گسترش   |  اجتماعی  |  

چند میلیون ایرانی تا آخر 1400 واکسینه می‌شوند؟

رئیسی گفت: امروز یک میلیون دوز واکسن چینی اهدایی صلیب سرخ چین را از هلال احمر ایران دریافت کردیم و 3 میلیون دوز هم هفته آینده وارد می‌شود.

چند میلیون ایرانی تا آخر 1400 واکسینه می‌شوند؟

علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور در کلاب‌هاوس در جمع فعالان درباره دلیل تأخیر در واردات واکسن کرونا، اظهار کرد: بحث واکسن کرونا با همه واکسن‌ها فرق می‌کند و فراتر از کالای حوزه سلامت و یک کالای سیاسی و بین دولت‌ها شده است. دولت‌ها با این واکسن به همدیگر امتیاز می‌دهند و روسیه با قراردارد خرید واکسن توانست برخی تحریم‌های آلمان را حذف کند.

رئیسی در خصوص واکسن اسپوتنیک گفت: روسیه توان تولید 5 میلیون دوز واکسن اسپوتنیک وی در ماه را دارد و به دلیل مستندسازی علمی با تاخیر، دیر مجوز گرفت؛ در ادامه بعد از اینکه 8 کشور اروپایی درخواست خرید اسپوتنیک وی را دادند با همه این کشورها قرارداد بستند و به ما قول داده‌اند که تا شهریور ماه 60 میلیون دوز واکسن بدهند و باید بدانید که پشت مرزها واکسنی نمانده است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح کرد: دولت کانادا 3.7 برابر جمعیت و آمریکا 3 برابر جمعیت واکسن خریده است اما کمتر از 3 درصد جمعیت این کشور واکسن زده‌اند و یک ماه پیش بین فرانسه و انگلیس بحث بر اثر واکسن پیش آمد. واکسن تولیدی دنیا زیاد نیست و سبد کوواکس 9.8 درصد واکسن‌های دنیا را قرار بود در دنیا توزیع کند و ما 16.8 دوز واکسن از کوواکس خریداری کردیم و تاکنون از این سبد 700 هزار دوز به ما واکسن دادند.

کشور ترکیه در فاز سه واکسن سینوک مشارکت و 19 میلیون دوز تزریق کرد

او ادامه داد: ما در بحث واکسن آنفلوانزا و کرونا تجربه خوبی برای همکاری با نظام پزشکی داشتیم اما ما باید روراست باشیم و نمی‌توانیم هم خدا را بخواهیم و هم خرما را و اگر سیاست کشور این است که قرار نیست در کارآزمایی بالینی شرکت کنیم و واکسن آزمایش‌نشده نزنیم، شرایط متفاوتی با کشوری مانند ترکیه دارد که در فاز سه سینوک مشارکت و 19 میلیون دوز واکسن تزریق کرد.

3 میلیون دوز واکسن چینی هفته آینده وارد می‌شود

رئیسی گفت: امروز یک میلیون دوز واکسن چینی اهدایی صلیب سرخ چین را از هلال احمر ایران دریافت کردیم و سه میلیون دوز واکسن چینی هم هفته آینده از صلیب سرخ چین به ما اهدا و وارد خواهد شد.

فروشندگان واکسن هیچ تعهدی درباره عوارض و زمان تحویل واکسن ندارند

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کرد: واکسن‌ها را فقط به دولت‌ها می‌فروشند و ما تاکنون دو بار تلاش کردیم مصوبه برای واردات واکسن بگیریم، زیرا شرط فروشندگان واکسن این است که شرکت هیچ گونه تعهدی درباره عوارض واکسن و زمان تحویل واکسن نداشته باشد و اگر شرکت در تحویل واکسن تاخیر کرد نتوان از شرکت شکایت کرد و باید پول تمام واکسن را در ابتدا پرداخت کنیم. اینجاست سر و کله دستگاه‌های نظارتی پیدا می‌شود و این روزها پیدا هم شده است و در نهایت ما شنبه گذشته مصوبه‌ای درباره واردات واکسن گرفتیم.

او در خصوص ارائه واکسن پولی به مردم گفت: هفته پیش من مصاحبه‌ای کردم و گفتم که اکر کسی بخواهد برود خارج واکسن بزند می‌تواند برود و بزند و ما بر اساس سند ملی واکسیناسیون کرونا، واکسن را رایگان تزریق خواهیم کرد، پس از این اظهارات من، رسانه‌های معاند جنجال کردند و این را تیتر زدند که هر کس واکسن می خواهد برود خارج و هجمه به ما وارد کردند.

