سخنرانی نایب رئیس مجلس در نشست کمیسیون بین پارلمانی جمهوری قزاقستان و فدراسیون روسیه

به گزارش خبرگزاری خانه ملت هیأت پارلمانی کشورمان به ریاست مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که به همراه علی نجفی خوشرودی و اسداله قره خانی به بندر آکتائو قزاقستان سفر کرده است روز جمعه در نشست همکاری های پارلمانی جمهوری اسلامی ایران، فدراسیون روسیه و جمهوری قزاقستان شرکت کرد. نایب رئیس مجلس شوراسی اسلامی ضمن شرکت در این نشست به ایراد سخنرانی پرداخت که متن سخنرانی به شرح…

سخنرانی نایب رئیس مجلس در نشست کمیسیون بین پارلمانی جمهوری قزاقستان و فدراسیون روسیه

به گزارش خبرگزاری خانه ملت هیأت پارلمانی کشورمان به ریاست مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که به همراه علی نجفی خوشرودی و اسداله قره خانی به بندر آکتائو قزاقستان سفر کرده است روز جمعه در نشست همکاری های پارلمانی جمهوری اسلامی ایران، فدراسیون روسیه و جمهوری قزاقستان شرکت کرد.

نایب رئیس مجلس شوراسی اسلامی ضمن شرکت در این نشست به ایراد سخنرانی پرداخت که متن سخنرانی به شرح ذیل می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

مایه خوشوقتی است که در سیزدهمین نشست کمیسیون بین پارلمانی جمهوری قزاقستان و فدراسیون روسیه حضور می یابم و با همکاران و اعضای هیات های محترم کشورهای دوست و همسایه دیدار می کنم.

از جناب آقای گروموف برای میزبانی و برگزاری این نشست از طرف خودم و اعضای هیات ایرانی تشکر می کنم و مراتب آمادگی هیات ایرانی را برای مشارکت فعال و سازنده در این نشست اعلام می دارم.

با توجه به اهمیت توسعه همکاری های 5 کشور ساحلی دریای خزر، ضرورت گسترش تعاملات و روابط میان پارلمانی بیش از پیش نمایان شده است. مجلس جمهوری اسلامی ایران ضمن استقبال از ابتکار طرف قزاقی در برگزاری این نشست، بر تدوام این نشست ها و گسترش همکاری های بیشتر میان مجالس تاکید می نماید.

در پنجمین اجلاس سران کشورهای ساحلی دریای خزر که در 21 مرداد ماه سال جاری (برابر با 12 آگوست) و روز بین المللی دریای خزر در شهر زیبای آکتائو برگزار گردید تصمیمات مهمی درباره دریای خزر گرفته شد که مهمترین آن امضای کنوانسیونی بود که مذاکرات آن بیش از 21 سال طول کشید. علاوه بر کنواسیون وضعیت حقوقی دریای خزر امضای شش سند همکاری و صدور بیانیه پایانی اجلاس، چشم انداز جدیدی برای همکاری ها میان 5 کشور را فراهم آورده است. توسعه همکاری در زمینه حمل و نقل و گردشگری، تحکیم همکاری های تجاری و اقتصادی، اهتمام جمعی در مبارزه با تروریسم و جرایم سازمان یافته، تقویت روابط نهادهای مرزبانی و همکاری در زمینه پیشگیری از حوادث در دریای خزر از نتایج مثبت این اجلاس بود.

اکنون مسئولیت مهمی بر عهده ما نمایندگان پارلمان های کشورهای ساحلی است. روند قانونی شدن اسناد امضا شده در اجلاس سران با تصویب در مجالس کشورهای ساحلی دریای خزر تکمیل خواهد شد. مجلس جمهوری اسلامی ایران نیز در این راستا روند بررسی این اسناد را آغاز کرده است.

در جمهوری اسلامی ایران اقدامات برای تقدیم لایحه مربوط به اسناد 3 موافقتنامه و 3 پروتکل امضا شده در اجلاس سران خزر در آکتائو در حال هماهنگی و انجام بوده و روند تصویب کنوانسیون وضعیت حقوقی دریای خزر نیز آغاز شده است. این کنوانسیون به منظور بررسی های کارشناسی همانند هر سند بین المللی دیگری ابتدا به مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی فرستاده شده است. گروهی از کارشناسان و حقوقدانان ضمن بررسی دقیق کنوانسیون، گزارشی از محتوا و جنبه های گوناگون سند و جایگاه آن در منافع ملی جمهوری اسلامی ایران ارائه می دهند. سپس سند به همراه گزارش های تهیه شده به کمیسیون های تخصصی مجلس (کمیسیون حقوقی قضایی و کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی) که متشکل از نمایندگان می باشند، ارسال می گردد. روند تصویب کنوانسیون در جمهوری اسلامی ایران به طور جدی و دقیق، با صبر و حوصله و انجام کارشناسی های لازم صورت می گیرد.

مجددا از برنامه ریزی خوب و میزبانی گرم همکاران قزاق بویژه جناب آقای گروموف و همکارانشان، تشکر می کنم و برای این نشست و کلیه همکاران حاضر در جلسه، آرزوی موفقیت دارم.

