برنا   |  اجتماعی  |  

برخی اقدامات شهری تصمیمات جلسه ای است نه تصمیمات مطالعاتی/ آغاز مطالعه طرح جامع مدیریت پسماند/ هیچ پروژه بالای 30 میلیون تومان با ترک تشریفات انجام نشده است/ 13 مرکز موازی پژوهشی در شهرداری تهران

بوچانی با اشاره به آغاز مطالعه طرح جامع مدیریت پسماند از وجود تصمیمات جلسه ای در برخی اقدامات و پروژه های شهری انتقاد کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ محمد حسین بوچانی، رئیس مرکز مطالعات شهرداری تهران در اولین نشست خبری خود گفت: ریشه های کژکارکردی شهرداری این است که به مطالعات در اجرای پروژه های شهری کم توجهی شده است و امروز با صرف هزینه هنگفت هم نمیتوان تهران را به شهری پایدار تبدیل کرد.

بوچانی افزود: تمام پروژه های شهری باید منبعث از مطالعات شود. بر این اساس درک روشنی از مطالبات مردم وجود ندارد و با وجود فعالیت های شبانه روزی مسیری که طی میشود با تاخیر است چرا که اطلاعی از مطالبات وجود ندارد.

او اضافه کرد: در شرایط سخت اجتماعی اقتصادی کشور باید باور کنیم که لازم است همه پروژه های شهری درک شود. پژوهش انتخاب بین بد و خوب نیست‌. بلکه انتخاب بهترین از بهترین ها است.

رئیس مرکز مطالعات اظهار کرد: به عنوان مثال گذاشتن سطل زباله در خیابان ها تصمیمات جلسه ای است نه مطالعاتی.

به گفته او مرکز مطالعات شهر تهران در سال 52 تاسیس شد و صرفا برای شهرداری نبوده است بلکه نباید بخشی نگری صورت می گرفت.

بوچانی با بیان اینکه لازم است در اداره شهر یکپارچه سازی صورت بگیرد گفت: سعی می کنیم پروژه های درون شهرداری را یکپارچه کنیم‌. در این راستا 7 رویکرد برای تدوین برنامه سال 98 مورد نظر بود. یکی از آن ها این است که پروژه ها باید کاربردی باشد و بهره بردار در فرآیند آن نقش داشته باشد.  شرایط شهر و محیط اقتصادی نیز از دیگر اولویت ها است. همچنین نباید مطالعه برای مطالعه انجام شود.

او ادامه داد: نظام نامه پژوهشی در این ساختار سازمان یافته است. در 22 منظقه شورای پژوهش را راه اندازی کردیم.

بوچانی گفت: بخش عمده ای از نیروهای شهرداری تحصیلکرده هستند بر همین اساس شورای پژوهش در هر منطقه شکل گرفت. لذا کانون های کوچک اما اثر بخش در حال شکل گیری است. سبب می شود مناطق حرف های جدی تری داشته باشند و دستور از بالا به پایین نخواهد بود.

او‌با اشاره به برخی مشکلات شهری عنوان کرد: طرح جامع مدیریت پسماند با پیشرفت 40 درصدی آغاز شده است تا بتوانیم با استفاده از تجربیات جهانی این مشکل چندین دهه را پایان بدهیم.

رئیس مرکز مطالعات شهرداری اظهار کرد: ایجاد مرکز نوآوری از دیگر مواردی است که سعی داریم از آن طریق با استارت آپ ها ارتباط بر قرار کنیم.

رئیس مرکز مطالعات از اهمیت نظرسنجی در شهرداری خبر داد و گفت: سعی داریم با هزینه های کم نظرسنجی برای حل مشکلات شهری انجام دهیم.

او در پاسخ به سوال خبرنگار برنا مبنی بر دوباره کاری برخی پژوهش ها در شهرداری تهران گفت: یکی از مهم ترین کارها این است که 869 مطالعه با قراردادها در سامانه شفافیت منتشر کرده ایم و معتقدم  ریشه مبارزه با ابهامات،  انتشار و شفافیت است تمام مطالعات شهرداری با قراردادها منتشر می شود و هیچ پروژه بالای 30 میلیون تومان با ترک تشریفات نبوده است.