با واکسیناسیون پولی در شبکه بهداشت موافق نیستیم

رئیسی ادامه داد: ما موافقیم شرکت‌های خودرویی و فولاد بروند و واکسن بیاورند. این منطقی است که بخش خصوصی واکسن کرونا وارد کند. ما واکسن را پولی نخواهیم کرد و با تزریق واکسن پولی در شبکه بهداشت موافق نیستیم. باید توجه داشت که ما حالاحالاها درگیر کرونا هستیم و تا پایان سال باید 120 میلیون دوز واکسن بزنیم که این قطعا از توان تولید داخل خارج است و بخش خصوصی می‌تواند واکسن را تهیه کند و با قیمت توافقی و تمام‌شده بفروشد یا در بخش خصوصی تزریق شود؛ رئیس جمهور اعلام کرد اگر مانعی وجود دارد به دفتر من اعلام کنید.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح کرد: اواخر این ماه واکسن‌های کوواکس و بخشی از واکسن‌های وارداتی به دستمان می‌رسد، باید توجه داشت که ما 18 هفته منتهی به فروردین سال 1400 مرگ‌ومیر زیر 100 نفر داشتیم و اینطور نیست که اگر بخش خصوصی وارد می‌شد مرگ‌ومیر به زیر 10 نفر می‌رسید.

جهان 10 میلیارد دوز واکسن برای شکست کرونا نیاز دارد

او ادامه داد: اگر حساب سرانگشتی کنید می‌بینید که ما 14 میلیارد دوز واکسن برای جمعیت جهان باید داشته باشیم و 10 میلیارد دوز برای شکست کرونا نیاز داریم و واکسن سازها توان تولید این حجم واکسن را ندارند و می‌توانید کره جنوبی، ژاپن، عراق و امارات را نگاه کنید چقدر واکسن زده‌اند.

تولید واکسن در آزمایشگاه دشوار نیست و مهم خط تولید واکسن است

رئیسی تصریح کرد: بخش خصوصی می‌تواند به واردات ورود کند و تولیدکنندگان داخلی از اواخر تیر و مرداد ماه، ماهی 5 تا 6 میلیون دوز به دست ما می‌رسانند و از طرفی معلوم نیست نتایج فاز سه واکسن‌ها چه خواهد شد. باید دانست که تولید واکسن در آزمایشگاه دشوار نیست و مهم خط تولید واکسن است؛ اسپوتنیک وی در روسیه 5 میلیون دوز می‌تواند تولید کند و برای تامین واکسن‌های فروخته شده به دنبال خط تولید مشترک است.

ویروس‌های جهش‌یافته ممکن است واکسن‌گریز باشند

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره تأثیر داشتن واکسن‌های تولیدشده بر ویروس‌های جهش‌یافته گفت: ویروس جهش یافته آفریقای جنوبی هیبریدی از کالیفرنیا و هندی بوده و ممکن است جهش‌ها واکسن‌گریز باشند و واکسن‌ها نیاز به تغییر و تزریق مجدد داشته باشند. ما همواره محتاج ورود واکسن هستیم و بخش خصوصی می‌تواند آستین بالا بزند و برای واردات واکسن ورود کند و اینطور نیست که چون بخش خصوصی ورود نکرده است مرگ‌ومیر ما به 500 نفر رسید.

او ادامه داد: به طور مثال شهرداری تهران با ما تماس گرفت و گفتند نوبت نیروهای ما چه زمانی است. گفتیم که این افراد در فاز سوم هستند و احتمالا از اواخر مرداد نوبت آنها می‌شود. گفتند که ما خودمان پول را می‌دهیم و می‌خریم و ما اعلام کردیم که از بخش خصوصی برای واردات واکسن و تزریق زودتر از موعد کمک بگیرید.

