تعدد دستگاه‌های مرتبط با آموزش فنی و حرفه‌ای مشکل‌ساز شده‌اند/تاخیر در تشکیل شورای هماهنگی دستگاه‌ها

داود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه حدود یک سال پیش قانون "نظام جامع آموزش وتربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی" با هدف هماهنگی دستگاه‌های مرتبط با آموزش‌های فنی و حرفه‌ای زیرنظر معاون اول ریاست جمهوری تشکیل شد، گفت: قرار بود محل تشکیل دبیرخانه این شورا در وزارتخانه کار باشد اما باوجود گذشت نزدیک به یک سال هنوز خروجی و اقدامی ازسوی این شورا دیده…

تعدد دستگاه‌های مرتبط با آموزش فنی و حرفه‌ای مشکل‌ساز شده‌اند/تاخیر در تشکیل شورای هماهنگی دستگاه‌ها

داود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه حدود یک سال پیش قانون "نظام جامع آموزش وتربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی" با هدف هماهنگی دستگاه‌های مرتبط با آموزش‌های فنی و حرفه‌ای زیرنظر معاون اول ریاست جمهوری تشکیل شد، گفت: قرار بود محل تشکیل دبیرخانه این شورا در وزارتخانه کار باشد اما باوجود گذشت نزدیک به یک سال هنوز خروجی و اقدامی ازسوی این شورا دیده نشده است.

تقسیم کار، مشخص شدن نیازها، جهت دادن امور و... ازجمله اقدامات مفید شورای هماهنگی دستگاه آموزش مهارت فنی خواهد بود این درحالی است که تعدد دستگاه‌های مرتبط با فنی و حرفه‌ای مشکلاتی ایجاد کرده است.

تعدد دستگاه‌های مرتبط با فنی و حرفه‌ای مشکلاتی ایجاد کرده است  

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این شورا باید با حضور روئسای وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علوم، تحقیقات و فناوری و دیگر دستگاه‌های مرتبط با آموزش‌های فنی تشکیل جلسه دهند تا هماهنگی‌های لازم میان دستگاه صورت گرفته و از موازی‌کاری پرهیز شود، افزود: تقسیم کار، مشخص شدن نیازها، جهت دادن امور، بررسی نیازها و... ازجمله اقدامات مفید این شورا خواهد بود این درحالی است که تعدد دستگاه‌های مرتبط با فنی و حرفه‌ای مشکلاتی ایجاد کرده است.  

تنها 15درصد دانشجویان دانشگاه علمی و کاربردی هستند

وی با بیان اینکه کمیسیون آموزش و تحقیقات در یک سال گذشته چندین بار به دلیل تاخیر در تشکیل شوراء به دستگاه‌های مربوطه تذکر داده است و انتقادهایی نسبت به کم کاری آن‌ها دارد، ادامه داد: دانشگاه‌های علمی کاربردی نیز با هدف مهارت‌آموزی تاسیس شده‌اند اما متاسفانه در طول زمان از فلسفه و هدف اصلی خود دور شده‌اند تا جایی که تنها 15درصد دانشجویان آن‌ها فنی هستند در حالی که باید بیش از 30درصد دانشجویان فنی باشند.

هدف قانون "نظام جامع آموزش فنی، حرفه‌ای؛ جلوگیری از موازی‌کاری در مهارت‎آموزی

محمدی با بیان اینکه قانون بسیار مترقی و پیشرفته "نظام جامع آموزش وتربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی" با هدف جلوگیری از موازی‌کاری در مهارت‎آموزی تصویب شد، توضیح داد: هرچند براساس قانون مذکور شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی، بدون ایجاد تشکیلاتی جدید با نقش سیاستگذاری، برنامه‌ریزی کلان، تنظیم‌گری، تضمین کیفیت، طراحی و نظارت در اجرای نظام صلاحیت حرفه‌ای و نظارت بر آموزش فنی باید تشکیل شود اما متاسفانه با گذشت 10 ماه از تصویب این قانون هنوز تشکیل جلسه نداده است.

تاخیر در تشکیل شورای هماهنگی دستگاه‌های مرتبط با آموزش‌های فنی و حرفه‌ای

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: براساس قانون دبیرخانه باید ظرف 6 ماه تشکیل شود که پیشنهاد کمیسیون استقرار دبیرخانه در سازمان فنی و حرفه‌ای بود چراکه ارگان‌های متولی آموزش‎های فنی و حرفه‌ای به دنبال مدرک‌گرایی هستند و تنها سازمانی که به مهارت‌آموزی اهمیت داده سازمان فنی و حرفه‌ای است./

پایان پیام

آموزش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مجلس شورای اسلامی   اخبار برگزیده
  

واکنش خاص ظریف در آمریکاوزیر امور خارجه کشورمان به اعدام 37 تن از مخالفان حکومت سعودی واکنش نشان داد.
مثلث اعدام خبرآنلاین نیویورک 

  

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اگر روزی از حضور در برجام ضرر کنیم، از آن خارج خواهیم شد، گفت: افزایش قدرت چین، جهان را از خطر تک قطبی شدن می‌رهاند.
نامه نیوز ایران ایران و چین چین 

  

قیمت خودرو / قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 4 اردیبهشت 1397) / قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 4 اردیبهشت 98 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودرو های تولید داخل را بشناسید (اینوگرافی)وزارت صنعت، معدن و تجارت در تازه‌ترین گزارش خود به رتبه‌بندی خودروهای داخلی بر اساس کیفیت پرداخته است. در این گزارش خودروهای پراید و پژو پارس در گروه بی‌کیفیت‌ترین‌ها جای گرفته‌اند.
خودروتک خودرو تولید صنعت 

  

