهای خارج از شمول این قیمت گذاری اظهاراشت: در بخش خودروهای پرتیراژ مشمول قیمت گذاری شورای رقابت با توجه به شرایط جدید، خودروسازها مکلف به افزایش تولید بر اساس برنامه ارائه شده و مورد تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند.
خودروتک خودروسازان تنظیم بازار ایران خودرو 

  اخبار داغ
  

خبر خوش از بازار مسکن / تورم بخش مسکن به صفر نزدیک شدتورم ماهانه مسکن در تهران با سقوط آزاد در اولین ماه زمستان، به مرز «صفر» نزدیک شد. روند رشد ماهانه قیمت بعد از چرخش مسیر از نقطه اوج شهریور، در ماه پایانی پاییز نرخ 8/ 4 درصد را ثبت کرد و در دی ماه، دامنه رشد در حد 5/ 1 درصد محدود شد. اکنون 3 واحد درصد از تورم نقطه‌ای مسکن کاسته شده و حجم معاملات به کف جدید رسیده است. متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان در تهران 7/ 9 میلیون تومان است...
خودروتک بازی مسکن قیمت مسکن 

  

گودرزی: متخلفان پرونده‌های ارزی "جریمه ارزی" می‌شوندعضو کمیسیون تلفیق بودجه گفت: کسانی که برای واردات ارز دولتی دریافت و کالایی وارد نکرده‌اند، 2 درصد جریمه ارزی می‌شوند.
تسنیم کمیسیون اقتصادی مجلس بودجه واردات 

  

مناطق آزاد تبدیل به درگاه واردات قاچاق شده است/فشار برخی مقامات برای توقف مبارزه با پوشاک قاچاقکارشناسان پوشاک اعلام کردند، در حالی که واردات قاچاقی پوشاک به ایران آغاز شده بود، دولت‌های خارجی برای نفوذ برندهایشان به بازار پوشاک ایران با پرداخت اجاره بهای محل عرضه، از آنها حمایت کردند.
فارس واردات قاچاق ایران 

  

ایجاد ثبات اقتصادی و آرامش نسبی در بازارهای پول و ارز مهمترین دستاورد 6 ماه گذشته بوده استرئیس کل بانک مرکزی با اعلام اینکه در مقطعی دشمن نظام مقدس جمهوری اسلامی را تهدید می کرد و ما تلاش کردیم این تهدید را خنثی کنیم افزود: امروز که اینجا هستم نه تنها این توطئه اتفاق نیافتاد بلکه به سمت پایدار شدن اقتصاد کشور پیش می رویم.
موج‌نیوز رئیس جمهور جمهوری اسلامی تورم 

  

بر نوسانات بازار ارز غلبه کردیم/وضعیت مطلوب ذخایر ارزی کشوررئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه اکنون بر نوسانات بازار ارز غلبه کرده ایم، گفت: ده‌ها میلیارد دلار ا
خبرفوری ارز نرخ ارز بانک مرکزی 

  

همتی: مشکلی برای ارز نداریم/ جریان ورود ارز به اقتصاد تشدید میشود/ 9.2 میلیارد دلار ارز صادراتی برگشتهمتی با اعلام اینکه مشکلی برای ارز نداریم، گفت: افرادی که می گویند وضع ما خوب نیست، اصلاً اطلاعی از وضعیت ندارند.
تسنیم ارز اقتصاد دلار 

  

درخواست از صادرکنندگان برای برگرداندن ارز ناشی از صادرات به کشوراعضای شورای پول و اعتبار از صادرکنندگان درخواست کردند با برگرداندن ارز ناشی از صادرات خود به کشور در مبارزه با جنگ اقتصادی دشمن،‌ مسئولان اقتصادی را یاری کنند.
ایلنا اتاق بازرگانی ارز شورای پول و اعتبار 

  

امروز در بازار ارز چه گذشت؟اقتصادنیوز: بازار طلا و ارز تهران در دومین روز بهمن‌‌ماه علی‌رغم صعود قیمت در معاملات اولیه بعدازظهر وارد مدار نزولی شد. سکه به زیر مرز 4.1 میلیونی و طلای آب‌شده به زیر مرز 1.6 میلیونی رفت. دلار نیز از مرز 12 هزار تومانی اندکی فاصله گرفت.
خودروتک بازار طلا و ارز بازار تهران ارز 

  

تأکید اعضای شورای پول و اعتبار بر بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاداعضای شورای پول و اعتبار بر ادامه تعامل میان بخش خصوصی و بانک مرکزی تأکید و از صادرکنندگان درخواست کردند با برگرداندن ارز ناشی از صادرات خود به کشور در مبارزه با جنگ اقتصادی دشمن،‌ مسئولین اقتصادی را یاری کنند.
فارس اقتصاد شورای پول و اعتبار پول