با پدیده واکسن‌های تقلبی کرونا در دنیا مواجه هستیم

رئیسی تصریح کرد: باید توجه داشت که اکنون با پدیده واکسن‌های تقلبی در دنیا مواجه هستیم که بخش اعظمی از آن در مکزیک است و مشابه و تقلبی اسپوتنیک وی در گرجستان تزریق شد. لذا به نظر من وزارت بهداشت نباید به موضوع قیمت ورود کند و بخش خصوصی با نهادها و کارخانه‌ها بر سر قیمت واکسن توافق کنند. اصالت واکسن برای وزارت بهداشت مهم است و از طرفی کسی که واکسن دریافت می‌کند نباید پولی بدهد و این دو موضوع اصالت واکسن و رایگان بودن آن خط قرمز ما در وزارت بهداشت است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: بحث خرید از سبد کوواکس را ما آبان ماه انجام دادیم و انتقال پول آذر انجام شد و تاکنون از این مسیر 700 هزار دوز واکسن به ما دادند. واکسن سینووک تازه فاز سه را به اتمام رسانده است و رژیم صهیونسیتی پذیرفت تا مطالعات فایزر در این کشور انجام شود و اگر ما خودمان را با کشوری مانند ترکیه مقایسه کنیم می‌بینیم که استراتژی ما این بود که خودمان را در بوته آزمایش واکسن‌های خارجی نمی‌گذاریم.

تا پایان سال 48 میلیون نفر واکسینه می‌شوند

او اعلام کرد: من به دلیل کمبود واکسن و برنامه ریزی برای تزریق واکسن تحت فشار هستم چراکه واکسیناسیون جمعیت هدف به عهده معاونت بهداشت است، شاید ما واکسیناسیون را با تاخیر شروع کرده باشیم اما تا پایان سال 48 میلیون نفر جمعیت هدف را قطعاً واکسینه خواهیم کرد و این جمعیت حداقل یک دوز و حتی دو دوز را دریافت خواهند کرد.

رئیسی درباره زمان پایان واکسیناسیون در جهان گفت: واکسیناسیون تمام جمعیت دنیا تا پایان سال 2022 به پایان نخواهید رسید و عدالت در واکسیناسیون زیر سوال رفته است و اتحادیه اروپا شروط خروج واکسن را سخت‌تر کرده است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: از تیرماه انستیتو پاستور 2 تا 2.5 میلیون دوز و برکت 7 تا 7.5 میلیون دوز ماهانه به ما واکسن خواهند داد و اگر در مجموع حساب را روی ماهیانه 8 میلیون دوز واکسن داخلی بگذاریم، تا پایان سال حدود 8 ماه خواهد شد که این 64 میلیون دوز خواهد شد همچنین اگر 16.8 دوز میلیون واکسن کوواکس را به طور کامل دریافت کنیم، با این میزان 48 میلیون نفر جمعیت هدف واکسینه خواهیم کرد.

ممکن است واکسن فقط 8 ماه یا یک سال ایمنی ایجاد کند

او درباره مدت زمان ایجاد ایمنی به وسیله واکسن، توضیح داد: ایمنی واکسن مشخص نیست و ممکن است واکسن 8 ماه یا یک سال ایمنی بدهد و ما حداقل 2 تا 3 سال دیگر باید واکسیناسیون را ادامه دهیم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: بخش خصوصی می تواند به سه صورت واکسن کرونا وارد کند؛ نخست اینکه واکسن را در اختیار وزارت بهداشت قرار دهد، دوم اینکه واکسن‌ها را در اختیار بخش خصوصی و تولیدی قرار دهد و رایگان واکسن‌ها را تزریق کنند اما شرط‌های کوچکی در حوزه مراقبتی داریم و باید افراد دریافت کننده واکسن در سامانه ما ثبت شوند تا عوارض واکسن را ثبت و رصد کنیم و سوم اینکه شرکت خصوصی واکسن بیاورد و بفروشد و ما با این روش مخالف هستیم.

وی ادامه داد: ما با واردات واکسن به 2 روش اول موافق هستیم و مشتری روش دوم شرکت های تولیدی هستند، در 14 ماه کرونا ما این شرکت‌ها را تعطیل نکردیم و بهترین کسانی که پروتکل‌ها را رعایت کردند، شرکت‌های تولیدی بزرگ بودند و به نفع کشور است که این گروه سریع تر واکسینه شوند و ما از واکسیناسیون این گروه به کمک بخش خصوصی حمایت می‌کنیم.