بعد از آن که صدف خادم، بوکسور زن ایرانی که برای اولین بار در مبارزه رسمی بین‌المللی، مقابل رقیب خود به پیروزی رسید، ادعا شد حکم بازداشت او در ایران صادر شده و از این رو خانم خادم با لغو برنامه خود برای بازگشت به کشور، در همان فرانسه مانده است. با این حال پیگیری‌ها نشان می‌دهد شکایتی از او مطرح نشده است.
نامه نیوز بازداشت بازی زنان 

  

گمانه زنی ها درباره قیمت جدید بنزینبراساس ارزیابی های انجام شده، اجرای چنین طرحی می تواند به معنای تورم 4 درصدی برای چند دهک مرفه جامعه باشد اما دهک های پایین 1 و 2 و 3 هیچ افزایش تورم مستقیمی را که ناشی از این طرح باشند تجربه نخواهند کرد. ثابت ماندن نرخ گاز CNG و گازوییل یکی از محورهای مهم این طرح سهمینه بندی بنزین است که در راستای جلوگیری از تورم حمل و نقل کالا در نظر گرفته شده است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت سهمیه بندی بنزین 

  

استقلال در گروه مرگ به دنبال معجزهاستقلال با شکسن برابر الهلال برای صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا نیاز به خلق یک معجزه دارد.
مثلث استقلال مرگ بازی 

  

اینستااگرام فیلتر می شود؟/ پیشنهاد عضو هیات رییسه مجلس را بخوانیدخانه ملت نوشت: عضو هیئت رییسه مجلس با تاکید بر اینکه حق ایران است که از اینستاگرام شکایت و اعلان جرم کند، گفت: اگر مدیران اینستاگرام رفتار خود را جبران نکردند، می‌توان برای استفاده از آن محدودیت قائل شد.
مثلث مجلس شورای اسلامی کمیسیون فرهنگی مجلس هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی 

  

بازار در شوک قیمت جدید پرایدقیمت پراید در حالی از مرز 50 میلیون تومان عبور کرده است که بازار خودرو در سکون و رکودی کامل به سر می‌برد.
خودروتک بازار خودرو خودرو قیمت 

  

رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا در واکنش به عدم تمدید معافیت‌های نفتی گفت می خواهیم ایران یک کشور عادی شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران برنامه موشکی ایران 

  اخبار داغ
  

جزئیات تعیین نرخ ارز در بازار جدید/ حباب دلار می‌ترکد؟بازار متشکل ارزی قرار است سبب کشف قیمت ارز در تهران شود و با افزایش امنیت معاملات، ساماندهی آن‌ها و
خبرفوری نرخ ارز ارز قیمت ارز 

  

وضعیت قراردادهای خرج ذخایر ارزیدر 9 ماه اول پارسال از محل ذخایر ارزی حدود 14 هزار و 500 میلیون دلار قراردادهای عاملیت پرداخت تسهیلا
خبرفوری تسهیلات ارزی ماه دولت 

  

برای اسکار ارزشی قائل نیستم/در حال حاضرنمی توان به آمریکایی بودن افتخار کردنشست خبری پل‌شریدر فیلم‌نامه نویس آثار مارتین اسکورسیزی با تمجید وی از جشنواره جهانی فیلم فجر وباحضور تعدادی از اهالی رسانه صبح امروز برگزار شد.
ایلنا اسکار نویسنده مارتین اسکورسیزی 

  

گران‌ترین‌ و ارزان‌ترین‌های امروز محصولات سبزی و صیفی در میادین/ صیفی‌های پر مصرف در میادین میوه و تره بار چند؟سازمان میادین میوه و تره بار امروز قیمت پر مصرف‌ترین محصولات سبزی و صیفی را اعلام کرد. در بین این محصولات باقلا سبزپاک کرده دست چین با قیمت 13800 گران‌ترین و کاهو پیچ سالادی درجه یک با قیمت 1600تومان ارزان‌ترین این محصولات هستند.
ایلنا قیمت چین ریال 

  

فرمانده نیروی قدس سپاه: سپاه،مرکز رویش ارزش‌ها است/«سلامی» را شبیه به شهید باکری می‌دانمفرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه سپاه مرکز رویش ارزش‌ها است، تصریح کرد: در کشور ما مرکزی وجود ند
خبرفوری قدس نیروهای مسلح شهید باکری 

  

ارزش معاملات بورس در آذربایجان غربی به 1000میلیارد ریال رسیدارومیه - ایرنا - مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌ غربی با بیان اینکه طی فروردین سال جاری بیش از 585 میلیون و 664 هزار سهم و حق تقدم سهام شرکت های بورسی و فرا بورسی معامله شد، گفت: ارزش معاملات بورسی طی این مدت در استان به بیش از یک هزار میلیارد ریال رسید.
ایرنا سازمان بورس و اوراق بهادار ریال ارومیه 

  

تذکر لاریجانی به جهانگیری درباره ستاد مبارزه با مفاسدعضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از تذکر لاریجانی به جهانگیری برای برگزاری منظم جلسات این ستاد خبر داد.
تسنیم مفاسد اقتصادی خبرنگار ماه 

  

قیمت دلار و سایر ارزها امروز 98/2/4 | کاهش نسبی نرخ‌هااقتصادنیوز؛ امروز چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 قیمت دلار و نرخ اغلب ارزهای خارجی اندکی کاهش یافت. در صرافی‌های بانکی دلار در محدوده 13700 تومان و یورو در محدوده 15700 تومان جابه‌جا شد. در بازار غیررسمی پایتخت نیز دلار حوالی مرز 13900 تومان قیمت‌گذاری شد.
اقتصادنیوز قیمت دلار یورو