گسترش   |  ورزشی  |  

بمب دربی باز استقلال خنثی شد

مهدی رحمتی با درک شرایط کنونی به نزدیکان خود گفته فعلاً دوست ندارد مربیگری را در باشگاه استقلال ادامه دهد.

بمب دربی باز استقلال خنثی شد

قهرمانی ساپینتو در جام حذفی جایگاه او در میان هواداران استقلال را محکم‌تر خواهد کرد و متعاقباً تصمیم‌گیران آینده استقلال نیز متفق‌القول او را شایسته تداوم حضور روی نیمکت استقلال خواهند دانست و شکی برای تمدید قرارداد او به وجود نخواهد آمد، اما روی دیگر ماجرا را هم باید در نظر داشت و اینطور نیست که حضور این مربی در استقلال فصل بعد تنها وابسته به این مسائل باشد.

ریکاردو ساپینتو یک فصل را با استقلال سپری کرده و با ریز مشکلاتی که در طول یک دوره حضور در لیگ برتر برایش ایجاد خواهد شد، آشنایی کامل دارد. اینکه او تا به امروز برخی مشکلات را تا حدی تحمل کرده و تبدیل به چهره غیرتمند نیمکت استقلال شده و هواداران این باشگاه نیز او را به دلیل پایداری‌اش مورد ستایش قرار می‌دهند، شاید دیگر کاربردی برای فصل بعد نداشته باشد و سرمربی آبی‌ها سیاست و رویه دیگری را در پیش بگیرد.

طی روزهای گذشته نقل قول‌هایی به شکل مستقیم یا غیر مستقیم از زبان سرمربی آبی‌ها منتشر شده که نشان می‌دهد مرد پرتغالی نسبت به ادامه فعالیت خود در باشگاه استقلال تا حدی بیمناک و نگران است و قطعاً شروطی را برای ادامه کار در نظر خواهد گرفت.

شروطی که محیط کاری او را در باشگاه استقلال امن‌تر خواهد کرد. مواردی همچون پرداخت‌های به موقع و بدقولی نکردن مدیران و حفظ ستاره‌ها و یا اسکان در یک آپارتمان از جمله مواردی است که گفته می‌شود ساپینتو روی آن تأکید ویژه دارد که البته مسائل پیش پا افتاده‌ای است و باشگاه استقلال به طور معمول نیز باید این موارد را رعایت کند تا زیرمجموعه‌اش دچار مشکل نشود.

در واقع تأمین زیرساخت‌های ایجاد یک تیم با ثبات مسأله مهمی است که ذهن سرمربی استقلال را درگیر خود کرده و هیچ بعید نیست که اگر استقلال جام قهرمانی را با ساپینتو به چنگ آورد و او به لحاظ فنی نیز مورد تأیید تصمیم‌گیران قرار بگیرد و دیگر جای هیچ شبهه‌ای باقی نماند، بازهم برای ماندن در استقلال دچار تردید شود و با وجود خواست هواداران و حتی تصمیم‌گیران در باشگاه استقلال باز هم نسبت به ادامه حضور خود در این باشگاه دودل شود.

اینکه ساپینتو بعد از قهرمانی در جام حذفی با پیشنهادهایی از تیم‌های خارجی مواجه شود نیز مسأله مهمی است و ممکن است دیگر تیم‌های خارجی شرایطی را برای این مربی فراهم آورند که او برای رفتن از این باشگاه ترغیب شود که مدیران باشگاه استقلال باید از همین حالا به فکر چنین روزهایی باشند و اجازه ندهند که ساپینتو از این باشگاه جدا شود.

بی شبهه جدایی ساپینتویی که قهرمان جام حذفی شده برای تصمیم‌گیران باشگاه گران تمام خواهد شد و هواداران این باشگاه بشدت از تصمیمی که در قبال این مربی گرفته شده انتقاد خواهند کرد و این موضوع را ارتباط خواهند داد به دست‌های پشت پرده‌ای که قصد دارند به تیم‌شان آسیب برسانند. ساپینتو به حدی محبوب شده که حتی اگر قهرمان هم نشود، باز هم مورد حمایت قرار می‌گیرد و فراهم کردن شرایط لازم برای تداوم همکاری این مربی از الزامات مدیران این باشگاه است.

اگر موضوع ساپینتو در هفته‌های آتی پیچیده شود، مدیران باشگاه استقلال برای انتخاب سرمربی با مشکل مواجه خواهند شد، به این دلیل که گزینه‌ای همچون مهدی رحمتی که نامش در یک ماه اخیر بارها به عنوان یک گزینه جدی برای جانشینی ساپینتو مطرح شده، ذاتاً علاقه‌ای به حضور در استقلال در این برهه ندارد. مهدی رحمتی با درک شرایط کنونی به نزدیکان خود گفته فعلاً دوست ندارد مربیگری را در باشگاه استقلال ادامه دهد و برای قبول چنین پست مهمی قطعاً تمام مسائل را مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهد داد و بی گدار به آب نخواهد زد. البته رحمتی در برنامه بلندمدت خود در مربیگری به حضور در استقلال نیز می‌اندیشد و اما به طور قطع او در اوضاع کنونی جای ساپینتو را تحت هیچ شرایطی نخواهد گرفت و به مربیگری در دیگر تیم‌ها ادامه خواهد داد.