منعی برای واردات واکسن کرونای آمریکایی تولید شده در خارج از آمریکا نداریم

رئیسی درباره خرید واکسن و موضوع محدودیت خرید واکسن‌های آمریکایی انگلیسی و بسته بودن دست بخش خصوصی گفت: ما روی برند واکسن بحثی نداریم و ما فقط از آمریکا و انگلیس واکسن نمی‌خریم و بدانید که واکسن آکسفورد استرازنکا هم به نوعی انگلیسی است اما این واکسن را از کره جنوبی خریداری کردیم و اگر برند واکسنی آمریکایی باشد و در کشور دیگری تولید شود ما اجازه خرید این واکسن را می‌دهیم و به عنوان مثال بخش خصوصی می تواند واکسن آمریکایی مادرنا را از آلمان یا هلند خریداری کند و فقط واردات واکسن تولید شده در آمریکا و انگلیس ممنوع است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: بنابر سند ملی واکسیناسیون ما برنامه ریزی کرده ایم تا 60 درصد واکسن ها را از تولید داخل و 40 درصد واکسن‌ها را از مسیر واردات تامین کنیم.

منبع: پارسینه

گرجستان مکزیک صلیب سرخ   اخبار برگزیده
  

همه چیز درباره بازگشت خودروسازان خارجیفضای سیاسی کشور متأثر از خبرهای خوب مذاکرات وین، حال و هوایی امیدبخش پیدا کرده است. مذاکرات احیای برجام در وین در جریان است و این‌گونه که معاون وزیر امور خارجه کشورمان خبر می‌دهد در خصوص برداشته شدن تحریم‌های صنعت خودرو نیز مذاکراتی صورت گرفته است.
خودروتک خودروسازان قیمت بازار خودرو 

  

سر نخ تخریب رئیسی کجاست؟سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، با اشاره به آغاز موتورتخریب و عملیات روانی رقیب، گفت: هیچ اختلافی در جریان نیروهای اختلاف وجود ندارد و لازم است تا نیروهای انقلاب نسبت به دام اختلاف افکنی هوشیار باشند.
مثلث بهرام رادان مصاحبه حسن روحانی 

  

چرا دولت نمی‌تواند از اقشار ضعیف جامعه حمایت کند؟ / ناکارآمدیِ برخی دولت‌ها در سایه‌ی افزایش قیمت نفت پنهان می‌شودغلامعلی فرجادی گفت: در کشور ناکارآمدیِ مدیریتی وجود دارد. برخی می‌گویند این دولت، ناکارآمد است اما من می‌گویم فقط این دولت ناکارآمد نبوده، بلکه دولت قبلی هم ناکارآمد بود. بعضی وقت‌ها ناکارآمدیِ دولت‌ها در سایه‌ی افزایش شدید قیمت نفت، مشخص نمی‌شود.
ایلنا دولت بازار کار درآمد 

  

احمدی‌نژاد: اگر رد صلاحیت شوم انتخابات را تحریم می‌کنماحمدی‌نژاد پس از ثبت‌نام در انتخابات 1400 گفت: من با توجه به شرایط کشور و اصرار مردم ثبت نام کردم. اگر رد صلاحیت شوم، انتخابات را قبول ندارم و در آن شرکت نمی‌کنم.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد انتخابات ریاست جمهوری ایران 

  

حرکت شوک آور اصلاح طلبان در دقیقه 90! شرق نوشت:هیچ‌کدام از نامزدهای انتخاباتی که تاکنون ثبت‌نام کرده‌اند برای آحاد مردم شوق‌برانگیز نیستند. این نکته به خصلت‌های فردی آنان بازنمی‌گردد؛ طرفه آنکه برخی از این نامزدها ازجمله محمود احمدی‌نژاد تغییر وضعیت را درنیافته و با بالارفتن از نرده‌های وزارت کشور تلاش می‌کند جذابیت ازدست‌رفته خود را بازیابد. این مواجهه با مردم، بی‌احترامی به شعور آنان و کلیشه‌ای است از جنس رفتار…
فردا اصلاح طلبان احمدی نژاد اصولگرایان 

  

بی‌تدبیری مدیران موجب ناامیدی فیلمسازها شده/ خیال آقایان راحت «خط باریک قرمز» را رها می‌کنم/ یکی دو پلتفرم و بخشی از مدیریت سینما زیاده از حد با دست باز و رفاقت عمل می‌کندکارگردان مستند «خط باریک قرمز» که جوایز متعددی از جشنواره‌های داخلی و خارجی دریافت کرده و توانست موجب بازگشت به زندگی هشت نوجوان بزهکار و رهایی یک نوجوان از اعدام شد، درباره شرایط سخت مستندسازی اجتماعی گفت: کسی که باید این فیلم را ببیند شخص ریاست قوه قضاییه است.
ایلنا اینستاگرام تهران شیراز 

  

