تعدد دستگاه‌های مرتبط با آموزش فنی و حرفه‌ای مشکل‌ساز شده‌اند/تاخیر در تشکیل شورای هماهنگی دستگاه‌ها

داود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه حدود یک سال پیش قانون "نظام جامع آموزش وتربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی" با هدف هماهنگی دستگاه‌های مرتبط با آموزش‌های فنی و حرفه‌ای زیرنظر معاون اول ریاست جمهوری تشکیل شد، گفت: قرار بود محل تشکیل دبیرخانه این شورا در وزارتخانه کار باشد اما باوجود گذشت نزدیک به یک سال هنوز خروجی و اقدامی ازسوی این شورا دیده…

تعدد دستگاه‌های مرتبط با آموزش فنی و حرفه‌ای مشکل‌ساز شده‌اند/تاخیر در تشکیل شورای هماهنگی دستگاه‌ها

داود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه حدود یک سال پیش قانون "نظام جامع آموزش وتربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی" با هدف هماهنگی دستگاه‌های مرتبط با آموزش‌های فنی و حرفه‌ای زیرنظر معاون اول ریاست جمهوری تشکیل شد، گفت: قرار بود محل تشکیل دبیرخانه این شورا در وزارتخانه کار باشد اما باوجود گذشت نزدیک به یک سال هنوز خروجی و اقدامی ازسوی این شورا دیده نشده است.

تقسیم کار، مشخص شدن نیازها، جهت دادن امور و... ازجمله اقدامات مفید شورای هماهنگی دستگاه آموزش مهارت فنی خواهد بود این درحالی است که تعدد دستگاه‌های مرتبط با فنی و حرفه‌ای مشکلاتی ایجاد کرده است.

تعدد دستگاه‌های مرتبط با فنی و حرفه‌ای مشکلاتی ایجاد کرده است  

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این شورا باید با حضور روئسای وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علوم، تحقیقات و فناوری و دیگر دستگاه‌های مرتبط با آموزش‌های فنی تشکیل جلسه دهند تا هماهنگی‌های لازم میان دستگاه صورت گرفته و از موازی‌کاری پرهیز شود، افزود: تقسیم کار، مشخص شدن نیازها، جهت دادن امور، بررسی نیازها و... ازجمله اقدامات مفید این شورا خواهد بود این درحالی است که تعدد دستگاه‌های مرتبط با فنی و حرفه‌ای مشکلاتی ایجاد کرده است.  

تنها 15درصد دانشجویان دانشگاه علمی و کاربردی هستند

وی با بیان اینکه کمیسیون آموزش و تحقیقات در یک سال گذشته چندین بار به دلیل تاخیر در تشکیل شوراء به دستگاه‌های مربوطه تذکر داده است و انتقادهایی نسبت به کم کاری آن‌ها دارد، ادامه داد: دانشگاه‌های علمی کاربردی نیز با هدف مهارت‌آموزی تاسیس شده‌اند اما متاسفانه در طول زمان از فلسفه و هدف اصلی خود دور شده‌اند تا جایی که تنها 15درصد دانشجویان آن‌ها فنی هستند در حالی که باید بیش از 30درصد دانشجویان فنی باشند.

هدف قانون "نظام جامع آموزش فنی، حرفه‌ای؛ جلوگیری از موازی‌کاری در مهارت‎آموزی

محمدی با بیان اینکه قانون بسیار مترقی و پیشرفته "نظام جامع آموزش وتربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی" با هدف جلوگیری از موازی‌کاری در مهارت‎آموزی تصویب شد، توضیح داد: هرچند براساس قانون مذکور شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی، بدون ایجاد تشکیلاتی جدید با نقش سیاستگذاری، برنامه‌ریزی کلان، تنظیم‌گری، تضمین کیفیت، طراحی و نظارت در اجرای نظام صلاحیت حرفه‌ای و نظارت بر آموزش فنی باید تشکیل شود اما متاسفانه با گذشت 10 ماه از تصویب این قانون هنوز تشکیل جلسه نداده است.

