گسترش   |  اقتصادی  |  

نا رضایتی مردم از افزایش کرایه تاکسی/ نرخ ها مشخص نیست

مسیر همان مسیر است، اما کرایه نسبت به روز گذشته افزایش پیدا کرده است. مسیری که تا دیروز 12 هزار تومان بود حالا شده 13 هزار تومان و مردم از این نابسامانی نرخ تاکسی ها گلایه دارند.

نا رضایتی مردم از افزایش کرایه تاکسی/ نرخ ها مشخص نیست

وقتی از ایستگاه مترو بیرون بیایید، صدای راننده تاکسی هایی را می شونید که به صورت مدام در حال فریاد زدن هستند. پیرمردی با صدای بلند داد میزد «آقا برو کنار نوبت منه مسافر سوار کنم». دیگری صدایش را بالا برده بود و می‌گفت « امروز همت شلوغ بود و چند ساعتی در ترافیک گیر کردم » صف طولانی و ادامه دار است، کمی جلوتر، صف بزرگی تشکیل شده از جوان و پیر. کودک و نوجوان. که بی‌صبرانه منتظر سوار شدن به تاکسی هستند تا به مقصد خودشان برسند.

یکی از راننده‌ها با یک فلاسک و لیوانی پر از چایی به ماشین تکیه داده و منتظر خوردن چایی برای آنکه خستگی یک روز رانندگی را از تن خود در بیاورد. یکی از مسافران معلوم بود مدت‌ زمان طولانی را به انتظار گذرانده گفت: «آقای راننده داری چیکار میکنی؟ چایی میخوری؟ بیا آقا منتظریم به خدا. کلی گرفتاری داریم. » اما راننده بی‌توجه به حرف‌های مسافر به چایی خوردن ادامه داد و با تمام شدن لیوان چایی سوار ماشین شد.

تخطی از قانون با سوارشدن 4 مسافر

عده‌ای هم به نظر می‌رسید برای بار اول سوار تاکسی این خط می‌شدند نه از ابتدای صف سر در می‌آوردند و نه از انتهای صف. شاید هم به قولی میخواستند زرنگ بازی در بیاورند و خود را ابتدای صف جای دهند.

صدای راننده‌ای از دور شنیده می‌شد «شهران شهران، آقا شهران میری. بیا یه نفر سوار کنم رفتیم» جلو تر که میروی با صحنه‌ای عجیب مواجه می‌شوی تاکسی‌ها به جای سه نفر چهار نفر را سوار کرده و منتظر نفر چهارم هستند. مسافری صدای اعتراضش بلند شد«آقا ممنوعه! چرا چهار نفر سوار می‌کنی؟» راننده با بی‌خیالی تمام ماسکش را تا زیر بینی بالا می‌کشد و می‌گوید«بیخیال آقا! در طول روز کنار چند نفر راه می‌روی؟ با چند نفر صحبت می‌کنی؟ اونوقت به ما که میرسه باید 3 نفر سوار کنیم. نه آقا جان من 4 نفر سوار میکنم. ناراحتی با ماشین بعدی بیا.» مسافر برای آنکه دوباره در صف رولانب به انتظار نماند از ماشین پیاده نمی‌شود کمی شیشه تاکسی را پایین می‌دهد تا زود تر به مقصد برسد.

علت این موضوع را از یکی از رانندگان تاکسی میپرسم یکی از راننده‌ها می‌گوید: وقتی همه چی گرون شده چرا کرایه تاکسی گرون نشه؟! در طول روز کلی بنزین میزنیم و کلی هزینه ماشین میشه. بالاخره یه جوری باید این هزینه‌ها در بیاریم. همه چیز گرون شده شما چرا فقط به کرایه تاکسی اعتراض می‌کنی ولمون کن آقا. زندگی هزار و یک خرج داره. منم دارم از مسافر کشی پول در میارم. چه فرقی داره چند نفر سوار کنم؟ الانم که میگن کرونا کم شده. » این موضوع در حالی اتفاق افتاده که مقصد با توجه به مصوبه شورای شهر مبنی بر افزایش نرخ کرایه‌های تاکسی و اینکه بیش تر از 3 مسافر نباید سوار کنند اما عده‌ای هستند که بی‌تفاوت به این مصوبه کار خودشان رو انجام میدن و همان کرایه‌ای که برای 3 نفر  در نظر گرفته شده را از مسافران دریافت می کنند.