پیش بینی بورس ‌شنبه /بورس در انتظار گزاش‌های مالیدر هفته پایانی اردیبهشت ماه رفته رفته گزارش‌های 12 ماهه شرکت‌ها نیز منتشر خواهد شد. انتشار گزارش‌های مالی می‌تواند انتظارات فعالان بازار را واقعی‌تر کند.
اقتصادنیوز ماه 

  

کاهش قطره چکانی قیمت خودرو در بازار کم مشتریبازار خودرو که چندی است با کمبود خریدار مواجه شده، در اولین هفته بعد از پایان محدودیت ها نیز باز روی مشتری را به خود ندید و قیمت ها نیز به صورت قطره چکانی روند نزولی به خود گرفتند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

ایران به دنبال لغو تمامی تحریم‌ها است، نه تعلیق آنهاتبریز- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه ایران به دنبال لغو تمامی تحریم‌ها است نه تعلیق آنها، گفت: باید مسئولان کشورمان در مذاکرات وین هوشیار باشند.
۵۵ آنلاین ایران تبریز وین 

  

حمله تند مجیدی به وزیر ارتباطات بعد از باخت در دربی 95مجیدی:در هر دو نیمه از پرسپولیس بهتر بودیم/ مسئولیت باخت را گردن می‌گیرم
خانه فوتبال فرهاد مجیدی بهرام رادان ازدواج 

  

ویدئو| مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا به کجا رسید؟مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا در وین اکنون به کجا رسیده است؟
مثلث ایران ایران و آمریکا وین 

  

کاندیداهایی که برنامه‌های خود را به جبهه اصلاحات ایران ارائه دادند/ جلسه گفت‌و‌گو و ارائه برنامه کاندیداها ادامه داردسخنگوی جبهه اصلاحات ایران گفت: تاکنون آقایان مصطفی تاجزاده، محمود صادقی، مسعود پزشکیان، محمد شریعتمداری، محمد صدر، محسن هاشمی، صادق خرازی، عباس آخوندی و مصطفی کواکبیان و همچنین خانم‌ها شهیندخت مولاوردی و زهرا شجاعی برنامه‌های خود را ارائه و به پرسش‌های اعضای مجمع عمومی پاسخ دادند.
ایلنا ایران صادق خرازی عباس آخوندی 

  

مصوبه جدید شورای نگهبان ، نه شرعی است نه حقوقی و سیاسیعباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت:متنی که از سوی شورای نگهبان ابلاغ شد، اتفاق نادری در تاریخ 42 سال پس از انقلاب بود. به نظرم خودشان نیز خوب می‌دانند که این متن واجد اعتبار حقوقی نیست و به هیچ‌وجه الزام‌آور برای وزارت کشور و هیچ مرجع دیگری نیست. در نتیجه برای توجیه آن به نکاتی اشاره کردند که چیزی جز ادعای فوق را ثابت نمی‌کند.
۵۵ آنلاین شورای نگهبان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

بررسی تاثیر ردصلاحیت‌های گسترده داوطلبان شوراها بر رفتار انتخاباتی شهروندانعضو شورای عالی استان‌ها معتقد است با ردصلاحیت‌های گسترده کاندیداهای شوراها و خالی ماندن برخی صندلی‌ها در برخی از شهرها، متاسفانه بخشی از مردم عملا در انتخابات شرکت نمی‌کنند و انگیزه مشارکت شهروندان به طور حتم کاهش خواهد یافت.
ایلنا شوراهای شهر خبرنگار شورای نگهبان 

  

اصرار خودروسازان به افزایش بیشتر قیمت خودروبا وجود تصویب افزایش 10 درصدی قیمت کارخانه‌ای خودرو، ظاهراً خودروسازان به افزایش 9 درصدی قیمت محصولاتشان رضایت نداده و در حال نامه نگاری و رایزنی برای آزادسازی قیمت خودرو هستند.
خودروتک خودروسازان بهره وری افزایش قیمت 

  اخبار داغ
  

خیز چهارم تمام نشده است/ثبت 8 میلیون جریمه کرونایی به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رئیسی شنبه شب در برنامه نگاه یک شبکه یک سیما به ارزیابی بیماری کرونا در کشور پرداخت. معاون بهداشت وزارت بهداشت، در ابتدا با عنوان این مطلب که وضعیت کشور رو به بهبود است، گفت: بعد از درگیری با موج چهارم، روند نزولی شده و اکثر استان‌ها از وضعیت قرمز شده اند اما کوچک‌ترین غفلت می‌تواند ما را دوباره گرفتار کند. وی با اشاره به سه شهر سلماس، پارسیان و قلعه…
مهر وزارت بهداشت خبرنگار شبکه یک سیما 

