ایرنا   |  اجتماعی  |  

مردم از خیابان انوری شیراز دارو نخرند

شیراز- ایرنا - مشاور و جانشین سرپرست معاونت غذا و داروی علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه خیابان انوری شیراز حکم همان خیابان ناصر خسرو تهران را دارد بیان کرد: مردم نباید از خیابان انوری شیراز دارو تهیه کنند ، تهیه دارو صرفا باید از طریق داروخانه انجام شود.

مردم از خیابان انوری شیراز دارو نخرند

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر مهدی خسروی شنبه در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: تاکنون بارها با عرضه کنندگان دارو و محصولات دارویی غیرمجاز در این خیابان برخورد شده اما همچنان برخی از سود جویان با بهره گیری از تقاضای مردمی که وجود دارد به روند سوء استفاده ادامه می دهند.وی ادامه داد:عمده داروهای سقط جنین، داروهای مسکن، داروی هورمون و داروهای جنسی در این خیابان به صورت غیر قانونی عرضه می شود.خسروی گفت:عمده بازرسی دانشگاه علوم پزشکی شیراز هم از مغازه های همین خیابان است ، بارها با متخلفان برخورد کرده ایم و با نصب بنر فروشگاه های متخلف را پلمب کرده ایم اما باز راه های دیگری برای ادامه تخلف باز می شود.مشاور و جانشین سرپرست معاونت غذا و داروی علوم پزشکی شیراز راهکار اصلی برخورد با تخلف را آگاهی مردم دانست و افزود: مردم نباید از مغازه و سوپرمارکت ها دارو تهیه کنند، تهیه دارو صرفا باید از طریق داروخانه انجام شود ، متاسفانه برخی از صنوف خیابان انوری در زیر زمین مغازه یا در مکان های کاملا غیر بهداشتی مبادرت به تولید داروهای دست ساز می کنند ، هیچ تضمینی برای سلامت این داروهای دست ساز یا قاچاق وجود ندارد.خسروی اضافه کرد : همه دستگاه های مسئول از جمله نیروی انتظامی، دستگاه قضایی ، سازمان صنعت و معدن و تجارت ، اصناف و سایر دستگاه ها باید همکاری کنند تا عرضه غیر قانونی مکمل ها و داروها در این خیابان متوقف شود.این مقام مسئول همچنین گفت: متاسفانه برخی از عرضه کنندگان داروهای غیر مجاز دراین خیابان راه تخلف را آموخته اند ، آنها شاگردانی تربیت کرده و در مغازه ها می گذارند تا در صورت کشف تخلف به عنوان عرضه کننده دارو آنها را گیر بیندازند ، بارها با این افراد برخورد شده اما باز هم روند تخلف در شکلی جدید نمود یافته است.مشاور و جانشین سرپرست معاونت غذا و داروی علوم پزشکی شیراز افزود: در بازرسی های ضربتی 40 مغازه دراین خیابان بسته شد اما با رفع تخلف باز هم شاهد عرضه محصولات غیر مجاز هستیم ، برخی افراد در شهر صدرای شیراز قصد ایجاد انوری 2 را داشتند که با هوشیاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز مغازه های این افراد کلا جمع شد.وی اضافه کرد : سود سرشار عرضه داروهای غیر مجاز و وجود تقاضا در بازار باعث شده است که روند تخلف در بین برخی از اصناف خیابان انوری ادامه یابد ، کاهش تقاضای مردمی کلید اصلی توقف این نوع تخلفات است و مردم دراین زمینه باید با هوشیاری بیشتر عمل کنند.خسروی با بیان اینکه عرضه برخی از داروها در مجاری غیر قانونی 30 برابر بیشتر از عرضه آن در داروخانه ها سود آوری دارد گفت: متخلفان به راحتی از سر این سود سرشار نمی گذرند ، متاسفانه متخلفان در این خیابان داروی دست ساز غیر مجاز را به صورت زیر زمینی تامین می کنند و به مشتری می دهند.6113 /1876

شیراز داروخانه دارو   اخبار برگزیده
  

بحران اخیر حقایق مهمی را آشکار کرد. شاید مهمترین واقعیت این باشد که آمریکا ضامن امنیت نیست و دولت ترامپ تصورات واضح و منسجمی در مورد امنیت منطقه ندارد و نمی تواند گزینه جنگ را تحمل کند.
نامه نیوز ایران ایران و آمریکا سوئیس 

  

جدیدترین قیمت برخی خودروهای پرتقاضا در بازاردر بازار خودرو قیمت پراید 111 که مدت ها بالای 50 میلیون تومان بود سرانجام به زیر این مرز روانی سقوط کرد. در بازار خودرو اکثر محصولات با روند نزولی مواجه شده اند. حذف قیمت از سایت های خرید و فروش و کاهش تقاضا 2 عامل اصلی کاهش قیمت خودرو در روزهای اخیر بوده است.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

بزرگترین خیانت به تاریخ و ملت ایران از دید رئیس جمهوررییس جمهور در نشست با جمعی از اصحاب رسانه گفت که وحدت فکر و اعتماد به یکدیگر از ملزومات اصلی پیروزی در جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران اسلامی است.
مثلث بهزیستی حسن روحانی مجلس شورای اسلامی 

  