تخلف برخی از رانندگان تاکسی برای دریافت هزینه مازاد

شهران صادقیه دو باره همان ازدحام جمعیت و صدای بلند رانندگان تاکسی برای سوار شدن باید ساعتی را درانتظار ماند. اما انگار کرایه‌ها با روز قبل تفاوت دارد« دوازده هزار تومان سیزده هزار تومان شده یکی از مسافران با غیظ می‌گوید«کرایه مگر دوازده هزار تومان نبود؟» معلوم است راننده از بد روزگار دلگیر است با لحنی غضب ناک می‌گوید: چطور اون موقعی که برای خوردن غذا توی رستوران گرون قیمت، پول میدین اعتراضی نمی‌کنید؟ تازه تشکر هم می‌کنید. اون وقت برای کرایه تاکسی اعتراض می‌کنی؟ کرایه‌ای که سالی یک بار اضافه میشه این همه سر و صدا راه میندازید؟

یکی از مسافرانی که در ماشین نشسته شروع به اعتراض می‌کند «آقا این چه وضعشه دیروز هم یه راننده دیگه می‌گفت نرخ بنزین بالاست. نرخ لوازم یدکی  ماشین هم وضعیت بهتری ندارد. با این وجود باید یه جوری خرج زندگی رو دربیارم به جای 3 نفر چهار نفر سوار کردم» انگار ما مسئول زندگی دیگران هستیم.»

سازمان تاکسیرانی هیچ حمایتی از رانندگان نمی‌کند

ولیعصر آزادی؛ اینجا اما تنها مسافران به صف ایستاده‌اند و خبری از تاکسی هایی که کنار دیوار پارک کرده‌اند نیست. مسافران یکی یکی سوار می‌شدند و بلکه شانس با آنها یار باشد که هر چه زودتر تاکسی یا ماشین خطی سوارشان کند. مسافری می‌پرسد «ببخشید آقا این مسیر چقدر؟» راننده مسیر 15 هزار توماتی را به مسافر 18 هزار تومان حساب میکرد که تمامی مسافران به این مسئله اعتراض کردند. راننده  که معلوم بود از اوضاع زمانه گله داردگفت: « سازمان تاکسیرانی هیچ حمایتی از ما نمیکنه. اما چند وقت پیش یکسری امکانات برای رانندگان در نظر گرفته بود. مثل کارت استخر و چیزای دیگه. اما الان واقعا هیچ امکاناتی به ما نمی‌نمی دهند. حتی یک مرکز تعمیر خودرو نیست برای رانندگان تاکسی که موقعی که نیاز به تعمیر خودرو داریم به آن جا مراجعه کنیم.

اما موضوع به هین جا ختم نمی‌شود و گسترش نیوز برای پیگیری این موضوع تماس‌های متعددی با سازمان تاکسیرانی، اعضای شورای شهر و اتحادیه تاکسیرانی گرفت که هیچ یک از ارگان های مربوطه به خبر نگار ما پاسخگو نبودند و برخی از صحبت در رابطه با این مسئله سر باز زدند.