  

خیز چهارم کرونا تمام نشده است/عوامل خطر در روزهای پیش رو به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رئیسی شنبه شب در برنامه نگاه یک شبکه یک سیما به ارزیابی بیماری کرونا در کشور پرداخت. معاون بهداشت وزارت بهداشت، در ابتدا با عنوان این مطلب که وضعیت کشور رو به بهبود است، گفت: بعد از درگیری با موج چهارم، روند نزولی شده و اکثر استان‌ها از وضعیت قرمز شده اند اما کوچک‌ترین غفلت می‌تواند ما را دوباره گرفتار کند. وی با اشاره به سه شهر سلماس، پارسیان و قلعه…
مهر درمان ویروس وزارت بهداشت 

  

عرف: به دلیل فراگیری کرونا، در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری محدودیت هایی وجود دارد+ فیلمرئیس ستاد انتخابات کشور گفت: به دلیل فراگیری کرونا، در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری محدودیت هایی وجود دارد. منبع: صداوسیما
اقتصادنیوز انتخابات ریاست جمهوری ستاد انتخابات کشور ریاست جمهوری 

  

بحران جدید کرونایی در هند=چوب برای سوزاندن اجساد نایاب شد !هند بیشترین تعداد موارد جدید ابتلای روزانه در جهان و بیش از 4 هزار مرگ و میر ناشی از این ویروس را در روز گزارش می‌کند.
برنا هند ویروس مرگ 

  

تلاطم‌های شدید بورسیک روزنامه حامی دولت تصریح کرد سوء سیاستگذاری دولت، موجب رشد حبابی بورس و سپس سقوط سنگین آن شد.
فردا روزنامه دولت رشد اقتصادی 

  

توصیه بورسی حسین راغفر به دولتبازار بورس با سرمایه‌گذاری‌های مولد و حمایت از تولید می‌تواند رونق بگیرد اما دولت در یک‌سال اخیر، مسیری غیر از این را طی کرد و سهامداران را دچار خسارت کرد.
فردا حسین راغفر دولت سرمایه 

  

توصیه مهم به سهامداران بورس/ عجله نکنیدیک کارشناس بازار سرمایه گفت: با متقارن شدن دامنه نوسان معادلات در نمادهای متوسط و کوچک بازار روان‌تر خواهد شد.
اقتصادنیوز سرمایه 

  

ارائه راهکارهایی برای بهبود وضعیت بورسکانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار طی نامه‌ای به رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی راهکارهایی درمورد برون رفت از شرایط فعلی بازار سرمایه ارائه کرد.
گسترش بورس تهران مجلس شورای اسلامی تورم 

  

آیا واقعا کرونا می‌تواند عامل ایجاد شیار و خطوط در ناخن ها باشد؟ایجاد شیار و خطوط روی ناخن‌ها در بسیاری از بهبودیافتگان کرونا دیده شده است و برخی آن را از عوارض این بیماری می‌دانند، در حالی‌که مطالعات نشان می‌دهد این عارضه منحصر به کووید نیست و می‌تواند پس از هرگونه عفونت ویروسی بروز کند.
برنا 

  

5 علامت اصلی کرونا و مهم تر از جواب تست منفی کرونابا شیوع و همه‌گیری سویه‌های مختلف کرونا تنها راه تشخیص دقیق ابتلا به ویروس انجام تست پی‌سی‌آر است که آن هم با وجود علائم، زمانی مثبت می‌شود که حدود یک هفته از ورود ویروس به بدن گذشته باشد. یعنی ممکن است فرد مبتلا باشد و چون از زمان ورود ویروس و تکثیر آن مدت زمان مشخص نگذشته جواب تست منفی شود.
برنا ویروس 

  

خبر تازه از زمان ورود محموله جدید واکسن کرونا به کشور/ روحانی: واکسن کرونا نزده امروابط عمومی وزارت بهداشت آخرین آمار کرونا در کشور را اعلام کرد.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت روابط عمومی 

  

قیمت سکه، طلا | روند افزایش نرخ ها در بازار ارزبر اساس اعلام صرافی ملی، هر دلار آمریکا امروز به نرخ 22 هزار و 42 تومان و هر یورو 26 هزار و 553 تومان ارزش گذاری شده است.
۵۵ آنلاین قیمت بهار ارز