​قیمت روغن موتور داخلی و خارجی سر به فلک کشید! +جزئیات​اقتصاد نیوز:شاید اگر در هفته‌های اخیر برای تعویض روغن موتور مراجعه کرده باشید متوجه یک موضوع عجیب شده باشید که یا به طور کلی بعضی از برندهای ایرانی و خارجی وجود ندارند و خبری از محصولاتشان نیست و یا اینکه حداقل با 50 درصد قیمت بالاتر نسبت به قبل به فروش می‌رسند که طبیعتا هزینه‌هایتان را به شدت بالا برده است.
اقتصادنیوز قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

افزایش حقوق معلمان جدید به کجا رسید؟رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی از مذاکره با رئیس سازمان اداری و استخدامی برای افزایش حقوق دانشجومعلمان خبر داد که او هم معتقد بود حداقل حقوق دانشجومعلمان یک‌میلیون و 563هزار تومان است.
خودروتک رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی سازمان امور اداری و استخدامی 

  

پاسخ صریح به فرستادگان امریکا برای مذاکرهایران پاسخ خود به سفرهای پیدا و پنهان مقام‌های کشورهای مختلف برای کاهش تنش‌ بین واشنگتن و تهران را اعلام کرد.
مثلث ایران روزنامه ایران دونالد ترامپ 

  

راغفر اظهار داشت: در این سی سال اخیر هر موقع اقتصاد ایران با بحران روبه‌رو شد، بانک جهانی و صندوق بین المللی پول اطلاعیه داده‌اند که اقتصاد ایران در مسیر صحیح و سالمی است یا این نهادها همیشه از افراد خود در در درون سیستم حمایت کرده‌اند. بطوریکه در زمان آقای احمدی نژاد رییس بانک جهانی گفته بود الگوی ایران در موضوع یارانه‌ها را باید جهانی کرد یعنی وقاحت در حد اعلا.
نامه نیوز حسین راغفر دلار اتاق بازرگانی 

  

کاهش قیمت خودرو ادامه داردعضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است کاهش قیمت ارز در روزهای اخیر و برخورد با دلالان فضای مجازی باعث کاهش قیمت خودرو شد.
خودروتک قیمت ارز قیمت خودرو 

  

رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی گفت که گمان نمی‌کند ایران خواستار جنگ باشد و آنها قطعا خواستار جنگ با آمریکا نیستند.
نامه نیوز دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

جزییات جدید از تلاش چند کشور برای میانجیگری میان ایران و آمریکا/ بن علوی توضیح دادوزیر خارجه عمان بر تلاش با طرف‌های دیگر برای آرام‌سازی تنش در منطقه میان آمریکا و ایران تاکید کرد.
مثلث ایران ایران و آمریکا رئیس جمهور 

  اخبار داغ
  

ارزان‌ترین بنزین در کدام کشور است؟اقتصادنیوز: ونزوئلا و سودان ارزان‌ترین بنزین و هنگ‌کنگ گران‌ترین بنزین را در دنیا عرضه می‌کنند.
اقتصادنیوز بنزین درآمد استرالیا 

  

منابع مالی کافی برای مبارزه با ملخ‌ها تامین نشده است علی اکبری عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز(یکشنبه 5 خرداد ماه) کمیسیون، گفت: اولین دستور کار نشست امروز در خصوص بررسی زوال مرکبات کشور بود، متاسفانه ریزش برگ و از دست دادن محصول برخی از درختان و مرکبات در سطح کشور آغاز شده است. نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان…
خانه‌ملت مرکبات کشاورزی مجلس شورای اسلامی 

  

2 راهکار ساده و ارزان برای بهبود کیفیت سیستم صوتی خودرووقتی از انواع آپشن خودرو صحبت می‌کنیم؛ داشتن یک سیستم مولتی مدیای با کیفیت برای دریافت بهترین کیفیت سیستم صوتی از موارد مهمی است که علاقمندان زیادی بخصوص در میان جوانان دارد.
خودروتک جوانان خودرو موسیقی 

  

نماینده ادوار مجلس با تأکید بر اینکه روحانی در مقایسه با تمامی رؤسای جمهور گذشته از اختیارات بیشتری برخوردار بوده است، گفت: اختیارات رئیس‌جمهور در مذاکرات خارجی بی‌سابقه بوده است.
نامه نیوز حسن روحانی ارز نرخ ارز 

  

رئیس سازمان پدافند غیر عامل گفت:اگر این اراده در کشور بوجود بیاید که دلار امریکایی توسط مردم در خیابان به آتش کشیده شود و تمرکز برای بالا بردن ارزش پول ملی کشور ایجاد شود می‌تواند یک حمله تمام عیار به نقطه ضعف دشمن باشد.
نامه نیوز درخت دلار جمهوری اسلامی ایران 

  

ادعادی کشف مقادیری طلا و ارز از دفتر «زنگنه» تکذیب شد/ دلسوزان نظام در جهت مقابله با دسیسه‌های دشمن خارجی کوشا باشندوزارت اطلاعات درباره مطالب مطرح شده در برخی رسانه‌ها و تریبون‌ها در خصوص کشف تخلفات مالی در دفتر وزیر نفت اطلاعیه‌ای منتشر کرد.
ایلنا وزارت اطلاعات وزارت نفت جمهوری اسلامی 

  

جزییات پیش ثبت‌نام ورود به بازار متشکل ارزیکانون صرافان ایرانیان طی نامه‌ای شرایط و مدارک لازم برای پیش ثبت‌نام جهت ورود به بازار متشکل ارزی را به صرافان اعلام کرد.
ایلنا روزنامه شناسنامه شورای پول و اعتبار