بازی کرایه تاکسی تاکسی   اخبار برگزیده
  

تحقیق حراست فدراسیون فوتبال درباره یک داور لیگ برتریپای حراست فدراسیون فوتبال به ماجرای کمک داور بازی تراکتور- ذوب‌آهن باز شد
خانه فوتبال فدراسیون فوتبال فوتبال بازی 

  

چه کسانی در اولویت دریافت سهام عدالت هستند؟اقتصادنیوز: بنابر اعلام رئیس کمیسون اقتصادی مجلس، کسانی که برگه سهام عدالت دارند، در اولویت دریافت سهام عدالت هستند.
اقتصادنیوز سهام عدالت سهام 

  

قانون تثبیت ساعت رسمی کشور به دولت ابلاغ شدرئیس مجلس شورای اسلامی، طی نامه‌ای به رئیس جمهور، قانون تثبیت ساعت رسمی کشور را ابلاغ کرد.
فردا قانون دولت رئیس جمهور 

  

واریز کمک معیشتی ماه اول به حساب همه متقاضیان/ درخواست‌ها ظرف یک ماه بررسی می‌شودوزیر کار گفت: با دستور رئیس‌جمهور کمک معیشتی ماه اول به حساب همه افراد متقاضی در سامانه واریز شده است.
ایلنا ماه کار رئیس جمهور 

  

رهبر انقلاب: اطلاعات گسترده و بیان جذاب مرحوم فاطمی‌نیا منبعی پر فیض برای جوانان بودرهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی درگذشت عالمِ واعظ حجت‌الاسلام آقای حاج سیّد عبدالله فاطمی‌نیا را تسلیت گفتند
مثلث رهبر انقلاب وام جوانان 

  

خبر جدید از وزیر راه و شهرسازی برای وام خرید مسکنوزیر راه و شهرسازی از ارائه پیشنهاد پرداخت وام 600 تا 700 میلیون تومانی وام خرید مسکن برای شهر تهران خبر داد.
۵۵ آنلاین شهرسازی وام دولت 

  

سود معوق سهام عدالت تا هفته آینده واریز می شودمعاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی درباره زمان واریز سود معوق سهام عدالت گفت: افرادی که اطلاعتشان تا آخر هفته تکمیل شود در هفته بعد واریز سود سهام عدالت خواهند داشت.
مستقل‌آنلاین سود سهام عدالت سهام 

  

جزییات مذاکره با وزیر زیرساخت‌های ارمنستانوزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: امکانات جاده‌ای به استفاده بیشتر از کریدور ترانزیتی شمال – جنوب منجر می‌شود و امروز در مذاکرات با وزیر زیرساخت‌های ارمنستان بحث‌های مفصلی درباره ترانزیت جاده‌ای داشتیم.
ایلنا ارمنستان راه آهن وزارت راه و شهرسازی 

  

جزئیات طرح ساماندهی کارکنان دولترئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به تشریح جزئیات طرح ساماندهی کارکنان دولت پرداخت.
نامه نیوز دولت کمیسیون اجتماعی مجلس مجلس شورای اسلامی 

  

احتمالا هیات دولت چهارشنبه آیین‌نامه رتبه‌بندی را ابلاغ کندرئیس کمیسیون آموزش مجلس، گفت: در خصوص معلمان بازداشتی هم بنده هم سایر دوستان کمیسیون پیگیر هستند و تا ببینیم از چه مسیری می‌توان به حل این مساله کمک کرد. یک عده هستند که به نظر ما قابل تخفیف هستند و لازم است که هرچه زودتر وضعیت‌شان روشن شود که بتوانند مجددا سرکلاس درس بیایند.
مستقل‌آنلاین دولت مجلس شورای اسلامی شورای نگهبان 

  

پرداخت سود نقدی به دلار در بانک‌های ایرانیبراساس اصلاحیه قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، از 10 اردیبهشت هنگامی که سپرده‌گذاری با تحویل اسکناس ارز انجام شده باشد، بانک سپرده‌‌پذیر در صورت درخواست سپرده‌‌گذار مکلف و متعهد به عودت همان نوع ارز اسکناس به مشتری بوده و علاوه بر این سود سپرده ارزی باید به‌صورت نقدی پرداخت شود./ صداوسیما
مستقل‌آنلاین سود دلار بانک 

  