متشکرم

مجلس شورای اسلامی دریای خزر جمهوری اسلامی   اخبار برگزیده
  

واکنش خاص ظریف در آمریکاوزیر امور خارجه کشورمان به اعدام 37 تن از مخالفان حکومت سعودی واکنش نشان داد.
مثلث اعدام خبرآنلاین نیویورک 

  

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اگر روزی از حضور در برجام ضرر کنیم، از آن خارج خواهیم شد، گفت: افزایش قدرت چین، جهان را از خطر تک قطبی شدن می‌رهاند.
نامه نیوز ایران ایران و چین چین 

  

قیمت خودرو / قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 4 اردیبهشت 1397) / قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 4 اردیبهشت 98 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودرو های تولید داخل را بشناسید (اینوگرافی)وزارت صنعت، معدن و تجارت در تازه‌ترین گزارش خود به رتبه‌بندی خودروهای داخلی بر اساس کیفیت پرداخته است. در این گزارش خودروهای پراید و پژو پارس در گروه بی‌کیفیت‌ترین‌ها جای گرفته‌اند.
خودروتک خودرو تولید صنعت 

  

بعد از آن که صدف خادم، بوکسور زن ایرانی که برای اولین بار در مبارزه رسمی بین‌المللی، مقابل رقیب خود به پیروزی رسید، ادعا شد حکم بازداشت او در ایران صادر شده و از این رو خانم خادم با لغو برنامه خود برای بازگشت به کشور، در همان فرانسه مانده است. با این حال پیگیری‌ها نشان می‌دهد شکایتی از او مطرح نشده است.
نامه نیوز بازداشت بازی زنان 

  

گمانه زنی ها درباره قیمت جدید بنزینبراساس ارزیابی های انجام شده، اجرای چنین طرحی می تواند به معنای تورم 4 درصدی برای چند دهک مرفه جامعه باشد اما دهک های پایین 1 و 2 و 3 هیچ افزایش تورم مستقیمی را که ناشی از این طرح باشند تجربه نخواهند کرد. ثابت ماندن نرخ گاز CNG و گازوییل یکی از محورهای مهم این طرح سهمینه بندی بنزین است که در راستای جلوگیری از تورم حمل و نقل کالا در نظر گرفته شده است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت سهمیه بندی بنزین 

  

استقلال در گروه مرگ به دنبال معجزهاستقلال با شکسن برابر الهلال برای صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا نیاز به خلق یک معجزه دارد.
مثلث استقلال مرگ بازی 

  

اینستااگرام فیلتر می شود؟/ پیشنهاد عضو هیات رییسه مجلس را بخوانیدخانه ملت نوشت: عضو هیئت رییسه مجلس با تاکید بر اینکه حق ایران است که از اینستاگرام شکایت و اعلان جرم کند، گفت: اگر مدیران اینستاگرام رفتار خود را جبران نکردند، می‌توان برای استفاده از آن محدودیت قائل شد.
مثلث مجلس شورای اسلامی کمیسیون فرهنگی مجلس هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی 

  

بازار در شوک قیمت جدید پرایدقیمت پراید در حالی از مرز 50 میلیون تومان عبور کرده است که بازار خودرو در سکون و رکودی کامل به سر می‌برد.
خودروتک بازار خودرو خودرو قیمت 

  

رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا در واکنش به عدم تمدید معافیت‌های نفتی گفت می خواهیم ایران یک کشور عادی شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران برنامه موشکی ایران 

  اخبار داغ
  

امام جمعه کرج: مسجد مرکز مبارزه با استکبار در تاریخ شیعه استکرج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: در تاریخ شیعه مسجد به عنوان مرکز مبارزه با استکبار و ظلم به شمار می رود و اگر از این مهم فاصله بگیریم نشان از نفوذ در آن است.
ایرنا کرج مسجد مرکز رسیدگی به امور مساجد 

  

یک مقام میراث فرهنگی:طرح تورهای ارزان قیمت درکشور کلید خوردبوشهر- ایرنا- دبیرستاد هماهنگی خدمات سفرسازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت که طرح تورهای ارزان قیمت به عنوان مهمترین پروژه این سازمان در کشور کلید خورده است.
ایرنا میراث فرهنگی قیمت استان بوشهر 

  

طرح تورهای ارزان قیمت در کشور کلید خوردبوشهر- ایرنا- دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفرسازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: پروژه تورهای ارزان قیمت به عنوان مهمترین پروژه این سازمان در کشور کلید خورده است.
ایرنا قیمت درآمد استان بوشهر 

  

وزیر دفاع: ارزشی برای ‌رفتارهای غیرقانونی ترامپ قائل نیستیمتهران - ایرنا - وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با محکوم کردن ‌اقدام ترامپ در تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: ذره‌ای برای ‌رفتارهای غیرقانونی و فاقد اصول و قواعد بین‌المللی ترامپ ارزش و اعتبار قائل نیستیم.
ایرنا وزارت دفاع ترامپ تهران 

  

وزیر دفاع: برای ‌رفتارهای ترامپ ارزش قائل نیستیمامیر حاتمی، وزیر دفاع ایران با محکوم کردن ‌اقدام ترامپ در تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ذره‌ای برای ‌رفتارهای غیرقانونی و فاقد اصول و قواعد بین‌المللی ترامپ ارزش و اعتبار قائل نیستیم...
انصاف‌نیوز امیر حاتمی وزیر دفاع وزارت دفاع ترامپ 

  

ارزانی برق دلیل نپرداختن مطالبات مالکان نیروگاه های تجدیدپذیر استتهران- ایرنا - معاون توسعه بخش غیردولتی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا)، ضمن تایید مشکلات موجود در نپرداختن مطالبات مالکان نیروگاههای تجدیدپذیر، اظهار داشت: پایین بودن قیمت برق دلیل اصلی ناتوانی وزارت نیرو در پرداخت بدهی های خود است.
ایرنا برق تهران ایرنا 

  

ارزش بازار فرابورس 8 درصد افزایش یافتمعاملات فرابورس ایران در نخستین هفته کاری این بورس در اردیبهشت‌ماه 98 با رشد متغیرهای شاخص کل و ارزش
خبرفوری ایران ماه شاخص