تاخیر در تشکیل شورای هماهنگی دستگاه‌های مرتبط با آموزش‌های فنی و حرفه‌ای

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: براساس قانون دبیرخانه باید ظرف 6 ماه تشکیل شود که پیشنهاد کمیسیون استقرار دبیرخانه در سازمان فنی و حرفه‌ای بود چراکه ارگان‌های متولی آموزش‎های فنی و حرفه‌ای به دنبال مدرک‌گرایی هستند و تنها سازمانی که به مهارت‌آموزی اهمیت داده سازمان فنی و حرفه‌ای است./

پایان پیام

آموزش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مجلس شورای اسلامی   اخبار برگزیده
  

70 درصد پرونده های کلاهبرداری از طریق دستگاه های خودپرداز استرئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: 70 درصد پرونده های کلاهبرداری در حال رسیدگی در پلیس آگاهی مربوط به کلاهبرداری از طریق کشاندن افراد به پای دستگاه خودپرداز به بهانه واریز پول به حساب بانکی مالباختگان می باشد و این موضوع در حال افزایش است.
برنا کلاهبرداری پلیس پلیس آگاهی 

  

"ژنرال احمد العسیری" مشاور وقت محمد بن سلمان ، در ماه مارس سال گذشته میلادی در نشستی در ریاض، حضور داشته است. موضوع این نشست که با حضور چند تاجر لابی کننده برای دولت سعودی بوده، امکان استفاده از شرکت‌های خصوصی برای ترور مقامات ارشد ایرانی از جمله "قاسم سلیمانی"، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بوده است.
برنا ایران ریاض انقلاب اسلامی ایران 

  

پیام جالب کاپیتان پرسپولیس به هواداران+عکسسیدجلال حسینی بعد از اتمام بازی فینال لیگ قهرمانان پیامی در صفحه شخصی خود منتشر کرد.
برنا پرسپولیس عکس بازی 

  

تردید نکنید شما قهرمان آسیا هستید/ برانکو مربی باشخصیتی استوزیر ورزش و جوانان در جمع بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس از برانکو به عنوان مربی باشخصیت در ایران و‌ منطقه نام برد.
برنا آسیا برانکو ورزش 

  

پروین، جام قهرمانی را روی سکو قرار می‌دهداسطوره تاریخ فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس، جام قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا را روی سکو می‌ برد.
برنا علی پروین ایران زمین 

  

آخرین وضعیت مصدومیت این ستاره پرسپولیس برای بازی با کاشیما+ عکسآخرین وضعیت مصدومیت امید عالیشاه برای بازی با کاشیما آنتلرز تا ساعاتی دیگر مشخص می شود.
برنا ستاره پرسپولیس بازی 

  

دوباره زلزله ؛ دوباره تازه آباد کرمانشاهزلزله ای به بزرگی 4.4 دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت 2 دقیقه و هشت ثانیه بامداد سه شنبه تازه آباد مرکز شهرستان ثلاث باباجانی در استان کرمانشاه را لرزاند.
برنا زلزله کرمانشاه استان کرمانشاه 

  

تمام ظرفیت بلیت بازی با کاشیما، امروز عرضه می‌شودتمام ظرفیت بلیت فروشی بازی پرسپولیس – کاشیما امروز دوشنبه عرضه و از طریق سامانه اینترنتی Gishe3.com به فروش خواهد رسید.
برنا بازی باشگاه پرسپولیس پرسپولیس 

  

راز جنایت رودخانه نوخاله کشف شداز توطئه خونین یک زن که در اقدامی هولناک با همدستی مردی بیگانه، شوهرش را به قتل رسانده بود، فاش شد.
برنا جنایت قتل پلیس 

  

تبلیغات عجیب مجری شبکه یکعلی ضیا در یک مراسم تبلیغاتی برای خرید زمین در آلانیای ترکیه به عنوان مجری حاضر شد.
برنا زمین ترکیه تلویزیون 