نحوه اعتراض و پیگیری یارانه معیشتی اعلام شدرئیس مرکز روابط عمومی وزارت کار از امکان ثبت اعتراض نسبت به تخصیص یارانه خبر داد.
ایلنا روابط عمومی یارانه کار 

  

سئوال اولیانوف از جمهوری‌خواهان آمریکا/خروج دولت ترامپ از برجام نتایج مثبتی داشته؟نماینده روسیه در مذاکرات وین در پیامی باری دیگر به نتایج زیان‌بار خروج دولت دونالد ترامپ از توافق هسته‌ای پرداخت.
فردا جمهوری خواه دولت دونالد ترامپ 

  

آغاز اردوی جام جهانی تیم ملی فوتبال از کانادااولین حریف تدارکاتی تیم ملی ایران مشخص شد
خانه فوتبال جام جهانی فوتبال فدراسیون فوتبال 

  

تشکیل قرارگاه توسعه نظام شبکه در کشوررییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از تشکیل قرارگاه توسعه نظام شبکه در کشور خبر داد و اظهار کرد: تامین سلامت همه جانبه جامعه با اولویت مناطق کم برخوردار از مهمترین برنامه هایی است که در این قرارگاه دنبال می شود.
ایلنا درمان وزارت بهداشت آموزش 

  اخبار داغ
  

واجدین شرایط تزریق دز چهارم واکسن کرونا اعلام شدنداقتصادنیوز: بر طبق اعلام وزارت بهداشت، افراد بالای 70سال، واجد شرایط دریافت دوز چهارم واکسن کرونا هستند و همچنین فاصله زمانی تزریق دز چهارم حداقل 6-4 ماه پس از نوبت سوم و نوع واکسن نوبت چهارم، ترجیحا با پلت فرم مشابه نوبت سوم باید باشد..
اقتصادنیوز وزارت بهداشت ماه 

  

ورود پول به بازار سهام/ رشد سبزها در بورساقتصادنیوز‌: در پایان معاملات امروز 26 اردیبهشت بازار سهام، شاخص کل نسبت به روز یکشنبه 10 هزار و 820 واحد صعود کرد و تقاضای بازار افزایش یافت به طوری که در پایان معاملات تعداد نمادهای صف خرید بیشتر از صف‌های فروش بود.
اقتصادنیوز پول سهام شاخص 

  

آغاز تزریق دُز چهارم کرونا به 70 ساله‌هارئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: تزریق دُز چهارم واکسن کرونا هم اینک برای افراد بالای 70 سال در حال انجام است و به زودی برای گروه های جدید سنی نیز آغاز می شود.
۵۵ آنلاین همدان استان همدان درمان 

  

کیم جونگ اون فرمان کرونایی صادر کردرهبر کره شمالی ضمن انتقاد از عملکرد بخش بهداشت عمومی، به ارتش این کشور دستور داد تا عرضه دارو برای استفاده در برابر ویروس کرونا را ثبات بخشد.
اقتصادنیوز کره شمالی دارو ویروس 

  

بررسی عملکرد وزارت بهداشت در حوزه کنترل کرونا و واکسیناسیون عمومی در برنامه «تهران 20»برنامه «تهران 20» امشب (دوشنبه 26 اردیبهشت ماه) میزبان وزیر بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی است.
ایلنا وزارت بهداشت درمان حوزه 

  

«کرونایی‌ها همراه ندارند» منتشر شدپنجمین کتاب امیر پروسنان با عنوان «کرونایی‌‎ها همراه ندارند» که مجموعه داستان کوتاهی با 21 داستان است، از سوی انتشارات صدای معاصر منتشر و در نمایشگاه کتاب تهران عرضه شد.
ایبنا نمایشگاه کتاب تهران 

  

آمار کرونا امروز 26 ادیبهشت 1401 اعلام شدوزارت بهداشت اعلام کرد، مجموع بیماران کووید19 در کشور به 7 میلیون و 228 هزار و 434 نفر رسیده است.
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت بیمارستان ماه 

  