بوچانی تاکید کرد: مطالعات منابع عمومی است و باید در اختیار افراد قرار بگیرد تا سبب تفرق پژوهش در شهرداری می شود.

او افزود: نظام نامه پژوهش شهرداری ابلاغ شده و بنا است از موازی کاری جلوگیری شود. حدود 13 مرکز مطالعاتی در شهرداری وجود دارد که باید همگرا شوند.

بوچانی در پایان از برگزاری یازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری و ششمین جشنواره پژوهش و آموزش در مدیریت شهری و روستایی خبر داد.

بیشتر بخوانید: بررسی نقاط پرخطر مجاری جمع آوری آب‌های سطحی زیست پذیری شهر تهران منوط به اولویت قرار دادن مسایل محیط زیستی در انجام پروژ‌ه‌ها است

استارت آپ هزینه زباله   اخبار برگزیده
  

واعظی: عملکرد قالیباف با روحانی قابل مقایسه نیسترییس دفتر رییس جمهوری با انتقاد از بیانیه تبلیغاتی شهردار پیشین تهران در جریان ثبت نام در انتخابات مجلس گفت: به جای این که برنامه و سیاست‌های خود را بگویند و از خودشان حرف بزنند فکر می‌کنند اگر به دولت حمله کنند مردم به آنها اقبال نشان می دهند.
مثلث محمود واعظی محمد باقر قالیباف انتخابات مجلس 

  

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رهبر انقلاب رویه اخیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در انطباق مصوبات مجلس با سیاستهای کلی نظام را موجب متوقف شدن برخی مصوبات مجلس دانست و خواستار صدور دستور مقتضی برای حل این مشکل شد.
نامه نیوز علی مطهری تهران مجلس شورای اسلامی 

  

رییس دفتر رییس جمهوری با انتقاد از بیانیه تبلیغاتی شهردار پیشین تهران در جریان ثبت نام در انتخابات مجلس گفت: به جای این که برنامه و سیاست‌های خود را بگویند و از خودشان حرف بزنند فکر می‌کنند اگر به دولت حمله کنند مردم به آنها اقبال نشان می دهند.
نامه نیوز مصاحبه محمد باقر قالیباف انتخابات مجلس 

  

بازداشت مدیری که به بهانه دور زدن تحریم‌ها، مرتکب فساد میلیون دلاری شداقتصادنیوز: رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه «راهکارهای دور زدن تحریم‌ها تعریف‌ شده است و نباید این موضوع یعنی دور زدن تحریم‌ها مجوز و بهانه‌ای برای فساد باشد» گفت: در همین راستا اخیراً پرونده‌ای داشتیم که فردی در یک دستگاهی به بهانه دور زدن تحریم‌ها مرتکب فساد ده‌ها میلیون دلاری شد و با بخشی از این پول‌ها برای خود و همسرش، ویلا و خودرو خریده است.
اقتصادنیوز بازداشت سازمان بازرسی کل کشور احمد توکلی 

  

اعتراض‌‌مان را نسبت به رای صادره برای نجفی به دیوان عالی کشور می‌بریموکیل مدافع محمدعلی نجفی با اشاره به رای صادر شده علیه موکلش گفت: این رای قطعی نیست و قابل اعتراض است. ما قطعا باتوجه به آنچه که در سامانه سنا نوشته شده و قتل را عمد دانسته اعتراض‌مان را به دیوان عالی کشور خواهیم کرد.
ایلنا محمدعلی نجفی سنا قتل 

  

ماجرای ذرت های آلوده به کجا رسید؟رئیس سازمان ملی استاندارد آخرین وضعیت امحاء ذرت‌ های آلوده را تشریح کرد.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور استاندارد وزارت جهاد کشاورزی 

  

حسن روحانی: از چارچوب خطوط قرمز نظام عبور نخواهیم کردرئیس جمهور، ایجاد اشتغال و مبارزه با فقر مطلق را 2 هدف مهم دولت دوازدهم توصیف کرد و با تأکید بر اینکه دولت تمام توان خود را برای تحقق آن بکار گرفته است، اظهارداشت: در شرایط خاص منطقه‌ای و جهانی که در آن قرار گرفته‌ایم از همه دستگاه‌ها و رسانه ملی، روزنامه‌ها و فضای حقیقی و مجازی، درخواست می‌کنم که واقعیت‌ را به درستی به مردم اطلاع‌رسانی کند.
مثلث حسن روحانی فضای مجازی دولت دوازدهم 

