ایرنا   |  اجتماعی  |  

مردم از خیابان انوری شیراز دارو نخرند

شیراز- ایرنا - مشاور و جانشین سرپرست معاونت غذا و داروی علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه خیابان انوری شیراز حکم همان خیابان ناصر خسرو تهران را دارد بیان کرد: مردم نباید از خیابان انوری شیراز دارو تهیه کنند ، تهیه دارو صرفا باید از طریق داروخانه انجام شود.

مردم از خیابان انوری شیراز دارو نخرند

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر مهدی خسروی شنبه در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: تاکنون بارها با عرضه کنندگان دارو و محصولات دارویی غیرمجاز در این خیابان برخورد شده اما همچنان برخی از سود جویان با بهره گیری از تقاضای مردمی که وجود دارد به روند سوء استفاده ادامه می دهند.وی ادامه داد:عمده داروهای سقط جنین، داروهای مسکن، داروی هورمون و داروهای جنسی در این خیابان به صورت غیر قانونی عرضه می شود.خسروی گفت:عمده بازرسی دانشگاه علوم پزشکی شیراز هم از مغازه های همین خیابان است ، بارها با متخلفان برخورد کرده ایم و با نصب بنر فروشگاه های متخلف را پلمب کرده ایم اما باز راه های دیگری برای ادامه تخلف باز می شود.مشاور و جانشین سرپرست معاونت غذا و داروی علوم پزشکی شیراز راهکار اصلی برخورد با تخلف را آگاهی مردم دانست و افزود: مردم نباید از مغازه و سوپرمارکت ها دارو تهیه کنند، تهیه دارو صرفا باید از طریق داروخانه انجام شود ، متاسفانه برخی از صنوف خیابان انوری در زیر زمین مغازه یا در مکان های کاملا غیر بهداشتی مبادرت به تولید داروهای دست ساز می کنند ، هیچ تضمینی برای سلامت این داروهای دست ساز یا قاچاق وجود ندارد.خسروی اضافه کرد : همه دستگاه های مسئول از جمله نیروی انتظامی، دستگاه قضایی ، سازمان صنعت و معدن و تجارت ، اصناف و سایر دستگاه ها باید همکاری کنند تا عرضه غیر قانونی مکمل ها و داروها در این خیابان متوقف شود.این مقام مسئول همچنین گفت: متاسفانه برخی از عرضه کنندگان داروهای غیر مجاز دراین خیابان راه تخلف را آموخته اند ، آنها شاگردانی تربیت کرده و در مغازه ها می گذارند تا در صورت کشف تخلف به عنوان عرضه کننده دارو آنها را گیر بیندازند ، بارها با این افراد برخورد شده اما باز هم روند تخلف در شکلی جدید نمود یافته است.مشاور و جانشین سرپرست معاونت غذا و داروی علوم پزشکی شیراز افزود: در بازرسی های ضربتی 40 مغازه دراین خیابان بسته شد اما با رفع تخلف باز هم شاهد عرضه محصولات غیر مجاز هستیم ، برخی افراد در شهر صدرای شیراز قصد ایجاد انوری 2 را داشتند که با هوشیاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز مغازه های این افراد کلا جمع شد.وی اضافه کرد : سود سرشار عرضه داروهای غیر مجاز و وجود تقاضا در بازار باعث شده است که روند تخلف در بین برخی از اصناف خیابان انوری ادامه یابد ، کاهش تقاضای مردمی کلید اصلی توقف این نوع تخلفات است و مردم دراین زمینه باید با هوشیاری بیشتر عمل کنند.خسروی با بیان اینکه عرضه برخی از داروها در مجاری غیر قانونی 30 برابر بیشتر از عرضه آن در داروخانه ها سود آوری دارد گفت: متخلفان به راحتی از سر این سود سرشار نمی گذرند ، متاسفانه متخلفان در این خیابان داروی دست ساز غیر مجاز را به صورت زیر زمینی تامین می کنند و به مشتری می دهند.6113 /1876

شیراز داروخانه دارو   اخبار برگزیده
  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودروهای داخلی مشخص شدند / دی 1397شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، جدیدترین گزارش خود از میزان کیفیت خودروهای تولیدی در کشور را منتشر کرد که به بررسی آن می‌پردازیم.
خودروتک خودرو تولید پژو 

  

برای خرید خودرو فعلا دست نگه داریدیک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتاً باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

صعود دسته جمعی قیمت خودروهای داخلی / پراید به 45 میلیون رسید!گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند صعودی قیمت‌‌ها دارد به نحوی که قیمت انواع خودروهای داخلی تا 13 میلیون تومان گران شده است.
خودروتک قیمت کاهش قیمت ها خودرو 

  

تابلو قیمت خودروهای داخلی قرمز شدبازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 24 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

شاگردان سیمئونه به یک پیروزی ارزشمند خانگی دست یافتند.
نود مادرید 

  

قیمت انواع تلویزیون ارزان قیمت در بازارآنچه در زیر می‌آید جدول قیمت انواع تلویزیون‌های زیر 4میلیون تومان در سطح بازار تهران است.
خبرفوری قیمت تلویزیون بازار تهران 

  

اورامانات به اندازه چندین چاه نفت ارزش ثروت آفرینی داردکرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه اعلام کرد: به گواهی و اذعان کارشناسان حوزه گردشگری، منطقه اورامانات با طبیعت چشم نواز و کم‌ نظیر خود به اندازه چندین چاه نفت ارزش ثروت آفرینی برای مردم منطقه دارد.
ایرنا نفت ثروت کرمانشاه 

  

مبارزه‌ای از جنس نویسندگی و کتابخبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به مناسبت سالروز درگذشت عالم ربانی مصطفی زمانی نجف‌آبادی، مبارزات سیاسی، فعالیت‌های فرهنگی و تالیفات وی را مرور کرده است.
ایبنا ایران ازدواج نماز 

  

نرخ تورم 23.5 درصد افزایش یافت / رشد 64درصدی تورم خوراکی‌هانرخ تورم دوازده ماهه منتهی به بهمن ماه 23.5 درصد و تورم قیمتی گروه خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات
خبرفوری تورم افزایش قیمت ماه 

  

جدیدترین قیمت‌ها از بازار ارز، طلا و سکهامروز در بازار طلا و سکه قیمت‌ها به روند افزایشی خود ادامه دادند و در بازار ارز نیز افزایش حدود 200
خبرفوری قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

کنایه "باربد بابایی" به تورم و گرانی+فیلماین مجری تلویزیونی در برنامه تب تاب به انتقاد از گرانی ها پرداخت و گفت: داریم دنبال دوربین مخفی می‌گ
خبرفوری تورم دوربین گرانی 

  

تحولات امروز بازار سکه و ارز ؛ خیز سکه برای کانال جدیددر نخستین روز اسفندماه بازار طلا و ارز تهران با جهش نرخ‌های بازگشایی آغاز به کار کرد و در ادامه نرخ‌ها تمایل چندانی برای رشد بیشتر نشان ندادند. البته سکه به دلیل حباب سیال، به رشد خود ادامه داد و تا مرز 4.7 میلیون تومان بالا رفت. دلار وارد نیمه بالای کانال 12هزار تومان شد و طلای آبشده در نیمه بالای کانال 1.8 میلیونی جابه‌جا شد.
خودروتک بازار طلا و ارز سکه و طلا یورو 

  

عرضه ارز در سامانه نیما افزایشی شدطی سه روز هفته جاری، بیش از 275 میلیون یورو توسط صادرکنندگان و بانک مرکزی برای تأمین ارز ثبت سفارش‌ه
خبرفوری ارز یورو واردات