به همین دلیل مدیران استقلال باید به سرعت درباره نیمکت استقلال فکری بیندیشند و اجازه ندهند که زمان به ضرر این باشگاه تمام شود و روزی برسد که نه ساپینتو خیال بازگشت داشته باشد و نه گزینه‌های داخلی مربیگری در این باشگاه را قبول کنند.

منبع: ایران ورزشی

دربی باشگاه استقلال استقلال   اخبار برگزیده
  

ظریف: انتخاب کردیم آنان را که در پی کاستن از خسارات بودند را «سازشکار» و حتی «خائن» بنامیموزیر امور خارجه پیشین کشورمان با انتشار یادداشتی علت و چرایی استفاده خود از عبارت «خودمان انتخاب کردیم» که چندسال قبل از سوی او مطرح شد و مورد انتقادات فراوان قرار گرفت را تشریح کرد.
مثلث محمدجواد ظریف اینستاگرام ایران 

  

محسن رضایی: نیازمند اجرای طرح‌های دراز مدت در زمینه آب هستیممعاون اقتصادی رئیس جمهور تنش آبی را یکی از مشکلات کشور و بالتبع استان سمنان دانست و گفت: نیازمند اجرای طرح‌های دراز مدت در زمینه آب هستیم.
فردا محسن رضایی رئیس جمهور ایران 

  

نقش سازنده ‎ایران در عرصه بین‌المللی به نفع چندجانبه‌گرایی افزایش خواهد یافتسخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد:نقش سازنده ‎ایران در عرصه بین‌المللی به نفع چندجانبه گرائی افزایش خواهد یافت.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران وزارت خارجه 

  

ائتلاف‌های جدید منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در حال شکل‌گیری است/ عربستان، امارات و قطر جزو متقاضیان اقدام اشتراکیفرمانده نیروی دریایی ارتش از شکل‌گیری ائتلاف‌های جدید منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای خبر داد و گفت: ائتلاف مشترک نیروی دریایی ایران با کشورهای منطقه از جمله عربستان و امارات به زودی شکل می‌گیرد.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران رزمایش 

  

بمب خبری در فوتبال ایران/ بیرانوند با رونالدو هم‌تیمی می‌شود؟علیرضا بیرانوند مرد شماره یک تیم ملی و پرسپولیس مورد توجه دو باشگاه عربستانی قرار گرفته است.
خانه فوتبال تیم ملی فوتبال ایران فوتبال ایران 

  

مکاتبه مالیاتی دولت با شورای نگهبان و مجمع تشخیصوزیر اقتصاد گفت: با شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام برای به ثمر رسیدن لایحه مالیات بر سوداگری مکاتبه کردیم و امیدواریم که هرچه زودتر این قوانین به نتیجه برسد.
ایلنا دولت شورای نگهبان بازار کار 

  

دربی؛آخرین حضور ساپینتو در استقلال|تمدید فقط با قهرمانیبازی آخر ریکاردو روی نیمکت استقلال! شاید ... با قرارداد یا بدون قرارداد، ساپینتو پنج شنبه می رود
خانه فوتبال دربی ایران خودرو خودرو 

  

رئیس قوه قضائیه دستور داد؛ دستگاه‌های اطلاعاتی عناصر ضدانقلاب را شناسایی و معرفی کنندرئیس قوه قضائیه گفت: امروز در برخی از این ناهنجاری‌ها، دست دشمن برای ضربه زدن به نظام آشکار است؛ بر همین اساس دستگاه‌های اطلاعاتی ما باید این جریانات سازمان‌یافته را که با عناصر ضدانقلاب مرتبط هستند، شناسایی و معرفی کنند.
مثلث قوه قضاییه اینستاگرام تورم 

  

خبر خوش به خریداران خودرو | قیمت خودروهای داخلی اعلام شدامروز هشتم خرداد ماه 1402، قیمت خودرو طبق معمول روزهای گذشته به روند نزولی خود ادامه داد. با این حال تعداد محدودی از محصولات اندکی افزایش قیمت را تجربه کردند.
مثلث بهاره رهنما خودرو بازار خودرو 

  

موافقت‌نامه مطالعه و همکاری میدان مشترک هنگام بین ایران و عمان امضا شدایران و عمان موافقت‌نامه‌ای با موضوع مطالعه و همکاری میدان مشترک هنگام امضا کردند.
ایلنا جمهوری اسلامی ایران وزارت نفت جمهوری اسلامی 

  

دلیل تعطیلی شرکت داروگر | جلسه اضطراری برای حل مشکل کارگرانمدیرعامل داروگر به بهانه مسائل مالیاتی تعداد زیادی از کارگران را بیکار و بخش هایی از کارخانه را پلمب کرده است.
فردا بخش خصوصی استثنایی کارگر 

  