  

آقای لاریجانی عاقل‌تر از این حرف‌هاست که به ریاست جمهوری فکر کندکنایه‌های صریح به قالیباف: امیدوار به ریاست مجلس نباشید. به حدادعادل و عارف نگاه کنید. اینگونه شیپور زدن یعنی نمی‌دانید چه چیزی را قرار است فتح کنید.
مستقل‌آنلاین ریاست جمهوری تهران 

  

2 محصول جدید ایران‌خودرو آماده ورود به بازار (تصاویر لو رفته)به زودی، دو محصول سمند ال.ایکس ای.اف7 پلاس(EF7 LX+) و سورن ای.ال.ایکس پلاس (ELX+) در سبد محصولات ایران خودرو قرار می‌گیرد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

هزینه گازسوز کردن پراید چقدر است؟محسن جوهری، رییس هیات مدیره انجمن صنفی CNG کشور درباره وضعیت قیمت مخازن اظهار کرد: متاسفانه با توجه به این که تقاضا بیشتر از عرضه مخازن CNG در بازار است، قیمت‌ها به شدت بالا رفته است. در حال حاضر برای گازسوز کردن خودروها مردم می‌توانند به سامانه IRNGV.ir مراجعه کنند و پس از آن‌اطلاع‌رسانی‌های لازم انجام می‌شود.
خودروتک هزینه قیمت گاز 

  اخبار داغ
  

افشارزاده: علی‌نژاد در وزارت ورزش هم می‌تواند مثل فدراسیون ووشو موفق باشددبیرکل پیشین کمیته ملی المپیک اعتقاد دارد که وزیر ورزش و جوانان انتخاب خوبی برای پست معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای انجام داده است.
تسنیم بهرام افشارزاده وزارت ورزش و جوانان ورزش 

  

والورده: 3 امتیاز بازی با سوسیداد به اندازه بردن رئال مادرید ارزش داردارنستو والورده رقیب آتی بارسلونا را خطرناک می‌داند.
تسنیم والورده بازی بارسلونا 

  

تبلیغات کاغذی انتخابات بر روی افزایش تورم و نرخ کاغذ تاثیر می گذاردمدیر مسئول روزنامه ابتکار گفت: تبلیغات کاغذی نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی حتما تورم کنونی در
خبرفوری تبلیغات انتخابات مجلس تورم 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلاوارز پایتخت؛ نزول دلاروسکه به زیر مرزهای روانیاقتصادنیوز: در روزهای پایانی هفته‌ای که گذشت بازار شاهد ریزش قیمت‌ها بود تا بازدهی دلار و سکه در هفته گذشته منفی شود. قیمت دلار در بازار آزاد روز گذشته (پنجشنبه) به زیر مرز روانی 13 هزار تومانی نزول کرد و از آنجا تا محدوده 12700 تومانی پایین رفت. از سوی دیگر در بازار طلا سکه طرح جدید از مرز روانی 4.5 میلیون تومانی پایین آمد و تا نیمه پایین کانال 4.4 میلیون تومانی کاهش یافت...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز پایتخت ایران 

  

هفته‌ای که گذشت، بازار‌های مهم کشور علاوه بر روند آرام تا حدودی صعود را تجربه کردند که با چراغ قرمز‌های نظارتی این صعود تا حدودی کنترل شد.
صراط نرخ ارز ارز قیمت ارز 

  

قیمت سکه و طلا ارزان شدهمزمان با کاهش نرخ دلار در بازار و عقب نشینی قیمت طلا در بازارهای جهانی، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی نیز با کاهش مواجه شد.
شما‌نیوز قیمت سکه و طلا دلار 

  

قائم مقام وزیر صنعت:در تامین ارز هیچ محدودیتی نداریمقائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، صدور برخی بخشنامه‌های دولتی را پاسخ به‌هنگام به متغیرهای بیرونی ناشی از تحریم دانست و گفت: تلاش داریم تا سنگ‌ها را از جلوی پای صادرکنندگان برداریم.
شما‌نیوز صنعت صادرات نفت کاهش صادرات