قیمت خودروهای داخلی امروز 26 اردیبهشت 1401قیمت خودروهای داخلی امروز 26 اردیبهشت 1401 در جدول زیر قابل مشاهده است.
اقتصادنیوز قیمت جدول 

  

تابلوی بورس سبزپوش شد /صعود سهام نهادهای مالیاقتصادنیوز: امروز تمام شاخص‌های بازار سهام رشد کردند. همچنین قیمت سهام تمامی نمادهای گروه‌های «فعالیت‌های جنبی مرتبط با واسطه‌گری مالی» و «شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی» افزایش یافت و یکپارچه سبزپوش شدند.
اقتصادنیوز سهام شاخص قیمت 

  

موفقیت در مسیر افزایش آگاهی علمی و فنی پزشکان در مبارزه با کرونا به گزارش خبرگزاری مهر، اولین همایش جامع کووید 19 و نمایشگاه دستاوردهای دارویی و تجهیزات پزشکی کشور با عنوان مدوفارم از بیستم اردیبهشت به مدت سه روز با همراهی نظام پزشکی تهران بزرگ برگزار شد و با استقبال پرشور پزشکان و سایر دست اندرکاران حوزه سلامت همراه بود. این رویداد ارزنده، موفق به جذب حدود دو هزار پزشک با امتیاز بازآموزی 9 امتیاز (جمعاً در 3 روز 27 امتیاز) در قالب 14 پنل…
مهر موفقیت درمان پوست 

  

پنجمین کتاب امیر پروسنان منتشر شد/کرونایی ها همراه ندارند به گزارش خبرگزاری مهر، مجموعه داستان کوتاه «کرونایی‌ها همراه ندارند» نوشته امیر پروسنان با قیمت 37 هزار و 200 تومان و در 124 صفحه توسط انتشارات صدای معاصر منتشر شده و در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه شده است. کتاب «کرونایی‌ها همراه ندارند»، پنجمین کتاب و سومین مجموعه داستان امیر پروسنان است که مضامین اجتماعی دارد. پروسنان درباره این مجموعه داستان کوتاه گفت:…
مهر داستان کوتاه قیمت نویسنده 

  

افزایش 10 هزار و 800 واحدی شاخص کل/ نگاهی به پیام‌های ناظر بورسدر بازار امروز، فولاد، فملی، وامید، ومعادن، کگل، خودرو و وصندوق بیشترین افزایش ارزش بازار و شپنا، وبشهر، تیپیکو، حکشتی، غکورش، افق و غبشهر بیشترین کاهش ارزش بازار را داشتند.
ایلنا افزایش قیمت خودرو فولاد 

  

فوت 8 بیمار کرونایی در کشورمرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از شناسایی 383 بیمار جدید کووید19 و فوت 8 بیمار دیگر در کشور خبرداد.
ایلنا روابط عمومی وزارت بهداشت ماه 

  

خیز شاخص بورس به سوی کانال بالاتر / صعود فملی و فولاداقتصادنیوز: در معاملات امروز 26 اردیبهشت 1401 بازار سهام، شاخص بیش از 10 هزار واحد بالا آمد و به فاصله 18 هزار واحدی کانال یک میلیون و 600 هزار واحد رسید.
اقتصادنیوز شاخص فولاد سهام 

  

3 هزار آزمایشگاه پزشکی درگیر کرونا بودند/ وضعیت تولید کیت به گزارش خبرگزاری مهر، شهروز همتی رئیس انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی، در نشست خبری سیزدهمین کنگره بین المللی و نوزدهمین کنگره کشوری ارتقا کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی، با اشاره به فعالیت و مشارکت 3 هزار آزمایشگاه تشخیص پزشکی در دوران پاندمی کرونا، اظهار داشت: اکنون تست کرونا فقط در 400 آزمایشگاه تشخیص پزشکی کشور انجام می‌شود. رئیس کنگره ادامه داد: در ابتدای شیوع کرونا تنها…
مهر تولید مواد مخدر جوانان