  اخبار داغ
  

مبارزه جانانه سالمندان ایرانی با چینی‌های بازارتصور کنید خط تولید در 36 کارگاه با دستان توانمند کسانی بچرخد که کم توان تر از آن هستند که فکرش را می کنید. اما واقعیت این است که محصولات تولید شده توسط 400 سالمند و معلول بازار بسیاری از کالاهای چینی در ایران را از رونق انداخته است.
فارس سالمندان تولید ایران 

  

مواد اولیه داخلی صنعت تایر با ارز آزاد تامین می شودتهران- ایرنا- مدیرعامل یک گروه صنعتی تولیدکننده لاستیک با ابراز نگرانی از وضعیت تولید صنعت تایر کشور گفت: 60 درصد مواد اولیه تولید تایر در ایران، داخلی است که منابع آن از محل پتروشیمی ها و با ارز آزاد تامین می شود و این مساله در افزایش هزینه های تمام شده نقش بسزایی دارد.
ایرنا صنعت ارز ارز دولتی 

  

تاکید بر اجرای برنامه های سازگاری با کم آبی در قمقم- ایرنا- دومین جلسه کارگروه استانی سازگاری با کم آبی وهجدهمین جلسه شورای حفاظت منابع آب روز پنجشنبه با حضور استاندار و مسئولان در سالن امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد و اعضا بر اجرای برنامه های سازگاری با کم آبی در سه بخش شرب، کشاورزی و صنعت تاکید کردند.
ایرنا زیبایی درآمد قم 

  

مهدی تاج بر اساس ماده 60 قانون خدمات کشوری می‌تواند در فدراسیون فوتبال فعالیتش را ادامه بدهد/ وزیر ورزش‌وجوانان نسبت به عملکرد فدراسیون فوتبال ارزیابی مثبتی داردرییس کمیته ملی المپیک کشورمان گفت: در پی جلسات فشرده ای که با وزیر ورزش و جوانان و ریاست فدراسیون فوتبال داشتیم مقرر شد تا آقای تاج به خدمت خود در فدراسیون فوتبال ادامه دهند.
برنا قانون قانون خدمات کشوری کمیته ملی المپیک 

  

استقبال در قشر جوان از کتاب " بلدچی" بیشتر بوده و این برای من ارزشمند است/جلد سوم کتاب آماده است /تلاش کردم مطالب کتاب را با اسناد دفاع مقدس تطبیق دهم"اسماعیل سپهوند" نویسنده کتاب «بلدچی» جامع ترین خاطره نگاری دفاع مقدس لرستان، نگاه متفاوت این کتاب به 8 سال جنگ تحمیلی را روایت می کند.
برنا نویسنده دوربین استان لرستان 

  

کاهش ارزش پوند در پی استعفای وزرای ترزا میارزش پوند استرلینگ در پی استعفای وزرای کابینه بریتانیا کاهش یافت.
ایلنا پوند ترزا می بریتانیا 

  

ارز دیگر صعود نمی‌کند اما آنها که قیمت‌ها را افرایش دادند هنوز کارشان را ادامه می‌دهند/دولت و روحانی تورم را سرکوب کردند اما موقتی/از الان باید برای انتخابات سال آینده برنامه‌ریزی کنیمدبیرکل خانه کارگر تاکید کرد: بدون تردید دولت فعلی کوشید قدم‌های بهتری بردارد اما در یک پیچی هرچه را که آورده بود از دست داد. اصولاً همه چیز را باید محاسبه کرد. اگر با نیت خالص اما بدون محاسبه هم وارد شوید به اشتباه می‌افتید. تیم حاضر دولت هرچقدر در مسائل دیپلماتیک حاذق بودند در مسائل اقتصادی این چنین نبودند. این اشتباهات به این شکل می‌توانست رخ ندهد.
ایلنا ارز قیمت افزایش قیمت 

  

سلطانی‌فر: قاسمی از چهره‌های ارزشی، محبوب و خادم رزمندگان استسید قاسم قاسمی با حکم وزیر ورزش و جوانان به عنوان مشاور وزیر امور ایثارگران منصوب شد.
برنا ورزش جوانان حوزه