هشدار نماینده مجلس نسبت به حذف ارز 28500 تومانی/ دوباره شوک قیمتی وارد می‌شودعضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: معتقدم دولت نباید به این شکل با ارز بازی می‌کرد اما اگر حالا بخواهد ارز ترجیحی را قطع کند باید منتظر جهش قیمتی هم باشد.
ایلنا ارز نرخ ارز پتروشیمی 

  

اولویت فصل نقل و انتقالات پرسپولیس مشخص شدمسیر پرسپولیس در نقل‌وانتقالات تابستانی مشخص شد
خانه فوتبال باشگاه پرسپولیس پرسپولیس فوتبال 

  

کمیته استیناف، مدرک جدیدی از باشگاه‌ها نمی‌گیردسازوکار معرفی تیم‌ها به AFC/ کمیته استیناف، مدرک جدیدی از باشگاه‌ها نمی‌گیرد
خانه فوتبال باشگاه پرسپولیس فوتبال کنفدراسیون فوتبال آسیا 

  

صحرایی به مجلس رفت«رضامراد صحرایی» که شامگاه 31 اردیبهشت به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به مجلس معرفی شد، امروز - دوشنبه - برای تعامل با نمایندگان و تشریح برنامه های خود در کمیسیون‌های تخصصی به مجلس شورای اسلامی رفت.
فردا مجلس شورای اسلامی وزارت آموزش و پرورش آموزش 

  اخبار داغ
  

سخنگوی دولت با اشاره به مشکلات فراوان اقتصادی در زمان پهلوی گفت: رژیم پهلوی خود را ژاندارم منطقه می دانست ولی با کوچکترین حمله نظامی بدون مقاومت کشور را به دشمن واگذار می کرد .
اقتصادنیوز خودرو سخنگوی دولت دولت 

  

اقتصادنیوز: میانگین ارزش معاملات خرد سهام در خرداد ماه نسبت به ماه پیشین کاهش شدیدی داشته است.
اقتصادنیوز سهام ماه 

  

جدیدترین آمار کرونا | آمار جان باختگان کرونا امروزمرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: طی 24 ساعت گذشته، یک فرد به کووید19 جان خود را از دست داد و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به 146 هزار و 268 رسید.
فردا روابط عمومی ایران خودرو وزارت بهداشت 

  

16 مبتلا و یک فوتی؛ جدیدترین آمار کرونا در ایرانمرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت آخرین وضعیت کرونا در کشور را اعلام کرد.
ایلنا وزارت بهداشت روابط عمومی ایران 

  

وزارت بهداشت، از فوت یک نفر بر اثر ابتلا به کرونا در شبانه روز گذشته خبر داد.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت 

  

پیش‌بینی متفاوت از آینده بازار طلا و سکه | کاهش 3.5 میلیون تومانی قیمت سکهرییس اتحادیه طلا و جواهر درباره روند قیمت طلا و سکه در روزهای آینده می‌گوید: به اعتقاد من در روزهای آینده افزایش قیمتی در بازار نداریم و کاهش قیمت‌ها نیز در حدود یک تا 3 درصد خواهد بود.
فردا ایران خودرو خودرو پول 

  

دو و میدانی بین المللی بورسا - ترکیه؛ فصیحی قهرمان رقابت های ماده 100 متر شدفرزانه فصیحی قهرمان دوهای سرعت دو و میدانی بانوان کشورمان در جریان برگزاری رقابت‌های بین المللی دو و میدانی بورسا ترکیه موفق شد در جایگاه نخست رقابت ماده 100 این مسابقات قرار گیرد.
ایلنا دوومیدانی ترکیه 

  

آنچه باید درباره تغییر ساعت کاری ادارات بدانید؛ بانک‌ها و بورس‌ها چه زمانی آغاز بکار می‌کنند؟ساعت کاری ادارات دولتی و دستگاه‌های اجرایی در تهران بار دیگر تغییر کرد. این تغییر از سه‌شنبه 16 خرداد اعمال می‌شود. اما بانک‌ها و بورس چه زمانی فعالیت خود را آغاز می‌کنند. تکلیف حمل‌ونقل عمومی چه می‌شود؟
اعتماد بانک تهران 

  

قیمت خودرو کوییک سقوط کرد! | کوییک صفر به 268 میلیون رسیدبرای اطلاع از قیمت خودرو کوییک در بازار در ادامه این خبر باما همراه باشید.
۵۵ آنلاین قیمت خودرو ماه 

  

اقتصادنیوز: در این گزارش به بررسی تحولات بازار طلا و سکه در نیمه اول خرداد 1402 پرداخته شده است.
اقتصادنیوز قیمت 

  

قیمت دلار 14 خرداد 1402 | قیمت روز دلار و نرخ ارز امروز یکشنبه 1402/3/14قیمت هر دلار آمریکا در روز یکشنبه 1402/3/14 در بازار آزاد 50 هزار و 650 تومان تعیین شده و به فروش می رسد.
خانه فوتبال قیمت دلار دلار آمریکا 

  

اعطای بورس تحصیلی دولت مالزی در مقطع کارشناسی ارشددولت مالزی در رشته‌های تحصیلی متنوع در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد بورس تحصیلی عطا می‌کند.
ایلنا دولت مالزی جمهوری اسلامی ایران